Nachtvorst is de nachtmerrie voor Boskoopse boomkwekers Schade thans nog vrij gering S.A.-majoor verried komplot in kasteel bij München aan Hitier Met een enkel woord Regering prolongeert woningnood niet om politieke redenen Beperkingen niet meer dan 75 miljoen Voorlichting bedrijfsleven over problemen der kernenergie Agenda DONDERDAG 9 MEI 1957 Grote drukte in handel en op kwekerijen (Van onze correspondent) De Boskoopse kwekers zien elke avond met grote bezorgdheid naar de lucht. Komt er weer nachtvorst of niet? Het zeldzaam zachte voorjaarsweer heeft n.l. de groei van het jonge plantgoed bijzonder versneld. Menig kweker meende hierdoor de strop die vorig jaar door de langdurige vorst werd berokkend, weer enigs zins te boven te komen. Het gewas zag er prachtig uit. Nu echter gedurende de laatste week meerdere malen temperaturen werden gemeten beneden het nulpunt, verkeerde het optimisme in vrees. De rozen beginnen al uit te lopen en dat is natuurlijk geen catastrofe, mits men verschoond blijft van vorst. Vorige winter waren er talloze kwekers die juist in hun rozen de grootste schade opliepen. Een regelmatige koude schaadt de planten niet zo bijzbnder, doch bij dit weer, wanneer de planten zich over dag koesteren in de toch al warme zon en 's nachts temperaturen krijgen te verwerken beneden het vriespunt, dan is schade te verwachten. Maatregelen zijn vrijwel niet te ne men. Afdekking heeft in deze fcyd ook ai niet veel zin meer. Ook de rodo's, waar de laatste jaren bijzonder veel vraag naar is. beginnen in bloei te ko men. Ook hier kan nachtvorst veel kwaad doen. Nog afgedacht hiervan blaast de felle koude noordenwind ook het moois, dat thans te bewonderen \^tlt. weg. Azalea's, die volop in bloei staan laten triest hun fraaie bloemkronen hangen. Bloeiende prunus ondergaat eenzelfde lot. Een boomkweker zit echter niet gauw bij de pakken neer. Ook de vorst van vorig jaar. hoewel grote schade veroorzakend, heeft niet kunnen be letten. dat de exportcijfers van 1956 die van 1955 weer belangrijk over troffen. Er was echter tengevolge van de vorst wel een grote schaarste aan produkten. waardoor vele orders van buitenlandse handelaars niet volledig konden worden gerealiseerd. Reizigers vertrekken Ook nu gaat het gewone bedrijf zijn gang. Nog dagelijks verlaten reizigers van de grote exportfirma's de gemeente Advertentie om in het buitenland hun orders te boeken. In het algemeen blijkt de Ame rikaanse handel iets terug te lopen. Een belangrijke rol speelt hierin wellicht de opkomst van de Duitse kwekerijen, die Boskoop naar de kroon gaan steken. Slechte kwaliteit kan een gezonde con current vormen voor de Duitse hande laars. En voor kwaliteit staan de Bos kopers borg! In nauwe samenwerking met de Proeftuin en het Proefstation voor de Boomkwekerij wordt gewerkt aan een steeds edeler produkt. terwijl de Plantenziektekundige Dienst in Boskoop een apart kantoor heeft. Dat dit wel nodig is blijkt wel uit de eisen, die sommige landen stellen met betrek king tot de import van boomkwekerij- produkten. Zo is in de Ver. Staten een soort quarantainesysteem voor planten van toepassing, hetgeen de handel naar de V.S. soms nogal riskant maakt. Het plantgoed Is uiteraard zeer kwetsbaar, zodat een snel transport geboden is. Als men nu de kolossale hoeveelheden ziet, die in een kist worden verpakt, dan kan zelfs een leek begrijpen, dat de kans op ver- broeiing niet denkbeeldig is. Hoe eer der derhalve een partij op de plaats van bestemming komt, hoe beter. Drukte op de kwekerij Inmiddels is het op de kwekerijen weer een drukte van belang. De gehele dag hoort men het gezoem van de frees machines. die de grond geschikt maken voor het poten van het jonge plantgoed. Men komt handen tekort om maar zo spoedig mogelijk de poottijd achter de rug te hebben. Gelukkig geeft het K.NM.I. de kwe kers hoop op zachter weer, waardoor nog veel kan worden gered. Tot dus verre heeft de hagel nog niet direct grote schade gebracht, maar de afhan kelijkheid van het weer wordt in deze branche wel zeer sterk gevoeld. Hoe lekten de plannen van Röhm uit? „Partij wist niet hoe revolutie temaken Een week vóór de affaire-Röhm vergaderde een aantal S.A.-leiders in het kasteel Ansbach ten noorden van München in het geheim, aldus deelde de thans 75-jarige voormalige majoor van de S.A., Jacob Fuchs, gisteren in het proces te München mede. Die vergadering was op 23 juni 1934. De generaal van de S.A., Günther von Obernitz, had, nadat hy ieder met de dood bedreigd had, op deze bijeenkomst verklaard, dat de Nazi-partij niet wist hoe zij een revolutie moest behandelen en dat de S.A. dat dan maar moest doen. Hij zei, aldus Fuchs, dat wij naar het paleis van justitie in Neurenberg zouden gaan om de rechters met hun hoofden op de vloer ie slaan" en de geestelijken „uit hun preekstoelen te verjagen. Dat zou indruk maken". Rohm zou geen oorlog met het Westen hebben gemaakt Von Obernitz, zei voorts, dat de S.A. zich tot de tanden zou wapenen en dat de wapens reeds in München opgesla gen waren. Daarna zou de S.A. tegen het leger optreden. Toen Von Obernitz de vraag stelde, wat met Hitier gedaan moest worden als hij zich niet aan de zijde van de S.A. schaarde, ontstond er een „pijnlijke stilte", aldus Fuchs. Von Obernitz zei toen .dat tegen Hitier gezegd moest worden dat de S.A. desnoods zonder hem zou handelen. Fuchs verklaarde, dat hij dit plan zo verschrikkelijk vond, dat hij daags na de vergadering zijn vriend majoor Weiss met een auto naar Berlijn zond om ver slag uit te brengen aan de opperbevel hebber van het leger. Op de vraag van de rechter, of Von Obernitz gezegd had wanneer de S.A. tot handelen zou over gaan. antwoordde Fuchs: „in de zeer nabye toekomst". „Alles voor Duitsland" Volgens een andere getuige, dr. Betz, vreesde Hitier. dat Röhm erin zou sla- egn zich met de hulp van de S.A. boven de nationaal-socialistische partij te plaatsen. Dr. Betz is leider geweest van de rechtse oud-strijdersorganisatie" „Stahlhelm", die later in nationaal-so cialistische organisaties is opgegaan. Volgens Betz had hij horen zeggen, dat Röhm van plan is geweest de partij te ontbinden. Röhm heeft eens onder een bevel de woorden „alles voor Duitsland" geplaatst in plaats van „heil Hitier", zo als gebruikelijk was. „Iedereen wist, dat Hitier dit als een uitdaging heeft opgevat", aldus Betz. BINNENLAND Bij een botsing tussen twee perso nenauto's. gisteravond op de Helvoirt.se- weg te Vugnt nabij Cafe de Vossen klem. is de 26-jarige leraar J. U. Uphof uit Den Bosch om het, leven g' timen Hij is door onbekende oorza?.k n zijn auto op het linker weggedee.te gekomen en daarbij in botsing gekomen met de auto van prof. Kaag uit Tilburg. Deze laatste liep slechts lichte verwondingen cp, maar zijn chauf feur. J. van Dijk unt C wijk, kreeg een hersenschudding en ernstige kneuzingen in de borstkas. Hij werd naar het zieken huis te Tilburg overgebracht. De Rector -Mag mi ficus van de Rijks universiteit te Groningen, prof. dr. J. Aricns Kappers, heeft gistermiddag de her denkingsbijeenkomst geopend, die i's ge houden ter gelegenheid van het feit, dat de Groningse filosoof en psycholoog, prof. dr. G Heymans, 100 Jaar geleden werd gebo ren. Deze herdenking, georganiseerd in sa menwerking met het Heymanisgenootschap werd gehouden in de aula van de Univer siteit. et ms. Oranje van de N.V. Stoom vaart Maatschappij Nederland vertrekt 9 mei a.s. naar Indonesië. De schiedt tussen 10.00 en 12.C Holland aan de Javakade. Een ernstige aanvaring op de Waal even boven Tiel heeft gistermiddag het leven gekost aan een 18-jarige Duitse ma troos J. L, De opvarende boten „Salf vier en ..Salf veertien" diie naast elkaar lagen en geladen waren met bomen, zijn in aan varing gekomen met de radarsleepboot ..Harpen Zeven", die een sleepschtp achter zich had. Bij de aanvaring werd de gehele radarkast met opbouw van het schip ge rukt, Op de radarkast bevond zich op fa tale moment de 18-jarige matroos. Men neemit aan, dat de jongeman te waiter ia geraakt en is verdronken. De Nederlandse Christelijke Verent ging van Hoger Personeel zal op zaterdag '1 Juina in „Esplanade" te Utrecht de zesde Jaarlijkse algemene vergadering houden. De Nederlandse Organisatie voor Zui ver Wetenschappelijk Onderzoek heeft dr. M A. Vente. leraar in de geschiedenis aan het christelijk gymnasium te Utrecht en deskundige op het gebied van het kerk orgel. een subsidie verleend voor de uit gave van een studie, welke getiteld is ..Die orgelstadt Herzogenbusch zur Geschlch- t:- der Orgelbaukunst in Belgien und Hol land irn zelltaliter der Getik und der Re naissance". H.M. de Koningin heeft majoor E. W. Aubuchon van de Amerikaanse luchtmacht benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Majoor Aubuchon heeft deze on derscheiding gekregen we J aan de Kon. Luchtmacht als adviseur bij de herscholing van vlie gers. De president-dlreoteur van de KLM, de heer L A. Aler, maakt op het ogenblik een inspectiereis lango KLM-vestigingen, o.a. in Midden-Amerika. De heer Aler is vla Ourapao naar Panama gereisd, vervol gens naar Guatemala, is thans in Mexico en gaat nog naar San Salvador, San José en Managua. Hij verwacht op 19 mei in ons land terug te zijn. BUITENLAND Bij de kernproeven .die In de Ameri kaanse staat Nevada gehouden zullen worden, zullen schuilplaatsen tegen atoom bommen van het kleinste type tot het grootste aan een onderzoek worden on derworpen. aldus is gisteren in Las Vegas meegedeeld. Sepp Dietrich, de voormalige commandant van de SS-lijfwacht van Hitler (links) met zijn verdedi ger Seidl voorgronden de mede- aangeklaagde Michael Lippert. voormalig commandant van de SS- wacht in het beruchte concentratie kamp Dachautijdens het proces over de beruchte ..nacht van de lan ge messen" toen Röhm en andere SA-leiders werden vermoord. Koning Peisal van Irak is gisteren met een campagne begonnen tot het Inza melen van 250.000 dinar (2.500.000 gul den) voor de Algerijnse opstandelingen. Volgens te Rangoon ontvangen be richten ls de Birmese stad Monya. 100 ■kilometer ten zuidwesten van Mandalay, zo goed als geheel door brand verwoest. Ver- sheidene personen zouden zijn omgekomen terwijl de politie er bovendien tien heeft doódigesohotenomdat zij zich aan plunde ring schuldig maakten Ruim 10 000 wo ningen werden verwoest. Door overstroming van de rivier de Brazos in de Amerikaanse staat Texas heeft zich dinsdag in het kustgebied ten zuidwesten van Houston een meer van 250 vierkante kilometer gevormd. De totale storm- en overstromingsschade in dit voorjaar in Texas wondt geschat op 85 miljoen dollar. In een gisteren door het Amerikaanse ministerie van Defensie gepubliceerd ver slag wordt gezegd, dat de Sovjet-Unie op het ogenblik in staat is de Ver. Staten in één dag sohadie van catastrofale afmetin gen toe te brengen. In het verslag wordt voorts opgemerkt dat de Amerikaanse middelen voor luchtverdediging om aan een dergelijke bedreiging het hoofd te kunnen bieden dagelijks toenemen. Maar dat de Russische bedreiging eveneens toe neemt. De hoofdredacteur van de ..Illusstra- ted London News"'. Sir Bruce Ingram, heeft besloten zijn verzameling tekeningen van Willem van de Velde de Oude (Lel den 1611 Greenwich 1693) te schen ken aan het Britse Nationale Maritieme Museum te Greenwich. De schenking be treft zevenhonderd tekeningen. Het ge noemde museum, dat reeds zevenhonderd tekeningen van van de Velde bezit, krijgt hierdoor de grootste verzameling werken van deze schilder en tekenaar, die o.a. in d;enst is geweest van de Engelse Koning Karei II. In Sidi Ifni ,een Spaanse bezitting ln Noord west-Afrika, is woensdag een Spaans militair transportvliegtuig verongelukt. Twaalf van de veertien inzittenden kwa men om het leven. Het bestuur van UNICEF (kinder fonds der V.N.) heeft opnieuw een bedrag van dertig miljoen gulden uitgetrokken voor 49 programma's voor huilp aan kinde ren in 40 landen. Het uitgetrokken bedrag zal worden besteed voor de bestrijding van ziekten en ondervoeding en voor de uit breiding van de zorg voor moeder en kind in meer afgelegen streken. De Uitvoerende Raad van het Kinderfonds, waarin 30 lan den zitting hebben, aanvaardde o.a. een voorstel om ongeveer 100.000 kinderen tus sen 4 en 10 Jaar in Hongarije in de ko mende winter van warme kleding te voor alen. Nieuw verbindingenstelsel voor de NAVO bepleit De opperbevelhebber van de NAVO- strijdkrachten, generaal Norstad, dringt aan op de aanleg van nieuw verbindin genstelsel voor zijn hoofdkwartier, waar bij spreiding is toegepast, aldus heeft het hoofdkwartier bekendgemaakt. In een communiqué wordt gezegd, dat het nieuwe stelsel bijna niet kan hape ren. Radio-impulsen worden tot op gro te hoogte uitgezonden en dan terugge kaatst naar de aarde. Al naargelang de atmosferische om standigheden kan door middel van dit stelsel berichten over aanzienlijke af stand worden overgebracht. Voor af standen van 80 tot 400 kilometer wordt gebruik gemaakt van de troposfeer en voor afstanden van 960 tot 2.100 kilo meter van de ionosfeer. aldus het com muniqué. Het stelsel zal zich uitstrek ken van het noorden van Noorwegen tot aan het oostelijke deel van Turkije. Naar schatting zullen de kosten van de aanleg ongeveer 30 miljoen gulden bedragen. Minister Witte in Eerste Kamer: In de Eerste Kamer heeft de heer Kraaijvanger (KVP) gezegd, dat de oplossing van het woningprobleem noch ligt in volledig vrijlaten van het parti culiere initiatief, noch in het oprichten van een overhêidsbouwbedryf. Het is onverantwoord het Nederlandse volk voor te houden, dat het particuliere ini tiatief in drie jaar het woningtekort zou kunnen opheffen. Anderzyds hebben de ervaringen met overheidsbedrijven be paald geen aanleiding gegeven om te veronderstellen, dat hierin de sleutel tot Advertentie Kans op kouvatten! Brei heerlijk warm ondergoed van Neveda Reumanon, de ideale anti-reuma wol met de Rop de omband! De getuige Jüttner, een voormalige S.A.-leider, zei, dat Röhm naast het leger, dat volgens het verdrag van Ver sailles niet meer dan 100.000 man mocht omvatten, een militie van 300.000 man in het leven wilde roepen. Hitler was hiertegen gekant. Volgens Jüttner zag Röhm het gevaar voor Duitsland in het oosten. Deze ge tuige zei ervan overtuigd te zijn. dat er. indien naar Röhm zou zijn geluisterd, geen oorlog tussen de Westelijke mo gendheden en Duitsland zou zyn uitge broken. Verder zei Jüttner, dat Röhm een voorstander was van vrijheid van me ningsuiting en samenwerking met de vakbonden en een tegenstander van wil lekeurige geweldpleging. Van plannen van Röhm en zijn medewerkers tot ge welddadige actie tegen Hitier zei Jütt ner nooit iets gehoord te hebben „Leve de Fiihrer" De 71-jarige getuige Bergmann, des tijds adjudant van S.A.-leider Röhm, deelde mede, dat de meeste S.A.-leiders, die in juni 1934 op last van Hitier zijn terechtgesteld, onmiddellijk voor hun dood: „leve de Führer" hebben geroepen. Bergmann zei lid te zijn geweest van de S.S Röhm was zowel leider van de S.A. als van de S.S. Na Röhms dood werd Himmler, die reeds tevoren leider van de S.S. was, alleen verantwoordelijk aan Hitier. Deze getuige was zeer nauwkeurig. Er is gezegd, aldus deelde hij mede. dat Röhm minister van Oorlog wilde wor den. Dat is niet waar: hij wilde minister van Defensie worden. Bergmann zei ten slotte niet te weten waarom hij niet met de andere adjudanten van Röhm ter dood was gebracht, ofschoon Hitier per soonlijk zijn kamer was binnen komen stormen en hem gevangen had doen nemen. De spuit kwam te laat. (Speciale berichtgeving) Een hevige brand brak vannacht om streeks 1 uur uit in een bakkerij met winkel te Rumpt in de Betuwe. Het per ceel. waarin de familie Jansen woonde, alsmede een aangrenzend woonhuis, werden geheel verwoest. De bewoners konden zich maar met moeite redden. Het gehele pand brandde als eetn fakkel uit. De brandweer van Rumpt kon niets uitrichten, want men bezit wel een slangenwagen, maar geen spuit. De gemeenteraad van Deil, waarvan Rumpt een buurtschap is, nam juist woensdag het besluit een spuit in Rumpt te sta tioneren In Engelan' "-*m zwr king ten gunste an Labour De Gemeenteraadsverkiezingen, die deze week in Engeland, Wales en Schot land worden gehouden en waarbij een derde van de gemeenteraadszetels wordt v--nieuwd. heeft tot op heden een kleine zwenking ten gunste van Labour te zien gegeven. Toen in 1954 over dezelfde ze tels die nu op het spel staan, gestemd werd, won Labour in totaal 446 zetels. De grote krachtproef voor de conser vatieven zou vandaag komen, als ln circa 400 gemeenten in Engeland en Wales gestemd wordt. Bij verkiezingen in 152 gemeenteraden in Engeland en Wales en 196 in Schotland heeft Labour tot op heden een nettowinst van 40 ze tels behaald. oplossing van de woningmisere zou liggen. Minister Witte verklaarde zich vol komen aan te sluiten by de woorden van de heer Kraaijvanger. In felle be woordingen keert hy zich tegen de bewering van de heer Reyers (CHU), dat „de regering de woningnood zou prolongeren om politieke redenen". „Dit is een mate van onbehoorlijkheid, die ik in dit college niet had verwacht. Het is meer dan erg", aldus ir. Witte, „het is een euvele uitspraak, dat de regering niet alles zou doen om zo spoedig mogelijk een einde te maken aan de woningnood". Ir. Witte voegt hier aan toe, dat men daarbij van mening kan verschillen over de mid delen om tot oplossing van het wo ningprobleem te komen. Minister Witte zeide voorts, dat het niet juist is te stellen, dat de bouwon dernemingen exorbitante winsten maken, hoewel er excessen zijn. Zijn begroting werd vervolgens goedgekeurd. Minister Struycken verklaarde er niet zo zeker van te zijn, dat de be stedingsbeperking door de gemeenten veel meer zal bedragen dan de ge stelde 75 miljoen gulden. Van de zijde der Kamer was gezegd, dat alleen Rotterdam al 80 miljoen gulden had beperkt. Mr. Struycken zeide, dat deze betrekking had op voorstellen van diensthoofden der gemeente Rotter dam, en er is geen gemeente, die de voorstellen van de diensthoofden zon der meer op de begroting kan zetten. De 75 miljoen gulden moet in minde ring worden gebracht niet op de wen- selyk^eiflsbegroting, maar op de wer kelijke investeringen, die het vorig jaar defacto mogelijk waren. De dienst Bescherming Bevolking moet worden aangepast aan de ontwik kelingen van de nieuwe aanvalsmidde len. Dit zal in de komende jaren ge schieden. Tot 1960 is voor deze dienst een bedrag van 180120 miljoen gulden uitgetrokken. Een totale beveiliging tegen A-bommen is niet mogelijk. Wel is het mogelijk zodanige maatregelen te nemen, dat de bevolking een dergelijke aanval kan overleven Een verduiste ringsvoorschrift is bijna klaar en zal spoedig worden bekendgemaakt in het staatsblad. Aandacht heeft mr. Struycken voor de salarissen van kleine gemeenten. Het overleg neemt echter enige tijd en in dit. stadium kunnen geen verdere mede delingen worden gedaan. Tenslotte werd het onderdeel Binnen landse Zaken der begroting goedgekeurd. De voorzitter deelde mee, dat de vol gende week dinsdag de onderdelen be zitsvorming en de PBO aan de orde zul len komen, waarna dan de eindstem ming over Binnenlandse Zaken volgt. Tweede conferentie tijdens expositie Het Atoom Van 24 tot 29 juni zal tydens de internationale tentoonstelling „Het Atoom" te Amsterdam een tweede voorlichtingsconferentie inzake kern energie voor het bedrijfsleven worden gehouden. De organisatie van deze conferentie berust bij het Europese produktiviteitscentrum van de OEES met medewerking van het OEES- secretariaat voor kernenergie. Het doel van deze conferentie, die een vervolg is van de conferentie die begin april in Parijs werd gehouden, is het verstrekken van voorlichting aan indus triëlen. Deze voorlichting betreft de or ganisatie en ontwikkeling van het kern energetisch onderzoek (met inbegrip van de fusie) en het aandeel van de industrie op dit terrein, de voorzieningsbronnen van kernbrandstof, de opsporing van delfstoffen, de vervaardiging van brand stof-elementen en de bewerking van brandstoffen, die aan radio-actieve stra ling zyn blootgesteld geweest, de kern energie als bron voor de opwekking van elektriciteit en voor de voortstuwing, technische, economische en financiële problemen, en de gevaren die kern energie-installaties met zich brengen, de gevolgen van radio-actieve straling, de beschermingsmethoden, de aansprake lijkheid van de exploitanten van kern energie-installaties en schadedekking door middel van verzekering. Tydens deze conferentie zullen lezin gen worden gehouden door vertegen woordigers van de atoomenergiecommis sies van aan de OEES-deelnemende en daarmee geassocieerde landen of door vertegenwoordigers van industrieën, die ervaring op dit terrein hebben. De deel nemers aan de conferentie zullen even eens tegenwoordig zyn bij de opening van de internationale tentoonstelling „Het Atoom" te Amsterdam. DONDERDAG Middelweg 38; Leden verg. „Het Groene Kruis". 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Toneelavond Zeeuwse Ver. „Luctor et Emergo". 8 uur nam. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 7.45 uur nam. RehobothLeden verg. Veron. 8 uur nam. VRIJDAG Den Burcht: Propaganda-avond Chr. Jeugdver. U.K.S. 74 uur nam. De Doelen: Jaarvergadering 3 October- Vereentging. 8 uur nam. St.-Antondus Clubhuis: Leldse Assuran tieclub. 8 uur nam. ZATERDAG Boerderij Meyendel: Wandeling Ned. Mi), voor Tuinbouw en Plantkunde. 21 uur nam. Schouwburg: Toneel ver. „Tot Ieders Ge noegen". „Boemerang". 8 uur nam. Garenmarkt: Excursie Ver. „Oud Leiden" naar Marken. 8 uur nam. Oegstgeest. Monument Haagsche Schouw. Dodenherdenking v.m. He depot Infanterie. 3.30 uur nam. Hoge.woerd 175: Wachttorenstudie Jeho va's Getuigen. 5 30 uur nam Stadhuisplein: K. en O. excursie naar het Gooi. 8.30 uur voorm. Stationsplein; Excursie Kon. Ned. MIJ. voor Tuinbouw en Plantkunde naar Aals meer. 9.05 uur voorm. WOENSDAG TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werfpark 1) Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 v. m. tot 4 uur nam. Rijksmuseum voor VolkenkundeTen toonstelling van Japanse prenten 10 uur- 12 en 21 uur, 's zondags van 24 uur. BIOSCOPEN Lldo: „Glant" (14 Jr). Wenkd. 2 en 7.30 u; zaterdag 8.30 uur; zondag 2.30 en 7.30 uur. Luxor: „Paris Palace Hotel". (14 Jr). Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zaterdag 2.30 en 9.15 uur; ozndeg 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Slssl" (alle leeft.). Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zaterdag 2.30 en 9.15 uur; Hongarije en onze zending aardappelen TELEURSTELLING DER V.N. De V.N. hebben er gisteren hun spijt over uitgedrukt dat de Nederlandse zen ding pootaardappelen, welke als gift aan Hongarije was aangeboden, niet door Hongarije is gebruikt omdat de aardap pelen besmet zouden zijn met het aard appelaaltje. De Wereldorganisatie maak te tevens bekend dat proeven uitwezen dat de pootaardappelen geenszins ge ïnfecteerd waren, zoals de Hongaren be weerden. In een brief aan de secretaris generaal van de V.N. schreef de Neder landse afgevaardigde mr. C. W. A. Schürmann dat de Nederlandse regering fel protest wenste aan te tekenen tegen de houding en beslissing van de Hon gaarse regering. zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur; dondeid. „Canaris". Trianon: „Marcel too. brood «n wijn". (a.l.). Werkd. 2.30. 7 en 9.I5 uur- 'zat. 2.30 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30-*7 en 9.15 uur. Rex: ..De zoon van de wreker". (14 jaar). Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zat 2.30 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst van die apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 11 mei te 8 uur waarge nomen door; Apotheek Herdlngh en Blan ken, Hogewoerd 171, tel. 20502; Apotheek Reijst. Sbeen3traat 35. tel. 20136; Apo- tbeek Oegstgeest, Wllhelmlnapark 8, tel. Bi] peen gehoor b(J Uw hulsarts of specialist, bel op doktcrstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome AJacclo fa bi V s m/s. C CU neersl. 24 uur motregen wnw 2 4 1 regen nw 2 10 0.1 onbewolkt wzw 2 9 0 regen O 2 7 4 regen 0 3 9 0.4 regen ozo 4 10 0.3 zwaar bew. 0 3 8 0.2 licht bew. 0 2 14 0 regen ono 1 15 3 half bew. windstil 15 0 zwaar bew. nnw 4 15 0 onbewolkt ozo 3 9 0 onbewolkt ono 3 11 0 onbewolkt windistil 9 0 licht bew. windstil 11 0 half bew. windstil 13 0 onbewolkt windstil 15 0 onbewolkt w 2 11 0 onbewolkt zw 2 13 0 half bew. zo 2 17 0 regen ono I ia 5

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2