SECRETARESSE J. van Leeuwen veertig jaar in dienst van de zending Loop der bevolking te Leiden EEN NIEUW ZONDAGSRECORD VOOR WATERLEVERING LDM 96ste Jaargang Maandag 1 juli 1957 Tweede blad no. 29174 Huldiging in Ned. Zendingshogeschool Aan het dagelijkse koffie-uurtje in de Ned. Zendingshogeschool te Oegstgeest was vandaag een feestelijk tintje gegeven. En daarvoor was dan ook alle aan leiding: de enige docent in de nijverheidsvakken aan deze hogeschool, de heer J. van Leeuwen, herdacht het feit, dat hjj thans veertig jaar in dienst der zending werkzaam is. Ter gelegenheid van dit voor de zen ding wel zeer zeldzame jubileum vond in de kring van cursisten en het per soneel van het bureau, waarbij zich ook enkele oud-medewerkers hadden ge voegd, een hartelijke huldiging van de heer Van Leeuwen en diens echtgenote plaats. Dr. E. J. Jansen Schoonhoven, rector van de Ned. Zendingshogeschool, die als eerste spreker het woord voerde, wees er o.m. op, dat het Vandaag precies veer tig jaar geleden was, dat de heer Van Leeuwen in dienst trad van de Ver. Ned. Zendingsschool, toen nog gevestigd in Rotterdam. In het najaar van 1917 bij de vestiging in Oegstgeest werd hij benoemd tot docent voor de timmerles sen, in welke functie hij veel heeft bij gedragen tot de voor een zendingspredi kant nu eenmaal noodzakelijke scholing in dit nijverheidsvak. Dr. Jansen Schoonhoven stelde het op hoge prijs, dat de heer Van Leeuwen, die reeds in 1948 de pensioengerechtigde leeftijd be reikte, ook na die tijd is doorgegaan met het geven van les. De kwaliteit van uw lessen, aldus spreker, stond op hoog piel, want vele van uw leerlingen, eenmaal op het zendingsterrein aanwezig, gaven als „architect" goede voorlichting bij kerk en pastoriebouw. Tenslotte dankte spreker de heer Van Leeuwen, die ook na hun vertrek naar het zendingsveld contact hield met zijn oud-leerlingen, hartelijk voor al hetgeen hij in het belang van de zending heeft Leidse jongen in zee verdronken Kampeerde in Noordwijk Gisterochtend is de 10-jarige Gerard Kradolfer. wonende in de Emmastraat te Leiden in de zee ter hoogte van het radiostation te Noordwijk verdronken. De jongen maakte deel uit van een groep jongens, die kampeerde in het kamp „De Blink" in het Langeveld en was met enkele vriendjes voor de grote groep uit naar het strand gegaan om te zwemmen. Vermoedelijk heeft hij zich te ver in zee gewaagd, want de zee was niet gevaarlijk. Men heeft nog getracht met kunstmatige ademhaling en zuur stofapparaten de levensgeesten weer op te wekken, doch zonder resultaat. De jongen was enig kind. Afscheid bij „de Fransche Kroon" DE HEER W. J. VAN DER HEYDEN GING NA 53 JAAR HEEN Op uitdrukkelijk verzoek van de scheidende heeft zaterdagmorgen uit sluitend in de kring van de directie en het voltallige personeel der N.V. Distil leerderij „De Franse Kroon" voorheen J C. Hartevelt en Zn., de heer W. J. van der Heyden, de nestor van het verte een woordigerskorps, die na een bijna 53-jarig dienstverband de wens te ken nen had gegeven zijn functie neer te leggen, afscheid genomen van zijn werk kring. Nadat de heer Van der Heyden met zijn familie in de receptiezalen was binnengeleid, werd hij allereerst toege sproken door de directeur, de heer J. K. H. van Dam, die erop wees hoe de heer Van der Heyden gedurende langer dan een halve eeuw zijn taak met voorbeel dige trouw en toewijding heeft vervuld. Typerend voor de persoon van de schei dende achtte spr. diens goede verstand houding met alle leden van het perso neel. Onder hartelijke dankzegging voor de verleende voortreffelijke diensten bood spr. namens de directie een veldkijker en een biologisch boekwerk aan. Mevr. Van der Heyden—Brakel werd verrast met een wit-porceleinen vaas met bloe men. Daarna werd achtereenvolgens nog het woord gevoerd door de heer C. Aalbers, J. Pommée en W. van der Reijden, respectievelijk namens het reizigers-, kantoor en fabriekspersoneel. Eerstge noemde bood uit aller naam een Larous- se-encyclopedie in twee delen aan, bene vens een tweetal boekwerken. Een en ander onder het uitspreken van aller diepe bewondering voor de grote werk kracht en vitaliteit van de scheidende en onder betuiging van aller dankbaar heid voor de bijzonder prettige verstand houding, waarin allen met hem mochten samenwerken. De heer Van der Heyden sprak een uitvoerig dankwoord, waarin ook hij met grote erkentelijkheid gewaagde van de uitnemende geest onder het personeel, hetgeen een stimulerende invloed uit oefent op de bedrijfsgang, zowel in de onderlinge verhoudingen als ten aanzien van de zakelijke resultaten. Na afloop van het officiële gedeelte bleef men nog geruime tijd in gezellige stemming bijeen. EINDEXAMEN ST. AGNES LYCEUM Voor het eindexamen, gymnasium A, van het St. Agnes Lyceum zijn ge slaagd: J. B. M. Colla, Leiden; C. M. Creijghton, Leiden: C. A. T. M. v. d. Vaart, Voorburg; J. G. M. v. d. Valk, Zoeterwoude; M. C. E. v .d. Putten, Wassenaar; voor B: G. A. M. Bruschke, Oegstgeest; J. A. M. J. v. Dieten. Voor burg; J. M. A. Leenen. Warmond; G. H. M. Walenkamp, Leiden. Afgewezen geen. verricht. Vooral ook voor de geest, die aan deze arbeid ten grondslag lag. Als blijvend aandenken bood hij namens het personeel en cursisen de jubilaris een vulpen aan. Mr. C. C. W. Uffelie, één der secreta rissen van de Raad voor de Zending, wees op de merkwaardige plaast, welke de heer Van Leeuwen in het docenten korps inneemt. Aan de hogeschool bent STUDIEBEURS EGKS AAN LEIDENAAR TOEGEKEND. Eén van de vijf door de Europese Ge meenschap voor Kolen en Staal voor studenten uit de EGKS-landen uitge loofde studiebeurzen is te Straatsburg zaterdag toegekend aan een Nederlan der, de heer Paul Kapteyn alhier. Elk der vijf studenten heeft zich ertoe verbonden voor het einde van de maand juni 1958 een essay te schrijven over een politiek of economisch aspect van de E.G.K.S. werkje viel op te knappen, dat buiten het terrein van lesgeven viel. Bovendien heeft de heer Van Leeuwen bij het stoken van de verwarming ook voor veel uiterlijke warmte gezorgd. Spreker, die tenslotte ook nog een persoonlijk woord tot de jubilaris richtte, bood hem na mens een kring van oud-medewerkers een prachtig bloemstuk aan. Ergerlijke praktijken van raceboten De grasberm aan de Kanaal weg bood gisteren de gehele dag. van de vroege ochtenduren tot de duistere avond toe. een zomers strandbeeld. Talloze honder den. die de warme tocht naar zee niet aandurfden, hadden zich (in de scha duw van de bomen) een voortreffelijke basis ingericht voor zwemgeneugten in het verkoeling brengende water van de Nieuwe Vaart. Ergerlijk was. dat zeer snelle race- boten. die naar de Kaag gingen of er van terugkeerden of die alleen maar deze drukbevolkte vaart op en neer voeren, zich niet ontzagen om met volle kracht door de honderden zwemmers te stormen. Optreden tegen deze praktij ken zal wel erg moeilijk zijn in verband met de snelheid van de boten, zodat het wellicht zal moeten blijven bij een wei nig hoopgevend beroep op het fatsoen van deze lieden, die in de afgelopen da gen toonden al over bedroevend weinig hiervan te beschikken. Ude enige, die een nijverheidsvak doceert. Op grond hiervan stelde spreker de jubilaris in het bezit van het vererend getuigschrift, met daaraan verbonden ere-penning, van de Ned. Mij voor Nij verheid en Handel. Dr. K. J. Brouwer, oud-president- director van de school, die ruim 28 jaar met de jubilaris samenwerkte, sprak namens „de oudjes", die allen goede herinneringen bewaren aan het contact, dat zij met de heer Van Leeuwen heb ben gehad. Voorts stelde spreker in het licht, dat men nimmer tevergeefs op de jubilaris een beroep deed als er een Ds. G. Koerselman, thans hervormd j predikant te Koudekerk a. d. Rijn, ge tuigde vervolgens van de waardering, I welke er leeft voor de persoon en het werk van de heer Van Leeuwen in de kring van zijn oud-leerlingen. Ook zij zorgden voor een bloemenhulde. Nadat dr. Jansen Schoonhoven geluk wensen had aangeboden namens de bur gemeester van Oegstgeest, die i.v.m. ambtsbezigheden niet aanwezig kon zijn, sprak de heer Van Leeuwen een kort dankwoord, waaraan hij een feestgave in geld uitgedrukt voor de zending verbond. Lezers schrijven SHAKESPEARE OP HET ENGELSE TONEEL In uw blad van 26 juni komt in het artikel „Geruchten rond de Cambridge- week" een onjuistheid voor, die ik gaar ne zou willen verbeteren. De tentoon stelling „Shakespeare op het Engelse toneel" in de Lakenhal n.l. heeft met de Cambridgeweek niets uitstaande. Zij is door de British Council en het Leids Akademisch Kunstcentrum gezamenlijk georganiseerd en het is geheel toevallig, dat zij in tyd gedeeltelijk met de Cam bridgeweek samenvalt. Het ligt natuur lijk niet in mijn bedoeling de verdien sten van het Cambridgeweek-comité te beoordelen, maar tot die verdiensten behoort het inrichten van de tentoon stelling in de Lakenhal in elk geval niet. Prof. dr. D. WIERSMA, Voorzitter L.A.K. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN geboren Cornelia Alida Anna, dr. van J. de Best en A .van Eljk; Wllhelmina Martha, dr van W J. Mol en H. M. Hiilarldes; Adrianus Johannes, zn. van P. Clere en C G. den Hollander; Johannes Simon Gerardus. zn. van C. H. Vernoolj en C. H. M van Dlemen- Petrus Paulus, zn. van J. C. de Krulff en W. J. Koekkoek; Pan- cras Saronlus Gerardus. zn. van P. S. G. den Hollander en E. R. van der Linden; Wim Paul Johan, zn. van W. C. Kore- man en C. J. J. Annotee; Gerardus Hen- drlkus. zn. van W. A. Tolboom en A. A. van Mook. GEHUWD. C. J. A. Roosen en E. M. Seger. overleden. G. Klein 93 jr., wed. van C. J. Rozier; G. Nijland, 2 maanden, zoon; A. Harte velt. 86 Jr., maai. Compl. 10 mnd. opleiding: TYPEN, STENO (4 talen), BOEKH., CORRESP.: 4 talen en Spaans Kon. Erk. PITMANSCHOOL PLANTSOEN 65 TELEF. 26558 Kasteel Staverden voer uit MET AAN BOORD 73 DOOR NED ROODE KRUIS VERZORGDE PATIËNTEN Hedenochtend voer de door het Ned. Roode Kruis gecharterde „Kasteel Sta verden" de Juliana-sluit te Gouda uit, met aan boord 73 daarvoor in aanmer king komende patiënten, die praktisch van elk vakantiegenoegen verstoken zijn. De jaarlijkse door het N.R.K. ver zorgde boottocht van het rayon Leiden uit welk rayon 52 patiënten de reis medemaken nam hiermede een aan vang. Zes dagen met als eerste reisdoel Nijmegen, zullen de opvarenden genie ten van hdt steeds weer wisselende Hollandse landschap. Vrijwilligers* sters) van de Ned. Roode Kruiscolonne, uit Leiden en omgeving samengetrokken, staan er borg voor, dat het hen allen aan niets zal ontbreken, terwijl ditmaal de medische verzorging in handen is gelegd van dokter A. v. d. Bijl uit Oude Wetering. Vandaag gaat de reis tot Schoonho ven, om de volgende dagen resp. in Nij megen, Westervoort, Culemborg en Nw. Lekkerland te meren. Zaterdagochtend volgt dan in Gouda om 10.30 uur de debarkatie. Vermoedelijk zal het N.R.K. dit jaar voor het laatst gebruik maken van de Kasteel Staverden. Volgend jaar hoopt men met een eigen Rode Kruis-boot te varen. Een bedrag van 1% miljoen gulden is hiertoe reeds bijeen, terwijl de boot ook al in tekening gereed is. Zodra de eigen boot in de vaart is. zal getracht worden het aantal tochten op te voeren. WERKGEMEENSCHAP VAN GEREF. JONGEREN. De Werkgemeenschap van Gerefor meerde Jongeren houdt van 17 tot 24 augustus voor jongeren tussen 18 en 30 jaar op kasteel Oud-Poelgeest te Oegst geest een vakantie-cursus. De bijbelge spreksgroepen hebben als thema: ,.Is het Woord te zien?". DS. MR. DR. J. OZINGA BEROEPEN In de nog bestaande predikants vacature bij de Geref. Kerk alhier is gisteravond beroepen ds. mr. dr. J. Ozinga, gereformeerd predikant te Lun- IMO, Dr. E. J. Jansen Schoonhoven rechtsbiedt gelukwensen aan. Geheel links mevr. Van Leeuwen. (Foto L.D./Vaai VHdet) Muziek en bier De Cambridge University Jazz Club, die zich speciaal toelegt op New Or leans Jazz en deze tracht te stimuleren, heeft gedurende de Cambridge Week ie dere avond met zeer veel succes in de foyer der Stadsgehoorzaal gespeeld. Ging het er over het algemeen nogal luidruchtig toe zaterdag kende de uit bundigheid geen grenzen meer. Dans liefhebbers hebben zich op deze slui tingsavond dus niet behoeven te ver velen. Zij konden bovendien getuige zijn van een spannende bierdrinkwed- strijd, waarbij het er niet om ging om zo snel mogelijk onder de tafel te lig gen. maar om zo snel mogelijk bier te drinken door een „yard of ale", een lan ge dunne pijp. waaruit het moeilijk drinken is. De tijden is seconden uitge drukt werden nauwkeurig geregistreerd. Als overwinnaar trad Cambridge uit de i strijd. Na deze verpozing was het tot omstreeks het middernachtelijke uur I weer dansen geblazen. De jeugd leefde zich volkomen uit en realiseerde zich blijkbaar niet eens dat er voor deze avond nog een cabaretvoorstelling op het programma stond. Een voorstelling overigens waarop wij tevergeefs hebben gewachtEn hiermede kwam een einde aan de Cambridge-week. Bezoek aan K. G. - Leiden Gouda kreeg warme ontvangst Het afgelopen weekeinde bracht voor het Chr. Tambour- en Pijpercorps „Kunst en Genoegen" heel wat drukte. Immers het Goudse korps „Tempo" zou een bezoek brengen. Hadden de organi satoren van deze ontmoeting de hitte golf kunnen voorzien, dan zouden zij zeker het bezoek afgelast hebben. Maar dat kon nu eenmaal met, zodat in de namiddag van 29 juni de beide korpsen K. en G. naar Grenshoek bij Leider dorp trokken om aldaar de komst van „Tempo" uit Gouda af te wachten. In een grote opstelling marcheerden gas ten en gastheren naar het wijkgebouw „Levendaal" waar zij werden toegespro ken door de wijkpredikant ds. D. J. Vosssers. Na de broodmaaltijd waar 204 jongens aanzaten - door de hitte, die een "twintigtal Tempo-mensen niet naar Leiden deed komen, was het getal aan- zitters en mee-eters tot dit aantal te ruggebracht - werd een concert gegeven nabij het sportterrein aan de Zoeter- woudse Singel (een unieke gelegenheid voor dergelijke manifestaties. Hulde aan de Plantsoenendienst!). Vele ouders en bekenden hebben dit gemeenschappelijk optreden van de jeugd bijgewoond, o.a. merkten we op ds. en mevr. Vossers en de heer L. Questroo. Na een kort samenzijn in het gebouw Levendaal werd de zaterdagavond be sloten met een weeksluiting. zoals zulks op K. en G. gebruikelijk is. Op zondag 30 juni werd een speciale jeugddienst gehouden in de Marekerk. Ook hierin ging de wijkpredikant ds. Vossers voor en verleenden vele jonge ren medewerking door het lezen van bijbelgedeelten en het spelen van enke le koralen op de fluit. De organist, de heer J. Henzen bracht na de predikatie een solo ten gehore waarbij het Tempo lid de heer G. Geukes trompet blies. Een j prachtige dienst, die ten volle jeugd dienst was! Het middagmaal werd in de pleegge zinnen gebruikt, waarna de koelte werd opgezocht, omdat het middagprogram ma door de grote hitte was afgelast. Na een gemeenschapelijke broodmaaltijd in Levendaal en het optreden van de heer D. Stigter met enkele K en G-ers. was het bezoek ten einde en vertrokken de Goudse korpsmensen weer naar Gouda terug. Een goed geslaagd festijn. Feestelijk slot aan Europees Politie-voetbaltoernooi DE PRIJSUIREIKING Op hetzelfde moment, dat zaterdag avond in de foyer van de Stadsgehoor zaal een feestelijk slot aan de Cam bridge-week werd gegeven, zetten de deelnemers aan het Europees Politie Voetbaltoernooi, dat eveneens een week in beslag nam in „Den Burcht" een feestelijke streep onder dit zo zeer ge slaagde toernooi. Nadat de voorzitter van de Leidse Po litie Sportvereniging, de heer D. J. Ver- zijden. die ook de leiding'van dit toer nooi had. in zijn woord van welkom de prijswinnaars bekend had gemaakt, reikte de ere-voorzitter van de USPE, Sir William Morren, de prijzen uit. Spr. verbond hieraan een woord van hulde voor de regeling van dit vriendschappe lijk toernooi, dat z.i. mede heeft bijge dragen tot een uitwisseling van gedach ten inzake het internationaal politie apparaat. Mocht het Duitse elftal de beker in ontvangst nemen, de overige voetbal ploegen kregen een plaquette, terwijl aan alle deelnemers een aandenken in de vorm van een paar manchetknopen werd aangeboden. Bovendien was er voor het meest sportieve team. als zo danig kwam de Franse ploeg uit de bus, nog een prijs en mocht ook de beste doelman - de Duitse keeper - een prijs in ontvangst nemen. Na een kort en ge varieerd cabaretprogramma dat ver zorgd werd door het gezelschap van Charles Aerts. werd er nog wat gedanst. —g Verkrijgbaar bij de Horeca-bedrijven en Uw wijnhooddaar. In week van 20 t.m. 26 juni 1957 gevestigd A. J. N. Framike en tam, timmermam, Molensteeg 2; R. Schooruderbeek en fam. verfimeester. Heren stir. 37 a; A. Geugjes geb. Ossevoort en faim. Luathoflliaian 24; C. J. A van Laar geb. roemendijk en fam, Wolma- ransstraat 20; e. H. van de FWeg en faim. techm. employé a.b. Haag weg t.o 190; A Winkelman, apotheker, Leeuwertlkstiraiait 3; M. Knibbe geb. Wiensma. Wairmonderweg 45; A. A. J. Nleu'WenQnulB, arts. Jan van Goijenkade 44; S. G. A. Paul, Verdiammstr. 60; J. W. F. van Dam, Tomatensbraat 19; P. de Vet, militair, Meerbuirgkaicte 7; G. C. Bos, rijksambtenaar. Bloemisten!a>an 38; J. J. Vuaj'k, verkoopster. Plantsoen 93; W. van der Ley, miMitaiiir, Hooigracht 51; A. G. Ohr. Rijnkadie 2; J. Verkerk geb. van Kla veren ,de Siitterlaan 66; H, Bakker, fa- brfeksarb. vleeswarenfabr., Hogewoerd 154; R. W. Besseliinik ,14 verpl., Witte Singel 29; J. Zeeman, Kanaal weg 29; C. G. M. Blans- Jaar, verkoopster, Oost Havensür 4; F. van Saiazen, Varkensroarkt 7; P. Oostveen, te kenaar, Levendaafl l(34a; T. H. Eimers, fabr. arb. cons, fabr., Kraaiieretr. 6; A. G. van Saniten, Nieuwe Rijn 8; P. W. Rijsd'am, db. Hooigracht 13>15; J. O verdijk, keuken meisje. Rijnsburgerweg 10; E. Kappeé geb. SchatiilenbuTg, a.b. Haarlemmer trek v aart; G. T. H. Perk geb. Scholte, Gangetje 4; H. J. vain Hoorn. Merelstraat 39; E. Kleyn, serveerster, Leliestraat 26; J. van Diggel© hoofdboekhouder. Herensteeg 20; T. Kruit agent v. politie, Evertsenstr. 52; A. Inne- mee, rijksambt., v. Oldebarnev.str. 32; M. M. Roskam geb. Leget, Plantage 3; C. C. Moerkerk, 11 verpl Hooigr. 15; P. Kruijer hoofdtekenaar G.W, de 9itterlaan 44; T. Stam. zendeling,, Rijnsburgerweg 18; E. M. Schoon, fröbelonderwijzeres, Tib. Siegen- beekstraat 5; G. C. Maohlelse .11. verpl.. Hooigracht lil29, H. van 't Riet ,14. ver pleegster. Witte Singel 27; W. A. Boon Ou de Vest 85a; B. n. Reijdon arts. Rapen burg 110; F. J. Linde, onderwijzer, Stad- houderslaan 32; S. de Boer, betonwerker, De tropische hitte van gisteren heeft voor de Leidse Duinwater Maatschappij een nieuw zondags-record opgeleverd. Des zondags wordt er over het algemeen door het stilstaan van de industrie veel minder water afgenomen dan op werk dagen. Niettemin werd gisteren het normale werkdaggebruik royaal overschreden. Er werd meer dan 17.000 kubieke meter water geleverd. Nog geen tien jaar gele den bedroeg het zondagsrecord slechts 8000 kubieke meter! Overigens heeft de afgelopen week ook een nieuw werkdagrecord voor de LDM meegebracht. Twee weken geleden, op 17 juni, werd het etmaal-record gebroken doordat de levering toen met 20.778 kubieke meter voor het eerst boven de 20.000 kwam. Die dag was een warme maandag, dus een wasdag. Vrijdag vorige' week werd dit record opnieuw royaal geslagen doordat toen in één etmaal meer dan 23.000 kubieke meter geleverd werd. En ondanks al deze records ziet de LDM zich nog niet voor stagnaties ge plaatst! De LDM telt in Leiden en omgeving ongeveer 150.000 afnemers. Adjudant Bot werd hartelijk gehuldigd De commandant van de Verkeersgroep der Rijkspolitie te Leiden, adjudant A. Bot, herdacht vandaag het feit, dat hij een kwart eeuw geleden in politiedienst trad. In tegenwoordigheid van zijn echt genote en twee dochters werd de jubi laris vanmorgen door tal van sprekers in het bureau aan de Heerengracht ge huldigd. Zo voerde o.m. majoor L. Vermeulen het woord, die begon met er op te wy- zen, dat door de beperkte volderruimte de belangstelling voor deze gelegenheid niet groter had kunnen zijn. Tal van verzoeken om bij de huldiging aanwezig te mogen zyn moesten volgens hem wor den afgewezen. Niettemin deed het majoor Vermeulen groot genoegen de jubilaris deze betrekkelijk kleine kring te mogen toespreken. Hij toonde zich dankbaar voor de toewijding en voor de wijze waarop de verkeerszaken door de jubilerende adjudant worden behartigd en gaf ook de verzekering, dat hij, on danks sommige meningsverschillen, die er hebben bestaan, het standpunt van adjudant Bot steeds heeft weten te waarderen. Voorbeeldig is steeds de plichtsbetrachting van de jubilaris ge weest en dat terwijl de taak van de Verkeersgroep zulk een moeilijke is. Ma joor Vermeulen bood aan het eind van zyn toespraak een enveloppe met in houd aan. Tweede spreker was adjudant A. Koerten uit Oegstgeest, die als ver tegenwoordiger van de groepscomman danten in het district van zijn belang stelling blijk gaf. Hy verklaarde dank baar te zyn voor de steun, welke de jubilaris voortdurend bereid is te ver lenen. Zo er iemand is, die op het stand punt staat dat de politie een dienende en helpende taak heeft te vervullen dan is dat zeker wel adjudant Bot. die voor zijn huidige rang hard heeft moeten werken. Nadat adjudant Koerten een schemerlampje had aangeboden richtte hy zich meer in het bijzonder tot me vrouw Bot, die haar man steeds trouw terzijde heeft gestaan. Zij mocht bloe men in ontvangst nemen. Namens het personeel van de Verkeersgroep Leiden bood opperwachtmeester J. Timmerman zyn gelukwensen aan. Deze schetste de jubilaris als een man van orde, die over zeer veel diplomatie en geduld beschikt. Het geschenk van het personeel bestond behalve uit bloemen uit een hengeluit- rusting. De heer J. de Lange dankte als hoofdbestuurder van de Rijks Politie Vereniging voor alles wat de jubilaris in de afgelopen jaren voor de organisatie heeft gedaan en bood een enveloppe met inhoud aan. Ook de afdelingsbestuurder, adjudant S. Kronenburg, deed zijn feli- Pastieiuir&tJraat 50; A. M. J. die Laait, kleer maker. Kapteljmstr. 39; H. van den Berg. banketbakker, Haven 7>a; F. C. Hooger- voret .ohaiuffeur, LaingesVraat 54; W. J, J. van Dijk. slager, Hogewoerd 39; J. E. P. Zuüdihoff, Hooigracht 57; van Echten geb. Sarinah, Muldiersetraa/t 31. vertrokken H. P. L. R. Weiuger en faim, van Kaïiser- straat 13, naar Frankrijk.; F. J. Barens en faim, van Herman Gorteratraat 1, naar Bodegraven, Karei Doormanstraait 10; J. A. Lanz en faun, van Hoge Rijndijk 76, n. De Bilt U, Soestdfljksestraaitweg 87; W. J. van de Graaf geb. de KHJn en fam. van Beijerinoklaian 46. naar Veldhoven, De Je- genstraait 32; A. J. A. M. Warming en fam, van Nieuwe Rijn 80a, m. Airrisberdaim, Aal- bersenstraat 58 Illegal; J. Bnaaksima geb. de Lnt en fam, van Maredljk 173 naar Spanje; J, M. Kudjl en fam, van Suiingoar straat 7, naar Hilversum ,v. d. WaJll Bake- laan 2; A. Goudswaard en faim, van Co- betstraat 10, naar Maarn, Tuiindorpweg 30; A. G. van dier Boog geb. van Velisen, van Stadlhouderslaan 28 naar Katwijk. J. Evertsenlaan 17; J. C. Snijder van Rijns burgerweg 70, naar Texel, De Koog K 130; M. C. Zwlkker, van Rijnsburgerweg 10, n. Heemstede, van Merlenilaan 1; W. F. van Ingen Schenaiu, van Aalmarkt 7, n. Apel doorn, Kleine Paradijs 40; M. N. de Vries, van Zoeterw. Singel 57b, naar Den Helder Buitenhaven 5; C. G. A. Welling, v. Melch. Tneuiblaan 18, naar Verenigde Staten van Noord Amerika; H. Scheurwater, van Ker senstraat 5. naar Oegstgeest. Koningdnne- laan 1; J. Neuteboom, van Oude Vest 97. naar 's-Gravemhage, Nieuwe Schoolstraat 16a; J, P. M. Kamman, van Nooideinde 2a, naar Hilversum, Kolhomseweg 68; A. J. Pleters. van Levendaal 95. naar Groot Brit. tammde: J. M. van Rooijen, van de Mey v? Streefkerkstraat 40, naar Rotterdam. Beu- kelsdljk 94a; A. O. M. Vermei}, Rijnsbur gerweg 10. naar Oegstgeest. Regenteeselaan 4; W. H. A. Burgerimg. van Mairiënpoelotr. 10. naar Deume, StaWonslaan 1; E. M. Ver steegfa geb. Jansen, van Fagelstraat 48, n. Verenigde Staten van Noord Amerika; W. C. M. Rijkelijkhuizen geb. Bertels, van Boerhaavelaan 17. naar Oegstgeest. Karei Doormanlaan 7; A Hensen, van Korte Ma re 22, naar Amsterdam, Overtoom 134 II; L. H. Schotel, van Oude Vest 35, naar Zwijndreoht, Burg. de Bruinelaan 167; P. E. Bouman. van Aalmarkt Hl, naar Doorn spijk, Eperweg 130; A. C. Naiuta. van Ra penburg 77, naar Rotterdam, Wlllemspleln 13a; A. C. van Giinkel, van Rapenburg 60, naar Turkije; M. van Weeren. ran Linde straat 30. naar Middelburg. Stationsstr. 22 B. A. Muoisse, van Nieuwe Rijn 54, naar Z - Afrika; W. E. Bouwman, van Verdaimstr. 22 naar Amsterdam, Vossiusstraait 56; P. J. Weidiner, van Thorbeokestraait 40, naar Oegstgeest, Julianailaan H2; C. Lamadn, van de Slitterlaan 88, naar Amsterdam, Nas- eaiukaiude 166: W. J. P. Voskuil, van v. t Hoffstr. 42a, naar Alkemade ,a.b. ws; P. VUnk. van Veillngkade 48, naar Den Heider Buitenhaven 5; E. Hartoink, ran Dam!aan 17, naar Utrecht, Scheldestraat 24; O. E. P. van Someren, van Morsstraat 6264, naar Doornspijk, legerpl. 't Harde; J. H. W. van Ballegoojjen, van Rijnsburgerweg 10, naar Utrecht, Oaitharijnesiingel 101; B. J, L. Brussé, van Middelweg 32, naar voor schoten .Veurseweg 124; M. J. C. Schamper van Hugo de Grootstr. 17, naar Purme- renid, Emmokado 4; H. P. A. van Berge Henegouwen ,van Aalmarkt 10, n. Oegst- gees, Marelaan 10. Prehistorische waterput te Eindhoven gevonden Tijdens baggerwerkzaamheden te Eindhoven nabij de Beatrixkade ten behoeve van een steenfabriek heeft men een uitgeholde eiken boomstam met een doorsnede van bijna anderhalve meter ontdekt, welke waarschijnlijk In het jongste stenen tijdperk door de prehis torische bevolking als waterput werd gebruikt. In de holte van de stam werd een stukje van een stenen mes gevon den, dat zou stammen uit het Neolithi- cum. Aangenomen wordt, dat de vondst 3 4 duizend jaar oud is. Prof. De Vries te Groningen zal met behulp van de C-14 proef de ouderdom vaststellen. citaties vergezeld gaan van een geschenk en bloemen. Namens de politietechnische dienst wenste de heer Swartjes geluk. Van het Corsocomité Bollenstreek ont ving de familie Bot een groot bloemstuk. Na de koffie richtte adjudant Bot een uitvoerig dankwoord tot alle sprekers van deze morgen.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 3