Lucky' Ajax moet nu nog slechts met Fortuna '54 rekening honden Laga wint het hoofdnummer Delfts ADO promoveert naar eredivisie PELLIKAAN EN HOOLBOOM UIT KEUZE-COMMISSIE Njord eindigt op de vijfde plaats Weer Varsity met Varsity-weer ,«4.1» Ijf* ipf i y v e 96ste Jaargang Maandag 6 mei 1957 Derde blad no. 29128 Nederlaag van Lenstra c.s. bij Sparta „Lucky Ajax".Gelukkig Ajax. Sinds enige weken draagt de roodwitte hoofdstedelijke ploeg dit troetelnaampje van Vrouwe Fortuna. Een hele reeks 1 0 overwinningen, met de winnende tref fer in de laatste minuten. Ook deze zondag heeft voor de Ajacieden een allerminst onfortuinlijk verloop gehad. Weliswaar konden zij het in de Meer tegen VVV niet verder brengen dan een 1 1 spel, maar een pleister op deze, overigens niet al te zeer schrijnende wonde, was de neder laag van concurrent Sportclub Enschede bij Sparta. Moesten de toeschouwers op deze koude voetbal-zondag in mei af en (oe hui verend in hun kragen duiken bU de uitbundige hagel- en regenbuien, in het Haagse Zuiderpark had men daar geen last van. Het groenwitte ADO won met 30 van de Graafschap en werd daarmee kampioen van de le divisie A. De Hagenaars promoveren (vrijwel zeker in gezelschap van Blauw Wit) naar de ere-divisie en zullen daarin naar alle waarschijnlijkheid de plaatsen van Willem 2 en Eindhoven gaan bezetten. hervatting namen de Eindhovenaren door Snoek opnieuw de leiding, maar Willem 2 trok tenslotte toch ien ver diend» aan het langste eind, want Van Elderen en Koopal vonden elk nog een keer het Eindhovense net. Willem 2 heeft overigens nog een heel kleine kans om de dans te ont springen en in dat geval ten koste van Elinkwjjk, dat bij Rapid JC met 21 op de fles ging. Deze ontmoeting trok in Kaalheide een voor het betaald voetbal verbijsterend klein aantal toe schouwers van 1500 en de wegblijvers hebben beslist geen ongelijk gekregen. In de eerste helft was het spel beslist onaanzienlijk. Na de rust nadat Adang de Limburgse ploeg de leiding had ge geven, kwam er meer tekening in het spel van Rapid JC. En toen Bischop er 20 van had gemaakt, was de zaak wel bekeken. Dat Westers kort voor tijd met een 20 meterschot de Utrechtse eer redde, kon de Limburgers niet meer deren. Zwakste zusjes Eindhoven en Willem 2, de zwakste zusjes in de ere-divisie, speelden gister middag tegen elkaar en het was aan het spel van beide ploegen duidelijk te zien hoe het komt, dat zjj onderaan de rang lijst vertoeven. Eindhoven nam door Louers de leiding, maar liet zulk sloom spel zien, dat het werklustiger Willem 2 door Koöpal op 11 kon komen. Na de Grotere strijdlust van Sparta (Van onze speciale verslaggever) Diegenen van de 20.000 toe schouwers. die gistermiddag het Sparta-kasteel bevolkten, die ge komen waren om de 37-jarige Abe Lenstra zijn mogelijke kans te zien verdedigen voor een plaats in het Nederlands elftal voor de wed strijd tegen Oostenrijk, zijn bedro gen uit-gekomen. De Enschedese Fries liet alleen in de eerste helft enkele malen zien wat hij alzo met de bal kan doen, maar verder liep hij wat doelloos te niksen en te mopperen op zijn medespelers, zijn tegenstanders en de scheidsrechter. De harde bewaking van Hans de Koning bleek te veel te zijn voor het niet bijster beste moreel van Abe, die bovendien toonde niet al te goed in conditie te ziin. ABE LENSTRA mopperen Trouwens, de gehele Enschede- ploeg viel tegen. Het spel van de textielmensen miste frisheid, de combinaties werden, alsof men aan het trainen was. op het gemak in de breedte uitgesponnen en zo kreeg men geen moment de indruk dat hier een ploeg aan het werk was. die (zij het dan niet zo n heel grote) nog een kans op de titel, in ieder geval op de tweede plaats had. Dan deed Sparta het heel wat pittiger, waarbij, zoals gewoonlijk, de nodige overtredingen werden begaan. Het speltype van de Rot terdammers is nu eenmaal aan de harde kant. In de eerste helft ontstond het meeste gevaar voor de Sparta-ves te. maar het geluk was niet met Enschede. Moddejonge liet een vrije kans onbenut, een schot van Abe belandde tegen het houtwerk en kort voor de rust wist een van de Rotterdamse achterspelers val lend het leer uit de doelmond te werken. In de tweede helft bleek Ensche de zijn opstelling te hebben gewij zigd. met het gevolg, dat geen van de spelers op het laatst meer wist waar of wat zijn plaats was. Deze .geordende wanorde" was een kolf je naar de hand van de Sparta-de- fensie. Ook de aanvallen van de Rotterdammers werden gevaarlij ker en Geel wist op een prima pass van Wim v. d. Gijp de score te openen. Ondanks geschutter van Rinus Terlouw kwam de voorhoe de van Enschede er niet meer aan te pas en tenslotte stelde de jeug dige De Vries de Sparta-zege vei lig door met een handig boogschot doelman Van der Wint voor de 2de maal naar het net te sturen. Sparta verdiende deze overwin ning door zijn grotere strijdlust. Met vijf punten achterstand op Ajax (en nog slechts drie wedstrijden te spelen) kunnen Abe Lenstra c.s. hun kansen op de titel dit seizoen wel goedenzag zeggen. Rest nog Fortuna '54, dat met 12 bij NOAD won en daardoor zijn achterstand op Ajax terug bracht tot drie punten. Maar ook de sterrenploeg van Joosten dient dus op een struikelen van de Ajacieden te wachten, wil zij nog een spannend slot aan deze competitie in de eredivisie rijgen. Ook de ontmoeting tussen Ajax en VVV kreeg pas in de tweede helft enige kleur. Voor de rust was er geen vaart in het voorhoedespel. In de aanval van de Limburgers werd Faas Wilkes sterk ge mist en bij de hoofdstedelingen was Bleyenberg lang geen 100 procent. Na de hervatting liet hij zich dan ook ver vangen. In het tweede deel kwam Pietje van der Kuil evenwel op dreef en tenslotte kon op een lange pass van de interna tionale rechtsbuiten invaller Ouderland de stand op 10 voor Ajax brengen. Het leek er even op, dat de leiders van de ere-divisie opnieuw een wedstrijd met deze score zouden gaan winnen, maar kort voor tijd bracht linksachter Steeg met een dreunend schot VVV naast de Ajacieden, die uiteindelijk nog blij mochten wezen met deze 11 stand, want in de laatste minuten speelden zich uiterst moeilijke momenten af voor het heiligdom van Pieters Graafland. Tien minuten voor het einde moest Piet van der Kuil het veld verlaten voor een knieblessure. Cor v. d. Hart scoort Fortuna '54 boekte een zuinige zege by NOAD en het grappige was hier, dat Cor v. d. Hart een doelpunt scoorde. Onze nationale spil maakte zich in het begin zo kwaad over het feit, dat de Tilburgers door een mis rekening van De Munck de leiding konden nemen, dat hij van plaats ver wisselde met de kleine Notermans, ROEIEN. Varsity-uitslagen Oude Vier (hoofdnummer): 1. Laga 11 min 42 5 sec.; 2 Aegir 11 min. 12 sec 3. Nereus; 4 Triton; 5. Njord; 6. Argo Jonge acht 2: 1. Laga 6 min. 28 sec 2. Njord 6.50.0; 3. Nereus. Overnaadse twee: 1. Nereus 8.28.0; 2. Triton 8.46.6; 3. Njord. Jonge vier: 1. Triton 7.14.0; 2. Argo 7.20.2; 3. Aegir; 4 Skadi; 5. Njord; 6 Nereus; 7 Laga. Overnaadse skiff: 1 Njord 8.57.4, Skadi; 3. Laga. Lichte Vier: 1 Nereus 7.34.0; 7.39.0; 3. Aegir; 4 Skadi. Jonge twee: 1. Laga 9 36.0; 2 Aegir 9.57.0. Gladde skiff: 1. Njord 8.26.4; 2. 8.44.0. Overnxadse vier: 1. Njord 8.38.0; Laga 8.43.0; 3. Nereus; 4 Skadi (gezon ken) 5. Aegir. Lichte acht: 1. Ae?ir 6.52,4; 2. Skadi 7.04.0; 3. Njord. Jonge acht 1: 1. Triton; 2. Njord; 3. Laga; 4. Nereus; 5. Argo. Zaak Piet van der Kuil welke laatste overigens ook als stopper aardig uit de voeten kon. Van der Hart ging min of meer als tweede midvoor fungeren en scoorde na 24 minuten spelen in de tweede helft de gelijkmaker, welke gevolgd werd door het winnende doelpunt van Carlier. GVAV veroverde in de wedstrijd tegen BW een 3—1 voorsprong, maar mocht achteraf blij zijn, dat het tenslotte nog met 3—2 won, want in de laatste minu ten miste van Hintum nog een straf schop voor de Bossche club. Ook DOS kwam in de wedstrijd tegen Amsterdam met 3—1 voor te staan en ook hier wisten de bezoekers kort voor tijd hun achterstand te reduceren tot 32. Dat laatste Amsterdamse doelpunt, gescoord door Fijen, werd echter twee minuten voor tijd geboren en toen was het voor de Zwarte Schapen al te laat om de Utrechters hun verdiende zege te ontnemen. Feyenoord had in Maastricht tegen MVV een behoorlijk technisch overwicht, maar speelde zo ongeïnteresseerd, dat het niet tot doelpunten kon komen. Ook de thuisclub slaagde er niet in te scoren. PSV maakte in zijn uitwedstrijd tegen NAC een zwakke indruk. De Bredase club won met 3—0 en met deze cijfers werd haar overwicht nog maar matig uitgedrukt. Noodiveer: nieuw Varsity-record (Van een speciale verslaggever) Sinds het begin van de Varsity in 1878, heeft men er geen gekend waarbij het weer roeiers en organisatoren meer in de steek gelaten heeft als juist dezt zondagmiddag. Het onstuimige water en de harde wind tegen maakten het op- roeien haast onmogelijk. Men was dan ook regelmatig op het tijdschema ten achter. Herhaaldelijk kon men ploegen zien, die bij het oproeien eerst de boot langs de kant maar eens boven de hoofden namen om het binnengelopen water weer kwijt te raken. Zelden ook, is er op een roeiwedstrijd in Nederland zoveel gesnoekt als op de Varsity 1957. Tenslotte mag nog een opvallend feit worden genoemd en dat is, dat op een enkele uitzondering na alle ploegen, die op boei! startten, ook als eerste eindigden. Om 5 minuten voor half vijf,.dus 25 minuten te laat. begon men met hec Hoofdnummer. De sterke wind mee, eiste de uiterste concentratie van de roeiers, terwijl bovendien dit slechte weer een natuurlijke zeef bleek te zyn voor de goede en minder goede ploegen. Reeds kort na de start nam het Amsterdamse Nereus de leiding. Een staaltje overi gens waarop Nereus het alleenrecht blijkt te bezitten, want dit deed men nu reeds 3 Varsity's zo. Laga echter bleef goed volgen, terwijl ook Triton aanvan kelijk in dit veld goed kon meekomen. Steeds verder liep Nereus uit, maar al tijd bleef Laga de Amsterdammers op de hielen volgen Een scherpe aanval op 1000 m. door Laga ingezet, werd door de Amsterdammers goed opgevangen. Toch bleek bij de Nereusploeg door dit constante schaduwen van Laga onrust in de boot te ontstaan. Een snoek op ongeveer 1300 m. van Nereus, was vol doende om Laga gelijk te brengen.. An dermaal herstelden zich de Amsterdam mers uitstekend. Nereus kon zelfs noog- maals de leiding nemen, toen het door de slechte weersomstandigheden ook in de Laga-gelederen wat. begon te romme len. Maar met een enorme lange haal en een snelle recover wisten de Delfte naren deze voorsprong na een felle boord aan boord race, over enkele honderden meters te niet te doen. Inmiddels was het in de achterhoede, want er was licht tussen de beide leiders en de ove rige ploegen gekomen, Aegir gelukt Triton te passeren, waardoor steeds meer achterop geraakte. De Groningers trachtten ver binding met Nereus en Laga te krijgen, om te trachten volgens het be kende recept van twee honden vechten om een been en de derde loopt er mee heen, te forceren. In de voorhoede 'duur de de strijd onverwoed door. Opnieuw snoekte de twee van Nereus. Nu vond Laga het welletjes en strafte deze fout af door er ontembaar tussenuit te trek ken. Nog was de strijd niet beslist, want op de 2300 m. zat er voor Nereus theo retisch nog een kans in. Toen Nereus echter voor de zoveelste maal niet tegen het woelige element, het golvende water, bestand bleek, la gen de Amsterdammers nagenoeg stil, zodat het voor Aegir niet lastig was de tweede plaats over te nemen. Laga kon zyn overwinning veilig stellen door een eindspurt, die het karakter droeg van een zeer voorzichtige spurt, om vooral toch maar geen fout te maken. De overwinning kwam tenslotte bjj die ploeg terecht, die tegenover deze weers omstandigheden de beste techniek kon plaatsen. Laga had 11.04.4 voor deze 3 k.m. nodig, terwijl Aegir. dat tweede werd, er 11.12. over deed. BIJNUMMERS. Ook in de bijnummers ontbrak het niet aan spanning. Het nummer Jonge Acht I bracht na een zeer felle strijd, tussen Triton en Njord. een voor achten Triton gedecideerde Triton-overwinning. Op de eerste kilometer gelukte het Njord, zoals ook in het Hoofdnummer Laga, Nereus wist te schaduwen. Triton op een '2 lengte te blijven volgen Maar Triton maakte geen fouten. Het wist zich op de 1250 meter van zijn tegenstander te ont doen om in een tijd van 6,43 als eerste over de finish te gaan. Njord werd twee in de tijd van 6.49. In het jongste nummer, de Overnaadse Vier, kwamen Njord, Nereus, Laga, Aegir en Skadi aan de start. Hier roeide maar één ploeg en dat was Njord. Zeer constant en onhoud baar voor de overige ploegen roeiden de Leidse studenten op de finish aan. Géén der tegenstanders bereikten dat technisch niveau, dat de Nord over naadse vier naar een ruime overwin ning voerde. In een tijd van 8.38 ein digde men als eerste vóór Laga, dat voor deze afstand 8.43 nodig had. Hoolboom De commissie van onder zoek heeft het dagelijks be stuur van de KNVB rapport uitgebracht over de beruchte en onaangename kre^tle Van der Kuil. Het bondsbe- stuur heeft daarop het vol gende communiqué uitgege ven: ..Het bondsbestuur heeft' besloten, dat de heren Hool boom en Pcllikaan. (resp. voorzitter en lid van de keuze-commissie van de KNVB - sportred.), zich met ingang van 6 mei uitsluitend zullen kunnen belasten met het werk van de teehni- Pellikaan sche commissie. Tevens zal met ingang van dezelfde datum dc voorzitter van de technische commissie (de heer Kruyver - sportred.), voorlopig worden belast met het voorzitterschap van de keuze-commissie. De mogelijkheid van hét aanstellen van een coach voor het Nederlands elftal zal door het sectiebestuur betaald-voetbal worden onderzocht. Voorts wordt ern stig door dit sectiebestuur in overweging genomen een nieuwe regeling te treffen ten aanzien van de invallersbepalingen". Het bestuur van de KNVB wenste op dit communiqué geen commentaar te verstrekken Onze sportredactie tekent hierbij het volgende aan: Met het verwijderen van de heren Hoolboom en Pellikaan uit de keuze commissie onderschrijft het bestuur van de KNVB. dat er in de wedstrijd NederlandBelgië een poging is gedaan het uitvallen van de niet- geblesseerde Piet van der Kuil in scène te zetten. Gezien het laakbare van deze po ging, welke de naam van ons voet bal in het buitenland ernstig heeft geschaad, hadden icij van de KNVB krassere maatregelen verivacht. Men heeft echter kennelijk de eerder ge noemde heren, die ongetwijfeld hun verdiensten hebben gehad voor het Nederlandse voetbal, niet botweg de deur willen wijzen. Maar in feite komt het er wel op neer. Men kijke slechts naar het in 't communiqué gespatieerde ivoordje n e n" belasten met het technische werk. „Kunne n", m.a.w. de KNVB heeft voor deze heren het pistool op tafel gelegd: trek U uit eigen bewe ging terug en houdt de eer aan U zelf De heer Pellikaan heeft dit in middels gedaan. De heer H. Pcllikaan heeft zaterdag avond tjjdcns een onderhoud met een onzer verslaggevers medegedeeld, dat hjj niet van plan is werkzaamheden te verrichten voor de technische com missie, noch enige functie in de bond of een vereniging te vervullen. l)e heer Pellikaan acht zich door het bestuurs besluit ernstig in zijn eer aangetast en zei dat hij. na deze ervaring, in geen enkel opzicht meer iets met de voetbal sport te maken wil hebben. „Voetbal heeft voor mij voor honderd procent afgedaan", waren zijn woorden. De heer H. P. Hoolboom deelde ons mede. dat hij de beslissing van het bondsbestuur van de KNVB telefonisch van de heer Hopster heeft vernomen en dat hjj zijn houding zal bepalen nadat hij een nadere motivering van het dat zij zich uitsluitend zullen „k u n-bondsbestuur zal hebben ontvangen. Mét spanning werd uitgezien naar de verrichtingen van de nieuwe Varsity- telg Skadi in het nummer Jonge Vier. Hier kwamen 7 ploegen aan de start. Op de eerste 800 m. deden de ploegen niet veel voor elkaar onder een rukte men in een gesloten veld op de finish af. Dan leidde het Wageningse Argo met een tafje, om het volgende moment Triton met dezelfde lengte te zien leiden. Al spoedig kwam er wat meer tekening in de strijd. Argo en Triton liepen samen meer en meer uit, terwijl Aegir en Skadi om resp. de derde en vierde plaats streden. Argo leidde op de 1100 m. met miniem verschil op Triton. Een snoek bracht Triton de leiding, die men dan ook niet meer afstond. Wel kwam Argo nog terug, doch de Wageningse Studen ten konden niets anders doen dan toe zien hoe Triton eerste werd. Zelf moest men met de tweede plaats genoegen nemen. Het nummer Lichte Acht werd een Groningse aangelegenheid met Skadi op de tweede en Njord op de derde plaats. Stemming bleef opperbest (Van een onzer verslaggevers) Een oude traditie vorig jaar door overvloedig zonneweer lelijk verstoord is in ere hersteld. Het was er weer, zondagmiddag aan de boorden van het Amster damRijnkanaal, het geliefde hondeweer van de Varsity, bekend van de vroegere Hemelvaartsdagen. Het was er weer: in optima forma. Brede en onstuimige golf slag dit jaar met witte krullen op de toppen van een aanjagende felle noorden wind een Varsity-terrein compleet met alle roeivlaggen, strak en stijf in de bolle wind, herschapen in een kleiachtig moeras, een eretribune met losgeslagen zeilen en een overvloed van warme dranken en dito worstjes. Maar ook de tome loze pret bij de duizenden aan de finish om de hoogopgevoerde studentikoze kolder, de hoempamuziek van de Veermannen en de „drama's" op het kanaal zelf. Ronduit beesteweer was hetcgisteren by de Varsity. Sneeuw- en hagelbuien aan de lopende band. Af en toe flauw opge fleurd met een schraal zonnetje. Koude windvlagen, waardoor je tot op het bot verkleumde. En als altijd de talloze jonge supporters, die wellicht om warm te blij- Laga's Oude Vier gaat als win naar door de finish. m am#* ven, dit jaar „Schiedam" boven de cola's prefereerden. Velen hunner verkeerden al vóór het eerste nummer in een sterk labiele toestand en zó was het weer echt Varsity met Varsity-weer. En als van ouds een gezellige reünie, weer of geen weer. Ze waren er zondagmiddag in veel voud: de strooienhoeden met de roeilin- ten, de stukgeslagen randen, de door kromme wandelstokken toegetakelde jas sen ende meisjes, dit jaar dik-inge- pakt en met plompe kleischoenen, zich nauwelijks distanciërend van de wir- warrelende op-en-neer golvende studen- tenklitten. Stemming en entourage, zij bepalen de Varsity-sfeer. Hoewel: stemming is er altijd bij zon en bij regen en bij welke overwinning ook. En voor de entourage zorgt het duizendkoppige reunistenkorps, veelal met vrouw en kinderen, om „te laten zien. hoe ze zelf vroeger Varsity vierden". Heel vroeger, vóór 1900, in Lei den, daarna in Haarlem en op het Zweth en toen lange, lange jaren op het Noord zeekanaal en op de Bosbaan, voordat de studentenroeiwereld naar Jutfaas trok. En altijd dezelfde partners: Njord. Laga, Triton, Nereus Aegir en Argo. Argo Wageningen als unicum, nog nim mer een Varsity winnend! Toch gaf Varsity '57 een klein nuance verschil te zien Wel neen. niet in de partners van het aloude hoofdnummer, de Oude Vier. Daaraan wordt (dat is mos!) niet getornd, maar bij de franje nummers. Daar deed Skadi van de Eco nomische Hogeschool in Rotterdam dit Jaar voor het eerst ztfn schoorvoetend Nederlandse amateurelftal Het voorlopig Nederlands amateur elftal, dat woensdag a.s. te Winschoten (terrein BW) een wedstrijd speelt tegen het Gronings elftal, is als volgt 'samen gesteld: Doel: Wetzels (Maurits). achter: Van Bruggen (DFC, aanvoerder) en Claus (Helmondia '55), midden: Paule (HVC), Blom (WW) en Ten Braak (HRC); voor: Elfring (Robur et Velocitas), Fa bels (Be Qiuck Gr.) Verhoeven (Lug- dunum), Kerkhofs (Maurits) en Van Gaans (MOC). De voetbalwedstrijd tussen Oos tenrijk en Zweden, welke te Wenen is gespeeld, is door het Oostenrijkse elftal gewonnen met 10. Deze stand was bij de rust reeds bereikt. entree. Nog revolutionairder: ln het Var- sitv-program staan vermeld «voor 11 en 12 mei) de lustrumwedstrijden van de roeivereniging Phocas uit Nymegen. Skadi en Phocas er by, het is een vol slagen evolutie in de studentenroeiwe reld. Aan het hoofdnummer kwamen zij niet te pas, dat geeft geen pas, zei men op deze Varsity, met die merkwaardige studentenzelfverzekerdheid. Het is zó al erg genoeg, luidde het korte oordeel over Skadi en Phocgs. Reporter D. J. Bal bepaalt voar een groot deel de stemming, b.v. als hy lako- niek aankondigt „Skadi heeft by het nummer overnaadse skiff een aanva ring". Dan is het of Dante voor de hel staat en als hy dan even later lakoniek rondroept „Skadi is gezonken", dan is het inferno realiteit. Want op zo n Var sity levert alles wat mis loopt, van een eenvoudige snoek van wie ook tot aan een complete ondergang van een ploeg in dit ijskoude water de hoogste hilari teit op. We zijn bij de Varsity, moet ge weten. Als omroeper Bal voor de hon derdste keer een zekere mijnheer Stuiver gelast bij de finishtoren te komen en die mijnheer houdt zich constant oost-In disch doof, dan is dat een punt van ple zier op de Varsity. En als een van de tribuneplanken het begeeft, steekt er een storm van loeiende pret op Als bij het hoofdnummer tot twee keer toe. een valse start wordt waargenomen, viert de lachlust aan de kant hoogtij. Als tqt twee keer toe Argo in het hoofd nummer leidt, barst er een hartstochte lijk geloei op. En als ten slotte Laga vóór Nereus wint, barst er een complete veld slag tussen nummers een en twee los. Dan duwen Lagaaiers, Nereusmensen, gekleed in de golvende ijskast, öf ten slotte, als de Oude Vier van Laga wèr- kelyk winnaar is. dan gaan de Lagaaiers bij troepen te water met of zonder kle ren, dat is om het even. Vraag niet, hoe veel longontstekingen er morgen mis schien geteld worden Neem b.v. die arme Oude Vier uit Delft. Moe geroeid, „in 'n vies watertje", zoals dat heet, krachteloos geworden door een enorme inspanning, maar door een zwerm uit gelaten kanaalzwemmers zegevierend met boot en al kopje onder gedompeld. Om te yzen van plezier! Welnu, dit is Varsity, dat is de sfeer, die ge niet begrijpt, als ce de Varsity niet vat. Dat is uniek in den lande, dat is groots in zyn soort. Of. om het met een Njordlid te zeggen, die van een Laga- man moest horen, dat Njord voortaan wel in Leiden kon blijven: „Wjj in Lei den, wij hebben de beste kroeg kerel en die wint al jaren achtereen

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 5