Tweeduizend geleerden in V.S. voor staking kernwapenproeven Loop der bevolldng te Leiden MAANDAG 3 JUNI 1957 Gezondheid van alle mensen in gevaar' Tweeduizend Amerikaanse geleerden hebben een oproep ondertekend om tot een internationale overeenkomst te geraken, waarby het nemen van proefnemingen met kernwapens wordt gestaakt, aldus een mededeling van de Amerikaanse dok ter Linus Pauling, die in 1954 de Nobel-prUs voor scheikunde heeft gewonnen. Een duizendtal ondertekenaren zyn biologen. De andere duizend bestaan uit bio- chemisten, scheikundigen of artsen. Onder de ondertekenaren bevindt zich dr. Snyder, voorzitter van de Ameri kaanse Vereniging voor de Bevordering der Wetenschap. Hij heeft echter ais particulier en niet namens de vereniging getekend. In de door dr. Pauling opgestelde op- roep wordt o.m. verklaard: „Bij elke nieuwe ontploffing van een kernwapen komt radio-activiteit vry, die nadelig is voor de gezondheid van mensen in de gehele wereld. Als geleerden kennen wij de gevaren, die hierdoor de mensheid bedreigen en het is onze plicht daarvoor te waarschuwen". Dr. Pauling heeft aan de oproep een schriftelijke verklaring toegevoegd, dat geen enkele organisatie de stoot tot het doen ervan heeft gegeven. LEIDERDORP Ouderavond Julianoschool in teken van de zuivel Zoals steeds was de ouderavond, die gehouden werd in de Koningin Juliana- school, druk bezocht. Nadat het hoofd der school, de heer J. B. Blankenstein, allen had verwel komd, werd de agenda vlot afgehandeld. De voorzitter van de oudercommissie stelde allereerst het punt melkvoorzie- ning aan de orde. Hierover werd leven dig gediscussieerd. Besloten werd dat aan alle ouders schriftelijk zal worden gevraagd hun mening hierover kenbaar te maken. Aan de hand van de inge komen antwoorden zal overwogen wor den welke nadere stappen doer de com missie zullen worden genomen. De ouders toonden zich zeer ingeno men met de totstandkoming van het nieuwe podium op de schoolzolder. In de volgende maand zal dit podium met een feestelijke ouderavond in gebruik wor den genomen. Besloten werd ook dit Jaar schoolreis jes te organiseren en in de vakantie zal weer voor de nodige ontspanning wor den zorg gedragen. De kinderen van de le. 2e en 3e klasse gaan naar de Pyra- mide van Austerlitz en omgeving; die van de hogere klassen zullen Arnhem en omstreken bezichtigen. Na de pauze was het woord aan de spreker van de avond, dr J. F. de Wijn, medewerker van het Ned. Instituut voor Praeventieve Geneeskunde te Leiden. In een interessante toespraak vertelde de spreker over enkele aspecten bij de voe ding van het kind. In het licht van de algemene volksgezondheid en de opti male ontwikkeling van het kind blijken er in ons, in het algemeen bevoorrechte, land nog veel verbeteringen mogelijk te zijn wat de voeding betreft. Een goede voorlichting op dit gebied is van groot belang en de school kan hieraan in niet geringe mate bijdragen. Tot slot werd nog een film van het Voorlichtingsbureau voor de Voeding vertoond, n.l. „De lofzang van de zui vel". Uitvoering Jong Excelsior Jong Excelsior gaf o.l.v. de dirigent Hans Boelee. haar jaarlijkse uitvoering in ..Irene". Voor de pauze traden kleuterkoor- en kinderkoor beurtelings op met een aar dig programma. Een paar nummertjes werden door hen gezamenlijk ten geho re gebracht. Bij het laatste optreden van het kinderkoor werkte een blok- fluitgroep mede. De nummers ..Muizen bruiloft" gezongen door de kleuters en ..Twintig kleine vingers" door het kleu terkoor vielen bijzonder in de smaak. Het laatste moest zelfs herhaald wor den. Na de pauze werd „Doornroosje", een zangspel in 3e bedrijven, opgevoerd. De kinderen hebben hierbij zeer hun best gedaan en de talrijke aanwezigen heb ben volop kunnen genieten. De dirigent en mevr. Baaima-Zonne die op de piano begeleidde hebben zeker wel het geschenk verdiend, dat zij na afloop ontvingen. Het ligt in de bedoeling te komen tot de oprichting van een afzonderlijke blokfluit-afdeling, indien er voldoende deelname voor blijkt te zijn. MOTORRIJDER GEWOND Gisteren, te omstreeks 1 uur. kwam een motorrijder uit 's-Gravenhage die op de Hoogmadenseweg reed in De Munnik in botsing met een voor hem rijdende auto. De motorrijder bekwam zodanig letsel, (vermoedelijk een her senschudding) dat hij door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis moest worden overgebracht. P.V. HET OOSTEN Wedvlucht vanaf Quievrain op zater dag 1 juni. De duiven werden om 12.15 uur met zuidoostelijke wind. later draaiend naar noordwestelijk, gelost. De eerste duif bereikte zijn hok om 3.35.53 uur en maakte een snelheid van 1014.52 meter per minuut; de laatste prijswin naar om 3.46.25 uur met een snelheid van 961.22 meter per minuut. De uitslag luidt: B. Singeling 1-6, J. v. Wezel 2-5-7, S. Schoeman 3, J. G. R. Langhout 4-10, D. Zwaan 8, H. v. d. Vecht 9. OEGSTOEEST Directeur M. E. B. bevorderd Naar wy vernemen is de directeur van de Marine Electronische Bedrijven te Ocgstgeest kapitein luitenant ter zee B. Knopper met ingang van 1 juni j.l. be vorderd tot kapitein ter zee. Jubilea in Endegeest Zaterdag waren er in Endegeest twee jubilarissen die met hun familieleden door de directie werden ontvangen en gehuldigd. Het waren de heer Drinhui- zen die 40 jaar In gemeentelijke admi nistratieve dienst was en thans werk zaam bij de administratie van Endegeest en de heer G. Blansjaar, die als verple ger van deze inrichting was verbonden gedurende 25 jaar. Zy werden toegespro ken door de geneesheer-directeur dr. C. P. J Stotyn, de heer J. Beekman, het hoofd van de economische dienst en de heer L. Spiering namens het gezamen lijk personeel. De heer A. Boogaards richtte zich in het bijzondere tot de heer Drinhuizen, terwijl de heer Gyzeny de heer Blansjaar bedankte in verband met diens bemoeiingen met de sportbeoefe ning op Endegeest. Het personeel had een miniatuur voetbalveld vervaardigd In week van 23 t.m. 29 mei 1957 GEVESTIGD J. Koldenliof en fam, monteur SLF, Han- «onotraat lOliaA. de Graaf en fam, Groe- nepoort 11; H. M. G. de Man en fam, mili- tailr, Melohlor Treublaan 66; N. van Leeu wen, ajdim. ambtenaar, Fegatetraat 17; C. v. Boelen, grondwerker, 3e Buninenvestgraoht 7; P. G. van Schie, motormonteurNieuw- atraat 40; C. J. Kamhoot. banketbakker. Haarlemmerstraat 316; M. de Os-Versloot, ondierwij zeros. Rapenburg 49; H. M. A Voors, observatrlce. Rij nsburgerweg 30; S de Bruin, 11. erplLangebrug 17; W. J Kakebeeke Herensteeg 21a; A. Blesheuvel Zoete rwoudse weg 110; J. de Roos-Morits Waardstraat 29; R. T. Beurze-Pehrson. Haarlemmerstraat 49; W. A. van Dolden, Burggraven laan 229; P. J. Mill aard. stuur man. Hoge Rijndijk 2; E. J. P. Belderok, Observatrlce RU. Zoeter woud se Singel 78; A. H. C. Hendrlksen, kantoorbed.. Rijn- dykstraat 73; A .Mallee, militair KM. J Perkstraat 4; A. J. Drost, chauffeur. Voor straat 18; J. J. Maasdam, Boerhaavelaar 2, J. C. Woudstra-de Bruijn, Paul Krugerstr 20; E. Nagtegaal .dienstbode, Zoeterwoudse Singel 56; A. IJska, verpleegster. Hoge Rijndijk 17; W. Hfuitema. vertegenwoordig eer, Surlngarstraat 1; J. H. A. M. Huijs- kes, 11. elektricien, Roodiborststraait 38; H van der Bü. kantoorbed., Fa gels Maat 55; C. W Vendrig. militair KM. Hoge RyndiJ-k 226; T N Teng. Kloksteeg 13a; D. M. Son- neveld, verpleeghulp Boerhaavelaan 2; A de Voogd, h.l.d.h.. Witte Singel 86; M. M P L. Slemer, verpl.. CronesteTnkade 4. VERTROKKEN D. F. van dier Puit en fam, van Pieterek. gracht 9. naar 's-Gravenhage. Ooevorden- straat 382; L. A. de Roy van Zuydewijn en fam. van Morslaan 37. naar Cadana; D. R R. Koolman en fam, van Herengracht 100 naar Ede Gld. Ericapark 15; J. AugusMn en fam. van Zwarte Pad 15. naar Rucpen Thornerstraat 31; W. Terlouw-van der Pla» .r. Joseph Haydnlaan 20 III; R. S. Tulchin en een kalkwagentje, want zonder kryt- en fam, van Surlngarstraat 33. n. utrecht, lynen gaat het op een 6portveld niet,en fam. van Oude Singel 112, naar v-s. welke de heer Blansjaar als aandenken werden aangeboden. Ten huize van deze jubilaris was het zaterdagmiddag een druk komen en gaan. Behalve burge meester H. L. du Boeuff en echtgenote toonden enkele raadsleden, de gemeente secretaris en de directeur van gemeente werken hun belangstelling, alsmede ver tegenwoordigers der bonden en vereni gingen, waarby de jubilaris betrokken is. Tal van geschenken, bloemen en fruitmanden bewezen hoezeer de heer Blansjaar in zyn maatschappelijk en sociaal werk wordt gewaardeerd. WARMOND P.V. „WARMOND" De postduivenvereniging „Warmond" hield een wedvlucht voor oude duiven vanaf Corbeil. afstand 424 km. De dui ven werden in vrijheid gesteld om 6 15 uur met een westen wind. De eerste prysduif bereikte zijn hok om 12.28.44 uur; de laatste om 13.20.16 uur. De uit slagen luiden: J. de Weerd 1-3. P. v. d. Drift 2, dr. J. Venker 4, P. Vogelenzang 5-6, Th. Verwoerd 7-10. B. ter Beek 8. D. Sonnega 9. TAFELTENNIS STEEDS VOORUIT PROMOVEERDE NAAR DE 2E KLASSE Het eerste herenteam bestaande uit de spelers J. v. d. Zwet. W. Kuijken en H. Derriks, zegevierde in de promotie wedstrijden voor de tweede klasse over de verenigingen Ford. Salamanders en VVV. Werd van Ford met 82 gewon nen, Salamanders moest met 90 het onderspit delven, terwyl van VW ge wonnen werd met niet minder dan 10—0. Steeds Vooruit komt wat het herenteam betreft in het a.s. nieuwe seizoen dus uit in de 2e klasse van de Nederlandse Tafeltennisbond. Viswedstrijd voor ouden van dagen Voor de op zaterdag door „De Leede" georganiseerde viswedstryd, waarvan de baten geheel ten goede komen aan het Comité, dat jaarlijks de ouden van dagen uit deze gemeente een prettige uitgaans dag bezorgt, bestond als steeds zeer gro te belangstelling. Niet minder dan 208 personen namen aan deze wedstrijd deel. Sinds deze wedstrijden worden ge houden, en dit was reeds de achtste maal, is de vangst niet zo slecht geweest als thans. In totaal werden slechts 110 vissen gevangen. De hengelvereniging .,De Bliek" uit Leiden die, als zy ook nu winnaar was geworden in het defini tieve bezit zou zyn gekomen van de wisselbeker, moest nu haar meerdere er kennen in de hengelsportvereniging „Sport en Genoegen" uit Leiden, die thans in het bezit kwam van deze beker. De hengelaars uit Lisse wisten de tweede prys te bemachtigen, terwyi „de Bliek" zich tevreden moest stellen met de derde prys. De prys voor de grootste vis ging naar de heer Bontje, die slechts één vis gevangen had. De eerste persoonlyke prys was voor de heer Giisman uit Lei den met 6 stuks. Aan 59 hengelaars kon een prijs worden uitgereikt. Aan het Comité voor de Ouden van Dagen kon een bedrag van f. 475 ter hand worden gesteld. „Wormonderhof" 10 jaar Vele genodigden en belangstellenden, onder wie de directeur-generaal voor de Landbouw, de heer v. d. Plassen, de burgemeester van Warmond jhr. mr. L. M. E. von Fisenne en de Ryksland- bouwconsulent voor Noord- en Zuid- Holland, kwamen zaterdagmiddag in de Warmonderhof bijeen om het 10-jarig bestaan van de Stichting Instituut voor Biologische en Dynamische Landbouw „Warmonderhof" te herdenken. De middag werd geopend met wat zangstukjes door het schoolkoor o.l.v. mevrouw Gerritsen. Hieruit bleek al dadeiyk, dat de leerlingen van deze instelling hun vrye tijd op voortreffe- ïyke wyze weten te besteden. De heer K. de Boer, directeur van de school, heette de aanwezigen welkom. Hij liet in zijn rede de afgelopen 10 jaar de revue passeren. Hoe men in 1947 begon met een klas van 10 leerlingen en een De Libanon zou Syriërs uitwijzen Volgens Syrische persberichten zou den de afgelopen twee dagen zonder geldige reden 150 Syriërs uit Libanon zyn gezet. In de Libanese hoofdstad Bei roet zegt men evenwel, dat deze Syriërs met de oppositie hebben samengewerkt om de regering omver te werpen en een enmmiinstisch-gezind bewind te ves tigen. ruimte voor een schooljaar, doch hoe dank zy de medewerking van velen in het byzonder de heer en mevr Menten spoedig een ruime barak kon worden gebouwd. De Roselaer, waar de aanwe zigen nu tezamen waren. Deze bezinning, aldus spreker, stemt tot grote dankbaarheid. Niet alleen aan allen, die steeds weer voor deze instel ling klaar stonden, maar ook aan God voor Zyn zegen op dit werk. Byzonder verheugend vond spreker het, dat in 1956 door het departement dit onderwijs werd erkend en gesubsi dieerd. Ook de verstandhouding met het ge meentebestuur van Warmond noemde spreker steeds voortreffeiyk. Sprekende over de toekomst hoopte spreker op een verdere consolidering van het onderwys en een specifieke verster king van het biologisch-dynamische werk in de landbouw. Vele personen hebben hun beste krachten aan deze school gegeven, doch spreker noemde in het byzonder de heer en mevrouw Rosenwald, die hy uit dankbaarheid een buitenlantaarn aan bood. Hy wenste de directeur geluk met dit jubileum, waarna burgemeester Von Fisenne de heer De Boer dankte voor zyn hartelijke woorden aan het adres van het gemeentebestuur. De voorzitter van de Kring Vrienden Warmonderhof zette vervolgens uiteen, dat het instituut zyn bestaansrecht heeft bewezen. Vervolgens bood de secretaris van de Vereniging tot Bevordering van Biolo gische en Dynamische Landbouw na een toepasselijk woord de school wat studielectuur aan. Hierna dankte de heer Rosenwald op geestige wyze voor de geschonken bui tenlantaarn. Aangezien zowel leraren, leerlingen, ouders en andere bij tyd en wyle het servies van de familie De Boer plegen te gebruiken, werd door een van de leraren aan mevrouw De Boer servies goed aangeboden als vergoeding voor de zich in de loop der Jaren gevormde scherven. Ook werd het woord gevoerd door een der oud-leerlingen, die de klemtoon legde op de grote waarde van het enthousiasme, dat men van deze school meekrijgt. Als dank hiervoor bood hy namens de oud-leerlingen een motor- pomp aan. Tenslotte bood de penningmeester de heer De Boer boekwerken en mevrouw een prachtig boeket bloemen aan. De heer De Boer dankte alle sprekers voor de waarderende woorden en de ge schenken. Wij spraken reeds over de vrye-tyds- besteding van het zangkoor. Dit bleek echter nog eens na de thee, toen een groep leerlingen een toneelstukje op voerden. WASSENAAR RAADSAGENDA De agenda voor de raadsvergadering op 5 juni a.s. bevat o.m. de navolgende punten; Benoeming plaatsvervangende leden vorderings- en huisvestingscom missie; vacature commissie voor de straf verordeningen; woningbouwlening 1957 (f267.000 Bank van Ned. Gemeenten); voering van rechtsgedingen (tegen twee inwoners wegens beschadiging gemeen te-eigendommen); voorschotvergoeding art. 100 L.O.-wet 1920 over 1957 (voor boventallige leerkrachten by byzonder onderwys)aanvragen art. 72 L.O.-wet 1920. voorzieningen aan St. Jan Baptist- school; aanvrage art. 50 Kleuteronder- wyswet, schommelpalen Prinses Margriet Kleuterschool; subsidie opleiding kleu terleidsters over 1956 (f 162 voor 4 Wass. leerlingen aan Chr. Vormschool Den Haag»; bijdrage i.v.m. landbouwcursus in Zoeterwoude (af wy zend advies); sub sidiëring kinderuitzending (aan Cen traal Genootschap en Katholieke Kin deruitzending); wijziging Wassenaarse politieverordening 1936. inzameling oude materialen en afvalstoffen (waarvoor voortaan vergunning vereist)aankoop pand Havenstraat 17 (als ambtswoning voor f 11.800); aankoop pand Pleine 10 (f 15.000 in verband met sanering dorps kern) verhuur van grond en het ver lenen van recht van opstal aan het S. Adelborst College (voor uitbreiding nood- school); uit het grondbedrijf te nemen gronden (aangelegde wegen Zanderypad en verlengde Poortlaan): bouwryp ma ken terrein tussen de Rijksstraatweg, de Rozenweg, de Deylerweg en de Narcis laan (op kosten van de eigenaren); be roep (door de heer M. J. A. C. Ver- schurei tegen een besluit tot weigering van een bouwvergunning (verdaging van de beslissing op het beroep). STADSNIEUWS DS. C. A. KOREVAAR KOMT KENNIS MAKEN Ds. C. A. Korevaar. hervormd predi kant te Rotterdam, die in de vacature van ds. N. Kleermaker is beroepen, komt a.s. vrydag kennis maken met zijn eventuele standplaats en de Leidse Hervormde Gemeente, 's Avonds om half acht is er in het Wijkgebouw „Het Centrum" aan de Hooglandse Kerk- gracht voor gemeenteleden gelegenheid om met ds. Korevaar in contact te tre den. AARDAPPELEN STONDEN DROOG TE KOKEN Petroleumtoeste! vloog in brand Alvorens gisteren het zondagsmaal in hetp erceel Langestraat 39 op tafel stond, ging daaraan nog wel enige con sternatie vooraf. Als gevolg van het feit, dat de aardappelen droog stonden te koken, vloog het petroleumstel in de brand. Met een paar emmers water wist met de vlammetjes te doven, zodat de brandweer geen dienst behoefde te doen. Na tweehonderd dagen op de open zee te hebben doorgebracht, hebben de vijf opvarenden van het Staten van Noord-Ameri'ka; A J. Pronk van Vrouwensteeg 8a. naar Bloemend'aal, Ing. Bispincklaan 38; I. E. Dreaer, van Noordeinde 50, naar Brunssum. Kruisberg- straat 37; J. A. Wilbrink, van Lorenitzkad'e 16a, naar Rh eden Gld, Overweg 10; T. Cnossen. van Zeemanlaan 26, naar Utrecht Pr. Beatrixl'aan 17; H. Raaphorst, van Bloemisten!aam 7, naar Velsen, Burg. En- sdh edel aan 33; A. Q. E. van Esmond, van Tesselschadestraat 8, naar 's-Graveruhage Kamperfoellestraat 245; H. M. Otto, van RIJ nsburgerweg 10, naar Boskoop, Reyers- koop IT'5M. C. A. Versteegh, van Rilns- burgerweg 10. naar Voorburg, Sohell'ing- laan 25; P. J. van den Berg, van Oelebes- straat 47. naar Voorschoten. Krlmkade 19; S. de Boer, van Hoge Rijndijk 14a. naar Zeist, Lageweg 4; W. F. Knippenberg van J, van Goyewkade 31, naar Waalre. A. Pau- lownalaan" 21; A. M. Uljlenbroek, van Witte Singel 95. naar Hilversum. Noodweg 37: G G. LLp, van v. Oldenbarnev.str. 32. naar Epe. Statlonsstr. 12; J. Dekker-Boekee, van Kijfgraoht 26. naar Beverwijk, Oostertui nen 12a; J. Gouwemtakvam Oosterstraat 2. naar Haarlem, Dr. Leydstraat 81; J. A. A. van Vrljberghe de Oonlngh, vam Doeza- straat 34, naar 's-Gravenhage. Waalsdor- perweg 53; G. van der Meulen. van Bree straat 24. naar Oegstgeest, Pr. Hendriklaan 4; A. Louters, van Roodenburgerstraat 40. naar Slochteren. Hoofdweg 99; J. P. van den Berg. van Dahltastraat 15a naar Bos koop, Zwarteweg 38; J. M. van Dlemen. van v. Baerlestr. 12. naar Al'kenvade West- einde 51; G. M. T. van Beukering, van v. Sl'lngelandtlm 8, naar Frankrijk; L. C. M. Bancken. van Noordeinde 2a. naar Voor schoten, Vredenhoeffstr. lö; M. Pol, ran Drie Octoberstraal 45a. naar Groningen. H CollenluastT. 33; J. H. Hagend Ijk, van RIJ nsburgerweg 10, naar Oostvoorne. Don- se'.aer 5; H. D. Nijhof, van Burggravenlaan 22, naar Ede Gld, Dikken/bergweg 9; M. A. Overdmin-Groenewegen, vam Zoeterw. Sin gel 63, naar Noordwijk, Q. vam Uffordstr. 2; J. Overdiudn. van Zoeterw. Singel 62, n Voorschoten, Veurseweg 194; E. T. M. O Rapati .van Lammenschamsweg 63. naar Gravenhage, Merwedestr. 12; I. Veilbrief vam Ambonstra&t 32, naar Llsse. Looster- weg 5a. In zwembad verdronken (Speciale berichtgeving) Zonder dat iemand het heeft gemerkt is gistermiddag dc 18-jarige etaleur P. J. Pool, uit Bussum, in het diepe gedeelte van het zwembad Crailoo, gelegen tussen Hilversum en Bus sum verdronken. Hij bleek niet te kunnen zwemmen. Men vermoedt, dat kramp hem heeft overvallen. Tydens het duiken had een jongen iets onder water gevoeld, wat hij dacht dat een lichaam zou kunnen zyn. Daar om vertelde hij het de badmeester, die overigens meer van die meldingen krygt en dus volstond een paar jonge lui te vragen met hem te zoeken. Men haalde toen het lijk op. Lange tijd toe gepaste kunstmatige ademhaling bleek tevergeefs te zijn. Scholieren als dieven (Speciale berichtgeving) Het aanhouden van een jongeman in Heemstede, die enkele weken geleden met een vriend een gestolen bromfiets vervoerde, heeft tot gevolg gehad, dat de Haarlemse politie tegen 12 jongens van 17 en 18 jaar, allen leerlingen van het middelbaar en uitgebreid lager on derwijs. proces-verbaal heeft opgemaakt wegens diefstal en heling van fietsen, bromfietsen en een motor. Acht jongens zijn voor de officier van Justitie geleid en in het Huis van Bewaring ingeslo ten. Uit het onderzoek is gebleken, dat de jongens in de vorige zomer reeds zijn begonnen met het plegen van dief stallen. Kieuter met hcoftije onder vrachtwagen Vanochtend is in de Linneaeusstraat in Amsterdag een wielrydster, die in een aan het bestuur bevestigd stoeltje haar 2% jarig dochtertje meevoerde, door een vrachtauto aangereden. De vrouw kwam met haar fiets te vallen waardoor het kind/je met het hoofdje onder een der wielen van de vrachtwagen terecht kwam. In het W.G., waarheen het kleintje werd vervoerd, kon slechts de dood worden vastgesteld. Zaak „Kruis of muur" DAGVAARDING NIETIG VERKLAARD De behandeling in hoger beroep van de vraag naar een „overtreding van de Loterywet door het plaatsen van" wat in de dagvaarding wordt genoemd „een prysvraagadvertentie kruis of munt" in het dagblad „Het Vrye Volk, tegen de directeur van de N.V. De Ar beiderspers is vanochtend begonnen met het verzoek van de Officier van Justitie mr. J. F. Hartsuiker tot nietig verklaring van de dagvaarding. De Of ficier zei van mening te zyn dat in de dagvaarding de overtreding niet duide lijk is omschreven. De raadsman, mr. J. Levenbaoh, maakte hiertegen op for mele en materiële gronden bezwaar. HU zei dat de verdachte, die tegen het von nis van de kantonrechter f. 100. boete in beroep is gegaan, wel dege- lyk uit de dagvaarding kan begrypen wat is bedoeld. Bovendien, zo meende hy. kan de rechtbank eerst na behan deling van de zaak vaststellen of de dagvaarding al dan niet nietig ver klaard moet worden. Na enige tyd in raadskamer te zun geweest verklaarde de rechtbank de dagvaarding ambtshalve nietig, zodat deze principiële zaak opnieuw in eer ste instantie za! moeten worden be handeld, als een nieuwe dagvaarding zal zyn uitgebracht. GED. STATEN KEUREN TUNNEL LENINGEN GOED In een vanochtend te Haarlem gehou den vergadering hebben Ged. Staten van Noord-Holland hun goedkeuring gehecht aan het verleden woensdag j.l. unaniem door de gemeenteraad van Amsterdam genomen besluit tot het in stellen van een „Grootboek IJ-tunnel" en het uitgeven van een „IJ-tunnel- lening 1957" voor de financiering van de dit jaar uit te voeren werken ten be hoeve van de IJ-tunnel. H1LLEGOM 15-jarig meisje gedood (Speciale berichtgeving) Op de Lisserweg te Nieuw Vennep,, ge meente Haarlemmermeer, reed zater dag middag de 15-jarige Johanna Uitendaal, uit Hillegom op haar fiets, terwyl zy werd voortgeduwd door een vriend, die op een bromfiets zat. Bij het naderen van een auto remde zy af en week zij naar links uit. Het gevolg was dat het meisje onder de auto kwam en door het linker achterwiel werd over reden. Tijdens het vervoer naar de Ma ria Stichting te Haarlem is het meisje overleden. NOORDWIIK Jubilarissen in de v. d. Berghstichting In een feesteiyk sa-menzyn van het personeel vierde men op de Dr. Mr. Willem van den Bergflistichting enkele jubilea. De geneesheer-directeur, dr. C. Ste- ketee, en de administrateur, de heer D. Faber, waren beiden 25 jaar verbonden aan de Vereniging tot Opvoeding en Verpleging van het Geesteszwakke Kind, terwyl mej. M, van Hoepen chef de bureau op het kantoor, en de chef timmerman de heer J. P. Meijers, het feit herdachten, dat zy een kwart eeuw op de stiohting werkzaam waren. Dr. Steketee was aanvankelijk dokter op de stichting 's-Heerenloo te Ermelo. In 1942 kwam hy de heer J. Juch ver vangen, die door de bezetters in een concentratiekamp was opgesloten. Na het overlyden van de heer Juoh werd dr. Steketee in 1946 geïnstalleerd als geneesheer-directeur. De heer Faber werkt sinds 1938 op de Dr. Mr. W. v d. Berghstichting. Voordien was hU ver bonden aan het Paedologisch Instituut van Prof. Waterink. Op deze bijzondere avond met zoveel zilver nam men tevens afscheid van de chef-monteur, de heer A. D. Dekker, die de stiohting met pensioen gaat verlaten. Namens de personeelsvereniging bracht de heer J P Goudrlaan de ge lukwensen aan de Jubilarissen over en richtte hartelijke woorden ten afscheid tot de heer Dekker. Het personeel vindt steeds een open oor bij de directeur als zij hun belan gen en zorgen komen bespreken. Er be staat een prettige samenwerking en de geest op de stichting is dan ook uitste kend. Met volkszang en spelletjes bleef men nog geruime tyd gezellig byeen. vlot ..Tahiti Nui" waarmee zij trachtten van Tahiti naar de West kust van Zuid-Amerika te varen, hun poging moeten staken doordat een zware storm het vlot onhandel baar had gemaakt. Deze foto werd genomen van het Chileense fregat ..Baquedano". dat het gevaarte op sleeptouw nam. BEURSOVERZICHT Kon. Olie vast Amsterdam, 3 juni. De aandelen Kon. Olies worden thans op de beurs by de meest kwetsbare ge rekend, waardoor de werkelyke specula tie door het publiek in dit fonds zich wel tot een minimum heeft beperkt. Ook de arbitrage voelt er heel weinig voor posities aan te houden, in verband met het aanwezige grote gevaar voor koers verliezen. wanneer zy de stukken in het buitenland niet kunnen plaatsen. Fluc tuaties op een dag van 20 tot 40 punten per aandeel zijn thans op dit hoge niveau, heel normaal. Een dollar hoger of lager in Wallstreet betekent hier een verschil van f4.oude basis 20%. De aankopen die thans plaats vinden in de aandelen Kon. Olie dienen hoofdzake- lyk voor belegging op lange termyn en als zodanig worden de aandelen getipt, aldus de beurs. De opening was vanmid dag f 206.70 tegen vrydag f 204.50 ex dividend f3.50, een groot gedeelte van het dividend werd dus reeds ingehaald. Door lichte vraag in een kleine markt liep de koers op tot f 207.50, om daarna weer iets terug te vallen. De handel was zeer klein. Aandelen Philips waren 1 lager, Unilever daarentegen 2 hoger. Aku's waren ruim 1 lager. KLM bepaald flauw door aanbod in kleine markt waardoor het fonds ruim f 1.verlies moest incasseren. Koers f 128.80. Van de Scheepvaartwaarden waren Van Nievelt Goudriaan gevraagd en ruim 1 punt hoger. Scheepvaartunies verwerkten een lager dividendvoorstel met een verlies van circa 2 punten. Ook de overige fondsen tot 1 lager. In de Indonesische sector waren Amster dam Rubber aangeboden en ongeveer 2 punten lager, HVA en Deli My. een wei nig hoger. Staatsfondsen ongeanimeerd en nauweiyks prijshoudend. Dividend- voorstel Scheepvaart Unie 12.8 waar van 1.667 in aandelen (v. j. 15.7%, waarvan 5 in aandelen). WISSELKOERSEN Amsterdam, 3 Juni. Londen 10.65— 10.65'2, New York 3.82%—3.83%. Mon treal 4.001 4.01 A, Parys 1.0810— 1.0820, Brussel 7.56%7.57%, Frankfurt 90.78—90.83, Zürich 87.00—87.05, Zürich <vr. francs) 89.32%89.37%, Stockholm 73.70%—13.15%, Kopenhagen 54.79%— 54.84%, Oslo 53.27%53.32%, Milaan 60.70%—60.75%. Beurs van Amsterdam Maandag 3 juni ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. koers v. heden Vorige Slotkoers Ned. '53 3% 90% 90% Grootboek obl. 3% 80 Ned '51 3% 89% Ned. '53 (3%) 89A 89% Ned. *56 3% 89A 89% Ned. '48 3% 83% 84 Ned. '54 3% 84% 84% Ned. '55 I 3% 84% 84% Ned. '55 n 3% 85% 86 Ned. '47 3% (3) 86A 86% Ned. '37 3 g 83% Dollarlng *47 3 94V4 94% Investeringscert. 3.. 9090 Ned 62-64 3 89% 89% Cert. NWS 58 %B 59% Indië '37 A 3 86% 86% Grootboek '46 3 84 ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 45% 44 Nat. Handelsbank 109% 105%exd. Ned. Handelmy. 160% 159% Amst. Rubber 76 74% Deli My .en (Ver.) 95% 94% H.V.A113% 113% Java Cult54% Senembah 65% 65% Vorstenlanden 27% 26 AJK.U186% 184 Berkel's Patent (v.) 195% 197% Calvé Delft cert. 339 341 Kon. Pap. v. Gelder 189% 188 Hoogovens cert305% 306 Möller en Co. N.B. 350 356 Ned. Kabelfabr284 286 Philips 285% 284% Philips pref149% 148% Unilever434% 437 Wilton Feyenoord 256 257% Biliton 2de r256 270 B Dordtse Olie gew 1020 1019% ed Kon Olie (f 20.—) 204.70ed 208 .dem (50 a f 20.— 204e.d. 207 35 Holl Amer lyn 174% 174% Java China Paket 182 181 Kon N Stoomboot 152% 151% KPJM168 166% Ned. Stoomv My 193% 193 v. Ommeren cert. 269% 269% Kon Rott Lloyd 172% 172% Ned Scheepv Unie 180 178% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 89% 88% Den Haag 1937 1 3.. 95 Leiden 1947 92% R'dam '37 I-HI 3% 89% 91 ilndustr. Obligaties Philips Dollarlng '51 99% 99% Premieleningen A'dam '33 99B 100 B A'dam '51 2% 89% 90% A'dam '56 I 2% 83% 83% A'dam '56 2% 100% 100% Eindhoven '54 2% 82% 82% Enschede '54 2%83 82 L Den Haag '52 I 2% 94 94% idem II 2% 96% 96% R'dam '52 I 2% 92% idem II 2% 93% 94 Utrecht '52 2% 88% 90 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank 204 204 H.B U eert205% 205 Rott Bank 175% 175% Twentsche Bank 182 181% Industrie Ondernemingen Albert Heyn270 Borneo Sum. H. My. 74% 73% Ned. G. en Sp. fabr 176 172 Kon. Ned. Grofsm. 101 104% Internatio 93% 95% Rott. Droogdok My. 585 589 Tieleman en Dros 10 18 Ned. My. Walv.vrt. 66 Spoorwegen Dell Spoorweg My. 16% 15% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 353 s 35 A Intern Nickel 112% 113 Anaconda 66f| 67it Bethlehem Steel.... 186 190 Cities Service 71% 72% General Motors 43 43A Kennecott116% 114% Republic Steel 54 54% Shell Oil 93 92% Union Pacific 29 H 29% Un. States Steel 66% 66% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V K. 31/5 Edelmet Kon AA 63 64 Pref w a idem 72% 72% Electrolas B 350exd 352exd. Holl Constructie exd. 385Lexd. Ing our v Bouwnyv 177% Int Kunststof f Ind 40 39 B Leldsche Wolspmn 271 270 Sikkens Laxfabr '53 418 420 B Ver Iouwtabrleken 178 176% Wernink's Betonm 84 L 81 Van wyk Textiel 87 GB 87 B

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 9