JAN WOLFSLAG V s')o®1 virgih** - Zaterdag grote B.B.-oefening 96ste jaargang lERlC^N Met inspectie op het Schuttersveld De in de afgelopen weken gehouden blokwedstrijden van de B.B. zullen a.s. laterdagmiddag in de A-kring Leiden worden afgesloten met een grote B.B.- oefening operatie 557 en een daaraan voorafgaande inspectie op het Schuttersveld. Aan de inspectie wordt deelgenomen door de georganiseerde zelfbescherming, de Overheidsdiensten het Commando apparaat. Sirenegeloei en overvliegende straaljagers markeren deze B.B.-oefe- Aan de aansluitend te houden oefening sal niet deelgenomen worden door de Zelfbescherming en wel enerzijds omdat in dit seizoen op dit deel van de organi satie. o.a. by de gehouden blokploeg- wedstryden, reeds een zo groot beroep is gedaan en voorts omdat het niet wel mogelijk is een oefening als de O 557 eodanig op te zetten, dat er een groot aantal blokken bij betrokken wordt. O 557 biedt de Overheidsdiensten de gelegenheid om bij het uitvoeren van hun taak de puntjes nog eens op de i te zetten, om die dingen goed te doen, waarin bij een vorige oefening gefaald is. Hiernaast draagt het geheel het ka rakter van een groots optreden naar buiten. De voor de oefening te houden inspec tie vindt, zoals gezegd, plaats op het Schuttersveld. Er wordt aan deelgeno men door de: Georganiseerde Zelfbe scherming (wykstaven en blokken) Brandweer (versterkt met 2 pelotons uit de Kringen Z.H. 1 en Z.H. 3); Politie; Opruim- en reddingsdienst; Genees kundige Dienst (M.G.G.)Dienst Sociale Verzorging (Kantinedienst)Verbin dingsdienst (Mob. wagens); Staf. Alle onderdelen dienen om kwart over drie gereed te staan voor inspectie. De Inspectieplaats is aangegeven met de B.B.-vlag en de vlaggen van Leiden en Oegstgeest. Na de inspectie ontvangen de Over heidsdiensten opdracht tot inzet en gaan deze op de voor hen Aangegeven plaats hun oefenopdracht uitvoeren. Bij eerder gehouden oefeningen, waar aan dan ook door de Zelfbescherming deelgenomen werd, bestond voor de Z.B.- HUIS VROUWEN HANTEERDEN DE VERFKWAST In het gebouw van de Commissie voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting aan het Levendaal waren gisteren velen bijeen gekomen om te luisteren naar de heer Verhoef van Schreuder's Lakfabrie ken te Schoonhoven, die een praatje zou houden over Hasco-Muur. Hij wees o.m. op de voordelen van deze plastic muur verf, die zeer eenvoudig aan te brengen is en in 15 moderne interieurkleuren ver krijgbaar. Na de toepassing er van te hebben besproken, gaf de heer Verhoef een demonstratie, terwijl even later ook verschillende dames de kwast mochten hanteren. Vooral voor degenen, die de cursus Woninginrichting in het gebouw Levendaal 1 volgen, was deze voorlich tingsbijeenkomst zeer interessant. Zij was georganiseerd door de Verfhandel Pelikaan alhier. MUZIEK- EN ZANGUITVOERING LEGER DES HEILS In het kader van het 70-jarig bestaan van het Leger des Heils, vindt morgen avond een uitvoering plaats in het ge bouw aan de Hooigracht, verzorgd door het muzikaal kwartet van Haarlem Cen trum. De zangbrigade van Leiden zal aan deze avond medewerken. KLANKBEELD VLAGGETJESDAG Uitzending van Minjon De Miniatuur Jeugd Omroep Neder land, „Minjon", afdeling Leiden, heeft een klankbeeld gemaakt over vlaggetjes dag, de dag waarop de vissersvloot uit vaart ter haringvangst. Dit klankbeeld zal door de radio mor genmiddag worden uitgezonden tussen 5 uur en kwart vóór zes in het A.V.R.O.- programma „Op de Jonge Golf". Aan het klankbeeld verleenden o.a. perso neelsleden van de redery en haringhan- del N. Parlevliet jr te Katwyk aan Zee hun medewerking. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN. Pieter Martinus. z. van P. M. Heijmans en A. H. Prins; Theodoor, z. van T. Kete laar en L. P. Paase; Cornelia, d. van H. J Gorree en M. C. de Boer; Yvonne, d. van G. de Vogel en J. N. Hannaart; Nico- laas, z. van J. J. Stouten en B. Nederlof; Elisabeth Geertje, d. van H. Bakhuis en A. M. van Herk; Adrianus, z. van J. Splin ter en M. Eikelenboom; Carolina Catha- rina Pieternella Maria, d. van J. H. van Veen en S. E. M. van Glezen; Piet z. van W. Buitenga en M. Verra; Rudolf Reinler Maria, z. van L. R. de Groot en A. A. F. Prlesema. GETROUWD. G. B. Labee en J. E. Guldemond. OVERLEDEN. I. M. Herfst. 75 Jaar, vrouw; W. F. Moene, 76 J., man; R. E. van Uytrecht, 14 ]ear, dr.; M. J. Verlind, 47 Jaar, huisvr. 'an J. J. Regeer; C. Waardenburg, 84 J., man. Officiële publikaties VAKANTIEREGELINGEN. Burgemeester en Wethouders van Lel den brengen ter openbare kennis, dat op de Secretarie dier gemeente, kamer 125, ®Jn nedergelegd ter lezing voor een ieder gedurende drie maanden de volgende door de Raad dier gemeente ln zijn vergade- VnS van 7 mei 1957 vastgestelde veror deningen 1. vakantieregeling aardappel-, groen- tf- en fruitwinkeliers; 2. vakantieregeling kruideniers- en melkwlnkels 1957; 3. vakantieregeling slagerswinkels 1967. UITBREIDINGSPLAN De Burgemeester van Leiden brengt ter inbare kennis, dat Gedeputeerde Staten tor provincie Zuid-Holland by besluit van april 1957, G.S. no 206, hebben goedge- touiü het bij raadsbesluit van 17 december "56, no 376, vastgestelde partiële uitbrei- °'"gsplan .LeidenRodenburgerpolder" {tot betrekking tot gronden, begrensd door tot Hijn-SdhiekanaaU, die spoorbaan Leiden recht .een lijn ten oosten van die Van tor Hoevensbraat, de Van de Sande Bafc- toyzemlaan. de Lorentzkade, de Du Rieu- Kraat, een lijn ten zuidoosten van de De J*y van Sbreetfkerksbraat en van de Co- totstraat, de De Gij s>el aarstraat, de Burg- PWenlaan, de Kernstraat, de Verdam- r-raat en een lyn ten zuiden van de Hart- toansbraat, met by behorende bebouwings- kfcrsohriften. zulks met Intrekking van tot partiële uitbreidingsplan „Leiden-Ro- tos burgerpolder'vastgesteld by raadsbe- ■Wt van 24 oktober 1049 en van enkele totter aangegeven gedeelten van het ulit- "teldlngsplan van 6 november 1933, sedert ^"ijzigd. Het goedgekeurde plan ligt met uiltvoe- kaarten c.a. voor een ieder ter inzage gemeentesecretarie, afdeling Openbare "erken (Stadhuis, kamer I'll). Delden. 15 mei 1957. De noodwachters niet of slechts gedeeltelijk de mogelijkheid de verrichtingen van de Overheidsdiensten gade te slaan. Nu de Z.B. niet bij de oefening betrokken is, bestaat hiertoe de volle gelegenheid en het is de bedoeling, dat de wykstaven en de blokploegen een rondgang maken langs de verschillende punten, waar de Overheidsdiensten in actie zijn. De oefening wordt op een zodanig tijd stip beëindigd, dat alle deelnemers aan Inspectie en oefening om 5.45 uur in de Stadsgehoorzaal aanwezig kunnen zijn. waar de uitreiking zal plaats vin den van de prijzen, die bij de wijk- en Kringwedstrijden door de winnende blokploegen zijn behaald. 11 t/m 18 mei Week van de Fotografie Doe mee aan de grote prijsvraag t.g.v. de Week van de Fotografie Le ver bij ons uw dcelnc- mings-bon uit de speciale krant „Foto-Contact" in en ding mee naar prijzen Exemiplaren van „FOTO-CONTACT' aan onze zaken gratis verkrijigibaar. Prijsverlaging van wereldberoemde merk-camera's ZEISS-IKON CONTINA I met novicar 3.5 sluiter. PRONTOR S.V.S. van f 183 v. f 156 CONTINA II met ingebouwde belichtingsmeter van f 255 v. f217 AGFA SILETTE L, met ingebouwde belichtingsmeter van f 256 v. f 209 Foto-Cïné BreestTaat 123 t.o. Stadhuis TELEFOON 21851 Haarlemmerstraat 102 naast BATA TELEF. 32778 NOORD-AFRIKA IN WOORD EN BEELD De heer T. Tieleman hield voor de leden en introducé's van de Leidse Ama teur Fotografen Vereniging een lezing over Noord-Afrika. De heer Tieleman, die zich ontpopte als een boeiend en geestig verteller, lichtte zijn lezing toe met talrijke fraaie kleu renplaatjes. Vele opnamen ontstonden „met gevaar voor eigen camera", aangezien de be volking om geloofsredenen niet gefoto grafeerd wenst te worden. Hoewel van gevaar voor eigen leven niet gesproken kon worden, ging een stortvloed van, overigens onverstaan bare, scheldwoorden, soms gepaard met stenen en rotte vruchten; het deel van de ijverige foto-amateur. Des te meer bewondering moet men hebben voor de vele fraaie opnamen, waaronder zelfs schitterende kopstudies, op een schapenmarkt bijeen gegaard! Naast vele fraaie foto's kreeg men bovendien een interessant inzicht over de bevolking, de cultuur en de' geschie denis van dit land. De L.A.F.V.-leden kunnen dan ook stellig op een zeer geslaagde avond terug zien. „EUROPA IN DE EEUW VAN HET ATOOM" „Europa in de eeuw van het atoom" is de titel van 't zesde Europese Oecu menische Jeugd Congres dat in Neder land van 25 juli tot 5 augustus wordt gehouden op kasteel „Oud-Poelgeest" te Oegstgeest, De volgende onderwerpen zullen wor den behandeld: Energie en macht van het atoom - het ABC van de toekomst; De mens van morgen gebruikt atoom energie ten bate van de mens; Atoom splitsing en Europees samengaan; „Au tomation" en atoomenergie - de herse nen en spieren van de nieuwe mens en een nieuwe taak voor de kerken in de eeuw van het atoom. Jaarverslag Holl. Constructiewerk plaatse n VOORSTEL TOT 22% DIVIDEND-UITKERING (V.J. 19%) Aan het verslag van de directie der N.V. Hollandsche Constructiewerkplaat sen te Leiden, uit te brengen in de jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders op 25 mei a.s. is het volgende ontleend: Over het gehele verslagjaar was het bedrijf zeer goed van werk voorzien. Ten opzichte van het vorige boekjaar is echter noch in de levertijden van het materiaal, noch in het ook reeds in het vorige jaarverslag gememoreerde tekort aan bekwame vakarbeiders een verbete ring gekomen. Behalve de s.a. Awans-Fran?ois te Awans-Bierset (België), die slechts een sluitende exploitatierekening bereikte en de N.V. Handelmaatschappij Elascon te Leiden, die een klein verlies heeft geleden, konden onze overige aanver wante ondernemingen dit boekjaar we derom gunstig afsluiten. De uitbreidingen van het bedrijf kon den in het afgelopen boekjaar voor een deel worden verwezenlijkt, in 1957 wordt hiermede voortgegaan. Deze uitbreidin gen hebben mede ten doel aan speciaal gerichte vraag te kunnen voldoen, zon der de normale produktie ongunstig te beïnvloeden. De invloed van het steeds stijgende kostencyfer kon. bij de verkregen om zet. grotendeels opgevangen worden door het aanschaffen van moderne machines en het vernieuwen van ver ouderde. Het saldo der exploitatierekening 1956 bedraagt f. 2.625.988 (v.j. f. 2.564.250). Aan aanschaffingen en vernieuwingen werd in 1956 een bedrag van f. 927.333 geïnvesteerd, waartegen een afschrijving in dat jaar staat van f. 454.802. Nadat rekening is gehouden met af schrijvingen en belastingen en na toe voeging van f. 500.000 aan de reserve voor bijzondere doeleinden. vóór winst verdeling, resteert een beschikbaar winstsaldo over 1956 van f. 785.465, Voorgesteld wordt dit saldo als volgt te verdelen: Aandeelhouders 22% (waarvan 6%> als interimdividend is uitgekeerd) f. 437.639. Uitkeringen volgens art. 19 leden 1 en 2 der Statuten f. 269.833. Dotatie reservefonds f. 75.0000. Naar nieuwe rekening f. 4.640. De heer ir. O. J. Schreuders wera benoemd tot adjunct-directeur nadat op 23 januari 1956 de direoteur, de heer ing. A. Prinsen was overleden. De bedrijfsvoorraden zijn gewaardeerd op f. 2.462.564; er is voor een bedrag van f. 6.318.207 aan werken in uitvoering en er is een post „vorderingen" f. 2.118.473. Koksschool besloot het on tsponn ingsseizoen Met het stuk „Er komt een vriend van avond", dat vele malen in onze stad is opgevoerd, besloot het gezelschap Jan Nooy gisteravond in de Koksschool de reeks ontspanningsavonden, gepresen teerd door de Dienst Welzijnszorg Lei den. Adjudant J. Nieuwensteyn wees er in zijn openingswoord op, dat men in het afgelopen seizoen goede avonden met zeer verschillende programma's had ge organiseerd, zodat elk wat wils werd ge boden. Naast de filmavonden heeft men van toneel, cabaret en operette kunnen genieten, waarmee bewezen is, dat de Dienst Welzijnszorg een goede smaak heeft! Het stuk „Er komt een vriend van avond" speelt in Frankrijk, gedurende de laatste wereldoorlog. Evenals in ons land bestond ook daar een ondergrondse verzetsbeweging, de „Maquis" genaamd. In een inrichting voor zenuwzieken zyn verschillende mannen van de „Maquis" als patiënt ondergedoken. Met medeweten van de dokter, die aan het hoofd van deze inrichting staat, worden van hieruit orders aan de gehele groep gegeven. Op een dag komt een nieuwe arts in dienst, die zich ontpopt als een Duitse spion. De leden van het verzet staan nu ten dode opgeschreven. Ze weten, dat het huis door Duitsers om singeld is, die slechts wachten op een teken van de arts-spion, waarna tot een massale aanval zal worden overgegaan. Een meisje uit de inrichting weet de Duitser echter te overreden om het huis vóór de aanval te verlaten en haar mede te nemen. Wanneer hij echter buiten is, schiet zij hem neer. Het slot van het stuk brengt een groep gelukkige mensen, want even vóór de aanval der Duitsers weet een onder gronds leger de inrichting te bevrijden. Het stuk, dat een zeer goede opvoering beleefde, heeft velen ontroerd, temeer nu we in de maand mei vaak terugden ken aan de oorlogsjaren. We werden weer geconfronteerd met het Duitse regime, met „Befehl ist Befehl" en met „Heil"- schreeuwende officieren en soldaten. Het goede van dit stuk was tevens, dat men sfeer wist te scheppen. Aan de eene kant het gevaar ontdekt te worden door de patiënten aan de andere zijde de Duitsers. In het gezelschap van Jan Nooy werk ten mee: de dames B. Nooy, S. Lerou, B. Nooy, D. van Dijk en de heren A. Paassen sr, Ed. Palmers, H. Isarin, A. Faassen jr. B. v. d. Amstel, A. v. Doorn, G. Molier, F. Engels en L. Holst. f Hallo Lakkerman! I M'n compliment voor die prima I Juist mi/n smaak. W Daar hebben wij nu onze draai in, mijnheer, 't Beste te brengen in shag. Wij zijn trots op onze 3 smaken: American-Virginia Halfzwaar. In cellofaan verpakt Kon. onderscheiding voor F. A. M. Griindemann VEERTIG JAAR REGENT R.-K. WEES- EN OUDELIEDENHUIS Tijdens een gisteren in Huize St.- Maarten aan de Jacobsgracht gehouden bijeenkomst heeft de burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, de heer F. A. M. Gründemann, die deze dag het feit herdacht, dat hij voor veertig jaar werd benoemd tot regent van het R.-K. Wees- en Oudeliedenhuis. gehuldigd. De burgemeester, die de velerlei ver diensten van de jubilaris in deze func tie naar voren bracht, deelde mede. dat het H. M. de Koningin had behaagd de heer Gründemann te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. FEDERATIE VAN KLAVERJASVERENIGINGEN. Gisteravond vond de jaarlijkse alge mene ledenvergadering van de Federatie van Klaverjasverenigingen Leiden en Omstreken plaats. De waarnemend voorzitter, de heer J v. d. Blom. vroeg bij de aanvang een ogenblik stilte in verband met het plot seling overlijden van de heer G. de la Rie, in leven secretaris van de klaver- jasvereniging „Groenoord". Uit het jaarverslag van de secretaris bleek o.m., dat 1956 voor de Federatie een dieptejaar was. Vele verenigingen bedankten om diverse redenen; enkele kwamen de gelederen versterken. Het financieel overzicht bleek verre van rooskleurig. Door onderlinge samen werking kan echter nog veel worden goedgemaakt. •De speellokalen bleken eveneens een groot vraagstuk. Het bestuur is in con tact getreden met B en W. De moge lijkheid wordt onderzocht de recreatie ruimten, gelegen onder de flatwoningen te Leiden-Noord alsnog te doen afstaan. Belangrijk was de totstandkoming van de statuten en het spelreglement. Zowel secretaris als penningmeester werden hartelijk bedankt voor hun be leid. Besloten werd over te gaan tot een geringe contributieverhoging en tot vor ming van een fonds voor de komende lustrumviering. Bij de verkiezing werd het bestuur voor 1957 als volgt samengesteld: Voorzitter J. v. d. Blom; vice-voorzitter J. Duijve- stein; secretaris A. v. Heusden; 2de secretaris F. Knaap; penningmeester L. Goddijn; 2de penningmeester C. J. v. Egmond; competitieleider C. Kluts; 2de competitieleider M. Sierat en commis saris C. J. Klepke. Als eerste van vele is gisteren een toerwagen door de Veiser tunnel gereden. Het Ministerie van Verkeer ia Waterstaat had. een bustocht naar de tunnetwerken georgani seerd. waarbij uiteraard ook een ritje door de tunnel hoorde. De tun nel stool oog vorder ajgttzerkt worden, maar met wat goede wil van de chauffeur is een rit momen teel al mogelijk. Jaarverslag Ned. Electrolaschmij. 22% DIVIDEND VOORGESTELD (V.J. 19%) Aan het verslag van de directie der N.V. Nederlandsche Electrolasch Maat schappij te Leiden, uit te brengen in de jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders te houden op 25 mei ontlenen wij het volgende: Gedurende het gehele jaar was het bedrijf te Leiden, zowel als dat te Oude Wetering en Sittard ruim van werk voorzien en werden weder talrijke wer ken van uiteenlopende omvangrijkheid afgeleverd. Een aanzienlijke uitbreiding van het bedrijf te Sittard kwam tot stand terwijl te Leiden een nieuwe hal, spe ciaal ingericht voor het vervaardigen van gelegeerd stalen pijpleidingen, in gebruik werd genomen. Door het aan brengen van diverse vernieuwingen in ons bedrijf en het aantrekken van ma- teriaalintensieve opdrachten kon de om zet aanmerkelijk worden vergroot, hoe wel het tekort aan bekwame vaklieden zich ook dit jaar weder deed gevoelen. Van onze aanverwante ondernemin gen leverde de N.V. Nederlandsch Tech nisch Bureau voor Ontwikkeling der In dustrie te Den Haag over het boekjaar 1956 een zeer gunstig resultaat op. De resultaten van de N.V. Handel maatschappij Elascon te Leiden leverden een klein verlies op. De inkomsten bedroegen voor de ex ploitatierekening, baten uit deelnemin gen. etc., inclusief winstsaldo a.p. f2.514.162 (v.j. f 1.971.547). De belastin gen waren f 1.000.000 (f800.000», koers verlies effecten f48.758 (nihil). Saldo winst bedraagt f 1.134.240 (f880.002). Diverse aanschaffingen en vernieu wingen werden ook in 1956 weer uitge voerd. Het totaalbedrag dezer investe ringen bedroef f 6Ó4.360.waartegen in dat jaar een afschrijving staat van f331.164,—. Het fonds voor aanvullende pensioenen is in het afgelopen boekjaar verhoogd tot f 250.000.—. Nadat rekening is gehouden met afschrijvingen en be lastingen en na toevoeging van f 400.000 aan de reserve voor bijzondere doelein den, vóór winstverdeling, resteert een beschikbaar winstsaldo over 1956 van f 729.305,—. Voorgesteld wordt dit saldo als volgt te verdelen: Aandeelhouders 22% (w.v. reeds 6% als interim-dividend is betaald) f352.000. Uitkeringen volgens art. 19 leden 1 en 2 der statuten f 252.991. Dotatie reserve fonds f 125.000. Naar nieuwe rekening f 4.249. Voor het lopende boekjaar is het be drijf behoorlijk van werk voorzien. De resultaten zijn tot nu toe bevredigend. In verband met het overlijden van ir. A. Prinsen, werd ir. E. F. E. Bongaerts bereid gevonden zich met de waarneming der directie te belasten, terwijl de heer P. S. Stokman werd benoemd tot ad junct-directeur. De bedrijfsvooraden staan op de ba lans voor f 502.914; er is voor een bedrag van f6.281.841 aan werken in uitvoering naast een post „vorderingen" van f2.636.221. COÖP. VERENIGING VOOR UITVAARTVERZORGING. De Coöp. Vereniging voor Uitvaartver zorging voor Leiden en omstreken hield in „De Harmonie" haar jaarvergadering. Bij de opening deelde de voorzitter, de heer J. G. v. d. Zeeuw mede, dat het 28 december 5 jaar geleden was. dat deze vereniging werd opgericht. In deze jaren is gebleken, dat de vereniging in een dringende behoefte voorziet, aldus de voorzitter. De jaarverslagen van de secretaris en penningmeester werden goedgekeurd. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen; in de vacature van een lid van de raad van commissa rissen werd voorzien. Het bestuur werd gemachtigd tot het doen van enkele uitgaven in verband met de ontwikkeling van de vereniging. Mej. J. M A. Broerse alhier is als nog benoemd tot lid van de examen commissie voor de akte ny verheidsondsr- «DaNXZ. Drie-jarig jongetje na het drinken van petroleum overleden In het gezin van de familie Van den Broek, wonende in de Rembrandstraat, heeft zich gisteren een tragische gebeur tenis voor gedaan. Het drie-jarig zoon tje Theo zag kans zich in een onbewaakt ogenblik een fles petroleum toe te eige nen en daaruit een grote hoeveelheid- op te drinken. Het kind, dat reeds spoe dig bewusteloos raakte, werd onmiddel lijk overgebracht naar het Acad. Zie kenhuis. waar het maagje van het kind werd leeggepompt. Helaas mocht dit niet meer baten en is het ventje over leden. VOORLICHTINGSAVOND GENERAL TIRE In „et Gulden Vlies" werd gisteren een voorlichtingsavond gehouden van de General Tire. Tijdens deze bijeenkomst werd gewezen op de capaciteiten van de autobanden, welke deze Amerikaanse maatschappij in de handel brengt. Men zag aardige films en onder lei ding van de heren Peter Knegjens en T. Schneider werd aan hersengymnas tiek gedaan. Vele belangstellenden, o.w. leerlingen van de Ambachtsschool, woon den de avond by. TEWATERLATING SCH. 52 Op vrijdag 24 mei te 5 uur nam. zal op het terrein van de scheepswerf „De Hoop" van de gebr. Boot aan de Su- matrastraat de motortreillogger SCH 52 ..Jacob Pronk" te water worden gelaten. Het schip word gebouwd voor rekening van de N.V. Visserijmaatschappy J. de Jong te Scheveningen. Reis minister Helders uitgesteld De minister van Zaken Overzee, mr. G. Ph. Helders, heeft zyn aanvankelijk op morgen bepaald vertrek naar Ned. Nieuw-Guinea een week uitgesteld. Dit uitstel houdt verband met besprekingen, die deze week in Den Haag gevoerd worden met vertegenwoordigers van de regering der Nedc-landse Antillen over economische en financiële aangele genheden van dit rijksdeel. Minister Helders heeft thans het voornemen don derdagmiddag 23 mei zijn reis naar Ned. Nieuw-Guinea te beginnen. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK. Beroepen te Opheusden G. H. van Koo- ten te Genemuiden. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Bunschoten en voor Rot terdam-Charloia M. Vlietstra te Eemdijk. OUD-GEREF. GEMEENTEN. Tweetal te Kampen E. du Marchie v. Voorthuyzen te Leersum en J. v. d. Poel te Ede. PREDIKANT LEGT ZIJN AMBT NEER Ds. H. J. de Wys, rem. geref. predi kant te Gouda heeft zyn ambt neerge legd. Hy heeft de gemeente medegedeeld, dat hij steeds duidelyker is gaan besef fen, dat zyn levensopdracht ergens an ders ligt dan in het predikambt. Ds. De Wys, die 44 jaar is, zal optreden als stafdocent, verbonden aan de school voor maatschappelyk werk te Rotterdam. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. De algemene vergadering van de Ver. van Vryz. Hervormden zal op 3 en 4 juli te Breda worden gehouden. Ds. H. N. Bierman te Breda zal een wydings- woord by de opening spreken. Behalve de huishoudelyke zaken komen aan de orde referaten van dr. A. de Wilde, herv. predikant te O.- en N.-Niedorp, over: „Hoe denken de vryzinningen van tegen woordig over God, mens en wereld?" en ds. W. C. F. Metz, voorganger van de afdeling Arnhem van de Ver. van Vryz. Hervormder*, pver: „De pastorale verzor ging jan de «neente".

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 3