LIGTYOET Lange afstandwedstrijd werd groot succes Duizenden trokken er weer op uit Een autotocht is heerlijk.... Fransman Gauthier triomfeert voor vierde maal! Vangst was erg verschillend Joop van cler Putten won Ronde van Noordwest Nederland De botenverhuurders hadden hun bo ten reeds dagen te voren verhuurd en men liep groot gevaar het zonder vaar tuig te moeten doen als men dit niet tevoren besproken had. Zo was het bij Goozen aan Hoogmade, bij v. d. Kamp en Colijn aan de Ringvaart en zo was het bij vele botenverhuurders. Daar komt nog bij, dat het dit weekeinde uit zonderlijk fraai weer was, waardoor een nog groter aantal hengelaars reeds voor dag en dauw op pad was gegaan. Verzamelplaatsen waren er genoeg, waar men gezellig de dag kon afwachten onder het genot van een kop koffie met een koek. Natuurlijk worden hier de stoute verhalen gedaan over vangsten het vorig of nog eerdere seizoenen ge daan. WIELRENNEN Ronde van Italië De 14 etappe van de Ronde van Ita lië, van Genua naar St. Vincent over een afstand van 235 km is gewonnen door de Italiaan Baroni in 6 uur 24 mi nuten met een gemiddelde van 36.718 km per uur. De uitslag luidde verder: 2. Benedet- ti (It.). 3. Albani (It.). 4. Bagnara (It.). 5. Padovan (It.). 6. Baffi (It.), 7. Van Est (Ned.), 8. Rolland (Fr 9. Zamboli (It.). 10. Schellenberg (Zwits.), 11. Nas- cimbene (It.), 12. Sabbadini (It.), 13. Gismondi (It.). 14. Pintarelli (It.). 15. Tosato (It.). 16. Astma (It.). 17. Con- terno (It.) 18. Cainero (It.) z.t. als Ba roni; 25. Wagtmans (Ned.) 6.28.58, 28. Donker (Ned.) z.t., 33. Voorting z.t.. Op de 44e plaats ex aequo kwamen de ove rige Nederlanders De Groot. Kersten en Nolten binnen in dezelfde tijd als Wagtmans: 6.28.58. Het algemeen klassement na de 14e etappe luidde: 1. Rolland (Fr.) 67.09.28, 2. Louison Bobet (Fr.) op 5 sec., 3. Bal- dini (It.) op 7 sec., 4. Nencini (It.) op 20 sec., 5. Defilippis (It.) op 32 sec., 6. Gaul (Lux.) op 1 minuut. De uitslag van de 15e etappe van St. Vincent naar Sion luidt: 1. Louison Bobet (Fr.) 3 uur 39 min. 58 sec. gemid. 36.604 km/uur, 2. Nenci ni (It.) z.t., 3. Gaul (Lux.) z.t,, 4. Ge- miniani (Fr.) 3.40.03. 5. Baldini (It.) 3. 44.37. 6. Fornara (It.) z.t., 7. Boni (It.) z.t., 8. Fabbri (It.) z.t., 9. Favero (It.) 3.46.49, 10. Impanis (Belg.) z.t.. 11. Wagtmans (Ned.) z.t.. 12. Schellenberg (Zwits.) 3.49.58. 13. Sabbadin (It.) z.t., 14. Janssens (Belg.) z.t„ 15. Grassi (It.) z.t.. 16. Carlesi (It.) z.t.. 27. Van Est (Ned.) 3.51.12. 33. Voorting (N.) 3.53.55 42. De Groot (Ned.) z.t., 59. Nolten (N.) 3.58.22, 60. Donker (Ned.) z.t., 70. Kers ten (Ned.) 4.05.15, Na de vijftiende etappe luidt het al gemeen klassement: 1. Louison Bobet Fr.) 70.49.31, 2. Nen cini (It.) 70.49.46. 3. Gaul (Lux.) 70.50. 26. 4. Baldini (It.) 70.54.12, 5. Geminiani (Fr.) 70.54.18, 6. Fornara (It.) 70.55.38, 7 Fabbri (It.) 70.56.34, 8. Impanis <B.) 70.57.56, 9. Rolland (Frankrijk) 70.59.26, 10. Defilippis (Italië) 70.59.58, 11. Boni (It.) 71.00.06. 12. Poblet (Sp.) 71. 01.14. 13. Wagtmans (Ned.) 71.02.26. 14. Fallarini (It.) 71.06.14. 15. Van Est (N.) 71.06.53, 16. Moser (It.) 71.07.37. 17. As- trua (It.) 71.09.23, 18. Maule (It.) 71.11. 18.. 19. Voorting (Ned.) 71.13.14. 20. Fantini (It.) 71.14.55. 20. Nolten 71.27.08 33. De Groot 71.28.53, 50. Donker 71.45.57 58. Kersten 71.52.26. Swift De uitslag van de vijfde rit der voorjaarscompetitie luidt: A- en B-klasse, 100 k: 1. W. Vrees wijk 2.34.12; 2. H. v. Gent; 3. P. Turk. C-klasse, 66 km.: 1. W. v. d. Befg 1.48.15; 2. H. Kralt; 3. Ph. Jansen. D-klasse, 40 km.: 1. W. Kooien 1.08.25; 2. K. Kassteel; 3. B. Zoet. Dinsdagavond recordreden over een afstand van 34 km. Voor deze record- ritten schonk de heer Van Puffelen een beker voor de A-klasse; de heer Van de Markt deed dit voor de B-klasse. Voor de avondcompetitie rijden A-, B- en C-klasse donderdagavond 51 km. De afstand voor de D-klasse is 34 km. Beide avonden wordt om 7 uur gestart bij De Zijl. De Ronde van Made voor adspiranten werd gewonnen door Reinier Riethoven. Ook de dames lieten zich niet on betuigd bij de opening van het visseizoen. Reeds bij het krieken van de dag trof fen wij de leden van de Leidse Henge laarsvereniging ,,'t Hof" aan langs de Ringvaart bij Leimuiden, waar men on der leiding van de voorzitter, de heer J. van Went, bezig was in een onderlinge wedstrijd. Om vier uur was men van het Havenplein vertrokken, natuurlijk alle op de bromfiets, dat een uitstekend ver voermiddel is voor de hengelaars. Het prachtige weer had kennelijk ook vele dames er toegebracht deze eerste viszondag met hun echtgenoten mee te maken. Overal op onze tocht langs de „visgronden" zagen wij dan ook vele dames manhaftig de hengel hanteren, alleen bij het aanslaan van de maden of een wormpje moest manlief nog wel eens bijspringen. De polders van Hoogmade, waar men de rust als het ware inademt, bleken eveneens geliefkoosde visplaatsen te zijn, waar velen dan ook met hun bootje tus sen riet en eilandjes een prachtig plekje bleken gevonden te hebben. Dat men ook ter dege op de hoogte moet zijn, niet in verpacht water te vis sen, ondervonden enkele hengelaars in Leimuiden langs de Herenweg. Wel zeer ongaarne maakten de mannen van de Rijkspolitie tegen enkele onopzettelijke Pracht zeilweer op de Kaag (Van onze zeilmedewerker) Ook dit jaar was de lange afstandwedstrijd van de Kon. Zeil-, Roei- en Motorsportvereniging De Kaag weeg weer een groot succes. Daartoe werkten het weer en de lopende wind dan ook mede. De velden wedstrijdschepen trokken na gestart te zijn over het Zweiland naar de Sever, voeren door de landelijke omgeving van de Diepenhoek en Ade. Dan moest in de Ringvaart opgekruist worden tot Balgarije en over de Kever, Eymerspoel, Dieperpoel, Nor- remeer en Zweiland op de finish aan. Een waarlijk prachtige toertocht en ware het geen wedstrijd geweest, men zou genietend hebben rondgedwaald langs deze prachtige route. Maar wedstrijd is wedstrijd, en ver beten werd onder de fok of grootzeil doorgegluurd naar de tegenstander, geen oog dus voor het natuurschoon! Bij het kruisen in de Ringvaart liepen verschil lende velden in elkaar en vele automo bilisten zetten hun wagen stil om het drukke schouwspel van over stuurboord en bakboord elkaar naderende schepen gade te slaan. Tegen het einde van de maar wordt toch pas goed met een draagbare radio van GANGETJE 12 TEL. 23005 Bordeaux - Parijs De Fransman Bernard Gauthier heeft voor de vierde maal de wedstrijd BordeauxParijs gewonnen. De 56e BordeauxParijs is voor de deelnemers zeer zwaar geweest, en te vens zeer spannend omdat Bernard Gauthier, die de wedstrijd gedurende 15 uren controleerde, te maken had met energieke en moedige tegenstanders, die niet schroomden aan te vallen al maakten ze hun debuut. De echte slag ontbrandde na Chatel- lerault waar de Derny's klaar stonden. Deze strijd hield aan over de volle 300 km die tot aan het Pare des Princes moesten worden afgelegd, en bereikte een hoogtepunt toen de vermoeidheid en de hitte zich deden gelden. Toen raak ten Elliott, Robinson en Scodeller, die met Bouvet en Dupont de eerste aan- valsoperaties hadden geleid, ver achter, evenals Barone en van Vaerenberg. Ook Dupont kwam in moeilijkheden, maar hij herstelde zich in de laatste fase van de strijd en legde beslag op de tweede plaats. Dariïgade nam het initiatief voor tal van furieuze offensieven, met de groot ste verbetenheid doorgevoerd, en speelde een hoofdrol totdat hij 60 km voor de finish terugviel door heftige krampen. Mahé maakte, nadat Van Geneugten een kleine 100 km. lang aan kop had gereden en toen was achterhaald, de in druk van een mogelijke winnaar, zo ge makkelijk en soepel was zijn pedaaltred. Maar ook hij was niet bestand tegen de slot aanval van Gauthier. Hij kreeg bo vendien op 65 km van de finfish ban- denpech. doch op dat moment had hij al geen kans meer om Gauthier te ach terhalen. Wat Van Looy aangaat, deze reed lange tijd uitstekend, zodat hij een ge vaarlijke concurrent voor Gauthier leek. Maar hij moest nog voor Chateaudun voor goed afstappen, slachtoffer van de zon en van de hitte die ook goeddeels de oorzaak waren van Elliotts ineenstor ting. De uitslag van de wedstrijd Bordeaux —Parijs luidt: 1. Bernard Gauthier (Fr.) 551 km in 15 uur 19 min 1 sec, gem. snel heid 35.973 km/u; 2. Jacques Dupont (Fr.) 15.25.43; 3. Francois Mahé (Fr.) 15.28.28; 4. Albert Bouvet (Fr.) 15.31.45; 5. Van Geneugden (B) 15.32.54; 6. Van Vaerenberg (B) 15.37.45 - 7. Darrigade (Fr.) 15.42.00, race vlakte de wind sterk af en vele koplopers zagen machteloos toe hoe de achter hun liggende schepen, die nog een windbaantje hadden, inliepen en soms nog passeerden. In diverse klassen waren de afstandverschillen bij de finish enorm groot. Toen de winnaar in de Pampusklasse bijv. zijn schip al lang afgetuigd had en aanstalten maakte om huiswaarts te gaan, moesten er nog steeds klassegenoten binnenkomen! De uitslag van de lange afstandwed- s'trijd was: Valkenklasse: 1. Ir. H. F. Zuiderbaan; 2. dr. G. A. S. Jongeneel; 3. E. J. Hoppe; 4. M. v. d. Elshout; 5. E. Rolf v. d. Bau- men. Drakenklasse1. H. W. v. d. Steen; 2. W. Klomp; 3. A. Warners. Regenbogen: 1. J. C. v. d. Velde; 2. ir. G. A. Bakker; 3. A. Gebuis; 4. mevr. v. d. BasMaartense. Finnjollen: 1. F. W. D. Grimm. Olympiade jollen: 1. P. C. Loogman; 2. R. Rijks; 3. C. Zwetsloot; 4. A. van Tienhoven; 5. H. J. Worst. Vryheidsklassë: 1. E. Swart; 2. mej. J Couwenberg; 3. H. Schalk; 4. J. R. de Vries; 5. J. Gaillard. Sternklasse: 1. E. Hofkes; 2. B. Die penveen. 16 M.2 klasse Punt en Streep: 1. H. B M. J. Worst; 2. F. van Dam; 3. G. van den Akker; 4. H. S. Poppe; 5. J. Ko ning. Pampusklasse: 1. G. Biesot jr.; 2. C Chaudron; 3. M. Cosjjn; 4. E. A. La- bouchère; 5. E. Tissing. 12 voetsjollen: 1. H. M. Reyers; 2. N. A. Nederburgh; 3. mej. H. Hageman; 4. A. W. Reyers; 5. mej. M. E. Holtrop. Jeügdklasse: 1. R. Ryke; 2. R. Bak ker; 3. G. Nater; 4. R. Albers; 5. Tj. M. de Vries. OEFENWEDSTRIJDEN. Op de zondag werden de uitge stelde oefenwedstryden van Hemel vaartsdag verzeild. Het mooie weer èn deze wedstrijden gaven de Kaag het aanzien van een dag in de Kaagweek! De twee eerste wedstrijden werden gevaren met een aardig briesje; in de laatste wedstrijd echter deed de wind soms rare dingen en zwakte sterk af. Het werd gelukkig geen drijfpartjj. De belangrijkste prestatie in deze oefenwedstrijden was wel die van dr. G. A. S. Jongeneel, die in het sterke Valken A 1-veld driemaal eerste werd. Een pres tatie, gezien de gelijkheid van krachten in de Valken, waar bovendien scherp ge varen wordt en over een redelijke ken nis van het wedstrijdreglement be schikt wordt. Iets, het zij hier nogmaals herhaald, en het is ook in de serie oefenwedstrijden weer terdege gebleken, wat in andere klassen veelal niet het geval is. Wij zagen zeilers grove overtredingen maken tegen de regels gesteld voor het uitwijken en toch rustig doorzeilen en finishen! Hoe men zich bij een boei dient te gedragen, wanneer ruimte ge vraagd kan worden, of ruimte gegeven moet worden is voor velen nog een on bekend terrein en men vaart dus maar ,raak"! Met een dergelijke mentaliteit, ook in een oefenwedstrijd is de zeilsport niet gediend en het is dan ook verheu gend, dat de voorzitter van de vereni- Teniiiscompetitie TOEG HILLEGERSBERG 3—DE LEIDSE HOUT (Overgangsklasse B) 4—4. Een wedstrijd waarin reeds „zeker" gedachte winstpunten verliespunten werden. Toeg Hillegersberg nam de lei ding in deze ontmoeting met de winst uit het 2e dames enkelspel. Mevr. Splin ter wist mej. v. d. Ven in de le set kra nig tegenstand te bieden, maar de vas tere drives van de Rotterdamse speelsters waren haar op den duur te machtig, 4—6. 2—6. Daarna trad F. Lalisang in het strijdperk tegen de geroutineerde ir. Vercammen. Het werd een boeiende strijd, waarin aanvankelijk Lalisang, hoog tempo spelend en bij iedere kans aan het net opererend, de dirigeerstok hanteerde. Zijn constante netpressie won het van de passings en loks van zijn tegenstander. In de 2e set kon hij er dat hoge tempo niet meer uitdraaien en di rect nam de Rotterdammer het heft in handen. Uitstekend spreidend en laag passerend bracht hij Lalisang tot mis sers. Van 3—3 gelijk in de 2e set maakte hij zes games achter elkaar. Bij de Leid se Hout rekende men al op een verlies- punt. Maar Lalisang blééf vechten en vond zowaar dat tempo-spel dat hem de le set gegeven had, weer terug. Van 3—0 werd het 3—3 en al was de volgende game voor de Rotterdammer, vérder liet Lalisang het niet komen. Met 64 in de 3e set was de stand in partijen gelijk. Mevr. v. Berge-Henegouwen trad daar na gelijk met haar teamgenoot Bonte aan voor resp. het le dames enkelspel en 2e heren enkelspel. Beide partijen wer- ging, de heer L. van der Steur, hierop na afloop van de wedstrijden nadrukke lijk wees. Wim Klomp en John Hofland deden het respectievelijk in de Draken en de Regenbogen zeer verdienstelijk. De Olympiadejollenzeilers zeilden de laatste race allen een verkeerde baan. In deze klasse behaalde Sjirk Haaksma de meeste punten in het totaalklassement. Hans Gaillard gaat het in de Vrijheidsklasse steeds beter doen, met 110 punten zege vierde hij in het klassement voor E. Swart. 16 M.2 Streep en idem punt waren voor resp. Fr. van Dam en H. Poppe, terwijl E. A. Labouchère opmerkelijk goed zeilde in de Pampusklasse. Guus Nater ontpopt zich in de Jeügdklasse langzamerhand tot een goed tacticus. Wij zagen hem eenmaal op knappe wijze langs de kraag van een windbaantje van een achterste positie om het veld heen naar de kop lopen! Totaaluitslag oefenwedstrijden. 12M.2 Sharpies: 1. W. Guldemond; 2. N. Boschma; 3. C. Guldemond. Valken Al: 1. G. A. S. Jongeneel; 2. ir. H. F. Zuiderbaan: 3. E. A. A. Rolf v. d. Baumen; 4. J. P. J. Bakker. Valken A2: 1. A. J. Klein; 2. W. En gelhard; 3. M. v. d. Elshout; 4. C. Hoe venaar; 5. J. de Jager. Drakenklasse: 1. W. Klomp; 2. H. W. v. d. Steen; 3. A. Warners. Regenboogklasse: 1. J. Hofland; 2. A. Gebuis; 3. ir. G. A. Bakker 4. J. C. v. d. Velde; 5. J. H. C. Sieverts. Finnjollen: 1. K. H. Warburg; 2. W. Maarse. Olympiadejollen1. Sj. H. Haaksma; 2. ir. W. v. Noordt; 3. Ch. Zwetsloot; 4. Rob. Rijks; 5. A. A. van Tienhoven. Vrijheidsklasse: 1. J. Gaillard; 2. Ed. H. Swart; 3. H. Schalk; 4. J. R. de Vries; 5. Gebr. Korswagen. Sternklasse: 1. B. Diepenveen. 16M.2 StreepklasseÏ.Fr. van Dam; 2. W. van Iersel; 3. H. Worst; 4. J. Ko ning. 16 M.2 Puntklasse: 1. H. Poppe; 2. W. Kreukniet. Pampusklasse: 1. E. A. Labouchère; 2. M. Cosijn; 3. H. J. Duchateau; 4. G. Biesol jr; 5. G. K. Pauli. 12 Voetsjollen A: 1. L. H. van Leeu wen; 2. M. A. Nederburgh; 3. A. W. Reyers. 12 Voetsjollen B: 1. Fr. van Hoeken; 2. A. Wessels; 3. Fr. Walenkamp; 4. me vrouw J. A. Stades—Veth; 5. A. J. Sand- berg. Jeügdklasse A: 1. Guus Nater; 2. Rudy Bakker; 3. Ruud Rijks. Jeügdklasse B: 1. Tj. M. de Vries; 2. mej. P. van Kampen; 3. Tom Westen jr. MAANDAG 3 JUNI 1957 Eerste vis-sondag werd ware feestdag (Van een onzer verslaggevers) Wie zoals wij zondagmorgen in alle vroegte getuige geweest is van de uittocht van de duizenden sportvissers, gewapend met kostbaar of minder kostbaar materiaal, moet wel een zeker medelijden gekregen hebben met de vissen, waarop op deze eerste vis-zondag van het nieuwe seizoen deze grootscheepse aanval werd ingezet. Vele van deze duizenden sportvissers zullen de komende dagen nog vele, zeer vele malen de stad ontvluchten om aan het water, hetzij in een boot, hetzij aan de kant te genieten van de rust en vrijheid, die in de wijde polders nog te beleven is. overtreders verbaal op, waardoor deze eerste viszondag voor hen nu niet heel leuk verliep. Over het algemeen was de vangst op deze eerste zondag erg verschillend. Zo waren wij er getuige van, dat binnen een kwartier vijf behoorlijke voorns ver schalkt werden door een der Leidse hen gelaars en toonde ons een Haagse kap per enkele prachtige brasems, terwijl er ook waren die na enkele uren turen nog geen „stootje" gezien hadden. Echter vangst of geen vangst, op deze eerste zondag hebben tienduizenden in ieder geval genoten van het uitzonder lijk fraaie weer en zullen velen vandaag bruingebrand hun plaats op kantoor of werkplaats hebben ingenomen, stellig met het voornemen het een volgend keer weer over te doen. Worterpolo^: om petitie De weersverbetering van de laatste dagen is uiteraard bij iedereen welkom, maar misschien toch wel het meest bij de waterpolospelers(sters), die nu na een week van afgelastingen, met hun com petitie kunnen starten. Voor Sleutelstad zal dan de le wedstrijd tegen De Vrije Zwemmers zijn, vorig jaar de tegen standers in de promotiecompetitie. Toen werd het een gelijk spel, maar sindsdien zijn de verhoudingen wat veranderd en zo zal Sleutelstad donderdagavond waar schijnlijk wel de eerste punten gaan behalen. LZC gaat op bezoek bij Swift, waar wel weinig krachtsverschil zal zijn en dus de punten wel eens verdeeld zouden kunnen worden. Vanavond moet de Zijl de eerste 2 punten zien te bemachtigen, bij het Goudse DONK. Er staat ook nog een Leidse derby op het programma voor de komende week, nl. woensdagavond de wedstrijd LWV 1LGB 1 heren voor de kling competitie. LGB iets sneller, de Watervrienden technisch en tactisch wat beter. Een volkomen open strijd dus. Programma van in Leiden te spelen wedstrijden: Maandag 7.30 uur: LGB bLWV Jon gens; LGB 1 BZPC 1 dames; LGB II BZ PC II. Dinsdag 7.30 uur: De ZijlAZC Jon gens; De Zijl 3WZC 2; De Zijl 2— GZC 4. Woensdag 7.15 uur: LWVLGB meis jes; LWV 2—LGB 2; LWV 1—LGB 1. Donderdag 7.30 uur: Sleutelstad 1 HVGB 1 dames; Sleutelstad 2—De Zijl 3; Sleutelstad 1—DVZ 1. Snelste in eindsprint Joop van der Putten, tien dagen geleden spurtwinnaar in de eerste etappe van Olympia's Toer en daarvoor triomfator in de Ronde van Noord-Holland, heeft zondagmiddag op indrukwekkende wijze zijn snelheid uitgebuit om ook de Ronde van Noordwest Nederland op zijn naam te brengen. Soldaat Van der Putten versloeg op de sintelbaan van het gemeentelijk sport park te Alkmaar tien makkers, die met hem de bloemen aan het slot van de 225 km. lange rit over de vlakke Noordhollandse polderwegen betwistten. Met ge ring verschil duwde Van der Putten het eerste zijn voorwiel over de eind streep voor zijn militaire kameraden Robbie van de Ruit en Ben Theunisse. Pas op de vierde plaats kwam de eerste „burger", namelijk Ab Geldermans. Amper 14 kilometer na de start op het Waagplein in Alkmaar waren Bloedjes, Van Dijk, Beentjes, Hagman en Ent hoven aan de haalg egaan. Dit vijftal werd pas na 80 kilometer weer ingelopen. De grote slag begon in de buurt van Den Helder. Bogers, Kooper en De Vries wipten uit het veelkleurige peloton, ge volgd door Geldermans en later o m. door Theunisse, Van der Putten, Schalk Verhoef en De Boer. Vlak voor Hoorn (138 km.) bestond de hoofdmacht uit Een slecht begin van helf seizoen. Deze twee visseri\ onbewust in. in verboden q dat kwam hen op een prft baal te staan. 13 man en was de strijd besty Beemster viel Wim Bogers me: broken bracket af en even li dween ook De Vries uit de htj De uitslag luidt: 225 km.: i der Putten (Den Haag) 5 uir 50 sec.; 2. Robbie van de Ruiti dam) z.t.; 3. Ben Theunisse z.t.; 4. Ab Geldermans (Bever} 5. Mik Snijder (Halfweg) z.t.; Klebach (Amsterdam) z.t.; Verhoef (Rotterdam) z.t.; 8. Wetten (Noordwijkerhout) z.t.; Boer (Edam) z.t.; 10 Coen Nie verwijk) z.t.; 11. Jan Groot (I z.t.; op 6 min. 26 sec.: 12. De V sterdam); op 6 min. 46 sec.: 13 ling (Den Haag)14. Nedriks kerk)15. De Groot (West Gr den drie-setters. Mevr. v. Bei gouwen stond op verlies 3—f, won tenslotte met 3—6, 7—5,6| stond op winst, n.l. 1—6, 6—2, en verlóór nog. Uit de enkelspfj dus een 2—2 stand. De duj werden eveneens eerlijk gedj dames dubbel was in 2 sets ti Hillegersberg, het heren dubbej voor de Leidse Hout. De eera gemengd-dubbels werd een oj verliespunt. Met 6—3, 6—4 moei v. Berge Henegouwen—Lalisai aan hun tegenstanders late mevr. Splinter/Bonte combiia de 2e gemengd-dubbel voo: vooral in de 3e set. zodat ro trekken van de kruitdamp in i moeting, beide teams evenveé tégen konden noteren, 44. Verdere uitslagenLeidse Metselaars 2, 6—2. Teylingeni Hout 3, 3—5. Leidse Hout 4-0 senaar 5, 4—4. Alphen (zatj Leidse Hout 2—3. LLTC 1—PARK MAI klasse) 7—1. LLTC Een fraaie prestatie van on} noten dit kampioenschap, nil minst om de wijze waarop hetj haald. Geen enkele maal zijn kelijk bedreigd geweest. Welisi den vele partijen in de compel ook in deze ontmoeting, in 3 si maar de cjjfers waarmee de 3 werd gewonnen waren toch I overtuigend. De heren enkel} verden 2 overwinningen op vl Van Dongen moest voor de li de competitie all out gaan oö tegen Molhuyzen in handen s De uitslag was 8—6, 46, brandts speelde tegen De Breyl set, waarin hem niets en zijn l der alles lukte. 0—6. De beide sets had hij zijn slagen echter) der controle en dat kostte ID- party, 0 -6, 6—3, 6—2 voor i speler. Mej. Hölscher bezorgd Van Dongen, haar ploeggenotj dige koude rillingen, alvorens met 6—4, 3—6, 6—4. Mej. van| Altena was tegen mevr. VinkB 1—6, 3—6 kansloos. De resterej tijen werden allemaal winstpi LLTC. zij het dan dat drie va eerst in de 3e set werden ba de kampioenen onze hartelij) wensen. Overige uitslagen: LLTC I wijk 2 (3e klasse) 3—5; LLTG 3 (3e klasse) 4—4. LLTC 4-0 senaar 4 (4e klasse) 3—5. ROOMBURG 1 Houtrt klasse) 71. Roomburg heeft zyn kamj met een overwinning in de la: petitiewedstrtfd nog wat duid accentueerd. De Roomburg-h ren ongenaakbaar. Lim won z spel tegen Meeuws met 6—2, Agterhorst stond Tiemersma nl mes toe, 6—1, 6—1. De daml echter strijd moeten leveren wapens, waarover zij de M hadden. Voor mevr. Kasten wapens voldoende, zij won rf 13—11!, 63, maar mevr. Ut} er haar tegenstandster, mevr.f v. Zeyl niet mee klein krijgen, a het maar héél, héél weinig. 9—7, 5 7 was deze partij de el voor Hou trust. De dubbelspel alle voor Roomburg. Lugdunum-veterar wonnen in Aiphe Op de Alphia-terreinen is gi zeer geslaagd voetbal-tournooi voor veteranen boven de 35 groot aantal inschrijvingen wa tournooi binnengekomen, waa: minder dan 30 wedstrijden moesten worden, om tot de vi ten te komen, te weten de elf Alphia, Arsenal, Lugdunum et burg. Alphia en Lugdunum eii hun poule gelijk, waarna stra de beslissing brachten ten gun: Sleutelstadbewoners. Hierdoo: de Leidenaren in de finale mei burg en ook in deze ontmoetii gen de kikkers een beslissin nemen van strafschoppen. De i was voor Arsenal, dat met Alphia.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 6