Compensatie huurverhoging gevaar voor de lonen en de prijzen geprikkeld Tegendeel bestedingsbeperking Christian Scientisten kwamen in jaarvergadering hijeen Rik van Steenbergen behaalde zijn derde zege in deze Giro 96ste jaargang Woensdag 5 juni 1957 Derde blad no. 29153 Huurpeil zal nog tot 240 van dat der vooroorlogse woningen moeten stijgen (Van onze parlementaire redacteur) Tegen een huurverhoging van 25 noemden gisteren in de Tweede Kamer de woordvoerders namens de VVD, AR en een groot deel van de CHU ook als bezwaar, dat de noodzakelijke looncompensatie in deze tijd een gevaar vormt voor de ontwikkeling van lonen en prijzen. Vooral de heer Van Eibergen (AR) baseerde hierop zijn verzet tegen de algemene verhoging van de „oude huren" met 25 Doordat de huurverhoging voor alle vijf gemeenteklassen gelijk is, wordt het loon- verschil in de gemeenteklassen vergroot van 10 tot 12 cent, wanneer mettertijd de compensatie wordt verwerkt in de loonovereenkomsten. Hierbij is het vertrouwen in de regering in het geding, want de werk nemers hebben gerekend op opheffing van de verschillen tussen de gemeenteklassen. ningen thans gemiddeld 148% is. Na de komende huurverhoging zal het gemiddeld 185% worden en de regering meent, dat het nog tot ongeveer 240% moet stijgen tot het moment, waarop de huren worden losgelaten. Natuurlijk kunnen oude woningen niet worden opgetrokken tot het huurpeil van nieuwe huizen omdat zy minder ge rief bieden. Vandaar dat wordt gedacht aan een huurpeil van 240% voor oude woningen indien het huurpeil van nieuwe woningwetwoningen 290% be draagt een huurverhoging thans van 25% (gerekend over 148%) komt overeen met 37 punten. Wanneer het huurpeil dus gemiddeld 185% is geworden, zou nog een huurverhoging van ongeveer 30% nodig zijn om tot het peil van onge veer 240% te komen. Minimum van (le loonsverhoging De compensatie voor de Ioontrek- kenden boven 23 jaar zal 2% van de rechtens geldende lonen bedragen en tenminste f. 3.10 per week in de eerste gemeenteklasse (zoals Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Haarlem. Schiedam, Vlaardingen)f. 2,60 in de tweede ge meenteklasse (zoals Groningen, Arn hem, Hilversum, Leiden, Dordrecht, Pernis. IJsselmonde).; f. 2,60 in de derde gemeenteklasse (zoals Zwolle, Enschede, Breda, Gouda, Maassluis, Hoek van Holland, Barendrecht, Rid derkerk, Rhoon)f. 2,10 in de vierde en vijfde gemeenteklasse. Het maximum van de compensatie is f. 4,per week. De 2% loonsverho ging wordt dus toegekend over een jaarsalaris tot maximum f. 10.400 Bovendien wordt de kinderbijslag verhoogd met twee cent per dag voor het eerste, tweede en derde kind en met drie cent per dag voor het vierde en volgende kinderen. „De vergeten groepen zullen echter weer de dupe worden," verzuchtte ds. Zandt (SGP). Als gevolg van de compensatie komt 70 miljoen gulden vrij voor besteding, heeft minister Zijlstra verklaard. Is dat in deze tyd van bestedingsbeperking niet onjuist, vroeg de heer Toxopeüs (WD) Wat zal de invloed zijn op de prijzen? Met een geringere huurverhoging zal dat effect in ieder geval kleiner zijn. „De AR-fractie is uitermate bezorgd over de prijsstabilisatie", zei de heer van Eibergen (AR). Dat was ook de zorg van ds. Zandt (SGP). Met kleinere huurverhogingen op geregelde tijdstip pen, zal de compensatie veel minder moeilijkheden opleveren, oordeelde de heer van der Peyl (CHU). Steeds meer wint de gedachte veld dat moet worden gewerkt met regelmatige huurverhogin gen van 5 of 10%. „Maar een spoedige verhoging tot het peil van de kostprijs- huur is dringend nodig", betoogde de heer Van Vliet (KVP). De verhoging met 25% komt beslist niet te vroeg en is niet te hoog. Doel huurbeleid De bedoeling van de verhoging van de huren van vooroorlogse woningen en (evenals in 1955) van enkele groepen Wat brengt de toekomst? Zoek de oplossing in kleine, regelma tige huurverhogingen betoogden de he- door voortdurende pijn AKKERTJES' belpen direct ren Toxopeüs, Van der Peijl en van Eibergen. Dat geeft minder moeilijkhe den met de compensatie. Het levert minder gevaar op voor de ontwikkeling van lonen en prijzen. ,,Met de looncom pensatie van meer dan 2%, die nu wordt gegeven," aldus de heer Van Eibergen (AR), „wordt nu reeds opgesoupeerd wat in de toekomst nodig zal zijn voor aller lei andere sociale maatregelen zoals de weduwen- en wezenverzekering. In ieder geval wil ook de heer van Vliet (KVP) huurverhogingen in de toekomst, die voor de vijf gemeente klassen verschillend zullen zijn. Hij had dit ook nu gewenst en overwogen een amendement in te dienen, maar daarvoor was het toch te laat. Met huurverhoging wil hij ook de verhoging van de onderhoudsnormen gepaard doen gaan. VOETBAL Van Roessel en Westbroek naar BW De Willem 2-speler Van Roessel en de DOS-speler Westbroek hebben met me dewerking van hun verenigingen een contract gesloten om voor BW uit te komen. De betrokken verenigingen zijn over eengekomen om zich niet uit te laten over de transfersommen. WANDELSPORT De Avond-Vierdaagse, georganiseerd door de Wandelsportkring Leiden en omgeving, zag gisteravond, op de eerste officiële dag, 400 wandelaars bij Oud Hortuszicht van start gaan. CRICKET Eerste testmatch een draw Nederlands B-team won van BW Het Nederlands B-elftal, dat een trip naar Noorwegen gaat maken, heeft gisteravond in Boxtel een oefenwed strijd gespeeld tegen B.V.V. De Neder landse reserves wonnen met 52, na dat de rust met 30 was ingegaan. Aanvankelijk gaf BW de toon aan. De Bosschenaren konden de hechte ver dediging van de Bondsploeg echter niet tot overgave dwingen. Nadat Kerssens een schot van midvoor Tol (Volendam) van richting had veranderd, waardoor de stand 10 voor Nederland B werd, zette BW een offensief in. Hierbij toon de Van Roessel zich een geduchte aan winst voor BW. De doelpunten kwa men evenwel aan de andere kant. Na ruim een half uur gaf Louer (NOAD) een goede pass naar Tol, die inschoot (2—0). Voor de rust werd het 30. Wéér was Kerssens hiervan de oorzaak, wéér veranderde de BVV'er een schot van Tol van richting. Kort na de rust maakte Tol zich vrij op de vleugel, lanceerde een voorzet, waarna Koopal de bal beheerst in het doel tikte (40). Deze stand was enigs zins geflatteerd, want BW gaf goed partij. Van Roessel zorgde voor het eer ste tegenpunt, door een schuiver in de hoek (41). Enkele minuten later plaatste Louer de bal weer voor de voe ten van Tol, die de kans niet miste (5—1). De Bosschenaren werden aggressiever en Van Beurden kon de stand op 5—2 brengen. De Bondsploeg kwam in de volgende opstelling uit: Doel: Van Dijk (Sparta); achter: Walhout (NOAD) en Kraay (DOS); midden: Koning (Sparta), An- deriessen (Ajax) en Kruyver (KFC); voor: Coenen (MW), Dahrs (Blauw Wit). Tol (Volendam), Koopal (Willem 2) en Louer (NOAD). BILJARTEN Verklaring bestuur KNBB DANKZIJ P. MAY (285 n.o.) EN C. COWDREY (154). Het bestuur van de Kon. Ned. Bil jart Bond deelt het volgende mede: Dinsdagavond 4 juni kwam het voltallige hoofdbestuur van de Kon. De eerste testwedstrijd Engelandj Ned. Biljart Bond in vergadering West-Indië is geëindigd in een draw. bijeen. De hier en daar gepubliceer de eindscore luidde: Engeland 186 en I de mededeling als zou er in de boe- 583 voor 4 en West-Indië 474 en 72 zem van hoofdbestuur geen vol- Viw03' x/ro,r toe rtllf ori rv.ur, I komen homogeniteit bestaan, is van Peter May 285 not out en Colin Cowdrey 154 runs hebben de drawelkf Qrond ontbloot. in de eerste testwedstrijd Engelandvastgesteld werd, dat het optre- West-Indië voor de gastheren veilig ge steld. Tezamen zorgden zij voor een vierde wicketstand van 411 runs, een nieuw record in test-cricket, j Aanvoerder Peter May kon de En- gelse tweede innings sluiten op het on gekende hoge totaal van 583 voor 4. West-Indië moest, om tot winst te kunnen komen, tenminste 296 runs sco ren. De gastheren brachten het in het korte tijdsbestek dat hun was gelaten, niet verder dan 72 voor 7. Bijeenkomst van De Moeder-Kerk in Boston Dankbaarheid voor de genezende macht van de Christus, Waarheid, vormde de grondtoon van de jaarvergadering van „De Moeder-Kerk", The First Church of Christian Scientist in Boston (Massachusetts, V.S.), waarvoor meer dan 5.000 Christian Scientisten vanuit vele delen der wereld dezer dagen waren samengekomen. In een speciale boodschap verklaarde de Christian Science Raad van Direc- na-oorlogse woningen (met verschillende iteuren, dat het mensdom vrijheid van de slavernij van ziekte, zonde en beper- schif tussen d^huren'van'oude en"nieu- d«"r seestelijk begrijpen. we woningen te verkleinen en aldus te- Conflicten en beroeringen in de wereld worden veroorzaakt door verzet tegen de Christus, Waarheid, aldus de Directeuren. Zij zeiden, dat het licht van de Christus heden ten dage de duisternis van de stoffelijke zin met zijn vrees, onwetendheid en bijgeloof verdrijft. vens de jaarlijkse subsidies voor nieuwe woningen te verminderen, want dit jaar (1957) moet daarvoor reeds 275 miljoen gulden worden betaald. Tenslotte is het huurbeleid erop gericht de huurprijsbeheersing (en de subsidies) op te heffen wanneer het woningtekort zal zijn ingehaald. Als dat moment is aangebroken zal volgens een gunstige verwachting de huur van woningwetwoningen 290% bedragen in vergelijking met 1940 (100 In 1951 zijn de huren (voor het eerst) verhoogd met 15%, in 1954 met 17 tot 29% en in 1955 met 5%, zodat het huurpeil van de vooroorlogse wo- Apothekers en Ziekenfondsen Overeenstemming over kosten en pensioenen. In de vergadering van de Kon. Ned. Mij ter bevordering der Pharmacie te Enschede en Hengelo, is uitvoerig ge sproken over de verhouding tot de zie kenfondsen. Met de ziekenfonds-organisaties is zo werd megedeeld overeenstemming bereikt over de kosten, welke in 1957 ten laste van de ziekenfondsen zullen wor den gebracht. Over 1957 zal geen hono rariumverhoging aan apothekers worden gegeven. Wél zullen de kosten voor het pensioenfonds voor de apothekers-as sistenten. voorzover deze op de zieken fondspraktijk drukken, worden doorbe rekend aan het fonds. Over de pensionering van de apothe kers-assistenten is overeenstemming be reikt met de bonden. Hierop zal de verbindendverklaring worden aange vraagd aan het ministerie voor Sociale Zaken en Volksgezondheid. Het hoofd bestuur werd gemachtigd ten aanzien van de pensionering van de apothekers assistenten op de ingeslagen weg voort te gaan. GOUDEN JUBILEUM BOND VAN BRANDSTOFFENHANDELAREN. Voorzitter, onderscheiden. Het driedaagse feest ter gelegenheid van het gouden jubileum van de Bond van Nederlandse Handelaren in Brand stoffen, is gisterochtend begonnen met een ontvangst van het bondsbestuur in het stadhuis te Amsterdam, gevolgd door een receptie in de middaguren. Tijdens deze laatste plechtigheid in Krasna- polsky is de voorzitter van de Bond, de heer H. van Galen Last, mededeling gedaan, dat H. M. de Koningin hem had benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. De directeur-generaal voor de Middenstand, dr. W. L. Groene- veld Meijer speldde hem de by deze on derscheiding behorende versierselen op de borst, nadat hij diens arbeid voor de jubilerende organisatie had geroemd. Met een z.g. instuif werd gisteravond de jubileumviering voor de leden inge luid. Vandaag volgt een herdenkingsbij eenkomst en een algemene ledenverga dering, en tenslotte een feestavond. Nieuwe presidente gekozen Met betrekking tot de buitengewone vooruitgang van de mensheid in het doorbreken van de begrenzingen op ieder gebied van het denken en streven, merkten de Directeuren op, dat ware vooruitgang alleen kan worden afgeme ten naar groei in geestelijk begrijpen en naar ontplooiing van geestelijkheid. Tot presidente van „De Moeder-Kerk" voor het komende jaar werd Miss Mabel Ellen Lucas uit Brookline, Mass., be noemd, een Christian Science practitio ner, die reeds meer dan dertig jaar het genezend werk van dit kerkgenootschap heeft uitgeoefend. Zij volgt Clifford A. Woodard uit Cambridge, Mass., als zo danig op. De nieuwe presidente onderstreepte de noodzakelijkheid van individuele geestelijke groei en betoogde, dat univer sele harmonie afhankelijk is van de individuele uitdrukking van geestelijke liefde en onzelfzuchtigheid, die hét overwinnen van kleinzielige ergernissen en teleurstellingen van het dagelijks leven omvat. De aftredende president wees op het belang van het werken voor de wereld vrede, die niet op kracht maar op ge rechtigheid en rechtvaardigheid gegrond is. Hij verklaarde dat Christian Scien tisten een bijzondere verantwoordelijk heid dragen om ernstig en volhardend voor de wereldvrede te bidden, omdat zij zelf zoveel zegeningen door de macht van het gebed hebben ontvangen. Verder werd meegedeeld, dat de tele visie en radio-programma's van de serie „How Christian Science heals" (Hoe Christian Science geneest), welke in het afgelopen jaar door meer dan duizend zenders werden uitgezonden, getuigenis hadden afgelegd van de genezende macht van het gebed. Deze program ma's gaven verslagen uit de eerste hand van de genezing van alcoholisme, ver slaafdheid aan verdovende middelen, kanker, darmzweren, reumatische koorts, tyfus, gebroken beenderen, brandwon den, doofheid, blindheid, kropgezwel, pernicieuze anemie, hartkwaal, paraly tische spinale meningitis en ongenees lijk verklaarde kwetsuren tengevolge van ongevallen. Verscheidene hoofdfunc tionarissen brachten verslag uit van de groei der wereldomvattende activiteiten van het kerkgenootschap, dat thans meer dan 3.200 vertakkingen telt. Tot degenen, die hulp ontvingen uit het ondersteuningsfonds van De Moe der-Kerk behoorden Hongaarse vluch telingen en Koreaanse wezen, alsmede behoeftigen in de overstromings- en wervelstorm-gebieden in Kentucky en Oklahoma. Gedurende het laatste jaar wer den o.m. nieuwe afdelingen opge richt in Beverly Hills, Nieuw-Zuid- Wales, Australië; in Christchurch, Hampshire, Engeland; Bremen-Nord en Mannheim, Duitsland; Helsingborg, Zweden; Pointe Claire, Quebec, Canada; Otaki, Nieuw Zeeland. Ook kon melding gemaakt worden van een verheugende toename in de verkoop van het Christian Science leerboek „Wetenschap en Gezondheid met Sleu tel tot de Heilige Schrift" door Mary Baker Eddy, de ontdekster en grondleg ster van Christian Science. De oplage van The Christian Science Monitor, het internationale dagblad van het kerkgenootschap, is eveneens ge stegen. den van de voorzitter van het dis trict Eindhoven, mr. J. Knecht, in hoge mate onloyaal is geweest ten opzichte van de KNBB. Bovenge noemde districtvoorzitter, in wezen en reglementair medebestuurder van de KNBB, heeft zonder zijn functie als bestuurder te hebben neergelegd, niet geschroomd in het geheim een nieuwe bond op te rich ten. Deze handelwijze wil het be stuur van de KNBB niet nader kwalificeren. Mr. Knecht slaagde erin enkele prominente spelers tot zijn bond aan te trekken (vanwie er zich reeds één tot de KNBB wendde met de bedoeling het door hem aange gane contract met de NNBB onge daan te maken). Deze spelers iverd toegezegd, dat I zij werden vrijgelaten demonstratie- partijen te spelen tegen vergoeding I hetgeen bij de KNBB reglementair niet is toegestaan. Wel geeft de KNBB sinds enkele jaren aan al zijn leden, ongeacht hun spelsterkte, een redelijke tegemoetkoming bij deelneming aan gewestelijke en na tionale kampioenschappen. Vanzelfsprekend betreurt het hoofdbestuur van de KNBB het feit, dat van zijn 13.000 leden er 44 heb ben gemeend het vaandel van de KNBB ontrouw te moeten worden. Van de 760 aangesloten verenigin gen bedankten er 2! Het hoofdbestuur van de KNBB gaat met vertrouwen de toekomst tegemoet en zet zijn activiteiten zo- u-el op nationaal als internationaal terrein onverminderd voort". MABEL ELLEN LUCAS nieuwe presidente ..De Groene Draeck". het jacht van Prinses Beatrix, glijdt gepavoi- seerd met de vlaggen van de water sportverenigingen. die bijdroegen tot het verjaarsgeschenk, van de Amsterdamse scheepshelling. Ronde van Italië De zeventiende etappe van de Ronde van Italië was verdeeld in twee stuk ken: VareseComo over een afstand van 82 kilometer, en vervolgens te Como acht ronden op een circuit van 4250 meter, in totaal 34 kilometer. Het eerste gedeelte werd in zeer hoog tempo gereden. De vaart schom melde tussen de 45 en de 50 km. per uur, zodat de, desondanks talrijke, uitlooppogingen spoedig verijdeld wa ren, meestal door toedoen van de dra ger van de roze trui Chary Gaul, die achter elke vluchteling aan ging. Op een heuveltje, ongeveer vijftien kilometer voor het eindpunt, kon een grote groep renners, bij wie ook Voor- ting, Van Est, Donker en Wagtmans, een kleine voorsprong nemen en tot aan de finish behouden waar Fantini de sprint won. Voorting werd achtste en Van Est negende. De tweede groep, met Kersten, De Groot en Nolten, ging on geveer 50 seconden later over de streep. In het tweede gedeelte, de acht ron den op het circuit te Como, behaalde Van Steenbergen zijn derde zege in deze Giro, vóór zijn rivaal Poblet. Ab Donker werd vijfde. Voor de overige renners, be halve Serra, werd dezelfde tijd geno teerd als voor de winnaar. De beker van de stad Como, verreden in vijf sprints, was voor Poblet, die te vens een bedrag van 150.000 lire of on geveer 900 gulden aan premies won. De officiële uitslag van de eerste helft van de 17e etappe, van Varese naar Como over 82 km., luidt: 1. Fantini (It.) 1 uur 50 min. 7 sec. (gem. snelheid Polo-competitie Etf! II—GZC IV 0—1 Gisteravond was het voor de Zyl niet bepaald een succesvolle avond. Van de drie gespeelde wedstrijden eindigden namelijk twee in een Leidse nederlaag. Hierbij moet ech ter direct gezegd worden, dat de 01 nederlaag, die het tweede leed tegen GZC 4 niet verdiend was. De Zijl-reser ves speelden een aardige partij, terwijl bij de Goudse ploeg alles van de mid voor moest komen. Het begin was hoop vol. Snik kreeg na goed opzwemmen een goede kans, die hij echter niet wist te benutten. Na enige wederzijdse aanval len onderbrak Loek Leune goed een aanval en trok mee naar voren. Fout plaatsen van een zijner medespelers bracht de bal echter in het bezit van de GZC-ploeg, waarvan de midvoor nu alleen vrij voor doel lag en dus: 01. Het volgende wapenfeit was dat Zwarts het water uitgestuurd werd. Dit gebeur de nog voor de rust. Kenmerkend voor het Goudse spelpeil is nu wel, dat deze ploeg de verdere tijd met een man meer spelend, geen kans zag door de Leidse verdediging, meestal bestaande uit de hele ploeg, heen te komen. Zelfs lever den enige Leidse uitvallen nog gevaar lijke situaties op voor het GZC-doel, maar doelpunten werden dit niet. Een 01 nederlaag dus. Zijl III—WZC II 0—7 Het derde van de Zijl was in alle opzichten de mindere van de Woerdense reserves. Direct na de aanvang was deze ploeg gevaarlijker, maar door slecht schieten gingen de eerste kansen verloren. Toen de bezoekers eenmaal het doel hadden gevonden, was de stand by de rust 03, terwijl deze na de rust regelmatig op gevoerd werd tot 0—7. De ZylAZC-adspiranten 31 Voor het enige Leidse succes zorgden tenslotte de adspiranten, die de Alphen- se jongens met 3—1 de baas bleven. Met de rust stonden ze dankzij Hans v. Meygaarden en Henk Snel met 2—1 voor, terwijl na de rust weer v. Mey gaarden er 3—1 van maakte. 44.679 km/uur); 2. Albini (It.) z.t.; 3. Maule (It.) z.t.; 4. Van Steenbergen (B.) z.t.; 5. Filippi (It.) z.t.; 6. Ciampi (It.) z.t.; 7. Pellegrini (It.) z.t.; 8. Voorting (Ned.) z.t.; 9. Van Est (Ned.) z.t.; 10. Padovan (It.) z.t.; 11. Poblet (Sp.) z.t.; 12. Cassano (It.) z.t.; 13. Vlaeyen (Belg.) z.t.; 14. Sabbadin (It.) z.t.; 15. Bartolozzi (Italië) z.t.; 16. Dall'agata (It.) z.t.; 17. ex aequo grote groep renners waarbij de Nederlanders Nolten, Donker en Wagtmans allen de zelfde tijd als Fantini; 41. Kersten (Ned.) 1.50.54; 49. De Groot (Ned.) z.t. De uitslag van de tweede helft van de 17e etappe. 8 ronden op het circuit van Como, luidt: 1. Van Steenbergen (B.) 34 km. in 51 min. 13 sec. (gem. 39.780 km/u.); 2. Poblet (Sp.) z.t.: 3. Guerrini (It.) z.t.; 4. Romagnoli (It.) z.t.; 5. Donker (Ned.) z.t.; 6. Maule (It.) z.t.; 7. Baldini (It.)8. Voorting (Ned.) z.t.; 9. Pellegrini (It.) z.t.; 10. Favero (It.) z. t. Alle overige renners, bij wie dus de Nederlanders De Groot, Kersten, Nol ten, Van Est en Wagtmans werden ex aequo op de He plaats geklasseerd. Allen hadden dezelfde tijd als de win naar. Het algemeen klassement luidt na de 17e etappe: 1. Gaul (Lux.) 80.26.02; 2. Nencini (It.) 80.26.58 (met inbegrip van de 20 seconden straf welke hij maandag opliep); 3. Louison Bobet (Fr.) 80.27.19; 4. Baldini (It.) 80.31.59; 5. Fomara (It.) 80.34.51; 6. Geminiani (It.> 80.34.59; 7. Fabbri (It.) 80.36.38; 8. Impanis (B.) 80.36.59; 9. Defilippis (It.) 80.38.16: 10. Boni (It.) 80.39.36; 11. Poblet (Sp.) 80.40.04; 12. Wagtmans (Ned.) 80.40.53: 14. Van Est (Ned.) 80.42.49; 21. Voorting (Ned.) 80.56.14; 31. Nolten (Ned.) 81.12.49; 32. De Groot <Ned.) 81.13.18; 46. Donker (Ned.) 81.26.11; 55. Kersten (Ned.) 81.34.42. Sp or tsplimtcrs Mr. J. Knecht, voorzitter van de Nieuwe Nederlandse Biljart Bond, deelt mede. dat het uitvoerend comité van de UIFAB de uitsluitende erkenning van de NNBB heeft bevestigd. Mr. Knecht zal als vertegenwoordiger van de NNBB op 25 en 26 juli a.s. de algemene vergadering van de UIFAB in Lissabon bijwonen. In het Maurits-stadion te Geleen heeft Fortuna '54 ten aanschouwe van 5000 toeschouwers met 1—1 gelijk ge speeld tegen de Braziliaanse voetbalclub Recife. Voor ongeveer 10.000 toeschouwers heeft Rapid JC in het Goffertstadion te Nijmegen de voetbalwedstrijd verloren van de Franse club Monaco met 2—1, nadat de rust met 11 was ingegaan. Dinsdag is op de Kennemer Golf club het Nederlands kampioenschap golf voor professionals over 36 holes ge houden. De uitslag luidt: 1. C. Cramer (Twentse Golfclub) 141; 2. P. Witte (Eindhovense Golfclub) 145; 3. G. de Wit (Noordwhk) 150. De waterpolo-interland Nederland —België en de wedstrijd tussen de jeugdploegen van beide landen, welke zondag 23 juni in Sas van Gent worden gespeeld, zullen worden geleid door de Duitse scheidsrechter W. Becker. De jury d'appel van de 6e Sche- veningen-Luxemburg-Scheveningen rit, die van 30 mei tot en met 1 juni is ge houden. heeft zich langdurig beraden over de protesten, ingediend na afloop van deze rit. De protesten werden afge wezen. Algemeen winnaar in de z.g. „super-klasse" werd hierdoor de combi natie J. van Nieuwenhuyzen-C. Verlaan uit Den Haag.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 5