'Aardbeving' in algemeen klassement 11a halve étappe Alkmaar - Den Haag DRAAGBARE RADIO LIGTVOET PER AUTO OF TE VOET... Nederlandse C-ploeg verspeelt kans op eerste plaats HET WEER WAS DE ZEILERS BEPAALD NIET WELGEZIND m Urdy Mars eerste bij de 4-jarigen MAANDAG 13 MEI 1957 Rik van Looy's derde zege in Ronde van Nederland Wirn van Est maakte zaterdag een sprong van de achtste naar de tweede plaats in het algemeen klassement en liep 47 seconden in op zijn grote rivaal Rik van Looy, die in de eerste halve etappe van Alkmaar naar Den Haag zijn derde zege behaalde, maar in de tijdrit zowel Wim van Est als Piet van Est Voor moest laten gaan. Was Wim van Est nu met een achterstand van 4 min. 32 seconden nog lang niet uitgeschakeld, zijn ploeg verloor in de merkwaardige rit naar Den Haag maar liefst 26 minuten op de Belgische A-équipe en zakte naar de derde plaats. De Nederlandse C-ploeg benaderde de Belgen tot op 8 minuten 41 seconden en had zelfs de leiding kunnen overnemen, ware het niet, dat ploegleider Buchly 's morgens op het beslissende moment had ontbroken. Die eerste halve etappe van Alkmaar naar Den Haag zal lang in de herinne ring blijven voortleven. Na enkele mislukte uitlooppogingen, o.m. van Wim van Est, Leo van der Pluym, Gijs Pauw, Van 't Hof, Van der Sluys, Van Tieghem, De Cock en Jun- kermann, viel na het passeren van de sluizen van IJmuiden de beslissende slag. Van den Brand, Luyten en Wolfs sprongen op weg naar Spaarndam <48 km.) uit het peloton, Wim van Est. Gijs Pauw, Bram Heeren, Leo van den Brand, Piet van den Brekel, Rik van Looy, Jun- kermann, Ziegler en Hamelink volgden en terwijl de rest van het veld zich in het zonnetje koesterde, togen de twaalf vluchtelingen ongemoeid op pad. Gerrit Schulte, bezorgd over de derde plaats van Peter Post, kwam onmiddel lijk in het geweer, toen hij zag, dat de Amsterdammer achter in het peleton bleef toeren, maar kreeg nul op het request, want Post had nog geen zin om iets te doen en sloeg de raadgevingen van zijn ervaren leider in de wind. In geen tijd waren de twaalf vluchte lingen uit het gezicht verdwenen en bij Leimuiden (na 82 km.) lagen zij ruim zes minuten voor op Adrie Voorting en Van der Sluys, terwijl het peleton toen al op ruim acht minuten toerde. In Alphen verspeelde de Ned. C-ploeg de eerste plaats in het ploegenklasse- ment. Bram Heeren, die met Pauw en Van den Brand de ploegenprijs voor het grijpen had, kreeg een lekke band en moest zelf een nieuwe tube omleggen, want ploegleider Klaas Buchly was in geen velden of wegen te bekennen. Het kostte Heeren de aansluiting met de kopgroep en acht kostbare minuten, want hij kwam niet meer by. In het Zuiderpark te Den Haag won Rik van Looy een omstreden eindspurt vóór Wim van Est. Er waren namelijk velen, die duidelijk gezien hadden, dat Van Looy de snel sprintende Ziegler bij de trui naar achteren had getrokken. Ploegleider Oszmella diende een protest tegen de uitslag in maar tijdens het verhoor verloor dit protest alle kracht, want Ziegler zei niets gemerkt te hebben. Achttien minuten na Rik van Looy kwam het peleton in het Zuiderpark Voor-Kaag 1957 (Van onze zeilmedewerker) In de traditionele Voor-Kaag kregen de wedstrijdzeilers het afgelopen week einde weer hun kans, bij de aanvang van het zeilseizoen hun krachten te meten en hun scheepjes te proberen. Het weer was evenwel de zeilers niet welgezind. Zaterdag zag het ®r Ö,J n®1 starten prachtig uit maar in de loop van de middag schifte de wind herhaal delijk en viel tenslotte geheel weg. zodat het wedstrijdcomité tot afkorting der baan 'moest overgaan. Ook zondag waren de weergoden wispelturig en vooral de middagrace werd voor de deelnemers door de harde vlagertge wind met zware regenbuien zeer moeilijk. De hiast van de Regenboog van J- C. v. d. Velde moest het ontgel den terwijl een Finnjollenzeiler kapseisde. Een aantal schepen gaf op; de 12 m2 Sharpies staakten en bloc de strijd! In deze klasse trad Bart Kraan in de Vrijheidsveld achter H. Schalk. In de voetsporen van zijn broer door met twee j beslissende laatste wedstrijd nam Ga it Rik van Looy gaat in het Zuider- rark te Den Haag als winnaar over de eindstreep. De Ronde van Nederland passeer- de zaterdag Alphen. Op de foto ziet men Wim van Est de kopgroep aan voeren. Van Looy volgt in tweede positie. aan. waardoor de algemene rangschik king geducht door elkaar gegooid werd. Wim van Est won tijdrit ATLETIEK Smits wint stratenloop in Halsteren Een 10-mylen stratenloop. welke zon dagmiddag te Halsteren door Olympia werd georganiseerd en waarvan de baten voor de bekende marathonloper Janus van der Zantte, die als gevolg van een langdurige ziekte in moeilijkheden is gekomen, beschikbaar worden gesteld, is gewonnen door Smits (AAV '36 uit Al phen aan den Rijn) in 55 min 29,2 sec. Hy wist zijn grootste concurrent, Be- semer, na 6 mijl van zich af te schud den en finishte mét bijna één minuut voorsprong. De uitslagen iuiden: Het was beslist geen gelukkige greep om in de persoonlijke tijdrit op een fraai parcours in het Zuiderpark met j j Smits (AAV ,36 A1 h R«n> 55 29 2 Besemer (AAC. Amster- steeds vier of vyf renners elk met een riam) 5fi t 57 tussenruimte van 30 seconden «hter I SShWSSS 58,17,-; 5. Van der Sanae (Onon Oir- schot) 59.10.-. elkaar te laten starten. De krachtsverschillen waren vaak zo groot, dat de voorganger na een ronde al was ingehaald, die dan hoewel de reglementen hem dit verboden op geringe afstand achter de sterkere concurrent kon blijven „hangen". De meeste belangstelling ging natuur lijk uit naar de laatste rit, waarin Henk van den Broek, Wim van Est, Piet van den Brekel en Rik van Looy uitkwamen. Van den Broek en Van den Brekel speelden geen rol. Zij waren al vrij spoe dig door respectievelijk Van Est en Van Looy ingelopen. De Belg had na twee ronden 6 seconden op Van Est gewon nen, maar bij de tweede doorkomst schreeuwde leider Driessens naar de tribune, dat het achterwiel van Van Looy was gaan slingeren. De Belg gunde zich de tijd niet om van wiel te wisselen en verloor in de derde ronde negen seconden. Van Est, die con stant ronden van 3 min. 40 sec. bleef draaien, terwijl Van Looy nu steeds en kele seconden meer nodig had, liep ge stadig uit en won in 29 min. 9 sec. met een gemiddelde snelheid van 41.166 km. Van Looy bleef met 29 min. 26 zelfs n<?g boven de tijd van Piet van Est, die in de zesde serie 29 min. 21 sec. had ge noteerd. Gerrit Voorting kreeg zijn zin Gerrit Voorting heeft eindelijk zijn zin gekregen. Als triomfantelijk win naar van de zevende etappe kreeg de ex-Haarlemmer gistermiddag in zijn nieuwe woonplaats een daverende ovatie van duizenden Roosendalers, toen hij enkele meters vóór Norbert van Tieghen en Roger de Cock als eerste over de eindstreep in de Park laan flitste. Geen herhaling dus van de onver kwikkelijke tonelen van het vorig jaar, toen Gerrit, teleurgesteld, na een onre gelmatige eindspurt de Italiaan Carlesi te lijf ging, omdat deze hem gehinderd had. Dat Carlesi gedeklasseerd werd gaf hem nog maar weinig voldoening, want Roger Verplaetse kreeg in 1956 de bloe- men. Vijftien km. voor Roosendaal, op de hem zo bekende kronkelende weg tussen Bergen op Zoom en Wouw vluchtte Ger rit in gezelschap van Van den Brand en Van Tieghen. Van den Brand moest weer lossen, maar zijn plaats werd in genomen door Roger de Cock. In de straten van Roosendaal bevocht Voor ting de enkele meters voorsprong, die hem onbezorgd naar de eindstreep droe gen. Zijn charge leverde hem ook de prestatieprijs op. Het resultaat van deze rit had overi gens vrijwel geen invloed op de klasse menten, die zaterdag zo'n grote wijzi ging hadden ondergaan. Het peleton met bijna alle andere renners arriveerde 24 sec. na de winnaar. Leon van Daele won met gering ver schil de spurt van deze grote groep voor Rik van Looy, die, gezien zijn glanzende vorm, met een gerust hart de laatste dag tegemoet kan zien. Bijna zou zijn voorsprong op Wim van Est zelfs nog Advertentie rijwielen voor sport S*V» Uw vakantie is dan pas goed met een van .-vyrV \XGETJE 12 5 G VOORTING I LOCOMOTIEF do winnende fietst GEMONTEERD MET VREDESTEIN BANDEN '4/ 'N ^3lH0n IdOOT J3I1OINO00 zijn gegroeid, want de kopman van de Ned. A-ploeg kwam op dezelfde kasseien, waarop Gerrit Voorting de slag toe bracht, met Hein van Breenen ten val en brak een pedaal. Maar Daan de Groot bracht zijn baas weer in het peleton terug. De eerste 170 km. hadden geen schok kende feiten opgeleverd. De Belgen had den de koers weer volkomen in handen. Rik van Looy persoonlijk had de bewa king van Wim van Est op zich geno men en dat Jan Rol bij de ravitaillering in Dordrecht, na 68 km. vluchtte, was verdienstelijk, maar werd een onbezon nen daad, toen hij de drager van de oranje-trui aan het wiel kreeg en 30 km lang, de Belg. die geen centimeter kop deed en rustig een appeltje ging zitten eten, voortsleurde. Jan Rol had toch een slecht moment uitgekozen, want halverwege de etappe, bij de Moerdijk- brug doofden een krachtige westenwind en een miniatuur zondvloed alle strijd lust. overwinningen de hoofdprijs in het klassement te behalen. De opkomst van de Valken was zo groot, dat de klasse gesplitst was in A.l en A.2. In Al kwam zaterdag dr G. A. S Jongeneel met een ruime voorsprong uit de drijf partij en, maar in de beide zon dagwedstrijden toonde ..Kek" Door- schodt weer eens zijn zwaarweerzeilers- capaciteiten en kwam zo verdiend aan de hoogste plaats in het klassement. W Engelhard presteerde dit afdoende in A2 met een eerste en twee tweede plaatsen na een zware strijd met Arie Klein, die daarmee toonde, dat hij na zijn succesvol ijshockey-seizoen ook nog de zeilsport perfect beheerst. In de Draken, Regenbogen en 16 m2 Streepklasse moeten wij de prestaties van respectievelijk W. P. van Duyl, J. Hofland en R. Siebrand op één lijn stel len en bijzonder vermelden. Zij wonnen in hun klasse alle drie de wedstrijden. In de moeilijke wedstrijd van zaterdag gaf Van Duyl een verbluffend mooi staaltje van geconcentreerd zeilen weg. terwijl John Hofland in de Regenbogen met zijn kundige Friese bemanning, be staande uit de zeilers Dirk Oppenhuizen en Vrolijk jr.. weinig moeite had met zijn toch geduchte tegenstanders. R. Siebrand was met zijn 16 m2 Streep John William zo snel, dat zijn tegen standers tegen zoveel overmacht het hoofd eerbiedig moesten buigen. On danks zijn jeugd paart deze zeiler aan een goede techniek een grote mate van tactisch inzicht en het was een genoe gen te zien, hoe fraai en berekend zijn slagen in de kruisrakken waren. In de Draken blies ook H. W. v. d. Steen in het sterke veld zijn partijtje goed mee en behaalde vóór veel nieuwe re Draken de tweede prijs. Karei Warburg toonde weer eens zijn kracht in de Finnjollen met twee fraaie overwinningen. In de laatste race assisteerde hij een concurrent die met het water kennis maakten. Bij de Olympiadejollen wisten C. A. A. Visser, Sj. H. Haaksma en H. Tour nier ieder eenmaal eerste en eenmaal tweede te worden. Visser evenwel kreeg in het klassement de meeste punten Mej. Jos Couwenberg zegevierde zater dag in een moeilijke wedstrijd voor Hans Gaillard, die ook in de eerste zondagwedstrijd tweede werd in het lard alle twijfel weg, aoor nu voor J Korswagen over de winlijn te jfaan. G. Biesot zette zijn serie Kaagover- winningen in de Pampuskïass;'' voort, door na een zware strijd tenslotte de meeste punten in het klassement te behalen. In de .-erste wedstrijd werd hij bij schiftende wind op de finish geklopt door H. J. Duchateau. terwijl hii zon dagmorgen derde werd achter mei. G. de Waard en R. van Asten. Zijn zege in de laatste wedstrijd voor P. Zaayer leverde hem de beslissende winst op. Als gewoonlijk won H. M. Revers weer de 12 voetsjollen A. terwijl in de B- klasse W. Eigeman voor F. Walenkamp en mej E. Peiger de prijs bemachtigde Rudy Rijks had weer gemakkelijk spel in de 'Jeugdklasse A. De Jeugdklasse B leverde een over winning op voor Tj. de Vries, die de zege uit het vuur sleepte voor mej. P. van Kampen en Tom Westen jr. Uitslagen: Totaal klassement: 12 m2 Sharpies: 1. Guldemond. Valken Al: 1. J. J B. Kraan; 2. W Doorschodt; 2. E. A. A. Rolf v. d. Baumen; 3. G. A. S. Jongeneel Idem A2; 1. W. Engelhard; 2. A. J. Klein; 3. W. Dirkzwager. Drakenklasse: 1. W. P van Duyl; 2. H. W. v. d. Steen: 3. F. J. Buys. Regenbogen: 1. J. Hofland: 2. J. C. v. d. Velde; 3. A. Gebuis. Finnjollen: 1. K. H. Warburg; 2. H. Sleeswijk; 3. L Gerhards. Olympiadejollen: 1. C. A. A. Visser; 2. Sj. H. Haaksma; 3. H. Tournier Vrijheidsklasse: 1. J- Gaillard; 2. J. Korswagen; 3. mej. J. Couwenberg. Sternklasse; 1. E. G. v. d. Stadt. 16 m2 Streepklasse: 1. R. Siebrand; 2. W. van Iersel; 3. L. v. Eenige. 16 m2 Puntklasse: 1. F. Kamerling; 2. H Poppe. Pampusklasse: 1. G Biesot: 2. mej. G. de Waard: 3. H. J Duchftteau. 12-Voetsjollen A: 1 H. M. Reyers; 2. L. van Leeuwen. 12-Voetsjollen B: 1. W. Eigeman: 2. F. Walenkamp: 3. mej. E Peiger. Jeugdklasse A: 1. R. Rijks; 2. J. C. de Winkel: 3. R. Albers. Jeugdklasse B: 1. Tj. de Vries; 2. mej. F. v. Kampenj Tom Westen ji. Romeo Spencer verraste te Duindigt Blue Blazes klopte Swashbuckler (Van oze medewerker) Van de tien 4-jarigen, die de Prijs der Veelbelovemden betwistten, was de favoriet United Hanover door een galoppade direct kansloos. Uitloper (Pronk) nam een beduidende voorsprong op Urdy Mars (Tesselaar), Uncle Sam en Umbra. Uitloper behield zeer lang de ereplaats, maar kon in het rechte eind de aanval van Urdy Mars toch niet weerstaan en moest met een eervolle tweede plaats ge noegen nemen. Uranus Koff (Smit) kon nog juist de derde plaats behouden vóór de aanstormende Upie Scott P. Een verrassing was de zege van Romeo Spencer in het nummer der cracks. Marten Vergay, die wegens een vrU ernstige verwon ding lange tijd verstek had moeten laten gaan, gaf zijn 6 tegenstanders geen schijn van kans en stuurde Romeo zeer beheerst naar een fraaie overwinning in een goede 1.23.2 km.-tyd. Ria Olivier (Tesselaar), die een grote kans was toege dacht. kon het niet verder dan de tweede plaats brengen, die zij met succes verdedigde tegen een aanval van d'Israël LB (Geersen). Een kleine a-anvangsfout van Victor Hollandia was voor Geersen geen belet sel om in het openingsnummer de lei- ddng te nemen; hij werd op de voet ge volgd door Tesselaar met Vlekloos Ha nover. Triton Erebus (v. Twisk) ont wikkelde veel snelheid en kwam by de leider, zij het in niet al te beste draf en Triton werd dan ook uitgeeschakeld. Victor won op zekere wijze in 1 30 8 km. tijd. De draf van de tweede aankomende Vlekloos Hanover was allesbehalve vlek keloos en deze werd na de course uit geschakeld, zodat Urbanus B (Jo v. d. Berg) verrassend het tweede geld kon incasseren (pl. f. 6.90, cov. f. 24.10) vóór Urchin Hanover (Ten Hagen). Een zeldzaam mooie finish en grote verrassing gaf de Sunny Boy-pry's. Vaja Con Dios (Ten Hagen), met 20 meter voorgift gestart kreeg direct een dode lijke startfout en belandde kansloos aan de staart van het peloton. De door Piet Smit gereden Tattle Tale nam een grote voorsprong op Uranie Hanover K (J. de Graaf), Utopie en The Flying Dutch man. Aan de overzijde werd, het verschil zienderogen kleiner en kort voor de bo- venibooht nam Uranie Hanover K de kop over. Op het doel afgaande mengden zich vijf paarden in de strijd, diie bijna op één lijn met een verschil van 0.2 sec. finishten. Op foto werd Uranie eerste vóór Umberto (W. Leeuwenkamp), Sandra en The Plying Dutchman. Sally's Bertha OGeersen) trok in de Rose Marie-prys energiek op de lei dende Tecla van Oranje (Heskes) af en nestelde zich na een baanronde aan het- hoofd. Daar kreeg zij een aanval te ver duren van Terraise (J. v. Leeuwen), die wel werd afgeslagen, doch tenslotte tot een fout leidde. Eenmaal aan het hoofd kwam Terraise's overwinning niet meer in gevaar. Sally's Bertha viel verder te rug en Tecla van Oranje werd tweede en een verrassende Royal Star (v. Hal) (pl f7.50) derde. Spencer Nora (v. Twisk). die In de 2500 meter draverij al spoedig het com mando van Roi de Cinq Mille overnam, kon het veld lang aanvoeren. In het laatste rechte eind kon zy haar bela gers echter niet meer van repliek die nen en de sterke Rudi Williams (Slik ker) bevocht een goede zege in 1.25.8 km.-tijd. De strijd om de plaatsen was hevig en werd op foto beslist ten gunste van "Sir Messidor (Geersen), die iets vóór Sita (Leeuwenkamp) bleef. Het wapenfeit van de dag leverde jockey Van der Kraats door alle drie de rennen voor zijn rekening te nemen. Zijn zege bij de 11 driejarigen met Killalane was door zeer velen verwacht. Met 2% lengte hield hij Pex met Cen turion achter zich, nadat Frascata (Van Deuren), die op 3Vi lengte derde werd, het veld lange tijd had geleid. De mooiste zege boekte v. d. Kraats met Blue Blazes in de Admiraal Togo- prijs. Het aanvangstempo van de 7 deel nemers was niet hoog. Sylvia (v. Deu ren) fungeerde als aanvoerster met Ashurst Wonder op de tweede en Swash buckler op de derde plaats. In het rechte emd kwam Swashbuckler aan het hoofd, doch de slót-aanval van Blue Blazes die het meeste voordeel had van het door de regen zacht geworden pad, kon hij niet pareren en kwam een halslengte tekort. Op 1 lengte werd Felix derde. Bij de 8 tweejarigen, die voor het eerst in de baan kwamen, won v. d. Kraats met Irish Doll van start tot fi nish. Na de laatste bocht zwaaide de leidster ver naar buiten uit, tot op het zandpad, doch dit bleek geen beletsel om toch nog met 4 lengte te zegevieren. Het werd een volledig succes voor trai ner Riem, want Sans Aide (v. Deuren) en Lady Drury (Meinhardt.) werden res pectievelijk tweede en derde. De uitslagen luiden: Olivier B-prijs: 1. Victor Hollandia (W. H. Geersen) (1.30.8); 2. Urbanus B; 3. Ur chin Hanover. Tot. wi. f 1.90; pi. 1.30, 6.90 3.30, gek.: f2<1.60, cov. f24.10. Sunny Boy-prijs: 1. Uranie Hanover K (J T. de Graaf) (1,28.9); 2. Umberto; 3. Sandra. Tot. wl.: f23.60; pl.; f3.30, 1.80, 4.20, gek. f33.90; cov. f4.00; Prijs dor Veelbeloven: 1. Urdy Mans (A. S. Tesselaar) (1.27.2); 2. Uitloper; 3. Uranus Koff Tot. :wi. f7.20. pl. f2.60, 1.90, 3.20, f25.70, cov. f4.80. Rose Marleprijs; 1. Terraise (J. v. Leeu wen) (1.28)- 2. Tecla van Oranje; 3. Royal Star. Tot. wrt.: f3.90; pl. f2.00, 3.50. 7.50; gek. f 8.30, oov. f 13.70. Pretty Boyprljs: 1. Rudi Williams (T. Slikker) (1.25.8): 2. Sir Messidor; 3. Sita Tot. wl. f2.40: pl.: X1.40, 1.70. 2.00. gek. f 8.—. cov. f 5.10. Sunshlneprijs 1. Romeo Spenoer (M. Vergay) (1.23.2): 2. Rla Olivier; 3. d'Israél L B. Tot. wl. f7.10. pl. f2.—, 1.90, gek. f9.60, oov. f5.40. De rennen Karlnaprijs: 1. Killalane (H. J. v. d. Kraats)- 2 Centurion; 3. FrasceiW. Töt.: wl. f 1.60. pl. 1.10, 1.50, 1.30, ge<k. f3.50, cov. f4.60. Admiraal Togoprijs; 1. Blue Blazes (H. J v. d. Kraats)- 2. Swashbuckler; 3. Felix Tot. wl. f2.40 (sta/11), pl. f 1,30, liGO; gek. I.60, cov. f2.90. Marvellousprijs: 1. Irish Dolil (H. J. v. d, Kraats); 2. Sans Aide; 3. Lady Drury. Tot. wi. f 1.80, pl. f 1.4,0. 2.50, 5.10, gek. f7.90, f 7.50. Totale omzet f 123.270,50. Courses Groningen En hier gaat (in Roosendaal) de 8'sMren E<,hou<,M Karlaprijs; 1. Tu Ciel d'Or (W. Bijlsma) (1.31.3); 2. Us Jeltje Pluto; 3. Turdius Miu- sloa S. Tot.: wl. f5.50, pl. f 2.30, f7.20, 2.60. gek. f 8.40, cov. f 33 70. Gerrit Voorting zegevierend door de finish. Ronde - uitslagen Uitslag eerste deel van de zesde etappe, van Alkmaar naar Den Haag over 138 km.: 1. Rik van Looy (Belg. A) 3 uur 32 min. 27 sec. met bonificatie 3.31.27; 2. Wim van Est (Ned. A) 3.23.27 met boni ficatie 3.31.57; 3. Junkermann (Duits land 3.32.27; 4 Ziegler (Duitsl.) z. t.; 5. Luyten (Belg. A) z.t.; 6. Van den Bre kel (Ned. B) z.t.: 7. Van den Brand (Ned. C) z.t.; 8. Wolfs (Ned. E) z.t.; 9. Hamelink (Ned. E) z.t.; 10. Pauw (Ned. C> 3.33.40; 11. Heeren Ned. C) 3.40.50; 12. Piet van Est (Ned. C) 3.50.35; 13. Van Daele (Belg. A) z.t 14. Van 't Hof (Ned. C) z.t.; 15. Van Wetten (Ned. B) z.t. Ploegenklassement: 1. Nederland C 10.46.57; 2. België A 10.54.29; 3. Duits land 10.55.29; 4. Nederland E z.t.; 5. Ne derland A 11.13.07; 6. Nederland B 11.13.37; 7. Nederland D 11.31.45. De uitslag van de tweede helft van de zesde etappe, een individuele tijdrit over 20 km. (8 ronden van 2500 meter) luidt: 1. Wim van Est (Ned. A) 29 min. 9 sec. (met bonificatie 28 min. 9 sec.); 2. Piet van Est (Ned. C) 29 min. 21 sec. met bonificatie 28 min. 51 sec.; 3. Van Looy (Belg. A) 29.26.0; 4. Junkermann (Did.) 29.30 0; 4 Backat (Did.) z.t.; 6. Van der Pluym (Ned. A) 29.33.0; 7. Verplaetse (Belg. A) 29.34.0; 8. Van den Broek (Ned. C) 29.48.0; 9. Van Daele (Belg. A) 29.55 0; 10. Hamelink (Ned. C) 30.00.0; 11. Gerrit Voorting (Ned. A) 30.03.0; 12. Luyten (Belg. A) 30.05.0. Het ploegenklassement van de tweede helft van de zesde etappe (tijdrit te Den Haag) luidt: 1. Nederland A 1.27.45; 2. Nederland C 1.28.50; 3. België A 1.28.55; 4. Duitsland 1.30.05; 5. Nederland B 1 31 44; 6. Nederland D 1.32.19; 7. Ne derland E 1.32.38. De uitslag van de zevende etappe, van Den Haag naar Roosendaal over 134 km. luidt: 1. Gerrit Voorting (Ned. A) 4.36.52 met bonificatie 4.35.52; 2. Van Tieghen (Belg. B) 4.36.54 met bonificatie 4 36.24; 3. De Cock (Belg. A) 4.36.54; 4. Van Daele (Belg. A) 4.37.16; 5. Van Looy (Belg. A) z.t.; 6. Pauw (Ned. C) z.t.; 7. Verplaetse (Belg. A) z.t.; 8. Van der Pluym (Ned. A) z.t.; 9. Rol (Ned. D) z. t.; 10. Van der Sluys (Ned. D) z.t. Xenleprijs; 1 Vuurgoudhaamtje S (B, U. de Jong) (1.30); 2. Vital1!®; 3. Vala. Tot: wl. f3.50; pl. 1.30, 1.30, gek. f4.00, oov. f 3.60. Achilleeprys 1« afd.: 1. Sllnaina Hanover (P. Slerdsma) (1.32.5); 2. Theo Bascom; 3. Spencer Morgan A J. Tot.- wl. f 12.80, pi.: f-3.50. 1.80, 1.70, gek. f6.30, cov. f7.20. 2de afdeling: 1. Truax Stolt (G. Kamp) (1.31.6); 2. Us Marja Koff; 3. Signorlta Gregor. Tot.wi. f9.30, pl.: f2.40; 2.60, 2.70; gek. f33.00; cov. f6.—. Bleriotprijs; 1. Tensor Gregor (J. Wage naar) (1.26.7); 2. Oily B Bommel; 3. Ura nia. Tot. wi.: f5.50; pl. f 1.90; 8.40. 1.50, gek. f9.30; cov. f27.80. Ellsabethprljs1. Sam Spencer (W. J. A. wal Sohijanaielj (1.28); 2. Ronald'; 3. Qui est-ce Qui. Tot. wl.: f3.60; pl.: f 1.30. 1.30, 1.70, gek. f 7.00. cov. f 5.40. Faust B-prijs: 1. Rhea Hollandlla (P. Heynen) (1.25.3); 2. Otto H.; 3. Prinses Zora. Tot,; wl. f7.70. pl. f2.90, 2.10, 2 90, gek. f 5.60, cov. f 5.00. Godlnprljs; 1. Tabor (A. R. Nottelman): (1.26.8); 2. Typhoon; 3. Queen G. Tot.: wl. f2.60; pl. f 1.40 1.20. 1.80. gek. f3.10, cov. f3 80. Totale omzet: f73.022. ALG. KLASSEMENT Na de zevende etappe luidt het alge meen klassement: 1. Van Looy (Belg. A) 33.52.01; 2. Wim van Est (Ned. A) 33.56.33; 3. Van den Brekel (Ned. B) 33.58.26; 4. Luyten (Belg. A) 33.59.24; 5. Van den Brand (Ned. C) 34.01.20; 6. Pauw (Ned. C) 34.02.32; 7. Junkermann (Did.) 34.08.20; 8. Van der Pluym (Ned. A) 34.14.01; 9. Van Daele (Belg. A) 34.14.42; 10. Post (Ned D) 34.15.14; 11. Heeren (Ned. C) 34.15.32; 12. De Cock (Belg. A) 34.15.33; 13. Gerrit Voorting (Ned. A) 34.16.28; 14. Piet van Est (Ned. C) 34.17.03. Algemeen ploegenklassement: 1. Bel gië A 101.59.35; 2. Nedeyland C 102.08.38; 3. Nederland A 102.23.18; 4. Duitsland 102.27.59; 5. Nederland B 102.42.02; 6. Nederland E 102.45.39; 7. Nederland 102.53.22. Algemeen militair klassement: 1. A. Voorting (Ned. C) 26 pnt.; 2. Verplaetse (België A) 15 pnt.; 3. Junkermann (Did.) 12 pnt.; 4. Van Looy (Belg. A) 9 pnt. UVS-junioren steken senioren de loef af Het moge dan zijn, dat de seniores van UVS het dit seizoen niet zo goed doen, de juniores van de blauwwitten komen wél goed uit de bus. Gisteren werd zowel het A- als het B-junioresteam kampioen. Het A-team speelde gelijk te gen Alphia A (33) en het B-'team won van LDWS B met 3—1. Ook UVS C heeft de titel binnen zijn bereik. ROEIEN. Nationale roeiwedstrijden te Nijmegen Ter gelegenheid van het tweede lus trum van Phocas werden op een 2000- meter-baan van het Maas- en Waalka naal te Nijmegen nationale roeiwedstrij den gehouden. De voornaamste uitslagen luiden: Jonge Vier A: 1. Argo Wageningen 7.13.8: 2. Laga, Delft 7.16.8; 3. Phocas. Nijmegen 7.22.-. Lichte Acht Heren: 1. Aegir, Groningen 6.36.9; 2. Skadi, Rotterdam 6.40.-; 3. Njord, Leiden 6.42.-. Overnaadse Vier: 1. Triton, Utrecht 7.19.5; 2. Phocas, Nijmegen 7.20.5; 3. Du- dok van Heel, Breda 7.20.5. Jonge Vier B: 1. Argo,Wageningen, 7.03.5; 2. Aegir, Groningen 7.09.6. Overnaadse Skiff: 1. Skadi, Rotterdam 8.06.6; 2. Njord, Lelden 9.-.-. Jonge Acht: 1. Argo, Wageningen 6.21.4; 2. Njord, Leiden 6.25.13. Nautilus, Rot terdam 6.27.-. Dames Jonge Acht (500 m.)1. Hunze, Groningen 3.25.8. Zonetoernooi te Dublin De uitslagen van de eerste ronde van het zonetoernooi te Dublin luiden: Pachman (Tsj. SI.)Conrady (Lux.) 10. Fairhurst (Schotland)Dreyer 'Z. Afrika) 10, Durao (Port.)Benko (Hong.) y2V2. Van Scheltinga (Ned.)- Schmid (Did.) 01. Dunkelblum (Belg.) Giustolisi Italië) V2V2, Gligoric 'Z - Slavië)Catazzi (Frank.) afgebr.. Sten- borg (Zweden)O' Sullivan (Ierland) afgebr., Llado (Spanje)Walther (Zw.) afgebr., Alexander (Engeland)—Plater (Polen). Uitgesteld wegens ziekte van Platen.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 12