HONGAARSE VLUCHTELINGEN IN OOSTENRIJK WANHOPIG Sproeten? SPRUTOL Welterusten VARA heeft thans 425.000 leden Churchill zocht naar geheime documenten van Mussolini f Met een enkel woord Landbouwschap wil aan jonge kwekers helpende hand bieden Agenda IA,? fssisi'- •■I> kracbt van8ebe<t" MAANDAG 13 MEI 1957 Zeer gesponnen toestand in het kamp Siezenheim; Amerikaan bijna gelyncht (Van onze Weense correspondent) Meer dan 2400 Hongaarse vluchtelingen, in het Oostenrijkse kamp Siezenheim bij Salzburg ondergebracht, hebben vier dagen lang een hongerstaking volgehou den om te protesteren tegen het besluit van de Amerikaanse immigratie-auto riteiten, die geen vluchtelingen meer wensen op te nemen. Bij de staking hadden zich zelfs 300 vluchtelingen aangesloten, wier papieren reeds in orde zijn en die binnenkort naar Australië zullen emigreren. Daar zich tijdens de vierdaagse hongerstaking veertig ernstige gevallen van lichamelijke uitputting en van gees telijke depressie hadden voorgedaan, besloot de stakingscommissie de acties voor lopig te stoppen, maar aan dit besluit is een hartverscheurend en alarmerend appèl voorafgegaan aan de internationale openbare mening en vooral aan het Amerikaanse volk. Wanneer deze oproep niet bevredigend wordt beantwoord, zal men de staking hervatten niet alleen in Siezenheim zelf, maar ook in alle Hon gaarse kampen van Oostenrijk, waar tezamen 35.000 vluchtelingen de eis van hun landgenoten willen ondersteunen. ogenblik op haar verantwoordelijkheid bezint, bestaat het gevaar dat alle offers geen waardering meer vinden. Een ma teloze ophitsing ten oosten van het ijze ren gordijn zal het gevolg kunnen zijn, wanneer de demonstratie van Siezen heim wordt voortgezet of zich zelfs gaat uitbreiden". Op het ogenblik voert het Oostenrijkse ministerie van Binnenlandse Zaken koortsachtige besprekingen met de vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en het Hoge Commissariaat voor vluchtelingen om de Amerikaanse auto riteiten tot een wijziging van hun stand punt te bewegen. „Duidelijke waarschuwing" De stemming in het kamp is gisteren weer verslechterd, toen de leider van de Amerikaanse Rode Kruis-delegatie, Mur phy, in het kamp verscheen. Daar hij voor de Beierse zender had verklaard, dat de hongerstaking gebrekkig was op gezet, wilde een groep woedende Honga ren hem lynchen. Alleen het bliksem snelle ingrijpen van de Oostenrijkse gendarmen redde hem uit de handen van de wild-geworden Hongaren. In het kamp wacht men voorlopig af, wat me vrouw Eleonor Roosevelt na haar parti- lier bezoek in Siezenheim by de Ameri kaanse autoriteiten heeft kunnen berei ken. Ofschoon het stakingscomité met duidelyke bewoordingen te kennen heeft gegeven, dat deze actie in het geheel niet tegen Oostenryk is gericht, heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken alle betrokken internationale instanties gealarmeerd en werden er uitvoerige telegrammen verzonden aan de Ameri kaanse gezant te Wenen, L. Thompson, alsmede aan de Hoge Commissaris voor vluchtelingen, dr. Lindt. Daarin wordt o.a. gezegd, dat zich na het Ame rikaanse besluit een wanhoopsstemming van de vluchtelingen heeft meester ge maakt en dat de Hongaren, die onder een zware fysische druk ïyden, nu be ginnen te bemerken dat hun kansen op een verzekerd bestaan vernietigd zyn. „De hongerstaking In Siezenheim is een duidelijke waarschuwing. Wanneer de vrije wereld zich niet op het laatste Steun voor Mollet Met 2.997 tegen 401 stemmen by 435 onthoudingen heeft de Franse socialisti sche nationale raad zondag een motie goedgekeurd waarin vertrouwen wordt uitgesproken in de socialistische minis ters en de partyleiding. De nationale raad was bijeengekomen om na te gaan of de party leiders het program hebben uitgevoerd dat verleden jaar door het partijcongres in Ryssel is goedgekeurd. Volgens de motie hebben zy dit gedaan „voorzover de buitengewone omstandig heden zulks toelieten". Naar men meent te weten, zijn de kwestie-Algerye en het versoberingspro gram van de regering de voornaamste onderwerpen geweest die op de besloten by eenkomst werden besproken. Bij weerbarstige: Sprutol-Sterk. Advertentie Kunt U niet slapen door reumatiek, spit, Ischias, hoofd- en zenuwpynen, neemt dan Togal. Togal verdrijft snel en afdoende die pynen en U slaapt weer rustig de gehele nacht door. Togal baat waar andere midde len falen. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. By apoth. en drog. f 0.95, f 2.40 en f 8.88 Prijs van f 35.000 In de 535e Staatslotery (3e klasse) is een prijs van f. 35.000 gevallen op No. 5636. Larock volgt Spaak op De Belgische minister-president. Van Acker, heeft meegedeeld, dat de huidige minister van Buitenlandse handel, La- rock, minister Spaak zal opvolgen als minister van Buitenlandse Zaken. De portefeuille van Buitenlandse handel zal worden beheerd door Fayat. De 53- jarige Larock is doctor in de filosofie en in de sociologie. Hy begon zyn loopbaan als leraar en werd later journalist. In de bezittings- tyd ging hy zich geheel aan de politiek wyden en was een van de actiefste leden van de ondergrondse socialistische par ty. Na de bevryding werd hy politiek redacteur van het blad „Le Peuple". In 1954 werd Larock benoemd tot minister van Buitenlandse Handel. Verwijten van voorzitter Burger aan A VRO In de te Hilversum gehouden jaarvergadering van de Verenigingsraad van de Vara, gaf de voorzitter, mr. J. A. W. Burger, een overzicht van de ontwikkeling in het afgelopen seizoen, waarin hy o.a. opmerkte dat niet alleen de bouw van de nieuwe studio gestadig voortgang vindt, maar dat ook het ledental van de Vara zich gunstig ontwikkelt en in het afgelopen seizoen de 425.000 is gepasseerd. De heer Burgers brachts voorts het heengaan van een aantal artiesten ter sprake. Mede namens het hoofdbestuur van de Vara, zei hij het te betreuren, dat het contact met de Avro blykbaar niet kan worden onderhouden op een grondslag die in het maatschappelyke verkeer in het belang van alle betrok kenen betamelijk moet worden geacht. „Wy begrypen intussen ook," zo ging de voorzitter verder „dat onze programma afdeling ietwat geforceerd voor een aan tal problemen is geplaatst, waarvan zy de timing liever in eigen hand had ge houden. Immers, het showboatprogram- ma was nog geen afleggertje, maar een goede oude, die nog een jaar, of mis schien twee jaar, had meegekund. Dit gerief nu heeft de Avro zich aangeme ten." Ik denk, aldus de heer Burgers dat er heel wat had moeten gebeuren voor Bewering van Parijs avondblad Ook Amerikanen en Russen op zoek naar brieve? Deze correspondentie zou hebben ge handeld over capitulatie van Italië. Sir Winston had als voorwaarden gesteld, dat Mussolini er voor zou zorgen dat de Volgens het Paryse avondblad „Paris- Duitsers geen gebruik meer zouden kun- presse" heeft Sir Winston Churchill een nen maken van vier door hen bewapende onze programma-afdeling die weg van de geringste weerstand gekozen zou heb ben, boven het met eigen geestkracht en scheppingskracht, aanpakken van de puzzels, waartoe programma-creatie riu eenmaal dageiyks aanleiding heeft. Sneüo ontwikkeling der televisie paar maanden na afloop van de tweede wereldoorlog tezamen met mannen van de Britse geheime dienst op de begraaf plaats Mussoco te Milaan gezocht naar geheime documenten van Mussolini. De journalist Michel Borri, die voor het genoemde blad een onderzoek in stelt naar de verdwijning van de schat van Mussolini, welke na diens dood bü Dongo door communistische partizanen zou zyn ontvreemd, verklaart dat niet alleen Engeland, maar ook de V.S. en de Sovjet-Unie hebben gezocht naar de geheime stukken, waaronder zich brieven zouden bevinden, die Sir Winston en Mussolini zouden hebben gewisseld, na dat de dictator door Duitse valscherm- troepen was bevryd. Italiaanse divisies en dat de vredes onderhandelingen met de Sovjet-Unie via Japan zouden worden afgebroken. Hiertegenover had de toenmalige Britse j premier toegezegd, dat de Italiaanse grenzen zouden worden geëerbiedigd en I dat Italië de koloniën, die het voor het aan de macht komen van de fascisten bezet, zou mogen behouden. Het zou de Dodecanesos, de eilandengroep voor de 1 kust van Klein-Azië, echter moeten af- staan. Tenslotte hadden Sir Winston en Mussolini ook een beslissing genomen be- treffende het terugtrekken van Musso lini uit de politiek en de vorming van een regering, die Italië na zyn bezetting door de geallieerden zou moeten krygen, i aldus Borri. In zyn beschouwing over de televisie memoreerde de televisie-secretaris van de Vara, de heer J. W.Rengelink. de belangrijke groei van het aantal tele- visie-kykers in Nederland, dat j.l. vrij dag de 145.000 heeft bereikt. Ongetwyfeld zal deze groei zich snel blyven voortzetten zeide hy. Op grond van deze ontwikkeling mag worden verwacht, dat nog dit jaar het getal van 200.000 televisie-kijkers zal wor den genoteerd. Minder tevreden was de heer Renge- link over de lengte van de zendtyd. In de ry van Europese landen staat Neder land onderaan met een zendtijd van slechts 12 uur per week. Dit vond hy beslist onvoldoende. Zelfs Oostenrijk, dat pas vorig jaar met de televisie is gestart, heeft nu de beschikking over 15 zend uren per week. De heer Rengelink pleitte met over tuiging voor een zesde zendavond, het geen dan zondagavond zal moeten zyn. Spr. uitte voorts kritiek op de onbe vredigende situatie ten aanzien van de Bussumse studio's die feitelyk nog steeds noodstudio's zyn en te weinig ruimte bieden. Er zal de nodige drang moeten worden uitgeoefend, om ook op dit ter rein tot een betere toestand te komen. Ten aanzien van de commerciële tele visie zeide spreker, deze een groot ge vaar te achten, waartegen men zich ter dege dient te verzetten. Optimistischer kon spreker zyn ten aanzien van het programmaniveau, dat de laatste jaren z.i. zeer beslist is ge- j stegen. Als warm voorstander van de Euro visie, zeide de heer Rengelink tenslotte, deze zoveel mogelijk te willen bevorde ren. Eurovisie acht hy belangryk voor de groei van de Europese gezindheid. 'vcdux - tailors to the Man-about-Town Bedankt Italiaanse meesters in dessin en kleur - bedankt voor de geraffineerde stof van Sturka's nieuwe sportcolberts. Ze zijn er, Man-about-Town, met vloeiende schouders, ingezette klep-zak en weer éven korter. En Sturka's maat- opvatting garandeert perfecte pasvorm! En hier is nieuws van Sturka's elegante, zo goed-vallende en correcte broeken: Weer iets slanker op de voet en ook de héle pijp wat afgeslankt. En in de fijnste kamgareu mattings, flannels, multi-colours. MAH-ABOUT-TOWN coikerts - pantalons '-:v.yJ 2 '•••»- a r v l-VT- f;'"'i 1 'i'v N BINNENLAND Op 62-Jarige leeftijd Is overleden de heer F. Th. Wiemtjes, de bekend© eigenaar van het hotel van dl© naam te Zwolle. De heer Wienitjes werd op 17 februari 169-5 te Ooümarsum geboren. Minister President dr. W. Drees zal de ter gelegenheid van het gouden Jubileum van de Ned. Spaarbanlkbonid te houden Jubileum vergadering op donderdag 6 Juni in de geboortestad van de Bond, Rotter dam, bijwonen. Het bestuur van de Nedi. Spaairbamiobond zal van 4 tot badfzes re cipiëren in het restaurant van de Rlvle- ra-hal. Een groep kleurenadivltseurs uit ver scheidene landen heeft dezer dagen te Bonn het besl-utt genomen een Interna tionale bond van Kleurenadviseurs te stichten. Onder de titel „Vrijheid en gelijk waardigheid in de welvaarsstaat" heeft de Wiardl Beckmanstlchting van de P.v.d.A. in Krasnapolsky te Amsterdam een confe rentie gehouden met het doel d© naoor logse maatschappelijke ontwikkeling te toetsen aan de socialistische normen. Twee Amsterdammers zyn in hun woonplaats gearresteerd naar aanleiding van een inbraak die in d© nacht van woensdag op donderdag Jl. werd gepleegd by een ijzerhandel in Harderwijk en waar bij een bedrag van f 4.500 werd ontvreemd. De daders hadden met behulp van een snijbrander en een breekijzer een brand kast geforceerd. Een der daders heeft, een volledige bekentenis afgelegd. Een deel van de buit kon in beslag worden genomen. Al® gevolg van de gewijzigde rouibe van het ms, „Oranje" zijn de tijdstippen waarop de luchtpost correspondentie aan d'e passagiers en d© opvarenden kan worden gezonden gewijzigd. De data geven aan wanneer de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd. Aden (14 mei) Colombo (18 mei); Belawam (20 mei): Sin gapore (22 mei); Djakarta (24 mei). Het tien maanden oude zoontje van de familie Van de Heuvel uit Veenendiaai, trok dezer dagen de met hete thee ge vulde theepot ovei zich heen .Met ernstige brandwonden werd het kindje naar een ziekenhuis vervoerd, waar het de volgende dag is overleden. De ambassadeur van de Unie van Zuld-Afrlka dr F. E. Geldenhuys, heeft zaterdag een officieel bezoek aan Culem- borg gebracht, de geboortestad van Jan van Riebeeck. de stichter van Zuld-Afrlka. By de Rijksuniversiteit te Utrecht is benoemd tot bijzonder hoogleraar vanwege de Provinciale Onderwijsraad voor Fries land om in de faculteit der letteren en wijsbegeerte onderwijs te geven In de Frie se taal en letterkunde, dr. P. Gerbenzoa, thans wetenschappelijk ambtenaar eerste klasse aan de Rijksuniversiteit te Gronin gen. De Nederlandse Bond van Makelaars dn Onroerende Goederen .Hypotheken en Assurantiën houdt op 15 en 16 mei a.s. zijn Jaarlijkse congres in het Kurhaus te Scheveningen. Deze organisatie, opgerloht in 1898 draagt een landelijk karakter en tedt thans bijna 1000 leden, verdeeld over 23 afdelingen Te rekenen van 1 april 1957 is de heer H. J H. Geraedts. leraar aan het Kon- Conservatorium voor muziek te s-Graven- hage, benoemd tot onder-direoteur van dit Conservatorium. De heer Geraedts volgt de heer Everhard van Beijnum op die onlangs ls overleden. In de vacature van leraar ontstaan door het overlijden van de heer van Beijnum ls voorzien door benoeming van de heer Geroerd Hengeveld met ingang van 1 september a.s. Max Poons .artistiek en zakelijk advi seur van Theater Gooiland te Hilversum viert op 18 mei zijn tachtigste verjaardag. Voorts zal hij op 21 september worden ge huldigd wegens zijn 40-jarige loopbaan bij het toneel. De huldiging aal worden voor bereid door d© directie van Gooiland', Paul Steenbergen van de Haagse Comedie. en door de directies van de Nederlandse Co medie, het Rotterdams Toneel en Theater uit Arnhem. De voorzitter van het Centraal stem bureau heeft mr. Ph. C. M. van Oampen te Eindhoven benoemd verklaard tot lid van de Eerste Kamer. Hy volgt als zodanig mr. F. G. C. J. M. Teulings op. De opdracht door de minister van O. K. en W., verleend aan de auteur Ben van Eysselsteyn uit 's-Gravenhage tot het schrijven van een bevrijdlngsspel heeft een aanvulling gekregen. Bij de tekst zal mu ziek worden gecomponeerd door mr H. Smedes en een ontwerp voor choreographic voor het spel is opgedragen aan de danse res Han Rijnbeek. Op 28 mei herdenkt de Nederlandse Algemene Keuringsdienst het 25-Jarig be staan in Junushoff te Wagenlngen met een herdenkingsbijeenkomst. BUITENLAND Zaterdag ls te Washington van offi ciële Amerikaanse zijde medegedeeld dat Koningin Elizabeth van Gnoot-Brlttanndë en haar gemaal Prims Philip in oktober a.s. een bezoek van ongeveer tien dagen aan de Verenigde Staten zullen brengen. De bij zonderheden voor deze reis van het Briit®e Koningspaar worden nog uitgewerkt. Een aantal vooraanstaande Fransen, onder wie Aindiré Framcois-Foncet, oud-am bassadeur te Bonn, Louis Armand:, direc teur van de Spoorwegen en de schrijver® André Maurols en Jules Romains, hebben zondag een oproep gedaan tot een snelle opbouw van een verenigd Europa. De Euro pese landen moeten volgens deze oproep hun krachten samenbundelen om als ge lijke met Amerika en Rusland te kunnen omgaan, de Europese beschaving te be schermen en tot een beter leven voor allen te komen. kttMMtfMirtMM In de Verenigde Stalen is deze X-1 ge startbaan nodig heeft. Voor de 13 Verti-jet ontwikkeld, een straat- j landing is wél een horizontale baan jager die uit een verticale stellingnodig, kan opstijgen en daardoor geen tan-1 De president van de Sovjet-Unie, maarschalk Worosjilof, die op het ogenblik een bezoek aan Indonesië brengt, zal over enkele dagen naar Noord-Vietnam reizen, waar hij de gast zal zijn van presLdent HO Tsji-min, zo meldt het officiële Sovjet- russische persbureau „Tas". Een woordvoerder van het Indiase mi nisterie van Euiitenfl. Zaken heeft zondag in Nw. Delhi vemkaaard., dat premier Nehroe van India op 14 juni in Damacus bespre kingen zal voeren met de Syrische presi dent SJoekri el Koewatli en op 15 Juni in Cairo zal confereren met president Nasser van Egypte. Na zijn bezoek aan Nasser zal Nehroe een rondreis maken door de Skan- dlinaivloche landen om vervoQgens naar Lon den te gaan ter bijwoning van de confe rentie van de premiers van de landen van het Britse Gemenebest. In Teheran is officieel bekendge maakt dat de Sjah van Perzië en zijn ge malin op uitnodiging van generaal Franco op 20 mei een staatsiebezoek aan Spanje zullen brengen. De Hongaarse Nationaile vengadierimg beeft zaterdag besloten, dat de Hongaarse vlag (rood-wit-groen) voortaan geen em bleem meer zai vertonen in de witte baan, aldus meldt het officiële Hongaarse pers bureau. Tijdens de opstand ln oktober werd de rode ster, die in de witte baan lag was aangebracht, vervangen Kossuth door het h -embleem. Voor 10 are gratis teeltreclit uitreiken De afdeling Bloembollenteelt van het Landbouwschap heeft het probleem van de jonge en beginnende kwekers zeer zorgvuldig bestudeerd, getuige een uitvoerige nota waarin alle vraagstukken betreffende erkenningseisen, teelt vergunningen enz. onder de loep zijn genomen. Zij komt tenslotte tot de conclusie dat, ook al is haar de absolute nood zaak tot het treffen ener regeling niet gebleken, het aanbeveling verdient hen de helpende hand te reiken door hen 10 are teeltrecht gratis af te staan. TEELTRECHT GOODWILL Toch ziet de nota van het Landbouw schap afd. Bloembollenteelt die teelt regeling niet als het voornaamste strui kelblok tot vestiging van een bedrijf. Immers, zo constateert men, het ogen blik waarop het moeilijk wordt een be drijf te vestigen, wordt slechts ver vroegd. Had men geen teeltregeling, dan zouden diezelfde moeilykheden, in andere vorm maar niet minder ernstig, zich gaan openbaren wanneer tenge volge van overproduktie de prijs daalde en de teelt niet langer lonend bleef. De teeltregeling beschermt het bedrijf en vermindert het risico; het is te ver gelijken met de goodwill van een zaak, waarvoor men eveneens iets over moet hebben. Men raakt hier in een vicieuse cir kel, want wanneer de teelt rendabel is, stygt het aantal liefhebers om met die teelt te beginnen, en rijst derhalve de prijs van het teeltrecht. Mogelijkheden om die prys te be- invloeden zyn er praktisch niet. Zou men de teelt zo uitbreiden, dat ze daar door minder rendabel wordt, dan is de waarde van de aldus uitgereikte teelt vergunning problematisch. Beperkingen ten aanzien van hen aan wie teeltrecht zal worden uitge reikt zijn moeilijk te stellen zonder onrechtvaardigheden te begaan. Men heeft reeds een maatregel genomen door te bepalen dat wie minder dan 75% van zijn areaal beteelde, geen han del in teeltrecht mocht drijven, waar mee het euvel van het „rentenieren" op teeltvergunningen werd uitgebannen. De bloembollenteelt is een „geregelde" teelt. Wie met de teelt van de drie hoofd soorten: tulpen, hyacinten en narcis sen. wil beginnen, heeft daartoe nodig ten eerste een erkenning, ten tweede een teeltvergunning. De erkenning is persoonlijk en kan niet worden overgedragen, de teeltver gunning is onpersoonlijk, betreft alleen de grond en kan wel worden overgedra gen. Er wordt dan ook voortdurend handel in teeltrecht gedreven. De jonge of beginnende kweker, die aan de vestigingseisen voldoet, moet ook nog over een teeltvergunning be schikken. Dat teeltrecht moet hij ko pen. Juist wanneer de teelt rendabel is (wat ze door de teeltbeheersing en de daarmee gepaard gaande sanerings maatregelen is geworden, doordat vraag en aanbod vrijwel met elkander in overeenstemming zijn) is de vraag naar teeltrecht groot en dus de prys hoog. Dit leidt tot ontstemming bü de jonge kwekers. Velen hunner zijn als vanzelfsprekend aan 't werk gegaan op vaders kwekerij, worden ouder, maken trouwplannen of zyn reeds ge trouwd, en willen een eigen bedrijf beginnen. Een der struikelblokken op de weg tot verwezenlijking van dit ideaal is de hoge prijs van het teelt recht, waardoor ze als het ware een hypotheek nemen op hun jong be drijf. Steenschuur 6: Ledenverg. „De Natuur vriend". 8 uur nam. Oegstgeest: Willem de Zwyger- t-w kerk: Baptistengemeente. Spr. dhr. H. uomische Zaken, dr van Rhljn., heeft op een politieke vergadering t© Heidelberg Ln Zuld-Afrlka gezegd, dat d© weg naar een Republiek Ln Zuld-Afrlka „zeer kort" ls. „Nu hebben wij Simons town (een vroegere Britse vlootbasis)onze eigen vlag en ons volkslied en de weg naar de republiek 1® zeer kort", aldus de verklaring van minis ter van Rhljn. Er zyn te Olstztyn (Allenstein) in het noordoosten van Polen veel runderen bezweken aan de gevolgen van beten van miljoenen zeer kleine videgen. Kont nadat een zwerm van d"e imsieikiüen het vee aan valt, wordt het ziek en sterft het. De Nationale Vergadering van d© Amerikaanse staat OaMformië heeft met 43 tegen 29 stemmen besloten de doodstraf voor zes Jaar op te schorten. Door deze wet die nog door de Senaat goedgekeurd moet worden, worden de levens van een aantal mannen, die op terechtstelling wachten, gespaard. Onder hen bevindt zich ook Ca ryl Chessman, wiens terechtstelling tydens de aoht jaar, die hy al ln d© gevangenlis zit. herhaalde malen ls uitgesteld. In zyn cel schreef hy een aantal boeken, die zeer veel opzien baarden. Het Britse tankschip „Dlngledale" heeft, op weg van Curasao naar West- Af rika, op 260 myi van St.-Vincent ln West-Indlë een man gered die elf dagen ln een open boot op zee rondgedreven had. In de boot bevond zich het ïyk van een twee de man, die daags tevoren van uitputting was gestorven De overlevende, die totaal uitgeput was, heeft verklaard, dat eerder een derde metgezel was overleden en dat een vierde verdwenen was, vermoedelijk overboord gesprongen. Een omd&nzoek van die Britse en de Amerikaanse Marine heeft aangetoond, dat de Golfstroom een warme zeestroming dl© uit d© Golf van Mexico komt, de At lantische Oceaan oversteekt en zich lang® de kust van Europa beweegt ook ln om gekeerde richting stroomt, maar dian op een diepte van 2.700 tot 3.000. In de Indiase provincie Oetbar Pna- desj) zyn 360 socialisten aangehouden, die deelnamen aan een campagne van ïydeiyk verzet om aan een els voor de verwydierlng van standbeelden voor Britse leiders kracht bij te zetten. De derde Amerikaanse atoomduikboot de „Skate", zal donderdag te Groton (Con necticut) van stapel lopen. Dit vaartuig meet 2.400 ton en ls de eerste van een reeks van vijf van deze tonnage. De eerote twee atoomduikboten, de „Nautlllus" de Sea wolf", meten 3.200 ton. DINSDAG Levendaal 1Voorlichting Cle voor Huis houdelijke en Gezinsvooriachitlng. 2.30 en 8 uurn am. Stadhuisplein: K. en O. excursie naar het Gooi. 8.30 uur voorm. StationspleinExcursie Kon. Ned. My. voor Tuinbouw en Plantkunde naar Aals meer. 9.05 uur voorm. WOENSDAG Gerecht 10: Splrltisch Genootschap. 8 uur nam. Rehoboth: Politiek Jongeren Contact- raad. Byeenkomst met Oostduitse studen ten. 8 uur nam. Overdekte: Diploma-zwemmen voor min der valide 8.30 uur nam. Oegstgeest: Gemeentehuis. Raads vergadering. 7.30 uur nam. DONDERDAG Hogewoerd 175. Byeenkomst Jehova's Ge- tulgen. 7.45 uur nam. Zomerzorg: Ned. Ver. Expoge. Contact avond met Oostduitse studenten. 8 uur nam. VRIJDAG. Langegracht 70: K. en O.-excursie naar Sted. Lichtfabrieken. 7.30 uur nam. Rehoboth: Spr. ds. J. A. Smlnk. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Uitvoering „De Stem des Volks". 8 uur nam. ZATERDAG De Doelen Lustrumbyeenikiomsit „Catena" 2.30 uur nam, ZONDAG Hoegewoerd 175. Wachttorenstudie Jeho va's Getuigen. 5.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werf park 1) Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10— v. m. tot 4 uur nam Ryksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling van Japanse prenten. 10 uur- 12 en 24 uur "8 Zondags van 24 uur L. Mare 36: Tentoonstelling „Catena" van Amp Smit. 129 uur nam. (T/m. 21 mei; 15/5 gesloten). Prentenkabinet: Tentoonstelling grafici. Werkdagen 25 uur (t.e.m. 15 Juni). Dat een verstarring door deze re- regeling zou ontstaan, wordt in het rapport ontkend, want een groot deel der kwekers heeft zich toegelegd op de teelt van het z.g. bijgoed. Slechts 60% van het totale bloembollenareaal valt onder de teeltregeling. BISCOPEN Trianon: „De man ln de regenjas". 14 Jr. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Rex: „Het brandmerk dier zonde". 18 Jr. Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zon dag 2.15, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Thousand Cheer". Casino: „Slssi". A.l. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „Lichtzinnige meisjes". 18 Jr. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Zwijgend heldendom". 1>_ Jr Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst van de apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 18 mei 8 uur waarge nomen door: Apotheek van Driesum. Mare 110, tel. 20406: Zulder-apotheek Lammen- schansweg 4. tel. 23553 Apotheek Oegst- Wllhelirr geest, BU geen specialist. mi napark 8 ,tel. 26274. gehoor by Uw huisarts ?1 op dokterstelefnon 22222. of WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur/ Stockholm licht bew. Oslo zwaar bew. Kopenhagen licht bew. Aberdeen motregen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Ztlrloh Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Ajaccllo Mallorca - windstil licht bew. zw 4 zwaar bew. zzw 7 zwaar bew. zzw 2 nevel zw 4 nevel w 3 geh. bew. windstil half bew. nnw 3 zwaar bew. z 2 licht bew. wzw 2 zwaar bew. zw 2 zwaar bew. ozo 1 nevel windstil half bew. windstil onbewolkt z 2 half bew. windstil zwaar bew. windstil zwaar bew. ono 1 mist windstil 12 9 11 14 12 3

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2