VADERDAG H. NOLET „Nacht und Nebel" voorstellingen in het Casino-Theater Bouw 48 Leidse Vridemoflats begin volgend jaar gereed Demmenie Elfde vergadering vereniging heroepsschepelingen zeemacht Finnen kunnen telefonisch bij Lutherse dominee te biecht gaan 96ste jaargang Donderdag 13 juni 1957 Tweede blad no. 29159 Ten bate van de Anne Frankstichting „Nacht und Nobel" („Nuit et Brouillard) is een documentaire film van de Franse cineast Alain Resnais, die de ontstellende verschrikkingen van de Duitse concentratiekampen in alle gruwelijke realiteit voor ogen stelt. Aan de hand van door de Duitsers in oorlogstijd zelf vervaardigde zwart-wit opnamen, waartussen beelden in kleuren van deze thans gelukkig verlaten en verwaarloosde kampen zijn ingelast, passeert aan het oog al datgene, wat velen niet of nauwelijks voor mogelijk hielden: de uitmoording van miljoenen Joden door middel van gas of martelingen, te vreselijk om ze hier nader te omschrijven De samenstellers dezer documentaire, die onvoorstelbare waarheden en her inneringen uit het Nazi-Duitsland op roept zijn Léon Poliakow en Joseph Wolf, het Nederlandse commentaar wordt gesproken door de bekende auteur dr. Victor van Vriesland, wiens indrin gende woorden hard en verbeten wor den uitgesproken. Hans Eislers muzikale omlijsting sluit zich bij dit alles indruk wekkend aan. Dit is géén film, die U onberoerd zal laten Bedoeld als een waarschuwing, een kervende waarschuwing, ook voor moge lijke nieuwe beulen, waarmee de wereld geconfronteerd zou kunnen worden, snij den deze afschuwelijke opnamen tot diep in de ziel. Het is niettemin goed dat zij vertoond worden, want o!, hóe licht vergeet de mensheid en zegt zij: „Dit is onmogelijk"! En tóch: zó en niet anders heeft het zich afgespeeld: het in gang zetten van de vernietigingsmachine, reeds in 1933, met mannen als Hitier, Himmler en Streicher in opkomst. En dan successievelijk aan de depor taties der absoluut weerlozen, hun aan komst in „nacht en nevel" in de con centratiekampen als op een andere pla neet, gevolgd door alle bijzonderheden uit een waanzinnige samenleving, waar in het sadisme hoogtij vierde eiï de ononderbroken angsten de mensen, naast de honger, de voortdurende hon ger, verteerden. Een duivelse samenleving waar dui zenden per dag bezweken en waar Men ga dit zélf zien, indien ge er de moed en de weerstand voor kunt op brengen en een half uur vertoeven op de plaatsen, waar nu de geesten van negen miljoen doden rond dolen. Doch wij wijzen er U bij voorbaat op: het is een schokkende ervaring met alle beel den uit deze film kennis te maken en nogmaals in alle rauwheid mee te maken, wat een deel der mensheid uit dacht om een ander deel dier mensheid uit te roeien. En dat alles voor een waanidee! Maar dit kan terugkomen, want er lopen nog altijd mensen met waanideeën op deze wereld rond Van vrijdag af, is deze huiveringwek kende film overdag in voorstellingen in het Casino-theater te zien. De op brengst zal door de directie van dit theater en de N.V. Filmverhuurkan toor „Nederland" worden afgedragen aan de Anne Frankstichting tot aan- Filmavond de Leidse Aquariumvrienden In de recreatiezaal der N. V. Holl. Constructiewerkplaatsen en de N. V. Ned. Electrolasch Mij, gaven de Leidse Aquariumvrienden dinsdag een film avond. In zijn openingswoord deelde de voor zitter mede, dat het werk aan de in de Hortus te houden tentoonstelling goed vordert. Reeds zijn de rotspartijen, die moeten worden aangebracht, in een vergevorderd stadium. Spreker riep de leden op 's avonds zoveel mogelijk te komen helpen. Na een inleidend woord van de heer Vester uit Den Haag, werd de film „Op Jacht met de Koningsadelaar" vertoond. In een prachtig natuurreservaat zag men opnamen van een boswachter, die, vergezeld van zijn hond en een afge richte, zeer grote koningsadelaar, de zorg op zich nam van de in het wild levende dieren. Zo zag men o.a. hoe een jong hert door een verwilderde hond werd aan gevallen en hoe de boswachter zijn ade laar tussenbeide liet komen door deze een aanval te laten doen op de hond. Het hertje ontkwam en de boswachter ontfermde zich over de hond die door de zorgzame behandeling van de man weer tot een goede hulp van hem werd opgekweekt. Na de pauze volgde de film: „Dieren leven in Zee en Plas", die een aantal dieren liet zien, die in tropische zeeën, de Noordzee en onze meren en sloten voorkomen. Uit de Noordzee zag men o.a. hoe de kwal zich voortbeweegt en hoe deze zijn voedsel vangt. Met de lange vang- draden wordt een visje of iets derge lijks aangeraakt en onmiddellijk ver lamd door de netelcellen, die zich in deze draden bevinden, waarna de prooi in de kwal verdwijnt. Uit onze sloten zag men hoe de Hydra zijn voedsel op dezelfde manier vangt als de kwal. Men zag het geboren wor den van jonge kikkers en hoeveel van deze kikkervisjes door hun natuurlijke belagers werden aangevallen en veror berd. De filmavond eindigde met opnamen van een karperkwekerij. Prachtige exemplaren zag men hier in de paring. Men zag hoe de eieren uitkwamen en hoe de jonge karpers weer spoedig groot werden. Al deze opnamen waren opgenomen in een schitterende omgeving. De heer Vester lichtte een en ander mondeling toe. Aan het slot van de avond dankte de voorzitter de heer Vester voor zijn bui tengewoon interessant filmprogramma. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Susanna-, dr. van J. de la Rie en A. F. Koet; Wilhelmina Margaretha, dr. van H. J- Heljkoop en M. E. Ouwerjcerk; Louise Hermina, dr. van J. H. A. Sohrammeijer en W. Geertsma; Gabriël, zn. van J. Kloos en S. H. W. Mleremet; Heiltje Adrlana, dr. van A. van der Kloes en M. C. Kamsteeg; Anna Maria, dr. van J. R. Bloot en A. Par- levlletJacqueline, dr. van A. Broese van Groenou en A. Snoeck; Antje Cornelia, dr. van R. Varkevisser en J. Hoek; Rudolf Jan, zn. van W. Keuzenkamp en N. Hubrech- sen; Maaike Heiltje, dr. van P. Marijt en M. Hogewoning. GEHUWD J. Meel en P. J. Meertene. OVERLEDEN C. J. J. de Ridder, 3d jr. echtgenote van M. Luinge; J. H. van Klink, 44 jr., Man; p. J. Hofstede, 57 Jr., vrouw; E. Marcelis, 78 Jr., man. koop van „Het Achterhuis". Wanneer wij op „sensatie" uit waren, zouden wij U détails vertellen. Wij doen dit niet: zij zijn daarvoor te verschrikkelijk! De mensheid moge er zich voor hoe den, dat zo iets walgelijks ooit weer op deze wereld kan gebeuren! Koop voor HEM een leuk geschenk Overhemden - Dassen Weekendshirts - Manchetknopen Zakdoeken - Falcon Regenjassen HAARLEMMERSTRAAT 206 BOTERMARKT 8—9 Dinsdagavond werd in Leiden over gegaan tot de oprichting van een jonge ren-afdeling voor Ambon „Door de eeuwen trouw". Na de grote propagan- da-avond op 23 mei in Den Burcht zijn er tal van aanmeldingen binnengeko men. Het blijkt dat veel jongelui zich voor de vraagstukken rond deze moei lijke zaak interesseren. Voorzitter J. Verheul zette het doel van een jongeren-afdeling uiteen en zei dat het in de bedoeling ligt om voorlopig eenmaal in de drie of vier weken bij elkaar te komen. Er werd ook een bestuur gekozen. Voorzitter werd de heer J. Verheul, pen ningmeester de heer T. van Dijk en be stuurslid de heer J. Roosendaal. Tot secretaris werd de heer J. Dijkstra, Thorbeckestraat 34 benoemd. PROMOTIES LEIDSE UNIVERSITEIT. Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift geti teld „Magnetische eigenschappen van enige chroomaluinen beneden 1 flK" de heer J. A. Beun, geboren te Arnhem en thans wonende te Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de Ge neeskunde op proefschrift getiteld „De Bichromaatbeitsing van afgebeitst lipoid onderzocht met behulp van reflectrometrie", de heer F. J. M. Hes- linga, geboren te Magetan (Ind.) en thans wonende te Den Haag. De pro motie geschiedde cumlaude. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doctoraal examen Nederlands recht mej. G. M. H. Cox (Amersfoort) en de heren M. de Clercq (Leiden) en C. L. van Beijma thoe Kingma (Den Haag). BENOEMING HUURADVIES COMMISSIE Bij beschikking van de Minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid van 22 mei 1957 is de heer K. F. E. Karthaus met ingang van 1 juni 1957 benoemd tot secretaris van de huuradviescommissie te Leiden en Alphen aan den Rijn in vaste dienst. Zes, vier en drie kamerwoningen Tjjdens een gisteravond in café-res taurant „In den Vergulden Turk" ge houden bijeenkomst is uitvoerig ge sprokén over de thans In aanbouw zijnde 48 Vridemoflats in het verleng de van de Scholten- en Modderman- straat in de onmiddellijke omgeving van de Burggravenlaan. De samenkomst, waartoe kopers en eventueel gegadigden waren uitgeno digd, stond onder leiding van de voor zitter van de Bouwcommissie, de heer D. van Eek, terwijl de secretaris-pen ningmeester, de heer A. E. J. Modder man, de architect, de heer P. W. A. van Dam en de directeur van „Panagro" te Warmond, de heer G. Kalemink aanwe zig waren voor het geven van een toe lichting op de bouwplannen. Zoals bekend is dit tweede bouwplan een voorzetting van de medio 1956 in- gebruikgenomen zestig flats, tot welke bouw indertijd de afdeling Leiden van de V.V.D. het initiatief nam. Uit de deze avond gegeven toelichtin gen, bleek o.m., dat deze 48 flatwonin gen worden gebouwd in twee blokken, welke aansluiten op de bestaande be bouwing. Elk blok omvat 24 woningen, t.w. drie 6 kamerwoningen, en 21 vier kamerwoningen, gelegen aan de Mod dermanstraat, 12 vier kamerwoningen, en 12 drie kamerwoningen, gelegen aan de Scholtenstraat. Zo mogelijk komen er 8 garages aan de Vollenhovekade. Alle woningen hebben een eigen berg ruimte in het z.g. onderhuis. Bovendien beschikken de flats van de 2de verdieping over een eigen kofferzol der 6 m2), welke bereikbaar is via een z.g. „Vliezotrap". De tuinen rondom de woningen zullen worden afgeleverd met een laag teel aarde, terwijl de geprojecteerde binnen tuin, welke verdiept is gelegen, zal wor den belegd met een grasmat. De tuinen zullen voorts eenvoudig worden aange legd. Aan de inrichting der woningen zal uiteraard weer grote zorg worden be steed, waarbij rekening wordt gehouden met de bij de eerste bouw opgedane ervaringen. Werd bij de bouw de vorm van een coöperatieve flatexploitatievereniging ge kozen, de nieuwe flats zullen volgens de thans meer en meer gebruikelijke vorm in horizontale eigendom worden ver kocht. „Nationaal Grondbezit N.V.", te 's-Gravenhage, heeft de financiering, de verkoop enz. van het nieuwe project op zich genomen. Ook hierover werden de aanwezigen ingelicht. BEGIN 1958 ZIJN FLATS GEREED De belangstelling voor deze flats, waarvan de bouw begin volgend jaar voltooid is, is thans reeds bijzonder groot. Ruim 20 flats hebben reeds een toekomstige eigenaar gevonden, ter wijl nog vele aanvragen op afdoening wachten. Evenals bij de thans bestaande Vri demoflats is de bouwcommissie, voor wat betreft de aan te vragen vestigings vergunning, verzekerd van de medewer king van het Gem. Huisvestingsbureau; elk geval wordt echter nog afzonderlijk door dit bureau beoordeeld. Tenslotte vestigde men er ons nog de aandacht op, dat het verkrijgen van een flat in dit project voor iedere serieuze gegadigde openstaat. VULPENHOUDERS Haarlemmerstraat 169 Zilveren jubileum J. Selier Heden was het een kwart eeuw ge leden, dat de heer J. Selier alhier zijn intrede deed in de smederij van de N. V. Kon. Nederlandsche Grofsmederij. Begrijpelijk, dat deze gebeurtenis zo wel voor de jubilaris als voor de directie en personeel niet ongemerkt voorbij zou gaan, reden waarom hedenmorgen de heer Selier en echtgenote in het hoofd gebouw van de vennootschap aan de Zuidsingel door de directeur van het bedrijf ir. M. C. de Jong werden ont vangen. Ir. De Jong sprak de jubilaris harte lijk toe na hem met deze dag te heb ben gefeliciteerd. Spreker ging in zijn toespraak nader in op het verantwoor delijke werk, dat de heer Selier in de smederij gedurende deze 25 jaar met grote accuratesse en tot grote tevreden heid van de directie heeft verricht. De directeur zegde dank voor de goede zor gen, steeds aan het werk gegeven en bood als blijk van waardering een enve loppe met inhoud aan, alsmede een fraai uitgevoerd Delfts blauw herinnerings bord. Voorts ontving de jubilaris het diploma van de Ned. Maatschappij van Nijverheid en Handel, met het daarbij behorende zilveren insigne. Vervolgens sprak de werkmeester van de smederij, de heer A. Visser, die o.a. wees op de prettige samenwerking met de jubilaris. De heer P. Barendse, lid van de On dernemingsraad, sprak namens het werkplaatspersoneel en overhandigde een koperen gong. Tot slot sprak de jubilaris, mede na mens zijn echtgenote, woorden van dank zowel voor de hulde hem gebracht, als voor de geschenken hem daarbij aan geboden. Hierna bleef men nog geruime tijd in feestelijke stemming bijeen. Leidse jeugd in actie 'Zoals wij reeds hebben gemeld, wordt zaterdag in het kader van de tweede j lustrumviering van de Leidse Jeugd Actie op het L.F.C.-terrein aan de Bos- huizerkade een jeugdmiddag gehouden. Op het programma van deze middag staan o.a.: showmarsen door de korp sen van K. en G., het optreden van het kindercircus Knikkebeen met de jeugd- ruitersgroep van baronnesse Sixma van Heemstra, demonstraties door de pad- vindsters en padvinders van het Neder lands Padvindsters Gilde, de Ned. Gid sen Beweging, de Katholieke verkenners en de Ned. Padvinders, het optreden van de Leidse Volksdansgroepen en de Rolschaatsgroep „Hollandia" uit Den Haag. Aan deze middag gaat een jeugd- optocht vooraf. De stoet vertrekt om drie uur van het Pieterskerkhof. „DE NATUURVRIEND" Omdat de bijeenkomst de vorige maal, toen de leden van ,De Nabuurvriend" de kans -geboden werd hun kennis weer eens op te frissen leed aan gebrek aan 'belangstelling, heeft men gisteravond in het Loge-gebouw een reprise gegeven. De liefhebbers kregen een keur van prachtig geslaagde dia's voorgezet, waarbij het de bedoeling was, dat zij de wetenschappelijke naam van enkele tropische waterplanten zouden raden. Het was een leerzame bijeenkomst. De voorzitter van „De Natuurvriend", de heer W. Zwart, vroeg in zijn inlei dend woord belangstelling voor de ten toonstelling, welke van 12 tot en met 28 juli in de Oranjerie van de Hortus word't gehouden. CORRESPONDENTIE M. A. G., te L. Na de diverse huur verhogingen in 1951 15 1954 20 en 1955 5 bedraagt de huur van hot door U bewoonde perceel thans f,10.20 per week. Indien de voorgestelde huurverhoging (25 doorgaat, wordt ddt f. 12.75 per week. Eert telefolo van de handdruk waarmee de minister voor Algerijn se zaken, Robert Lacoste (links) de nieuwe Franse premier Bourgès- Maunoury (zittend) complimenteert na het verwerven van de goed keuring der volksvertegenwoordi ging voor zijn regeringsprogramma. Twee dagen in Den Burcht Ontvangst door burgemeester en ivetliouders De militaire belangenvereniging van beroepsschepelingen bij de zee macht V.B.Z. houdt vandaag en morgen haar elfde algemene vergadering in café-restaurant „Den Burcht". Traditiegetrouw maakte het hoofdbestuur gistermiddag eerst echter zijn opwachting bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente, die de vereniging gedurende deze dagen haar gastvrijheid verleent, in dit geval dus Leiden. Vanmorgen waren genodig den en afgevaardigden verzameld ln de zaal van „Den Burcht" voor de openingszitting. Nadat de voorzitter, sergeant-majoor- torpedomaker F. A. D. Wendel een woord van welkom had gesproken, in het bijzonder aan de vlag-officier per soneel, schout bij nacht L. Brouwer; de commandant Korps Mariniers, generaal- majoor R. O. Romswinckel, de lioofd- vlootaalmoezenier, mgr. J. F. M. De Sain en de hoofdvlootpredikant, ds. J. H. Sillevis Smitt, gaf hij een uitge breid overzicht van de vruchtbare werk zaamheden van de vereniging in het afgelopen jaar. Ook hier had het dui veltje der bestedingsbeperkingen par ten gespeeld, maar desondanks waren vele redelijke wensen ingewilligd. Op dit stramien borduurde de vlag-officier personeel later verder. Hij prees het werk van de V.B.Z., welke organisatie veel vertrouwen had geoogst bij de marineleiding. Daarom wordt steeds zoveel mogelijk met haar wensen reke ning gehouden, maar helaas kan het niet altijd. Speciale aandacht schonk de schout bij nacht aan het probleem van de gezinsscheiding, die in de Marine door plaatsing op een varend schip of overzee, door wachtdiensten en vooral door huizennood niet altijd te vermijden is. In het laatste geval wordt door de Marine echter gedaan, wat redelijkerwijs mogelijk is. maar er zijn nu eenmaal omstandigheden, die bui ten haar vermogen liggen. SUGGESTIE IHoofd'Vilootaal'moezenier mgr. De Sain gaf te kennen dat hij kennis had ge maakt met alle problemen van de ver eniging, ook de financiële maar deson danks kon hij niet nalaten een sugges tie te doen, betreffende een materie, die hem na aan het hart lag. Hij dacht aan een vakantiecentrum voor jong marine personeel zonder tehuis. De voorzitter beloofde de gedachte over te nemen, maar een realisering zou nog lang op zich laten wachten, dat wist hij nu reeds wel te vertellen. Vervolgens gaf hy het woord aan ds. Sillevis Smitt. Deze noemde de V.B.Z. „een voorbeeld voor het gehele Neder landse volk". In een vereniging van meer dan tienduizend leden is het groepsbelang ondergeschikt gemaakt Padvindersjubileum A. Beekes Maandag is het veertig jaar geleden, dat de heer A. Beekes, thans reeds vele jaren districtscommissaris van „De Ne derlandse Padvinders" en assistent Hoofdkwartiércommissaris, zijn intrede deed in de padvinderij. Ter gelegenheid van dit jubileum biedt het district Rijn land van de Ned. Padvinders de heer Beekes maandagavond van zeven tot negen uur in „Het Witte Huis" te Oegstgeest een receptie aan. Vooral 's avonds is het bijzonder druk (Van onze correspondent in Stockholm) Het is niet voldoende om het publiek alleen maar naar een preek te laten luisteren. De men sen willen zelf ook wel iets zeggen. Maar het is vaak moeilyk om naar de dominee toe te gaan. Wat zullen de buren zeggen, die het toevallig zien? En zal de dominee het bezoek niet te plechtig opnemen? Ziehier de gedachtengang, die ertoe heeft geleid voor de Finnen de mogelijkheid te openen de zielzorger telefonisch te raadplegen. Het is nu zelfs mogelyk telefonisch te biechten. De initiatiefnemer is do minee Heimer Virkkunen in Helsinki. Alhoewel de Lutherse Kerk evenals in Zweden de biecht kent, hebben toch te vele" het contact met de '**rk verloren. De iu' g" ,en mogelijkheid doet de mo derne mens veel gemak- kelyker het contact met zyn dominee vinden. En toen dan ook bekend werd gemaakt dat de do minee op telefoontjes wachtte, stond de bel niet stil. Vooral 's avonds, na het werk. zochten velen de hulp van de modern ingestelde geestelyke. De dominee heeft ook gemerkt dat de hulpzoe kenden telefonisch veel gemakkelyker spreken. Het persoonlyk gesprek komt veel moeilyker op gang en de omgeving schijnt de mensen in hun vrijheid van spreken te belemmeren. Telefonisch daarentegen schynen die moeilijkheden niet te be staan. Het gesprek wordt veel vrijer, openhartiger, jeltreffender. Bovendien is er de mogebj kheid om anoniem te spreken. Er wordt ook geadverteerd om het publiek te trekken. „Wilt U zich laten scheiden, hoewel U kinde ren heeft? Bel 62 17 02", is een van die geslaagde advertenties, die meer dan honderd aanvragen ten gevolge had. Hieruit kan men afleiden hoe groot de behoefte aan zielzorg is. Het is een opofferend werk, werd ons gezegd. Het is gebeurd dat iemand om drie uur 's nachts de dominee belde om met hem al zyn zorgen te be spreken. Een uur nadat hy de haak had neer gelegd werd weer gebeld de man wilde nog eens bedanken. aan het eigenbelang. Confessionele en niet confessionele leden konden vruch- baar samenwerken hetgeen geheel past in de geest, die steeds meer opgang maakt bij de marineleiding: „Personeel is beflangryker dan materieel". Maar de waarschuwen, dat het personeel te waarschuwen, dat het personeel ten gronde gaat, wanneer het zich alleen maar naar het materiële richt. Na dit bhartigenswaardige woord werd deze openingszitting besloten. Een korte pauze en men begon aan de behandeling; van de beschrijvings brief. Vanavond zal deze huishoudelijke vergadering echter uit de gedachten gebannen worden voor een genoegliik bal, dat eveneens in „Den Burcht" plaats zal hebben. E.H.B.O.-dienst Leiden UITREIKING VAN DIPLOMA'S In de recreatiezaal der N.V. Holl. Constr. Werkplaatsen en N.V. Electro lasch Mij werden gisteravond de diplo ma's uitgereikt van de Vereniging EHBO-dienst Leiden. De voorzitter, de heer L. H. Pieck, sprak allereerst een woord van welkom tot de docent dokter H. J. Keegstra (helaas was dokter J. G. Bazuin ver hinderd aanwezig te zijn) en tot de af gevaardigden van de zusterverenigingen. Na een woord van dank aan de direc tie van de HCW/NEM voor het afstaan van de zaal. reikte dokter Keegstra de diploma's uit. Spreker drong erop aan steeds de oefenavonden te bezoeken. De heer J. C. Maan Voogd Bergwerf dankte namens de cursisten dokter Keegstra en de instructeurs (trice) t.w. mej. Voorzaat en de heren van Brum- melen, Doesburg, de Koning en Piek voor al hetgeen zy voor de cursisten ge daan hadden en bood hen enkele ge schenken aan. Na een dankwoord van de heer Piek verzorgde het Cheerio Cabaret o.l.v. de heer J. de Graaf een gevarieerd pro gramma. Met muziek, zang en enkele schetsjes, gebracht door Johny vat Haarlem, de DSB-groep, het Aloka Ha waii ensemble, Double X Ranchers en Henny Boelee hebben de talrijke aan wezigen zich kostelijk vermaakt. De namen der geslaagden waren: De dames: K. G. Bos: J. W. v. Eyden; L. J. Piersma; A. G. Postra-Ewyk; A. Tamis en C. J. W. Elsgeest en de heren J. Beekman: M. Betgem; A. J. Blan- sjaar: J. Cornells; W. Dahman; H. J. Devilee; J. Dykstra; P. Erades; P. Fasel; C. E. Homberg: C. v. Leeuwen: R. van Looy; G. K. Martyn; L. Nieuwenhuis; A. Onvlee; C. D. den Os; S. den Os; H. C. Postma; T. van Rynswou; G. Schalk; N. Stokkermans; J. C. Maan Voogd Bergwerf en A. Verbiest. RIJKSPOSTSPAARBANK In de maand mei j.l. werd aan het kantoor Leiden der Rijkspostspaarbank f. 473.648 ingelegd en f. 385.271 terug betaald. Er werden 116 nieuwe boekjes uitgegeven. A. C. VAN GINKEL NAAR TURKIJE Door bemiddeling van het Bureau voor Internationale Technische hulp van het ministerie van Buitenlandse Zaken is de heer A. C. van Ginkel alhier voor een jaar uitgezonden naar Turkije waar hij als micro paleontoloog in dienst is ge treden van het Maden Tetkik Instituut te Ankara. BENOEMING LEERKRACHTEN GEMEENTELIJKE BEDRIJFSTECHNISCHE SCHOOL Overeenkomstig artikel 23 der Nijver- heidsonderwyswet bieden B. en W. de raad de volgende voordrachten aan voor de benoeming, met ingang van een nader door het College te bepalen datum, van vier tydelyke leraren aan de gemeentelijke bedryfstechnische school: a .voor het vak schilderen: J. J. Marcelis te Den Helder; b. voor het vak metselen: W. Visser te Bovenkarspel c. voor het vak houtbewerking: J. N. Driessen te Schiedam en d. voor het vak metaalbewerking: 1. A. Breedveld te Gouda; 2. B. v. Keulen te Rotterdam. F. 1450 VOOR „HET ZONNEHUIS" De collecte, welke de vorige week hier ter stede gehouden is ten bate van de Prot. Chr. Verpleging van Chronisch? Zieken „Het Zonnehuis" heeft f. 1450 opgebracht. Ontstellende documentaire JONGEREN-AFDELING „DOOR DE EEUWEN TROUW".

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 3