KW 48 zorgt voor Koiiinginiieliaring Beschaafde operette-uitvoering der „Toonkunst"-klassen Veel waardering hij jubileum van 55-jarig Excelsior Hedenmiddag in Soestdijk aan H.M. de Koningin aangeboden Prot. Chr. ziekenhuis in Alphen 96ste jaargang Maandag 3 juni 1957 Tweede blad no. 2915T WONDER DER GEBOORTE Opgetogen kinderniiddag in warme zaal In de geschiedenis van de Muziekschool „Toonkunst" nemen de operette uitvoeringen van de voormalige directrice, wijlen mejuffrouw Harry van der Harst een eervolle plaats in. Thans, na zovele jaren, is weer een operette-klasse gevormd en wel onder leiding van mevrouw Leny StevensRidderhof, de echt genote van de adjunct-directeur, de heer L. Stevens, die bü de uit te voeren operettes „De pruik van de Koning" door de kinderen uit Oegstgeest en „Goud muiltje" door die uit Leiden, een korte toelichting gaf. Het was warm, heel warm, zaterdag middag in het Sint-Antoniusclubhuis, maar dit kon toch weinig of geen af breuk doen aan het enthousiasme der ongeveer 90 op het podium verzamelde kinderen, waaronder vele kleintjes, die hun beste krachten gaven in beide ge noemde, overigens bekende operettes, waarvan vooral de tweede, op de muziek van M. R. Brandts Buys jr. ook muzi kale waarde bevat. Tja: ook de huidige jeugd leeft zich nog graag uit in sprookjes met konin gen, prinsen en prinsessen en hun hof houdingen, met kabouters, rovers, elfen, dwergen en heksen. Daar komt in die door fantasiie gevoede kinderwereld héél wat om de hoek kijken, waaraan de oudere min of meer ontwend is, maar waarnaar hij niettemin graag kijkt, teruggevoerd als hij wordt naar het „kinderland", dat zo moeilijk men denke aan het lied van Brahms! teruggevonden wórdt. En tóch: zo kijkend leeft hij weer met alles mee en verheugt zich erover, dat er zo charmant gezongen en geacteerd wordt door kinderen, die zich in hun eigen fantasiewereldje heerlijk mogen uitleven. Er komt altijd wat romantiek bij te pas, er is goed en er is kwaad, er wordt door een stampvolle zaal, in de eerste plaats gevuld met bewonderende ouders van al die kinderen, meegeleefd en men voelt zich opgelucht, wanneer na griezeligheden, tóch alles weer netjes op z'n pootjes terecht komt. Het was voor de leidster op dit betrek kelijk kleine podium wel moeilijk wer ken met zoveel kinderen, die vanzelf sprekend niet altijd in beweging konden zijn, waardoor de indruk wel eens wat statisch uitviel, maar over het geheel genomen, kwam alles goed tot z'n recht. Er moet hard gestudeerd zijn om allen zo rolvast te doen zijn, maar dat is uit nemend gelukt. Als héél goede noot mag speciaal de nadruk gelegd worden op de duidelijke, beschaafde uitspraak zonder dialect, iets, wat maar zelden voor komt. Er is daarbij hef gezongen en ge danst (o.a. een alleraardigst kabouter dansje) volle aandacht is besteed aan juiste verhoudingen en gebaartjes, aan zuiver zingen: kortom, het geheel verliep vlot zodat we deze eerste Toonkunst- operetteuitvoering na zoveel jaren een goede noot mogen verlenen. Er waren zelfs enkele vertolksters van de hoofdrollen, die vér boven de mid delmaat uitreikten en van wie wij voor de toekomst nog veel mogen verwachten. De décors waren wel wat héél erg een voudig. Waarom bijv. het hoofd van „De Zwarte Bende" aan een heel gewoon tafeltjes moest gaan zitten slapen, be grepen wij niet goed. Dat had wel wat artistieker gekund, zoaals trouwens ook de inrichting van het paleis en zo meer. Niet alleen auditief, maar ook visueel moet bij uitvoeringen als deze de aan dacht gevangen worden. Over het geheel een prettige uitvoe ring, die wij met genoegen beluisterden, ook al door de verzorgde pianistische be geleiding van mevr. Van der Heijden— Brakel, wier jarenlange routine haar tot een waardevolle kracht heeft gemaakt. Buitenfeest N.P.B. zondagsscholen Op het sportveld van de Zendings hogeschool hebben de zondagsscholen der Ned. Protestantenbond van Leiden, Sassenheim en Oegstgeest gistermid dag het buitenfeest gevierd, waarmede telkenjare het zondagsschooljaar wordt gesloten. Mevrouw Jansma-Van Schouwenburg, die de vorige week afscheid nam van de Leidse zondagsschool, zodat zij dit feest voor de laatste maal leidde, verwelkom de de kinderen, de ouders en in het bij zonder ds. Hubeek, die de Ned. Protes tantenbond vertegenwoordigde. De kinderen verzamelden zich vervol gens naar leeftijd in zes groepen, die onder leiding behendigheidswedstrijden hielden. Er was een grote variatie in spelen, o.a. kruip door met schoen, bal slaan, blokjes rapen, snelle kelners en hinkeldans. Sommige spelen gaven aan leiding tot veel vrolijkheid, maar niette min werd er algemeen hevig gekampt. Nadat de prijzen waren uitgereikt, vormden kinderen en ouders de tradi tionele grote kring voor de zevensprong, die zelfs gebisseerd moest worden. De verversingen lieten zich na het inspan nende spel goed smaken! Het was even een ontroerend ogen blik, toen na de pauze een drietal kin deren uit Oegstgeest, van gezinnen, die binnenkort emigreren, werd toegesproken door de heer Hulsbos. Het verlaten van de zondagsschool was voor deze kinde ren, aldus de heer Hulsbos, eigenlijk een dubbel afscheid. Hij had voor elk hun ner een persoonlijk woord, waarnaar zij met bijzondere aandacht luisterden. On der uitreiking van een bijbeltje, wenste de heer Hulsbos kinderen en ouders een goede toekomst toe. Tot besluit van dit buitenfeest genoot Jong en oud van een poppenkastvoor stelling met leuk getypeerde poppen, ge geven door mevrouw Jansma en haar helpster. In het eerste stuk zagen wij hoe Jan Klaassen zich afmaakt van zijn boodschap om voor Katrijn sla te halen. Het tweede stuk gaf een der avonturen van Dik Trom te zien. MODERNE KUNST IN GRONINGEN Van 9 juni tot 8 juli wordt in „De Lakenhal", een tentoonstelling gehou den, welke gewjjd is aan moderne kunst in Groningen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Arthur Alexander, zm van D. Hatenboer en D. P. J. Does; Maria Jacoba Apoflonla, dr van J. C. van dier Drift en A. G. M. te Boekhorst; Alfred Theodorus. zm van N. Overdyk en P. M. Hemelsoet; Geraxdas A. an van A. O. vam Velzen en C. C. van der Drift. OVERLEDEN J. Bouiman, 83 Jaar, vrouw: L. van der Steênhoven. 60 Jaar. man; E. van Geflder. 79 Jaar, weduwe van J. P. Vliegenthart; E. R. J, Meijers, 68 Jaar, huisvr. van J. Smitten aan; A. de Vries, 28 Jaar, vrouw. Mevrouw Stevens is door de kinderen met tal van bloemen hartelijk gehul digd. De directeur, de heer Henk Geir- naert, overhandigde haar een vruch- tenmand als dank namens het bestuur van de Maatschappij en aan de pia niste fraaie bloemen. Ondanks de warmte in de zaal, tóch een enthousiaste, écht kinderlijk ver lopen, opgetogen kindermiddag! H. CHR. FRÖBELONDERWIJZERES Voor de akte A van het examen Chr Fröbelonderwijzeres zijn geslaagd: de dames: G. den Heeten, Leiden; R. de Kluyver, Leiden; J. de Krijger, Katwijk aan den Rijn; B. Slappendel, Hazers- woude; D. Smid, Leiden en H. Schmall, Wassenaar. T. v. d. Plaats, Leiden. Voor de akte B de dames: A. Bloem, Alphen; N. Bogaards, Leiden; A. v. Heuven, Oegstgeest; A. v. Kamp, Lei den; A. v. Brenk, Voorburg; M. v. Leeuwen, Wassenaar; M. Poolman, Lei den; G. de Vogel, Hazerswoude; W. Waterland, Oegstgeest en H. Meerburg, Leiderdorp. Drukke receptie (Van een onzer verslaggevers) Welk een grote plaats de Gymn. Ver. „Excelsior" in het Leidse Sportleven inneemt, heeft de zaterdag j.l. in het Antonius Clubhuis gehouden receptie, wel ondubbelzinnig bewezen. De receptiezaal was in een ware bloementuin omgetoverd en de hulde, die Excelsior en vooral de heer J. J. Kettenis in aller lei toonaarden ten deel vielen, waren bjjna overweldigend. De voorzitter, de heer J. J. Pommer, sprak een inleidend woord en herdacht daarbij op treffende wijze de overleden bestuursleden en oprichters, de heren M. Galjaard en J. Plu. De heer Ant. Metz, voorzitter van de Turnkring Lei den en Omstreken, wees op de voortref felijke geest, die er altijd in Excelsior heerst en de goede naam, die deze club ook in het K.N.G.V. heeft. Namens de leden, adspiranten en donateurs, bracht de heer H. J. Labordus hulde aan het bestuur en analyseerde daarbij de oor zaken, die Excelsior tot zo'n hechte familie vormen. Zijn woorden gingen vergezeld van een aan de eisen des tijds voldoende verbandtrommel. De heer A. K. van Leeuwen, vertegenwoordiger van de voetbalvereniging LFC was ter recep tie gekomen, omdat hij gemerkt had, dat de mentaliteit op het punt van clubliefde en offervaardigheid in beide verenigingen volkomen parallel liep. Welk een prestatie het voor Excelsior toch is om er in deze tijd zo'n grote herenafdeling op na te houden, onder streepte de heer J. C. Coers voor de Sportstichting nog eens en wees erop, dat vele andere verenigingen voor de technische leiding gaarne gebruik ma ken van de bezielende geestdrift van Excelsior gymnasten. De heer J. v. d. Broek, één der oprichters, vertelde op geestige wijze, hoe het er in het prille begin aan toeging. Hierbij kwam vooral de grote sociale vooruitgang tot uitdruk king. Verder werden nog felicitaties uitge sproken door mevr. J. Dieben—Konings (Brunhilde), mevr. J. v. Dorsten (Nieuw Brunhilde), mèvr. G. de Waal (DOS, Noordwijk), mevr. J. Kikkert^v. Vliet (Concordia), mevr. J. v. Evert (Sparta, Leiderdorp), mevr. J. v. Oudgaarden— Vos (LTC) en de heren H. J. de Ren (Kwiek, Leimuiden), A. G. de Kier (OGAV, Oegstgeest), H. de Geus (DOS, Leiden), H. J. de Winter (Olympia, Oegstgeest), N. J. v. d. Mast (WIK, Wassenaar) en G. S. de Knegt (Jahn). Bovendien was een groot aantal schriftelijke gelukwensen van heinde en ver ontvangen. DE FEESTAVOND Des avonds vond in het Antonius Clubhuis een feestavond plaats, waarbij de heer J. J. Kettenis door leden, adspi ranten en donateurs werd gehuldigd. De heer H. J. Labordus, die de feestrede uitsprak, citeerde daarbij enkele be richten en advertenties, die in het Leidsch Dagblad van 3 juni 1902 voor kwamen en ging daarbij na, wat er van al de gebeurtenissen van die dag van blijvende waarde is overgebleven. Zo waren er o.a. een tweetal branden in Leiden bij Scheltinga en de Koster en Co maar die zijn, zij het na veel moeite geblust, maar de brand, die toen reeds in het hart van de jeugdige Ket tenis woedde, brandt thans na 55 jaren nog met hetzelfde vuur. Een prachtige stoel was het bewijs van de dankbaar heid van allen, die bij Excelsior zijn betrokken. Een bont programma met het gezel schap D. de l'Ecluse, de conferencier Johnnie van Haarlem, het accordeon duo de Johnny's, het hawaiian-gezel- schap de Veglo's en de muzikale clown Medrano, brachten de feestgangers al spoedig in de juiste stemming met een zeer geslaagd programma. Na afloop bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen onder de vrolijke tonen van Blue Moon Combo o.l.v. Peter Logeman. Ds. R. Brands deed intrede in Geref. Kerk (art. 31) van Oegstgeest-Valkenburg De Gereformeerde gemeenten van Oegstgeest en Valkenburg, onderhoudende art. 31 hebben gisteren de vreugdevolle dag beleefd, waarnaar al zo lang was uitge zien, n.l. die, waarop een eigen predikant zijn intrede deed. De Willem de Zwijger- kerk was gistermiddag uitstekend bezet. Tot de genodigden behoorden ojn. burgemeester H. L. du Boeuff met zijn echtgenote, wethouder J. den Ouden, de gemeente-secretaris, de heer Jac. de Vis ser, vertegenwoordigers uit de classis en der Ver. v. Vrijz. Hervormden. De nieu we predikant, ds. R. Brands las 1 Cor. 3, waaruit hij ook de stof voor zijn preek ontleende. De gemeente, aldus ds. Brands, is Gods kerk, Gods tempel en Gods ak kerwerk. Dit moge voorop staan omdat men een dominee nooit mag zien als iemand, die regelmatig godsdienstige toe spraken houdt of als een soort inspec teur van politie. Een gemeente is Gods werk. Door Christus is het fundament gelegd en het komt erop aan, dat de tem pel, die gebouwd wordt heilig blijft. Het is een heerlijkheid voor de gemeente Gods tempel te mogen zijn, doch dit legt ook geweldige verplichtingen op. Ontheiliging wordt gestraft. Als afgewe ken wordt van de zuiverheid van Gods woord ontstaan verdorring en vervlak king. Zoals over een bouwland moet over Gods akker de ploeg gaan, er moet wor den gezaaid en hard gewerkt met een biddend hart. Alleen dan is Gods zegen te verwachten. Ds. Brands verklaarde met de gaven en krachten die hem ge schonken zijn, zijn ambt te zullen ver vullen. De voorzitter van de kerkeraad, de heer J. J. van Seventer, sprak de dank baarheid en de blijdschap uit, dat thans, zeven jaar na de herinstituering, aan deze groeiende gemeente een eigen pre dikant verbonden is en het beroepings- werk dus is afgesloten. Dat de burger lijke gemeente door de aanwezigheid van haar vertegenwoordigers blijk gaf van medeleven stelde spr. zeer op prijs. Hij Voor de eerste maal is de Koningin neharing gevangen door een Katwjjkse logger! De KW 48 „Cornelis Marinus" van de N.V. Rederij en Handel Mij. v.h. C. den Duik was de gelukkige, en de vang6t is heden door de KW 130 „Ne derland VII" met schipper B. Ouwehand aangevoerd. Vanmiddag om 12.15 uur is de haring aangeboden aan H.M. de Koningin. Schipper W. Remmelzwaal van de KW 48 is nog op zee, en zijn vangst is aangevoerd door de jager van de com binatie DUPA, de KW 130. Het zal voor de schipper wel een hele verrassing zijn, wanneer hij hoort dat zijn haring waar dig is gekeurd om aan de Koningin aan geboden te worden. De hoofdkeurmees ter, de heer Van der Wind. en de keur meesters M. van Dijk en J. Dijkshoorn hebben vanmorgen de haring gekeurd en toen de uitslag bekend was. was Kat wijk in rep en roer, want nog vandaag moest de haring aangeboden worden aan H.M. de Koningin. Burgemeester H. Duiker regelde de zaak met het Pa leis en in aller ijl moest ieder zich gaan verkleden. Na veel jagen, kon de kleine stoet vanmorgen om kwart over elf naar Soestdyk vertrekken. Behalve de burge meester gingen mee, de reder, de heer J. den Duik, de hoofd-keurmeester, de heer W. J. van der Wind, de beide keurmees ters, de heren Dijkshoorn en Van Dijk, de echtgenote van de schipper van de KW 48, mevx-ouw Remmelzwaal en de schipper van de KW 130, de heer B. Ouwehand. die nog maar juist uit IJmuiden thuis was. De Koninginneharing wordt Inge laden. Van rechts naar links de reder, de heer Den Duik. de hoofdkeur meester, de heer Van der Wind. mevrouw Remmelzwaal. schipper Ouwehand en achter de auto in het midden burgemeester H. Duiker. (Potx> L.D. V«un/VMe<t) De haring was in oranje geschilderde vaatjes verpakt en toen deze lading aan het gemeentehuis, vanwaar men vertrok, aankwam nam ieder een vaat je en bracht dat naar de gereed staande auto. Vele handen maken licht werk en zodoende was alles in een ommezien opgeborgen in de koffer van deauto en kon men de (snelle) rit naar Soestdjjk beginnen. Van het aanbieden van deze Koning inneharing zal men vanavond op de te levisie een filmpje kunnen zien. Van middag om drie uur zal m enaan het Paleis 't Loo haring afgeven voor Prinses Wilhelmina. deed een beroep op het gemeentebestuur om medewerking wanneer binnenkort gevraagd zal worden om grond voor de bouw van een kerk voor deze kerkelijke gemeente. Het laatste woord in deze samenkomst was voor ds. Brands, die verklaarde dat de hartelijke verwelko ming in Oegstgeest hem goed heeft ge daan. Hij bedankte ds. Overeem, die hem had bevestigd en verklaarde tenslotte, dat hij graag een nauw contact zal heb ben met de jeugd. Hierna was er in de consistorie gele genheid tot persoonlijke kennismaking. Lezers schrijven... Bestrating Rapenburg Langzamerhand ziet men steeds meer huizen in steigers komen aan het Rapenburg, wegens noodzakelijk herstel der gevels. In zekere mate heeft de tand des tijds ongetwijfeld invloed op de bouwwerken, maar de grote oorzaak van de bouwval ligheid moet hier wel gezocht worden in het zware verkeer in verband met het zeer onregelmatige wegdek. Het is onbegrijpelijk, dat in de Ge meenteraad het herstel van dit wegdek niet dringend werd genoemd. Dit herstel is in werkelijkheid zeer dringend nodig, wil nog niet meer schade ontstaan, schade, die eigenlijk door activiteit der gemeenschap wordt veroorzaakt en die, wil het goed zijn, ook door de gemeenschap zou moeten worden gedragen. Het is onbillijk als de herstelkosten op de eigenaren alleen worden afgewenteld. Verdere schade zal nog kunnen wor den voorkomen als spoedig een effen wegdek wordt aangebracht en boven dien het vrachtvervoer over het Rapen burg wordt verboden. De verkeersveiligheid zou tevens door dit laatste belangrijk worden gediend. Met dank voor plaatsing, W. S. J. JONGERENGROEP N.R.V. IN ACTIE De in april opgerichte en reeds een groot aantal leden tellende jongeren groep van de afdeling Leiden van de Ned. Reisvereniging, hield zaterdag een eerste contactavond in „Royal". Reeds eerder waren verschillende uitstapjes georganiseerd (fiets- en wandeltochten), doch thans kwam men bijeen om ver schillende plannen voor de toekomst uit te stippelen. De voorzitter, Loek Janssen, die de avond opende, behan delde eerst de door de leden voorgestel de plannen, waarvan er binnenkort en kele uitgevoerd zullen worden, o.a. dans avondjes, afgewisseld met spelletjes, roeien op de plassen, fiets- en wandel tochten, zowel over korte als langere afstanden. Hierna werden er diverse spelletjes gedaan, waaraan prijzen verbonden waren, die door de N.R.V. beschikbaar waren gesteld. Tot slot van deze avond heeft de heer H. M. Koch uit Leiden verschillende kleurendia's laten zien over zijn vakan tiereizen naar Oostenrijk en de Dolo mieten in Italië, waarvan iedereen bij zonder genoot. Tevens vertoonde de heer Koch kleurendia's, welke hij ge maakt had van Leiden, Keukenhof en de bloemencorso's. Slotscène uit de operette „De pruik van de Koning" (Fatxy L.D. Veun/VM<eG) Veglo had een goed jaar! HECHT CONTACT TUSSEN GEREPATRIEERDEN Na een jaar van vele activiteiten heeft ook de Vereniging van Gerepatrieerden voor Leiden en omstreken (Veglo) zaterdagavond in de Jacobazaal van „Den Burcht" het winterseizoen met een feestelijke bijeenkomst besloten. Een samenkomst, welke tevens een afsluiting betekende van het eerste verenigingsjaar. Dat de Veglo in Leiden in dit jaar voet aan de grond gekregen heeft, bleek deze avond uit de grote belangstelling, welke voor dit feestelijk samenzijn bestond. Het kostte heel veel moeite om ieder een plaatsje te geven. De vereniging telt dan ook bijna 300 leden. De vice-voorzitter, de heer R. K. van Tongeren, zag hierin het bewijs, dat de Veglo levensvatbaarheid heeft en dat velen, ook na hun terugkeer in Neder land, een onderling contact zeer op prijs weten te stellen. Spreker gaf vervolgens een opsomming van de vele verenigings- activiteien, welke uiteenvielen in caba ret-, toneel- en balavonden, een St.- Nicolaasfeest voor de kinderen, een kerstfeestviering, een Amerikaanse en Engelse lezing en huismuziek-avonden. Voorts is er een onderwijscommissie, welke o.a. aandacht schenkt aan de drie moderne talen en zijn een bridge- en sportclub in oprichting. De heer Van Tongeren, die niet en terecht on tevreden was over één jaar Veglo- activiteiten, deed een beroep op de aan wezigen tot het voeren van een krach tige ledenwerfactie, hetgeen ook de kas ten goede komt. Tenslotte vroeg hij suggesties voor de vulling van het twee de Veglo-jaar, waarin van bestuurszijde meer aandacht zal worden geschonken aan de kinderprogramma's. Ingeleid door mej. Nicoline de Bruin volgde na dit inleidend woord een ge varieerd programma van muziek, zang, declamatie en dans, dat voor de pauze een meer serieuze inslag had en dat ons de indruk gaf, dat de Veglo vele goede krachten in haar midden heeft. Ook de eigen toneelgroep kwam deze avond in actie met de één-acter ,,'t Is allemaal de kat haar schuld". Tot slot van deze geslaagde feestviering werd nog wat ge danst. Onder de in de Veglo opgenomen gerepatrieerden bestaat een recht con tact! Ruim f 3246 voer Ned. Roode Kruis De zaterdag alhier gehouden straat- collecte ten bate van het Ned. Roode Kruis heeft ruim f. 3246 opgebracht. Een mooi bedrag, dat ruim f. 700 hoger ligt dan vorig jaar. AANRIJDING KONINGINNELAAN Zaterdagmiddag is een dertien-jarige wielrijdster, wonende in de Herenstraat, op de Koninginnelaan aangereden door een onbekend gebleven jongen, die haar op de fiets passeerde. De E.H.D. heeft het meisje, dat haar linkeronderbeen brak, naar het St.-Ellsabethziekenhuis overgebracht. SHAKESPEARE OP HET ENGELSE TONEEL Zaterdagmiddag wordt in „De Laken hal" een tentoonstelling geopend, welke een indruk zal geven van Shakespeare op het Engelse toneel. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 3 juni. Veemarkt. Aan voer Ln totaal 2049. Vette koeien en os sen 1364 varkens 685. Prijs per kg.: vette koelen le kw. 320345, 2e kw. 285 315, 3e kw. 270—280, varkens (lev. gew.) 178, 175. 172. Plan van ruim twee miljoen Capaciteit van 100 tot 150 bedden Indien het ministerie van Sociale Zaken medewerking wil verlenen aan de plannen van de Nederlandse Vereniging voor Gereformeerde Ziekenverpleging zal binnen de kortst mogeljjke tijd in Alphen een Prot. Chr. ziekenhuis met moderne outillage en accommodatie worden gebouwd met een capaciteit van 100 tot 150 bedden, met daaraan verbonden een vaste staf van medici en ander personeel. Het feit, dat burgemeester Z. Bruins Slot bestuurslid Is van de vereniging voor Gereformeerde ziekenverpleging is begrijpelijk aan deze verheugende plannen stellig niet vreemd. Indien de goedkeuring van betreffende instanties wordt verkregen zal Alphen nog meer dan voorheen als centrum-gemeente van de Rijnstreek fungeren. De raad der gemeente is inmiddels met de plannen op de hoogte gesteld en deze ondervonden begrijpelijk geen enkel bezwaar. Alphen zou de grondkosten voor haar rekening nemen. De bouwkosten zullen naar schatting 2\h miljoen gulden bedragen, die geheel voor rekening zullen komen van de vereniging. Voor lopig is een terrein nodig van ruim twee hectare, daarnaast zal het echter nodig zijn een optie te bezitten op aangrenzende percelen grond ter grootte van min stens drie hectare. Als meest geschikte plaats voor dit ziekenhuis wordt gedacht aan een terrein oostelijk van de Oranje Nassausingel tussen Aarkanaal en de Verlengde Aarkade. Onze recensie over het wonder der geboorte in de pijnloze bevalling is zaterdag j.l. abusievelijk verzeild ge raakt onder die van het Trianon- theater. Tot juist begrip van zaken zij evenwel vermeld, dat de eerstgenoemde film wordt vertoond in het Lido-theater en wel uitsluitend in de morgenuren in drie voorstellingen, welke elk ongeveer een uur in beslag nemen.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 3