Zweden geschrokken van dronken jeugd tijdens Midzomerfeesten MAANDAG 1 JULI 1957 Nieuwe generatie dreigt slachtoffer te worden van overmatig drankgebruik (Van onze correspondent in Stockholm) Nog: is Zweden de grote schok niet te boven. Nog is men niet bekomen van de klap. die de jeugd de ouderen heeft gegeven. Hoe kan men trouwens woorden vinden voor het feit, dat honderden Jongelieden het Midzomerfeest in dronken toestand hebben gevierd? Het is vooral een klap voor diegenen, die sinds het vrijkomen van de sterke drank hebben verklaard, dat het slechts de oude cliëntèle is, die steeds de maat te boven gaat! De jeugd, zo hoorde men overal, doet er niet aan mee De jeugd doet aan sport. De jeugd is verstandig. De voor vele miljoenen kronen gevoerde propaganda draagt vruchten. Niets van dat alles is waar, zo moest men nu leren. In Dalacarlië waren honderden jongelieden dronken. In Stockholm moest de politie worden geroepen, omdat hele groepen bezig waren een huis af te breken! Een jongen, juist 15 geworden, moet de gevangenis in, nadat hij al twee keer uit jeugdtehuizen is ontvlucht. Geduren de een nacht zag hij kans vijf auto's te stelen en twee inbraken te plegen. Tot zijn 14de jaar heeft hy bij zijn ouders buiten Stockholm gewoond. Toen vader echter werk kreeg in Malmö verklaarde zoonliefdat hij niet mee zou gaan en dus hebben de ouders hem bij kennissen ge laten. Tot tien maanden gevangenis werd een jongen veroordeeld eveneens uit Stockholm omdat hij de portefeuilles van zijn schoolvrienden had gestolen en met gestolen auto's er vandoor was ge gaan. Ook deze jongen kon niet in een jeugdtehuis worden gehouden. Een jon gen van 19 uit Gothenburg zal drie en een half jaar in een strafkamp moeten. STADSNIEUWS Internationaal juridisch studentencongres te Leiden OVER VERGELIJKEND RECHT Ruim dertig studenten uit Europese landen zijn haar Leiden gekomen om deze week in het Juridisch Centrum Gravensteen een congres te houden over vergelijkend recht. De deelnemers wer den vanmorgen in het Groot Audito rium van de Universiteit ontvangen. Aanwezig was de burgemeester van Lei den. jhr. mr. F. H. van Kinschot. De heer J. H. Erasmus uit Utrecht, voorzitter van de Vereniging van Ju ridische Studenten Faculteiten, sprak een woord van welkom, waarin hij dank bracht aan de organisatoren te Leiden voor het initiatief tot dit con gres. Namens de senaat v. d. universiteit sprak de rector-magnificus profdr. P. A. H. de Boer een korte rede uit. Hij betoogde, dat de samenwerking tussen de landen in hoge mate wordt bevorderd door de eenheid1 van het recht. Hij vertelde iets over de Leidse Universiteit en gaf een verklaring van de civitas gedachte. Na een toespraak door prof. mr. J. Kisch uit Amsterdam, voorzitter van de advies-commissie voor dit congres, ver- eniglen zich de deelnemers voor enige verfrissingen. De deelnemers, van wie de meesten in de studie van het recht reeds ver gevorderd zijn (sommigen van hen zijn al werkzaam als assistent of lector) zullen deze week gespreks groepen vormen om het uitwisselen van denkbeelden te bevorderen. „GELD" LAG OP STRAAT" In het kader van de Cambridge-week had een aan de tentoonstelling in de Stadsgehoorzaal deelnemende Engelse firma zaterdag een zeer groot aantal munten op straat en wel voorname lijk op de zaterdagse markt uitge strooid. Voor deze munten kon men 's avond op de Beestenmarkt diverse ar tikelen. w.o. zelfs een televisietoestel, kopen. Een en ander werd bij opbod ver kocht. Het televisie-toestel, dat als laat ste koopje uit de bus kwam, werd „ge kocht" door de heer W. Nagtegaal, een brugwachter, die hiervoor 930 munten neertelde. HANDTEKENING HALEN IN ISTAMBOEL Met en in de oude Londense taxi, die voor een jaar is overgedragen aan het Leids Studenten Corps, zijn twee studen ten. de Leidenaar Maurice Smulders en zijn collega uit Cambridge, Tony Febland, hedenmorgen vanaf de Sociëteit Minerva naar Istamboel vertrokken omeen handtekening te halen. Zij zijn van plan deze Turkse stad in tien dagen te berei ken. De bedoeling is een student van Cam bridge, die in de loop van het studiejaar naar Istamboel is vertrokken de gelegen heid te geven alsnog zijn handtekening te plaatsen op de taxi. waarop reeds circa 1000 handtekeningen voorkomen. De studenten vertrokken vol goede moed. Het mag dan een oud vehikel zijn, de taxi, aldus vertelde men ons, heeft MARKTBERICHTEN ROELOFAR.ENDSVEEN, 28 Juni. Bloemenveiling. Wlrrals Supreme 2659, Esther Read 1418. Cojivlllels 4673. idem Spitfire 5267, Idem Nlmph 6686, Campanula 2157, Margrieten 832. Lathyrus 1050 Alstroemeria 4775, Duizendschoon 1839, Ohab. anjers 29 33. Pyrethrum 731. Gladiolen 801.50, Spirea 4043 p. bos. Am. Anjers 717. Lelies wit 1626. idem Regale 37 per stuk. ROELOF AREN DS VEEN, 28 Juni. Groenteveiling. Aardbeien I 4362, Idem II 2245 p. 2 ons, kropsla 3.0010.00, rabarber 18.0026.00, tomaten 52.00 92.00. bospeen 10.0024.00, breekpeen 10.0023.00. bloemkool 10.0036.00, an dijvie 7.08.00, peulen I 6 0.00112.00. peulen dik 23.0035.00. doperwten 24.00 45.00, capucijners 22.0042.00, tuinbo nen 12.0014.50, kassnijbonen 140.00 165.00, idem stek 90.00—120.00, dubb. stambonen 145.00180.00 per 100 kg. ROTTERDAM, 1 Juli. Veemarkt. Aan voer in totaal 1510. Vette koelen en oasen 937 Varkens 573. Prijzen In cent» per kg.: Vette koelen le kw. 300325, 2e kw. 265290- 3e kw. 250260: varkens (lev. gew.) 1.75; 1.T1, 1.65. RIJNSBURG. 28 tuini. VeUlngver. BloemenlU6t. Korenbloemen 1.201.60, Mimi 90—1.20; Gaillardila 2(20—280, Es ther Read 250400, Scabioea 220—280; Campanula 210270; Duizendschoon 26 32; Gele Grietjes 2835; Flox 4050 Zinnia 220300; Bonte Grietjes 2835; Goudsbloemen 2630; Ereimrrit 1620; Talma 210260: Bruidsanjers 100120; Ranonkel 901»10; Kop Godesia 3545; Gips 2030; Anemonen 110—150; Gla diolen: Strause 1316; Gold Duet 12 14; Piereon 1012; Eng. Irissen 6590: Pyramadaih-s 1820; AngeWa 600750; ConvWlle Nymph 700800; The Bride 500—600; Anjers 180—240 oent. Dat is het treurige nieuws van die ene dag: 25 juni 1957. Intussen hebben vele baldadige jonge lingen hun roes uitgeslapenen de ouderen hebben tijd gehad om over het jeugdprobleem na te denken. Weer legitimatieplicht Om te beginnen zal er nu, van 1 juli af. bij inkoop van sterke drank weer legitimatieplicht zijn. Bepaalde personen kunnen op een zwarte lijst worden geplaatst. Bovendien zal „Systembolaget", zoals de door Va dertje Staat beheerde slijterijen heten, ook alcohol vrije dranken gaan verko pen. Er wordt evenwel niet bij gezegd of dit een psychologisch trucje is om de jeugd toch de voldoening te geven, dat zij in een dergelijke winkel is geweest „en een literfles heeft gekocht" of dat nu de verkoper de kans krijgt om de brandewijn-vragende jongen op handige manier appelmost te verkopen. Hoe het ook zy, Zweden zoekt nieuwe wegen. Belangrijk, dunkt ons, is de nu we derom gegeven toestemming om zonder meer, d.wz. zonder gebruik van een maaltijd, bier te mogen schenken. Vroe ger moest men steeds iets eten alvorens een biertje te kunnen krijgen. Dit systeem heeft er echter toe geleid, dat velen de kosten te hoog vonden, zelf enkele flessen kochten en buiten in een park dronken. Nu zal men dus zonder meer bier van het betere gehalte kunnen krijgen. Wie een glas wijn wil drinken zal ech ter een warme maaltijd moeten gebrui ken. Wij zullen dus ln het vervolg de wijn drinkers in de parken zien zitten. Voor een warme maaltijd krijg je al een hele fles. Waarom ze dorstig? Het is erg moeilijk de vraag te behan delen waarom de Zweden zo dorstig zijn. Zij betalen 25 gulden voor een liter whisky en de slechte brandgwljn kost zes rijksdaalders. Toch wordt er eerder meer dan minder gekocht. Is het een gewoonte? (er zyn tijden geweest dan een gedeelte van het loon in brandewijn werd uitbetaald). Ligt het aan het klimaat? (de koude, de droogte?). Is het de mentaliteit? (de Zweed komt zeer moeilijk in die vrolijke vrije stem ming, die hij graag zou willen hebben) en heeft hy een stimualsn nodig? Na Midzomer hebben de Zweden in middels het noodsein gehesen en dat is nodig: een nieuwe generatie dreigt het slachtoffer te worden van de drank. De Zweedse spoorwegen maakten in tussen zo juist bekend, dat zij vliegende patrouilles met „drankmeters" in dienst zullen nemen. Het personeel zal zich af en toe (gedurende de diensturen natuur lijk) aan een vlugge test moeten onder werpen. Sport Toernooi Gem. H.B.S. Burggravenlaan Uitslagen: Tafeltennis (vrijdagmid dag): (le klasse): 1. Hans Busch, 2. Lennard Gerla. (2e klasse): 1. Ashley Hollander, 2. Frans v. d. Broeke. (3e en 4e klasse)1. Loek Spierenburg, 2. Paul de Koning, 3. Jaap Kooreman. Volleybal (zaterdagmiddag): (le klasse) winnaar lb; (2e klasse) winnaar 2a; (3e en 4e klasse): 1. 3b, 2. 3c, 3. B4a. Handbal (zaterdagmiddag op „Room burg"): (le klasse) winnaar lb. (2e klas se): winnaar 2b. (3e en 4e klasse): 1. 3c, 2. B 4b. Atletiek (maandagmiddag in de Leidse Hout)60 m. hardlopen voor de le klasse: 1. Emiel de Jong. 2. Erik Nitzsche, 3. Wim Hanekamp. 60 m. hardlopen voor de tweede klas: 1. Jan Kengen, 2. Casper Lourens, 3. Wim Metselaar.' 80 m. hardlopen voor de3een4eklasse: 1. Thijs Ouwerkerk (10 sec.), 2. Hans van Dam, 3. Pieter de Herder. Hoogspanning bij bier- en limonadefabrikanten Records geslagen 1 (Van onze Haagse redactie) De vervaardigers van limonade, bier, tonic, mineraalwater, jus d'orange en wat er verder nog verkoelend en ver frissend weckt, hebben een moeilyk weekeinde achter de rug. Voor hen was er geen rust, geen zee, geen bos. Voor hen was het werken op hoogspanning, dag en nacht door! De telefoons op de expeditiekanto ren van de bier- en limonadefabrikan ten stonden roodgloeiend. Het voortdurend werken op hoogspan ning en het constant af en aanryden van de vrachtauto's brak alle records. ..wy hebben in 25 jaar nog niet zoveel in één weekeinde afgeleverd", zei ons de directeur van een brouwerij. IN DE MODDER GESTIKT Te Onna (gem. Steenwykerwold) is de 17-jarige W. Piest, die met kameraden aan het zwemmen was met zyn hoofd in de modder geraakt en gestikt. Toen in de buurt zijnde militairen hem einde lijk vonden, bleek de jongen reeds te zijn overleden. De commandant van het Korps Mariniers, generaal-majoor der Mari niers. H. O. Romswinckel. heeft van morgen op het exercitieterrein voor de van Ghentkazerne te Rotterdam de eer ste luitenant van de Marinierskapel, ka pitein der mariniers H. C. van Lynschoo- ten, beëdigd. In de S-bocht van de Boortoren- weg te Giethoorn is vanochtend de 23- jarige gehuwde caféhouder A. Mol uit Giethoorn met zijn motor tegen een uit tegenovergestelde richting komende dienstauto van dé PTT gereden. De motorrijder was vrijwel op slag dood. Bij K.B. is met ingang van 16 juli a.s. benoemd tot burgemeester van de gemeente Deventer, mr. dr. N. Bolke- stein, met gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Middelburg, een uitstekende motor. ALPHEN AAN DEN RIJN Beschonken man stak woonark in brand Gisteravond heeft de bewoner-eige- naar van het woonschip ,,'t Zorgenkind", gelegen aan de Otweg, toen hij beschon ken thuiskwam, zijn woonark in brand gestoken, waardoor deze geheel is uit gebrand. De man kwam omstreeks zes uur zijn ark binnen, waarop een heftige woordenwisseling ontstond met zijn echtgenote. Het meningsverschil liep zo hoog, dat de man zyn echtgenote de ark uitjoeg, vervolgens een bus met petro leum nam, deze in de ark leeg schudde en vervolgens het zaakje in brand stak. In een minimum van tijd stond de hele ark in licther laaie. De Boskoopse brandweer kon na aankomst weinig meer uitrichten. De man is door de po litie gearresteerd. BENTHUIZEN AANRIJDING Zaterdagmiddag reed de gemeente bode. de heer C. Havenaar. even buiten het dorp in de richting Boskoop. Op het moment dat hij terug wilde keren, werd hy ingehaald en aangereden door een personenauto uit Boskoop, bestuurd door een inwoner van Zoetermeer. De heer Havenaar werd tegen de grond gesmakt. De auto kwam juist boven de ter plaatse lopende sloot tot stilstand. De bromfiets werd licht, de auto ern stig beschadigd. De heer Havenaar kwam er met enkele ontvellingen nog goed van af. Hardlopen meisjes (60 m)1. Nanda Nanning; 2. Marjan Wilschut; 3. Carla Verpoorte. Kastibal werpen voor de eerste klas se: 1. Erik Niteche; 2. Wim Hanekamp. Kastibalwerpen voor de tweede klas se: 1. R. Ruitenberg; 2. Casper Lou rens. Kogelstoten voor de derde en vierde klasse: 1. Dolf van der Reyden (10.88 m)2. G. Versluys (8.55 m); 3. F. En gelenburg (8.29)." Verspringen voor de eerste klasse: 1. Wim Hanekamp; 2. Henk Zegveld; 3. Rob Naber. Verspringen voor de tweede klasse: 1. Casper Lourens; 2. Jan Kenge; 3. Hans Diehl. Verspringen voor de derde en vierde klasse: 1. Thijs Ouwerkerk: 2. Hans van Dam; 3. Pieter de Herder. Verspringen meisjes: 1. Hanneke Zaad- noordijk; 2. Nanda Nanning; 3. Marjan Wilschut. Hoogspringen voor de eerste klasse: 1. Ben van der Weele; 2. Henk van Zegveld; 3. Rob Naber. Hoogspringen voor de tweede klasse: 1. Casper Lourens; 2. Erik Keuning; 3. Wim Metselaar. Hoogspringen voor de derde en vierde klasse: 1. Poppo Nijhoff; 2. Pieter Hoekstra; 3. Frans Engelenburg. Probleem Oost-lndonesië thans opgelost De woordvoerder van het Indonesi sche leger in Djakarta heeft vandaag verklaard, dat de chef-staf van dc Landmacht, generaal-majoor Nasoe- tion, die zaterdag van een tweede be zoek aan Oost-lndonesië in Djakarta is teruggekeerd, erin is geslaagd een oplossing te vinden voor de meeste mi litaire problemen in Oost-lndonesië. HU zeide, dat de chef-staf aan de vroegere commandant van Oost-lndone sië, luitenant-kolonel Ventje Soemoeal en aan de commandant van het 24ste regi ment infanterie in Noord-Celebes de nodige instructies heeft doen toekomen met betrekking tot de recente afkondi ging door Soemoeal van een afzonder- lyke provincie Noord-Celebes. Intussen hebben enkele invloedrUke districtshoofden in Nrd.-Celebes in een gezamenlijke verklaring erop aangedron gen om Soemoeal weer tot militair com mandant van Oost-lndonesië te benoe men. Op Soemoeal zelf deden zy een be roep om „zyn werk te voltooien, zonder af te wyken van het Handvest van 2 maart". Co-ordinatie Het dagblad „Pedoman" in Djakar ta meldde vandaag, dat de „Banteng- graad" in Midden-Sumatra en de „Ga- roedaraad" in Zuid-Sumatra een ge meenschappelijk coördinatielichaam hebben ingesteld. Het besluit daartoe werd genomen in een kortgeleden door de leiders van de beide raden in Pa- lembang gehouden byeenkomst. Het nieuwe lichaam beoogt coördinatie by het zoeken van een oplossing der ge meenschappelijke problemen. De „Ban- tengraad" was op deze byeenkomst ver tegenwoordigd door luitenant-kolonel Ahmad Soessein, die in december vo rig jaar in Midden-Sumatra de macht in handen nam. Ambassadeur in Australië de heer A. H. J. Lovink Binnenkort is de benoeming te ver wachten van de heer A. H. J. Lovink, momenteel Harer Majesteits ambassa deur te Ottawa, tot Harer Majesteits buitengewoon en gevolmachtigd ambas sadeur te Canberra. De heer Lovenk zal te Canberra de heer A. M. L. Winkel man opvolgen, die de buitenlandse dienst met pensioen zal verlaten. Ver wacht kan worden dat de heer Lovink in de tweede helft van juli hier te lande zal aankomen om zich op zijn nieuwe bestemming voor te bereiden. De heer Winkelman zal zijn tegenwoordige post omstreeks 1 september a.s. verla ten. HOOFDBESTUUR C.H.U. Het hoofdbestuur van de Christeiyk- Historische Unie kwam te Utrecht in vergadering bijeen. Herkozen werden als lid van het da- gelyks bestuur de heren C. J. van Mastrigt en H. W. Tilanus. Als leden van het dagelyks bestuur werden gekozen de heren mr. J. W. van Gelder te Nieuwer-Amstel en H. M. Gerbrandy te Nyland (Fr.). Na uitvoerige besprekingen werd vast gesteld een nieuw middenstandsrapport voor de C.H.U. Ook de Londenaars kunnen een woordje meespreken over de tro pische hitte van de afgelopen dagen Duizenden zochten verkoeling in Hyde Park. waar men de indruk kreeg op een druk zeestrand te ver- toeven naar de terreinen van de Jongs Ma chinefabriek spoedden, waar reeds om half negen de vele versierde voertuigjes, groepen en afzonderlyk verklede perso nen werden beoordeeld. De uitslag was: Verklede personen: 1. Rinus van Beveren, kinderen van Galen. Versierde rij wielen: Maryke Nyhuis, 2. Willy Tyssen. Versierde auto-peds: 1. Petri van Zaal, 2. Marieke van Diemen. Versierde wagentjes: 1. Kinderen Men- ninga en v. d. Graaf, 2. Kinderen Vink. Al spoedig was de grote stoet van ruim 400 kinderen opgesteld en vooraf gegaan doof- de trommelslagers (sters) van de Leiderdorpse Harmonie ging de optocht, welke werd afgesloten met het afgeladen Glippertje met de kleinere kinderen, langs de Hoge Ryndyk tot aan Grenshoek en vandaar naar het feest terrein. Op het feestterrein aangekomen sprak de voorzitter, de heer v. d. Krol, het openingswoord, waarna burgemeester Smeets zich tot de kinderen richtte. Hij noemde het een goede gedachte van het Oranje-comité om de feesten die rond om Soestdijk plaats hebben mede te vie- ren; de wyze waarop dit geschiedt kon hy met een gerust hart aan de Hoge Rijndijkers overlaten. Hierna volgde de ruime traktatie der kinderen en vrije ritten in zweef-, schommel- en draai molen. Des namiddags om 2 uur werd op nieuw aangetreden voor de diverse volksspelen, waarby de pryzen werden behaald door: Meisjes 6 en 7 Jaar, blokjes rapen: 1. Bobi Roest, 2. Annelies v. d. Hoeven. Meisjes 8 en 9 jaar, balspel: 1. Maria de Vrind, 2. Carla van Beveren. Meisjes 10 en 11 jaar, hardlopen met hindernissen: 1. Tineke Rijsdijk, 2. Ag nes van der Ven. Meisjes 12 t/m 14 jaar, balspel: 1. Nelly Verkerk, 2. Els van Hofwegen. Jongens van 6 en 7 jaar,vlaggetje ste ken: 1. Frans TUssen, 2. Jan Zandber gen. Jongens van 8 en 9 jaar, zaklopen: 1. Harry Verkerk, 2. Leo van de Akker. Jongens van 10 en 11 jaar, zaklopen: 1. Emmo Drent, 2. Ton de Rooij. Jongens van 12 t/m 14 jaar, hardlo pen met hindernissen: 1. Koos Spek, 2. Jac. v. d. Ven. Aan de verkennersgroep met hun rU- dende tent werd een extra prijs toege kend. Een gezellige drukte op het feest terrein vulde de warme avond, welke besloten werd met een schitterend vuur werk. In Doyton (Ohio) kunnen, onder ons gezegd en gezwegen, rare dingen ge beuren. De tienjarige Ronald Man- ney huilde tranen met tuiten, toen h het ziekenhuis binnenstapte met een gezwollen hand. „Ik heb er zelf op getrapt", snikte hy. Iedereen keek verbaasd. Daarom vertelde hij er ter opheldering maar bij, dat hy zyn pet had laten vaQlen en by het oprapen op zyn hand had getraptl BEURSOVERZICHT Lauwe stemming Amsterdam, 1 juli. In de beurszaal hing vanmiddag nog volop de hitte van het weekeinde die drukkend werkte op de activiteit van de beursbezoekers en die een lome stem ming veroorzaakte. Van affaire viel heel weinig te bemerken. Het buitenland liet volkomen verstes gaan en het publiek toonde niet de minste belangstelling. Vandaar dat de markt bijzonder onge animeerd verliep en geen enkel aspect opleverde dat de aandacht trok. Thans is de komende emissie van converteer bare obligaties der Billiton Mij het voor naamste onderwerp van gesprek. Woens dag begint de claimhandel en men hoopt dat deze een beetje levendigheid zal te weeg brengen. Taxaties voor de claims hoort men van f 80 tot f 100. De prijs is precies in overeenstemming met de aandelenkoers van vandaag van 271. De claimprys komt overeen met 118 voor de nieuwe obligaties (voor conversie zyn nodig 2 obligaties f 550,, samen 255 plus 16 voor aankoop van de claims, samen 271 Internationale fondsen waren goed prijshoudend: KLM zeer vast. ruim f 128, Philips beter op beschouwingen uit Amerika over dit fonds, Olie ruim f220. Scheepvaart merendeels iets boven vrij dag vooral Scheepvaart Unie, op 163. Cultures ongeanimeerd en eerder luier. Staatsfondsen ongeanimeerd. WISSELKOEREN Amsterdam, 1 juli Londen 10.65% 10.66%. New York 3.82fi—3.82||, Mon treal 4 09 ft—4.01 fg. Parijs 1.0845—1.0855, Brussel 7.59*8—'7.60',Frankfurt 91.08— 91.13, Zürich 87.27—87.32. Zürich (vr. fr.» 89.30—89.77, Stockholm 73.72%— 73.7712, Kopenhagen 54.97%—55.02%, Oslo 58.32.'i—53-37ft. Milaan 61.20%— 6155%, Wenen 14.71%—14.72%. Beurs van Amsterdam Maandag 1 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden WARMOND van <Deze pag. Is gedeeltelij" gecorrigeerd) Afscheid zuster Terlingen Zaterdagmiddag is er, zy het dan in besloten kring, een officiële afscheids receptie geweest van de oud-wykver- pleegster züster Terlingen. In hotel „De Stad Rome" waren hiervoor bU elkaar, het bestuur van het Wit Gele Kruis, enkele vertegenwoordigers van het Rode Kruis en Hulp in de Huis houding, alsmede de oud-voorzitter van het Wit Gele Kruis, de heer F. Slager. Dokter Walenkamp begon te zeggen, dat zuster Terlingen het door haar ver trek wel erg moeilyk gemaakt had voor het bestuur. Het verheugde hem. dat men vanmiddag toch nog officieel af scheid van haar kon nemen, temeer daar zuster Terlingen, als gevolg van haar be scheidenheid al die publiciteit niet op prys stelt. U hebt veel meegemaakt in Warmond, aldus spreker. De bouw van het consul tatie-bureau, uw werk als wykverpleeg- ster, kraamverpleegster, als assistente van het consultatie-bureau en kleuter bureau en uw hulp aan de oude van dagen. Warmond had het niet beter kunnen treffen en het bestuur is blij met U geweest. Het allerbelangrijkste dat U gedaan hebt is echter, dat U het Wit Gele Kruis naar de mensen toe hebt gebracht. Nu de leden haar niet mondeling kon den danken, had men gemeend dit stof felijk te moeten doen en dokter Walen kamp overhandigde de zuster dan ook een elektrische puck-up, alsmede nog een gesloten couvert voor de aanschaf *tan grammofoonplaten. Tot slot dankte dokter Walenkamp voor de persooniyke samenwerking en kon niets anders zeggen dan dat de samenwerking tussen huisarts en de verpleegster ideaal was geweest. De heer F. Slager greep terug naar de tUd, dat zuster Terlingen ih dienst kwam in 1950. Hoe men met angst in het hart overging van een religieuze naar een leken-zuster, doch. dat die angst spoedig ongegrond bleek. De heer Hogenboom had aan de lof uitingen van de vorige sprekers niet veel meer toe te voegen. Hij was, toen hy van haar vertrek hoorde van de ene verbazing in de ander gevallen en hoop te maar, dat het nu met de hulp in de huishouding goed zou blyven gaan. Zuster Lovis dankte haar vervolgens namens het district. Mevrouw De Rijnsburger, oud-hospita van de zuster dankte byzonder voor de gezellige huiseiyke uren en tevens na mens het Rode Kruis. Als plaatsvervanger van de pastoor nam kapelaan A .P. Loos het woord. De korte tyd, dat hy de zuster meemaakte hadden hem geleerd, dat zij veel en een goed contact had met de gezinnen. Hierna dankte zuster Terlingen het bestuur voor het mooie cadeau voor de samenwerking en voor de stimulans, die het bestuur door een open oor aan haar had gegeven. P. V. „WARMOND" De Postduivenvereniging „Warmond" hield een wedvlucht voor oude duiven vanaf Pont St. Maxcence. afstand 348 km. De vogels werden gelost om 6.20 uur met een kalme zuiden wind. De eer ste prysduif bereikte zijn hok om 11. 32.53 uur: de laatste om 12.42.45. De uit slagen luiden: P. v. d. Drift 1-3-4. J. de Weerd 2-7; Th. Verwoerd 5-6; J. Die mei 8; J. Smeet» 9. ACTIEVE AANDELEN WASSENAAR ONGEVALLEN OP DE WEG. Doordat zij zonder acht te slaan op het verkeer de Kerkstraat naar links overstak werd de 41-jarige wielryd- ster mej. H. J. Beyerbergen alhier door een auto aangereden, waarby zy ver wondingen aan haar hoofd en een knie en een hersenschudding opliep. Zy werd naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. De bestuurder van een auto uit Voorschoten wilde een parkeerplaats langs de Rijksstraatweg tussen de Paauwlaan en de Rust en Vreugdlaan oprijden, maar aangezien daar reeds een auto stond kwam de wagen op het fietspad terecht. Een aanrijding had plaats met de 71-jarige wielrijder M. Emmerzeel uit Nieuwkoop, die licht werd gewond. Uit vrees voor de politie maakte de autobestuurder zich uit de voeten, maar werd 's avonds in Leiden gearresteerd. ZOETERWOUDE Oranjefeest aan Hoge Rijndijk Vrijdagavond en zaterdag werden voor de Hoge Rijndijk de Oranjefeesten ge houden op het daarvoor beschikbaar ge stelde gemeente-terrein. Des avonds om half acht was een nieuw soort balspel de inleiding voor de opening van het feestterrein. Hierbij werden de pryzen gewonnen, voor heren door 1. H. Vervoorn, 2. Ton Delfos, voor dames door 1. A. de Bra bander, 2. Joke van Aalst en voor jon gens en meisjes door 1. Wil de Groot, 2. Ant. Koek. Het was wel een heeriyke zomerse Leiden 1947 morgen toen alle kinderen zich zaterdag! R'dam '37 I-III 3% Ned. '53 33i 90 90'4 Grootboek obl. 3% 87 Ned. '47 3'2 (3) 86 JJ 86% 91 90% Ned. '53 3% 90'2 89% Ned. '56 3% 89'2 89 A Ned. '48 3 '4 89% 84'2 84% 85% 85 V4 85% 85 V4 86% Ned. '37 3 85V4 86% 94'4 95 Investeringscert. 3 951/8 90 ft Ned. 62-64 3 90 ft 90 ft Cert. NWS 90'8 Indië '37A 3 86% 87% Grootboek '46 3 867/s Clt. Hand, en Ind. B. 49% 46% Nat. Handelsbank 102% 102% Ned. Handelmy 159% 159% A.K.U 198% 197 v. Berkel's Patent (v) 207% Calvé Delft cert. 357 355 Kon. Pap. v. Gelder 190 191% Hoogovens cert 302 306 Müller en Co. N.B. 374 373% Ned. Kabelfabr 287 285 289% 293% 155% 156 470 470% Wilton Feyenoord 246 248 Biliton 2de rubr. 274% 273 Dordtse Petr. gew. 1050 1056% Kon. Petr. (f.20.— 220.70 220.45 idem (50 a f. 20. 219.95 220.30 A'dam Rubber 76% 93 H 75A Deli Myen (Ver.) eva. 93% H.V.A 125% 124% 56 56 64 65 L Vorstenlanden 29% 29% Holl. Amerikalyn 179% 169 180% 169 Java China Paket Kon. N. Stoomb. 148 149 Kon. Paket Mij 155% 156 StoomvaartmyNed. 187 188 Van Ommeren cert. 269 269 Kon. Rott. Lloyd 170% 171% Ned. Scheepv. Unie 159% 164 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 90% 90L Den Haag 1937 1 3.. 95% 92 91 Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 98% 93 Premieleningen 103% 105% 88% A'dam '51 2% 88% A'dam '56 12% 80% 81 A'dam '56 II 2% 100 100 Eindhoven *54 2% 81 81 Enschede '54 2% 79% 80% Den Haag '52 I 2% 90L 91% idem II 2% 95% 94 L R'dam '52 I 2% 90L 90L Utrecht '52 2% 91 94 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen 204% 203% 204 204 170% 170 Twentsche Bank 179% 174 Industriële Ondernemingen Albert Heyn 240 242 B Borneo Sum. H.Mij. 71 71% Ned. G. en Sp. Fabr. 168% 170 Kon. Ned. Grofsm. 103% 104 Internatio 91 91 Rott. Droogdok My. 591 587 Tieleman en Dros 16% 16% Ned. My. Walv.vrt. 62% ©1% Spoorwegen Deli Spoorweg My. 15% 15% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 35% 3512 Intern. Nickel 106% 106 69,V 68ft Bethlehem Steel 194 195 68% 68% General Motors 42% 42% 112% 111% 55 55% Shell Oil 87% 87% Union Pacific 29% 30% Un. States Steel 68H 68% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V.K. 28/6 Edelmet. Kon. AA 61 Pref. w.a. idem 69% Electrolas B 348 Holl. Constructie 383 380 L Ing. bur. v Bouwnyv. 119 G 120 B Int. Kunststoff. Ind. 43 43 Leidsche Wolspinn. 259 260 L Sikkens Lakfabr. '53 422 423% Ver. Touwfabrieken 174 172 Wernink's Betonm. 83 Van WUk Teasel 85% 84 L

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 4