Kees Kocli wierp discus naar nieuw Nederlands record Willie Cysouw 11.3 over de 80 meter horden Jeugdelftallen van Hoodenlmi wonnen wisselbeker DEUR NAAR DERDE KLASSE SLOEG DICHT VOOR A.S.C. Zo speelden de „profs" en z staan ze er voor MAANDAG 3 JUNI 1957 Nationale testwedstrijden in Utrecht (Van onze atletiekmedewerker) Snikheet was het gisteren in Utrecht waar op de sintelbaan Maar- schalkerweerd de selectiewedstrijden voor de nationale teams voor de landenwedstrijden tegen België en Frankrijk op 16 en 23 juni a.s. plaatsvonden. In het begin van de middag stond er nog een vleugje wind, maar toen ook dat nog verdween, leek het wel of we ons, tegen de rand van het; bos, in een bakoven bevonden. Maar dan in een bak oven waar goede baksels uitrolden, niet zozeer op de loopnummers als wel op de technische nummers waar de atleten volkomen losjes en soepel waren. Discuswerper Kees Koch beet het spit af, hij zorgde voor een nieuw Nederlands record met een worp van liefst 52.125; een ver betering van zijn oude record (50.36 m.) met bijna twee meter! Bij de dames was het de Zeeuwse Willie Cysouw, die voor een verrassing zorgde door haar serie 80 m. horden te winnen in 11.3, een tijd die nog slechte 0.2 sec. boven het record van Fanny Blankers-Koen ligt! Wanneer we zo de grote hoop uitsla gen. keurig gestencild door de organise rende vereniging Hellas, eens doornemen komen we weer tal van spannende num mers tegen, waaronder de 1500 m., de 800 m. en de 5000 m. een bijzondere plaats innemen. De 800 m. werd op het laatste moment verdeeld in twee series op tijd, en wel een „sterke" en een „zwakkere" serie. In de eerste serie startten o.a. Haus (PSV), de Trekvogels Verwey en Blankestein en de V. en L.-er Flip Koudtfs. Direct na het startschot nam Henk Haus de lei ding op de voet gevolgd door Blanken- stein, daarna Henk Heida (AV *23) en in de staart Koudijs en Verwey. Duidelijk was te zien dat allen er op gespitst waren, de fraaie wisselbeker, beschikbaar gesteld door de Nederlandse recordhouder op de 800 m. Frits de Ruy- ter (1.51.8) in de wacht te slepen. Maar daarvoor zouden ze onder het record moeten lopen! Toen de eerste ronde in 56 rond gegaan was, wist iedereen al dat van een supertijd geen sprake meer kon zijn, want daar was die eerste 400 m. te langzaam voor. Bij het ingaan van de laatste bocht lag Haus nog op kop, als een schaduw gevolgd door Blankenstein, die kennelijk op zijn kans voor het laat ste rechte eind wachtte. Terwijl niemand hem meer verwachtte, kwam toen plot seling Flip Koudijs helemaal buitenom naar voren sprinten. In één rush pas seerde hij alle lopers behalve Blanken stein die hem opving en prachtig mee ging. Zij aan zij vochten ze zich naar de finish. Het publiek brulde van ent housiasme, zozeer was het getroffen door deze ..kwaliteitsloop". Met centimeters voorsprong wierp Koudijs zich tenslotte als eerste over de streep, maar het ver schil was zo klein, dat dit niet in tijd was uit te drukken. Voor beiden 1.52.9, een seizoenprestatie maar geen Ned. record en geen beker van Frits de Ruy- ter. In de tweede serie kon Lambert van der Berg (Holland) het niet bolwerken tegen het geweld van Spierenburg. De roodbroek bleef op 2.1.7 staan. Bij de 1500 m. lopers eenzelfde duel tussen twee atleten die met kop en schouders boven de rest uitstaken n.l. Anton Jonkers (Sprint) en Wim Hoo vers (Thor). Hier was het Roovers die na een 800 m. in 2.07 de leiding nam om die niet meer af te staan, hoewel Jonkers in de bocht nog naast hem wist te komen, daardoor echter enkele meters meer moest lopen en het was deze krachtsinspanning die hem op de finishstuk de das om deed, want toen Roovers voor de laatste maal aanzette, was de Bredanaar verloren. Roovers kreeg 3.55.4 van de jury en Jonkers mocht met 3.55.8 ook niet onte vreden zijn. Lachende derde was hier Ben Veldhoven van Metro, die zich steeds mee had laten slepen en op deze wijze zijn persoonlijk record van 4.04.- op 3.57.6 bracht. Totdat de bel voor de laatste ronde ging was de 5000 m. saai gebleven. Van Zeeland (AAC) had zich 3000 m. lang moe lopen maken en de weg geëffend voor Henk Viset (Cialfo), die stilaan een mooie voorsprong op ging bouwen, die aangroeide tot een kleine 70 m. op een groepje met o.a. Keesom, Paul Verra, Jan Vergeer en Oosterman. De bel voor de laatste ronde scheen Vergeer eindelijk uit zijn wandelslaapje wakker te schudden en hem tot een geforceerde eindsprint aan te zetten. Het gat bleek natuurlijk te groot geworden, hoewel de sympatieke Boskoper het tot op onge veer 10 m. wist te dichten. De tijden wa ren niet denderend: voor Viset 15.12 en voor Vergeer 15.16.2. Wanneer dat aan stonds in Vlaardingen tegen de Belgen ook zo gaat, wordt de 5000 m. een num mer met verliespunten Piet Yska (AAC) won bij afwezigheid van vele cracks een verdienstelijke 400 meter in 50 sec. rond en bij het hink- stapspringen was het ook al iemand uit de tweede rij, die met de overwinning ging strijken. Verschoor (Volt) was met een hink. en een sprong van 13.43 m. de beste. Anders was het op de hordennummers. De 400 m. was hoe kan het anders voor de Wageningen-student Jan Parle- vliet (V. en L.). die de hekken „sprong" in 54.1. Op de 110 m. moest hij tot zijn eigen verrassing zijn meerdere erkennen in clubgenoot Hans Bos. die hem in 15.3 net een tiende sec. te vlug af was. Bos is nog A-junior! en liep voor de tweede maal in zijn leven deze afstand. Hans Luitwieler (Marathon) die opgesteld stond in de jeugdploeg die op 10 juni in Aken tegen Duitsland in het veld komt, en die er nu niet veel van bakte hij werd in zijn serie al uitgeschakeld maakte een uiterst sportief gebaar door de Hagenaar zijn plaats af te staan. Hulde! s t De sprintnummers waren niet best be zet. De 100 m. was voor een tamme Van Hardeveld die in 10.8 verspringer Henk Visser met 10.9 (voor een verspringer een pracht-tijd) naar de tweede plaats verwees en op de 200 m. was het de Trekvogel Jan van der Burg (22.8), die Vi6ser de ereplaats afsnoepte. Wij zagen de lange AAC-er en Europees record houder deze middag niet bij de ver springbak, hoewel hij wel in het pro gramma vermeld was. Speerwerpen heren was voor Frans van der Heyden (AAC) met 61.76 m. Vespringen voor Geldens (PSV) met 6.74 m. en het hoogspringen voor Harry van Kleef die over 1.79 m. kwam. Een geblesseerde Rob Pommee (Holland) eindigde met 1.745 op de vierde plaats. INTERNATIONALE PRESTATIE VAN KEES KOCH Met een variatie op het bekende spreekwoord zeggen we nu niet „Last but not least", maar «Last and best". Want dat was het inderdaad, de beste prestatie van de middag, die discusworp van de Rotterdamse reus Koch. Sinds enige maanden is de DOS-er in dienst bij minister Staf en daardoor heeft hij minder tijd om te trainen als normaal. Deze week nog had hij zware en uitput tende oefeningen gehad. Het zou dus wel niet zo veel worden. Maar zie, ditmaal was de wens nu eens niet de vader van de gedachte, want al in de serie bleek „dat het vandaag ondanks alles toch wel ging". In de eerste finaleworp kwam Koch toen, na anderhalve, bijna twee draaien gemaakt te hebben en met een machtige uitworp op 52.1214, waarmee hij behalve het record ook nog een hoge plaats in de middengroep op de wereld ranglijst verwierf. Na de discus pakte hij ook even de 7.25 kg. kogel om die op 14.78 m. te laten neerkomen. DE DAMES Evenals op de herensprint bleek ook op dezelfde damesnummers hoe arm ons landje momenteel op dit onderdeel is. Vooral nu Puck van Duyne de spikes aan de traditionele wilgen gehangen heeft, is het droevig gesteld. Vorige week liep Hannie Bloemhof, met een stormpje in de rug een hoopgevende 11.6 over de 100 m. in München. Nu kwam ze onder ideale omstandigheden op de korte sprint maar tot 12 sec. rond en op de 200 m. tot schrik niet 25.6. De an dere dames bleven voor het merendeel ver achter! Het derde damesloopnummer de 800 m. was ook niet erg bemoedigend. Stien Scharleman won hier in een matige 2.22 met Co Beentjes (Dem) in 2.23.2 op de tweede plaats. Ria de Winter van de Bataven, die de eerste ronde in 71.- ge leid had, bleek by het belluiden al haar kruit verschoten te hebben. Tegen het einde kreeg ze toch weer wat fut zodat ze tenslotte als vierde in 2.26.9 eindigde. Met onze nationale recordhoudster op deze afstand Gré de Jongh was het af gelopen. Op een sukkeldrafje en be schaamd het hoofd buigend kwam ze als laatste binnen. Er is toch echt wel een tijd van komen en van gaan Gré. In een slechte bak presteerde Wemmy Scholtmeyer het om 5.55 m. ver te sprin gen, voor Mieke Schenk die bij 5.26 m. landde. Corrie van der Bosch van het Oister- wijkse Taxandria was aan het prijzen vergaren, getuige haar uitstekende lyst: eerste bij het kogelstoten met 12.34 m. idem met de discus met prestatie 41.26 m. en tweede op de 80 m. horden in 12 rond. Melbournegangster Nel Zwier (Olym- pia) had aan 1.55 m. al genoeg om zich een plaatsje in de landenploeg te ver werven, hetgeen eveneens het geval was met mej. Van Zelm (Ada) die het tot 38.85 m. speer bracht. OOK WILLIE CYSOUW OP INTERNATIONAAL NIVEAU Na Kees Koch wilde Willie Cysouw niet achterblijven. Misschien heeft ze dat wel stilletjes gedacht toen ze in haar starblok hurkte voor haar serie 80 horden. De eerste drie horden gingen niet zo best maar toen had ze haar cadans te pakken en wipte ze met een korte pas over de hindernissen, na iedere sprong het strekbeen neerdruk kend. Een snelle finish en een interna tionale t(jd was geboren: 11.3 sec. toon den de klokken van de officiële waar nemers! In de schaduw van de kleed kamers waar ze van de emoties bekwam, vertelde ze ons „dat ze dat echt niet verwacht had, na die slechte start en dat haar vader en moeder het over de radio wel gauw zouden horen". Vastbe sloten was ze om in de finale de goede indruk die ze nu gemaakt had nog eens te bevestigen. Tweemaal startte Hetty Kruishoop (01.48) vals in die eindloop en toen moest ze de baan verlaten. Daarna maakte Willie zelf een „fehl- start" en tot overmaat van ramp was het de vierde maal het pistool dat wei gerde. Een snelle tijd kon afgeschreven worden, de meisjes waren veel te ze nuwachtig. Elf-negen kreeg ze, terwijl wij met vier weliswaar niet-officiële tijdwaarnemers allen 11.6 afdrukten. De 11.3 staan echter vast en daar kan niet meer aan getornd worden. Willie zit op het paard en laat ze nu maar oppassen dat ze er niet af valt. Eddie van Praagh (DOS) studeert aan de Academie voor Lich. Opvoeding in Parijs. Sinds enige dagen is hij met va kantie in Nederland en de gelegenheid waarnemend kwam hij nog eens aan de bak bij het polsstokhoogspringen, waar een 3.60 m. op hem lag te wachten, be nevens een kaartje als deelnemer voor NederlandBelgie. „Die 3.60 m. is niet wat ik verwacht had vertelde hij. Vorige week sprong ik in Parijs nog 3.80 m." Shirley Bloomer versloot Dorothy Knode Te Parijs werden dit weekeinde de finales van de internationale tennis kampioenschappen van Frankrfjk ge speeld. De eindstrijd van het dames-en kelspel leverde een Britse overwinning op. Shirley Bloomer (G.B.) versloeg de Amerikaanse Dorothy Knode met 0—1, 6—3. De finale in het heren-enkelspel werd gewonnen door de Zweed Davidson. Hij schakelde zijn Amerikaanse tegenstan der Flam in drie sets uit: 6—3, 64, 6—4. De Australiërs Cooper en Anderson wonnen het heren-dubbelspel. In de eindstrijd versloegen zij hun landgeno ten Sandy en Rose met 63, 60, 63. Shirley Bloomer en Darlene Hard (G.B./V.S.) zegevierden in de eindstrijd dames-dubbelspel over de Mexicaanse speelsters mej. Y. Ramirez en mej. R. met 7—5, 46, 75. In de finale van het gemengd-dubbel spel versloegen mevr. Puzejova en Javorsky <Tsj. Slow.) de Duits-Chileen- se combinatie Edda Buding en Avala met 6—3, 64. (Van een onzer verslaggevers) Het was gisteren een goede dag voor Roodenburg, dat op de terreinen in de Leidse Hout het jaarlijkse jeugdtoer- nooi organiseerde. Niet alleen dat de blauwzwarten het weer mee hadden, maar wat méér zegt: De jeugd van Roodenburg zorgde bovendien voor de aangename verrassing door de bijzon der fraaie ere-prijs, uitgeloofd door de naar Canada geëmigreerde oud-voor zitter. de heer S. Oudshoom, met ere thuis te houden. Deze prijs, als wisselbeker bedoeld, verdiende de Roodenburg-jeugd door de uitstekende eerste plaats van het A- team in dit sterk bezette toernooi en de tweede van de B-jeugd in de tweede afdeling. Wassenaar, dat in de A-afdeling als laatste eindigde, deed het in de B-poule beter, want hier veroverden de groen - witten de eerste prijs. Ook de prestatieprijs viel na stem ming de organiserende vereniging ten deel. De jeugddag werd besloten met de prijsuitreiking en gezien het gehele ver loop was ook deze dag weer in a zichten geslaagd. Uitslagen: Afdeling A: Vios Kinheim WassenaarONA 00; Rooden DHC 2—0; Roodenburg—Wassem DHC—ONA 0—0; KinheimWas 20; ViosRoodenburg 20; K —DHC 0—1: ONA—Roodenburg ViosWassenaar 31; ONAK 20; WassenaarDHC 03; Vios O—0. Kinheim—Roodenburg DHC—Vios 0—0. Eindstand: 1. Roodenburg: 2. V penalties): 3/4 DHC en ONA; heim; 6. Wassenaar. Afdeling B: ONARoodenburg' WassenaarKinheim 21; Rood< —Vios 2—0: ONA—DHC 3—0; Kinheim 10; KinheimDHC ONAVios 00; DHCWassenai KinheimRoodenburg 02; Vios senaar 01; RoodenburgDHC Wassenaar—ONA 00; DHCVi RoodenburgWassenaar 14; Ki ONA 0—3. Eindstand: 1. Wassenaar: 2. R* burg; 3. ONA; 4. Vios: 5. DHC; 6 heim. Advertentie R.K.W.I.K. ivon met 1-2 (Van onze sportredacteur) De poort naar de derde klasse is gistermiddag voor ASC dichtgeslagen. Wel iswaar nog niet officieel, maar één blik op de ranglijst is voldoende om alle optimisme to laten varen. De roodzwarten verloren de belangrijke thuiswedstrijd tegen RKWIK met 12. Deze nederlaag werd in drie minuten tijd een voldongen feit. Tot een kwartier voor het einde leidde een sterk in de aanval zijnd ASC met 10 en leek een roodzwarte zege nog slechts een kwestie van tijd. Toen sloegen de Vlaardingers toe In de eerste helft was er in het veld Spoor een ver schot van linkshalf De geen groot krachtsverschil, alhoewel de Rond verkeerd beoordeelde - hij sprong spelopvatting van de Vlaardingers in te vroeg - was ASC een geslagen ploeg, die periode duidelijk beter was. A.S.C. zwoegde hard. maar ook nu weer was de aanval te traag en nam zij te dik wijls een afwachtende houding aan. Men kreeg af en toe de indruk met slaapwandelaars te doen te hebben. In dien de roodzwarte voorhoede één spe ler met een beetje doorzettingsvermogen zou hebben geteld, zonder twijfel zou den de roodzwarten met grote cijfers hebben gewonnen, want een bepaald so lide indruk maakte de Vlaardingse ach terhoede niet. Als er even door ASC druk werd uitgeoefend stond de RK- WIK-defensie meermalen op het randje van een paniek. Maar het schieten bij ASC geschiedde te onbeheerst, het plaatsen en het po- sitiekiezen lieten veel. zo niet alles te wensen en zo was het doelpunt, dat Lol- kes de Beer enkele minuten voor de rust met een rustige schuiver in de hoek scoorde, eigenlijk tegen de verhouding in en zeker een te hoge beloning voor het bijzonder matige aanvalsspel van de roodzwarten. De aanvallen van de Vlaardingse ploeg waren gevaarlijker van opzet, maar verder dan een buitenspel-doel punt kwamen de blauwwitte bezoekers niet. Zij waren evenmin „hoogvliegers". In de tweede helft was ASC voortdu rend in de aanval en leken de Vlaardin gers er niet meer aan te pas te zullen komen. Pech hadden de roodzwarten, toen een goede kopbal van Spiering te gen de paal belandde en de onmiddel lijk daarna door Vriezen ingeschoten bal door een van de verdedigers op de lijn gekeerd kon worden. Het was een van de weinige sterke momenten van de roodzwarte voorhoede. Na een half uur spelen bracht rechts buiten Bakker uit een corner de stand op 11 en toen drie minuten later In de zaterdag te Utrecht gehou den vergadering van de KNMV 'Ko ninklijke Nederlandse Motorrijders Ver eniging) werd onze stadgenoot G. J. Bosch herkozen in het dagelijks bestuur. Spannende koersen te Duindigt Overtuigende zege van Mangala Kandahar won Sprintershandicap (Van onze medewerker) Zeer interessant en spannend was de strijd in meerdere koersen van het tiental nummers dat Duindigt gisteren bracht. De rechter van aankomst moest vele malen de hulp van het fotofinish-apparaat inroepen om de uitslag te bepa len. De favorieten hadden over het algemeen geen goede dag en werden dikwijls door ousiders overtroefd. Dit was echter niet het geval met de door Delbrassinne gereden Mangala die veel vertrouwen genoot in de ren om de Kinczem-prys voor merriën van 3, 4 en 5 jaar. Tot de laatste bocht had Hykala (Meyna-ert) de kop, met Austrian Gold (Van Dijk) in haar kielzog, doch in het laatste rechte eind kwam de in voortreffelijke vorm verkerende Mangala onweerstaanbaar naar voren en zegevierde met zes lengten voor een verrassende Austrian Gold, die Hykala met één lengte op de derde plaats hield. Bij de driejarige volbloeds moest de foto de aankomst 'beslissen. De favoriet Le Turbulent (v. d. Kraats) speelde in de eindstrijd geen rol. Met een neus klopte Cornet (Burrell) hier Faustinus (Delbrassinne), terwijl Centurion (Van Deuren) op 1 lengte derde werd. De start in de Grote Sprintershandi cap was een mislukking. Kandahar (v. Deuren) en Home Run <v. d. Kraats) hadden direct meerdere lengten voor deel, hetgeen door de anderen over deze korte afstand niet meer kon worden goedgemaakt. In prachtige galop bleef Kandahar 3 lengten voor Rome Run. Op vele lengten volgde de bij de start reeds geklopte Makarit (Delbrassinne) DE DRAVERIJEN Ullustre Hanover (Jansen) nam in het openningsnummer direct een veilige voorsprong op Ulevel (Nottelman) en dit bleek voldoende voor de zege. In het rechte eind werd de tweede plaats van Ulevel nog sterk bedreigd door Uhlan Erebus (Hof), doch Uhlan fouteerde en moest daardoor de derde plaats nog af staan aan Schollevaar S iJo v. d. Berg). Bij de 3-jarige dravers werd een ener verende strijd gevoerd tussen drie van de zeven deelnemers. Geersen, met Vivant Holland!a goed gestart, nam na enige tijd de leiding van Venna Axkit over. maar werd zeer dicht op de hielen gezeten door Nottelman met Victor Ëman-uël en Bloemsaat met Vi talis. Dit trio leverde een verbitterd gevecht met Vivant steeds aan het hoofd, die in 1.27.4 km.-tijd de meerdere bleef. Toen Vi talis in zijn ij ver om Victor Emanuël te passeren, een foutje kreeg, scheen de tweede plaats voor Victor een zeker heid. Vitalis kwam echter sterk terug en werd op foto toch nog tweede. Na een langdurige startfout van de favoriet Urban Hollandia (Geersen), die daarna werd uitgeschakeld, nam Unaniem (Smit) in de Caid-prys het commando op zioh. In diens voetspoor volgde Ukas (Ten Hagen) en de snel naar voren komende Torero <v Gessel). De laatste nam aan de overzijde de ere- positie over maar kon het. op het doel afgaande, toch niet houden tegen zijn belagers, van wie Ukas een verrassende zege boekte (w. f. 9.10). Een nog pretti ger verrassing voor zijn aanhang bracht de tweede plaats van New Vlamingman (v d. Broek) (pl. f.9 20, cov. f.38 10). Op foto werd Quadrupes (Ham) derde vóór Unaniem. foto besliste dat Robert Taylor vc tweede plaats een miniem voordee op Thundera (Kooyman). De uitslagen luiden: Abdulprys; 1. Ullustre Hanover sen) (1.32.3); 2. Ulevel; 3. Soholle\ Tot.: wl. f6,80. pl. f 1.90. 1.40. 3.« f 13.60; cov. f 3.50. Borinusprys: 1. Vivant Hollandia Geersen) (1.27.4); 2. VI talis; 3. Emanël. Tot.; wi. f 1.50, pl. f 1.20 gek. f2.40; cov. f2.60. Caddiprys: Le afd; 1. Ukas (H. C. t gen) (1.28.5); 2. New Vlamingman: drupes. Tot.: wi. f9.10, pl. f2.80, 9.1 gek. f9.00; cov. f38.10. O&idprijs 2e afdeling; 1. Uncle j Zuyderdiuln) (1.27.8); 2. Robert Ra j Thundera. Tot.: wi. f4.50. pl. f2.2 f 6.CO; gek. f 11.90; cov. f8.10. i The Gleaner T-pry 1. Sammy SP. de Vlieger) (1.24); 2. Tarant» Rosa Dear. Tot.; wl. f8.00; pl. f2.4 f 3 50, gek. f3.90; cov. f5.80. j Aduardprijs: 1. Quicksilver S (F. wershelmer) (1.22 5); 2. Lando; 3. Spencer. Tot.: wl. f8.80 .pl. f 1.4 1.20; gek. f27.60, oov. f5.10. RKWtK-doetman Lens onderschept een aanval van ASC. (Fort» LJD. VWn/VMet) Een zeldzaam mooie strijd leverden de 18 deelnemers in de De Gleaner T-prijs, die Jan de Vlieger met Sammy Mars op fraaie wyze in zijn voordeel besliste in 1 24 - km.-tijd. Wel was de eindsprint van de door W. Leeuwenkamp gereden Tarantella formidabel maar Sammy be hield op de streep een neusje voordeel, zoals de foto uitwees. Rosa Dear (Jo v. d. Berg) plaatste zioh derde. Opwindend was ook de strijd in de internationale draverij over 2500 meter. De favoriet Romeo Spencer (Geersen) voerde lange tijd het veld aan, maar uit de achterhoede kwam de stayer Quicksilver S (Louwersheimer) sterk 1 naar voren en alle aansporingen van Geersen ten spyt, moest hy voor zyn aanvaller het hoofd buigen. Zelfs moest Romeo de tweede plaats nog prijsgeven aan de Belg Lando (V. Prooten\, die steeds minder gunstig in de koers lag, doch die een zeer snelle finish liep. In de Fortuna-prys revancheerde Geersen zich door met de snelle Spen cer Hollandia de overwinning in de wacht te slepen. Typhoon (Strooper), die een slecht startnummer had, werd tooh nog een uitstekende tweede. Ren- tinus (Ham) werd op foto derde voor Queen Mary (Nottelman). De door 12 paarden betwiste slotdra- verij werd een mooi suoces voor Jaap Zuyderduin met Uncle Sam. Hy bracht deze snelle doch voorheen uiterst ner veuze Ulustre Hanover-zoon op vlotte wijze van start en nam direct een be hoorlijke voorsprong op de overigen, die door Robert Taylor (v. d. Bere) werden aangevoerd. Smetteloos en zon der een moment ernstig te zijn bedreigd ging de Uncle naar een 1 27.8 zege. De Het ..veld" in de bocht tijde draverij om de Caid-prijs te digt. Unaniem (Smit) heej leiding, gevolgd door Ukas. Forbunaprijs: 1. Spencer Holland H. Gcersem (1.23.2); 2. Typlhc Ren.tin.us. Tot.: wi. f2.30, pl. 11,8C f 1.50; gek. f3.80; oor. f6.50. De rennen: KlnczemprJJs; 1. Mangala (F. D« slnne); 2. Austrian Gold; 3. Hykala wi. f 1.90 (stal), pl. f 1.30. 3.40; gok. oov. f 9 60. Majeotorprljs: 1. Comet (A. Buur* Faustinus; 3. Centurion. Tot.; wi. (stal), pl. f5.50. 2.50, 1.90; gek. f8.5 f 6.20. Grote sprintershandloapprijs1. K har (F. Vandeuren); 2. Home Run- karlt. Tot.: wl. f2.40, pl. f 1.40 1.1 f 1.80, cov. f3.40. Totale omzet f 160.202, De Nymegenaar H. Linders Apeldoorn kampioen van Nedt hoofdklasse klein biljart geworden laatste partij won hij met een mo van 27.77 van De Vries uit Grom die in dit toernooi het hoogste alg< gemiddelde (15.77) bereikte, maar ondanks op de voorlaatste plaats digde. Voor de voorronden van het nooi om het wereldkampioenschap bal (Europese zone. groep 2) werd dag te Nantes de wedstrijd Frank: IJsland gespeeld. De Fransen wc met 80. EREDIVISIE FeyenoordAmsterdam 22 Willem 2Elinkwijk 40 BW—Rapid JC 3—1 EnschedeMVV 72 PSVEindhoven 74 Fortuna '54GVAV 32 VVV—Sparta 2—1 DOS—NAC 4—1 Ajax 34—49 DOS 34—35 Fortuna '54 3445 Rapid JC 34—33 Enschede 34—41 NO AD 34—31 MVV 3440 Amsterdam 3430 Feyenoord 3439 GVAV 34—28 PSV 34—39 BW 34—26 VW 34—38 Elinkwyk 34—24 Sparta 34—36 Willem 2 34—22 NAC 3436 Eindhoven 3420 le DIVISIE A AlkmaarDWS 22 Helmondia—SVV 1—2 WageningenHVC 22 Xerxes—K FC 31 VolewijckersHaarlem 22 ADO 30—47 VSV 30—30 Alkmaar 30—38 Graafschap 30—27 Llmburgia 30—37 Wageningen 30—26 Xerxes 30—37 Roda Sport 30—26 SVV 30-35 KFC 30—25 HVC 3034 Volewjjck. 3025 Helmondia 30—32 DWS 30—21 Haarlem 30—30 Emma 30—10 le DIVISIE B I StormvogelsEBOH Hermes DVSHelmond DFCVolenöam Blauw WitRigtersbleek Blauw Wit 3017 SHS 3- Stormvogels 3045 Excelsior 2: DFC 30—38 Rigtersbl. i Volendam 30—36 Helmond RCH 30—35 EDO 3 Sittardia 30—32 AGOVV 3 Vitesse 30—31 Fortuna VI. 3' HDVS 30—31 EBOH 3 2e DIVISIE A OosterparkersZwolse Boys HeerenveenPEC Leeuwarden 2843 Heerenveen 26 Rheden 28—39 Velocitas 28 Heracles 28—37 PEC 2; Veendam 28—35 Zwolse B 1 Be Quick 28—30 Oosterpark. 2- Tubantia 28—29 Go Ahead 2. Oldenzaal 28—27 Zwartemeer 2: Ensch. Boys 28 De interland voetbalwedstrijd land—Roemenië, welke zaterdag in Lenin-stadion te Moskou werd gesp eindigde in een gelijkspel: 1—1. B rust was de stand 00.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7