Uitbreiding toerisme brengt vele problemen met zich mee „Speidel was geen Nazi*" Provinciale V.V.V. hield in Noordwijk haar jaarvergadering Bank Indonesia ontkent plannen tot devaluatie van de roepiah Tot Wagenaar: Kijk naar je zelf Openbaar Slachthuis Winkelpand SLEU WOENSDAG 22 MEI 1957 Gistermorgen is in Huis ter Duin te Noordwijk onder leiding van de voorzitter de heer C. H. Hagedorn de algemene ledenvergadering gehouden van de Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer der pro vincie Zuid-Holland. Na een kort begroetingswoord van burgemeester Van Berckel, namehs het gemeentebestuur van Noordwijk, sprak de voorzitter, de heer Hagedorn, zijn dank uit tot de VVV's en gemeentebesturen van Noordwijk en Warmond voor de ontvangst en de geboden gastvrijheid. Vervolgens gaf de heer Hagedorn een lyfcs iets verder opgelost is. Ook het be overzicht van de problemen, die de - voortdurende stijging en verdere bevor dering van het toerisme aan het be drijfsleven de overheid en de WV's stellen. De oplossing hiervan is men het vorig jaar nauwelijks nabij gekomen, aldus spreker. HOTELBEDDEN NODIG Hij wees erop, dat als de deskundigen gelijk krijgen, in 1960 het toeristenbe zoek uit Amerika aan Europa, dat thans een half miljoen personen is, gestegen zal zijn tot anderhalf miljoen. De vervoerscapaciteit zal verdubbeld zijn en nog veel meer Nederlanders zullen er met langere weekenden en meer vakantie op uit trekken. Alleen aan eerste klasse hotelbedden zullen er in 1960 niet minder dan 174.500 moeten zijn bijgebouwd. Spreker vroeg zich af hoe dit voor elkaar te brengen zal zijn bjj de huidige kostenstructuur voor nieuwbouw, bij bouwstoppen en krappe kapitaalmarkten. VAKANTIESPREIDING Als probleem nummer twee noemde 6preker de vakantiespreiding die nauwe. houd en de versterking van Zuidhol lands aantrekkelijkheid voor de vreem deling bly'ft de aandacht vragen, aldus spreker. Als vierde probleem besprak spreker de vraag hoe het VVV-wezen zich moet wapenen tegen de steeds stij gende exploitatiekosten, waarbij spre ker als lichtpunt aanwees'het feit, dat het provinciaal bestuur van Zuid-Hol land de subsidie ingaande 1 januari 1956 verhoogd heeft van f. 12.000 tot f. 25.000.—waarvoor hij zijn grote er kentelijkheid uitsprak. Tot slot besprak de heer Hagedoorn de grote drukte in de talrijke WV-kan- toren tijdens de afgelopen paasdagen Naar ruwe schatting is 10 miljoen gul den aan deviezen ons land binnenge bracht in die dagen. VERSLAGEN Het jaarverslag, samengesteld door de directeur van de VW, mi'. R. H. Woltjer, werd vervolgens goedgekeurd, evenals de rekeningen en verantwoor ding over 1956. Namens de commissie tot het nazien der boeken stelde de heer J. KeiJ uit Delft voor, plannen te over wegen om te komen tot een contributie afdracht van alle WV's gezamenlijk van rond f. 9.000.—. Een commissie, die werd samengesteld, zal deze mogelijk heid bestuderen, waarbij gedacht wordt aan een afdracht van 10 der vaste inkomsten voor WV's in gemeenten met minder dan 300.000 inwoners. In het bestuur werden herkozen de heren C. H. Hagedorn, H. J. Bienemann en mr. W. H. Sprenger terwijl in een vacature benoemd werd dr. C. Visser, voorzitter van de VW te Delft. De commissie tot het nazien van de rekeningen zal bestaan uit de heren J. Key, D. de Klerk en C. van' Vliet te Noordwijk. ERE-VOORZITTER Voor de ledenvergadering van 1958 verzochten de VVV's Dordrecht en Alphen en Nieuwkoop gezamenlijk In aanmerking te mogen komen. Het be stuur zal hierover zo spoedig mogelijk een besluit nemen. Op voorstel van het bestuur is be sloten aan de Commissaris der Ko ningin, mr. J. Klaasesz, het ere-voor- zitterschap van de provinciale VW aan te bieden. Hierna heeft de burgemeester van Noordwijk uitvoerig gesproken over het werk in het algemeen van de WV's, Nederlander in Bogor gearresteerd Volgens Radio Peiping is in Bogor- in Indonesië gearresteerd de Neder lander Van der Sluis (geen voornaam bekend), op verdenking van subver sieve activiteiten. De radiouitzending beschreef v. d. Sluis als „de rechterhand" van Van Kleef, en als „verantwoordelijk voor de verbinding tussen Van Kleef en de gewapende benden op West Java". De zaak zou bjj de autoriteiten in Djakarta In onderzoek zijn. waarbij hij tevens wees op het schone, dat de gemeente Noordwijk te bieden heeft. Na het gebruiken van de lunch stond een boottocht over de Kagerplassen op het programma, die evenwel door een misverstand tussen de VVV's van Noord wijk en Warmond niet kon doorgaan, omdat geen boot aanwezig was. Tot slot volgde in de Kaagsociëteit nog een bijeenkomst, waar het gemeen tebestuur van Warmond de thee aan bood en burgemeester jhr. mr. L. M. E. von Fisenne de aandacht vestigde op de prachtig gelegen plassen in zijn ge meente. Onzekerheid leidt tot gevoel van onrust Sjafroeddin Prawiranegara, de gouverneur van de Bank Indonesia, heeft van daag nadrukkelijk de circulerende geruchten, als zou worden overgegaan tot deva luatie van de Indonesische roepiah, tegengesproken. „Stappen in die richting zouden vergeefs zijn, omdat er op het ogenblik geen enkel evenwicht is. Een devaluatie zou alleen maar tot een verdere devaluatie leiden", zo zei hij. Intussen heeft de onzekerheid over de tegenspraken op geruchten over gedwon- door de regering te nemen maatregelen om een halt toe te roepen aan het ver der verslechteren van 's lands alarme rende financiële positie, tot een gevoel van onrust onder de zakenlieden in Djakarta geleid, ondanks de officiële Dr. Drees zegt: (Van onze parlementaire redacteur) In de Tweede Kamer is de heer Wagenaar (CPN) gisteren t« keer gegaan tegen het voorgenomen bezoek van de Duitse generaal Speidel aan ons land, waarschijnlijk in de tweede helft van juni, als bevelhebber van de NAVO-troe- pen in de centrale sector. In zijn antwoord zei minister-president dr. Drees o.a., dat generaal Paulus, de stafchef van het zesde Duitse leger, dat in Limburg ons land binnenviel, in Rusland niet is behandeld als een oorlogsmisdadiger, maar daar de leiding kreeg van het Duitse bevrijdingsleger en de Duitse officieren heeft opgeleid, die werden opgenomen in de Oostduitse volkspolitie. Von Paulus is ook opgetreden als i een verzetsheld is geweest, al heeft hij leraar in de tactiek aan de krijgsschooli deel genomen aan het komplot van de te Moskou. In het Oostduitse leger we melt het van de officieren, die hebben gestreden tegen de geallieerden. Waar om maken de communisten dan bezwaar tegen generaal Speidel. terwijl zij veel vroeger het voorbeeld hebben gegeven? Overigens gevoelde dr. Drees geen be hoefte de indruk te wekken, dat Speidel officieren tegen Hitier, zodat hy daar voor nog gevangen heeft gezeten. Frankrijk heeft geen behoefte gevoeld om Speidel als oorlogsmisdadiger aan te klagen. Ook de verzetsbeweging in Frankrijk heeft geen bezwaar gemaakt tegen zijn benoeming. Een speciale Duitse commissie heeft vastgesteld, dat hij geen Nazi is geweest. Alle inlich tingen wijzen uit, dat hij geen opdrach ten heeft gegeven tot het neerschieten van gijzelaars en hij heeft zich persoon lijk verzet tegen doodvonnissen. Van Franse zijde waardeert men bovendien, dat hij geen gevolg heeft gegeven aan de opdracht de bruggen van Parijs te verwoesten. Indien de communisten spreken van oorlogsmisdadigers, riep dr. Drees met verheffing van stem uit. laten ze dan kijken naar Hongarije, waar thans de verzetslieden worden neergeschoten. Uit het betoog van de minister-presi dent concludeerde de heer Wagenaar dat dr. Drees een vlammende verdedi ging van Speidel had gehouden en hij besloot: „Zeg me wie uw vrienden zijn en Ik zal zeggen wie gij züt". Dr. Drees: „Inderdaad, ik weet, dat in Hongarije Kadar tot uw vrienden be- hoort." Op de vraag van de heer Wagenaar j of de regering zich bewust is verant- woordelijk te zijn voor de uit het bezoek van Speidel eventueel voortkomende verstoringen van orde en rust, ant- woordde dr. Drees, dat hij zich in ieder geval bewust is wie daarvoor verant- j woordelijk zuilen zijn. gen leningen en het blokkeren van banksaldi en de biljetten van duizend roepiah. Van betrouwbare zijde werd vandaag vernomen, dat de Monetaire Raad heeft besloten de accijnzen op suiker, bier, al cohol, benzine en petroleum te verhogen. De accijnsverhoging voor benzine zal ongetwijfeld leiden tot een aanzienlijke verhoging der exportprijzen, aldus voor spelden deskundigen vandaag. Zy zei den, dat de ervaring van twee jaar ge leden heeft aangetoond dat, waar alle exportprodukten met vrachtauto's naar de afscheephavens worden vervoerd, de kostprijzen stijgen en dat dientenge volge de concurrentiepositie voor de In donesische exportprodukten op de wereld markten nog kleiner zal worden. Sjafroeddin Prawiranegara zeide, dat het niet nodig zou zijn om verdere stap pen te nemen tot stimulering van de ex port. „Ik ben van mening, dat ondanks de huidige dispariteit, de buitenlandse exporteurs nog steeds in staat zijn win sten over te maken". Deskundigen zyn het er over eens, dat de enige mogelijkheid om de hui dige financiële moeilijkheden te boven te komen, is het krijgen van een flinke buitenlandse lening. Doch de minister van Financiën, Slamet, gaf gisteren te kennen, dat de kansen dat Indone sië onder de huidige omstandigheden een lening zou kunnen krijgen, zeer ge ring zijn. Niettemin waagt men zich in zaken- kringen aan een speculatie over de mogelijkheid van een lening van het Internationale Monetaire Fonds. Allen zijn het er echter over eens, dat uiteindelijk geen blijvende oplos sing kan worden bereikt, zonder dat een verzoening tot stand komt tussen de centrale regering en de opstandige buitengewesten. RECHTZAKEN Hoge Raad wijst arrest in geding cadeaustelsel (Van onze Haagse redactie) De Hoge Raad heeft arrest gewezen in de zaak tegen een grote zeepmaat- schappij en de Procureur-Generaal van het Haagse Gerechtshof niet ontvanke lijk verklaard in zijn beroep in cassatie. Het Haagse Hof, had indertijd de zeep- maatschappij vrijgesproken van een overtreding van de wet op het cadeau stelsel. De maatschappij had aan haar klanten op bepaalde voorwaarden tegen een lage prijs linnengoed geleverd. Te gen het vrijsprekende arrest van het gerechtshof was de Procureur-Generaal bij de Hoge Raad m cassatie gegaan. De Procureur-Generaal bij de Hoge Raad had geconcludeerd het beroep niet ontvankelijk te verklaren. Journalisten fotografeerden militaire objecten Twee Journalisten, die 26 maart door de Helderse kantonrechter, mr. W. F. Pot, van rechtsvervolging werden ont slagen, nadat de Officier van Justitie, mr. Frijland tegen elk f. 25 of vijf dagen had geëist, stonden, omdat de Officier van dit vonnis in appel was gegaan, gistermiddag terecht voor de meervou dige Kamer van de Alkmaaxse Recht bank. Zij hadden op 18 februari van dit jaar op de buitenhaven te Den Helder foto's gemaakt van een mijnenveger, die was aangevaren, waarna zij door de marechaussee werden aangehouden en hun toestellen in beslag werden geno men. De Officier van Justitie, jhr. mr. A. Reigersman betoogde, dat hier de vrij heid van de pers niet in het geding was. zoals met sentiment werd voorgewend. De pers is in ons land zo vrij als een vogeltje, maar heeft verantwoordelijk heid. Het geldt hier een formele overtreding van Art. 430 W. v. S., dat het opnemen van militaire werken, zonder verlof, strafbaar stelt. En hier zijn militaire werken, zonder verlof gefotografeerd. Daarom vroeg de Officier vernietiging van het vonnis van de kantonrechter en eiste hij tegen elk der verdachten f. 25 boete of 5 dagen hechtenis. Tevens vroeg hij, in het algemeen belang, vernieti ging van de in beslag genomen foto's. Uitspraak over 14 dagen. Oplichter strooide met valse cheques (Van onze Haagse redactie) Conform de eis van de officier van Justitie heeft de Haagse Rechtbank de 40-jarige elektro-technicus, die in het begin van dit jaar een groot aantal Haagse winkeliers voor duizenden heeft opgelicht door zijn talloze aankopen te „betalen" met valse cheques, veroor deeld tot een gevangenisstraf van een jaar met aftrek en ter beschikkingstel ling van de regering. De reeds herhaaldelijk veroordeelde elektro-technicus had met een fantas tisch verhaal over effecten ter waarde van een paar ton, die hy in Amerika zou bezitten, een blanco chequeboek we ten los te praten van de procuratiehou der van een grote bankinstelling te Den Haag. Voorts had de verdachte zich schuldig gemaakt aan oplichting van een radiohandelaar uit de Appelstraat al daar van wie hij op geraffineerde wijze een kostbare pick-up met grammofoon platen had weten los te krijgen. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Bedankt voor Boven-HairdilnxveW R. W, Steuir te Ouddorp (Z.-H.). Aangenomen naar RheLnhaiusen-Hocfoemimerlch (Evamg. KlTohe Rhenlland') W. K. Post te War- menhuizen. GEREF. KERKEN Beroepen te eiland Marteen O. van Zuy- len, fcaind. te Hllüegom. OUD-GEREF. GEMEENTE Beroepen te Kampen E. du Maröhle van Vooröhnyeen te Leereum. TOOGDAG CHR. GEREF. JEUGD De Chr. Geref. Jongelingsbond en de dito Meisjesbond zullen op tweede pink sterdag in „Tivoli" te Utrecht hun ge meenschappelijke bondsdag houden. Ds. J. H. Velema, voorzitter van de Jonge lingsbond en predikant te Apeldoorn, zal de pinkstermeditatie in de morgensa menkomst houden. Als referenten zullen optreden de chr. geref. predikanten ds. C. Verhage met het onderwerp: „Jij bent verantwoordelijk", ds. D. H. Biesma over: „Ook in de kerk" en ds. W. H. Velema over: „In het hele leven". DS. J. v. d. ZWAAG MET EMERITAAT Ds. J. v. d. Zwaag, geref. predikant (Art. 31) te Blija-Holwerd, heeft om gezondheidsredenen eervol emeritaat aangevraagd tegen oktober. HERVORMDE VROUWEN HIELDEN TOOGDAG IN DELFT Onder voorzitterschap van mevrouw Valderpoort uit Rotterdam hebben on geveer zeshonderd vrouwen, aangesloten bij de afdeling Zuid-Holland van de Hervormde Vrouwengroep C.J.V.P., van daag in Delft een provinciale toogdag gehouden. Deze dag werd bijgewoond door vertegenwoordigers van verschei dene zusterverenigingen. Na het openingswoord van de presi dente sprak ds. G. Julius uit Rotterdam over zijn werk als vlootpredikant. Hij zeide o.a., dat er veel tact en geduld nodig zijn om iets te bereiken bij de geestelijke verzorging van de marine mannen. In de middagvergadering sprak ds. K, Bot uit Waubach over leven en werken van de protestanten in Limburg. DS. C. P. BOORSMA 80 JAAR Ds. C. P. Boorsma. emeritus-predi kant der Ned. Herv. Kerk. woonachtig te Varden. zal 27 mei zijn 80ste verjaar dag vieren. MARKTBERICHTEN RIJNSBURG, 21 mei. Bloemexweiling Flora: Ranonike<l 325500; Dhororulouim 280 —440; Glorlosa 305600; Red King 225— 520; Robinson 255—535; Thnolyeum 245 350; Bruidsan Jens 225265; Margrieten wit 100—245; Mimi 175—^60; Korenbloemen 125—245; per 100; Anemonen 100315 per 100; Lathyrus wit 4565; rood 5565: zalm 5065; lila 4560; Damast 2635; Viooltjes 2025; Ixia 6590; Anemonen 1015; Lupine 5275; Tulpen: Golden Harvest 5070; Kleurenpracht 6580; Or, Favoriet 50—05; Wilmot 65—90; Baron 4055; Dillenburg 5060; alles per boe; Papaver 1015; Gladiolen Pienson 1924; Am. Anjers 1620; Bremures 5065; Alruin 610; Regale 1012.; per stuk; Papaver klein 500—600 per 10Ó. KATWIJK AAN DEN RIJN, 21 mei. Groente veilingniet geveild. WOERDEN, 22 mei. Kaasmarkt. Aan voer 80 partyen, le kwaliteit f2.452.52, 2e kwaliteit f 2.382.44, extra tot f 2.58. Handel matig. Donderdagmorgen 9 uur ver koop van een paritij PAARDE VLEES, ROSBIEF en LAPPEN. Voorw. goedgekeurd. De verkoper: DUiBBELDEiMAN. te koop. Slagerij met inventaris. Te bevragen: CHR. G. BORST Kanaalstraat 44 - Leiden GEVRAAGD S| Jongeman zoekt voor halve agen administratief werk. (Ook typen). Brieven bur. van alt blad onder no. 9402 k. Meisje gevr. voor de hulsh., In gezin met 2 kind., voor de gehele week. Liefst van b<ulte>n. Fu, Oude Rijn 15. Te koop gevraagd een goede gitaar. Brieven met prijsopg. bur. van dit blad no. 9393 k. Te koop gevraagd antieke mahonie secretaire, van part. aan part. Aanbiedingen H. Koeken, Pr. Bemhardlaan 22, Voorschoten. RGevr. flink meisje tot 3 uur gezin van 3 pers. Liefst Hulsh .school. Marelaan 36, Oegstgeest. Steno-typiste (mod. talen) voor thuiswerk gevraagd. Br. bur. v. d. blad no. 1681 k (B Mevrouw Kemper. Brem- horstlaan 25, Wassenaar, tel. K 1751 - 8870. vraagt per 1 Juli of eerder net meisje, v. d. en n. Goed loon. Meerdere hulp aanwezig. Gevraagd antiek, meubels. Inboedels, gasfornuis, brand kast. baden, geisers, kristallen en bronzen kronen bureau-, winkel-, kantoorinventarissen, open haarden, kleden, staart- of stoeltje-klokken W. F Koo reman. Nieuwe Rijn 9 t o. V en D. Tel. 23261. B Strijkster gevraagd voor 2 dagen per week of thulsstrlik- ster. Brieven bur. van dit blad onder no. 9465 k. Gevr. net meisje voor hele of halve dagen, event, v. d. en n. Hulp van werkster aanwe zig. AanmeldenLamm en- schansweg 11. Gevr. flinke werkster, voor 2 dagen per week. f 1.p. uur Aanmelden: Steenstr. 2, Lel den. Gevraagd net meisje, van 8-5 uur ln gezin 2 pers. Mevr. Harteveid. St.-Aagtenstraat 2. Leerlingen. In ons bedrijf Is momenteel plaats voor enige leerlingen. Leeftijd 1416 Jaar. Mondeling of schriftelijke sol licitaties N.V. Boekbinderij v.h. firma J. G. Pulle, Oude Rijn 34. Lelden. 0 Nette meisjes en vrouwen met werklust kunnen afwis selend werk vinden in onze boekbinderij. Beloning volgens C A.O. Aanmelden dagelijks: N.V. Boekbinderij v/h. Firma J. G. Pulle Oude Rijn 34. Lel den. Met spoed f 300.te leen gevraagd, vlugge aflossing. Br. bur. v. d. blad no. 9366 k Gevr. huish. hulp voor 2 ocht., 1 middag of 1 avond. Tel. 25334. Gevraagd nette kostganger, b(1 alleenstaande vrouw. Brie ven bur. van dit blad onder no. 9371 k. 1 Gevraagd werkster voor don derdagochtend. Aanmelden: fa. Wed. Jac. den Holder en Zn., Noordeinde 55, Na 6 uur. Voor begin Juni or later gest. zit-slaapk. met stook- en kookgelegenheid door dame. Br. bur. v. d. blad no. 9374 k. Gevraagd voorlopig tot 1 september, vertrouwd meisje, voor dag en naoht. Als hulp b(j 3 kleine kinderen. Aan melden tel. 30093 of persoon- ïyk. Grünerielaan 31, Oegst geest. Kraamcentrum Noordwijk vraagt vrouwen en meisjes van 1940 1..ar, om opgeleid te worden tot kraamverzorgster. Nieuwe cursus begint oktober. Inl. by de leidster. Nwe Zee weg 82, Noordwijk aan Zee. Woonruimte gezocht, voor jong eohtvpaar (semi-arts), zon- dtr kinderen, in of omgeving va/n Lelden. Brieven bur. v. dj blad onder no. 9428 k. Jongeman zoekt gemeubi leerde zit-slaapkamer met pen sion, per 1 Juinl, Lelden of Oegstgeest. Brieven met prijs opgave bur. van dit blad onder no. 9443 k. El Wie helpt studenten-echt paar aan woonruimte? Liefst twee of meer kamers, (al dan niet gestoffeerd) en keuken, te Lelden of omgeving. Zo spoedig mogeiyk te betrekken. Br. bur. v. d. blad no. 9055 k Jong echtpaar zoekt per 1 sept. kamers met keuken. Br. bur. v. d. blad no. 9394 k (9 Preestrckkcndc vrouw vraagt t"gen billijke prijs. 4 kleine fauteuils. Brieven bur. var. dit blad onder no. 9400 k. Jongens gevraagd, 1516 J. Aanmelden:* 56 uur. wyn- l handel G. Kuperus, Lelden. AANGEBODEN Bureaus, gasf., stoelen, faut. enz. Voorradig grote en kleine bureaus, gasfornuizen, bran dend te zien, antiek kabinet f 185, antieke halklst, kussen- kast. vloerkleden, opklapbed- den. spiralen enz. Nieuwe Rijn 60. Tel. 22150. Let goed op 60. Bromfiets, dames- en lie- renrijw. Prima lopende brom fiets f 195. Pracht Engels da mes- en herenryw., goede staat. Telef. 22150. Nieuwe Ryn 60. Aangeboden Eyslnk, 125 cc., Jub. 1940 f 125. Tevens dames- flets f 10. Kersenstraat 2. B100 perkamenten llmonade- etjes, hygiënisch verpakt ln blikken bus slechts 60 ct.. 50 gekleurde of glasheldere plas ticrietjes 35 ct., 25 stuks 20 ct. Papierhandel Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. Aangeboden grote gein. suite (parterre), met voll. pen sion voor echtpaar of 2 dames. Rustige omgeving. Badk en telef. aanwezig. Prijs f 200 p. p. Brieven bur. van dit blad onaer no. 9256 k. Dagwinkel, centrum stad, goede stand lage huur, voor vele doeleinden geschikt. Voor verdere Inlichtingen brieven bur. van dit blad no. 9395 k Goed tehuis gezocht voor mooi cypers poesje. Te bevra gen 's avonds na 7 uur. Zoeterwoudse Singel 21. Tafel-, thee- en ontbijtser viezen. Kera Nova In Citron en Caladan, alles los verkrijg baar (spaarserviezen), servie zen van standing. Elektrische koffiemolens P.D. f 23.50. Bij W. Nederlof, Haarlemmer straat 170 en 235. Te huur zomerhuisje, Noord- wykerhout, tot 13 juli en na 17 aug. S. Zand. Makassarstraat 14 m. A-dam. Jonge dame zoekt bijver dienste ln de avonduren. On verschillig wat. Brieven bur. van dLt blad no. 9386 k. Wegens gebrek aangeboden een Berlnl M13 Kapteln Mo- bylette. Tevens een motor bootje. lang 4.80 m.. breed 1.50 m. met binnenboordmotor. Prys boot f325.—. Vlieland, F1 oresstraat 32, Kool. Accu-service Groenen, Nieu we Rijn 106, tel. 23140, Lelden. Het aangewezen adre6 voor aan koop van Uw batterij. Tevens revisie, reparatie, laden en ver huren van batterijen. Gratis leenbattery. Handel en Indus trie korting. Gein. ambtenaar, gepensio neerd. zag zich gaarne ge plaatst ln een hem passende werkkring, liefst halve dagen of enige dagen per week. als bijverdienste. Brieven bur. van dit blad onder no. 9406 k. Heren- en damesrijwielen vanaf f 35 p. stuk. compleet met licht. Kinderfietsen f 30 en f 40. James motor f 400. Sparta f325.—. Maredyk 159. In rustig herenhuis gem. kamers met pension aangeb, aan straat- en zonzyde. Gelijk vloers. Tel. en centrum stad. Gesohlkt voor 2 rustende per sonen. Brieven bur. van dit blad onder no. 9407 k Bi Gemeub. zlt-sl.kamer, boven. Noordeinde 11. Ingang SUksteeg 1. H Frigidalre aangeboden, inh. 320 1.. tevens wasmachine met elektr. wringer, beide in zeer goede staat. Te zien: Veuree- weg 157 Voorschoten. Te koop een kinderwagen, wit. Engels model, Ln goede staat. Pakhuisstraat 5. Aangeboden handnaaima chine. ln prima staat zijnde. Billijke prijs. Oosthavenstr. 2. Te koop 150 Wener stoelen. Te bevr. zaterdag 25 mei as., van 45 uur. Janvossensteeg no. 17. I 0 Te koop een pr. H. D., "50 cc. Liberator. In pr. staat met windscherm en bagagedrager, wegens aankoop van auto. Br. bur. v. d. blad no. 9404 k Aangeboden, wegens omstan digheden, een lieve poes. Af te halen: Vreewykstraat 24. 2 x bellen. B Trouwjapon te koop, maat 3810. Tevens nieuw wind scherm. gekost f 27 nu f 15. Te bevragen: Nw. Brugsteeg 12 A. R Wegens vertrek kleine Phl- ps radio 1954 f 50. Sleestof zuiger. 220 V., compleet als nieuw f 30. Damesfiets, merk B.S.A. met trommelremmen en nieuwe banden f 75. Kinder fiets leeftyd plm. 12 j. f27.50. 2e Looierstraat 69. B Aangeboden een goed onder houden Solex en een Vicky III. Na 6.30 uur. Anma van Bu- renhof 43. Lelden. B Kappersbediende, leeftyd 19 Jaar, zelfstandig kunnende knippen en scheren, zou zich gaarne geplaatst zien als enige bediende in druk beklante he rensalon, liefst Lelden of om streken. Brieven bur. van dit blad onder no. 9457 k. B Aangeboden herenrywlel (sport/modelcompleet. Slechts f 80.Te bevragen Oude Varkenmarkt 6. B Wegens plaatsgebrek te koop pracht damesrywiel, geheel compleet. f 50.Volders- gracht 39 A, Leiden. BS Aangeboden l witte tuin stoelen, prijs f 15.Lage Morsweg 38, Leiden. Pracht vloerkleden ln ver schillende maten en kleuren, vanaf f25. Clubstellen van f 325 nu f 176. Dressoirs f 55. Tweepers. toogledlkant f 25. Kleine en grote rijwielen f 25. Nleuweniburg. Hooigracht 55. Geen winkelhuis B Mooie tweepers. kapokbed- stellen f35, eenpers. f 19. Handnaalmach. f 35. Grote ronde tafel f 19. Dienstboden- kast, tafels, stoelen, ledikan ten. opklapbedden. dames- schrijfbureau. prima stofzuiger, overgordijnen, wringers. Nieuwenburg. Hooigracht 55 (Geen winkelhuis). B Te koop raszuivere Fox hondjes. 8 weken oud. f 12.50 Kr stuk. A. de Wit, Mol en- m 15. Voorschoten. B Bruidsjapon van kant en tule aangeboden, met tc^be- horen, mt. 42. Leldseweg 94 A. Voorschoten. B Voor Jong katje, gewend aan Fellx, goed tehuis ge zocht. Magd. Moonsstraat 41. B Te koop vergr. B.M. met kajuit. Molenstraat 11. B Babyweegsehalen. Slapeloze nachten door de baby? Krijgt ze dan wel genoeg voeding? Onze babyweegschalen geven U de juiste voeding aan. Tele fonisch te bestellen. Drog. J. Vryenhoek, Haarl.straat 119, t/o. Hartebrugkerk. Tel. 22491 B Te koop aangeboden een z. g. a. n. gitaar met foedraal. Prys f 25.Te zien 's avonds na 8 uur. Korte Langestraat 18. Leiden. B Babyconimodes, kinderwagen wieg. tafelblljart, bureaus, boe kenkasten, fauteuiltjes, kasten, tafels, stoelen, ameublemen ten. dressoir .spiralen ledikan ten, thonets. rookstoelen, ma trassen. keukenkast, vitrine, gordijnrails compl. 1.p. me ter. Voetbalspellen 7.50. Eluym Hogewoerd. Tel. 21266. B Meehelse eiken tafel, fraaie mahonie secretaire, zwaar eiken cillnderburau. modern dres soir. eiken bureau, grote spie gels. spiralen, kussenkast, ova le mahonie tafel. In- en ver koop. W. F. Kooreman, Nieuwe Rijn 9 t.o. V. en D. Tel. 23261 B Te koop Berlnl M21 de Luxe 1956 t. e. a. b. Utr. Jaag pad 82 A, Lelden. B Te koop bromfiets. Berlnl M 21 f 250. Tevens een bestel auto, 500 kg. merk Fordson, ln zeer goede conditie. Molen straat 26. Lelden. Na 7 uur. IQ 125 cc. Sparta te koop (eventueel rullen voor snel- brommer), met Vllllers motor en 125 cc. Tyger met Sachs- motor, prima lak en chroom. Transportbrommer met J.L.O. motor. Jan v Brakelstraat C3, Katwyk aan Zee. H Pension aangeb., f 5.50 p. p. p. d. Bosryke omgeving. Adres A. van Boort, Nederstraat 17, Amerongen. S| Schulmplastlc speelgoed, ad, commode, afdrulpmatjes, tochtband, schulmplastlc on der Uw traploper, geen stof, giydt niet, onverslijtbaar, 40 ot. per stuk. Vindt U ln onze speciaalzaak. Mare 70. telef. 32862. B Horloges. Wil leveren voor sleohts 39.50 een prima 21- steens anker herenpolshorloge, waterdloht, schokvrij, anti- magnetisch. stalen bodem on- breekb. veer. 1 Jaar sohxlft. ga rantie. Alleen het Ringenhuls. Morsstraat 9. B Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 135.Belde met schoonheidsfoutjes; volledige farantie. Eventueel gemakke- yke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrleks- kantoor Spul 214, Den Haag. telef. K 1700: 11.34.91! b. g. g. 11.53.96. B Iedereen Ls entbouslast. als wy Uw matras overtrekken met damast, éénpers. vanaf f 19.50, tweepers. f 26.50. Smit's bedden-tapljtenmagazijn MaTe 98. Vrouwensteeg 9, tel. 23913. B Solex standaard f 349.50, F. m. f 17.30. Solex de Luxe 399.50, p. m. f 20.24, Inclusief all rldk verzekering. Service Station. Gebr. Hulsman, Ho gewoerd 6668, telef. 81292. B Herenrywlel te koop, ln zeer goede staat. Geheel com- gleet. Na 6 uur. Boerhaavelaan 6 a. 2 x bellen. B Brillen J. A. Verheul, Haar lemmerstraat 86 erkend op ticien levert U elk gewenst montuur en glazen. Automa tische siypinrichtlng. Ruime sortering - Ziekenfondsleden krijgen gewone korting. B Overal vraagt U, by Was senaar slaagt U voor opklap bedden, tuimelbedden enz. Dekplanken met gordijnrails maken wij zelf vanaf i 18.50. Ruime keuze! Prima twee persoons spiralen vanaf f 15. Janvossensteeg 60. Telef. 20143 B Mantelkostuums, jerseypak jes. mantels, klnderma"ntel6. regenmantels, herenkostuums, regenjassen, combinaties v.af f 1.50 P. w. Onze coupeur be zoekt U met collectie aan huis. Br. bur. v. d. blad no. 1633 k. B Kampeerwagen te huur aan geboden, gekoppeld aan Merce- des-diesel '57 of Slmca '56. Garage Bierman. Voorhout, tel. 02532 - 7433. B Kjjbewys halen. N'eem dan auto-lessen ln de handige Simca-Aronde. Voor scooter- of motor-ry bewijs met de nieuwste Maicolette. Auto- en Scooterryschool Bierman. Oude Ryn 54, Lelden. Tel. 32310. B Kinderwagenreparatles. WIJ maken Uw oude kinderwagen weer als nieuw, o.a. spulten ln elke gewenste kleur kappen bekleden, regenzeiltjes, ver chromen enz. Nieuwe kinder wagens. Langezaal. Stille Rijn 34. Lelden. Telef. 26545. B llcrlni M 21. I>c werker on der de bromfietsen. Reeds van af f498. Gemakkeiyke betaling. Van Zijp, Haarlemmerstraat 295 Korevaarstraat 6. De zaak met service. B Solex. Alle modellen voor radig. Prijzen vanaf f 349.50. Gemakkelijke betaling. Van Zijp, Haarlemmerstraat 295. Korevarstraat 6. De zaak met service. R] Ja mevrouw, onze nieuwe witsels kunt U afwassen met zeep. Prima voor keuken en plafonds. Stouten Raamsteeg 3. Tel. 21751. B Dames- en herenconfectle. Contantzaak in dames- en herenconfectle levert op ge makkeiyke betalingsvoorwaar den. Onze collectie tonen wy vrijblijvend aan huis. Exclusie ve modellen, dus apart. Vraagt reizlgersbezoek. Postbus 563, Den Haag. Bromfletsenverhuur. De nieuwste Berini M21 de Luxe 1937 te huur per uur, per dag of langer. J. de Jong. Varke- vlsserstraat 66, Katwyk aan Zee. Tel. 2795. B f 295.Chique moderne 3-zits bankstellen met 10 los se kussens. Stof naar keuze. 30 Jaar garantie. Op gemakkelijke condities. Jacob v. d. Does straat 106, Den Haag. Telef. 322675 H Verhuur zonder chauffeur 4-, 5- en 6-pers. All risk ver zekering. De zaak met de grootst mogelijke service. Bil lijke tarieven. Werkhoven's luxe autoverhuur. Van 't Hoff- straat 11. Tel. 22300. f| H.M.W. dubbelzit bromfiets, ubb. veerelementen. Enige bromfiets die geschikt ls voor 2 personen. Prys f 725.Gebr. Huisman, Hogewoerd 6668 B Ze zijn er weer, kwalltelts EWE ankerhorloges, 21 st. an ker waterdicht, schokvrij, an- timagnetlsch. onbr. veer Geen f 69.50 maar slechts f 47.50. „De Goedkopere Zaak". S. v. d. Water en Zn., Haarl.straat 207 B Rooljaekers en naaimachines een begripprima kwaliteit, voordelig, vlotte service I Vraag vrijblijvend bezoek aan huls en ook U zult overtuigt zyn. Naaimachinehandel Rooljaekers Leemansetraat 31, Leiden. Tel. 31324. Neurenberg (Did.), 6lnds 1886, en de Carson als gewone huis houd naaimachine lopen soe pel en geluidloos! Uw adres: Rooljaekers, Leemansetraat 31, Lelden. Tel. 31324. B Wasmachines. Koopt geen kat ln de zak! Maar neem een merkmaohlne, byv. Erres vanaf f 2.50 per week. Joop Nieuwenhuis, Korte Mare 6, telef. 26857. Alle motoronderdelen heeft motorslopery Cor Bolman, Hekkelaan 223 Den Haag, tele foon 114501. B Financiering van Uw auto, bromfiets, scooter en motorrij wiel. Alle verzekeringen. Ass.- kantoor C. W. Betcke, Kanaal- weg 11, Lelden, telef. 26785. B Opel Rekord 1957 te huur zonder chauffeur. Teven6 nieuwste Ford Consul. Belde met radio en Morris Minor. Al leen nieuw materiaal. Billijk ta rief. Stlpdonk, Hoogl. Kerk- graoht 30. Tel. 31608. B „Kosine" geeft de hoogste prys voor goud, zilver en Ju welen. Grote keuze ln verlo vingsringen, gouden, zilveren en verzilverde artikelen. Het adres voor alle reparaties en uurwerken. Steenstraat 16, te lefoon 26854. B Biedt zich aan net persoon van 9 uur v.m. tot 6 uur n.m. Onverschillig wat. Brieven bur. van dit blad no. 9357 k. BTe koop aangeboden een sse D.K.W. motor. 98 cm3„ draalt goed. Prijs f25. Te be vragen: A. B. Bekker. Witte Rozenstraat 16, Lelden. DIVERSEN B Haagwegpedicure. Laat Uw voeten vakkundig verzorgen. Steunzolen volgens gipsafdruk meer dan 10 jaar ervaring. Ook bl| U aan huis. Gediplo meerd voetverzorger. De Gïene- stetstraat 120, Lelden. Telef. 32089. B Dames- en herenconfectle. Contantzaak ln dames- en herenconfeotie levert op ge makkelijke betalingsvoorwaar den. Onze collectie tonen wy vrijbiyvend aan huls. Exclusie ve modellen, dus apart. Vraagt reizlgersbezoek. Postbus 563, Den Haag. B Aangeb. benedenhuis, kamer en suite, serre. 2 sl.kamers (bij Herenstraat). Gevr. huls met 3 sl.kamers. Ook nieuwbouw. Hoge huur geen bezwaar. Br. bur. v. d. blad no. 9405 k, B Engels voor Emigranten, examenopleldlng Handelscor respondentie. Spreekvaardig heid. Cambridge. Vertalingen. W. Verboog, Leraar Engels, Steensohuur 18, Lelden. Tele foon 25335. B Aangeboden te Arnhem heel huls met tuin, gezin met 4 kinderen. 15 tot 2 Jaar, voor 2 weken tussen^ 15/715/8, Wie wil Jonge mensen die B Dame met dochter zoekt kennismaking met heer, plm. 45 Jaar. Klein kind geen be zwaar. Brieven bur. van dit blad onder no. 9355 k. B Wonlngruil. Aangeb. Looier straat 52, Lelden, Devatt. be neden 2 kamers, grote gang, keuken en grote tuin. Boven 2 slaapkamers, zolder. Gevr, bovenhuis of heel huls. Brie ven bur. van dit blad onder no. 9356 k. B Wonlngruil. Aangeb. ben.- huls, kamer, 2 slaapkamers, keuken en sohuur. Omtrek Oude Vest. Wil rullen voor groter huls. Brieven bur. van dit blad onder no. 9372 k. B Vriendin gezocht door meis je, 17 Jaar, middenstand. Liefst watersport. Brieven bur. v. d. blad onder no. 1657 k. B Zaterdag verloren een pakje textiel, gaande Zeemanlaan, Konlnglnnelaan, Herenstraat. De verliezer gedupeerd. Van Meteren, Waardstraat 39. H Weggelopen grote zwarte kat met nogal brede kop. Luis tert naar de naam Blacky. Te gen beloning terug te bezorgen Korevaarstraat 9 a. Lelden. Telef. 31656. R Aangeboden benedenetage, v. huiskamer, tussen kamer tje, slaapkamer, plaats grote keuken lange gang, Oxide Vest, gezellig uitzicht. Gevraagd groter huls, minstens 4 ka mers. Brieven bur. van dit blad onder no. 9478 k. Beloning voor v le echtpaar z. k. wil helpen a„n woon ruimte, 2 kamers met keuken, etage of Iets derg. Brieven bur. van dit blad no. 9474 k. B Gr. Winkler Prins Encycl. t, o. gevr., evt. Oosthoek. 'Laat ste druk. Brieven bur. van dit blad onder no. 1670 k. B Soefl-beweging. Avond voor belangstellenden op vrijdag a.s. om 8 uur. Spreekster mevr. mr. J. M. Kunst. Onderwerp: Mees ter en leerling. Gerecht 10. B Aangeb. ben.huis In Prof.- wljk, ln ruil voor bovenhuis, event. Burg.wljk of Prof.wijk. Br. bur. v. d. blad no. 9424 k. B Jongeman, 29 J„ zoekt ken nismaking met meisje 23—30 J. Niet zo groot, plm. 1.60 m. Brieven met foto op erewoord retour. Brieven bur. van dit blad onder no. 9398 k. B Wonlngruil. Ruime ben.wo- nlng voor kleine beu.- of bov.- wonlng. Brieven bur. van dit blad onder no. 9399 k. B Evangelisatie Campagne, van 30 mei2 Juni. Spreker: Evangelist W. C. Malgo. Bap tisten Gemeente, le Groene- steeg 16. Iedere avond 8 uur.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 4