ss Vlees hoort erbij Loop der bevolking te Leiden SLEU Wek de gal in uw lever op smaken SLAVINKEN heerlijk! ENIGE KEUKENMEISJES MAANDAG 6 MEI 1957 IN DE WEEK VAN 25 AFRIL T/M 1 MEI 1957 GEVESTIGD F. Slyper en fam, adm. ambtenaar, G. Kasteinstraat 59; A. Kersbergen en faim, Haarlemmerweg 12; L. H. Spring in 't Veld en fam, straatmaker, Houtmarkt 13; W. A. van Strlen-Driiessen en fam, Prinsenstraat 35; S. M. Schotanus-van Emmen en faan, Hoflaan 179; D. A. J. Hendriks en fam., binnenhuis-architect, NoordeindespMn 8a; H. J. Wllbers, vertegenwoordiger .Sumatra- straat 116; S. J. van der Hulst, banketbak ker, Apothekersdijk 32; A. J. F. M. Kien- jet Da Costastraat 83; G. A. J. Holltsdag., kelner, Lijsterstraat 28; J. L. van der Post, stoker, Levendaal 91; M. A. Sprenger van Eyk, J. van Goyenkade 13; J. G. Gobets, kantoorbediende, Mamixstraat 32; M. K. M. van den Bergh, kantoorbed., a.b. Haag- weg achter 57; I. Klebe-Sciheirer, a.b. Utr. Jaagpad t.o. 60; C. A. M. van der Mey, hi. d.h. Apothekersdijk 32; H. M. Kouprie, li- verpleegster, a.b. einde Mari npoel str a at A. J. Voskuil, ambtenaar PTT van 't Hoff- straat 42a; B, L. de Lange-Kern, Fred, van Eedenlaan 41; X. van Katwijk, Hoflaan 68; D. Venlnga, militair, Sophiaatraat 01b; M. E. M. van Buuren-Juffermans, Hoflaan 197; G. Llefmann, Merelstraat 28; W. F. Meijer, radarspecialist, H. de Vriesstraat 61 E. de Beus, analiste, Witte Singel 58. VERTROKKEN G. L. F. Cloos en fam. van Vondellaan 14 naar Venezuela; J. Grobbe en fam, van J. de Wittstraat 2, naar Nleuw-Zeeland; J. F. Hageman en fam, van Oude Vest 1. naar 's-Gravenhage, Leyweg 827; J. B. Goedhart en fam, van Sumatrastraat 1116, naar Canada; M. Mennes-Laimers en faun, van Hoge Rijndijk 30, naar Middelbairgi, Nadorstweg 12; J O. TJoa en fam, van Schelpenkade 45, naar Rotterdam, Melis- santstr. 55; J. Brodalski en fam, van Ma- rlslaan 43. naar Meerssen, Villa Klein Vais Chartel 18; S. Platteel en fam., van Nw. Beestenmarkt 8, naar Zoeterwoude, Hoge Rijndijk 313; C. S .F. C. M. ten Cate- Smeets, van Wasstraat 72, naar 's-Graven hage, Valkenboskade 633; M. C. B. Hoek stra, van Kanaalweg 86, naar Zaltbonimel, Gamersestraat 45; A. A. Schouten, v. Mors- weg 154a, naar Rijnsburg, Burg. Meijboom straat 23; J. Do zijvan C ai andstraat 63, m. Weesp, Juli ana straat 34; J. F. M. Poos, v. Roodiborstetr. 28, naar Oegtstgeest, Ende- feesterstraatweg 9; B. B. J. van Kuijk. Lijs erstraat 14, naar Oegstgeest, Regentesse- laan 40; E. Sohilthulzen-de Winter, van Naohtegaallaan 11. naar Wijk ca, Hoge Maasdijk A26; A. Pielanen. van Houtmarkt 13 naar Alkemade, Zuldweg 11a; M. van Polanen, van Oranjegracht 139, naar H!a- zenswoude. Molenlaan 7; J. M. Sommellngi, van Anna Paulownastr. 28, naar RJjnsburg, Vliet ZZ 58; S. Star, v. 3 Octobers tra at 49, naar Rijnsburg, Oegstgeesterweg 3d; E. Plooij-Poot, van Hoge Morsweg 29, naar Den Helder, Ruyghweg 176; C. D. Ferrin, van Rijnsburgerweg 18, naar Eindhoven, Dion de Karthulzerstr. 6; E. C. Gonie, van Maredijk 57, naar Delft, Binnen watersloot 24; P. Huisman, van Rapenburg 94, naar Zuid-Afrika; A. M. Pottasoh-de Groot, van Hogewoerd 27, naar Ver. Staten van N. Amerika; Th. M. van Dorp, van Kanaal straat 29. naar Leiderdorp, Hoofdstraat Uil Y J. P. Monod d'e FroidevMe, van de M. v. Streefkerkstraat 10, naar Amsterdam, de Lairessestraat 76 hs.; E. M. Drost, van de M. van Streefkerkstraat 2, naar Utrecht. A. Diepenbrockpleln 11; C. P. M. Pont-de Heiden, van P. de la Courtstraat 21, naar Tilburg. Ringbaan Noord 22; P. Brohm, v. P. de la Courtstraat 65. naar Utrecht, Ou de Kerkstraat 20; J. G. Teske, van 3 Oc- toberstraat 68, naar Leidschendam, Veur- sestraat 260; N. A. van Tilborg, van G. Dou straat la, naar 's-Gravenhage, v. d. Heem- straat 264; J. Brandt, van Leemansstraat 33 naar Delft. J. W. Frisoplein 29; M. L. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Antoon Gerard, zn van. A. G. van Leeu wen en M. J. Zitman; Cornells Nlcolaa®, zn van D. W. Banning en A .W. J. van den Brink; Gerardus Adrlanus, zn van A. van Vliet en P. M. van Amsterdam; EQlsabeth Catharina, dr van A. J. ter Laak en T. Duivenvoorden OVERLEDEN J. Dool, 79 Jaar, huisvr. van W. F. van der Reyden; J. van Kempen, 9 Jaar, zn; J. H. Hoevink, 9 maanden, zn. van Rijnsburgerweg 10, naar 's- Gravenhage, Kruisbeklaan 10; N. Diekhuis, van Ry.nsburgerweg 10, naar Rotterdam! Dordtschelaan 186b; W. Thonus-van Zijl, van Merelstraat 21, naar 's-Gravenhage, van Galenstraat 18; W. Bos-Hultera, van Woonwagenkamp, naar Tlel, woonwagen kamp; H. J. Heshusius, van PI oresstraat 8. naar Wassenaar, Berkheitstr. 40; J. Koole van Balistraat 63, naar Den Helder, Bui tenhaven 5; J. Huizing, van Bilderdijkstr. 8 naar Rotterdam, Bentinoklaan 39c; A. C. M. Ruhe, van Witte Singel 79, naar Grarvenhage, Emmastraat 69. Vakantiesluiting kruideniersbedrijven COOP. VOORUIT HEEFT BEZWAREN Het bestuur van de Coöp. Vooruit heeft zich in een schrijven tot het Col lege van B. en W. gericht, waarin het bezwaar maakt tegen de wijze, waarop de Leidse Kruidenierscentrale en de Ver. Leidse Melkhandel een vakantiesluiting voor deze bedrijven menen te moeten proclameren. Zonder dat enig overleg met de Coöpe ratie is gepleegd, werd het bestuur een aantal kaarten toegezonden, waarin werd medegedeeld, dat, behoudens goedkeu ring door het gemeentebestuur, voor de tien Coöp. kruidenierswinkels een slui- tingsweek is vastgesteld. Alhoewel het bestuur te allen tijde bereid is tot overleg omtrent het treffen van maatregelen inzake een vakantie regeling voor de kruideniersbedrijven, moet het toch ten sterkste protesteren tegen deze wijze van handelen, waarbij aan de Coöperatie zonder meer een vakantiesluiting wordt opgelegd. Het bestuur grondt zijn bezwaren o.m. op de overweging, dat de meerderheid van zijn personeelsleden de vakanties reeds heeft vastgesteld en dat het op zeggen van afgesproken reistochten, pensions, e.d., afgezien van persoonlijke teleurstelling, ook vaak nog financiële schade kan betekenen. J. P. Ouwerkerk koninklijk onderscheiden Vandaag herdenkt de heer J. P. Ouwerkerk het feit. dat hij vijftig jaar geleden bij de kettingfabriek van de Kon. Ned. Grofsmederij in dienst trad. Ter gelegenheid van dit gouden jubileum had hedenochtend een hartelijke huldi ging plaats. De burgemeester, jhr. mr. F, H. van Kinschot, ontving de jubilaris en diens echtgenote in het Stadhuis en sprak zeer waarderende woorden. Aan het slot van zijn toespraak deelde spre ker mede, dat het H.M. de Koningin had. behaagd de heer Ouwerkerk de bronzen ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, te verlenen. De adj. directeur van de Grofsmederij, ir. K. Bouman, wenste hierop de jubila ris geluk met de zo juist ontvangen onderscheiding en trad in nadere bijzon derheden over de mooie staat van dienst van de jubilaris, die thans als vormer in de gieterij werkzaam is. De naam Ouwerkerk, aldus spreker, heeft in de gieterij een zeer bekende klank, omdat verschillende familieleden van de jubila ris in het vormersvak hebben uitgemunt. De jubilaris, die op 13-jarige leeftijd in de gieterij als leerlingvormer is begon nen, is in de loop der jaren gaan beho ren tot de beste vaklui in deze gieterij. Behalve dat hij een verdienstelijk vak man is, is hij tevens kernlid voor deze afdeling en bestuurslid van de perso neelsvereniging. Ook mevr. Ouwerkerk werd in deze hulde betrokken. Ir. Bou man overhandigde als blijk van waarde ring een enveloppe met Inhoud, een blauw herinneringsbord en het vererend getuigschrift van de Ned. Mij. voor Nij verheid en Handel. Tenslotte sprak de jubilaris woorden van dank. In de namiddag hebben de collega's van de jubilaris in de gieterij de heer Ouwerkerk gehuldigd. Chauffeur zonder rijbewijs reed twee wielrijders aan Omstreeks kwart voor vier gister middag veroorzaakte een Leidenaar als chauffeur van een personenauto zon der in het bezit te zijn van een rijbe wijs een aanrijding op de Rijnsburger weg nabij de Adriaan Pauwstraat, waarbij twee wielrijders werden ge wond. Door onbekende oorzaak raakte de auto, rijdende in de richting van het Station, met de achterbumper een rechts van de rijweg staande boom aan, waardoor de auto ging slingeren en vijf tien meter verder met de rechterzijde een andere boom raakte. De rechterzijde van de auto werd daarbij over de gehele lengte zwaar beschadigd. Ernstiger was, dat de auto op het rijwielpad terecht kwam en daar twee in de richting van het Station rijdende fietsers aanreed. Het waren een 13-arige. ongen en zijn 19-jarige zuster, wonende te Oegstgeest. De jongen liep een zware hersenschud ding en twee gebroken ribben op, het meisje vlees- en schaafwonden aan beide benen. De EHD bracht de slachtoffers naar het Academisch Ziekenhuis. BEEN GEBROKEN. Een zesjarige jongen, wonende aan de Boerhaavelaan, stak zaterdagmiddag omstreeks half vier plotseling deze laan over zonder op het verkeer te letten. Hij liep tegen een bromfiets, viel en brak het rechter onderbeen. De EHD bracht hem naar het Academisch Zie kenhuis. PTT-WERKWEEK VOOR HBS-ERS In de jeugdherberg „Zonnehoeve" te Blaricum wordt momenteel voor de leer lingen van de vierde klasse van de Gem. HBS het toekomstige Rembrandt- lyceum een wei-kweek gehouden, welke gewijd is aa nhet bedrijf van de PTT. Washington en Bonn vormen nieuwe „as" De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Foster Dulles, heeft zater dag voor de tweede maal tijdens zijn verblijf in Bonn een bezoek gebracht aan Bondskanselier Adenauer. Hij besprak de resultaten van de NAVO-conferentie. De meeste leden van de delegaties van de NAVO-landen schijnen van mening te zijn, dat Dulles het leiderschap van de Atlantische gemeenschap op zich heeft genomen en dat de leiding van de NAVO die vóór de Suezcrisis, zij het niet officieel, in handen lag van de Ver enigde Staten, Frankrijk en Groot-Brit- tannië in feite niet meer bij deze drie landen gezamenlijk berust. Deze waarnemers geloven dat deze lei ding verschoven is naar West-Duitsland en de Verenigde Staten, die als het ware een nieuwe as vormen. Als eerste resultaat hiervan en als een diplomatiek succes van Dulles en Ade nauer beschouwen zij de nadruk, die in het aan het einde van de conferentie uitgegeven communiqué wordt gelegd op de Duitse hereniging. ZWEMMEN Robben-successen te Parijs Tijdens internationale zwemwedstrij den te Parijs, waarvoor een damesploeg van ..De Robben'' uit Hilversum was uit genodigd, hebben onze landgenoten fraaie successen behaald. De vijf num mers waarin de Robben-zwemsters uit kwamen werden gewonnen door de Hil- versumse zwemsters 1 Op de 400 meter vrije slag legden Lenie de Nijs geen tegenstand van grote betekenis. Zij won dan ook gemakkelijk in 1 min. 14.3 sec. De Frangaise Daniele Hannequin werd tweede in 1.16.9. Op de 400 meter veijr slag legden Mary Kok en Judith de Nijs beslag op de eerste twee plaatsen. De tijd van Mary Kok was 5 min. 7.6 sec. Leidse Mixed Hockey Club Nu het seizoen ten einde is, kan één der oudste clubs van Nederland op de vooravond van haar 50-jarig bestaan terugzien op een verblijdend resultaat in de competitie. Weliswaar bleek de zo zwaar bevoch ten promotie naar de overgangsklasse het eerste herenteam onvoldoende te hebben geïnspireerd, zodat dit team resoluut naar de promotieklasse werd teruggewezen het tweede elftal heeft een veilige plaats in de tweede klasse bezet, terwijl het derde b(jna de top in de derde klasse wist te bereiken. Het vierde elftal, dat der veteranen, werd kampioen der afdeling en promo veerde naar de derde klasse. Leiden V eindigde midden op de volgende rang lijst. terwijl VI en VII broederlijk In de hogere regionen van hun afdeling zyn geëindigd. Dames I bracht het tot de derde plaats in de tweede klasse en al werd het twee de kampioen van de derde klasse, de zo begeerde promotie ging net aan de neus voorbij. Ook het derde dames elftal werd kampioen en scoorde in de eerste klasse onderbond 80 doelpunten tegen 1 tegen- goal; in de promotie-competitie was dit doelgemiddelde 10—0. Het vierde eindig de op de tweede plaats van de ranglijst en blijft met dames V nog in de onder bond spelen. De juniores tellen één kampioenselftal, n.l. het tweede jongensteam. Het eerste bereikte de derde plaats en ook de overige jongens-elftallen behielden een veilige basis voor het komende seizoen. Beide meisjes-elftallen hebben zich kranig geweerd, door serieus te oefenen en enthousiast te spelen. Zij moesten echter dit jaar nog al eens een veer laten ten behoeve van open plaatsen in de hogere teams. In de bekercompetities bracht slechts heren vier het tot een eervolle plaats, n.l. de halve finale voor de Tresling beker; de Leidse jongens mogen zich officieus districtskampioen noemen, door het HDM-adspiranten tournooi te win nen. Het hockeyselzoen is nu ten einde en het bovenstaande resultaat geeft alle aanleiding tot hooggespannen verwach tingen voor het komende jaar. PROMOTIE DAMES DRIE: (6—0) Na een klinkende overwinning op Ra pid (40), de vorige week, werd gisteren de return-wedstrijd gespeeld op het gast vrije terrein van Victoria te Rotterdam. Het koude weer en vooral de hagel die in de eerste speelhelft voor een tweetal onderbrekingen zorgde, heeft echter het Leidse ennthousiasme niet kunnen blus sen en het duurde niet lang of het LM HC-overwicht resulteerde in enkele doel punten, terwijl een betrouwbare achter hoede met het enigszins primitieve spel van de Rapid-voorhoede wel raad wist. De Leidse aanval werd veelal over rechts geleid, waar de invalster. Liesbeth Mul der, zeer goed werk verzette. De doel punten echter, kwamen van de linker sticks en reeds bij de rust was de over winning met een 40 voorsprong veilig gesteld. Captaine M. v. Kaaden scoorde drie maal. terwijl mej. W. v. d. Kaaden en L. Korthals resp. twee en een goal voor haar rekening namen. Dr. G. L. Krol, voorzitter van de LMHC, huldigde dit jeugdige en succesvolle elf tal en vertolkte aller hoop, dat het be haalde resultaat In de toekomst zal wor den gestabiliseerd. Dat Greetje Kraan de 100 meter vrije slag zou winnen, stond reeds bij voor baat vast. Greetje Kraan won in 1 min. 5.2 sec. A tie Voorbij klasseerde zich tweede in 1.09.4. De 200 meter schoolslag, door Rita Kroon gewonnen in 3 min. 2.9 sec., lever de meeste spanning op. Frangoise de Rommelaere (Fr.) zette alles op alles om het Hilversumse zwemstertje te ver slaan, maar Rita Kroon wist, zij het met 1 sec. verschil, als eerste aan te tikken. De 5 x 33 meter estafette vrije slag leverde eveneens een Rodden-overwin- ning op in 1 min. 38.8 sec., „Les Mouet- tes" had er 1.42.8 voor nodig. Gewestelijke roeiwedstrijden op Galgewater Gisteren werden op het Galgewater de wedstrijden van de Westelijke Roei- bond gehouden. Hi'eraan namen voor de eerste keer deel de Goudse en de roei verenigingen van het district Rotter dam. De weersomstandigheden waren verre van ideaal. Het hoofdnummer, overnaadse vier heren, werd gewonnen door de Dord- rechtse in 3.52; 2e werd DDS in 4-01. Alle racenummers, met uitzondering van overnaadse vier 1416 jaar, welke over 750 meter werd geroeid, waren 1000 meter. Overn. skiff h'eren: le DDS (De Delftse Sport)2de De Maas. Het num mer Gladde Vier heren: 1. De Maas, 2. De Laak (Den Haag). Gladde skif heren: 1. De Dordtse 4.05; 2. Nautilus (R'dani) 4.20. Overn. twee: 1. Spaarne 4.14.2; 2. DDS in 4.15.3. Overn. vier, jongens 1416 jaar: 1. Goudse 3.09; 2. Laak 3.11. Overn. vier. jongens 1718 jaar: winnaar Die Leythe dezelfde ploeg, welke een week geleden Beneluxkampioen werd, 3,53,5; 2. Het Spaarne 3.55, welke ook in de Benelux tweede werd. Gladde skiff heren: 1. De Dordtse 4,15,5; 2. Nautilus 4,25. De uitslagen der stijlnummers luiden als volgt: Overn. Vier dames: 1. Spaar ne; 2. DDS. Overn. skiff dames: 1. Laak II; 2. DDS. Overn. Vier meisjes 1416 jaar: 1. Die Leythe; 2. Spaarne. Ovem. Vier 1718 jaar: 1. Die Leythe; 2. De Laak. De Verenigingsbeker van de Westelijke werd gewonnen door de Dordtse. Boven dien won deze vereniging voor het num mer overn. vier heren de „Bahler-beker". De voor de eerste maal uitgeloofde wis- selprijs voor jongens 1416, overn. vier, de Hiemstra-beker viel ten deel aan de Goudse. Deze geslaagde wedstrijddag werd besloten met een roeiersmaaltijd in 't huis „Over 't Hoff" en een gezellige avond ln „Oud-Hortuszicht". Sportsplintcrs Zondag zijn, onder slechte weers omstandigheden, op de Maas bij Luik internationale zeilwedstrijden gehouden waaraan ook Nederlanders hebben deel genomen. Bij de Finjollen legde Duyckers beslag op de eerste plaats, Mossman op de twee de en Hofland op de derde. Het Nederlandse team eindigde op de eerste plaats in het eindklassement vóór Frankrijk en'België. De veldhandbalwedstrijd Neder land—Duitsland (heren) die oorspron kelijk zaterdag 22 juni te Haarlem zou worden gespeeld is uitgesteld. De ont moeting is nu vastgesteld op 29 juni te Utrecht. Het eerste doelpunt van Btauwl Wit in de wedstrijd tegen Hermes\ DVS. VOETBAL Als men terug wil naar het amateurisme (Speciale berichtgeving) Naar wij vernemen, heeft de KNVB het voornemen om verenigingen, welke uitkomen in de semi-prof-klasse en die de wens te kennen geven terug te wil len naar het amateur-voetbal, te plaat sen in dezelfde klasse als waarin zij speelden vóór zij overgingen naar hen betaalde voetbal. Als uiterlijk tijdstip, waarop de teruggang kan worden aan gevraagd, is 1 juli 1959 gesteld. Na deze datum zullen teruggaande clubs moe ten beginnen in de laagste, dus de 4de klasse. Geen toestemming voor gedeeltelijke fusie (Speciale berichtgeving) Het KNVB-bestuur heeft besloten geen toestemming te verlenen aan fu sies tussen clubs, als daarbij alleen sprake is van een samengaan van de hogere elftallen. Pogingen daartoe zijn in verschillende delen van het land on dernomen, maar in tegenstelling tot een deel van het bestuur van het betaalde voetbal, is het bestuur van het amateur voetbal van oordeel, dat slechts dan toestemming kan worden gegeven, als er van een volledige fusie sprake is. Een standpunt, dat het hoofdbestuur heeft aanvaard. BOKSEN De dood in de ring De Zuidafrikaanse bokser Jimmy El liott, die zaterdagavond in bewusteloze toestand in een ziekenhuis te Johannes burg werd opgenomen, nadat hij door de Brit Pat Mcateer was uitgeslagen, is zondagmorgen overleden. De 26-jarige Elliott was gevloerd door een linkse hoek op de kaak in de zesde ronde van een partij om het middenge- 1 wicht kampioenschap van het Britse j rijk. Hij trachtte nog op de been te ko men maar werd uitgeteld, waarna hij I het bewustzijn verloor. Met een bloed- uitstorting in de hersens werd hij in een ziekenhuis opgenomen waar de dokters door een operatie, die twee uur heeft geduurd, hebben gepoogd zijn leven te 1 redden. Het mocht evenwel niet baten en enkele uren na afloop van de operatie is Elliott gestorven. Polly Pil zegt: Eer» stopperspil uit Sport op Zand las op een avond in de krant: „Gevraagd een schutter, liefst een koene, bij voorkeur met Quick voetbalschoenen" Hij schreef en is nu - ongelogen - een crack met productief vermogen. Maar ziet, hij is sportief gebleven en heeft de eer aan Quick gegeven i..u i.-L..-ij VOETBALSCHOENEN Jongensmaten v.a I 12.75 f 16-50 Herenmaten v.a f 16.75 f 41.95 Bij elk paar een Polly Pil-speldje cadeau. VOETBALSCHOENEN VAN INTERNATIONALE KLASSE GEVRAAGD In de Paedologlsche Kliniek Curium, Rhyngeesterstraatweg 32. Oegstgeest, kan worden ge plaatst, een assistente van hoofd v. d. huish., kunnende koken. Soil, aan de directrice. Gevraagd huisje, ln ten tenkamp Katwijk, voor 4 per sonen, van 27 juli tot 4 augus tus. Teske, Sieboldstraat 55. Gevraagd houten tulnameu- blement ln prima staat. Ver veloos geen bezwaar. Voorts tuinparasol. Geen luxe prijs. Br. bur. v. d. blad no. 7511 k. Werkster gevraagd voor 3 ochtenden per week. Louise de Collgnylaan 13, Oegstgeest. Aanmeld, na 7 uur. Net kosthuis gezocht voor jonge moeder met kind. Moet genegen zijn mijn kind over dag te verzorgen, zodat lk dan kan werken. Brieven bur. van dit blad no. 7638 k. Net meisje gevr., liefst bo ven 17 Jaar en van buiten de stad. Brieven bur. van dit blad onder no. 7612 k. Gevr. flinke werkster, meer malen p. week, nader te be spreken. v. g. g. v. Bllderdijkstraat 1. Wh betalen veel geld voor gebruikte goederen, zoals ra dio's, stofzuigers. plck-ups. gram.motoren. elektr. moto ren. meubelen, fietsen brom- en motorfietsen, auto's enz. In- en verkoop. G. van Vliet, Janvossensteeg 34. B Leerling kapster gevr. ..Ber nard". Wlndlustweg 3, Was senaar. Tel. K 1751 - 2286. Werkster gevr. 3 of meer ochtenden ln de week. „Ber nard", Wlndlustweg 3 Wasse naar. Tel. K 1751 - 2286. Hulp 1. d. hulsh. gevr., v. g. g. v. Voor d. of d. en n. Meer dere hulp aanw. Weekend vrij. Klingelaan 43, Wassenaar, (tramhalte Zljdeweg). Telef. K 1751 - 8461. In Wassenaar gevraagd, voor direct. Jong meisje voor halve dagen, in klein gezin. Meerdere hulp aanwezig. Vlak bij tram en bushalte Kerkdam. Brieven bur. van dit blad no. 9801 k. Brood- en banketbakker ge vraagd en tevens leerling, bij: H. Oudshoorn, Bijdorpstraat 8, Voorschoten. Telef. 2456. Jongeman zoekt kosthuis, liefst bij dame alleen. Nieuwe Rijn 88. Meisjes of geh. vrouwen ge vraagd voor hele of halve da gen. Hoog loon. Verg. reiskos ten. Wasserij „Ancro", Voor straat 33, Voorschoten. f| Gevr. le kapster en leerling apster. Dameskapsalon J. Barendsma Prlncestraat 9. Katwijk a. Zee. Tel. 3123. Gevraagd zelfst. hulp 1. d. huishouding, wegens huwelijk der tegenwoordige. Meerdere hulp aanw. In klein gezin van Dierenarts. In- of extern. Storm v. 's-Gravensandeweg 80. Wassenaar. Tel. 4214. Gevraagd winkeljuffrouw. Banketbakkerij J. v. d. Velden, Voorstraat 21, Katwijk a. Zee. Tel. 2854. AANGEBODEN Zo goedkoop 6laagt U ner gens om Uw bed te overtrek ken met een mooie damast Eenpersoons vanaf f 19.50, tweepersoons vanaf f 26.50. De Kleine Winst. Haarlemmer straat 51, Lelden. Aangeb. Singer handnaai machine ,1. pr. st.. zonder ge breken. Prijs f 65. Singer hand- naadmachine 1. g. st.. prlj6 f 45. Herenstraat 23, Lelden. Telef. 32027. Wegens vertrek Philips ra dio f 85, Dual platenwisselaar in onderzet-kast met platen f95, sleestofzulger 125 V. f 15. Maxwell damessportfiets, als nieuw f 100. Herenfiets met llöht f 25. Havenkade 20. Bandrecorder aangeb. met band ln prima staat, t. e. a. b. moet weg. 3 Octoberstr. 61A. Bureaus, faut., vloerkl., gas fornuizen. Wij hebben weer voorradig pracht bureaus, gas fornuizen, gasstellen, brandend te zien. tafels, rookstoelen, boe kenkasten, vakkenkasten, op- klapbedden, spiralen, ledikan ten. radio's enz. Nieuwe Rijn 60. Tel. 22150. Let goed op hulsnummer. B Bad, elektr. zaag. secretaire, pracht rundlederen bankstel, fraaie Mechelse dressoirs en kastjes, tafels met leeuwekop pen, zwaar eiken kussenkast, eiken cilinder en bureau-mi- nistre. W. F. Kooreman, 9 Nieuwe R)jn 9. t.o. V. en D. Let op tel. 22150. H Van emigrant prima 250 cc. T.W.N. met jas, rack. enz. Prijs billijk. Tevens toongen erator, 6 meetberelken, f 45. Elektrisch klokje ln radlokast f 9.50. Jan LI evensstraat 5 A. B 't Is en blijft Eau de Colog ne op moederdag. Drogisterij J. Vrijenhoek Haarl.straat 119 t/o. Hartebrugkerk toont U de ruimste sortering in Boldoot, 4711 enz. Ook ln alle drogis terijartikelen zult U slagen. V(Jf gulden per vol lesuur bij Autoryschool „Oranje boom" ,in nieuwste Simca. Neem proefles. Levendaal 47, Lelden. Telef. 23609. B Van part. Renault 4. bouwj. 1952, zeer goed onderhouden, nieuwe banden, chroom werk prima. Resedastraat 46, Lei derdorp. tel. 01710 - 25378. Vakantie In Vein (Gld.), dicht by bos en helae, voor 3 pers., 2 z.-sl.kamers. Troelstrastraat 23. B Dames! Het beste adres voor het vervormen van Uw hoed, voor slechts f 3 vllthoeden. f 3.50 strohoeden. Vlotte afle vering. Nleuwstraat 18, by Den Burcht. B Te koop aangeboden D.M.F. bromfiets met duo en km.- teller, verkeert in prima con ditie, tegen elk aannemeiyk bod. Oude Vest 225. B H.M.W. dubbelzlt bromfiets, dubb. veerelementen. Enige bromfiets die geschikt ls voor 2 personen. Prijs f725.Gebr. Hulsman, Hogewoerd 6666. B Te koop aangeb. motor B.S.A., 250 cc., zyklep, t. e. a. b. Meerburgerkade 32 B Lel den. B Asef kunstmest per pak 85 ct. Voldoende voor 10 m2. Vlleland-'s Zaadhandel, Nieuwe Rijn 50, bij 't Gangetje. B Jong katje, dol op Fel lx. Af te halen: Oranjestraat 10. B Groot riant, herenhuis te koop op beste stand van Lei den. best. uit: 9 grote kamers met uitzicht op prachtige om- f45.000. geving. Kooi Leeg Br. bur. v. d. bïad no. B Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Cor Bolman, Hekkelaan 223, Den Haag, tele foon 114501. B Aangeb. gezellige zlt-sl.-ka» mer met voll. pension. Rijnsb.- weg 40. Tel. 21672. B Autoryschool Rogier, f 50 per 10 lesuren. De eerste keer niet slagen gratis herexamen. Oude Vest 33 D 2 x b. Telef. 24120. B Bankstel (teakh.) gotisch huisk.ameublemont. bev. dres soir, eettafel, 6 stoelen (waar van 2 armst.), boekenkast, fauteuil (teakh.), kleden. Al les ln byzonder goede condi tie, uitzonderlijke kwaliteit. Geen opkopers. Nieuwe Rijn 43 a. Tel. 21857. Te koop een zo goed als nieuw kampeerwagentje voor flets of brommer, spotprijs f 65, tevens meisjesflete, leef- tyd 4 tot 6 Jaar. kleur rood, f32.50. 3e Gortestraat 71, Lel den. B Aangeboden bootmotor. 2 cilinder 4-tact met koppeling f 125.—. Sieboldstraat 55. Na 5 B Wonderverfü! Ook U kunt het makkeiyk verwerken. 1 x verven prachtig resultaat. - ;lans. enorme dek- zonderschadelijkelaxecrmiddelen en zult '8 morgens kiplekker uit bed springen Elke daff moet uw lever een Hter Ral ln uw ingewanden doen sHromon. anders verteert uw voedsel niet. Het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam wordt vergiftigd, u bent humeurig, voelt u nöar en loom De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. Neem CAR TERS levf.rpillstjes - on schadelijk. plantaardig en zacht- om do liter gal op te wekken, die uw lichaam dagelijks nodig heeft. U zult zich weer een ander mens voelen. Vraag Carters Leverpllletjes. f. 1.20 per flacon. Adverteer in dit blad bij sla en... bij alle jonge groente Puiblikatie van de verenigde slagers in Leiden ex). Bij het ACADEMISCH ZIEKENHUIS te LEIDEN kunnen worden geplaatst: leeft, netto per maand 15 jaar f 114,67 16 jaar f 124,05 17 jaar f 129,22 Nieuwe salarisregeling. leeft, netto per maand 18 jaar f 127,04 19 jaar f 134,25 20 jaar f 142,77 leeft, netto per maand 21 jaar f 146,65 22 jaar f 161,97 na 1 jaar f 16,4,39 na 2 jaar f 168,16 Uitvoerige inlichtingen wondien gaarne tijdens de spreekuren (dinsdag- en vrijdag morgen om 10.30 uur) verstrekt door de adjunct-directrice. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de adjunct-directrice. U praten? Voorlichting door erkend schilder Rich, j! Blok, Hogewoerd 62. Tel. 23123. B Behangen!! Hele collectie van R. en D. v.af 78 ct. U koopt rustig bij ons. Vakkun dige voorlichting door erkend behanger. Verder alle mate rialen. Komt U even kyken? Rich. J. Blok, Hogewoerd 62. Tel, 36126. B Biedt zich aan nette werk ster, m. en do. de geh. d. f 10 p. d. en di. en vr. van 15 uur k 1.25 p. u. Brieven bur. van dit blad no. 7558 k. B .Slagerij Pieterse. Dinsdag, woensdag', donderdag 500 gram gehakt van f 1.70 voor f 1.40. Rookworst 0.35 per 100 gram, f 0.75 p. 250 gram, f 1.35 per 500 gram. Rauwe rookworst f 0.38 p. 100 gr. Herenstraat 29 B Te koop Flat, type 500. Magdalena Moonsstraat 1B, Leiden. B Te koop aquarium, geheel compleet, veel crêpeplanten op kast. 80 x 50 x 40. Flippo, Nieuwe Mare 7, Leiden. B Aangeb. Berinl bromfiets M13 (eitje). Herensteeg 3. B Te koop aangeboden zo goed als nieuwe tweellngwogen met bedje. Johan Willem Frlso- straat 5. Lelden. 52-pers. zellkano, geheel com- eet. J. v. Rossen, Alexander- straat 39. Aangeb. Royal Enfield '48, kk. met zijspan f 375. Ook af zonder iy>k. Tevens Victoria 1950 met zyspan, 250 cc., ln uitstekende staat. Gebr. v. d. Berg, Utr. Jaagpad 73. B Aangeb. Volksw., ln prima st., m. nwe inr.motor en radio. f1100. Genestetstr. 73. Telef. 22338. B Rywielen te koop. In de grote rywielstalling onder het Station zyn enkele ln pr. et. zijnde herenrijwielen te koop. Sluiting verkoop 7 mei, 7 uur 's avonds. Aangeb. Matchless 1954. K.m.stand 10.000. Te bevra gen: Narms traat 18. tel. 30966. Zatend. tuseen 8—4 uur. B Drie Jonge Herders te koop, 8 weken oud. Middenweg 20. Valkenburg. B Ja mevrouw, onze nieuwe witsels kunt U afwassen met zeep. Prima voor keuken en plafonds. Stouten, Raaxnsteeg 3. Tel. 21751. B Flinke Jongeman, 17 Jaar, zoekt werk voor de avonduren. Onverschillig wat. Brieven bur. van dit blad no. 7566 k. B Nieuw!! Voor hond en poes origineel Argentyns paarde- vlees. Geen slaohtafval. Prach tig vlees. Zelfs de meest ver wende hond of kat lust het. Per groot blik f 0.95. Vlieland, Nieuwe Rijn 50 by 't Gangetje. B Solex Standaard f 349.50, p. m. f 17.30. Solex de Luxe f 399.50, p. m. f 20.24, inclusief All Risk verzekering. Service Station. Gebr. Hulsman. Ho gewoerd 6668, telef. 31292. B f 295.Chique moderne 3-zLts bankstellen met 10 los se kussens. Stof naar keuze 30 Jaar garantie. Op gemakkelijke condities. Jacob v. d. Does straat 106, Den Haag. Telef. 322675. B Iedereen ls enthousiast, als wy Uw matras overtrekken met damast, éénpers. vanaf f 19.50, tweepers. f 26.50. Smlt's bedden-tapytenmagazyn Mare 98. Vrouwensteeg 9, tel. 23913. B Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 135.Belde met schoonheidsfoutjes; voledlge garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. Vry blijvende demonstratie. C.M.F. fabrieks- kantoor Spul 214, Den Haag, telef. K1700: 11.34.911 b.g.g. 11 A3.96. B Gegar. waterd. kampeerten- ten met 15% korting. Iets smoezelig (showmaterlaal) m. voll. 3 jr. schrift, gar. Tenten- fabriek „The Indiana", Haar lem, Zijlweg 111. Geïll. catalo gus gratis op aanvraag. BI Was- en droogmachlnever- huur, wegens dubbele zaken ter overname, goed renderend bedryf. Kan gedeelteiyk op termijnbetaling overgenomen worden. Brieven bur. van dit blad onder no. 9760 k. E9 Berinl M 21. De werker on der de bromfietsen. Reeds van af f 498. Gemakkelijke betaing. Van Zyp. Haarlemmerstraat 295 Korevaarstraat 6. De zaak met service. B Volkswagen 1948 aangeb. ln prima conditie, t. e. a. b. Leidse weg 259, Voorschoten. B D.K.W. stadsbestelwagen, bouwjaar 1954'55. 10.000 km. gelopen i. pr. st. Goede ban den. Verkoop uitsluitend aan particulieren. Te bezichtigen: Middelstegracht 49, Leiden. B 2 tuiniers bieden zich aan voor aanleg en onderhoud van tuinen bij partioulier. Ook 's avonds en zaterdagsmiddags voor Leiden en omstr. Brieven bur. van dit blad no. 7606 k. B In het Schuimrubber- en Plastichuls, Mare 70. vindt U alles op het gebied van schuimrubber en sohulmplas- tic, geschikt voor alle doel einden, onovertrefbare veer kracht. onverwoestbaar, duur zaam en goedkoop. Tel. 32862. ft Solex. Alle modellen voor radig. Prijzen vanaf f 349.50. Gemakkelijke betaling. Van Zijp, Haarlemmerstraat 295. Korevaarstraat 6. De zaak met service. 1 DIVERSEN Weggenomen 2 kwaker eendjes uit sloot achter Da Costastraat, door 5 6 Jon gens. Verzoeke ouders, deze dieren terug te laten brengen: Da Costastraat 43. B Verloren, omgeving Station, portefeuille, Inhoudende dag- ontvangst buschauffeur N.Z.H. Zeer gedupeerd door dit verlies Tegen beloning terug te be zorgen M. Hoogerheide, Leven daal 187. Leiden. B Zendingsavond. Uitnodiging tot bywonen van zendings avond op dinsdag 7 mei, in gebouw Groenesteeg 16. Mej. Vorsteveld zal vertellen over haar werk in Afrika. Aanvang 8 uur. Toegang vrij. Baptisten Gemeente Lelden. Twee vlotte meisjes, 19 en 20 J., zoeken twee dito meisjes, om gezaimeniyk een auto te huren voor vakantie. 2e week van augustus. Brieven bur. van dit blad onder no. 7507 k. B Jongeman met gebrek, zoekt meisje met gebrek, kind geen bezwaar. Niet ouder dan 32 j. Nieuwe Rijn 88. B Woningrnll Voorschoten Leiden. 3 kamerwoning, voor- en achtertuin, gelegen Pape laan, lage huur voor 2- of 4- kamerwoning Leiden met eigen tuin, liefst Professoren- wijk. Brie-ven: W. F. Taverne, Pluvieretraat 449, Den Haag. B Nette jongeman, leeftijd 28 Jaar, N.h., zoekt kennismaking met net meisje, 2428 Jaar. Brieven met foto's op ere woord retour, bur. v. d. blad onder no. 7635 k.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 4