Sprookjes trekken op 3 oktober door de Sleutelstad Vraag geen verf.vraag RIP O LIN 3 Octobervereeniging biedt E. W. Wichers-Rollandet en C. J. van Spall het erè- lidmaatschap aan Wste jaargang Zaterdag 11 mei 1957 Tweede blad no. 2&1Jb Er was eens Er was eens.... een fee, een kabouter, een heks, Doornroosje, Sneeuwwitje, Hans en GrietjeEr was eensonder dit motto zullen de sprookjes van Andersen en Grimm op 3 oktober door de Sleutelstad trekken. Sneeuwwitje komt met haar zeven dwergen naar Leiden, Assepoester vindt er haar muiltje en Hans en Grietje plukken de krakelingen van hun huisjeDrie oktober 1957 brengt ons in het land van de sprookjes Tijdens een gisteravond in „De Doelen" gehouden jaarvergadering van de 3 Oc tobervereeniging heeft de voorzitter van de Optochtcommissie, de heer N. A. Commandeur, een uiteenzetting gege ven van de samenstelling van de a.s. 3 oktoberoptocht. Ditmaal, aldus de heer Commandeur, zal het geen historische of reclame-optocht zijn, welke door Lei den trekt, doch is het de bedoeling in Leiden de sprookjessfeer te doen herle ven. Afgaande op de sprookjes van An dersen en Grimm heeft de Optochtcom missie daaruit een keuze gedaan van negen onderwerpen, welke in beeld zul len worden gebracht. In elk van deze groepen zal een praalwagen mederijden, terwijl ditmaal ook de gouden koets in de optocht wordt opgenomen. Een oli fant met zijn lange snuit zal heel deze sprookjessfeer uitblazen Hoewel de heer Commandeur deze avond nog maar zeer beperkt aandacht kon schenken aan de sprookjessfeer, had hij de overtuiging, dat Leiden ook nu weer een bijzondere optocht wacht. Twee in de loop der jaren zeer toe gewijde krachten van de 3 October vereeniging, de heren E. W. Wichers Rollandet en C. J. van Spall, resp. secretaris en penningmeester, zullen deze sprookjesstoet echter voor het eerst in vele jaren als „bestuurslid in ruste gadeslaan". Gaf de heer Wichers Rollandet ruim 38 jaar zijn krachten aan de vereniging, waarvan 20 jaar als secretaris, ook de heer Van Spall loopt reeds sinds 1933 mee, waarvan de laat ste tien jaar als penningmeester. Voor het eerst in hun langdurig bestuurs lidmaatschap zullen zij deze jaarlijkse 3 oktoberviering eens van een andere kant kunnen bekijken, staan zij langs ,het lijntje". Hun vele verdiensten werden gisteravond beloond met de aanbieding van het ere-lidmaatschap van de vereniging. De voorzitter van de 3 Octobervereeni ging, mr. Ph. J. de Ruyter de Wildt, die voor het werk van beide heren bijzondere waardering had, drukte er zijn spijt over uit, dat de vereniging het in het ver volg zonder de steun van beiden zal moeten stellen. Zowel op organisatorisch gebied als op representatief terrein heb ben beiden de naam van de vereniging hoog gehouden, aldus de voorzitter, die Verkeersongevallen in Leiden In de week van 3 t/m 9 mei 1957 deden zich in Leiden 44 verkeersonge lukken voor waarvan er 14 lichamelijk letsel tengevolge hadden en 30 uitslui tend materiële schade veroorzaakte. In totaal bedroeg het aantal verkeers ongevallen in Leiden in de periode van 1 januari tot en met 9 mei: 607. verder nog aandacht schonk aan de persoonlijke kwaliteiten van secretaris en penningmeester. In aansluiting op deze woorden van hulde en waardering deelde de voorzitter mede, dat het secretariaat in het ver volg zal worden waargenomen door mr. J. Drijber en dat de heer J. H. C. Laman zich met het penningmeesterschap zal belasten. Zowel de heer Wichers Rollandet als de heer Van Spall waren onder de in druk van de aanbieding van dit ere-lid maatschap. Beiden gaven de verzekering, dat zij hun werk hadden verricht uit liefde tot de vereniging, een arbeid, welke zij slechts hadden kunnen verrich ten dank zij de steun van hun mede bestuursleden en het vertrouwen, dat de leden steeds in hen stelden. Een ver trouwen, dat ook deze avond niet werd beschaamd: beider jaarverslagen werden goedgekeurd. Gaf de heer Wichers Rol landet daarip een uitvoerig overzicht van De voorzitter speldt de heer C. van Spall het insigne van het ere lidmaatschap op de borst. Rechts de heer E. \V. Wiclrers Rollandet, die dit insigne eveneens kreeg aan geboden. (Foto L.D./Van Vliet) de zo zeer geslaagde viering anno 1956 en de verenigingsactiviteiten, de heer Van Spall deed mededeling, dat een batig saldo van f.779— aanwezig was. J. N. VAN WESSEM BESTUURSLID Terwijl de heren J. van Harteveld. H. E. v. d. Heide en P. Herfst bij acclamatie herkozen werden, werd de heer J. N. van Wessem, directeur van „De Lakenhal", tot bestuurslid benoemd. In één vacature werd deze avond nog niet voorzien. ÏVINDHONDENRENNEN EN ZEEPKISTENRACE De voorzitter gaf deze avond een uit eenzetting van het feestprogramma, dat voor dit jaar was samengesteld. Behalve de traditionele punten, vinden in de ochtenduren op het Levendaal windhon- denrennen en een zeepkistenrace plaats. De honden, die aan deze rennen deel nemen, zullen in feestelijke stoet, welke vanaf het station vertrekt, door Leiden worden gevoerd. Tot leden van de kascommissie wer den aangewezen de heren A. Kors, J. C. Elsgeest en N. A. Kriek. Bij de rondvraag werd uit de vergade ring o.a. de suggestie gedaan om de fon tein op de Vismarkt reeds in de avond van 2 oktober en dan verlicht te laten spuiten. Werkgelegenheid vertoont stabiel karakter De stand van het aanbod van werk krachten (arbeidsreserve) onderging geen wijziging van enige betekenis en beliep 180. In de naaste toekomst val len behoudens de normale afwijkingen wrijvingsfactoren geen verschillen van enige omvang te verwachten. De weersgesteldheid is tot nu toe uiter mate gunstig geweest, hetgeen de werk loosheid in de landbouw en de bouw sector tot een minimum deed dalen. De groep losse-arbeidskrachten vertoonde een lichte stijging, waaraan echter geen bijzondere betekenis behoeft te worden toegekend, aangezien de toename een gevolg is van de beëindiging van gele genheidswerk. De zgn. blijvende werkgelegenheid, ar beid dus van meer duurzame aard, b.v. in de textiel-, de metaal- en de beton- warenindustrie, vertoont een dermate stabiel karakter en is van zodanige om vang, dat. afgedacht van bijzondere ge- be-urtonissen. werkloosheid van enige betekenis niet in het verschiet ligt. Het aantal geregistreerde aanvragen steeg van 700 tot 750, waaruit blijkt, dat de behoefte aan arbeidskrachten vele malen het aanbod (arbeidsreserve) overtreft. Het aanbod van vrouwelijke arbeids krachten onderging geen wijziging (65). De geregistreerde vraag daalde van 290 tot 230. Ongeveer 40% van de totale vraag had betrekking op jeugdigen (15 t/m 18 jaar). Advertentie Meisje geeft halve maandloon voor Zweedse Nachtegaal Op een zekere avond kwam een onbe kend meisje aan de kassa van het wereldberoemde circus Barnum and Bailey. Zij nam een plaats van drie dollar en vertelde terloops aan de cais sière dat het haar halve maandloon was. Maar zij wou persé Jenny Lind de Zweedse Nachtegaal horen. Heel toe vallig kwam dit Jenny Lind ter ore. Zij Geen wagenmaar winnen! Als U MAÏZENA DU RYE A ge bruikt is er van „wagen" geen sprake. U bent dan altijd zeker van een goed resultaat. Er bestaat geen beter bindmiddel voor groenten, soepen en sausen dan de echte MAÏZENA DURYEA. By gebruik hiervan zijn mislukkingen bij voor baat uitgesloten. CORRESPONDENTIE A. J. v. d. H. te L. Leiden, Utrecht, Amersfoort, Harderwijk, Zwolle, Meppel, Smilde, Norg 194 km. Blokploegen Bescherming Bevolking streden om de eerste plaats Op het terrein van het voormalig kemeier (wijk II) 112 punten, L. Schef- militair hospitaal aan de Morssingel, fer (wijk VI) 111 punten, W. F. Eggink weerklonk gisteren in de loop van de j 'wijk VII) 110 punten, J. de Nie (wijk avond viermaal een knal van een III108 punten en A. Kuiper (wijk II) hevige explosie: een denkbeeldige 101 punten. bominslag. Telkens nadat een inslag De wedstrijden werden bijgewoond door verkenners was gemeld, spoedde door de commandant van de Brandweer zich de aan de beurt zijnde blokploeg jen hoofd van de B.B., de heer S. W. van de B.B. naar de opgegeven plaats. Achtereenvolgens zwoegden gisteren de laatste vier van de zeven ploegen in de eindkamp. Een strijd, die voor allen tevens weer een goede oefening is geweest. Was de geënsceneerde „kleine brand" in het twee verdiepingen hoge huis met gewonden op beide etages, al wat minder denkbeeldig, de „grote brand" was een laaiende vuurzee, die de oefening een zeer spectaculair karakter gaf. Er trad bij deze brand veel rookontwikkeling op en de brandwachts hadden de handen vol om de blussing binnen de bepaalde tijd te volbrengen. Bij de beoordeling van de prestaties werd echter minder gelet op de snelheid dan wel op de wijze waarop de hulp werd geboden. Daar de resultaten in de eerste plaats afhanke lijk zijn van de leiding, bekeek de jury vooral hoe de leider zijn mannetjes voor de hulpverlening en de brandblussing inzette en of de werkverdeling goed functioneerde. Voor de grote brand moesten slangen worden uitgelegd en op de waterleiding worden aangesloten. De kléine brand werd bestreden met een emmerspuit. Tot overmaat van ramp ontstond er ook nog een oliebrand. waarvan de vlammen terloops met zand moesten worden gedoofd Een werkje overigens, dat zorg vereist als men er vlug mede klaar wil zijn. De gewonden werden ter plaatse ver bonden. Die uit het huis werden op een draagbaar langs de ladders naar bene den gebracht en naar het gewonden nest vervoerd. De uitslag van deze eindwedstrijden zal op een B.B.-avond worden bekend gemaakt. De voorafgaande wedstrijden hadden in de zeven wijken van Leiden en Oegstgeest de volgende winnende blok ploegen opgeleverd. Wij laten ze hier volgen met de namen van de leiders en het aantal behaalde punten. Het maximum bedraagt 150: J. Bek kering (wijk V) 128 punten, E. van Duuren (wijk IV) 123 punten, B. Ber- Hagedoorn, het plaatsvervangend hoofd B B., de heer A. J. Paling en de coördi nator zelfbescherming, de heer P. G. M. Goeverneur. De burgemeester, jhr. F. H. van Kinschot, die donderdag de wed strijden in ogenschouw nam. heeft de dank der gemeente aan de „slachtof fers" vertolkt voor hun medewerking en hiervan ook op stoffelijke wijze doen blijken. C. Brilman 40 jaar aan Ambachtsschool Woensdag zal de directeur van de Ambachtsschool, de heer C. Brilman, het feit herdenken, dat hij veertig jaar aan deze school verbonden is. u voorbij in het circusalbum „De Bonte Droom van het Circus". Een boeiend en afwisselend verhaal met talloze pentekeningen, vele prachtige kleuren- i platen en plaatjes: geschreven door de j circuskenners bij uitstek J. v. Doveren en Fred Thomas. Voor slechts f. 2.50 I kunt u dit boekwerk kopen bij uw room- j boterleverancier of rechtstreeks bestel- liet het meisje opzoeken en bij haar len per brief of briefkaart bij Kantoor brengen en gaf haar 20 dollar! Dit is I „Roomboteralbum", Postbus 47, 's-Gra- slechts één van de vele verrassende ge- venhage. U krijgt het album dan per beurtenissen, zoals die telkens weer omgaande toegezonden onder rembours, terugkomen in het romantische leven I Vermeld vooral duidelijk uw naam en van beroemde circusartiesten. Lees over beroemde clowns als Blanus en Auriol, leef mee met circussen als Strassburger. Rastelli, Ringling BrosBarnum and Bailey. Al lezende trekt dit alles aan volledig adres. De bijbehorende plaat jes ontvangt u gratis voor rijksboter- merken. U vindt zo'n merk op elk pakje roomboter. Neem een pakje extra voor de zondag! FILMS VAN DEZE WEEK: Sissi Voor de vierde maal Casino. „Als het tenminste bij drie weken blijft", schreven we de vorige week op deze plaats. En vandaag kun nen we zeggen: „Het is bij die drie we ken inderdaad niet gebleven. Romy Schneider prolongeert andermaal haar succesvol verblijf in de Sleutelstad als Keizerin van Oostenrijk. En we zijn er helemaal niet van overtuigd, dat dit de laatste week zal zijn „De man in de regenjas" C omedie-thriller Trianon In de film .De man in de regenjas" speelt Fernandel de hoofd rol, dat is tevens de titelrol. Hij wordt door de politie gezocht, verdacht van moord. Natuurlijk is hij niet de schul dige, maar de schijn is tegen hem. Dat brengt tal van moeilijkheden mee, waarbij Fernandel telkens in een hachelijke situatie raakt, wanneer er weer eens iemand wordt vermoord. De film wordt aangekondigd als een come- die-thriller. Het komische element is niet zo rijk vertegenwoordigd als in andere films van Fernandel, die vaak uitmunten door gezellige kolder. Zo valt dus de nadruk op de thriller, en dan moet men het niet te nauw nemen: er vallen enkele doden en er wordt wat gesold met de lijken. Een enkele maal is er een spannende scène, doch daar heeft men niet te vaak opgewerkt. Zo is deze film niet in alle opzichten geslaagd, omdat men bang was te veel nadruk te leggen op de comedie of op de thriller. Anderzijds is het nu ook weer niet zo. dat men zich zal vervelen. Fernandel zorgt daar wei voor. „Lichtzinnige meisjes" Een Don Juan op stap Lido Feitelijk is de titel „Lichtzin nige meisjes" niet juist. Het gaat hier veel meer om een lichtzinnige jonge man. een van die vele jeugdige Italianen meisje hier, een meisje daar. telkens weer een ander en daarbij telkens weer een ander hart brekend. Eigenlijk een „schoelje" die Bob. nooit oprecht, nooit eerlijk, altijd vol leugens, altijd mooie praatjes, met tenslotte alle noodlottige gevolgen van dien. Hij raakt meer en meer in een warwinkel van leugens ver strikt, maar tenslotte helpen alle mooie praatjes niet meer en loopt het op een complete chaos in zijn leven uit. Een lafaard ook, wiens opschepperijen over zijn motorraces ook al niet waar zijn en die door de verloofde van een van zijn slachtoffers uiteindelijk hartgrondig onder handen genomen wordt. Een slap peling, die onder al die vrouwen er ook een ontmoet, die hem beheerst, tijdelijk dan altijd, omdat hij ook daar weer gauw genoeg van krijgt. Een échte Doii Juanfiguur, die zich toch niet gelukkig voelt en uiteindelijk volkomen alleen achterblijft, teruggehaald wordt door zijn vader, wanneer hij met een rijke vrouw naar Parijs wil reizen en enige kilometers lang heel wat verdiende klap pen te incasseren krijgt. Een film met veel Italiaans rumoer en opgewonden debatten, met mooie Ita liaanse meisjes, die zich één voor één door deze al even „mooie" jongen in de luren laten leggen, tot ze er achter komen, wat een individu hij is. Maar intussen zijn ze het slachtoffer gewor den van een man. die deksels goed weet, hoe hij harten moet breken, zonder er de consequenties van te willen trekken. Zwijgend heldendom Oorlogsbeeld uit de Pacific Luxor Hoewel de tweede wereld' oorlog nu langzamerhand historie is ge worden, gaat men door met de vervaar diging van films die episodes uit deze wereldbrand in beeld brengen. De strijd in de Pacific is het onderwerp van de film „Zwijgend heldendom" waarin de ellende van de oorlog, de demoralise rende krachten enerzijds en de stimu lerende invloeden van de barbaarse omstandigheden en gebeurtenissen an derzijds worden er weer eens breed in die met hun „fluweel-zachte" donkere j uitgemeten. Het patroon van de film is ogen hoofden en harten van vrouwen eigenlijk als dat van dozijnen andere op hol brengen en haar weer snel ver- oorlogsfilms. Er komt veel stoere dap- geten, zodra ze weer een andere schone I perheid. veel gemenigheid, een redelijke ontmoetenZij worden in Italië I dosis romantiek en een zorgvuldige teke „Bob" genoemd en zo'n Bob leidt in deze j ning van velerlei mensentypes aan te 1 eindigt als wereldkampioen middenge; film zijn luchtig en lustig leven. Een 1 pas. Niet onverdienstelijk gespeeld, met wicht. C. BRILMAN Na zijn eerste vakopleiding aan de Burgeravondschool te Amersfoort te hebben genoten, was hij gedurende en kele jaren werkzaam als bouwkundig opzichter, o.a. bij de bouw van het toen malige Koloniaal Instituut te Amster dam. Na het behalen van de middelbare tekenakte bouwkunde is hij nog enige tijd werkzaam geweest als leraar bouw kundig tekenen aan de avondschool Concordia Inter Nos te Amsterdam. Kort na de invoering van de wet op het lager N.O., waarbij praktische en theo retische akten tot het geven van dit onderwijs verplicht werden gesteld, be haalde hij de akten N III en Nb. Op 15 mei 1917 deed de heer Brilman zijn intrede in de Leidse Ambachtsschool waar hij benoemd werd tot leraar tim meren en vaktekenen. De heer Brilman, die sedert 1936 deel uitmaakt van de examencommissie voor de Nijverheids akten Nb en N III, werd in maart 1949 benoemd tot lid van de Staatscommissie ter nadere uitwerking van het rapport over het lager N.O. In 1950 volgde hij wijlen de heer G. E. E. Kuyntjes op als directeur van de Ambachtsschool. Zijn bijzondere werk zaamheden in verenigingen en commis sies bij het N.O. maakten hem in deze kringen een zeer gewaardeerde figuur; de waardering voor dit werk kwam nog onlangs tot uiting in zijn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Woensdagmiddag om 3 uur zal dit ju bileum tijdens een bijeenkomst in het schoolgebouw feestelijk worden her dacht. een aantrekkelijke hoeveelheid spanning, een film die het zien waard is als men van het genre houdt. Het brandmerk der zonde Charmant meisje brengt agressieve jongen in het goede spoor Kex Is het nlogelijk, dat een agres sieve jongen uit een wereldstad als New York nog ooit in goede banen komt? Reeds op jeugdige leeftijd leek Rocky Graziano een toekomstige klant van de Amerikaanse gevangenissen: zijn hand was tegen ieder en tegen alles. Het spreekt vanzelf, dat deze kant van Rocky's leven in deze film allerminst verzwegen wordt. Men volgt Rocky in al zijn daden, waaruit afkeer van de maat schappij spreekt. Het wordt hoe langer hoe meer duidelijk, dat deze jongen, die van het ene conflict in het andere valt en die dat dan op zeer hardhandige wijze in zijn voordeel poogt te beslech ten, een toekomstige misdadiger is van wie de kranten nog eens vol zullen staan. Totdat.... de liefde in zijn leven komt. in het aantrekkelijke persoontje van Norma, een opvallende rol van de bekende jonge actrice Pier Angeli, die de hoofdrolspeler Paul Newman tot een aannemelijke creatie inspireert. Norma weet de overbrulsende energie van Rocky in goede banen te leiden en hij Autotochten ouden van dagen AUTO'S GEVRAAGD! In verband met het ook dit jaar weer toegenomen aantal gegadigden voor de jaarlijkse autotochten voor ouden van dagen op dinsdag 21 en 28 mei a.s. doet het comité een dringend beroep op da mes en heren automobilisten om zichzelf en hun auto voor enkele uren beschik baar te stellen. De beperkte middelen van het comité, uitsluitend uit vrijwil lige bijdragen bijeengebracht, laten niet toe het gehele gezelschap met autobus sen te vervoeren en bovendien is het persoonlijk contact met de gastheer of gastvrouw ook een factor van betekenis! Voor hen, die reeds eerder aan deze tocht hun gewaardeerde medewerking verleenden, is een aansporing overbodig; wie zulks tot dusverre nog niet deed, neme eens een proef. Wij zijn ervan overtuigd dat hij of zij ook tot de tien tallen „oude getrouwen" zal gaan beho ren, die zich ieder jaar weer bereid ver klaren om deze uitgaansdag te helpen slagen. Opgaven worden gaarne ingewacht bij Mevr. J. Hilgersom, Cobetstraat 50, tel. 25732. UITSLAG KLAVERJASTOERNOOI NED. ROODE KRUIS. In de recreatiezaal van de H.C.W N.E.M. vond gisteravond de prijsuitrei king plaats van het gehouden klaverjas- toernooi ten bate van de bloedtransfu siedienst van het Ned. Roode Kruis, afd. Leiden. Na een woord van welkom sprak dok ter P. J. Kaiser namens het Roode Kruis waarderende woorden tot hen, die had den medegewerkt dit toernooi 'te doen te doen slagen. De uitslagen waren: Afdeling 1: 1. P.v.H. 25.775 pnt: 2 M.D.S. 25.534 pnt; 3. Zaalberg 24.030 pnt; 4. Oosthoek 28.879 pnt. Afdeling 2: 1. P.C.L. 24.905 pnt; 2. V.T.L. 24.655 pnt; 3. O. en O. 24 348 pnt. 4. S.LF. 2 24.163 pnt. Afdeling 3: 1. A.P.P. 2 25.205 pnt: 2. 't Centrum 25.061 pnt; 3. L.B.F. 2 24.546 pnt; 4. Krantz 2 24.019 pnt. Af deling 4: T.V.T.L. 2 26.171 pnt: 2. Royal Typ. 24.875 pnt; 3. Menken 2 23.624 pnt: 4. 't Centrum 2 23.345 pnt; 5. Oosthoek 3 23.239 pnt. Persoonlijke uitslagen: 1. SinteurVan Beek (APP.) 6683 pnt; 2. M. SieratA. Montanje (Oosthoek i 6490 pnt; 3. Jac. WeedaJ. Weeda (Zaalberg) 6148 pnt. Bij de F.V.K. waren de uitslagen: 1ste klasse: 1. Krantz; 2. T. en D. (na be slissingswedstrijd) 3. Groenoord. - 2de klasse: 1. M.D.S. 2; 2. Oosthoek 2; 3. Groenoord 2. - 3de klasse: 1. Krantz 2; 2. D.K.B. 2; 3. M.D.S. 3. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doctoraal examen Gen. II mevr. M. L. LalisangKaramoy (Oegstgeest) en de heren B. G. Bruins- ma (Rotterdam), H. A. Delfos (Laren). M. Janse (Leiden). S. M. Luchs (USA). J. M. J. v. d. Po] (Eindhoven) en J. L. D. v. d. Roest (Den Haag)semi-arts examen de heren G. W. Bischoff (Den Haag). H. A. C. Boelman (Den Haag), J. M. Cassouto (USA). R. Coutinho (Oegstgeest), H. W. E. G. G. Hartgrink (Egmond aan Zee» en A. R. Tegelaar (Oegstgeest); artsexamen mevrouw L. Hamming— Cleton (Oegstgeest) en de heren L. Slikkerveer (R'dam) en D. Tjabbes (Bloemendaal)doet. examen Engelse taal- en letterkunde mevr. C. C. van BuurenVeenenbos (Leidschen- dam)- kand. examen Engelse taal- en letterkunde mej. J. J. M. Mokenkamp (Delft) en mej. C. E. Dankelman (Rot terdam); kand. examen Franse taal- en letterkunde de heer J. J. M. Schmidt (Bergen N.-H Personeel Boot nam kantine in gebruik Gezellige feestavond Gisteravond is op feestelijke wüze de nieuwe kantine voor het personeel van de motorenfabriek „De Industrie" van D. en Joh. Boot in gebruik ge nomen. Ter gelegenheid hiervan heeft het bestuur van de Personeelsvereniging een tweetal feestavonden belegd, waarvan gisteravond de eerste is gehouden. De leiding van deze avond was in handen van de voorzitter, de heer C. H. van der Wolf, die na een kort welkom uitgesproken te hebben tot de directie, genodigden en de talrijke personeels leden allen met hun dames, de heer L. Boot het woord gaf. Deze sprak er zijn vreugde over uit, dat nu eindelijk alvast deze kantine-zaal in gebruik ge nomen kan worden, waarbij hij erop wees, dat door allerlei omstandigheden de bouw een half jaar op het schema ten achter is. Hij wees ook op het grote verschil met de vroegere veel te kleine kantine. De heer Van der Wolf dankte de directie voor deze fraaie gelegenheid voor het personeel des avonds bijeen te komen voor sport, spel en toneel. Ver volgens gaf de heer Van der Wolf een overzicht van de vele activiteiten van de personeelsvereniging in de afgelopen tien jaar. De vereniging telt thans ruim 400 leden. De voorzitter deelde mee. dat hij na tien jaar het voorzitterschap aan een jongere kracht wil overdragen. De heer W. B. de Knijff sprak na mens het bestuur van de vereniging hartelijke woorden tot de voorzitter en bood hem daarbij een fraai uitge voerde vulpen aan De heer Burgers sprak namens de leden en bood even eens een geschenk aan. Namens de personeelsvereniigng van De Vries Lentsch sprak een vertegenwoordiger, die wees op de goede verstandhouding tussen de verenigingen onderling. Hij bood een voorzittershamer aan. De heer v. d. Wolf deelde nog mee, dat alle aieken. die langer dan zés we ken ziek zijn, ter gelegenheid van deze feestelijke opening een fruitmand thuis gezonden zullen krijgen Het feestprogramma bestond uit het optreden van het ensemble „The In dustrie Boys" en het opvoeren van een tweetal blijspelen Voor de pauze werd gespeeld „Het Slippertje" en na de kof fie „Poppey als Daghitje". Hedenavond volgt, een tweede feeste lijke bijeenkomst.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 3