1 AANKOMEND VERKOOPSTER 1 NETTE MEISJES leerling verkoper goed werk, Geen processieverbod in ons RECHTZAKEN land voor de Amerikanen MOEDERDAG Tom W' E5TSVI MOEDERDAG TOMV< Bondsdagen Christelijke boeren en boerinnen te Hoofddorp Produktiviteit neemt minder snel toe dan de betaalde lonen Ook voor UW KRULLEBOL steeds weer... Confectiefabriek G. Biesot NAAISTERS, MACHINESTIKSTERS EN LEERLING-NAAISTERS goedioon! 1 DONDERDAG 9 MEI 1957 Meningsverschillen in de Tweede Kamer (Van onze parlementaire redacteur) Met uitzondering van de communisten en de staatkundig gereformeerde ir. Van Dis, hebben gisteren in de Tweede Kamer de woordvoerders van alle overige partijen verklaard, dat zij hun goedkeuring willen verlenen aan het vriendschaps verdrag met Amerika, dat hoofdzakelijk economische zaken regelt. Het debat draaide echter in hoofdzaak om de beperkte processievrijheid in ons land, want artikel 2, lid 3, van het verdrag bepaalt ,dat het de onderdanen van de ene partij (Amerika of Nederland) binnen het grondgebied van de andere partij geoorloofd zal zijn zowel besloten als openbare godsdienstoefeningen te houden. De bepaling gaat volgens de heer Blaisse (KVP) verder dan de Neder landse grondwet, die processies toelaat op de plaatsen waar dat reeds vóór 1848 het geval was, maar processies verbiedt op andere plaatsen, dit alles onderwor pen aan maatregelen ter verzekering van de openbare orde. Naar aanleiding van de bepaling in het verdrag sprak de heer Blaisse de hoop uit, dat hiermee een ontwikkeling is ingeluid, die te zij ner tijd voor ons land hetzelfde resul taat van processie-vrijheid ten gevolge zal hebben. In ieder geval constateerde hij een afwijking van de Grondwet en dat wil de hij doen uitkomen door goedkeuring van het verdrag te wensen met twee derden van de uitgebrachte stemmen, zoals de grondwet in zulk een geval ver eist. Met deze redenering was prof. Oud (VVD) het eens. Ook hij constateerde Geschenken, die tot heit hart van iedere vrouw en moeder siprekien, viindt U bij BREBSTR. 45 - LEIDEN Hot centrum voor elegante geschenken. TEL. 23851 - 32590 STADSNIEUWS Begrafenis ir. G. L. Driessen In de gemeente Zoeterwoude, even buiten zijn geboortestad, welke hü zo onuitsprekelijk lief had en die hü van 1901 tot 1927 als directeur van ge meentewerken heeft gediend, is heden ochtend onder grote belangstelling het stoffelijk overschot ter ruste gelegd van ir. G. L. Driessen, die j.I. zondag in de leeftijd van 95 jaar is overleden. Onder de velert, die deze plechtigheid bijwoonden, merkten wij o.m. op de burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kin schot, wethouder S. Menken, de ge meente-secretaris mr. J. Bool, de heer A. Pelinck en P. L. Gillissen, namens het bestuur van de Vereniging „Oud Leiden", ir. D. Y. Lem, directeur van gemeentewerken, van welke dienst mede aanwezig waren de heren G. J. van Leeuwen en A. Valkenburgh, de oud directeur van gemeentewerken, ir. D. Boogaard, de heer J. Neisingh, oud architect van G.W., mej. mr. A. Ver sprille, directeur van het Gem. Archief, ir. W. J. Burgersdijk, oud-directeur van de N.Z.H.V.M., ir. P. G. F. T. Fehmers en ir. F. Stokhuijzen, beiden oud- adjunct-directeur van de S.L.F. en voorts vele vrienden en bekenden van de familie Driessen. Alvorens het stoffelijk overschot in het familiegraf op het R.-K. kerkhof aan de Hoge Rijndijk werd bijgezet droeg pastoor Kouwenhoven in de Pa rochiekerk (Meerburg) een H. Mis van Requiem op. Na de bearding, welke eveneens door pastoor Kouwenhoven geschiedde, dankte de oudste zoon, ir. C. L. Driessen, voor de grote belangstelling, welke in deze dagen uit zo ruime kring werd ontvan gen. In het bijzonder dankte spreker de opeenvolgende colleges van B. en W., die zijn vader alle mogelijke medewer king hebben verleend om zijn weten schappelijke studies, ook na zijn afscheid in 1927, voort te zetten. Na afloop van deze plechtigheid maakten velen van de gelegenheid ge bruik om de familie in „Het Gulden Vlies" te condoleren. afwijking van de Grondwet en hij vond het niet een theoretische kwestie, want de erven van een Amerikaan, die in ons land overlijdt, zouden op grond van het verdrag een katholiek-liturgische be grafenis kunnen eisen. En men weet dat óok volgens onze Grondwet interna tionaal recht boven nationaal recht gaat Vanwege het gevaar van uitbreiding van de processie-vrijheid zou ir. Van Dis (SGP) in ieder geval tegen de goed keuring van het verdrag stemmen. Beperkte vrijheid Een tegenovergestelde mening ver kondigden echter de heren De Kadt (PvdA), Bruins Slot (AR) en Beernink (CHU) Zü sloten zich aan bü de op vatting van staatssecretaris v. d. Beu gel, die er op attent maakte dat de vrü- heid van art. 2, lid 3, wordt beperkt door het vierde lid, dat het recht onver let laat tot maatregelen in het belang van de openbare orde. Het is gebruike- lyk dat dergelijke internationale ver dragen zo worden uitgelegd, dat daar onder ook vallen algemene verbodsbe palingen ter handhaving van de open bare orde. Daaronder valt dus ook het processieverbod, dat eveneens zal gel- 'den voor de Amerikanen. Er is dus geen sprake van afwijking van de Grondwet. Herziening van de Nederlandse Grond wet is niet aan de orde. aldus de staats secretaris. Het heeft nimmer in de be doeling gelegen bij het sluiten van het verdrag een principiële beslissing te ne men over het processieverbod. Volgens prof. Romme (KVP) en prof. Oud (VVD) is de bepaling omtrent de openbare orde niet in de Grondwet op genomen uit vrees voor verstoring van de openbare orde. De toenmalige pro testanten wilden volledige vrijheid van godsdienst alleen toestaan In het zuiden van het land. maar niet boven de Moer dijk. Daarentegen waren de heren Bur ger (PvdA), Bruins Slot (AR) en Beer nink (CHU) van mening, dat historisch kan worden verklaard dat de bepaling is opgenomen, omdat verstoring van de openbare orde werd gevreesd indien in het gehele land processievrijheid zou worden toegestaan. VRIJSPRAAK IN VOEDSELVERGIFTIGINGSZAAK. De Haarlemse Rechtbank heeft van morgen een 59-jarige magazijnchef van een grossierderij te Zaandam vrijgespro ken, die 14 dagen geleden terecht stond, verdacht van hoogst roekeloos en on nadenkend optreden, tengevolge waar van de gezondheidstoestand van een aantal bewoners van Krommenie in ern stig gevaar is gekomen. Het betrof hier het bekende geval van voedselvergifti ging in Krommenie, waardoor een bewo ner van 78 jaar na het eten van worst is overleden, een ander in ernstige toe stand naar een ziekenhuis is vervoerd en 60 bewoners ziek zijn geworden. De officier van Justitie had een hech- tenisstraf van een maand geëist. Tenslotte diende de heer De Kadt (PvdA) een motie in met de uitspraak, dat het verdrag niet afwijkt van de grondwet en dat daarom geen goedkeu ring nodig zou zijn met twee-derden van de uitgebrachte stemmen. Politiek begreep prof. Romme (KVP) de betekenis van deze motie wel omdat daarmee zou worden uitgesproken dat er geen recht" is ontstaan op het hou den van zowel besloten als openbare godsdienstoefeningen, maar juridisch vond hij de motie een slag in de lucht, want de rechter (eventueel de interna tionale rechter) zal beslissen over de vrijheid die het verdrag schenkt. Óp zijn beurt vond de heer Burger (PvdA) het betoog van de KVP even eens een slag in de lucht, want als men goedkeuring wenst met twee-derden van de uitgebrachte stemmen, omdat het verdrag afwijkt van de Grondwet, dan moet men eerst bewijzen dat er inder daad sprake is van afwijking van de Grondwet. Over de motie zal volgende week dins dag worden gestemd nadat eerst nog staatssecretaris v. d. Beugel zijn mening zal hebben gegeven over de diverse be schouwingen. Deze week vergadert de Kamer niet meer. Het geheim van elegante gesohenikien vindt U bij E5T£N BREESTR-A.AT 45 - LEIDEN TEL. 23851 - 32590 Weinig kansen voor jongeren in ons land Gisteren hebben de Ned. Chr. Jonge Boeren- en Tuindersbond en de Bond van Christelgke boerinnen, boerendochters en andere plattelands vrouwen en meisjes in Nederland af- zonderlüke bijeenkomsten en een ge- meenschappeiyk samenzijn gehouden in „De Beurs" te Hoofddorp. De vergadering van eerstgenoemde bond stond onder leiding van de heer Joh. de Jong uit Alphen aan den Rijn, die in zijn openingswoord het probleem der onttrekking van bewoners van het platteland naar de stad besprak. Spre ker was van mening, dat er voor gezorgd moet worden dat de jongeren vorming krijgen, dan zullen zij het mooie van het bedrijfsleven zien. Sprekende over de weinige kansen voor de jeugd, zeide de heer de Jong, dat van de 18000 jonge ren van 25 jaar, die jaarlijks gereed staan voor arbeid in de land- en tuin bouw, 8000 een eigen bedrijf kunnen krijgen. Als de anderen goed voorbereid zijn voor het vak kunnen zij een behoor lijke plaats verwerven, eventueel door emigratie. Ir. L. Troost uit Hoofddorp hield een referaat over „de positie van de Neder landse boer en tuinder temidden van zijn Europese collega's. Nadat hij een terugblik had geworpen in het verleden en de ontwikkeling na de laatste wereld oorlog had geschetst, deed hij medede lingen over het plan een Euromarkt te stichten. Indien het plan verwezen lijkt wordt, verwacht hij voor de land en tuinbouw in het algemeen geen na delen. Op enige terreinen zag hij zelfs grote kansen om artikelen te exporteren, zoals melkprodukten, vlees, eieren en suikerbieten In de bijeenkomst werd af scheid genomen van de vice-voorzitter, de heer J. J. Knibbe. die 10 jaar be stuurslid is geweest. Mevrouw F. Witterholt-Heidanus uit Winsum leidde de vergadering van de I CBPB. In haar openingsrede sprak zij j over „Geloof, moed en overgave van de vrouwen". j Dr. F. A. Nolle uit Leiden behandelde het onderwerp: „De leugen in de genees- j kunde." j Voor de middagbijeenkomst van beide i bonden bestond grote belangstelling; I circa 1800 dames en heren waren aan- j wezig. Ds. S. E. Wesbond, predikant te j Leeuwarden, hield een referaat over „Boerenvreugd en boerenjeugd". j De burgemeester van Haarlemmer- j meer, mr. G. C. van der Willigen, richt- i te zich tot de jongere, hij wekte hen op zich de vele vragen van de huidige tijd, die van zo'n grote waarde zijn, te be- I zinnen. 1 Met muziek, samenzang, volksdansen en sportdemonstraties werd het pro- gramma aangevuld. Ds. S, Gerssen, her- j vormd predikant te Huizen (N.H.) en ds. H. S. J. Kalf, hervormd predikant te 1 Bennebroek, spraken een slotwoord. Kerkelijk Leven LEGERPREDIKANTEN Op 1 mei bedroeg het aantal in dienst zijnde reserve-legerpredikanten 118. Van hen behoren er 60 tot de Ned. Herv. Kerk, 45 tot de Geref. Kerken. 4 zowel tot de Geref. Kerken (art. 31) tot de Chr. Geref. Kerken, 2 tot de Evangelisch Lutherse Kerk en elk 1 tot de Rem. Broederschap, de Vrije Evang. Gemeenten en de Baptistengemeenten. GEMEENTELIJK LEVEN GEREF. KERKEN (ART. 31) In het vandaag verschenen handboek van de Geref. Kerken (art. 31) wordt vermeld, dat het aantal kerken in 1956 thans 302 bedraagt. Het aantal predi kanten klom van 210 op 219. Zuid-Holland heeft met 60 kerken van de provincies de meesten. Het aantal vakatures schommelt in de meeste pro vincies rondom 9. Alleen Zuid-Holland heeft er 19. Het zielental nam toe van 93237 op 94339, het aantal belijdende leden van 48975 op 49568. Het aantal studenten aan de Theolo gische Hogeschool te Kampen bedraagt thans 140. DS. J. BOSCH OVERLEDEN In de ouderdom van 81 jaar is te Er- melo overleden ds. J. Bosch, emeritus predikant van de Geref. Kerk (art. 31). NED. HERV. KERK. GEREF. KERKEN. Beroepen te Heerenveen (vac. J. H. Post) B. G. de Valk te Wierum. Te Eén K. L. van Stegeren. kand. te Amsterdam. Aangenomen naar Amsterdam (vac. P. Veenhuizen) dr. A. G. Luiks te Diever. GER. KERKEN ONDERH. ART. 31 K.O. Beroepen te Bergenthelm W. van der Lingen te Zwijndreoht. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Woerden W. Hage te Nun- speet die bedankte voor Nleuwerkerk Oosterland. Mr. de Graaff (Werkgevers) waarschuwti „Discipline loonbeleid is vereist'' In een vandaag in een besloten algemene ledenvergadering van het Centraal Sociaal Werkgeversverbond gehouden rede heeft de voorzitter, mr. F. H. A. de Graaff. de loonpolitieke situatie onder de loep genomen en de waarschuwing geuit, dat de arbeidsprodukthiteit minder snel toeneemt dan de in de industrie betaalde lonen. Hü meende uit de jongste ontwikeling nadrukkelük de conclusie te moeten trekken, dat aan het programma, zoals dit aangegeven werd in het SER-advies en in grote trekken bevestigd werd in de regeringsnota van februari, zorgvuldig de hand dient te worden gehouden. men de reële jaarlooncijfersdus na rekening te hebben gehouden met 6 stijging van de kosten van het levensonderhoud in dit tijdsverloop dan steeg het reële jaarloon in die vier jaar met 27 ivelke zeer aan merkelijke welstandsverbetering nog met 4 de stijging van het produk- tiviteitscijfer overtrof', aldus mr. De Graaff. Autobus-concours te Arnhem Fa. Beuk uit Noordwijk won weer Prix de Concours (Speciale berichtgeving) Het zesde Concours d'Elegance voor toeringcars, in Arnhem, georganiseerd door de vakafdeling toerwagens van de FNOP, is een in alle opzichten ge slaagd evenement geworden. Voor een groot deel is dit te danken aan het prachtige weer. De firma L. Beuk en Zo nen uit Noordwijk aan Zee viel de vreugde ten deel de enorme beker des avonds in „Musis Sacrum" voor de derde achtereenvolgende maal in ont vangst te mogen nemen. De organisatoren waren afgeweken van de traditie, om het concours d'elegance van de FNOP opnieuw in Noordwijk te houden, zulks in verband met verzoeken van verschillende ondernemingen de concoursbasis te verleggen naar het oostelijk deel van ons land. Het was vooral de bedoeling om den volke te tonen, - welk materiaal de par ticuliere toerwagen-ondernemers kunnen bieden voor het ondernemen van één- of meer daagse reizen door binnen- en buitenland en hoezeer dit materiaal is afgestemd op comfortabel en veilig rei zen. De stoet van voorbijtrekkende toer- wagengroepen werd afgewisseld door het optreden van de vendelzwaaigroep St.- Sebastianus uit Gendt (Betuwe), de rij- wieleracrobatenclub Juliana uit Millingen aan de Rijn en de ENKA-harmonie. Bovendien konden de aanwezigen kennis maken met dagvuurwerk, een vorm van vuurwerk, waarbij men ruimschoots het reclame-element kan inschakelen. Behalve de Prix de Concours won de firma L. Beuk en Zonen uit Noordwyk aan Zee, een ere-prijs in de klasse bouw jaar 1956 en ouder (afd. 1: 17 t/m. 40 zitplaatsen). De Nederlanden van 1845 DIVIDEND f. 140 PER AANDEEL Het concern „de Nederlanden van 1845" boekte in 1956 voor aftrek van belastingen een winst van f. 13.825.000 (v.j. 12.601.000). Van dit bedrag wordt gereserveerd voor belastingen f. 2.390.000 (f. 3.232.000), aan het pensioenfonds wordt een extra dotatie gedaan van f 3.500.000 (f. 500.000). terwijl aan de vrije reserves f. 5.695.000 (f. 6.628.000) wordt toegevoegd, waarna een onver anderd dividend van f 140 per aandeel, resp. f. 35 per onderaandeel wordt voor gesteld. De produktie van levensverzekeringen van het gehele concern bedroeg 606 miljoen tegen f. 448.500.000 in 1955. De verzekerde bedragen stegen van f. 2.823 miljoen tot f. 3.424 miljoen. Het bruto- premie-inkomen van het concern be droeg in 1956 f. 210 (v.j. 187.4) miljoen. Hij onderschreef de in de regerings nota van februari neergelegde gedrags lijn ten volle. Wij zullen er ernstig voor hebben te waken dat in 1957 een halt wordt- toegeroepen aan het sinds 1954 verbroken evenwicht tussen de ontwik keling van de lonen en de arbeids-pro- duktiviteit. Uitgaande van jaarcijfers van de verdiende weeklonen in de in dustrie vertoont zich volgens mr. De Graaff het volgende beeld van de ver houding van stijging van het looncijfer met de" stijging van de produktie per werknemer in de industrie: 1955 stijging loon 8.1 stijging produktiviteit 3.8 1956 stijging loon ca. 8 stijging pro duktiviteit 3.6 °Ic „Gaat men iets verder terug dan steeg sedert 1952 het jaarcijfer van het verdiende uurloon tot en met 1956 met 35 terwijl de arbeids- produktiviteit in diezelfde tijd slechts met 23 toenam. Neemt Begrafenis J. A. van Herwaarden Vele honderden belangstellenden wa ren gistermiddag naar de Begraafplaats Westerveld gekomen om de laatste eer te bewijzen aan de president-directeur van de Kalkzandsteenfabriek te Hille- gom. de heer J. A. van Herwaarden. In' de aula werd het woord gevoerd door een der commissarissen van het bedrijf, de heer J. van Romunde, die namens de Raad van Beheer de carrière van de overleden president-directeur in korte trekken schetste. Spreker merkte o.m. op. dat de heer Van Herwaarden veel onrecht is aan gedaan, maar dat hij nu pas volkomen gerehabiliteerd is. De heer S. G. Jansen, adjunct-direc teur van de Katwijksche Kalkzandsteen fabriek, die aan het Hillegomse bedrijf gelieerd is, sprak namens het personeel. Uit naam van de overige medewerkers voerde de heer P. G. A. Hofkes, procu ratiehouder van d'e Hillegomse fabriek het woord. Een zoon van de overledene dankte de aanwezigen voor de getoonde belang stelling. Antwoord op vragen omtrent ontsnappingen De minister van Justitie heeft ge antwoord op schriftelijke vragen, hem gesteld door de leden der Tweede Kamer Vroiük en Wttewaal van Stoet wegen in verband met de recente ont snapping van „De Zwarte Ruiter" in het büzonder. Aan de heer Vrolijk heeft de minister medegedeeld, dat hij na zijn onderzoek naar de oorzaken van de recente ont snappingen gaarne zal overwegen of de resultaten van dit onderzoek en de daar uit te trekken conclusies voor medede ling aan de Kamer dan wel aan de Commissie van Justitie in aanmerking kunnen worden gebracht. Hij kan vóór de resultaten van het onderzoek bekend zijn op dit punt geen toezeggingen doen. Naar aanleiding van de vraag van jonkvrouwe Wttewaal van Stoetwegen over de mededeling van de Officier van Justitie in Den Haag, dat de directie van de penitentiaire inrichting te Schevenin- gen geen blaam treft bij de ontsnapping van „De Zwarte Ruiter" en dat de ont snapping moet worden gezien in verband met het huidige stelsel, merkte de mi nister op, dat de betrokken Officier van Justitie met „het huidige stelsel" niet heeft bedoeld het huidige penitentiaire behandelingssysteem, doch veeleer de in sluiting van ernstige misdadigers, die bovendien in meerdere of mindere mate geestesgestoord zijn, in een voor dit doel niet adequaat beveiligd gesticht. In zo verre vindt de ten aanzien van de onder havige uitlating door de minister in de Eerste Kamer geuite veronderstelling be vestiging in dit ambtsbericht. Voor 1957 becijferde mr. De Graaff de stijging der loonkosten op 3.3 tot 3.4 en de stijging van het kostenni veau op bijna 4J/2 Daartegenover stelde hij de te verwachten stijging van de industriële arbeidsproduktiviteit op circa 2 om te concluderen: „daar het prijsstabilisatiebeleid niet van de loon- zijde in gevaar mag worden gebracht, dient de huurverhogingscompensatie strikt te worden beperkt tot 2% van de loonsom. Voorts dient met incidentele loonsverhogingen de grootste terughou dendheid te worden betracht. Slechts op deze wijze kan worden voorkomen dat de loonontwikkeling in 1957 opnieuw, zo als in 1956 het geval was. zou leiden tot overbesteding en inflatie". Mr. de Graaff voegde hieraan toe: ..Ik hoop dat men zich in werkgeverskrin gen. wil realiseren, dat het voorgaande betekent een grote mate van discipline bij het loonbeleid. Het verslag van de Ned. Bank en de nota van de minister van Financiën hebben duidelijke taal gesproken. Het evenwicht tussen mid delen en bestedingen in onze volkshuis^ vesting is nog niet hersteld en men dient in 1957 de consequenties hiervan te trekken. Voor de loonpolitiek zijn deze conse quenties drieërlei: le de rechtensgel- dende loonnormen dienen zorgvuldig te worden nagestreefd; 2e. Men dient zich te houden aan de regels voor het loon beleid. genoemd in de regeringsnota van februari en 3e. Elk produktieprogram- ma behoort óók te worden afgestemd op de mogelnkheden, die er zijn om de hiervoor nodige werknemers tegen de rechtens geldende lonen aan te trek ken". Inzake de compensatie der huurver hoging onderschreef spreker het rege ringsstandpunt dat een verhoging van de huren voor oude en daarmede gelijk gestelde woningen met 25 noodzake lijk is. Daarbij betreurde hij het dat men er van regeringszijde nog altijd niet toe gekomen is een programma op te stellen voor het verder te volgen huurbeleid. Blokkering van de huurverhoging zou volgens hem onrecht doen aan alle ver huurders van woningen. Sprekende over de nieuwe Europese verdragen zeide mr. De Graaff dat op sociaal terrein ,de Nederlandse regering wel zeer ver gegaan is bij de tegemoet komingen aan Frankrijk. Hij noemde de langzaam-aan-actie in de Limburgse mijnen „ongebruikelijk en onbetamelijk", omdat hiermede het overleg werd doorkruist in de Mijn- industrieraad. Tenslotte zei mr. De Graaff: „Zodra er opnieuw enige ruimte zou komen voor verhoging van het reële loon, zal in de eerste plaats moeten worden gedacht aan vermeerdering van het vrij besteedbare, loon, waarbij spr. denkt aan het verband met een voort gaand huuraanpassingsbeleid en aan eventuele verplichtingen voortvloeiende uit het EEG-verdrag. Naar zün stellige overtuiging staat de werknemer in het algemeen afwqzend tegenover een verder solidariteitsbeslag op zijn loon ten gunste van nog grotere „sociale zekerheid". Bü hoger loon is er bovendien meer kans op produktiever- hoging dan bü stqging van het inhou dingspercentage op het loon. En uit de vergroting van de produktie moeten de knikkers komen die minister Suurhoff nodig heeft om zün plannen tot uitvoe ring te brengen!" fleurig, flatteus Dclutlll Truitje In nieuw twee-kleurig patroon van zuivere 2-draads wol, aangeknipte mouwtjes metaangebreide manchetten. Ronde elastische hals opening zonder knopen. In diverse kleurencombinaties. Voor de leeftijden van 2 t/m 9 jaar, vanaf 5.95 Wevenit rokje, zuivere wol, met af- knoopbare bretels. Veerkrachtige taille- boord. In de moderne vigoureuxkleur grijs. Voor de leeftijden van 3 t/m 9 jaar, vanaf 9.45 VRAAGT als Hoog loon en vergoeding voor reiskosten. Aanmelden dagelijks van 8.305.30 uur en 's zater dags van 8.30—12.30 uur HERENGRACHT 84, LETDEN. |lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ 1 Wij vragen een MAISON ZURLOH LEIDEN lili'l il.il ll I''||!| II liilil ll IlII'I iI IiIII il li |i!l ll.l'li l ll Iilill.ll mil II |!IH u H!|:!HI.|;,IH,||'!| l :ie" GEVRAAGD voor direct of later flinke in herenconfectie- en bedrijfskledingzaak. Leeftijd plm. 16 jaar. Schriftelijke soil. bur. v. d. blad onder nummer 221. Doe als ik en kom bij Samsom werken op de afdeling binderij en pafüerwaren. Je hebt er schoon en afwtwefend werk en je verdient er een goed loon. Het loon bedraagt per uur voor meisjes van 15 jaar 42 ct, 16 jaar 46 ct, 17 jaar 49 ct, ingaand het kwartaal na de ver jaardag. Bovendien een flinke prestatiebeloning. Inlichtingen en aanmeldingen afdeling Personeelszaken. N. Samsom n.v. Alphen a/d Rijn Telefoon 2601

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 11