Laatste Berichten Loop der bevolking te Leiden Gesneuvelde Nederlandse en geallieerde strijders lierdaelit MAANDAG 13 MEI 1957 Inbraak in broodfabriek fe Haarlem MET TRAGISCHE AFLOOP (Speciale berichtgeving) In de nacht van zaterdag op zondag ls ingebroken in een broodfabriek in de Lange Margaxethastraat in Haarlem. De inbrekers hebben een tuimelraam ingeslagen, zijn naar binnen geklom men en hebben een brandkast in een der kantoren voorover getrokken. Toen zij de achterkant van de brandkast hadden opengebroken, bleek dat hun moeite vergeefs was geweest. De brand kast was namelijk leeg. Zij gaven de moed echter niet op en togen, in het ge bouw op onderzoek uit, waar zij een een tweede brandkast vonden. Daar de ipening ervan aan de voorzijde hun vermoedelijk teveel moeite kostte, heb ben zij geprobeerd de achterwand open te boren, waartoe zij een gehele muur sloopten. Zij hadden echter opnieuw Het oude gedeelte van de boerderij ,pech, want de achterwand bleek te dik stallen, alsmede een auto, een brom- te zyn. fiets en fietsen werden een prooi der Gisteravond is het geld uit de brand- vlammen - - Het woonhuis met de hooibergen konden voor een deel worden behouden. Bi) de nablussing werd het stoffelijk overschot van de heer Everts gevonden. Honden beten twee varkens dood (Speciale berichtgeving.) wee honden hebben in het afgelopen weekeinde hevig huisgehouden in een varkensstal bij de Meent te Bussum. Twee varkens werden doodgebeten, acht ernstig gewond. Mogelijk moeten deze worden afgemaakt en dan wordt het een strop van ongeveer f. 1000.—. De politie is erin geslaagd de eigenaar van de honden op te sporen. 68-jarige man bij brand omgekomen Vanmorgen vroeg is brand uitge broken in de boerderij „Krakenburg" in de buurtschap Nulde in de ge meente Putten (Gld.), waarbij de 68-jarige B. Everts, schoonvader van de eigenaar, om het leven is gekomen. kast naar de wqning van de bedrijf leis der overgebracht. Toen deze in een taxi stapte, werd een 50-jarige taxichauffeur onwel en overleed kort daarop aan de gevolgen van een hartverlamming. Twee uit Scheveningen ontvluchten gegrepen NA WILDE ACHTERVOLGING (Speciale berichtgeving) De Rotterdamse politie heeft vanmor gen in Rotterdam-Zuid gearresteerd een 26-jarige man uit Heerlen en een 30-jarige meubelmaker uit Den Haag, die ongeveer zes weken geleden 's avonds uit de strafgevangenis te Scheveningen zijn ontvluch.t De ar restatie van de eerste kon eerst ge schieden, nadat er bij een wilde aeh- tervolking een waarschuwingsschot was gelost. Deze aanhouding betekent een ware opluchting, want terwijl het tweetal zich op vrije voeten bevond, zijn er in ver schillende delen van het land opmer kelijk veel inbraken gepleegd. Brand kasten met inhoud en al werden ge roofd. De Rotterdamse recherche is thans bezig uit te zoeken wat hiervan op hun rekening komt. Zij hadden van morgen tassen met de nieuwste inbre kerswerktuigen bij zich; ook werden grote sommen gelds op hen aangetrof fen. Vanmorgen kwam de politie erachter dat dc mannen M. en H. zich ophielden in een café in de omgeving van het Zuidplein. Onmiddellijk gingen recher cheurs naar dit café toe. Inderdaad wer den de ontvluchte gevangenen er bij een kopje koffie aangetroffen. Groot was hun verrassing toen politiemannen hun mededeelden dat ze gearresteerd waren. Aanvankelijk leek het erop dat beiden in deze nederlaag berustten. Op het moment dat rechercheurs met hen het café verlieten, gooide een hunner enige tassen die hij bij zich had, voor de voe ten van de politiemnnnen. Hij maakte van de gelegenheid gebruik om de benen te nemen, rende over het Zuidplein naar een radiozaak. waarin hij opnieuw kon worden gearresteerd. Beide aange houdenen zijn overgebracht naar het hoofdbureau van politie, waar zij aan een grondig verhoog werden onderwor pen. Eerste zomerzegels werden in IJmuiden verkocht (Speciale berichtgeving) Vanmorgen is de trawler „Curasao", gemeerd aan de IJmuidense trawlerkade, symbolisch de eerste serie zomerzegels 1957 verkocht door de PTT, o.m. de zegel, waarvoor dit schip van de rederij MedanBatavia model heeft „gelegen. Op een met genodigden afgestampt werkdek heeft de Directeur-Generaal van de Posterijen, ir. J. D. H. van dei- Toorn, deze eerste zegel verkocht aan de schipper Huib Krab. De trawler, die vannacht nog 830 kisten in de hallen loste, lag zelf gepavoiseerd tegen een kade. waar diverse gebouwen eveneens de vlag hadden gehesen. De gastvrouwe van deze ochtend, de IJmuidense reders vereniging, was vertegenwoordigd door haar praeses de heer J. C. Pronk, die het welkomstwoord sprak. Aanwezig wa ren voorts de burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint, vertegenwoordigers van vishandel en de landelijke zowel als de plaatselijke zomerzegel-comité's en Staatsraad mr. W. F. Schokking, oud minister van Marine. Maatregelen tegen studenten in Oost-Berlijn Het blad „Junge Welt" van de Oost- duitse communistische jeugdbeweging schrijft vandaag, dat 120 studenten in de diergeneeskunde van de Humboldt- universiteit in Oost-Berlijn geen colle ges rneer mogen volgen en de gebouwen van de universiteit niet meer mogen be treden. Het merendeel van deze studen ten was in het derde studiejaar. Volgens het blad zijn de berichten in de Westelijke pers, dat de studenten in staking zijn gegaan om hun naar het Westen gevluchte deken, prof. Schützler te steunen, onjuist. Prof. Schützler vreesde disciplinaire actie. De „Junge Welt" schrijft, dat de 120 studenten inbreuk hebben gemaakt op de discipline van de universiteit. Enke len hadden zich extra-vrije dagen gege ven. Om dit te voorkomen, zijn er pre- sentie-lijsten ingevoerd, „waarop een aantal twijfelachtige elementen hun naam niet hebben willen plaatsen". De meerderheid van de derdejaars studen ten sloot zich in „een verkeerd begrepen gevoel van kameraadschap" bij hen aan aldus het blad. Volgens Westberlijnse bladen hebben de studenten geweigerd een trouwbe- tuiging jegens het communistische re giem 'e tekenen. Duitslaiuls toekomst Heinrich von Brentano, de Westduit- se minister van Buitenlandse Zaken, heeft via de ambassadeur in Washing ton aan het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken nadere gegevens gevraagd over het recente Amerikaanse voorstel betreffende de vorming van een gedemilitariseerde zone in Centraal Europa, zo wordt in Hamburg verno men, waar op het ogenblik de Christen democratische partij in congres bijeen is. Het Amerikaanse voorstel heeft op het congres ongerustheid gewekt. Men vraagt zich af, of de hereniging van Duitsland niet meer als essentiële voor waarde voor een Europese regeling geldt. Minister Von Bretano gaf in een rede op het congres als zijn mening te ken nen. dat de Duitsers niet de illusie moe ten koesteren, dat hun land nog eens een grote mogendheid zal worden. De verhoudingen in de wereld zijn na de tweede wereldoorlog geheel veranderd. „Ik heb zojuist vernomen", zei minis ter Von Brentano later op het congres, „dat de berichten als zou Amerika aan de Sovjet-Unie de instelling van een ge demilitariseerde zone hebben voorge steld van 800 a 1000 km. aan weerszijden van het y^ren gordijn, louter op een speculatie van journalisten berusten". „De Ver. Staten zullen handelen in volledige overeenstemming met de ver klaringen van de NAVO en in samen werking met alle leden van het bond genootschap. Er is niet de minste reden oni te twijfelen aan de goede trouw van onze partners, zolang die tenminste zelf geen reden hebben om aan de onze te twijfelen". Ve!e doden in Columbia In de Columbiaanse hoofdstad Bogo ta was het zaterdag rustig, nadat de dag tevoren president Pinilla was afgezet en vervangen door een militaire raad onder leiding van de minister van Oorlog, generaal Paris, De meeste winkels, ban ken en fabrieken waren weer geopend. Er zouden bij de botsingen van vrijdag in de hoofdstad vier personen om het leven zijn gekomen. Te Medellin vielen Prinses Anne van Engeland amu- I dagen een ruiterfeest in Windsor seerde zich best toen zij dezer I bijwoonde. In de week ven 2 t.m. 3 mei '57 GEVESTIGD A. Kluivers en fam, bedrijfsleider. Lijs terstraat 24; H. H. van Eer en fam. obser vator, DaMiastraat 22a; W. W. Dols tra en fam, Fagelstraat 6; G. Jongbloed-Keyl en fam, drogi3te. Noordelnide 39; J. J. van d'er Vegt en fam. gerant. Stationsweg 79; G. P. Hoogbruin-Grimmelikhuijs.n en fam. Montgomery straat 31; H. Bouwknegt en fam, onderwijzer ULO, de Slttarlaan 38; C M. van Stlgt-van der Hoogt en fam, Prin senstraat 98; H. M. Bletyi-van der Meer en fam, Levendaal 100; Th. M. M. van Steyn en fam, chauffeur, Maredijk 13; E. A. T. 't Hart en fam, constructeur, Hoge Mors- vijf slachtoffers en bij onlusten te Cali, weg 31; D. A. m'. Habtoh-Klooster, Beschuit die drie dagen duurden, zouden niet minder dan 83 personen zijn gedood, onder wie veertien aanhangers van de afgezette president. Deze is volgns een officieel communiqué vrijdagavond per vliegtuig uit het land vertrokken met bestemming Spanje. Zoon van Keizer Haile Selassie verongelukt Prins Makkonen, de tweede zoon van Keizer Haile Selassie van Ethiopië is steeg 1; L. Rogier, machinist, Oude Ve9t 33d; M. A. WUlenborg Noord einde 50; M. \V. Bernard, kant, bediende, Hoge Rijndijk 204- L. J, Arens-Repko, steno-typiste, de Sttterlaan 112; A. van Voorthuijzen-de Jong, Molenstee^ 2; J. Mlnnaard, auto monteur, Appelsbraat 8; C. van Elleswijlk, metaalgloeier, Oosteratraat 4- M. J. Rijn bergen, kind erverzorgster, Pasteurstraat 28a; W. Vodegel-van der Plaat, verpl., Val- dezstraat 5; J. Burger, Papengraoht 4; B. van Tuyn-Rletra. liinonadefabrikante. Nwe Rijn 59; G. M. Ursone, Breestraat 121a; W. E. Doorn-Blok. Lage Morsweg 34; M. „o i Scheurwater-Hoogstraten, typiste, Noord- vandaag in de vroege ochtenduien na ein<ie q. j h ei kelens, goud- en zilver- een auto-ongeluk overleden. De mi- smid, Morsweg 65; F. de Vries, ass. perso- nister van Binnenlandse Zaken werd bij neolohef, Rljnsburgerweg 140; W. F. Schee het ongeluk ernstig gewond. Het onge luk gebeurde op ongeveer 65 kilometer van Addis Abeba. De Prins werd met een vliegtuig naar de hoofdstad gebracht, waar artsen tevergeefs trachtten hem in het leven te houden. pe, Rljnsburgerweg 144, I Beurze brood bakker, Nlc. Beetsstraat 22. A. J. N. Fran ke, stuoadcor. Boshu i ze rica de 138; L. H. T Elanchi, Wasstraat 5; A. van Steenbergen Voorstraat 43: A. F. Goeman, automonteur Haarlemmerstraat 70; P de Lange. Fred, v Eedenlaan 41; J .A. M. Knaap-van der Wal. Zonneveld straat 7; J. D. Reerink, de Laat 0 de Kanterstraat 30a; B. Btoem. Steenstraat Bres&er en fam., van Haarlemmerstraat 242 Remmelzwaal. huishoudster. Fagelstraat 38 naar Bussum Laarderweg 183- A van Ooli ROTTERDAM 13 mei. Veemarkt. Aan- 18; J. de Graaf. 11. verpl.. Fagelstraat 38; K. en fam. van Breestraat 39. naar Oegstgeest voer in totaal 1937, vette koelen en ossen D. Joubert. Rapenburg 131; G. Cerasuolo, Eerlikumerstraat 12; S. H. van der Wal en MARKTBKICKTEfJ 9; T. C. va nden eBrg, Boerhaavelaan 7; D Blnnekamp. administratief ambt., Anna Paulownastraat la; A. R. Strijk, magazijn bediende, Anna van Burenhof 64; A. C. Bekker, maatschapplljk werk. Paviljoens hof 18; a. a. de Ruiter, steno-typiste, v. d Braudelerkade 3; K. H. LLm, Buys Baltot- straat 19; a. J. Oudshoorn, kantoorbed.. C .Huygenslaan 49; E. M. G. Pluijmert, mensend lckl era res, Rljnsburgerweg 5; J. M. Mledema, R.-K. priester, J. de Witibstraiar 14; H. J. Teijen .arts Gereoht 10; L. M. E. Fassotte, fcantoorbea., Levendaal 171; H. Oranje, rontgenlab,, Cobetstraat 10; S. Kamstra, onderwijzeres, Paviljoenshof 10; G. C. de Haas-van der Poel, Schoolstraat 16; L .de Korte. Nieuwe Rijn 64a; J. E. M. Canlels, 11. verpl., Boerhaavelaan 2; P. M Diepstraten J. de Wlttstraat 48, K. van Preyss, de Sit ter laan 37; J. J, C. Taats van Amerongen, Morsweg 10a; E. N. ter Beest, Lombokstraat 53; U. van Dam, Rapenburg 13'1; E. C. Wagenmakers, verpleeghulp Rljnsburgerweg 10; B. J. H. Sloos-Pulst, Burggraven!aan 229; A. P. Hovenier ver pleegster, Rijnsburgw. 10; G. J. M. Groe- nendaal .militair KM, Jullamastraat 59; C. Wolfslag-van Heuzen, Velllngkade 35; Th. L, M. de RooiJ, militair KM, Koordeinde 2a; J. Slingerland, Witte Singel 53; M. Wisse. Zoeterwoudse Singel 93. vertrokken C .M. Borghuis-Jansons en fam, vam v. d. S. Bakh.laain 25, naar'Utrecht. W. Ba- rentszstr. 55; F. Graisslin en fam. van He renstraat 37a, naar Arnhem, Mlnnlkenst. 162; F. Engel en fam, van W. Rozenstraat 57. naar 's-Gravonhage, Pauwenlaa-n 41. A. G Audier en fam, van W. Singel 66 naar Oegsigeest. Adm. de Ruyterln 7; L. H. Tlo en fam. \an Pavdjoenahof 18. naar Rotter dam, Rubensstr. 32c; J. M. C. Schenck- Ebblnge Wubben en fam, van Joh. de Wlttstr. 9. naar Soest. Heideweg 4; F. M LEIDERDORP POSTDUIVENVER. „HET OOSTEN" De postduivenver. „Het Oosten" hield zaterdag een wedvlucht vanaf Quivrain. De duiven werden gelost om 12.30 uur met z.w. wind. Aankomst eerste prijs winnende duif 2.40.23 uur. Snelheid 1523 meter per minuut. Aankomst laatste duif 2.59.50. Snelheid 1355 meter per minuut. Uitslagen: D. Zwaan 1. J. Roest 2 en 10, L. Burgers 3 en 9, Sa Schoeman 4 en 6, B.Singe ling 5, J. van Wezel 8 en J. v. d. Reüden 7. Zwembad 8 juni officieel open Naar wjj vernemen zal de officiële opening van het zwembad plaats vinden op 8 juni. Met ingang van 18 mei wordt het zwembad voor het publiek open ge steld. OEOSTOEEST Dodenherdenking bij Her Haagse Schouw De jaarlijkse herdenking van de ge vallen militairen in de mei-dagen van 1940 vond zaterdagmiddag plaats bij het Monument aan het Haagse Schouw. In deze omgeving, waar destijds hevig ge vochten werd, kwamen de oud-strijders weer bijeen op uitnodiging van de Her denkingscommissie van het v.m. Ile Depot Infanterie te Leiden. Na in het restaurant Het Haagse Schouw elkaar te hebben begroet, richtte men zijn schreden naar het Monument. Opval lend was hoe welverzorgd de beplanting om het gedenkteken was en de smaak volle wijze waarop de bloemen waren geschikt. Deze treffende zorg was op zichzelf al een hulde aan hen, die hun leven gaven in de ongelijke strijd van 1940. Een toepasselijke melodie, gespeeld door de Harmonie van Valkenburg, werd gevolgd door het leggen van een fraaie krans door twee oud-strijders. De korte plechtigheid, waarbij als genodigden o.m. aanwezig waren de voorzitter en secre taris der Oegstgeester Oranjevereniging, werd besloten met het ten gebore bren gen van twee coupletten van het Wil helmus. Op dat moment was er een welhaast onwezenlijke stilte daar de Rijkspolitie het verkeer op deze drukste Nederlandse autoweg enkele minuten had opgehouden. BIJEENKOMST VROUWEN-ZENDINGSGROEP Woensdag 15 mei is er om 8 uur een samenkomst van de Vrouwen-Zendings- groep in de Zendingshogeschool, Leidse Straatweg 11. Oegstgeest. waar ds. Th. B. W. G. Gramberg, met verlof uit Cey lon, hoopt te spreken over het onder werp: „De ontmoeting van de Christe lijke Kerk met het Boeddhisme". WARMOND De bijeenkomst van het Bejaarden centrum. dat wordt gehouden in 't Trefpunt is deze week niet cp woens dagmiddag, maar op dinsdagmiddag 14 mei. POSTDUIVENVER. „WARMOND" De Warmondse Postduivenvereniging „Warmond" hield een wedvlucht voor nude duiven vanaf Mons. Afstand 197 km De vogels werden in vrijheid ge steld om 8 uur met een zuidwesten wind. De eerste duif bereikte haar hok om 9 48.46 uur. De laatste prijsduif om 9 57.58 uur. De uitslagen luiden: P. v. d. Drift 1, 4, 5; Th. Verwoerd 2. 7: J. Roest 3. D. Sonnega 6; B. Oskam 8; P. Vogelenzang 9: J. de Weerd 10. hof. Kapelaan J. Plantinga opende en spoedig daarna gaf de burgemeester door een bezoek blijk van zijn belang stelling. Als zeker me worden gesteld, dat de jongeren met hun kermis niet naast hun doel hebben geschoten. WANDELTOCHTEN De door de Wassen a ar se Politie Schiet- en Sportvereniging voor zaterdag uitgeschreven wandeltochten over 15, 15 en 25 km. zijn een succes geworden Het aantal deelnemers was ruim 800, waar onder groepen uit Voorschoten. Over- schie. Slikkerveer, Boskoop, 'van de Kon. Luchtmacht en de Haagse reserve- politie. Ook groepen kinderen van diverse Wassenaars? scholen namen er aan deel, voerts vele enkelingen. De wandelaars, die de 25 km liepen, had den gelegenheid mooi Wassenaar gron dig te bekijken Er waren medailles voor allen, die de tocht volbrachten, bene vens extra medailles voor de groepen. WASSENAAR MARATHON (VLISSINGEN EN WIK (WASSENAAR) IN DUALMEET Vorig jaar bracht de atletiekafdeling van WIK een bezoek aan Zeeland, waarbij o.a. een dualmeet gehouden werd tegen de vereniging Marathon uit Vlissingen. De Wassenaarders verloren deze wedstrijd toen met 129124 pun ten. Afgelopen zaterdag vond de return ontmoeting van deze verenigingskamp plaats op de sintelbaan van het fraaie sportpark Duinhorst in Wassenaar, en wéér waren het de Zeeuwen die met de eer van de overwinning het veld ver lieten. Ditmaal was het verschil in pun ten zelfs groter n.l. 135 tegen 115 pt. Kermis Door de R.-K. Jongeren werd voor zaterdag en zondag j.l. in het Verenigingsgebouw een kermis ingericht voor aanvulling van hun schatkist, waarvan de inhoud dermate was ge slonken, dat zij in hun activiteiten wer den belemmerd. Er ware- allerlei ver makelijkheden samengebracht, waar onder op het toneel een volledige dool de Leede Tib. SLegenb.stir 26, naar Was- esmaair z'ydeweg 2; C. H. Verhoef f, wam de M. wam Streeftaerdratir. 57, naar Rotterdam, Avenue Conoordiia 64; J. O. Baan-van d'er Werff, van de Sttt>«riaan 4'1, naar Loon op Zamdi Lage Zandschelaan He; M. C. Bnus- eee vain Limdiesbraiait 6, naar BloemewdaaL, Biolemeudiaalseweg 287; A. Dljks, vam Lim- diestraait 8 ,naar Westerbork, Lindelaan 32; A van Vlanen, van W. Rozen® tr. 55, naar R'eeuwyk Ree 37; J. M. M. JuUctoer, van W Singel 30, naar Swalimem, Bosstraat 4; G. da Vogel, van da Oostastraat 71. naar HeMtouiurt, van Lage Morsweg 85. naar 's-Graventoag©, v. Mertenstr. 73; Y. Wotobem Tiet jerk d'eel. Pr. BernhandBtr. 34; E. Dtok hoff van Rljnsburgerweg 22, naar 's-Gra- venhage, Gumterstetow. 329; J. M. Janse, van Riinsburgerweg 10, naar Kortgene, To- remdijk 87: W. A. N .Ltnidiers, vam Rijne- burgerweg 1®, naar Tilburg, Tuinstraat 55; H van de Beek. vam Rljnsburgerweg 10. n. Frankrijk; J. S. de With, vam Oude Vest Ü09to. naar Noordwljk, J. Urkveatraa t 4'1; M. C Maesaro-Welling, van Oude Rijn 52, n. 's-GravsntoageL vam Meerderv. 50; M. J. Bergwerff. vam Middelweg 38. naar Vlaar- diirgem Sch edameeweg 110b; H. Beekmam van Alexamdierstr. 36. naar Nijmegen., vam Peltlaan 217; A. J. Lenting. vam AmaKlastir. 34 naar 's-Gravenhage. Mul'tatulieör. 146. Deze pagina ls gedeeltelijk gecorrlgeera BEU RSO VERZICHT Kon. Olie willig AMSTERDAM, 13 mei. Er heerste vanmiddag flinke belang stelling voor aandelen Kon. Olie, die ruim f. 2.boven Newyorkse pariteit noteerden en een nieuw record vestig den op f. 192.50 (oude omrekening 962%%). Deze stemming was het pe- volg van grote aankopen in een dunne markt voor rekening van Investment Trusts uit Amerika, alsmede dekkings aankopen voor rekening van Zwitser land. Er werd vanmiddag ingezet op f. 191-80 doch er was niet voldoende materiaal om aan de verdere vraag te voldoen, waardoor de aandelen spoe dig opliepen tot f- 192.60 tegen vrijdag slot f- 185.90, een verbetering van f. 6.70 of ruim 30 punten op oude basis. De aandelen sloten op de hoog ste prijs van de dag. Philips waren in een kalme markt 2 punten hoger op 293%. Unilever verbe terden 3 punten en noteerden 419%. Aku's ontmoetten vraag op het ver schenen jaarverslag en konden circa 3 punten in koers aantrekken. K.L.M. rond de f. 126.30, fractioneel hoger. Van de scheepvaarten waren Holland- Amerika Lijn 1% hoger terwijl dé ove rige fondsen prijshoudend bleven. De verlaging van de vrachttarieven, nu vele schepen weer door het Suezkanaal varen of gaan varen, is mede van invloed op de koersen De Staatsfondsen waren aangeboden. Het beeld van een mogelijke devaluatie van de Franse frank, werkt hier nieb bepaald bemoedigend. Staffels op 78 3/8 na 87 7/8 betekenden lager dan vrijdag. De overige waarden 1/8 tot 1/4 lager. Van de cultuurwaarden Amster dam Rubber 2% lager; de rest vrijwel onveranderd. Dividend voorstel Demka 10 pet. (8 pet.) advieskoers 150 bieden (148). Hoog ovens ex-dividend 16%, koers 294296 (309). WISSELKOERSEN Amsterdam. 13 mei Londen 10 66% 10.663/4; New York 3.82A—3 82,V Montreal 4.00%—4.00%; Parijs 1 0807% —1.0817%; Brussel 7.57%-7.57%; Frank furt 90.74%—90.79%; Zürich 86 94%— 86.99!2 Zürich (vr. frksi 89.24—89.29; Stockholm 73.67%—'73.72%Kopenha gen 54 78%—54.83%; Oslo 53.29—53 34; Milaan 60.55%60.60%Wenen 14.64% —14.65%. 1168 varkens 759. fabrieksarbeider, Soembastr. 63; J. Schou- Prijs per kg.: vette koelen le kw. 325ten, evangelist. Plantsoen 55; C. Neyn- 350, 2e kw. 290320, 3e kw. 275285, dorff-van Dobsehüt-z, Wasstraat 5; T. J. varkens (lev. gew.) 177 175 172. Ctrckens, onderhoudsmonteur. Galgewater ■STADSNIEUWS Nieuwe hoogleraar Leidse Universiteit Prof. dr. K. van het Reve is aan de Leidse Universiteit benoemd tot gewoon hoogleraar in de Slavische letterkunde. PROF. DR. H. P. BLOK GEWOON HOOGLERAAR Prof. dr H. P. Blok, bijzonder hoog leraar in de Bantoeïstiek aan de Leidse Universiteit is bij K B. benoemd tot ge woon hoogleraar BEGRAFENIS I. C. DOZY De teraardebestelling van het stoffe lijk overschot van de heer I. C. Dozy, in leven ere-voorzitter van A S C die spr. op. dat het een donkere tijd was Indrukwekkende bijeenkomst te Oegstgeest De gistermiddag door de Oranjevereniging georganiseerde herdenkingssamen komst in de Groene Kerk was ondanks de weinig gunstige weersomstandigheden uitstekend bezocht. Herdacht werden de op het oorlogskerkhof begraven Hollandse militairen die in de mei-dagen van 1940 in deze omgeving waren gesneuveld en de geallieerde strijders, die tydens de oorlog rondom Oegstgeest het leven verloren. Tot de aanwezigen behoorden enkele tientallen nabestaande familieleden, die ieder jaar opnieuw weer blijk geven van hun erkentelijkheid jegens de O.V. voor het houden van deze bijeenkomsten. Nadat gezamenlijk gezongen was „Wilt heden nu treden" sprak de voorzitter der O.V. de heer N. v. Weizen een in leidend woord. Hij merkte op dat de rampzalige eerste oorlogsdag in 1940 scherp in onze herinnering is gegrift, z.i. zelfs sterker tot ons spreekt dan de laatste dag, 5 mei 1945. Hij was van me ning dat dit een der oorzaken is dat nu no, 17 jaar later, velen bijeenkomen op de oorlogsgraven. Hij begroette de van verre gekomen nabestaande familie leden. verwelkomde burgemeester H. L. du Boeuff en diens echtgenote, de leden van het oorlogsgravencomité en de Ma rinedeputatie waarby o.m. aanwezig was luit. Hasselman. Na een dankwoord aan de kerkvoogdij der N.-H. Kerk voor de beschikbaarstelling van het kerkgebouw las ds. G. van Duinen, Geref. predikant te Wassenaar een schriftgedeelte. Met begeleiding van hobo (Gijs Reyns) en orgel iHans Boelee) zong mevr. Hetty Barnard-Estoppey „Jesu, joy of man's desiring" van J. S. Bach. Ds. G. v. Dui nen hield een herdenkingsrede, waar van het onderwerp was „Wat ons staan de hield" Naar aanleiding van het ge lezen schriftgedeelte (Exodus) merkte op 10 april te Palma de Mallorca is overleden, zal morgenmiddag om half- twee plaatsvinden op de begraafplaats aan de Groenesteeg. CORRESPONDENTIE Chr B de T te L. Leiden. Utrecht, voor het volk van Israël. De hand van Farao lag zwaar op dit volk. In die nood van hun leven hebben velen, die het bidden verleerd hadden, de weg naar God teruggevonden. Deze weg is dan de enige richting die men nog kan gaan. Soms gaat dit tegen wil en dank. Het Doorn, Amerongen, Eek en Wiel, Tiel, 1 gebed vai. het volk van Israël werd op Wa mel, Oes, Heeech Uden, 127 km. wonderlijke wij ie verhoord. Geen leger overste zou kunnen helpen, maar Mo- zes. Men moet leren om de tijden en ge legenheden te subordineren onder Gods tijden. De Israëlieten waren door het vuur van de beproeving gegaan, zo ook wij in de oorlogsjaren. God tekent altijd met vuur. Wij moeten, aldus spr., deze middag meer doen dan gedenken. Er moet ook kracht voor morgen zijn, vooral in deze tyd van oorlogsdreiging. Wij mogen er dan aan denken dat God zelfs voor ons door het vuur is gegaan. Hij deed dit door het zenden van Zijn Zoon. En zolang God zijn geld nog in onze failliete boedel wil steken, zolang zal de wereld niet ophouden te bestaan. Wü kunnen dus gedenken met een reusachtig perspectief. Wij gedenken met dankbaarheid, want Gods genade is met ons. God heeft zijn mensen geroepen voor leven en voor sterven. Nadat Gez. 293 gezamenlijk was ge zongen bracht mevr. Barnard ten gehore het in de oorlog zo bekend geworden lied „Abide with me". Het Engelse en Nederlandse volkslied werd aan het slot van deze bijeenkomst gezongen. Hoewel de gang naar de graven korte tijd moest worden uitgesteld wegens hevige regen, fam, van Hoge Ryndijk 61. naar Zwijn- drecht. A. van LeeuwehoeksOraat 17; H. v. d Linden-van TH en fam. to nHaagwec 54 naar Arnhem, Slaak.weg 97; W. Kikkert en fam.. van Joutoertetraat 4a, naar Rijswyk ZH. Gen. Vl'tteratir, 4)1; A. M. Speulman en fam, van R y nsburg er weg 140. naar Hazers- woude, Groene®tetn 8; A. C. Hekker en fain, van Hoogl. Kerkgrt HL. naar Hazers- woude. a.b. bij Rljnd. 84; A. de Jong en fam. van Herengracht 58. naar Puitten Giet Kelnarystr. 30; S. C. T. M. Ktooster-Fto- rie en fam. van Lorentzkade 74, naar Zeist A. van Burenlaan 2; M. T. E. Alibers en fam, van Surimgaretraat 4, naar VeldJho- ven, Kortekruis-weg 32; F. J. J, van Mak- kelenberg en fam, van de Sitterlaan 33. n. Oegstgeest. Adm. de Ruyterlm 3; L. Hof man en fam. van Leeuwkenstr15, naar Ver. Staten van Noord-Amerika; J. H. Pe ters en fam. van v. Old'enbarneveltstr. 42, naar Stolwijk, Belersche Buurt 100; G. A. J. Stiedlng, van M. Treutolaan 53. n. Gou- dia. W. Tombergstraat 2; W. A. van Dijk, v. V»Rozenstraat 13, naar Haarlem. Lorentz kade 146; B. Atorens, van de Genestet-str. 72, naar Amsterdam, Rapemburgerstr. 66hs; S. Onvlee, van Soernbastraat 53, naar 's- Graventoage, v.d. Capellenstr. 46; G C van den Bergh. van Kastanjekade 2, naar Vel sen, Kruid berger weg 45; J Kollen, van Ke- teltooerstg. 12, naar Heemstede, Fr. Llszt- l&an 25: J. de Vries, van die Laat de Kan- ter&tr. 12, naar Breda, Rozenlaan 87; C. v. d. Bosch, vain Wasstraat, 2d, naar Eindho ven, van Beethovenln 88; A, P. Kühr, van Lammiensch&nsweg 76. naar Bussum, J. Bottemaistraat 50; J. Rupke, van Bll'der- dijkstraait 1 naar Reeuwljk, 's-Gravenbr.- weg 61; M. H. van de Weterlng-Geuke, van Tovissatnitlkade 15, naar Geteem, Burg van Lemmersstr. 92; J. Roos. van Weldehóf 28 naar Ver. Staten van Noord-Amerika; A.' H Visser-Bosman, van Rynsburgerweg 104 naar België; R. M. Roos, van Herengracht 54. naar Heerlen, Vtotstraat 7; A. Gorthuls, van Soph'tastraat 18, naar "s-Gravenhage! Teylerstr. 37; G. H. de Jong, van Heren gracht 58, naar Rotterdam, Boezemsingel 69b; M. C. A. F. Kok, van Paul Krugerstr. 25a, naar De Bilt Utr., Gealohtslaan 170; P. H. Zonneveld, van le Blnmenv.grt.. 6a, n. Rotterdam, Rubenis&traat 32c; M. M. Kete laar. van Meaenstraat 2, naar Arnhem, Wagnerlaan 55; M. Nauta, van Mezenetraat 2, naar Zeist, Prof. Lorentolaan 76; M. T. P. Fellinger, vam Mezen straat 2, naar Arn hem, Wagnerlaan 55; H M. J. van Schen- del. vam Rljnsb. Singel 8, naar Voorburg. Parkweg 221. A Vogel. a.b. Schelp kade 35. de kransleggingen toch nog „u, w plaats vinden Burgemeester Du Boeuff legde de krans bij de Hollandse graven en de Marine-deputatie by de Engelse. Ds. van Duinen bad op beide plaatsen het Onze Vader. Na afloop van deze plechtigheden kwamen de nabestaande familieleden nog korte tijd in het kerkgebouw bijeen, waar thee werd aangeboden. (Door een misverstond ter redactie was de aan kondiging van deze bijeenkomst zater dag in de verleden tyd geplaatst. Red. L. D.). Kelnarystr. 30; H. A C. de Jong. van He rengracht 58. naar ld.; K. Th. de Jong. van Herengracht 58 naar ld.; P van Tol. van Voorstraat 49, naar Zweden; J van der Nat. van Noordelnde 39. naar GeldTop, Z'g- geustraat 59; M. J. van Kempen, van Jan vam Houtkade 24a, naar Raalte, Nieuwstr. 15; H. Smit, van Hartmanstraat 6. naar Oegstgeest. Nassaiuflaan 28; J. Baan van Cobetstraat 10. naar Loon op Zand. Lage Zand=ohelaan le; J. C. Been. van d1" M. v Streefkerkstr. 57: naar Rotterdam .Strevels weg 207b; G. H. Holtslag. van Wasstraat 12 naar Oegstgeest, Joh. E ver tsen laan 25; L Beurs van Amsterdam Maandag 13 mei ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— koers v. heden Vorige Slotkoers Ned. '53 3% 9214 92 Grootboek obl. 3% 78% Ned '51 3% 90% 90 Ned. '53 (3%) 89% &9% Ned '56 3% 89% 89% Ned. '48 3!4 85% 85% Ned. '54 3% 85 84% Ned '55 I 3% 35^ 85 Ned '55 II 3V4 '3 85% Ned. '47 3% (3) 87H Ned. "37 3 84% 84% Dollarlng '47 3 96 96 Investeringscert. 3 90% 90% Ned 62 -64 3 Qn N 90% Cert, NWS 55% Indië '37 A 3 87 ft 87.iV Grootboek '46 3 84f j 84% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind B 41% 42% Nat. Handelsbank 108% 108% Ned. Handelmy. 172 17J Amst Rubber 80>/4 78% Deli Mij en (Ver.) 93% 95 H V.A106 106 Java Cult54% 54% Senembah 66 68 L Vorstenlanden 27% 97% A.K.U 195% 197% BerkeJ's Patent (v.) 191% 191 Calvé Delft cert. 338 337 Kon Pap v Gelder 186 188% Hoogovens cert309 295%e.d. Möller en Co N.B 390 395 Ned. Kabelfabr298% 299 Philips 291% 293% Philips pref149% 148% Unilever416% 419 Wilton Feyenoord 258 250 Biliton 2de r235% 236 Dordtse Olie gew 923 951 Kon Olie (f 20 -) 186.30 192.20 idem (50 A f 20. 185.85 192 60 Holl Amer lijn 167% 169% lava China Paket 186 188% Kon N Stoomboot 151% 151 KPM 169% 1691 Ned Stoomv Mij 197% 197% v Ommeren cert 281 286 Kon Rott L.lovd 175% 175% Ned Scheepv Unle 178Vi 179% NIET -ACTIEVE OBLIGATIES Prov - en Gem leningen A dam 47 (3%» 3 88% 89% Den Haas 1937 1 3. v. 95% Leiden 1947 92% R'dam '37 I-IU 3% 91% 90% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 96 99 H Premieleningen A'dam '33 97 A'dam '51 2% 88% 89 B A dam '56 I 2% 82% 83% A'dam '56 II 2%100% 100% Eindhoven '54 2% 83 Enschede'54 2% 86% 86iV Den Haag '52 I 2% 92% 92% idem n 2% 98 96 R'dam '52 I 2% 93% 94% idem II 2y2 92% 92% Utrecht '52 2% 91 90% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst Bank 204 204% HBU cert206% 206% Rott. Bank 175 175 Twentsche Bank 175 179% Industrie Ondernemingen Albert Heyn 274 Borneo Sum. H Mij. 70% 73 Ned. G. en Sp. fabr. 182 180 Kon. Ned. Grofsm. 105%exd. 105 Internatio 96% 97% Rott. Droogdok Mij 629 638% Tieleman en Dros Ned. Mij. Walv.vrt. 66% 66% Spoorwegen Dell Spoorweg Mij. 16% 17 Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 36% 36.iV Intern. Nickel Ill 110% Anaconda 66% 67% Bethlehem Steel184% 185% Cities Service 70 General Motors 43A 40 Kennecott116% 116% Republic Steel 53% 53% Shell Oil 83% 84% Union Pacific 30% 30% Un. States Steel 64% 65 Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen Edelmei Kon AA Pret w a Ntdem Electrolas B Holl Constructie Ing our v Bouwnljv Int Kunststof! Ind Leidsche Wolspinn Sikkens Lakfabr '53 Ver Touwfabrleker Wernink s Betonm Van Wijk Textiel 87 GB 89GB V K 10/5 63% 70% 71 359 405 L 117% 117% 41% L 41 L 277 280 430 430 B 180 B 185GB 88% 89

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 5