„BETAALD VOETBAL" HIELD OKI ENTEHEN DE VERGADERING Volgt textielfabrikant v. Heek Hopster als KNVB-praeses op? Klassieke stijl op Wimbledon Lew Hoad opnieuw favoriet voor titel herenenkelspel VERRASSENDE BRITSE ZEGE OVER DE GEHELE LINIE „Ik bedoel die door... in dot badpak" Mife HOOFDPRIJS IN F. D.-KLASSE VOOR JACQ KRAAN MAANDAG 24 JUNI 1957 Trans fer-regeling op de helling De sectie Betaald Voetbal van de KNVB heeft in Amsterdam onder leiding van voorz. A. H. Martens enkele belangrijke punten omtrent de transferregeling en andere zaken betreffende het professionalisme be sproken. Gezien het feit, dat deze bijeenkomst een zuiver oriënterend karakter droeg en bedoeld was om de meningen van de tot de sectie behorende verenigingen te peilen werden geen besluiten genomen. Wel heeft men echter aan de hand van de (niet bindende) stemmings resultaten een idee kunnen krijgen omtrent de richting welke men op wil. Na het openingswoord van de voorzitter, die in krachtige taal enkele, zoals hij noemde, „nare gevallen" aansneed, o.a. de kwestie Kruin, de zaak Hoolboom-Pellikaan en het geval Ajax-Sal, legde de heer W. Volkers als voorzitter van Ajax een korte verklaring af. Hij merkte daarin op, dat de commissie van onderzoek de zaak volkomen onvoldoende heeft behandeld en dat Ajax naast het beroep in de bond op andere wijze zijn recht heeft gezocht. Jeugd-competitie Een belangrijk punt van de agenda was dat, handelende over het afsluiten van voor-overeenkomsten. Het bestuur was van mening, dat afspraken met spelers vóór de vastgestelde termijn van 1 juli onrust verwekken en dat zelfs het normale verloop van de competities on gunstig wordt beïnvloed. Het bestuur stelde dan ook voor een bepaling te ma ken welke inhoudt, dat het sectie-be stuur in de maand juli geen medewer king zal verlenen tot het verkrijgen van overschrijvingen wanneer vóór 1 juli met de betreffende speler reeds een mondelinge of schriftelijke afspraak is gemaakt. De vergadering vond 1 juli echter te laat gesteld. Er is dan geen tijd voldoende om met spelers en clubs te onderhandelen, was men van mening. En nadat van enkele zijden verschil lende tegenvoorstellen waren geko men, bleken van de 70 afgevaardigden er 33 steun te willen verlenen aan de suggestie van de heer Van Daalen (VVV) om de „opening van de jacht" te stellen op het moment, dat de com petitie eindigt met 31 juli als laatste datum. De heer Van Dalen (Enschede) kreeg 29 medestanders by zyn voorstel drie maanden lang de mogelijkheid tot trans fereren van spelers open te laten. Premie voor clubtrouw De vergadering ging unaniem akkoord met de afschaffing van het recht der spelers op ontvangst van 10 van het transfer-bedrag, evenals met de bepa ling dat een speler, die op verzoek van zijn club op de transferlijst wordt ge plaatst van beide verenigingen 2V2 zal ontvangen. Dit slechts wanneer de speler 1 maal per drie jaar van club verandert. In andere gevallen zullen de verenigingen hun 2V2 storten in een revalidatiefonds voor contractspelers. Dit fonds wordt door de KNVB beheerd. Lang werd gediscussieerd over het bestuursvoorstel de contractspeler eens per twee jaar een uitkering van 4 van de door hem in die twee jaar ont vangen vergoeding te doen als premie voor clubtrouw. In het algemeen achtte men het overdreven om na twee jaar al van clubtrouw te spreken en de heer Somers van Rapid JC kwam met het voorstel bij drie jaar te beginnen en dan met vaste bedragen in voor de drie divisies 'aparte, pro gressieve schalen. Het bestuur zal de mogelijkheid nader bestuderen. Ook het voorstel van het bestuur om de transfersommen te limiteren maakte de tongen los. Het voorstel luidde, dat wanneer van een speler, uitkomende in de eredivisie, resp. eerste en tweede divisie meer wordt gevraagd dan f 50.000, f 42.000 en f 34.000 en door deze hoge vraagprijs de transfer niet doorgaat, de vragende vereniging verplicht is die spe ler de maximum vergoeding, die geldt voor de betreffende klasse te betalen, dus respectievelijk f3.600, f3.000 en f2.400. De Oostelijke verenigingen von den steun van vrijwel de gehele verga dering bij hun voorstel de limiet van de vraagprijs te stellen op f50.000 voor alle divisies. Theo van Es floretkampioen van Nederland In het kader van de Amsterdam Sport week en ter gelegenheid van het 325- jarig bestaan van de Amsterdamse Ge meente Universiteit zyn in het Beurs gebouw nationale scherm wedstrijden gehouden, waaraan het floretkampioen schap van Nederland voor heren was verbonden. De Hagenaar Theo van Es legde be slag op de titel. In de eindstrijd waarin 10 schermers uitkwamen, boekte hy 7 gewonnen partyen. De uitslag luidde: 1. Th. van Es (Den Haag) 7 g. p.; 2. Van der Vuurst (Am sterdam) 6 g.p.; 3. Rentenaar (Amster dam) 6 g.p.; 4. Steynders (Amsterdam) 5 g.p.; 5. Praterman (Den Haag) 5 g.p.; 6. Mosman jr. (Rotterdam); 7. Mandl (Amsterdam) 4 g.p.; 8. Dwinger (Amsterdam) 4 g p.; 9. Poot (Amster dam) 2 g.p.; 10. Van de Griend (Den Haag) 1 g.p. Voor het aanwyzen van de winnaar van een nationaal sabeltoernooi is een barrage van vier deelnemers noodzake lijk geweest. Het waren de sabreurs Van der Valk (Haarlem), Sloos (Noordwijk), Volder (Amsterdam) en Vunderink (Am sterdam) die met 4 gewonnen partijen gelijk eindigden. Van der Valk zegevier de na de barrage. Sloos werd tweede, Volder derde en Vunderink vierde. Een nationaal florettoernooi voor da mes eindigde in een zege voor Mary Kats-Dwinger (Amsterdam). Hollenstein heeft het kampioen schap van Zwitserlund op de weg voor profs gewonnen. Hy reea het parcours van 224 km. in 5 uur 36 min 16 sec. Tweede werd Schellenberg in 5.38.22, derde Toni Graeser in dezelfde tyd. Charley Gaul heeft het Luxem burgs kampioenschap op de weg voor profs veroverd. Hy legde de 142 km. af in 4 uur 18 min. 46 sec. Tweede werd Ernzer en derde Kemp. Beiden noteer den dezelfde tyd als Gaul. De finale van het toernooi om de Coupe Latine, tussen Real (Madrid) en Benfica (Portugal), gespeeld in het Bernabeu stadion te Madrid, is geëin digd! In een 1—0 zege voor Real Madrid. Het bestuur van de sectie betaald voetbal heeft het plan by de aanvang van het komende seizoen geselecteerde jeugd-competities in te stellen. Daartoe is een commissie benoemd. Het ligt in de bedoeling voor spelers van 16 tot 18 jaar districtscompetities van ongeveer 12 elftallen in te stellen met promotie- degratie vanuit en naar de afdelings competities. De reizen zullen zich beper ken tot maximaal 60 km. De KNVB wil de reiskosten der amateur-clubs op zich nemen. Het ziet ernaar uit dat de invallers- bepaling in het betaalde voetbal zo gewijzigd zal worden, dat de doelman eenmaal gedurende de gehele wedstrijd zal mogen worden vervangen en één veldspeler tot de 44e minuut van de wedstrijd. Er kwam van enkele zijden het radicale voorstel alleen vervangen van de doelman the te staan, maar de oriënterende stemming bracht het be stuursvoorstel 35 stemmen, het voor stel van alleen vervanging van de doelman 14 stemmen, terwijl 19 afge vaardigden de huidige bepaling ge handhaafd wilden zien. De stemmen staakten toen het oor deel werd gevraagd over het voorstel van de heer Bergsma (DFC> en mr. Lob- steyn (Hilversum) ter verruiming van promotie-degradatieregeling. Het voor stel hield in nummer 16 van de ere divisie een halve competitie om één plaats in de eredivisie te laten spelen met de nummers 2 van de beide eerste divisies. Nummer 15 van de eerste divisie A zal met de nummers 2 en 3 van de tweede divisie A een halve competitie spelen om een plaats in de eerste divisie A en een zelfde regeling zal worden ge troffen voor de eerste divisie B. Uiter aard kwamen hier de tegenstemmen voornamelijk van de ere-divisieclubs. Indeling eerste divisie Het merendeel van de eerste divisie clubs stemde uit financiële overwegin gen (te hoge reiskosten) voor het voor stel van de Rotterdamse verenigingen Excelsior, Hermes DVS, Xerxes en SVV om de eerste divisies regionaal in te delen door middel van een scheidslyn die van Den Haag over Wageningen naar de Duitse grens loopt. De beide eerste divisies zouden dan als volgt wor den ingedeeld: A. Excelsior, Hermes DVS, SW, For- tuna (VI.), SHS.DFC, RBC, Helmondia, Willem 2, Eindhoven, Limburgia, Roda Sport, Sittardia, Helmond, Wageningen en Xerxes. B. Alkmaar, DWS, Volewyckers, Haar lem RCH, EDO, Stormvogels, VSV, KFC, Volendam, De Graafschap, Vitesse, Rig- tersbleek, Leeuwarden, AGOVV en HVC. By de rondvraag sneed de heer J. Co- Ier (Sparta) de zaak Hoolboom-Pelli kaan aan. Hy vroeg zich af of ieder bondsbestuurslid wel voldoende door drongen is van de waarde van dit lid maatschap en of ieder bondsbestuurslid wel weet aan welke eisen hy dient te voldoen. Op de vraag van de heer Coler hoe het staat met de pogingen om een opvolger voor bondsvoorzitter ir. H. F. Hopster te vinden, antwoordde de heer Martens dat contact is opgenomen met de heer H. J. P. van Heek, textielfabri kant in Losser. Uit een gesprek, dat de heer Martens afgelopen week met de heer Van Heek had, is gebleken dat deze nog steeds geen besluit heeft genomen. Hij wilde zich eerst beraden over de vraag of hy naast zyn drukke werk zaamheden voldoende tyd beschikbaar heeft om de functie van KNVB-voor- zitter goed te vervullen. THOR R.W. KAMPIOEN VAN HOOFDKLASSE A Thor R.W. heeft het kampioenschap van de hoofdklasse A veroverd. Zondag werd de wedstryd NiMJCThor R.W., welke op zondag 12 mei wegens regen by de stand 3—1 in het voordeel van Thor R.W. werd gestaakt, voortgezet. Thor R.W. won de ontmoeting met ft—2. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Over de kleding van de deel neemsters aan het Wimbledon- toernooi zullen dit jaar geen sen sationele verhalen geschreven wor den. Noch gedurfde nieuwigheden noch fantastische opschik komen aan de orde. De mode-dictator voor Wimbledon kolonel Teddy Tinling, die sinds jaar en dag de toiletten voor de meeste speelsters ontwerpt, en daarin zyn reden van bestaan vindt, heeft ditmaal terug gegrepen naar de klassieke, koele Griekse stijl. De tennistenue van Wimbledon 1957 is van jersey met zeer korte rokjes in soepel neer hangende plooien. De kolonel-couturier heeft zich laten inspireren door de opvattin gen en de smaak van de bekende tennissterren, en ook door hun leeftijd en hun lengte. „De meesten zyn achter in de twintig", zegt hij, „en eerder groot dan klein van postuur". Zijn nieuwste creaties houden rekening met al deze eigenaardigheden. illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Strijd op Wimbledon gaat beginnen Als Lew Hoad er in slaagt zy'n titel voor het enkelspel te prolongeren, zal hij de vierde speler sinds 1900 zijn die twee jaar achter elkaar deze meest begeerde Wimbledon trofee wist te winnen. De laatste, aan wie dit gelukte, was Donald Budge, 19 jaar geleden. Hoad is thans, evenals in 1956, favoriet voor de titel. Verleden jaar tipte men hem als winnaar omdat hij in het begin van het seizoen zo verrassend sterk gespeeld had. De kampioenschappen van Australië, Italië en Frankrijk had hij op zijn naam gebracht. Dit jaar zijn de voorspellingen meer gebaseerd op zijn potentiële kracht dan op zyn prestaties. Want Hoad werd in het begin van het Jaar sterk gehandicapt door een oude rugblessure, en pas kort geleden speelde hy in een vorm die herinnerde aan 1956, toen hy onbetwistbaar nummer 1 was op de wereldranglyst. Kan hij die vorm handhaven dan is het vrywel zeker dat de titel in zijn bezit blijft. Acht spelers zyn geplaatst. En als zy allen doen wat De 24-uurs race van Le Mans Het is vreemd toegegaan in de 25e Niet de grote cracks als een Fangio, een beheerst, niet de befaamde wagens van rari waren het die in het voorste gelid enkele uren aan de gang, toen de tien verbazing zagen, dat de 5.1 liter Mase Maserati van Stirling Moss wegens pe volgden de andere grote kanshebbers. editie van de 24-uursrace van Le Mans. Moss en een Behra hebben de stryd de Italiaanse merken Maserati en Fer- het gevecht voerden. De race was pas duizenden toeschouwers tot hun grote rati van Jean Behra en de 4.5 liter ch van de baan gingen en na dit tweetal voor hen verwacht wordt, dan zouden de paringen voor de kwartfinales er als volgt uitzien: Cooper (Austr.)Flam (V.S.), Richard son (V.S.)Fraser (Austr.), Seixas (V.S.)—Davidson (Zweden), Mervyn Rose (Austr.)Hoad (Austr.). De 20-jarige Cooper is de speler die in de afgelopen 12 maanden het snelst naar voren is gekomen. Hij beschikt over alle attributen, die het moderne tennis eist: harde service en volley, be trouwbare ground strokes en snelheid. De voornaamste troef van Fraser is zijn daverende linkse service, een van de beste en gevaariykste services van het hedendaagse tennis. Richardson wordt als de leidende Amerikaanse afgezant beschouwd, alhoewel hij in verband met zyn studie te Oxford dit jaar weinig toernooi-ervaring heeft. Davidson heeft dit jaar de Franse en de Scandinavische titel gewonnen. Deze fors gebouwde spe ler met zyn enorme slagwydte zal zich ongetwyfeld duchtig doen gelden, al is hy niet op zyn best op grasbanen. Tot de andere kopstukken van het toernooi behoren o.m. twee ex-kam pioenen, n.l. Jaroslav Drobny en Budge Patty, en één speler die het twee maal tot de finale gebracht heeft: de Deen Ditmaal werd de race een geheel En gelse aangelegenheid. De winnaar van verleden jaar, de Brit Flockhart, zag, in de 36e ronde, kans met zyn Jaguar de Maserati van Behra-Simon voorbij te gaan. De Engelsman stond de leiding niet meer af. Doch de combinatie Flockhart-Bueb was niet de enige Britse equipe, die het bijzonder goed deed. De co-équipier van Flockhart in 1956, Ninian Sanderson, voerde, tezamen met John Lawrence zyn Jaguar naar de tweede plaats. Het was trouwens helemaal een goede dag voor de Jaguars. Van de vijf ingeschre ven wagens bezetten er maar liefst vier de eerste plaatsen in het algemeen klas sement. Was de dag voor Jaguar goed, voor de Engelse Lotus was hij niet slechter. Zo wel de eerste als de tweede plaats in het klassement volgens de prestatie- coefficient, waarbij niet slechts rekening werd gehouden met de afgelegde afstand doch ook met het vermogen van de motor, werd bezet door dit merk. Een bijzonder fraaie prestatie leverden Alli son Cliff en Hall Keith, die met hun kleine Lotus, voorzien van een 744 cc motor, tot een gemiddelde van bijna 150 km u. kwamen en 3477.1 km aflegden, wat hun in dit klassement een eerste plaats opleverde. Trouwens, dat de race buitengewoon hoge eisen aan coureurs en wagens heeft gesteld, kan men al afleiden uit de omstandigheid, dat van de 54 ge starte wagens slechts 21 de wedstryd uitreden. En al waren het ditmaal niet de allergrootsten uit de autorensport, die hun stempel op het gevecht druk ten, de verrichtingen van de winnaars zijn er niet minder mooi om. Ondanks de afwezigheid van de cracks moesten er talrijke records aan geloven. Zelfs wanneer men in aanmerking neemt, dat de coureurs hun rondjes onder bijna ideale weersomstandigheden konden draaien, spreekt het feit, dat de winnende Jaguar het record voor de totaal afgelegde afstand met ruim 250 kilometer verbeterde voor zich zelf. Te meer wanneer men bedenkt, dat het Mike Hawthorn en Ivor Bueb waren, twee coureurs toch die een internatio nale vermaardheid genieten, die in 1955 dat record op 4135.380 km stelden. Dui- delyker taal misschien nog spreken de gemiddelden. Hawthorn en Bueb kwa men in 1955 met een Jaguar tot 172.308 km/u., de Jaguar van Flockhart en Bueb haalde dit jaar maar liefst 183.217 km/u. Een verschil van dus meer dan 11 km/u. Ook het ronderecord werd aanzienlijk scherper gesteld. Zaterdag bracht Mike Hawthorn het op 202252 km/u., een De Jaguar van de Britse combi natie Flockhart - Bueb gaat als winnaar van de 24 uur te Le Mans over de eindstreep. (Telefoto) snelheid die door Fangio in de training was overtroffen. Toen kwam de drie voudige wereldkampioen tot een snelste ronde van 203.526 km/u. Het eindklassement van de 24-uursrace luidt als volgt: 1. Flockhart-Bueb (G.B.) met Jaguar, afgelegd: 4397.2 km (gem. 183.217 km/u); 2. Sanderson- Laurence (G.B.) met Jaguar, afgelegd: 4289.54 km (gem. 178.731 km/u.); 3. Lucas-Mary (G.B.) met Jaguar, afgelegd 4255.155 km (gem. 177.298 km/u.)4. Frere-Rousselle (Belg.) met Jaguar, afgelegd 4169,237 km (gem. 173.718 km/u.); 5. Evans- Severi (G.B.) met Ferrari, afgelegd: 4031,618 km (gem. 167.84 km/u.); 6. Hamilton-Gregory (G.B.) met Jaguar, afgelegd: 4017.047 km (gem. 167.377 km/u). Het klassement volgens de prestatie- coefficient ziet er als volgt uit: 1. Allison Cliff-Hall Keith (G.B.) met Lotus 742 cc, afgelegd 3477.1 km (gem. 144.882 km/u.); 2. Chamberlin-Frazer (G.B.) met Lotus 1098 cc, afgelegd: 3827 km coefficient 1.260 (gem. 159.458 km/u.) <- WBr '4 Jt 'i m t Op het strand komt U met ro'n aan duiding niet ver. Evenmin in de sigaren winkel, wanneer U daar zomaar om „vloei" vraagt bij Uw shag. Als U wilt krijgen wat U bedoelt, moet U de volledige naam noemen. Bij Uw shag dus: MASCOTTE - als U tenminste het beste hebben wilt. Mascotte is immers 3 x beter: rolt beter, plakt beter, brandt beter. Kurt Nielsen, zy zyn alle drie in staat geplaatste spelers te doen struikelen, maar het is twyfelachtig of zy geduren de het hele toernooi hun topvorm kun nen handhaven. By degenen die debuteren zyn Kosei Kamo, de eerste Japanse speler, die sinds de oorlog te Wimbledon uitkomt, en de 21-jarige Peruaan Alex Olmedo, volgens sommigen de gevaarlijkste out sider van de kampioenschappen. By de dames is Althéa Gibson, die dit seizoen nog geen nederlaag heeft gele den, verdiend nr. 1 geplaatst. Zy is een speelster van het aanvallende type, die een goed gebruik maakt van haar lengte en van haar grote reach. De 34-jarige Louise Brough is zo geplaatst dat zy (als beiden alle partyen winnen). Althéa Gibson in de finale zal ontmoeten. Zij heeft sinds de oorlog zeven maal de eindstryd bereikt en vier maal de titel gewonnen. Voor byna 80.000 toeschouwers is te Hannover d« finale van de Duitse kampioenscompetitie gespeeld, waar voor de titelhouder Borussia (Dort mund) en Hamburger SV zich hadden geplaatst. Borussia behield de tdtel door een 4>1 zege. Op de banen van Auteuil by Parys heeft „Bonosnap" de grote steeple chase van Parys gewonnen, een ren. welke men wel noemt de Grand Natio nal van Frankryk. De race ging over 6500 meter en was begiftigd met in to taal 10 miljoen Franse franken (f. 100.000.aan pryzen. Tydens de Duitse kampioenschap pen schoonspringen welke van 8 tot 11 auguustus in Landshut zullen worden gehouden, zal het Nederlands jeugdze- vental een wesdtryd spelen tegen de junioren waterpoloploeg van West- Duitsland. W esteinder - Zeilwedstrijden (Van onze zeilmedewerker) Een onverwacht mooie zeilzondag besloot na een regenachtige zaterdag de Westeinderzeilwedstrijden. Belde dagen woei er een mooie bries, die evenwel zaterdag nogal neigingen tot draalen had en daardoor de zeilers vaak voor moei lijke problemen stelde. Zaterdag ging Jacq. Kraan in de Flying Dutchmanklasse weer met zijn bekende élan als eerste over de winlijn voor C. Terwogt en J. D. Schooneveldt. Van deze laatste zagen wy zondag een bijzonder fraaie start die hem in volle plané direct naar een niet meer te betwisten eerste positie voerde. Achter Schooneveldt lever den Kraan en Heiko Blok een vrywel tot de finish durende stryd om de tweede plaats, een duel waaruit Kraan als winnaar te voorschijn kwam. De hoofdprijs was voor Jacq. Kraan, die zich, als hij zich op de voor-de-windse rakken nog iets verbeteren kan, ook internationaal dit jaar een van de beste F.D.-zeilers zal tonen. Nadat ir. H. F. Zuiderbaan op emi nente wijze de zaterdagwedstryd in de Valken won, gaf hy zondag met een gedurfde start weer een staaltje van zyn kunnen. Van ver voor de iyn kwam hij „in" starten en op het vallen van het schot draaide hy bmnen de hjn voor het veld weg. Hoewel hij eerste binnen kwam, werd hy uitgesloten op een pro test van dr. G. A. S. Jongeeel wegens „binnen gevaar voor aanvaring overstag gaan". Eerste werd nu E. Rolf v. d. Baumen voor N. Both en dr. Jongeneel. De hoofdprys ging naar W. Metelerkamp Cappenberg met 125 p. voor dr. Jonge neel (111 p.) en J. Prins (eveneens 111 p.) Twee overwinningen van Cor Groot verdreven Gerrit van Wijk in de Draken van de hoofdprijs. Groot nam deze met 84 p. in zyn bezit. Van Wyk liep met zyn vlakke zeilen op de ruime rakken vooral, niet zo hard als Cor Groot. Interessant was de strijd in de 40 Jaar oude Regenboogklasse, waar C. Kist zondag niet van de party was. Kist had in het totaal 93 punten verworven en voor zyn tegenstanders ging het er om dit puntental te evenaren of te overtref fen. In de beslissende zondagsrace ging aanvankelyk Cor van Staveren aan de kop, maar de jeugdige J. de Ruyter, die de helmstok van het schip van Kist hanteerde, kwam hem op het kruisrak met een gedurfde slag voor, terwyi ook J. C. v. d. Velde sterk naar voren kwam tot de tweede positie. J. Hofland finishte als vyfde, maar kreeg hierdoor voldoen de punten om met 96 p. de hoofdprys in zyn bezit te nemen. In de wedstryd van zaterdag zegevierde J. H. C. Sie- verts, voor C. Kist en A. Gebuis. In de 16 m2 Streepklasse ging de zege zaterdag naar J. N. Bodegraven met achter zyn spiegel, Jan Bol. In de zon dagrace kon Bol na de tweede boei by de Blauwe Beugel, J. J. Botterweg van de eerste positie dringen en onbedreigd naar zyn hoofdprys zeilen met 134 p. voor A. A. Taselaar 108 p. en J. Botter weg 106 p. Toen H. J. de Ruyter zondag voor de vijfde maal in de Pampusklasse van start ging, had hy een zware taak. Im mers in de laatste 13 wedstryden van dit seizoen had deze zeiler geen enkele nederlaag meer geleden. Kenneiyk was de druk hem te zwaar, want F. H. Dront- man werd voor H. J. Duchateau win naar. Met 112 p. was de Ruyter evenwel een goede hoofdpryswinnaar in het to taalklassement voor G. Saur 76 p. en L. van Dyken 62 p. Wat Harry Lesage in de Olympla- jollen presteerde was welhaast uniek; vijfmaal is deze zeiler met grote voor sprong winnend in deze seriewedstry- den over de lyn gegaan. Wij hopen slechts dat Lesage zyn capaciteiten in de jaren vóór 1960 weer zal geven aan de Finnjollen, de Olympische klasse, want in zRn stijl gaat Lesage sterk lyken op Daan Kagchelland! Byzonder fraai was ook het zeilen van mej. B. Smeenk, die met haar Stern de „Shamrock" vyfmaal de eerste plaats bezette. Zeer spannend was de laatste wedstrijd waar zy na een duel met mej. K. v. d. Stadt met een slim slagje aan de kop kwam. P. Hellema won tweemaal in de Vry- heidsklasse maar L. Amons was hem met 112 p. juist 3 p. voor in het totaalklasse ment H. W. van Keulen en S. H. de Jong behaalden beide 89 p. Groot moet de teleurstelling van mej. H. F. Hageman (12 Voetsjollen) wel ge weest zyn, toen zy in de wedstrijd van zaterdag by het finishen haar plaats verspeelde aan G. H. L. Verwey, die in het totaalklassement ook zegevierde. By de Jeugdklasse behaalde Rudy Ryks tenslotte de beste resultaten.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 9