Laat Leiden door zandwinning uit Zweiland definitief merenplan los? Gewaakt wordt tegen overlast voor de zeilsport 96ste jaargang Maandag 24 juni 1957 Tweede blad no. 29168 UITBREIDINGSPLAN De Burgemeester van Lelden brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 25 juni 1957 tot en met 23 Juli 1967 ter gemeentesecretarie, afdeling Openbare Werken. (Stadhuis, kamer 111) voor een ieder, in ontwerp, ter inzage zal liggen een plan van uitbreiding met betrekking tot gronden, gelegen ten zuiden van de Slaagh- of Stinksloot, ten westen van de Zijl,, ten noorden van de Tlmorstraat en de Eingkade, ten noorden van de Lage Rijndijk, de Herensingel en de Maresingel en ten oosten van de verbindingsspoorweg naar de Gasfabriek (partieel uitbreidings plan ..Leiden-noord"), met bijbehorende bebouwingsvoorschriften, een en ander vast te stellen met intrekking van het partiële uitbreidingsplan Leiden-noord". vastgesteld bij raadsbesluit van 11 juli 1947. zoals dit ls herzien bij raads besluit van 4 februari 1952 en van 8 no vember 1952. Lelden. 24 juni 1967. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. Zoals de Leidse Universiteit haar St. John's College te Cambridge in I der zuchten". U ziet ze hierboven in .jtweetkamertje" heeft, zo kent het navolging van Venetië haar „brug 1 beeld. Onderwijs aan kinderen uit sociaal zwakke gezinnen Conferentie in Leiden Morgen wordt in „De Lakenhal" (en voor een deel in de filmzaal van de Universiteit) een studieconferentie ge houden over het onderwijs aan kinde ren uit sociaal zwakke gezinnen De conferentie ls belegd door de Ver eniging van Ned. Gemeenten en is het resultaat van besprekingen, die tussen verschillende gemeenten zijn gevoerd over de mogelijkheid tot een meer op dit soort kinderen afgestemd onderwijs te raken. De moeilijkheid bij kinderen uit sociaal zwakke gezinnen is, dat zij er over het algemeen niet in slagen mee te komen met het in normaal tempo ge geven lager onderwijs. De oorzaak hier van is gelegen in de tekorten, welke gro tendeels te wijten zijn aan de verhou dingen in de gezinnen, waaruit de kin deren afkomstig zijn. Deze tekorten ma nifesteren zich in gedrag, interesse, con centratie en/of andere uitingen der kin deren. Ervan uitgaande, dat de school in het leven van deze kinderen en voor him vorming van meer betekenis kan zijn dan zij thans ls, heeft zich bij verschil lende gemeentebesturen de vraag voor gedaan of niet tot een meer op de be hoeften van deze kinderen afgestemd onderwijs zou kunnen worden gekomen. Dit heeft er in enkele gemeenten reeds toe geleid, dat terzake van het onder wijs aan deze kinderen experimenten worden uitgevoerd. Ook van de zijde van het ministerie van Onderwijs, K. en W. bestaat voor dit vraagstuk belangstelling. De conferentie te Leiden begint met een inleiding van prof. dr. N. Perquins, hoogleraar in de pedagogiek aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, betreffende de sociaal-psychologische aspecten van het onderwijs aan kinderen uit sociaal- zwakke gezinnen. 's Middags zal de heer B. Swanenburg, gemeentelijk inspecteur voor het onder wijs alhier, spreken over de praktijk en de problemen van het onderwijs aan kinderen uit sociaal-zwakke gezinnen en over de organisatorische en wettelijke maatregelen .welke voor de goede "func tionering van dit onderwijs wenselijk zijn. Eindexamen Gymnasium Van de groepen B 1 en B 2 van de eindexamens-kandidaten van het Gym nasium slaagden de dames: A. Majolée en T. Zunderman te Leiden, C. Pieper te Lisse en de heren A. Tieleman en D. M. van Weerlee, te Leiden, G. C. Cadée te Alphen a. d. Ryn, C. Fasseur en A. A. van Ooy te Oegstgeest. Met 1 kandidaat van groep 2 wordt het examen voortgezet, 1 kandidaat werd afgewezen. Van groep A 2 is nog geslaagd de heer J. E. van Dam te Leiden. Duizend gulden boete voor „kiezenrooier" (Speciale berichtgeving) Nadat de substituut-officier van Jus titie mr. H. Lagerwaard vorige week maandag tegen een 52-jarige Haarlemse arts twee geldboeten van duizend gul den, subsidiair tweemaal een maand hechtenis en verbeurdverklaring van de in beslaggenomen instrumenten had geëist, in een zaak voor het kanton gerecht te Haarlem wegens overtreding van de wet op de tandheelkundige in richtingen. heeft de kantonrechter mr. F. G. Gerritsen de arts vandaag veroor deeld tot twee geldboetes van f. 500 en verbeurdverklaring van de instrumen ten Het betrof hier een zaak van het trekken van tanden en kiezen door de Haarlemse arts, die volgens een inspec teur van politie uit Rotterdam in con tact zou hebben gestaan met het Evipan- Instituut te Rotterdam. Zware brand in Haagse verffabriek TANK VAN 500 LITER EXPLODEERDE (Van onze Haagse redactie) Vanmorgen om half acht brak brand uit in de verffabriek van Van der Doel en Fray aan de 3e Van der Kunstaat te Den Haag. De brand ontstond op de tweede verdieping door tot nu toe nog niet bekende oorzaak. Op deze verdie ping stond een tank met 500 liter z.g. white spirit, een vluchtige brandbare vloeistof, wélke voor de verffabrikage wordt gebruikt. Deze tank explodeerde waardoor de fel brandende vloeistof over de betonnen vloer stroomde en zich door buizen een weg baande naar de eerste verdieping. Daar ontstond toen in de kleurmakerij eveneens brand welke de Chr. Kweekschool Eindexamens Geslaagd voor het eindexamen (L.O.) L. Boter, Leiden; A. Buikema. Wad- dinxveen; M. J. Ch. v. Brink, Leider dorp; E. van Burink, Leiden; A. J. Koetsier, Delft; J. P. Kwestro, Wasse naar; H. H. F. v. d. Moortel, Leiden; C. M. Nassy, Leiden; A. Prümers, Alphen a. d. Rijn; C. v. d. Reyden, Leiderdorp; J. Roosendaal, Leiden; P. A. de Ruyter, Leidschendam; I. Verbeek. Leiden; T. C. Verkerk, Nieuwveen; J. C. Verra, Zoeterwoude; W. v. Vliet, Alphen a.d. Rijn; W. G. Wagenaar, Zwammerdam; N. Th. C. Zaalberg, Leiden; E. C. Baay- en, Alphen a. d. Rijn; F. H. Buijs, Kat wijk aan Zee; L. E. Christiaanse, Lei den; J. Colpa, Boskoop; J. Durieux, Katwijk a. d. Rijn; M. G. Feenstra, Noordwijk; H. ten Have, Oegstgeest; A. Hogendijk, Voorburg; N. A. v. d. Hora, Leiden; F. H. Ketting, Oegstgeest; M. P. E. Keus. Leiderdorp; C. v. d. Klis, Delft; H. H. Koetsier. Boskoop; K. W. v. Leeuwen, Oegstgeest; M. v. d. Marei, Koudekerk; Th. Postma, Waddinxveen; A. W. Rietdijk, Scheveningen; Tj. Tijm- stra. Leiden; K. Zwitser. Katwijk aan Zee. Afgewezen 1. Duttweiler beconcurreert grote oliemaatschappijen Een onafhankelijke maatschappij, eigendom van een Zwitserse multimil jonair, Gottlieb Duttweiler, die zijn ver mogen verdiende door rijdende en later ook door gevestigde kruidenierswinkels, is zaterdag begonnen benzine te verko pen tegen de laagste kleinhandelsprijs, die sedert de tweede wereldoorlog is voorgekomen. De grote maatschappijen handhaaf den hun,prijzen op 50 centimes per li ter, maar de maatschappij van Dutt weiler bood benzine aan tegen 46 centi mes in Bazel en Ticino en tegen 47 cen times in de rest van het land. Zijn maatschappij heeft nog niet veel laad- stations, maar zijn benzineverkopen zijn toch wel zo groot, dat hij er in het ver leden reeds verscheidene malen in ge slaagd is de grote oliemaatschappijen te dwingen haar prijzen te verlagen. Duttweiler financiert de bouw van een olieraffinaderij in Duitsland, waar door naar verwachting zijn concurren tie voor de grote maatschappijen op de Zwitserse markt nog groter zal worden. Fransen gaan oogst in Algerije beschermen Het Franse leger is in Algerije „de slag om de oogst begonnen, zo is te Al giers bekendgemaakt. Er zijn eenheden nuar de landbouwgebieden gezonden om de te velde staande gewassen te bescher men tegen brandstichting. Bij gevechten in Algerije zijn zondag 30 opstandelingen gesneueveld en 48 ge vangen genomen. De Fransen maakten veel wapens buit. Bij aanslagen van opstandelingen zijn drie mensen om het leven gekomen en 15 gewond. In het gebied van Oran is een aantal boerderijen door verzetslie den in brand gestoken. Ze hadden er genoeg van Vijf en dertig passagiers van een klein vrachtschip uit Kanton (Zuid-China) hebben op 12 juni j.l. de communis tische bemanning gedwongen koers te zetten naar de Britse vrijhaven Hong kong, waar zij van boord gingen en als illegale emigranten op hun verzoek naar Formosa werden gezonden. Een com munistisch soldaat aan boord van de boot bleek gedood te zijn, volgens de Hongkongse politie buiten de Britse ter ritoriale wateren. De Chinese regering heeft terugzen ding van het schip en zijn opvarenden geëist. De boot is inmiddels met de negen bemanningsleden en twee em ployé's van de eigenaar buiten de Britse wateren gebracht. brandweer vrij spoedig onder de knie had. De bovenste verdieping echter brandde geheel uit, hetgeen met zware rookontwikkeling gepaard ging. Door de grote hitte zetten de betonnen vloeren uit waardoor de gemetselde zijgevel brede barsten ging vertonen waaruit alle kleuren verf in brede strepen naar beneden vloeide. Na ongeveer een uur was de brand weer het vuur meester. Officiële publikatie Advertentie Henk Geirnaert nam afscheid van Leids Toonkunstorkest Het voorstel van B. en W. aan de Leidse gemeenteraad tot aankoop van meer dan een miljoen kubieke meter zand, gewonnen door diep- zuiging uit het voornaamste Kaagmeer het Zweiland, is in de jongste raadsvergadering aangehouden tot de volgende. Daardoor zal het niet eerst in Leiden maar wellicht eerst in Warmond door de vroede vade ren worden besproken, namelijk in de vergadering van morgenavond. Het valt, naar wij vernemen, niet te verwachten, dat tegen dit plan van Warmondse zijde zeer ernstige bedenkingen zullen worden geop perd, ondanks het feit, dat zandwinningsplannen steeds in de betrokken gemeenten grote weerstand plegen te ondervinden. Men denke slechts aan het Merenplan en de plannen tot zandwinning uit de Brasem. Het huidige plan tot zandwinning uit het Zweiland gaat echter niet gepaard met de bezwaren, die bij dé andere genoemde plannen naar voren werden gebracht. Burgemeester Von Fisenne heeft vertrouwen Jhr. mr. L .M. E. von Fisenne de bur gemeester van Warmond .legde er in een door ons aangezegd onderhoud de na druk op, dat uiteraard op zichzelf het plan tot zandwinning uit het Zweiland in Warmond niet met grote enthouias- me is begroet. Maar ernstige bezwaren leken hem niet gemotiveerd, zij het dan ook dat enig ongemak, in het bijzonder voor de watersport, tijdelijk zal moeten worden overwonnen. Men mag echter niet steeds de ogen sluiten voor be langen van anderen, in dit geval de na buurgemeente Leiden, wanneer de scha de aan eigen belangen slechts van tij delijke aard zal zijn en gering in om vang. Bovendien ls het niet zo,* dat War mond in het geheel niet ln positieve zin de vruchten van een dergelijke zandwinning zou plukken. Burgemees ter Von Fisenne meende het vertrou wen te mogen koesteren dat door deze zandwinning Leiden er zich definitief bij zal willen neerleggen om het be faamde Leidse Merenplan geen door gang te doen vinden. Tegen dit Merenplan werden indertijd ernstige bezwaren door Warmond inge bracht op grond van argumenten, die tegen het huidige plan niet aangevoerd kunnen worden. In de eerste plaats immers wordt bij het huidige plan geen cultuurgrond op geofferd zoals bij het Merenplan het ge- Toelatingsexamen St.-Agneslyceum Voor het toelatingsexamen van het St. Agneslyceum zijn geslaagd: Ineke Bur gers, Carla v. d. Erve. Marlieske de Meij Hetty Smeets te Wassenaar; Marianne v. Leeuwen en Jacqueline v. Slagmaat te Alphen a. d. Rijn; Yvonne Petit. Voorburg; Germaine Knipscheer, Den Haag; Marja Verkleij. Hazerswoude; Nelly Berg. Corry v. d. Ham. Ineke van Leeuwen Cily Muusers, Jeanne Pieter- sen en Thea Straathof te Zoeterwoude; Jopie Bröring, Els v. Hellemond. Ma rianne Herüer, Elly de Zinger te Noord- wijk; Ada Langeslag, Rijnsaterwoude- Woubrugge; Ria Bakker, Voorburg; Marianne Bouhuis, Henneke de Groot, Nelly Hiep, Truus Kapel te Noordwijk; Ria v. d. Zee; Petra v. Bemmelen, Tine ke Doeswijk te Voorschoten; Marianne Lelieveld, Lenneke Versteeg, Hermien- tje v. Zandwijk; te Oegstgeest Anne- marie Chorus, Blandje v. Cleef; Mia v. Diemen; Nelleke v. d. Hoeven; te Oegst geest Joke de Hollander, Lia Hooymans; Marijke Loomans; te Oegstgeest Anne- lies Nouwens. Anke v. d. Putten; Mar grit Scherme-Voest, Corrie Sijpesteijn; te Oegstgeest Joke Witteman, Rita Wiesman; Dorthé Martijn, Adje Nieu- wenhuysen, Yvonne Bonnet; Henriëtte v. d. Bosch te Alphen a. d. Rijn; Willy v. d. Brink te Leiderdorp; Marja Creijghton, Elly Dool; Coby Droog te Oud Ade; Antoinette de Graaf; Elly Groothuyse te Alphen a. 4. Rijn; Joke v. d. KÏugt, Gonny Naber, Corrie Pe ters; Cilia Rebers te Voorschoten; An- kie van Rhijn en Henny Sistermans te Noordwijk; Anneke Topper te Katwijk; Helma Ulijn; Thea Verkleij te Kat wijk; Joke IJsselmuiden, Sassenheim; Marian Zijerveld, Alphen a. d. Rijn; Truus van Zeil, Rijpweterimg; Erna Eg berts. Langeraar; Mientje Valentijn, Ter Aar; Babs. Evers, Annelies Janssen, Jopie Boon, Connie Devilee, Topy Fleur, Anneke de Grijs, Tineke Heemskerk, Loes Jansen, Leneke v. d. Meer. Tineke v. Noort, Veroontje Ober, Joke v. d. Poel, Willy de Rooy, Ineke v. d. Stok, Mieke v. Ulden, Ellen Verduin, Elsje Visser, Tonny Warnau; Anneke v. d. Berg, Leiderdorp; Toos v. d. Valk, Zoe terwoude, Marianne Spiering. Waar geen plaatsnaam is vermeld, is deze Leiden. Afgewezen elf, herexamen drie. val zou zijn geweest. Voorts wordt het gat, dat in de Zweilandbodem ontstaat, mettertijd weer opgevuld, o.m. met spe cie welke uit de Ringvaart van de Haar lemmermeer wordt gebaggerd De situa tie van thans wordt mettertijd dus vrijwel hersteld. Duurzame veranderin gen worden niet aangebracht behalve de samenstelling van de diepere bodem lagen van het Zweiland hetgeen voor Warmond geen enkel verschil oplevert. En tenslotte: de tijdelijke moeilijk heden voor de zeilsport tijdens de zui- gingswerkzaamheden vallen mee. Enige last zal de zeilsport niet be spaard kunnen worden, maar bij be langrijke watersportevenementen zo als de Kaagweek zal het materiaal der werkzaamheden (zoals de zandzuigers) van het wedstrijdwater worden ver wijderd. Tijdens de komende Kaag- week zullen de werkzaamheden waar schijnlijk nog geen aanvang hebben genomen, tijdens de Kaagweek vol gend jaar (de werkzaamheden nemen waarschijnlijk meer dan een jaar ln beslag) zal het Zweiland dus Worden ontruimd. Concluderende kan men dus zeggen dat Warmond op den duur geen enkele verandering te duchten heeft en dat de tijdelijke bezwaren voor de watersport tot een minimum worden terugge bracht. Een definitieve distanciering door Lei den van het Merenplan meent Warmond te mogen verwachten. De thans voorge stelde zandwinning uit het Zweiland zal bijvoorbeeld tot een dergelijk besluit kunnen leiden VER. CHR. JEUGDHULP Bij de Ver. Chr. Jeugdhulp, die in haar tehuis aan de Zoeterwoudsesingel zich ontfermt over de ongehuwde moeder en haar kind, werden in 1956 in totaal 21 moeders (2185 verpleegdagenen 47 kin deren (10760 verpleegdagen) verpleegd. De leiding van het tehuis was ook dit jaar in handen van mej. A. M. Boeke, terwijl de mddische verzorging was toe vertrouwd aan dokter J. H. Pleiter en mej. H. A. Posthuma, kinderarts en de geestelijke verzorging aan ds. D. J. Vos- sers en dr. M. J. Westerink. Dr. Masten broek en mevr. Wiegman zijn resp. voor de moeders en de kinderen als psychiater en psychologie aan de verzorging ver bonden. Zag hpt er aan het einde van het eer- Ünder de vele merkwaardige typen, die zich in het Engelse studenten gezelschap bevonden, trok deze klarinetist de bijzondere aandacht. ste halfjaar naar uit, dat de rekening van de Vereniging zonder nadelig saldo zou eindigen, in het tweede halfjaar ste gen de lasten in die mate, o.a. door de 6% salarisverhogingen en enkele onvoor ziene uitgaven, dat het uiteindelijk on gedekt tekort f. 2584.bedraagt. De ver wachting is gewettigd, dat een deel van dit tekort zal kunnen worden wegge werkt door subsidie van het Rijk. De steeds stijgende lonen en kosten van levensonderhoud hebben het noodzake lijk gemaakt, dat met ingang van 1 janu ari 1957 de verpleegpryzen zijn verhoogd. ERELIDMAATSCHAP AANGEBODEN Tijdiens een druk bezochte ledenver gadering heeft Henk Geirnaert af scheid genomen als dirigent van het Leids Toonkunstorkest. De eveneens scheidende voorzitter mr. P. J. Teebaal, dankte de heer Geirnaert voor wat hy gedurende 10 jaar voor het orkest heeft betekend, zonder zich daarbij ooit op de voorgrond te plaatsen. Het is begrijpe lijk, dat hij thans, na zovele jaren trouwe dienst, de dirigeerstok eens in andere handen wil zien. De voorzitter bood hem het erelid maatschap van het orkest aan, hier mee tevens tot uitdrukking brengend dat de banden met Henk Geirnaert niet verbroken zullen worden. Tot nieuwe voorzitter werd gekozen de heer M. H. Zaalberg die vervolgens de plannen voor het komende seizoen ontvouwde: de repetities zullen dinsdag 3 september beginnen onder leiding van Louis Stotijn, als 2de dirigent van het Residentie Orkest. De heer Stotijn is geen onbekende in Leiden. Het orkest zal als kamerorkest (strijkers en bla zers) beginnen: men stelt zich voor in het komende jaar enige kleine concer ten te geven. Adspirant-leden kunnen, na bij de dirigent een kleine proeve van vaardigheid te hebben afgelegd, als lid van het orkest worden ingeschreven. De vergadering werd gesloten, nadat over en weer vele toespraken waren gehouden en nadat namens de leden enige cadeaus aan de scheidende diri gent en voorzitter waren aangeboden. Toelatingsexamen Chr. Lyceum Voor het toelatingsexamen van het Chr. Lyceum alhier zijn geslaagd: Thomas Admiraal; Karei v. Ark; Ge rard Bassie; Hans Bijleveld; Tjapke Broekema; Hans de Bruyne; Peter Bui tenhuis; Marianne Dam; Piet v. d. Deyl; Emma v. d. Eijkel; Wim Eradus; Maarten Foeken; Geertruida Gilhuis; Jenny v. Ginhoven; Jan-Dik de Graaf, Pie ter Guyt; Jaap Haasnoot; Elly Hen driks; Els Hevmans; Cornells Horsman; Paul us v. d. 'Horst; Donald 't Hooven; Sam Karstens; Fred Kiel; Angenita Klein; Piet Kranenburg; Johanna Kreft Alida Kromhout; Dirk Kromhout; Floor Kromhout; Hans Kroon; Rudolf v. d. Lip; Paul Mekking; Leen Molenaar; Piet Moolenaar; Bram Mulder; Géri Natzijl; Rudolf Nieuwenhuis; Marie- Louis'e Otto; Piet Parlevliet; Frits Pas- ma; Kees Passchier; Adriaan v. d. Plas; Cornells Pleijsier; Harm Poort; Dian Rodenburg; Grieta de Ru; Meindert Scheffer; Fokkelien Schram; Tordis de Sitter; Machteld Slappendel; Harmjan Smid; Kobie Spierenburg; Hugo van Sprang; Ineke v. Spronsen; Steef Stolp; Joop van Strien; Jaap Stuiver; Pie ter Turennout; Bram de Vente; Agnes Ver- weij; Ton Visser; Ide Vos; Jan Vos; Jacob de Vreugd en Anneke Westerink. Met een aantal kandidaten wordt het examen voortgezet. Afgewezen 13. Toelatingsexamens Rembrandt-lyceum Burggravenlaan, 2 Leiden. Geslaagd voor het toelatingsexamen der le klasse. H. Altink. B. C. J. Apeldoorn, J. P. van Ark. Elïy Barkema, C. J. Bergman, Rientje 'van Beveren, Zoeterwoude, E. Bonnet, R. J. H. Bremer, Josien de Bruin, R. H. Buitenhuis. J. van Burk, Warmond. Marianna Da'hlmeijer, A. J. van Doorn, Lenny van Duin, Noordwijk, Nelly van Duin. Noordwijk, J. Chr. van Duin, H. Eisma, Voorschoten. Ineka Fakkel E. M. Fallaux, D. A. Frifcschi, Voorschoten, J. M. den Haan, P. Hachmer, D. Hagedoorn, A. J. Hage- mans, J. W. Harting. R. B. Helmholdt, F. W. Hemerik, A. J. Heuzen. H. F. v. d. Hoeven, J. Hondelink. Oegstgeest, G. Huisman, G. L. Janssen, R. de Jong, G. de Jonge, R. E. de Jongh, R. J. v. d. Kamp, M. Kantebeen C. H. Kapaan, R. P. Kempff, H. Klinkhamer. H. Kok, W. L. de Koning, Kitty Koster, Elsje Kuyl, Voorschoten. J. J. van Leeuwen, P. C. M. v. d. Linden, E. J. Lubbers, Oegstgeest, Mieke Maas, R. van Mas- trigt, H. W. v. d. Meulen, R. Molenaar, A. I. van Nieuwenhoven, P. Onderwater, P. G. Onvlee, N. van Oojj. J. A. Otten, Voorschoten, K. P. Piena, H. J. Popken, J. J. v. d. Pot, M. J. M. du Prie, J. C. Rosenberg, G. B. Schmidt, Lia Sloos, D. Slothouwer. P. A. Smit, J. Swaan, E. H. v. d. Veen, T. Veldstra, Ria Veltman. J. M. Vorst, F. J. A. v. d. Waals, Janny Wassink, H. F. van Weeren, Anneke Wickel, Ria v. Wingen, J. Wirtz. J. van Zomeren. Afgewezen: 32. Waar geen plaatsnaam ls vermeld, ls dit Leiden. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het Doct.ex. Gen. II de heer O. K. L. Peiger (Den Haag); semi- artsex. mevr. B. E. van GeldropVan Baaien (Den Haag) en de heren C. J. van Dongen (Oegstgeest) en W. A. Ver- steegh (Oegstgeest)artseexamen mevr. L. Bakker—Ten Raa (Voorburg)mevr. J. G. Kof manTer Kuile (Leiden) en de heren F. G. I. Jannekens (Maastricht) en H. J. Schreurs (Heemstede).

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 3