St. - Jorismarsen in Oegstgeest trokken ca. 3500 deelnemers Kringwedstrijd BB in Hillegom Jan Wolfslag Kerkelijk Leveu 96ste jaargang Maandag 13 mei 1957 Tweede blad no. 29134 T.I.G. lanceert boemerang welke doel trof Over vrijwel de gehele linie uitstekend spel De Leidse Toneelvereniging „Tot Ie ders Genoegen", in de wandeling TIG genoemd, heeft zaterdagavond haar toneelseizoen besloten met de opvoe ring van een spel van R. Veenstra, „Boemerang". Die boemerang is hier niet het befaamde wapen van de Pa poea's, maar een lastercampagne. Het spel leent zich heel goed voor een op voering door het dilettantentoneel: het stelt geen te hoge eisen, ontwik kelt een begrijpelijke intrige, laat ruimte voor diverse aandoeningen en voert in zijn bagage zelfs een huis knecht mee. die de komieke noot ver tegenwoordigt. Die komieke noot wordt overigens met mate gehanteerd, want het spel is geen klucht. Het vertelt ons van een succesvol za kenman. die zich in een rustig dorpje wil terugtrekken, maar desondanks toch nog wel eens zakenlucht wil opsnuiven. Hij wil een ontspanningsgelegenheid aanleggen en wendt zich daartoe tot de plaatselijke band. welke eigendom is van een baron. Hij merkt al spoedig, dat de zaken van de baron in het hon- detrd zijn gelopen, vooral door het speurderstalent van zijn makelaar, en nu stuit hij op een eigenaardige weer stand van de kant van de dorpelingen, welke weerstand het werk blijkt te zijn van de jaloerse barones. Hoe de zaken man tenslotte de haard van de campag ne t. weet te ontdekken en onschadelijk weet te maken, is de inhoud van het spel. Zoals uit dit resumé blijkt, is de za kenman de centrale figuur en deze „Oud-Leiden" naar Marken jen Edam Zaterdag gaf een vijftigtal leden van de Vereniging Oud-Leiden gevolg aan het voornemen om, na de op 3 mei door dr. P. J. Kostelijk gehouden voordracht over Marken, het eiland te bezoeken. Na aankomst op het eiland werd eerst een wandeling gemaakt over de weste lijke zeedijk, vanwaar een blik werd ge worpen op Volendam en op het nog aanwezige, met enkele zeilboten gestof feerde, wijde water. Vanaf de zeedijk werd langs een schelpenpad de kerkbuurt bereikt en gewandeld door de nauwe straatjes, waar verkeer slechts te voet mogelijk is. Eeuwenoude houten huizen, sommige zichtbaar op palen gebouwd, gaven aan een groot deel van de vlas blonde bevolking onderdak. Dat de traditie gehandhaafd wordt, bleek, toen een jonge vrouw huis aan huis aanklopte, om „de bo aan te zeg gen" <hetr mededelen dat er een kind is geboren). De jonge vrouw was daarvoor gekleed in markerkleding. De leider van het gezelschap wees op enige onderdelen van de kleding, waaraan was te zien, welke taak zij vervulde. Aan een Marker binnenhuis werd een bezoek gebracht. Gewezen werd op de wijze, waarop in vroeger jaren een huis werd bewoond. Een schoorsteen was niet aanwezig. Midden in het woonvertrek werd een turfvuur gestookt; boven het vuur de pot voor het koken van het voedsel. Aan de zoldering hing de vis te roken. Op zolder werden de visnetten door de rook van het turfvuur, welke rook door een gat in het dak een uit weg vond, getaand. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan de buurtschap Wittewerf. Het uitstapje werd besloten met een bezoek aan Edam, waar o.a. het stadje en de kerk werden bezichtigd. VOLKSDANSFEEST OP HEMELVAARTSDAG. Onder auspiciën van de R.-K. Volks dansgroep „Nieuw Holland" vindt in „Den Burcht" op Hemelvaartsdag een volksdansfeest plaats. In de middag wor den er demonstraties gehouden, waarna een Indonesische dansgroep het gro- gramma in de avonduren zal vullen. KAMER VAN KOOPHANDEL Excursie en vergadering. De vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken van Rijnland, welke op donderdagochtend 23 mei wordt gehouden, zal in de middaguren worden gevolgd door een excursie naar het Ned. Instituut voor Preventieve Geneeskunde aan de Wassenaarseweg. FEESTAVOND LEIDSE C.J.M.V.'s. Zaterdag hielden de Leidse C.J.M.V.'s ter afsluiting van het winterwerk een feestavond in het Wijkgebouw „Leven- daal". Na een inleidend woord van de sectie voorzitter, de heer G. D. v. d. Plas. hield de provinciaal secretaris, de heer D. Koerselman een causerie over het zomer en winterwerk van de C.J.M.V.'s. Een toneelstukje „Een huis vol inbre kers" en mastklimmen vulden verder het programma. DIPLOMAZWEMMEN VOOR MINDERVALIDEN. Woensdagavond vindt in „De Overdek te" diplomazwemmen plaats voor min- dervaliden. georganiseerd door de Alg. Ned. Invalidenbond en R.-K. Invaliden- bond „St. Liduina". Tevens zal een de monstratie gegeven worden van het zwemles geven aan mindervaliden. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Lodewijk Leende rt Johannes, zn van D. J van Erkel en W. A. van der Weljden; AdTianus Jan Jasper, an van J. H. Ceelen en M. Vijfvinikel; Nlcolette. dr van H. Schraa en J. W. Vogel; Agatha, dr van D. Groenendijk en C. Schlagwein; Petrus Al- bertus Mar tinna, zn van P. W. J. van der Linden en L.E. Verhagen; Gijsbert. Tennis Charles, zn van W. Luyendyk en A. M. Elshout; Johannes Wilhelmus Louis, zn van H. A. Reterink en A. L. F. M. Schel- lart. GETROUWD C. T. Verschure en A. visser; P. Seller en N. van der Horst. OVERLEDEN J. Beekman, 90 jaar. weduwe van J. Eronsgeest; F. H. Chrlspijn. 72 Jaar, man; A. Nleuwenburg, 57 Jaar. maai; J. C. van der Burg, 67 jaar. weduwe van G. J. Ha ring; J. Verhagen, 45 jaar. man. Officiële publikatie VERKEER Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de Rijn dijkstraat met ingang van heden voor de duur der aldaar plaatsvindende bestra- tingswerken is gesloten verklaard voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee in beide richtingen. hoofdrol werd vervuld door de heer J. W. Slieker. H ijbleek tegen de zwaarte van zijn uitgebreide rol volkomen op gewassen te zijn. al kon hij het niet verhelpen, dat zijn jeugdig postuur niet die van een man van 60 was. Overigens was zijn spel vlot en los genoeg om ons daarover heen te helpen. Zeer goed was ook het strakke spel van de makelaar (de heer J. A. Bodestaff), van wie wij na zijn dominerend optreden in de eerste acte meer verwacht hadden; de acteur liet deze figuur evenwel na een hoopvol begin vervagen. Wat dat be treft kwam de veearts er beter af; de heer P. Horrée kreeg de gelegenheid om zijn temperament bot te vieren in een frisse rol. welke hij met jeugdig elan tot een gelukkig einde bracht. Hij had het geluk in mevr. v. Iterson-Hagoort een tegenspeelster van formaat te tref fen, die snedig en ad rem met hem kon „bekvechten". Mevr. M. Boom-Schild was de barones, de „wortel van alle kwaad"; zij kwam pas in het laatste bedrijf naar voren en wist de ineen storting van haar opgeschroefde hoog hartigheid zeer wel aannemelijk te ma ken. Tegenover haar was de baron van de heer W. Arentsen maar een slap ventje, geheel volgens de bedoelingen van de auteur overigens De dames E v. Rossen-Pennenburg en T. Eigeman-Nekeman. resp. als de za- kenmans-vrouw en schoondochter, had den wat moeite met haar rollen, het geen niet te verwonderen was. daar de auteur ze niet ten volle uit de verf had laten komen. Tenslotte was mej. Tiny Beekman een natuurlijk dienstmeisje, terwijl de heer N. v. Tilburg de huis knecht speelde, die de lachers op zijn hand had met zijn telkens terugkerend „Hoe gaat dat?" Aan het einde van het spel kregen de dames en de ongenoemde souffleuse welverdiende bloemen aangeboden en dat was dan het welgeslaagde besluit van een speelseizoen, dat tot ieders ge noegen was verlopen. Advertentie VOOR UW DRUKWERK Haarlemmerstraat 219 Telef 30900 Extra T.V.-uitiending Ned. elftalLeeds U. De Nederlandse Televise Stichting heeft van de KNVB toestemming ver kregen voor een rechtstreekse reportage van de oefenwedstrijd van het voorlopig Nederlands elftal („Zwaluwen") tegen Leeds United, die morgenavond in het Ajax-stadion te Amsterdam wordt ge speeld. Deze extra televisie-uitzending begint om 18.25 uur en eindigt om 20.30 uur. Commentator is Aad van Leeuwen. Volksdansbal genoot veel belangstelling Nauw verwant aan het volkslied is de volksdans. Men vindt deze als bestand deel van volksfeesten en -gebruiken. De Leidse Jeugd Actie wil de volksdans in ere houden en heeft daarom in het kader van haar tweede lustrum zater dagavond in de aula van het Sted. Gymnasium een volksdansbal georgani seerd. waaraan zeer vele jongeren heb ben deelgenomen en dat mede hierdoor een groot succes is geworden. Niet alleen leden van de verschillende volksdans groepen hadden aan de uitnodiging van de L.J.A. gevolg gegeven, maar o.m. ook een groot aantal leerlingen van middel bare scholen. Van de gelegenheid de diverse passen, welke bij een bepaalde dans gemaakt moeten worden, te leren maakten vele jongens en meisjes dank baar gebruik. De leider van dit onge wone bal, dr. D. de Klerk, toonde zich dan ook een uitstekende dansmeester. Hij beijverde zich de gehele avond het de deelnemers zo plezierig mogelijk te maken. Alle hulde komt hem hiervoor dan ook zeker toe. Van hun belangstel ling gaven verder nog blijk de heren Steinbach en Zunderman. Op het pro gramma stonden volksdansen uit Frank rijk. Bulgarije. Italië, Rusland. Duits land, de Scandinavische landen. Grie kenland, Israël, Joego-Slavië en Ameri ka vermeld. De volksdansgroep van „Oud-Poel geest"' gaf op deze avond enkele demon straties en zal ongetwijfeld veel waar dering hebben ondervonden. Zij nog vermeld, dat de L.J.A. nu reeds plannen heeft om volgend jaar op 5 mei een groot openlucht-volksdansfeest te orga niseren. Gezien het grote succes van zaterdagavond zullen deze plannen zeker wel verwezenlijkt kunnen worden. Jaarlijks wandelfestijn nas ook dit jaar iveer een groot succes voor padvinders Het was zaterdagmiddag een drukte van belang om en in het Witte Huis, waar behalve honderden belangstellenden circa 3500 deelnemers aan de St.-Joris marsen uit wijde omtrek samenkwamen voor het jaarlijkse wandelfestijn der padvinders. De administratie bestond uit een uitgebreide staf van medewerkers, die de marsleider, de heer Ch. v. d. Horst, ter zijde stond om een vlot verloop van de start mogelijk te maken. Het pr achtige wandelweer werkte er aan mee, dat alle groepen met opgewektheid de mars konden aanvangen. Wassenaar won wisselbekcr Zaterdagmiddag hadden de Kringwed strijden van Opruim- cn Reddingsploe gen plaats op het terrein achter het gebouw van gemeentewerken in Hil legom, waaraan werd deelgenomen door zeven ploegen: 1 uit Hillegom, 1 uit Lisse, 1 uit Voorschoten en uit Wassenaar en Leidschendam ieder 2. Er was een rampterrein geënsceneerd, waarin veel puin was, schuin staande lantaarnpalen en een van voren inge stort huis. De toegangsweg tot dit ter rein was door puin en omgevallen bo men versperd. Het blokhoofd van het getroffen blok had hulp gevraagd, die werd gegeven door een opruim- en reddingsploeg, een ploeg dus met zwaarder materiaal dan waarover de normale blokploeg beschikt. Om half 'twee reed de eerste hulpverle ningswagen het rampterrein op, nadat de versperring was opgeruimd. Hierna volgde een gedetailleerde verkenning van het terrein om slachtoffers op te zoeken, te helpen en uit het rampterrein te brengen naar een „gewondennest", waar in werkelijkheid een medicus de verdere verzorging op zich neemt. Omdat de veronderstelling, die aan deze oefe ning ten grondslag: lag geheim was, wis ten de ploegen dus niet wat hun te wachten stond. Een jury. bestaande uit de geneesheren Niemeijer en Vermet, de heren Bolten. Van Breda en Hagoort beoordeelden de verrichtingen der ploe gen, die vóór hun optreden het wed strijdterrein niet mochten betreden. Er is met uitzondering van één ploeg goed en vlot gewerkt en men kon een grote vooruitgang waarnemen sinds de wed strijden van verleden jaar in Voor schoten. De kringploeg Wassenaar was in het bezit van de wisselbeker. Welke ploeg zou Wassenaar naar de kroon ste ken? Toen Lisse vlak na de bekerhoud- ster zeer goed had gewerkt, waren de meningen in het kamp nogal verdeeld over de hegemonie van Wassenaar. Na dat alle ploegen hadden gewerkt, ver zamelde men zich in Treslong voor een warme maaltijd, die de ploegen wel had den verdiend. Aan het hoofd van de tafel zat de burgemeester van Lisse, die. als enige burgemeester, de gehele wedstrijd bijwoonde. Voor de maaltijd aanving sprak de burgemeester waarde rende woorden over de geoefendheid van de B. B. Voor het uitnemend verloop van deze middag dankte de burgemeester als lid van de Kringraad Z.-H. 1, de uitvoerenden, de organisatoren en de Voordat het startsein werd gegeven, lie ten de hoornblazers zich horen, werd de vlag gehesen en kwam de districts commissaris, oubaas A. Beekes. voor de microfoon om allen welkom te heten, die aan deze elfde mars zouden meedoen. Als bijzonderheid vermeldde hij de deel neming van een groepje van 10 padvin ders-commissarissen uit het district Haarlem. Hij noemd dit een voorbeeld ter navolging. De heer Beekes wees erop, dat het niet in de bedoeling ligt burgervereni gingen voor deze marsen uit te nodigen, opdat de St.-Jorismarsen geheel in pad vinderssfeer kunnen blijven. Na alle wandelaars van de 71,», 15 en 20 km veel succes toegewenst te hebben, klonk uit duizenden monden het „Hoort, zegt het voort". Om kwart voor drie vertrokken de eer ste groepen, die binnen de Oegstgeester grenzen de route van 7V6 km zouden lopen. De bands zetten er een stevige pas in, zodoende het gewenstetempo aangevend. De deelnemers aan de 15 km-mars vertrokken in de richting Rijnsburg. Er werd gemarcheerd tot de Nieuwe Zee weg in Katwijk-Binnen. Via de Rijn mond, Kanaaldijk en Noordwijkerweg kwam men Rijnsburg binnen, om langs het Oegstgeesterkanaal weer naar het punt van uitgang terug te keren. De lopers van de 20 km-route moesten tot Katwijk aan Zee wandelen, waar zij door de Voorstraat en langs de Boule vard de Rijnmond bereikten om vandaar eveneens over Rijnsburg de terugtocht te aanvaarden. Langs de route kon men op tal van plaatsen de juryleden zien beraadsla- Een klein, maar dapper groepje, dat deelnam aan de St.-Jorismarsen. (Fotio L.D./Van Vliet) gen over de prestaties van iedere groep. Voorts waren er E.H.B.O.-ers en Rode Kruis-helpsters aanwezig. De deelnemende bands waren: Dis trictsband N.P.V. Haarlem, Districts band NP.V. Leiden, St.-Paulusband Lei den, N.P.G.-band Leiden en N.P.G.- band Haarlem. UITSLAGEN. De uitslag der jurybeoordeling was als volgt: 7% km: 1. Tjarda Horde, Hillegom; 2. Kring Vuurvliegjes, Alphen a. d. Rijn; 3. St.-Thereslakring, Sassenheim; 4. Horde Duinzwervers, Haarlem; 5. Beste- vaer Horde, Katwijk aan Zee. 15 km: 1. Dauwtrappers, Leiden; 2. Poolstervendel. Heemstede; 3. Spaarne- geuzen, Overveen; 4. Kontikii, Haarlem; 5. Kennemers, IJmuiden. 20 km: Spaarnegeuzen, Heemstede. In de 7km ging de wisselbeker van het Nationaal Hoofdkwartier met wim pel naar de Tjarda Horde uit Hillegom. Voor de 15 km-route werd de wimpel verdiend door het Poolstervendel uit Heemstede en het vaantje voor de 20 km ging naar de Spaarnegeuzen uit Heem stede. Deze laatste groep kwam tevens in aanmerking voor de door het gemeente bestuur van Oegstgeest beschikbaar ge stelde wisselbeker. De bandprijs werd toegekend aan de N.P.G.-band uit Haar lem. Goud en diamant Voor twee Leidse echtparen schittert in de komende weken resp. het goud en het diamant. Herdenken op 27 mei de heer en mevr. C. A. R. Haverkorn— Blomjores hun gouden trouwdag, de heer en mevr. J. van Wyk—Zirkzee zijn reeds tien jaar verder op de huwelijks- weg: zondag 2 juni is het zestig jaar ge leden, dat zij elkander het ja-woord gaven. De thans 72-jarige heer Haverkorn, die met zijn 74-jarige bruid nu al weer enkele jaren in het perceel Bloemisten laan 45 van een rustige levensavond ge niet. heeft deze rust wel verdiend. Naast zijn dagelijkse werkzaamheden hij is thans typograaf in ruste heeft hij in het Leidse verenigingsleven vele func ties bekleed. Zo was hij o.a. voorzitter van de Typografenvereniging .Laurens Koster", bestuurslid van de Coöp. „Ons Doel", resp. secretaris en voorzitter van de afd. Leiden van de K.A.B.. bestuurs lid van de Avondtekenschool van de R.-K. Volksbond, mede oprichter van-de afd. Leiden van de Dioc. Haarl. Voet balbond. scheidsrechter in de D.H.V.B. en I.V.C.B. en lid van de protestcom missie van de L.V.B. Bij het 60-jarig be staan van de K.N.V.B. werd de heer Haverkorn. die ook nog bij „Nut en Ver maak" op de planken heeft gestaan, be noemd tot lid van verdienste. Drie kin deren en veertien kleinkinderen omrin gen thans dit gouden echtpaar, dat zich gaarne zal laten feliciteren tijdens een zondag 26 mei van 2.30—4 uur te hou den receptie in café-restaurant „Royal" aan de Doezastraat. Voor het diamanten echtpaar, wonen de in de Da Costastraat 31. gaan a.s. maandag de bruidsdagen in. De bruide gom, die vele jaren als verzekerings agent werkzaam is geweest, bewaart nog een goede herinnering aan de tijd toen hij als musicus deel uitmaakte van de Leidse Schutterij. Niet minder dan veer tig jaar was hij in deze gelederen opge nomen. om daarna nog geruime tijd een plaats in te nemen in het Sted. Muziek corps o.l.v. kapelmeester Geijp. van welk korps hij thans één der la,atst overge bleven werkende leden is. Kinderen, klein- en achterkleinkinderen zullen er in de komende weken ongetwijfeld voor zorgen, dat dit diamanten bruidspaar, dat ook reeds zestig jaar ons Blad leest, de dank en liefde ontvangt, waarop het recht heeft. CORRESPONDENTIE Hr. H. Frederiks Uw brief p advertentie no 3857 is niet afgehaald. U kunt deze brief aan ons kantoor terug ontvangen. jury, waarna mr. De Graaff overging tot de prijzenuitreiking. De kringploeg Wassenaar werd met miniem verschil op Lisse eerste. De uitslag was als volgt: 1. Kringploeg Wassenaar 321 punten; 2. Lisse 311; gemeenteploeg Voorschoten 295; 4. gemeenteploeg Leidschendam 286; 5. wijkploeg Wassenaar 285; 6. wijkploeg Hillegom 261 7. Kringploeg Leidschen dam 1511punt. Wassenaar is definitief in het bezit gekomen van de beker. Hatta naar Padang Oud-vice-president dr. Moh. Hatta is vandaag per vliegtuig naar Padang in Midden-Sumatra vertrokken, ter bij woning van een congres van coöpera tieve instellingen, waarvan hij be schermheer is. Hij was vergezeld door de secretaris-generaal van het ministe rie van Handel, enige andere ambtena ren en een aantal deskundigen op coöperatief terrein. Hatta zal enige da gen in Midden-Sumatra blijven. Personeelsver. ,,De Burcht" Vierde vrolijk feest De het vorig jaar opgerichte Perso neelsvereniging „Den Burcht" van de NV Sajet fabriek Van Cranenburgh en Heringa heeft zaterdagavond in de foyer van de Stadsgehoorzaal vrolijk feest gevierd. Ondanks de nog jeugdige leeftijd van deze vereniging; beschikt zij reeds over een grote aanhang - de zaal was vrijwel geheel bezet - en wist het bestuur voor deze avond een aantrek kelijk programma in elkaar te zetten. Men had zich daarvoor de medewerking verzekerd van een cabaretgezelschap o.l.v. Bernard Barends. aangevuld met enkele Leidse krachten. Aan het begin van de avond sprak de voorzitter van „Den Burcht", de heer J. H. Boom. een kort inleidend woord, waarin hij zich speciaal richtte tot de directie, de beide 40-jarige jubilarissen van het bedrijf, de heren K. Wasse naar en G. Korree. één der directiele den van de N.V. Leidse Textielfabrie ken gebr. Van Wijk en Co en tot de af gevaardigden van enkele zustervereni gingen. Ónder leiding van Bernard Ba rends. die als conferencier al spoedig de juiste toon wist te treffen, volgde nu een gevarieerd programma, waaraan o.a. medewerkten Jopie Wennex, die in haar liedjes veel succes oogstte. Brook and Rosfield. twee komische, doch voor al lenige tapdansers en Jack Tini. een goochelaar, die voor verbluffende pres taties zorgdroeg. Tussen deze beroeps artiesten sloegen de twee Leidse Vin- jé's - vader en zoon met een accordeon) en Nel de Vries en Gerard Koolhaas, die zich in een potpourri van operette melodieën deden horen, geen slecht fi guur. Tijdens deze avond, welke met een geanimeerd bal o.l.v. de heer F. van Wijk en met medewerking van „The Rythm Boys" werd besloten, had voor zitter Boom voor beide jubilarissen nog een verrassing: de heren kregen siga ren en him dames een prachtig boeket bloemen. Nagekomen tennisuitslagen Metse laars 6—Leidse Hout 2 5—3. Leidse Hout 3—Teylingen 7—1; Oud-Wassenaar 5— Leidse Hout 4 4—3; De Munnik 2—L. Hout (zat.team) 32. „Ons Toneel" bracht zeer geslaagde opvoering De Toneelvereniging „Ons Toneel gaf zaterdagavond in het Antonius Clubhuis een opvoering van „Drijfzand geschre ven door M. Fontenel en Oscar Ferket. In een kleine nederzetting van Euro peanen rond de kopermijnen van Australië, zoekt de werkopzichter Klaus Arkels een vrouw, want zo denkt hij ,,die zal dan de huishouding voor mij doen". Klaus, goed getypeerd in Maar ten Rijnbeek, is overigens „een goeie jongen", ronduit en eerlijk en met veel werklust. Zijn domheid ten opzichte van de vrouwen komt hem echter duur te staan als Barbara, de dochter van de directeur, op zijn huwelijksaanzoek in gaat. want ook van haar kant is er aan vankelijk van liefde geen sprake. Door lasterpraatjes en intriges gedwongen, had ze geen andere uitweg gezien toen ze bemerkte, dat de liefde van de zijde van haar beminde, de ingenieur Mef- fries, niet echt was. Lotte Rijnbeek gaf van de moeilijke rol van Barbara een goede vertolking. In het bijzonder willen wij nog noe men Bert van Es. die op werkelijk uit stekende wijze de oude Orke uitbeeldde, de man. die wanneer de moeilijkheden zich voor Klaus steeds meer opstapelen, hem op zijn tekortkomingen tegenover zijn vrouw wijst. Men zou hem bijna hebben geprezen om zijn slechte eigen schap, achter de deur te luisteren, want mede daardoor is hij in staat zijn in vloed ten goede aan te wenden en het huwelijk van Barbara en Klaus in het rechte spoor te leiden Ook de overige rollen, vooral die van de sluwe Meffries en van de stiefmoeder waren in goede handen, zodat deze laat ste opvoering van „Ons Toneel" in het seizoen, zeer geslaagd mag heten. Na afloop van de opvoering was er een gezellig bal. Op de driebaans autoweg tussen Oegstgeest en het Haagse Schouw vond gistermiddag omstreeks half vijf een vrij ernstig auto-ongeluk plaats, waarbij zes personen werden gewond en drie wagens beschadigd. De bestuurder van een uit de rich ting Amsterdam naderende Skoda wilde een voor hem rijdende file in halen. juist op het ogenblik dat ook een uit Rotterdam afkomstige Ford Taunus een rij auto's wilde pas seren. Beide wagens vlogen in volle vaart op elkaar. Reed de Taunus na deze botsing tegen een boom op. de Skoda draaide een slag om en raak- te een uit de richting Amsterdam naderende Mercedes. In totaal moesten zes gewonden naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden worden overgebracht. Twee dames werden zeer zwaar gewond. De vier andere inzittenden hebben het zie kenhuis reeds kunnen verlaten. De politie heeft het drukke ver keer gaande weten te houden. De foto toont een van de zwaar be schadigde wagens. Advertentie M/cehü vim de, 'fövgrafie' 1118 mei. Echte ZEISS-IKON-CAMERA'S met Zeiss-lenzen voor speciale prijzen. NETTAR, 6x6, vanaf f68. CONTINA I, lens Novicar 33, van f 183 voor f 156. CONTINA II, lens NoVicar 3,5 met ingebouwde belichtinge-meter, van f255.voor f217. CONTINA E, met Novicar 23. Prontor S.V,S. sluiter, ingebouwd be lichtingsmeter, van f395.voor f 260. FOTO CINÉ Breestraat 123 t.o. Stadhuis TELEFOON 21851 Haarlemmers traaf 102 naast RATA - TEL. 32778 NED. HERV. KERK Aangenomen naar .Leusden S. Julius te Streefkerk. Toegelaten tot de Evangelie bediening de heer N. M. Erné te Zeist. GEREF. KERKEN Beroepen te Oudewater B. Wentael tie Plngjum en Zurioh. Achttien predikanten voor 132 gemeenten De Geref. Gemeenten in ons land kampen met een ernstig gebrek aan predikanten. Blijkens hun jaarboekje over 1956 hadden deze kerken in dat jaar in totaal 132 gemeenten met in totaal slechts 18 predikanten. Er zijn dus 114 vacatures. De Geref. Gemeen ten hebben in Rotterdam een eigen theologische school, doch deze telt slechts ,6s tudenten. zodat er geen uit zicht bestaat dat het aantal vacatures binnen afzienbare tijd sterk zal kunnen worden verminderd HOOP OM HERV. KERKORDE TE VERANDEREN IS OPGEGEVEN De bond van principieel-vrijzinnige christenen in Nederland („Zwingli"- bond heeft zaterdag te Zwolle zijn jaarvergadering gehouden. De voorzitter, ds. H. van Lunzen uit Odoorn besprak in zijn openingsrede de situatie waarin het principieel vrijz. christendom binnen en buiten de kerk thans verkeert. In het afgelopen jaar. aldus de voorzitter, is wel gebleken dat de hoop om de geldende ned. herv kerkorde nog eens veranderd te krijgen! zó dat per 1 januari 1961 de werkelijk- vrijzinnigen In die kerk zullen kunnen blijven, miniem is. Die kerkorde zal wei eeuwen blijven gelden. Hij beschouwde de strijd tegend e kerkorde nu als af gesloten

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 3