HONIG'S Piet de Jongh maakte sprong naar de derde plaats Arie v. ploeg Wetten in Nederlandse van Tour de France Denimeiidal alleen aan leiding kalfssoep Nederland B won in Benzen met 4-0 van Noorse reserves 6ste jaargang Donderdag 13 juni 1957 Vierde blad no. 29159 Nieuwe leider in Dauphine Libere De Jeugdige Belg Daniël Denijs is de nieuwe leider in het criterium van de lOphine Libere. De vijfde etappe, van Avignon naar Gap over een afstand van g km., heeft in het algemeen klassement een merkwaardige verschuiving jeeg gebracht. Denijs, die in de algemene rangschikking de zevende plaats bezette met onge- pr 6 minuten achterstand op de Fransman Bergaud, kwam als zesde in Gap in in dezelfde tyd als de winnaar van de rit, zijn landgenoot Van Aerde. In de ipgroep bevond zich echter geen van de renners, die het eerste zestal van het pmeen klassement vormden. Zij boekten allen vele minuten verlies, zodat Denijs in opmerkelijke sprong naar de kop kon maken. Dezelfde omstandigheid maakte het te landgenoot Piet de Jongh mogelijk i de 8e gedeelde plaats op te klimmen is de derde plaats achter Denijs en 0 Aerde. De Jongh bezette in deze ippe de 18e plaats. De beste Neder- ider was ditmaal echter Piet van Est, 113e werd in dezelfde tijd als num- 1 negen, Picot (Fr.). Hjf uur lang heeft de regen de ren- [5 in deze etappe gehinderd en ver- umd. De Fransman Ruel leverde het dte stukje door 150 km. lang alleen i kop te blijven en zodoende de stoot eeven tot de complete omwenteling de rangschikking. De leiders toonden tt de minste interesse voor deze vlucht ook toen andere renners een voor de benen namen uit de hoofdmacht 5 geen reactie merkbaar. je"dappere RueMkon dit spelletje al- B echter onmo^Rjk volhouden en in buurt van Larange werd hij opgeslokt irzijn naaste belagers. Ruel's rol was Keel uitgespeeld. Hij had teveel van h krachten gevergd en hij moest zich ledig terug laten vallen. De kopploeg ond tenslotte uit 8 manVan Aerde, rak, Umidio, Desmet. Thomin, Pon- i, Denijs en Senn. Dit octet vocht in p de sprint uit, met als resultaat dat i Aerde eerste werd en Denijs de gele [mocht aantrekken. Op 2 min. en 20 arriveerde een groepje met Van Est De Jongh. Adri Voorting heeft in etappe de strijd gestaakt. Ie uitslag van de vijfde etappe luidt: fan Aerde (B.) 5 uur 56 min. 19 sec.; ■Diomin (Fr.) z.t.; 3. Novak (Fr.) 4. Desmet (B.) z.t.; 5. Ponzini (It.) 6. Denijs <B.) z.t.; 7. Senn (Zwit- ind) z.t.; 8. Umidio (It.) z.t.; 9. tot (Fr.) 5.58.39; 10. Trochut (Fr.) z.t.; Wartel <B.) z.t.; 12. Siniscalchi z.t.; Piet van Est (Ned.) z.t.; 18. De ieh (Ned.) z.t. et grote peloton, waarbij alle overige lerlanders, met uitzondering van Adri irting, werd ex aequo op de 29e plaats lasseerd in de tijd van 6 uur 14 min. mc- et algemeen klassement luidt na de Ie etappe: 1. Denijs (B.) 30.08.03; 2. Aerde (B.) 30.10.06; 3. De Jongh dl 30.11.28; 4. Rohrbach (Fr.) 152; 5. Schmitz (Lux.) 30.12.04; 6. met (B.) 30.13.11; 7. Picot (Fr.) Ledenaantal stijgt ld. Leiden NeVoBo lield vergadering Isteravond werd in de Jacobazaal m Den Burcht de jaarvergadering is de Afdeling Leiden van de Nevo- gehouden. In zijn openingswoord Ite de afdelingsvoorzitter, de heer van Egmond. zyn voldoening over groei van het aantal leden van de tvobo in de afdeling Leiden, maar rak daarbij tevens zijn bezorgdheid I over het gebrek aan gymnastiek- Itn in Leiden en omgeving. Voorts tide spreker vast. dat het experi- mt om het jaarlijkse Wimpeltoer- oi tijdens de competitie te doen [spelen, instede van aan het eind. dtrdaad een goede greep is geweest. rer de stand van de financiën kon «eneens een gunstig woord laten E. daar het nieuwe seizoen kan ingezet met een batig saldo, tegenstelling met vorige jaren, lotte roerde de heer Van Egmond even de spelpeilverbetering in de iing aan. Het was naar zijn mening bepaald ongezond, dat in de hoog- lasse van de Afdeling een reserve- HVL 2. met de erepalm van het pioenschap is gaan strijken, daar- ovele le teams van andere vereni- ii achter zich latend, middel tot verbetering van het eil noemde hij o.a. het aantrekken bekwame trainers. ima werd overgegaan tot de be- eling van de agendapunten. Deze ideling liep aanvankelijk dermate dat men ver voor het middernach- uur alle punten leek te zullen m afgehandeld. de staart, resp. bespreking van het isrechtersprobleem en de indeling 1e competitie, school echter het ve- heer Van Egmond deelde de ver ing mede. dat het afdelingsbe- met het oóg op enerzijds de te ichten toename van het aantal aan Hnpetitie deelnemende teams en tijds op het gebrek aan bevoegde dsrechters. van mening is maatre- te moeten treffen teneinde te omen dat. evenals in het afgelopen meermalen het geval is geweest, rijden moesten worden afgelast bij aan scheidsrechters, maatregel die het bestuur voor- is deze. dat slechts zóveel teams fn vereniging aan de competitie m deelnemen als de betrokken Iging aan bevoegde scheidsrechters k Afdeling levert, deze kwestie werd langdurig ge kord. Het bestuur bleef echter op imt het been stijfhouden. tweede kwestie, n.l. de indeling competitie, had na lange discus- resultaat dat dc indeling blijft. is. OQövraag bracht geen nieuwe pro- en plm. 12.30 kon de voorzitter Nadering sluiten. ZEILEN. Guldemond met Spotvogel op tweede plaats t Nederlandse zeilers, W. Gulde- toet „Spotvogel" en N. Bockma "Hiphaan" hebben beslag gelegd tweede en vijfde plaats in een W om het internationaal karn aap Sharpieklasse, welke woens- »Burnham-on Crouch (Essex) is Hen. baar werd de Engelsman G. H. '«t zyn jacht „Chuckles", die tij - be Olympische Spelen te Mel- 1 een bronzen medaille veroverde. 30.14.54; 8. Bertolo (Fr.) 30.16.42; 9. War tel (B.) 30.17.50; 10. Umidio (It.) 30.18.46; 20. Van Est (Ned.) 30.24.40; 44. Van der Broek (Ned.) 30.35.37; 48. Bergmans (Ned.) 30.37.50; 53. Stevens (Ned.) 30.42.54; 62. v. d. Brand (Ned.) 30.49.10. Koersen Duindigt De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen en rennen luiden: Aria-prijs: 1. Wordly Hanover (M. Ver gay) (1.32.7); 2. Wim Hollandla; 3. Walt Erebus. Tot.: w. 15.90; pl. f2.20, f 1.40, f2.30; gek. f7.80; cov. f7.70. Baroline-prijs: 1. Vita Kinley (E. Freundt) (1.30.2'; 2. Urban Hollandia; 3. Vic Erebus. Tot,: w. f 1.10; pl. f 1.10, f 1.10. f 1.10; gek. f3.50; cov. f4.—. Chestnut Peter-prijs: 1. Reine du Malre (A. Th. Knljnenburg) (1.27.5); 2. New Vlamingman; 3. Torero. Tot.: w. f7.80; pl. f2.80, f2.80. f3.60; gek. 17.70; cov. f 9. Dictator-prys1. Rita Belwin (H. Th. Klarenbeek) (1.25.7); 2. Tallero; 3. Rol d'Or. Tot.: w. f22.30; pl. f5.60. f4.50, f3 30; gek. f21.50; cov. f 12.70. E Lockner-prijs: 1. Romeo Spencer (W. H. Geersen) (1.23): 2. Quichotte; 3. So- rento. Tot.: w. f 1.50; pl. f 1.10, f 1.40; gek. f7.40; cov. f5.70, de rennen Fair Play-prijs: 1. Friar's Delight (H. J. v d. Kraatsi: 2 Roddelaar; 3. Clemenceau. Tot.: w. f2 30: pl. f 1.60, f7.10. f 1.70; gek. f 13.70; cov. f28.20. Noordwester-prijs: 1 Wuftaube (A. Grouwels) 2. Frascatl: 3. Austrian Gold. Tot.: w. f29.90; pl. f3.70. f 1.30. f 1.70; gek. f23.60; cov. f4.—. Totalisator-omzet f 63.955.50. Drie debutanten De sportcommissie van de K.N.W.U. heeft, na overleg met vertrouwensman Piet van Ierlant en ploegleider Kees Pellenaars. de Nederlandse ploeg voor de Tour de France als volgt samen gesteld ARIE VAN WETTEN Wim van Est (St.-Willibrord), Daan de Groot (Amsterdam), Gerrit Voor ting (Roosendaal), Wout Wagtmans (St.-Willibrord), Leo van der Pluym (Dussen», Piet van Est (Fynaart)Piet de Jongh (Made), Joop Kersten (Sle- bengewald). Mies Stolker (Zuilen) en Arie van Wetten (Noordwykerhout) Als 1ste reserve were aangewezen: a. van Sluis (Vlissingen)2de reserve Leo van der Brand (Schijndel); 3de reserve: Anton Bergmans (Aalst). Piet de Jonghh, Joop Kersten en Arie van Wetten zijn de debutanten in deze ploeg. De Groot, Stolker, Van der Pluym, Gerrit Voorting en Wagtmans maakten ook deel uit van de ploeg, die in 1956 in de Tour startte. ITALIAANSE PLOEG. De Italiaanse ploeg is samengesteld uit de volgende renners: Astrua, Baffi, Baroni, Defilippis, Fantini, Ferlenghi. Nencini. Padovan, Pintarelli en Bruno Toggnaccini. De ploeg staat onder lei ding van Alfredo Binda. MOTORSPORT. Moto Guzzi met „kanonnen" naar Asser T.T. Van de Moto Guzzi is bij het T T.- bureau te Assen een inschrijving bin nengekomen van 4 acht-cilinder Guz- zi's. De zware machines zullen starten in de 500 cc-klasse met als rijders Bill Lomas, die na zyn val op de baan te Monza voor het eerst in dit seizoen weer rijdt, Dicky Dale, Keith Campbell en nog een nader aan te wijzen rijder. Dit team zal eveneens uitkomen in de 350 cc-klasse. Voorts komen Umberto Masetti en Sheppherd met M.V. zowel in de 500 als in de 350 cc-klasse uit. De Almelose club Heracles won tijdens een Duitse trip met 3—2 van FC Konstanz en met 52 van Ravensburg. Verrassende Noorse zege tegen Hongarije: 21 Het nieuwe Hongaarse voetbalteam heeft In de Noorse hoofdstad een ver rassende 21 nederlaag geleden tegen Noorwegen in de voorronde van het toernooi om het wereldkampioenschap. De Noorse linksbinnen Hennum open de al na 9 minuten de score, toen een der Hongaarse verdedigers de bal miste. Dezelfde speler kreeg even later by een nieuwe verdedigingsfout een tweede kans, maar nu kon de Hongaarse doel man de bal stoppen. De enige gevaarlijke Hongaarse aan val leverde twee minuten voor rust een doelpunt op. Midvoor Llajos Tichy was de maker. In de tweede helft kregen de Honga ren, vooral op het middenveld iets meer vat op het spel, maar zij slaagden er niet in de Noorse halflinie en de backs met hun passes uit positie te spelen. In de 34ste minuut namen de Noren opnieuw de leiding door een schot van rechtsbinnen Kristiansen. „Oudjes" van L.F.C. wonnen met 21 Gisteravond vond op het Lugdunum- terrein een wedstrijd plaats tussen de veteranen van L.F.C. en een elftal samengesteld uit .oudjes" van de overige Leidse verenigingen. Tweemaal een half uur was er volop actie en toen de .kruitdamp" was opge trokken hadden wij drie doelpunten ge teld. Twee voor de Kanaries (van de voet van Senteur) en voor de „rest" scoorde Vriesekoop. L.F.C. won dus met 21. BILJARTEN Om de Leidsch Dagblad-beker In de eindstryd om de Leidsch Dag blad wisselbeker hebben zich de volgen de teams geplaatst: Sport A (Oegstgeest), Sport B (Oegst- geest) en Monopole C (Ter Aar). Het wedstrijdprogramma is als volgt vastgesteld 14 juni: Sport A—Sport B; 18 juni: Monopole CSport A; 24 juni: Sport B —Monopole C. Het toernooi wordt georganiseerd door het District Leiden van de Kon Ned. Biljart Bond. Sportsplinters Een Westelijk elftal (semiprofs) heeft gisteravond te Apeldoorn met 21 gewonnen van een Oostelijk team. Van der Linden (DOS) en Piet van der Kuil scoorden de Westelijke doelpunten. Te Nijmegen won Fortuna '54 gis teravond met 3—0 van de Braziliaanse club Recife. Cor v. d. Hart liep in deze ontmoeting een enkelblessure op. Om de Casa Cara-beker De tweede ronde van het Casa Cara- toernooi te Katwijk verliep niet zo vlot als de eerste. Eerst tegen midder nacht kwamen de eerste uitslagen binnen en deze waren niet zonder verrassingen. Zo verspeelde Teleng tegen Demmendal een vry zekere remise, kreeg Turk een zware aanval te verduren en Jerry Bey door een onnodig kwaliteitsoffer een precaire stelling. In de vijf overige groepen waren de uitslagen vrij normaal. In de partij TurkBarnhoorn meende laatstgenoemde door een pionoffer tot aanval te komen. Dat dit tenslotte ge-, lukte, na het geven van een tweede pion, wps te danken aan de jeugdige Noord- wiiker. die zir,~ te veel op verdedigen De directrice van de Montessori- school in de Nierstraat te Amster dam heeft gisteren het naambord onthuld waardoor deze school voortaan de Anne Frankschool zal heten. Na de onthulling bood mr. Heldring namens de Anne Frank stichting aan de directricemevr. H. A. M. Kuperus, een portret van Anne Frank aan. dat een plaats in de school zal krijgen. ging toeleggen. Toen de nood aan de man kwam sloeg Turk toe en zegevierde vrij onve-wacht. Goudriaan kon het in een Caro-Kann verdediging tegen v. d. Oord jr. niet bol werken, verloor de kwaliteit en stond daarna glad verloren. Demmendal beantwoordde 1. e4 van Teleng met Pc6, wat wit meer vryheid gaf in het centrum. In het middenspel verloor de L.S.G.-er de kwaliteit en moest alle zeilen bijzetten om niet te verliezen. Helaas nam Teleng een on schuldig pionnetje, wat op verlies van een stuk kwam te staan. Kort daarna gaf hij op. Tenslotte bereikte Jerry Bey in een Franse verdediging tegen Hoek een fraaie aanvalsstelling. Om geen tijd te verliezen offerde hij de kwaliteit, wat achteraf niet zo guns''g bleek. De partij moest worden afgebroken en hoewel de stand vele mogelijkheden biedt, zal er toch niet meer dan remise in zitten. De uitslagen van de eregroep en de vijf vierkampen luiden: Eregroep: J. TurkC. Barnhoorn 10, M J. Goudr:' nTh. v. d. Oord jr. 01, F TelengW. G. Demmendal 01, D Hoek—Jerry Bey afgebroken. Groep I: dr. R. C. Bakhuizen v. d Brink—J. Binnendijk 10. A. C. Berk- hey sr.D. Ouwersloot 10. Groep II: M. D. EtmansP. Bavelaar 1—0, J. A. G. VerkuylH. F. v. Dijk 0—1. Groep III: A. C. Berkhey jr.J. de Jong 1—0, H. OuwerslootA. Imthoorn 0—1. Groep IV: J. ReitsemaJ. de Mol C. HouwaartJ. A. v. d. Meyden 0—1. Groep V: L. NoortH. Slechtenhorst 1—0, J. v. ItersonD. Hazenbroek 01. Voor de derde ronde, vrijdagavond eveneens in het hotel „De Roskam" te Katwijk, staan de volgende partijen op het programma: v. d. Oord jr.Barnhoorn, Demmen dalTurk, BeyTeleng en Goudriaan Hoek. HENGELSPORT De Rietvoorn hield zyn eerste wed strijd in de Vliet. Het weer was bar slecht en de vangst nog slechter. Na 2x1% uur vissen werd er 1331 gram aan de schaal gebracht. Uitslag: 1. A. Slingerland 750 gram plus gr. voorn: 2. M. Pet 250 gr. pl. gr. bliek; 3. W. Huis 83 gr.; 4. J. v. d. Kwaak 80 gr.; 5. J. v. Went 77 gr.; 6. R. Blok 47 gr.; 7. H. Slijkhuis 44 gr. SCHERMEN Schermgala te Noordwijk Hoewel de inschrijving voor de inter nationale individuele schermwedstrijden, welke zondag a.s. te Noordwijk worden gehouden, nog niet is gesloten, hebben zich reeds vele schermers en scherm- sters aangemeld. Voor het degentoernooi schreven de Engelsen Jay, Hoskins, de Luxemburger Theissen, de Fransman O'Connor, de Belg Piedfer, de Duitser Anschutz en de Nederlanders Sauerbier, Mandl. Eddy L. Kuypers, Van Kregten, Van der Hoeve jr., Popken en Quar- tano in. Voor het sabeltoernooi komen o.a. de Hongaren Supp, Deveny, de Duitsers Pfeiffer, Tries, Marx en de Nederlan ders Van Beem. Mol, Van der Valk en Boven op de lopers. Aan het florettoernooi voor dames, waarin voor de eerste maal in Neder land met elektrische registratie zal wor den gewerkt, zullen o.a. de Duitse mej Grorholesky en de Nederlandse scherm sters Jacqueline Sloos Danie van Ros sem, Lies Vermolen en Mary Kats- Dwinger deelnemen. (Ingez. Med.-Adv.) 40 cent per pak Applaus na afloop „Met 30 ben ik tevreden, met 40 ben ik voldaan" zei een lachende Georges Hardwick schertsend by de bespreking met het Nederlandse team voor de wed strijd Noorwegen BNederland B te Bergen. De sympathieke Brit kon voldaan zyn, want het werd 40. Een zege, niet in eerste instantie te danken aan bijzon der groots spel, doch veroorzaakt door de strijdlust waarmee de Nederlanders tweemaal drie kwartier gevochten hebben. Het was een snelle, aantrekkelijke wedstryd. Toen de Zweedse scheidsrechter Goesta Ackerborn het eindsignaal gaf, barstte een warm applaus los van ruim 14000 toeschouwers. Het was een verdiende hulde, die de jeugdige ploeg ten deel viel. Want de spelers van Nederland B bijna allen om en naby de 22 jaar oud hadden getoond tot meer in staat te zijn dan louter het behalen van een overwinning op de Noorse amateurs. Zy hadden be wezen, en dat is het belangrijkste van deze ontmoeting, tot een zege te kunnen komen dank zy constructief en weldoordacht spel. Wellicht geïnspireerd door de fraaie omgeving het wat primitieve doch knusse stadion lag in een door rijzige bergen omsloten dal en mogelijk ook beïnvloed door de bijna ideale weers omstandigheden kwamen de Nederlan ders tot deze mooie prestatie. Wellicht was het geluk ditmaal aan Nederlandse zijde, maar toch was 't een overwinning behaald door eigen kracht. Fraai was de wijze, waarop Nederland B de leiding nam. Met een goed schot van rechtsbuiten Coenen (MW) kwam de bal in de 14e minuut scherp voor het Noorse doel. Met een kopstoot, waardoor de bal wel van richting werd veranderd doch zyn snelheid behield, sloeg Dahrs (B. Wit) keeper Aronsen. Via diens handen en de kruising van lat en paal vloog het leer in het doel (0—1). Het zat Nederland mee by .het tweede doelpunt, gescoord na nog geen half uur. Johanson speelde, in het nauw ge bracht door Tol (Volendam), terug op zijn doelman. Aronsen liep evenwel on verwacht uit. Nog zou Saksvik hebben gered als niet de bal, na zyn omhaal, van het lichaam van de teruglopende keeper over de doellijn was gecarambo leerd (02). Terecht kon men op dat moment zeggen, dat de stand enigszins geflatteerd was. Want de Noorse aanval len, veelal geleld door midvoor Larsen en rechtsbuiten Hoeivik, waren zeker ge vaarlijk. Zij voerden de combinaties evenwel te lang door. Ook kort na het begin van de tweede helft had Nederland geen pech. Vrijwel tegelijk met de Noor Saksvik trapte Tol tegen de bal. De Volendammer was iets eerder en doordat de bal de Noor nog raakte werd het een effectvol schot. In de verste hoek draaide de bal, zonder dat de verbouwereerde keeper ook maar iets had kunnen doen (03). GROOTSTE VERDIENSTE Het was de grootste verdienste van de Nederlanders, dit is al eerder ge zegd, dat zij bleven doorgaan met op de Noorse defensie te beuken. In het bijzonder Tol, die elke gelegenheid be proefde om in actie te komen en daar door maakte dat de Noorse stopper voortdurend assistentie van een van zijn medeverdedigers moest krijgen, toonde zich buitengewoon fel en actief. Bijna leverde een fraaie schijnbewe ging van deze speler, waardoor hy zyn directe tegenstander Hansen voorbij ATLETIEK Nurmi 60 jaar Een van de beroemdste figuren uit de geschiedenis van de sport, de Fin Paavo Nurmi, viert vandaag zijn 60ste ver jaardag. Nurmi, die 8 gouden Olympische me dailles won en die 20 wereldrecords brak, is nog steeds een legendarische figuur in sportkringen en het idool van iedere Finse jongen of meisje. Hij heeft geholpen zijn land in de gehele wereld populair te maken. In de jaren 192131 had hy nergens ter wereld concurrentie. Strijd leverde hij uitsluitend tegen zijn stopwatch, die hy in zijn hand hield. Zijn carrière kwam in 1932 ten einde, toen hij door de internationale atletiek- unie tot prof werd uitgeroepen. Zijn droom, de Olympische Marathon te win nen, kon hierdoor niet verwezenlijkt worden. Nog in 1952 kon de wereld zyn soepele tred bewonderen toen hy de Olympische fakkel het stadion van Hel sinki binnendroeg. Momenteel is Paavo Nurmi een rijke zakenman in Helsinki. Hij is eigenaar van een groot constructiebedrijf, van vrachtschepen, flatgebouwen, landerijen en bossen. Vandaag vieren sportorgani saties zijn 60ste verjaardag. Maar Nurmi zelf is afwezig. Enkele dagen geleden heeft aan vrienden verteld dat hij een paar dagen de stad uitgaat. Hij wil'geen beroemdheid zijn en is nog steeds de rustige, bescheiden en glimlachendr Fin, die de koning van de sintelbaan ge weest is. kon gaan. een vierde doelpunt op. Spectaculair redde doelman Aronsen door zich voor de voeten van de uit balans geraakte Nederlander te wer pen. Toch kwam dat vierde doelpunt en wel in de 18e minuut. Weer was het een goedkoop doelpunt, weer was het een Noor, nu de stopper, die nadat hij een voorzet van Louer had onderschept, het leer van zyn been liet springen, waarna de bal tergend langzaam, in het doel rolde (04». Met 40 kwam het einde. In weerwil van de omstandigheid dat Larsen we gens een blessure uit moest vallen aangezien er reeds een Noor was ver vangen mocht, overeenkomstig de ge maakte %fspraak inzake de invallers, voor hem geen reserve het veld in ko men zagen de gastheren het laatste kwartier kans de Nederlanders in be dwang te houden. Beroepsvervoercongres te 's-Hertogenbosch Vanmorgen heeft de directeur-ge neraal voor het Verkeer, mr C. J. G. J. Vinkesteyn, wegens verhindering van minister Algera, het tiende beroeps vervoercongres dat de Nationale Orga nisatie voor het Beroepsgoederenver- voor Wegtransport, vandaag in de Ca sino-schouwburg te 's-Hertogenbosch houdt, geopend. Tevoren had de algemeen voorzitter van de NOB-wegtransport, de heer E. van Donkelaar, de congresdeelnemers verwelkomd. Nadat nog de loco-burge meester van 's-Hertogenbosch, wethouder F H. J. M. van den Eerenbeemt, de aan wezigen had toegesproken, werd een aanvang gemaakt met de serie voor drachten, handelend over verscheidene onderwerpen waar de beroepsgoede- renvervoer-ondernemer bij de exploi tatie van zyn bedryf mee te maken krijgt. Een van deze onderwerpen „tarieven en pryzen in het vervoer", besprak mr. G. H. Dijkmans van Gunst oud-direc- teur-generaal van het Verkeer. Hy gaf daarbij te kennen, geneigd te zyn, dit onderwerp als een lacune in de Neder landse wetgeving te beschouwen en on derwierp enige mogelykheden voor een overheidstariefsbeleid aan een kritische beschouwing. Hy gaf als zyn mening weer, dat zowel een gezond vergunnin genbeleid als een gezond tarievenbeleid voor de opbouw van een goed vervoer- bestel noodzakelyk zyn. Mr. Dykmans van Gunst omschreef een gezond tarie venbeleid als een beleid, dat niet alleen berust op de góede grondslag van kost- pryzen en marktverhoudingen, maar waarin tevens de rollen tussen bedrijfs leven en overheid op de juiste wyze ver deeld zyn. De vaststelling van de tarie ven moet volgens spreker dan de spe cifieke taak van het bedrijfsleven zyn en aan de overheid komt een goedkeu- rings-, of anders gezegd, vernietigings recht toe. Nederlandse V.N.-functionaris persona non grata in Jordanië Mej. Coenegracht, een Nederlandse functionaris van de „United Nations relief and works agency for Palestina refugee' "(NNRWAde organisatie van de V.N. die zich bezig houdt met de zorg voor vluchtelingen in het Nabije Oosten, is door autoriteiten van Jorda nië tot persona non grata verklaard. Zij moest gisteren naar Beiroet, de zetel van de organisatie, terugkeren met het zelfde vliegtuig waarmee zij in de Jor daanse zone van Jeruzalem was aange komen. De Jordaanse autoriteiten beschuldi gen haar ervan, blijk te hebben gege ven van anti-Arabische gevoelens en tydens haar dienstreis naar Jeruzalem foto's van de eerste linies te hebben ge maakt. met de bedoeling die aan de Is raëlische autoriteiten te overhandigen.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7