Laatste Berichten Sleep van Thames nog niet in veiligheid T.T. niet voor T.V. STADSNIEUWS Loop der bevolking te Leiden 4*®fïi rf, il Beurs van Amsterdam MAANDAG 24 JUNI 1967 De sleepboot Thames kruist nog steeds met de tanker „Stony Point" In de baai van Falmouth rond omdat de sleep geen toestemming heeft gekregen de haven binnen te lopen. Uit de beide lekke tanks loopt nog steeds olie en men heeft nog niet de gehele lading uit die tanks kunnen overpompen. Overwogen is een tanklichter te huren en de reste rende olie uit de lekke tanks daarin te bergen. Kapitein Engels heeft laten weten, dat hij goede hoop heeft, dat vandaag nog het werk gereed komt. Dan zal hij met de sleep de haven van Falmouth kunnen binnenlopen. De slepers hebben in zoverre geluk gehad dat het weer handzaam is gebleven en dat er dus geen gevaar voor de sleep bestond. De tanker is, hoewel zwaar beschadigd door het vunr, dicht. Lekkages heeft men niet kunnen ontdekken. (Spesiale berichtgeving) De Nederlandse televisiekijkers zullen dit jaar geen extra Journaal te zien krijgen van de TT-race te Assen, hoewel zij in hun programma-bladen voor a.s. zaterdagavond een dergelijk journaal reeds aangekondigd hebben gekregen. Naar men ons mededeelde, is het besluit om deze uitzending te laten vervallen genomen op grond van financiële over wegingen. De nadere calculatie van de kosten zou hebben uitgewezen, dat deze toch te hoog waren in verhouding tot het belang van het Journaal. Socialistische kritiek ep R.-K. Kerk in W. Duitsland Van Westduitse sociaaldemocratische zijde is de beschuldiging geuit, dat de R.-K. kerk de socialisten tegenwerkt in de verkiebzingscampagne. De kritiek is met name gericht op de bisschop van Munster, dr. Michael Keller, die on langs gezegd heeft dat een rooms-ka- tholiek in geweten niet voor de sociaal democraten kan stemmen. Verder is van socialistische zijde ge reageerd op hetgeen Bondskanselier Adenauer in een rede te Bamberg zei: „Het is duidelijk, dat het er bij de ver kiezingen tenslotte om gaat of Duits land, en daarmee Europa, christelijk zal blijven of communistisch zal worden". Een aantal rooms-katholieken, die de socialisten steunen, heeft ook brieven en artikelen geschreven tegen de woor den van mgr. Keeller in. Van protestantse kerkelijke zijde zijn geen uitlatingen tegen stemmen-op-de- socialisten gedaan. De rooms-katholie ken vormen ongeveer 46 procent van de bevolking in West-Dultsland, de protes tanten ongeveer 51 procent. Zoals be kend is de bevolking van Oost-Duits- land. thans onder rode overheersing, bijna geheel protestant. Eredoctoraat voor prof. Tinbergen Tezamen met 42 anderen heeft pro fessor dr. J. Tinbergen, adviseur met speciale opdracht bij het Centraal Plan bureau te Den Haag, vanochtend ter ge legenheid van het vijfhonderd jarig be staan van de Duittse stad Freiburg een eredoctoraat van de universiteit aldaar ontvangen. Tot de anderen, aan wie een ere-doc- toraat werd verleend, behoren de West duitse Bondspresident Heuss en Bonds- Brutale overval op winkel te Rotterdam WINKELIERSTER LICHT GEWOND, BEIDE DADERS AANGEHOUDEN (Speciale berichtgeving) Twee onverlaten hebben zaterdagmor gen even voor half twaalf een overval gepleegd op een kruidenierswinkel ge vestigd aan de Zuidhoek in het voor malige Charlois, Rotterdam. Een van hen sloeg de 62-jarige winkelierster op het hoofd, waardoor zij gewond werd en de ander deed een greep in de geld la. Zij verdwenen met de bult. Door snelle alarmering van de politie konden de radio-surveillancewagens spoedig uitrukken en het gelukte de overvallers na een wilde jacht in te sluiten, zy zijn in het politiebureau aan de Charloise Kerksingel opgesloten. HERV. GEMEENTE VAN HAARLEM SCHAFT KERKELIJKE BELASTING AF. De kerkvoogdij van de Herv. Gemeente van Haarlem, heeft in overeenstemming met de kerkeraad besloten de kerkelijke belastnig af te schaffen en te doen ver vangen door invoering van een systeem van vrijwillige bijdragen, zoals in de Geref. Kerken hier te lande alom gevon den wordt. In een schrijven aan de ge meenteleden is dit besluit en de beteke nis daarvan toegelicht. „Concordia" kreeg gift van Anjerfonds De Chr. Muziekvereniging „Concordia" heeft voor afbetaling van haar instru mentarium een gave van f 750.van het Anjerfonds gekregen. De leden zullen hun dankbaarheid tonen door zaterdag middag 5 uur hun muzikale medewer king te verlenen aan de te houden col lecte. De majorettes zullen hierbij col lecteren. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Marian José, dr. van J. Ligtvoet en H. M. A. Heinen; Marianne, dr. van J. J. van der Reijden en G. J. Nleuwenhuysen; Hen- tirlkus Nlcolaas Peter Helena Laurentius, ♦~n. van P. M. Pepels en H. J. Eijmer; 'Willem, zn. van W. van den Oord en C. Krasscnburg; Geer.t Jan. zn. van H. H. Prese en A. C. van der Meulen; Willem Frederlk, zn. van W. F. Lam an en H. M. Zwart; Leonardus Gerardus, zn. van G. C. van der Zalm en H. J. van Gent; Isabella dr. van E. de Vos en G. Adams. GEHUWD R. Porthelne en S. M. D. Metsers. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 24 Juni Veemarkt: Aanvoer In totaal 1729. Vette koelen en ossen 1039; varkens 690. Notering; Vette koeien. Ie kw. 300/325. 2e kw. 265/290, 3e kw. 250/260 per kg.; varkens 175, 171, 165 per kg. (levend gewicht). Prinsessen, ministers en diplomaten bij ballet De Prinsessen Irene en Margriet heb ben zaterdagavond in het Haagse Ge bouw voor K. en W. de uitvoering bij gewoond, welke werd gegeven door het „Royal Ballet". In de geheel gevulde zaal waren voorts aanwezig de minister-president, dr. W. Drees. de ministers S. Struycken en Cals, alsmede zeer vele leden van het Corps Diplomatique. Sibelius uit bewondering voor Eduard van Beinum Ne de toernee van het Concertge bouworkest naar Skandinavië heeft de dirigent, Eduard van Beinum, na zijn aankomst het volgende telegram ont vangen: „Uw schitterende uitvoeringen van mijn muziek en Uw voortreffelijke meesterschap, hebben mij diep getrof fen; met bewondering: Jean Sibelius." KONINGIN BIJ OPENING TWEEDE TH. Prof. Dorgelo, rector magnificus van de Technische Hogeschool te Eindhoven, heeft in een rede, ter gelegenheid van de herdenking van de eerste dies nata- lis der hogeschool medegedeeld, dat Ko ningin Juliana aanwezig hoopt te zijn bij de officiële opening van de hoge school, die zal geschieden op donderdag 19 september. Esperanto-huwelijk In Treil eborg ln Zuid-Zweden is mej. Elly Blokker, dochter van de voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Es perantisten J. Blokker, woonachtig te Haarlem, in het huwelijk getreden met de Zweedse esperantist Olie Persson. De huwelijksvoltrekking vond plaats door ds. dr. Gunnar Edberg, een be kende Zweedse Esperantist. Er waren gelukstelegrammen uit veertien lan denin het Esperanto. Volledigheidshalve: het Jonge paar maakte kennis tijdens een Esperanto- congresl Burgemeester gearresteerd wegens ontvoering De veertigjarige burgemeester van Roghudi bij Reggio di Calabria is gear- nng van een 28-jarige onderwijzeres, die resteerd op beschuldiging van ontvoe- hij op een muilezel naar een grot in de bergenen gevoerd zou hebben. Bij een verhoor trok de onderwijzeres Francesca Zavattieri. haar eerdere ver klaring in dat zij de burgemeester. Pie- tro Nucera had willen trouwen. Dat had zij gezegd toe nzij door de politie, die niet 150 man de omgevnig had afgezocht, was ontdekt. Zij zei nu er slechts iri toegestemd te hebben met de burge meester te trouwen omdat zij bang was Dokter Kris (Suffolk, V.S.) vond het zelf ook te kras De ouders van de zevenjarige Benny Hooper, die vorige maand In Bay Sho re (New York) al spelend ln een smalle put viel en daar een etmaal lang ln bekneld zat, zullen de rekening van 1500 dollar, die dokter Josep Kris voor zijn medische assistentie had aangeboden niet behoeven te betalen; de bemidde lingscommissie van het Medisch Ge nootschap van Suffolk heeft deze uit spraak gedaan, nadat zij ouders en dok ter over het geval had gehoord. De commissie zegt, dat de arts ln de betrokken omstandigheden het recht had een rekening aan te bieden, maar dat dokter Kris bij zijn eis tot een der gelijke hoge betaling gehandeld had op grond van de „foutieve indruk, dat de familie Hooper een aanzienlijke som had ontvangen om de medische kasten te bestrijden". Dr. Kris heeft zich on middellijk bij het besluit van de com missie neergelegd. Zoals bekend had hij verklaard zelfs" het dubbele te mogen rekenen, daar hij honderd uur bij Ben ny had doorgebracht en zijn normale tarief dertig dollar per uur is. Hij was niet als vrijwilliger bij de redding ge weest, maar door de politie ontboden. Het echtpaar Hooper verklaarde het gevraagde honorarium niet te kunnen opbrengen. Het had wel van verschei dene kanten giften gekregen, maar slechts tot een totaal van vierhonderd dollar. De televisiemaatschappij, die Benny voor de camera had gebracht, betaalde met twee cheques van elk dui zend dollar. Een daarvan was aangebo den aan de brandweerlieden van Ma- norville, de woonplaats van de Hoopers, voor het door hen verricte reddings werk; de andere duizend dollar waren voor het jongetje op de spaarbank ge zet. Er wordt niet gemeld hoeveel dok ter Kris thans rekent, maar Benny's avontuur in de put is nu in elk geval ook financieel goed afgelopen. P.V LEIDERDORP HET OOSTEN Wedvlucht vanaf St. Quentin op za terdag 22 juni. De duiven werden om 12.30 uür met noordwestelijke wind ge lost; de eerste duif bereikte zijn hok om 4.49.1 en maakte een snelheid van 1035.57 meter per minuut; de laatste prijswinnaar om 5.10.6 met een snel heid van 970.34 meter per minuut. De uitslag luidt: A. ter Haar 1. B. Singe- ling 215. J. v. Wezel 3-8. L. Burgers 4. S. Schoeman 6. D. Zwaan 7, F. Breedijk 9. Kampioen Vitesse: 1. B. Singeling met 590.6 pnt.. 2. J. v. Wezel met 571.6 pnt., 3. D. Zwaan met 570.0 pnt. voor weerwraak op haarzelf of haar fa milie. Nucera ,een christen-democraat, zou do onderwijzeres twee weken geleden niet de hulp van een troep gewapende mannen overrompeld hebben. (Deze pag. is gedeeltelijk gecorrigeerd) In week van 13 t.m. 19 juni '57 «"ffi ^g"&nÏÏS"ï!aï.ï?; vJi<£ i hout, Boerhaavestr. 7; J. A. Phlllppo, geb. GEVESTIGD i Raammakers, Hoge Rijndijk 40 naar Cana- MI da; H. Hoogenhout, Zoeterw. Singel 30 F. H. Grosskopf en fam.. Bllderdijkstr. 4; Delft. Oostsingel 28; J. L. Bronsgeest. Zee- H. van Helden en fam adj. Inspecteur I manlaan 57 naar Voorschoten, Pr. Mar- r^^H"en6ln«e.1 L Koster en fam prietin. 28; G. J. Zwarts. Franohlmontln. suikerwerker, Drie Octoberstr. 25; G. N. 50 naar Assen, Wlttestr 128- G. Phtlippo. van Baarlen en fam., verkoper P. J. Blok- Seringenstr. 16a naar Canada: L. Grijzen 19. w~'geb. Van Vliet, Herenstraat 10 naar Ca straat 13; C. P. Schouten en fam. bouwk. tekenaar opzichter, Kalserstr. 2a; P. Ttöe- nes en fam., rijksambtenaar, Morsweg 90; J. E. T. Jennlssen, verpleegster, Rijnsbun- gerweg 10; H. G. M. de Heiden, verkoper. Haarlemmerstr. 268a; G. de Bolster geb. Van Gog, Rijnsburgerweg 93; M. F. Michel, arts. Plantsoen 97; W. A. J. Wemmers, hulsschilder. Hansenstr. 10; A. G. F. Elke- lenberg. sociaal werkster, Morssingel 8; S. Huitema, onderwijzeres, de Sltterlaan nada; K. S. van Heuven Goedhart. Groen- hovenstr. 6 naar Amsterdam, Berthelotstr. 6 HI; A. B. Brouwer, Coornhertstr. 45 naar 's-Gravenhage. Valkenboskade 4: P M. M. Kapteljn geb. Oortmeijer. Dijkstr. 10 naar Leidschendam. Oude Raadhulsstr. 2; L. Oiyerhoek, Herengracht 108 naar Leid schendam. Venestr. 134; W. E. van Delden Burggravenlaan 229 naar 's-Gravenhage. Anna Paulownapl. 6; V. C. Groenendijk. ,W' P- Bottmberj. metselaar. Jacob Lorentekadï 11 naar Wa™onï'sweïlana Catslaan 107; J. van der Laken, boekhou der, Musschenbroekstr. 11a; H. L. Ron- kes, 11. elektr.lasser. de Me IJ v. Streef- kerkstr. 12; I. E. Volke. hulp 1/d huls houding, Doezastr. 43; J. C. M. Jurgens, Boerhaavelaan 7; M. T. Bos. Levendaal 82; C. J. van der Meer. hulp l/d huishouding, Haarlemmerstr. 145a; J P. van Kralingen beeldhouwer. Elis Gasthuishof 16- H. J.' Klanert, stoffenverver. Llndestr.. 8; H. J. M. Wolfs, boekverkoper, de Laat de Kan- terstr. 28b; J. B. Tebrugge, auto-monteur. Nieuwe Brugsteeg la; P. Piket, geb. Duijn- dam, Ch. de Bourbonhof 30; P. A. de Vries Merelstr. 38; A. R. Mledema, Hoge Mors weg 1'50; J. Wobma, verpleegster. Fagel- str. 26; J. Blom 11. verpleegster Groen- hovenstr. 5; E. F. J. Zweegman geb. Vel- derman. Oude Vest 223; J. H. Blanken geb. Homborg, groenteschoonmaakster, Be schuitsteeg 1; A. E. Haarsma, verpleeghulp Rijnsburgerweg 10; H. Meins, weefster, Uiterstegracht 34. VERTROKKEN J. van der Reest en fam., Kanaalweg 173 naar Rijswijk. Gen. Vetterstr. 32; B. W. Gijsman en fam., Ploenstr. 40 naar Vlaardingen. Joh. de Wittstr. 39b; W J. Schenkeveld en fam., Bronkhorststr 13a naar Canada; W. B. ten Cate Brouwêr en fam., Utr. Jaagpad 17a naar Voorschoten. Veurseweg 28; J. Vrljenhoek en fam., Haarlemmerstr. 119 naar Oegstgeest, Rhljngeesterstr.w. 98; L. H. de Jong en fam., P. J. Blokstr. 13 naar De Bilt, Julia- nalaan 227: B. van Dam en fam, Roo- denburgerstr. 26 naar Noord Oost Polder Raamstr. 2; J. P. N. BodriJ en fam., Ma- rjjkestr. 4 naar 's-Gravenhage, Remmer- stelnstr. 69; M. J. E. Tydhof, Noordelnde str. 8; O. I. Donders, Witte Singel 70 naar Warmond. Sweilandstr. 8; S. M. Ser iier. Waardgracht 51 naar Alphen a/d Riln VV. de Wittstr. 34; M J Broekema. Pfe- terskerkgrt. 26 naar Wassenaar, Laan v. Koot 9; N. M. Hempen lus. Verdamstr. 40 naar 's-Gravenhage. Kiplaan 1; P. j. Schrama, Bos en Gasth. polde 3 naar Zoe- terwoude. Vlletweg 23; B. Quist, Hoge Morsweg 154 naar 's-Gravenhage Wees- perstr. 69; G. M. Baardwlik. Rijnsburger weg 10 naar Rotterdam, St Hoogendijk- str. 56b: W. T. Dormaar. Nachtegaallaan 5 naar Utrecht, Fred. Hendrikstr. 124; P. G. B. Groenewegen. Oude Rijn 94a naar 's-Gravenhage. Vlamlngstr.1517; D van Pijlen. Vestestr. 118 naar Leldscheendam, Pr. Bernhardln. 21; A4 M. H. van der Loo, Haarlemmerweg 32 naar Zuid-Afrika; H. van TUI, Burggravenlaan 12 naar 's-Gra venhage. 2e Schuytstr. 155; S. J. Ouds hoorn. Julianastr. 8a naar 's-Gravenhage. Sonoystr. 109: G. Burgersdijk. Plantsoen 71 naar Oegstgeest. Plet Helnln. 28- N O. F. Vorstman. Vreewtjkstr 17 naar Am sterdam. Scheldestr 25 Til: J. Altena. Storm Buyslngstr. 40 naar Oldenbroek, Pr. Margrietln. 24 bg: G. van der Mevden. Rijnsburgerweg 18 naar Nijmesen. Ger. Noodtstr 42a: J. E G P Schumacher. Rijnsburgerweg 10 naar Leidschendam, Veursestr.weg 181; P. van der Velden. Riinsburgersingel 4 naar Gouda Karne- melksloot 32; E van Hal. Uiterstegracht 50 naar RUnsburg. Hofstr. 36: G. Gijzenij Lage Rijndijk 3a naar Oegstgeest. Hoge Morsweg 17: K. Kuisen. Os en Paardenln 24. Zwitserland; L. E. Fellx. Oass+r 18 naar 's.-Gravenhaee. v. d. Helnstr. 68: R. Kellan. Meerhof 25 naar 's-Gravenmage, Halleystr. 24. OEGSTGEEST Ositfpsningsavcnd in „Endegeest" In het recreatiegebouw van Endegeest vond zaterdag de jaarlijkse uitvoering plaats door het zangkoor der inrichting, o.l.v. de heer J. v. d. Waard. Deze diri gent, die ook leiding geeft aan koren van andere psychiatrische inrichtingen, heeft er slag van zijn koorleden juist datgene bij te brengen en de keuze der liederen zo te maken, dat een behoorlijke prestatie wordt verkregen. De koorzang werd af gewisseld door het optreden van een volksdansgroep o.l.v. de heer Juffermans. Na de pauze kwamen de schetsspelers met enkele korte voordrachten en schet sen. Koorzang besloot dit door patiënten en personeel zo gewaardeerd en afwis selend programma. VOORSCHOTEN A.V.O.-collecte Ten bate van de sociale zorg voor minder validen, zal in de week van 1 tot en met 6 juli a.s. door bemiddeling van de Ned. Federatie Vrou welijke Vrijwillige Hulpverlening in deze gemeente een huis aan huis collecte t.b.v. de vereniging A.V.O. worden gehouden. De A.V.O. is een Nederlandse Vereni ging, waarin Overheid en particulier initiatief samengaan bij de behartiging van het gemeenschappelijk doel om min- der-validen met raad en daad bij te staan. Brom fietsclub De Bromfietsclub VoorschotenB.C.V. organiseert op zon dag 30 juni a.s. ter gelegenheid van haar tweejarig bestaan een „verjaardagsrit". een toer-puzzelrit door, een afwisselend gebied; afstand ongeveer 50 km. Start 2 uur bij „Het Wapen van Voorschoten" in de Voorstraat. BEVOLKINGSONDERZOEK TBC Het „Cotuvo" het Comité van actie ter Opsporing van Tuberculose te Voor schoten het zoveelste front dat Ne derland telt in zijn strijd tegen deze verraderlijke ziekte, stelde vast. dat het bij het laatste onderzoek in 1954 van de bevolking van Voorschoten 93 onder controle had gekregen. Van 4 tot 18 no vember a.s. zal weer een bevolkings onderzoek plaats hebben. Op donderdag 19 september zal de directeur van het Districts Consultatie Bureau te Leiden een instructieavond houden in het Cultureel Centrum te Voorschoten voor de huisbezoekers. De Federatie van Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening zal evenals vroeger wor den verzocht om leden van de bij haar aangesloten verenigingen te verzoeken zich voor huisbezoek beschikbaar te wil len stellen. WASSENAAR D. Kinkel 25 jaar koster herv. gemeente Zaterdag was het 25 jaar geleden, dat de. heer D. Kinkel als koster in dienst trad bij de Ned. Herv. Gemeente. Om 3 uur in de middag van die dag werd hij met zijn gezin ontvangen in de grote zaal van het Dorpscentrum, waar o.m. aanwezig waren kerkvoogden en wijk- kerkeraden. Het woord werd in deze bijeenkomst in de eerste plaats gevoerd door de heer P. G. Meijer, president-kerkvoogd, die de jubilaris namens de kerkvoogden en de kerkeraden dankte voor de in de 25 jaren verleende bijstand in het belang van de kerkgemeente. Spr. stelde hem als voorbeeld van trouw en toewijding. Na een terugblik op zijn werkzaamheden I wenste hij hem to. dat daarop nog vele jaren Gods zegen zal rusten. Hij bood hem een fauteuil aan en als persoonlijk geschenk een kistje sigaren. Mevrouw Kinkel offreerde hij bloemen. Dr. H J. Honders sprak in functie van preses van de kerkeraad dorp de jubi laris toe. Hij herinnerde er aan. dat hij van hem bij zijn vestiging in de ge meente veel hulp ontving. Hij noemde hem een voorbeeldig koster, wat hem overigens in het bloed zit. want zijn nu 91-jarige moeder was 51 jaar kosteres iu Rijnsaterwoude. Als een soort ver keersagent regelt hij de orde in het ker kelijk leven. Spr. bood hem een tweede fauteuil aan en als persoonlijk geschenk een foto van de dorpskerk. De heer M, I. de Wit, voorzitter van de centrale diaconie bood een lamp aan en de heer J Korbee namens het ker kelijk personeel een elektrische klok. De heer Kinkel betuigde telkens op geestige wijze zijn dank. Om 4 uur wa< er nog een receptie waarop velen kwamen gelukwensen. Zweden vierden het Midsommerfest Zaterdagavond werd in Kasteel Oud- Wassenaar door de Zweeds-Neder landse Vereniging het Midsommarfest gevierd. Deze ieder jaar plaats heb bende gebeurtenis kreeg dit keer bijzondere luister door een gemengd zangkoor van tachtig dames en heren uit Rattvik in nationaal kostuum, dat juist in ons land vertoeft. Ook vele in Nederland wonende Zweedse dames droegen het veelkleurige vaderlandse kostuum. Nadat men eerst genoten had van een kopje koffie toog het gezelschap met het koor en muziek van zes violen en een gitaar voorop naar het grasveld in de tuin voor het oprichten van de majstang. Dit was werk voor de man nen, die door de er omheen staande dames werden aangemoedigd. Toen het gevaarte stond werden het Wilhelmus en het Zweedse volkslied door het koor gezongen en werden rondedansen om de boom gedanst. Onder leiding van zijn bekwame diri gent Ake Sundberg werden door het koor voor en na een pauze, waarin werd gesoupeerd, liederen gezongen, waarvan zeer werd genoten. De Zweden boden de heer Müller, consul-generaal, als cadeau een wapen tje aan, terwijl de heer J. C. P. Vrij, secretaris van het centraal-bestuur van de Zweeds-Nederlandse Vereniging werd verrast met een paardje. UIT BOOM GEVALLEN De 9-jarige Frank Pijpers uit Amster dam, met een klas per z.g. schoolbus naar Wassenaar gekomen, viel in Duin- De toegang tot de oud-Engelsr herberg, waar U vergast wordt o,-> „echte" ale (Foto LD./Van VMe* rell uit een boom en liep een polsfrac tuur en een wond aan zijn rechteroog op. Hij werd naar een Amsterdams ziekenhuis vervoerd. Teleurstellende markt Amsterdam, 24 juni. In het weekend is de ontwikkeling voor de effec'tenmarkt er niet beter op geworden. Hedenochtend althans kwa men de koersen op behoorlijk lager ni veau en vanmiddag was de stemming uitgesproken flauw. Hierbij gaven in ternationale fondsen de toon aan. Zij moesten het stellen zonder buitenlandse belangstelling en wat dit betekent bleek toen Unilever inzakte van 473 tot 455. Deze koersdaling maakte wel enigein- druk ter beurze. Overigens ging ook het publiek tot enige winstnemingen over en waar het internationale politieke nieuws niet bepaald opwekkend was, waren alle redenen aanwezig voor een teleur stellend verloop van het Damrak. De affaire bleef de gehele middag zeer be perkt en van een koersherstel viel vrij- wijl niets te bespeuren. Unilever be woog zich aanvankelijk op 459%, maar verder aanbod deed de koers tot 455 af dalen. Kon. Olie leed een verlies van ruim 6 gulden. Philips kwam onder de 290 terecht, A.K.U. moest zes punten af staan en K.L.M. keerde terug tot 120 gulden. Het voorbeeld van de internationale fondsen bleef niet zonder uitwerking op de overige afdelingen. Scheepvaart zakte in, uitgezonderd Van Ommeren, die vast gestemd was op 264. In tegenstel ling tot vrijdag, toen cultuurwaarden opvallend vast waren, was de stemming nu eerder omgekeerd. Per saldo leden de leidende cultures wel geen grote verliezen, maar er werd toch een grote reserve in acht genomen, gezien de stemmingsuitslag van de verkiezings in Djakarta. Minder courante fondsen, zo als Vorstenlanden bijvoorbeeld, moesten de winst van vrijdag weer prijsgeven. De markt sloot stil. Aandelen Billiton waren vast en bijna tien punten hoger. Staatsfondsen nauwelijks prijshoudend. WISSELKOERSEN Amsterdam, 24 juni. Londen 20.65% 10.66V8, New York 3.82%—3.83, Mon treal 4.01%—4.01%, Parys 1.0840—1.0850, Brussel 7.58%—7.59%, Frankfurt 91.02% —91.07%, Zürich 87.24%-«7.29%, Zürich (vr. fres) 89.33%—89.38%, Stockholm 73.76%—73.81%, Kopenhagen 54.93%— 54.98%, Oslo 53.32%—53.37%, Milaan 61.04%—61.09%, Wenen 14.70y4-15.7iy4. Een hoekje van het Trinity Court, waar een hoogleraar een student ontmoet. (Foto LD./V>an VlMiet) Y' r ri n"*f t m %T - n - i Maandag 24 juni ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. koers v. heden Vorige Slotkoers Ned. '53 3% 90* 90% Grootboek obl. 3% 87 Ned 47 3% (3) 87 86% Ned '51 3% 91% 91%B 89% 89% Ned. '56 3% 89 H 89% 84% 84* 85 85 85 84% 86% 86% Ned. '37 3 86% 85% 95 y4 94% Investeringscert. 3 90% 90% Ned. 62-64 3 90% 90* Cert. NWS 60 Indië '37A 3 87* 87* Grootboek '46 3 85% ACTIEVE AANDELEN Clt. Hand, en Ind. B. 52 y4 48% Nat. Handelsbank 107 104% Ned. HandelmU 160% 159% AK.TJ 198% 193% v. Berkel's Patent (v) 208 211% Calvé Delft cert. 360 354 Kon. Pap. v. Gelder 195y4 193 Hoogovens cert 312% 308 Müller en Co. N.B. 378 368 Ned Kabelfabr 293 288 296 s'8 288% Philips pref 154% 151% Unilever 471 455% Wilton Feyenoord 249% 247 Biliton 2de rubr. 284% 288 Dordtse Petr. gew. 1044% 1005 Kon. Petr. (f. 20.—) 218 40 210.70 idem (50 A f. 20.— 217 90 210.75 A'dam Rubber 80% 79 fi Dell Myen (Ver.) eva. 97% 97% 127% 126% 57 57 64 B 64% Vorstenlanden 31% 29% Holl Amerikaiyn 178 177% Java China Paket 165y4 166 Kon N Stoomb 147 145% Kon Paket My 166% 165 Stoomvaartmy. Ned 187 183 Van Ommeren cert. 261% 265 Kon Rott Lloyd 171 168 Ned Scheepv Unie 176 173% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 90% 90% Den Haag 1937 1 3.. 95 Leiden 1947 92 R'dam '37 I-m 3% 91 91* Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 99% 98% Premieleningen A'dam *33 3 105% 103 A'dam '51 2% 89% A'dam '56 I 2% 81 100* A'dam '56 II 2% 100% 100% Eindhoven '54 2% 81B Enschede '54 2% 79% 79% Den Haag '52 I 2% 90% 96% idem U 2% 96% R'dam '52 I 2% 92% 90% idem n 2% 90% 100 Utrecht '52 2% 89 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Amst. Bank 203 203% HJ3.U. eert206 205 Rott. Bank 173 175 Twentsche Bank 180 177 Industriële Ondernemingen Albert Heyn 240 Borneo Sum. H-Mij 73 71 Ned. G. en Sp. Fabr. 173 172 Kon. Ned. Grofsm. 103% 104 Internatio95 94 L Rott. Droogdok Mij. 592 590 L Tieleman en Dros 15 15% Ned. My. Walv.vrt. 62% 62% Spoorwegen Dell Spoorweg My 16% 16% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 35% 35% Intern. Nickel 107 106% Anaconda 66% 66 fï Bethlehem Steel 192 188% Cities Service 58%exdiv 68 General Motors 42% 42% Kennecott111% 111% Republic Steel55% 56% Shell OU 86% 85% Union Pacific 29% 28* Un States Steel 68% 67exd. Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V K 21/6 Edelmet Kon. AA 62GB 61% Pref w a idem 71 Electrolas B 348 Holl Constructie 383 Ing our v Bouwnijv 117L Int Kunststof! Ind 43 Leidsche Woispinn 270L 260L Sikkens '.aktabr '53 429% Ver Touwtabrieken 168 169 Wernlnk's Betonm 84% Van Wyk Textiel 86% 85%

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 11