7 Onder bijna 2000 geëerden twee Commandeurs Orde Oranje Nassau T.N.O., Nederlands veelzijdigste bedrijf bestaat een kwart eeuw Kerkelijk Leven Er wordt veel gedaan maar er moet nog veel meer gebeuren DRAAGBARE RADIO RADIO LIGTVOET Met een enkel woord Agenda VOCHTPROBLEMEN MAANDAG 29 APRIL Koninklijke onderscheidingen Prof. Van der Grinten en prof. Offerhaus De lijst van Koninklijke onderscheidingen ter gelegenheid van de verjaardag van de Koningin telt dit jaar bijna tweeduizend namen, om precies te zijn 1911. Daarvan werden twee personen benoemd tot Commandeur in de Orde van Oranje Nassau, 67 tot Ridder in de Orde van de Neder- landse Leeuw, 249 tot Officier in de Orde van Oranje Nassau en 305 tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De gouden eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau werd aan 267 personen toegekend, de zilveren eremedaille aan 433 personen en de bronzen aan 588 personen. De plaatsruimte laat ons niet toe alle onderscheidingen in ons blad te vermelden. Wij geven hieronder een keuze uit de namen der ge- eerden, wier onderscheiding in onze lezerskring de grootste belangstel ling zal trekken afgezien van de namen van inwoners van Leiden en omgeving die wij in een aparte opsomming vermelden. het Museum Boymans aldaar; D. F. Lunsingh Scheurleer te 's-Gravenhage, Rijksinspecteur voor roerende monu menten; H H. Th. van Kuilenburg te Hilversum, directeur van De Arbeiders pers N.V. te Amsterdam en lid van de Commissie van Advies en Toezicht op het Staatsdrukkerij- en Uitgeversbe drijf; mr. B. Bouman te Bloemendaal. secretaris van de Nederlandse Aanne mers- en Patroonsbond; A. E. van Kem- H.M. de Koningin heeft benoemd tot adjudant in buitengewone dienst ge neraal B. R. P. F. Hasselman, chef van de generale-staf. Tot Commandeur in de Orde van Oranje Nassau werden benoemd: prof. mr. J. Offerhaus te Amstelveen, voor zitter van de Staatscommissie 1897 voor het Internationaal Privaatrecht; prof. mr. W. C. L. van der Grinten te Tilburg. Benoemd tot RIDDER IN DE ORDE VAN DE NEDERLANDSE LEEUW zijn o.m.: mr. H. F. Eschauzier, buitenge woon gezant en gevolwachtigd minister, directeur-generaal politieke zaken van het Ministerie van Buitenlandse Zaken; jhr. mr. W. A. van Panhuys, buitenge woon gezant en gevolmachtigd minister, chef van het kabinet van de Minister van Buitenlandse Zaken en directeur van het protocol; prof. m. A. J. P. Tam- mes te Amsterdam; mr. H. Th. van der Loos te Den Haag, raadsheer in de Hoge Raad der Nederlanden; mr. J. Zaaijer. advocaat-generaal bij het gerechtshof te 's-Gravenhage en waarnemend advo caat-fiscaal bij het Hoog Militair Ge rechtshof; Th. S. J. Hooij te Haarlem, lid van de Eerste Kamer; H. M. van Lieshout te Eindhoven, lid van de Eerste Kamer; dr. W. Rip te Bennekom, lid van de Eerste Kamer; A. W. Boe- wenga te Garsthuizen, lid van de Twee de Kamer; J. Bommer te 's-Graven hage. lid van de Tweede Kamer; dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot te Aerdenhout, lid van de Tweede Kamer; B. A. A- Engelbertink te Oldenzaal, lid van de Tweede Kamer; mevr. A. Fortanierde Wit. te Overveen. lid van de Tweede Kamer; J. J. Kramer te Brunssum. lid van de Tweede Kamer; G. M. Neder- horst te Gouda, lid van de Tweede Kamer; F. van Vliet te Eindhoven, lid van de Tweede Kamer; prof. dr. Chr. P. Raven te Utrecht, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit aldaar; prof. dr. M. A. van Bouwdijk Bastiaanse te Amsterdam, hoogleraar aan de Gemeentelijke Uni versiteit aldaar; prof. dr. J. F. Koksma te Amsterdam, hoogleraar aan de Vrije Universiteit aldaar: prof. dr. H. H. Janssen te Nijmegen, hoogleraar aan de R -K. Universiteit aldaar; prof. dr. J. M. Pieters t« Tilburg, hoogleraar aan de Katholieke Economische Hogeschool al daar; mr. J. Burgerhout, directeur van de Twentse Bank N.V. te Amsterdam; prof. mr. P. W. Kamphuisen te Velp; D. J. Muller, directeur van 's Rijks belastingen, hoofd van de afdeling directe belastingen van het Ministerie van Financiën; luitenant-generaal T. E. E. H. Mathon van het wapen der cava lerie: generaal-majoor L. J. Spanjaerdt Speekman van het wapen der genie; generaal-majoor P. Gips van het wapen der infanterie; ir. H M. Buskens te 's-Gravenhage, directeur-generaal van de Volkshuisvesting en de Bouwnijver heid; ir. A. H. de Voogt te Kootwijk, plaatsvervangend hoofddirecteur der PIT; mej. dr. ir. J. H. M. Manders. lid van de Octrooiraad te 's-Gravenhage; ir. P. de Haart. inspe* teur-generaal der mijnen te Heerlen; A C. J. Rottier te Heerlen, directeur van de Staatsmijnen in Limburg: ir. J A. P. Franke te Voor burg, directeur-generaal van de voed selvoorziening; dr. N A. Roozendaal te Den Haag, farmaceutisch hoofd-inspec- teur van de volksgezondheid; dr. R. Korteweg, patholoog-anatoom en can- ceroloog te Amsterdam. Benoemd tot OFFICIER IN DE ORDE VAN ORANJE NASSAU zijn o..: ds. F. J. Pop te Driebergen, voorzitter en hoofddocent van het directorium van de stichting Kerk en Wereld aldaar; mr. F. L. S. F. baron van Tuyll van Seroos- kerken te Velsen, algemeen secretaris van het Nederlands Bijbelgenootschap; mej. dr. N. A. Bruining te 's-Graven hage, erevoorzitster van de Vrijzinnig Protestantse Radio Omroep (bij bevor dering) mr. J. L. H. Cluysenaer te Gro ningen. secretaris van het college van curatoren van de Rijksuniversiteit al daar; dr. W. J. Beekman te Den Dolder, directeur van de stichting voor Funda menteel Onderzoek der Materie (FO M te Amsterdam; prof. dr. N. C. A. Per- quin te Nijmegen, directeur van het Mgr. Hoogveld-Instituut aldaar; J. M. Honig te Amsterdam, voorzitter van het bestuur van de Nederlandse opera, voor zitter van de Wagnervereniging en vice- voorzitter van het Holland Festival; prof. dr. N. R. A. Vroom te Amsterdam; dr. A. F. E. van Schendel. directeur van de afdeling schilderijen van het Rijks museum te Amsterdam; J. C. Ebbinge Wubben te Rotterdam, directeur van NED. HERV. KERK. Beroepen te Hei- en Boelcop C. J. Baart. kand. te Utrecht. Aangenomen naar Culemborg A. K. Ab- couwer te Oldehove. GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Rqtterdam-Purwoker- to (voor de miss. arbeid) F. L. Schalkwijk te Hoek (Z.) Naar Oostwold (Old.) A. van Asselt kand. te Baarn. die bedankte voor Lexmond en voor Glessen-Rijswljk. Bedankt voor Oudewater C. Klapwijk te Bennebroek. GbK. KERKEN ONDERH. ART. 31 K.O. Aangenomen naar Pernis J. O. Meijer, kand. te Oldehove die bedankte voor Buitenpost. Goes (Z.) Hijken-Hooghalen en voor Terneuzen. DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP Tweetal te Warns B. K. Homan te Blokzijl en H. Woelinga te Hollum op Ameland. pen, directeur van de N.V. Koninklijke Fabriek voor Gouden en Zilveren Wer ken Gerritsen en Van Kempen te Zeist; J. Bouwman te Voorburg, voorzitter van de Vereniging ter Bevordering van de Nederlandse Aardappelhandel VB.NA.; B. Heringa te 's-Gravenhage. directeur van de binnenlandse economische land- bouwaangelegenheden; J. Lageveen te Utrecht, secretaris van het Nederlands Verbond van Vakverenigingen; C. van Nierop, te Zeist, secretaris van het Christelijk Nationaal Vakverbond in Nederland: E. A. V. Vermaas te 's-Gra venhage, secretaris van de Sociaal- Economische Raad; ir. I. Wiechers, directeur van waterstaat en opbouw in Nederlands Nieuw-Gulnea. Tot RIDDER IN DE ORDE VAN ORANJE NASSAU werden o.m. be noemd: de majoor der marinierskapei G. Nieuwland, directeur van de Mari nierskapel der Koninklijke Marine (met de zwaarden); M. F. Kempkes te Arn hem. voorzitter van de Ned. Kath. Vak bond voor de textieldetailhandel St.- Willibrordus; J. G. Beurs te Bilthoven, algemeen secretaris van de Nederlandse Reisvereniging; R. Brands te Urk, voor zitter van de Ned. Vissersbond en onder voorzitter van de Stichting van de Ne derlandse Visserij; J. Wagenaar te Ber gen (N.-H.), üd van het hoofdbestuur van de Ned. Chr. Boeren- en Tuinders- bond- Hongaren werden door wodka fascistisch (Van onze correspondent te Wenen) Het tijdschrift van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken, „Mesjdoenarodnaja Sjisn", heeft in zijn laatste aflevering een visie gegeven op de Hongaarse opstand. Daarin wordt oa. verklaard: „Toen de Horth.v-fascis ten bemerkt hadden, dat de elfduizend gewapenden, die uit Oostenrijk naar binnen waren geslopen, niet voldoende waren om de overwinning te behalen, hebben zij de Hongaarse jeugd door middel van wodka en prostitué's naar hun kant weten te halen". Door de wodka aangewakkerd zou de Hongaarse jeugd naar de Molotof-cocktails hebben gegrepen en daarmede tegen de Russi sche tanks zijn opgetreden Over kardinaal Mlndszentv wordt gezegd, dat hij bij de eerste mis in het Amerikaanse gezantschap niet uit een kelk maar uit een champagneglas cham pagne zou hebben gedronken. Voorts zou het Internationale Roode Kruis zijn hulpzendingen1 voor het grootste gedeelte hebben gegeven aan de „contra-revolutionaire vereniging van Hongaarse schrijvers" en hun familie leden zouden massa's koffie hebben ge kregen en deze op de zwarte markt voor acht duizend florint per kilogram heb ben verkocht. Dat er zoveel vluchtelingen naar Oos tenrijk zijn uitgeweken, wordt daarme de verklaard, dat Oostenrijk voor elke vluchteling een geldpremie zou hebben vastgesteld Wetenschap Overheid Industrie (Van onze Haagse redactie) Wil Nederland „bij" blijven op allerlei gebied, dan is daarvoor speurwerk nodig, „research". Dit geldt natuurlijk voor alle landen, maar is vooral voor ons een levensbelang, omdat we met ons elf miljoenen zo weinig ruimte hebben en van vele natuurlijke hulpbronnen zijn verstoken. Het is dus zaak zoveel mogelijk ge bruik te maken van de vorderingen van de wetenschap en de nieuwste vindingen toe te passen in de praktijk. Dit nu is de taak van de op 1 mei 25 jaar bestaande Organisatie voor Toegepast-Natuurwetenschappelijk Onderzoek (TNO), die zich bezig houdt met de meest uiteenlopende onderwerpen: van zeewaterontzouting tot broodverbetering, van radio-activiteit tot lawaaibestrijding, van kunststoffen tot hersenspannlngen, van bosbouw tot de zuivering van afvalwater. Stroef begin, grote vlucht Het heeft heel wat moeite gekost deze organisatie in het leven te roepen. Een kwart eeuw geleden werd lang niet al gemeen beseft, dat speurwerk nodig was. wilde Nederland niet achterblijven. En toen op 1 mei 1932 de wet in wer king trad, die onder meer bepaalde dat alle belanghebbende rijkslaboratoria aan gesloten werden aan de nieuwe organi satie TNO. moest nog veel weerstand worden ondervonden om ambtelijk Ne derland zo ver te krijgen dat de wet ook werd toegepast. Als TNO nu zijn 25-jarig bestaan gaat vieren, zal er voor een dergelijk somber geluid gelukkig geen reden meer zijn. Er is veel veranderd in de afgelopen 25 jaar, en vooral na de oorlog heeft TNO zich kunnen ontwikkelen tot een orga nisatie, waarin wetenschap, overheid en industrie voortreffelijk samenwerken. TNO heeft maar één klacht: er zou eigenlijk nog twee maal zoveel moeten gebeuren, willen wij onze welvaart be houden door praktisch toe te passen wat de wetenschap vindt. Half procent' nationaal inkomen In deze geest sprak ir. Z. Th. Fetter, voorzitter van de centrale organisatie TNO, bij een tweedaags bezoek, dat wij dezer dagen aan een aantal van zijn „bedrijven" hebben gemaakt. TNO heeft thans 2800 personen in vaste dienst, ter wijl tal van hoogleraren en andere spe cialisten, vertegenwoordigers van land bouw en industrie, samenwerken met TNO. In 1956 werd ruim 35 miljoen gul den verwerkt, waarvan 24.6 miljoen regeringssubsidie en 10.7 miljoen ove rige inkomsten (bydragen van het bedrijfsleven en de opbrengst van werkzaamheden. Het lijkt heel wat, maar al bij al besteedt Nederland nog slechts een half procent van het na tionale inkomen aan dit speurwerk, tegen Amerika 1.5 procent. \Vü moe ten dan ook oppassen dat we niet verder achter raken dan we al zijn is het waarschuwend oordeel van voor zitter Fetter aan de vooravond van het zilveren jubileum van TNO. LUTHERSE KERKEDAG. De Lutherse kerkedag zal dit jaar ook wat de hoofddienst, waarin naast de pre diking ook het sacrament van het H. Avondmaal zal worden bediend, betreft, geheel in de open lucht gehouden wor den. Hij zal plaats vinden op zondag 23 juni op Hoekelum te Bennekom. (Ingez. Med.-Adv.) Geroet unjbei van Uw VAKANTIE met een De nieuwste modellen GANGETJE 12 Leiden - Telef. 23005 BINNENLAND Prins Bemhard en H.K.H. Prinses Beatrix zijn zaterdagmiddag uit Rome. waar zij gedurende enkele dagen het in ternationale eon cours-h ippl q ue heb ben bezocht, in Nederland teruggekeerd In Opende, gemeente Grootegast (Gr.) is zaterdagmiddag de 22-Jarige wielrijd- ster Afke Nyboer aangereden door een per sonenauto uit Surhuisterveen. Het meisje, dat geheel rechts ran de weg moet hebben gereden, werd door de door een bocht ln de provinciale weg rijdende personenauto geschept en enige tientallen meters mee gesleurd .Het liep zulke zware verwondin gen op d'at het kort daarop overleed Een agent va/n politie heeft gister avond een 31-Jarige bestuurster van een personenauto gered, die met haar wagen in de Singelgracht nabij de Munt te Am sterdam was gereden. De agent sprong in het water en slaagde erin de vrouw, die reeds bewusteloos was, uit de auto te ha len. Zij is echter vrij spoedig bij kennis gekomen en per taxi naar huis vervoerd. Waarschijnlijk was zij misleid door een dicht regengordijn, toen zij lm de gracht reed. Zaterdag is in het door de Weense Kamer van Koophandel opgerichte dorp voor Jonge arbeiders, Hochlelten bij We nen .de eerste spade in de grond gestoken voor de bouw ran een nieuw huis be stemd voor 26 Jonge Hongaarse vluchte lingen. De middelen voor de bouw van dit huls zijn door de Nederlandse hulporgani satie, Stichting Gelders Paviljoen" ver schaft. Toen de 78-Jarlge H. Schoonbeek uit Stadskanaal de kachel ln zijn woonwagen wilde aanmaken ontstond er plotseling een steekvlam, waardoor de woonwagen ln brand raakte De bejaarde man liep ern stige brandwonden op en moest naar het Stads- en Academisch Ziekenhuis te Gro ningen worden overgebracht, waar hij is overleden. De woonwagen brandde geheel Uit. Gistermorgen ls een 241 jarig, onge huwde arbeider uit Krimpen aan de Lek bij werkzaamheden op het terrein van de kabelfabriek te Alblasserdam om het le ven gekomen, doordat een grindtranspor- teur plotseling onder elektrische stroom van 380 volt stond. De man wlQde de tran sporteur verzetten, bleef kleven aan het metaal en hoewel een mede-arbeider zo spoedig mogelijk de stroom uitschakelde, overleed hfj ter plaatse. De sociale positie van hen. die aan een aandoening van epileptische aard lij- den. ls het onderwerp geweest, dat zater dag op de te Utrecht gehouden epilepsie- dag door een drietal Inleiders is besproken. De bijeenkomst was georganiseerd door de Federatie voor epilepsie-bestrijding De 82-Jarige H. Lunshof uit Beiler- vaart wilde vanmorgen de weg te Bellen oversteken en werd geraakt door een vee auto en tegen de weg geslingerd. De man was onmiddellijk overleden. BUITENLAND De voormalige kroatlsche leider Pa vel lts J ls aan de waakzaamheid van de Argentijnse politie, die bij zijn huis de wacht hield, ontsnapt en verdwenen, aldus ls van welingelichte zijde te Buenos Aires vernomen. President Eisenhower heeft zaterdag Llewellyn E. Thompson, die op het ogen blik Amerikaans ambassadeur in Oosten rijk is. benoemd tot ambassadeur van de Ver. Staten in de Sovjet-Unie. Het dorp Al Ahraz, twintig km ten noordwesten van Oalro ls, naar nu pas bekend is geworden, vrijdagavond door brand geteisterd, waardoor twintig per sonen het leven verionen en zes ernstig werden gewond. Ruim duizend mensen werden dakloos. Het Japanse parlement zal in het ko mende reces, dat in mei begint, delegaties naar Europa Amerika en Zuidoost-Azie zen den om parlementaire stelsels te bestu deren. Van die zijde van de marine van Na tionalistisch China is zondag meegedeeld, dat de nationallstisohe marine bij ge vechten, die zaterdag ter hoogte van het eiland Matsoe op ongeveer 60 km. af stand van de comtmiuinrtstiische Chinese stad Fouts Jou zijn geleverd, drte communisti sche kanonneerboten tot zinken heeft ge bracht en een bulten gevecht heeft gesteld Ook zouden verscheidene gemotoriseerde Jonken van communistisch China bulten gevecht zijn gesteld De Deense bond van zeelieden heeft bij algemene stemming de drie communis tische leden uit zijn dagelijks bestuur ge stoten en drie sociaal-democra ten voor hen ln de plaats gekozen. Sir Wlsfcon Churchchlll is zondag op de renbaan van het Sandownpark te Bon den bijna het slachtoffer geworden van een trap van een paard. De 82-Jarige Churchchlll stond met. de rug naar een van de paarden toe. toen het dier achter uitsloeg. De hoe ran van het paard schamp te slechts langs de rug van de oude staats man dank zij de tegenwoordigheid van geest van zijn schoonzoon Christopher Soames, die hem net bijtijds achteruit trok. Zonder een officiële plechtigheid ls ln de tweede helft van april 1957 door Ra dio-Luxemburg een nieuwe middengolf zender voor die Nederlandse en Vlaamse uitzendingen ir. gebruik genomen. Deze zender, die op 208 meter werkt, heeft een vermogen van 350 kilowatt hetgeen meer dan het dubbele is dam voorheen. De och tenduren zijn gereserveerd voor die Neder landse en Vlaamse programma's die voor namelijk uit liioht muziek bestaan. De ont vangst van de radio-uitzendingen zal ran heden af in geheel Nederland mogelijk zijn. De staking van 3.000 Britse scheeps- bouwarbeiders en ketelmakers, die werken op werven aan de oevers van de Mersey, is zaterdag geëindigd. De staking heeft drie weken geduurd. De stakers zouden van daag het werk hervatten. De werkgevers zijn akkoord gegaan met een loonsverho ging. Zij hadden drie weken geleden hun aanbod tot loonsverhoging Ingetrokken. Volgens mededelingen van Reutercor- respondenten op het vasteland van Euro pa is de atmosfeer boven Europa, na de kernproeven in de Sovjet-Unie, sterker ra dio-actief geworden, hoewel nog niet gevaarlijk. De Westdultse professor Walter Gerlach heeft meegedeeld, dat zijn insti tuut te München verhoogde radio-activi teiten ln de lucht boven München heeft geconstateerd na de kernproeven in de Sovjet-Unie. Een woordvoerder van de Franse commissie voor atoomenergie in Parijs verklaarde, dat de luoht boven Pa rijs ln de nacht van 24 op 25 april sterker radio-actief dan gewoonlijk ls geweest. Ook ln Noorwegen en Denemarken ls dit ge constateerd. s» Te HollomanIn Nieuw-Mexico (VS.) wordt. ln opdracht van de Amerikaanse luchtmacht, een reusachtige zonne-oven gebouwd, waarin temperaturen tof aoht- duizend graden zeventig procent van de zonnehitte kunnen worden opgewekt. De oven zal ln de eerste plaarts worden gebruikt voor het bestuderen van de uit werking vau snelle temperatuurswisselin gen op metalen, die worden gebruikt bij het vervaardigen van raketten. De seoretarls-generaal dear Verenigde Naties Hammarskjöld is zondag per vlieg tuig uit New York naar Rome vertrokken, waar hij besprekingen met Italiaanse mi nisters zal voeren .Hammarskjöld die zes dagen ln Italië aal blijven, zal óok door de Paus ln audiëntie worden ontvangen. Na zijn bezoek aan Rome zal hij naar Ge- nève doorreizen. Het linkse Britse blad „Reynolds News" bericht, dat de Ku Klux Klan (een geheime Amerikaanse organisatie, gericht tegen de negers en Joden) ook vertakkin gen heeft Groot-Brittannle heeft. De activiteit van die Ku Klux Klan ln Enge land zal zich uitsluitend rlohten tot die mensen, die van de Antillen afkomstig zijn en die zich ln steeds groter getale in Grocxt-BrHttarunle vestigen, aldus het blad. (ingez. Med.-Adv.) De heeft •wringer plezierige voordelen 1 Dit zijn ze: o Uiterst modern en aantrekkelijk van vorm o Door en door roestvrij: geheel aluminium o Gelijkmatige aandrijving door 4 tandwielen o Afneembare toevoerbladen o Waswater kan naar 2 zijden worden afgevoerc o Zowel links- als rechtshandig te gebruiken o Voorzien van nylon lagering Prijs vanaf f. 68.-. ER RES-wringers sparen Uw kracht en.... Uw wasgoed. /T\ R.S. Stokvis Zonen N.V. - Afdeling Electr. Huish. Toestellen. Resolutie congres Russische emigranten De bijeenkomst van anti-communis tische Russische emigranten, die in Den Haag is gehouden, onder de naam „Congres voor burgerrechten en vrijheid in Rusland", is besloten met de goedkeuring van een resolutie, waarin „een groot aantal wensen vin het Russische volk is geformuleerd", aldus een communiqué. Deze wensen - aldus het communiqué - betreffen vrijheid van denken en woord, persvrijheid, godsdienstvrijheid, vrijheid van vereniging, democratise ring van alle aspecten van het politie ke. economische en sociale leven, vol doende garanties voor deze vrijheden, stopzetting van de Russische subver sieve handelingen in de landen van de vrije wereld en terugtrekking van de Russische troepen uit de bezette gebie den in Europa. In het communiqué wordt voorts ge zegd. dat de Sovjet-regering aan deze wensen tegemoet dient te komen, indien zij Inhoud wil geven aan de bewering, dat er thans een evolutie in de richting van liberalisatie van het bewind aan de gang is „indien dit niet gebeurt, zal dit de val van de Sovjet-regering tot gevolg hebben", aldus de resolutie. Aan het congres hebben meer dan 80 vooraanstaande Russische emigranten deelgenomen. MAANDAG Stadszaal (kleine z^aJ)Filmavond over Elektrisch lassen. 8 uur nam. Asserstraat 3: Opening Chr. Kleuter school. 4 uur nam. St.-Antonlus Clubhuis: Concert Hohner Accordeonorkest „Neerlandia". 8.1'5 uur nam. Stadsgehoorzaal grote zaalKleuren foto's. Walther Benser. 8 uur nam. Oegstgeest (W. de Zwijgerkerk) Baptisten Gemeente. Spr. H. Schouten. 8 uur nam. DINSDAG Cobetstraat: Feesten Burgemeea terswij k Klnderoptooht te 9.30 uur; kinderspelen te LI uur vooerm. en 1.30 uur nam; gelegen heid tot hossen en dansen te 8 uur nam. Haarlemmerstraat 68: Receptie gouden zakenjublleum Drogisterij „Boerhaave". 35 uur nam. Stationshal N S.: Duinwamdeltooht Ned. Chr. Reisver. 8.45 uur voorm. Station N.S.: Bustocht Ned. Chr, Reis ver. naar Soestdijk en Hilversum. 8 uur nam. Schouwburg: Feestavond Leldse Ohr Oranjevereniging. 8 uur nam. WOENSDAG Ohr. Geref. Kerk: Spanje-avond. Spre ker ex-pater José Borras. 8 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. Llitterls Sacrum. „Meneer Pim komt even aan". 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Bezinningsbijeen komst P.v.d.A. te 10 uur voorm. Stadiszaal grote zaalKinderfeesten 1 mei. 1.15 en 3 uur nam. Doopsgez. Kerk: Wijdlngsdilenst P.v.d.A. Spr. ds. H. A. Visser van Amsterdam. 5.30 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Feest vergadering 1 mei-comité. Spr. dr. W. Drees. 8 uur nam. In den vergulden Turk: Ned. Ver. van Huisvrouwen. Lezing over industriële vormgeving. 2.30 uur nam. DONDERDAG Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 7.45 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. Litterls Sacrum ..Meneer Pim komt even aan". 8 uur nam. Oafé Aniba (Herenstraat): Ledenverg. Leldse Tuiniers- en Bloemistenver. D.E.V. 8 uur nam. Den Burcht (grote zaal): Filmvoorlich- tlngsavond Leids Onderling Ziekenfonds. 7.30 uur nam. In den vergulden Turk; Ledenvergade ring Coöp. Boerenleenbank Lelden-Oegst- geest. 7.30 uur nam. VRIJDAG Academie (filmzaal): Ver. „Oud-Lei den". Lezing dr. P. J. Kostelijk over het eiland Marken. 8 uur nam. In den vergulden Turk: Sociale Raad. Spr. ds. A. G. van Gil se over moeilijkheden en moge lij-kih eden van zorg voor Hon gaarse vluchtelingen. 8 uur nam. Levendaal 10(3Jaarverg. Ned. Ohr. Vrou wenbond. 8 uur nam. Stadhuis (koffiekamer). Leids Jeugdpar- lement: bijzondere gezichtspunten der verkiezingsprogramma's. 7.30 uur nam. Kantine Smit (Herengracht 34)Leid se Smalfilm Liga. Filmvertoning o.a. van „Strfjd". 8 uur nam. Leldse Volkshuls: Lustrumbijeenkomst Leldse Jeugd Actie. Toneel en dans. 7.30 uur nam. Grote drukte in Bollenstreek Ook de laatste zondag van april ls ln de bollenstreek bijzonder druk ge weest. Dit kan men alleen al afleiden aan het aantal bezoekers van de Keu kenhof, te Lisse, n.l. 35.000, waarmee het totale aantal bezoekers in dit jaar de 450.000 reeds overschreden heeft. In de komende weken wordt de half mil joenste bezoeker verwacht. In 1956 waren eind april, vanwege het koude weer, pas 50.000 bezoekers geteld. De andere 450.000 kwamen in mei van dat Jaar. Het ziet er nu wel naar uit, aangezien nog enige feestdagen volgen, dat Keukenhof dit jaar een nieuw re cord aan bezoekers zal krijgen. Zondag kwamen de 35.000 bezoekers, onder an dere in 4000 personenauto's, 375 auto- bussj en voorts met extra treinen uit België, Parijs en Wupperthal. Voorts waren er vele leden van de Belgische Touring Club in coonne naar Lisse ge reden. De wegen in de bollenstreek wa ren ook dicht bezet met Nederlanders in auto's, autobussen, op brommers en op fietsen. Ind e Zeeuwsef ruitcentra, en vooral ln de omgeving van Kapelle Biezelinge, waar duizenden appelbomen waren ge- ooid met witte en rose bloesem, was het in het afgelopen weekeinde ook zeer druk. Waarschijnlijk voor het laatst, want de bloei is by na voorbij. (Ingez. Med.-Adv.) daken, muren, kelders ejd. Vraagt prospectus hoe U dit zelf afdoende kunt verhelpen aan FA. DE JONG BOOM Depot voor Leiden en omgeving MARNIXSTR. 32 - TEL. 32196 ook na 6 uur- Halte Posthof: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. 9.25 uur voorin. Schouwburg: Kon. Veren. „Lltterla Sacrum". „Meneer Pim komt even aan". 8 uur nam. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je hova's Getuigen. 5.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werfpark 1) Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen va/n 10— v. m. tot 4 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling van Japanse prenten, 10 uur- 12 en 24 uur. 's Zondags van 24 uur. BIOSCOPEN Lldo: „Glant". 14 Jr. Werkdagen 2 en 7.30 uur. Zondag 2.30 en 7.30 uur. Lnxor: „Anastasla". A.l. Werkdagen 2.30, 7 en 9.1'5 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Sissi". A.l. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon; „Marcellno brood en wyn". A.lt Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur. Re\: „Verboden planeet". 18 Jr. Werk dagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyelus „Het balboekje". De avond- en nachtdienst van de Apo theken te Lelden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 4 mei te 8 uur waargeno men door: Apotheek Boekwijt Breestr. 74, tel. 20552; de Haven-Apotheek. Haven 18, tel. 20085 en de Apotheek Oegttgeest. Wil- helmlnapark 8. Oegstgeest. tel. 26274. Dezelfde drie apotheken nemen ook de dienst op Koninginnedag waar. De geneestkundige dienst te Oegst geest wordt van hedenmiddag 6 uur tot woensdagmorgen 7 uur waargenomen door dokter van Walcheren, tel. 22030. BU geen gehoor b(J Uw hulsarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome 2 Ss J S CM onbewolkt zo 2 10 0 regen nno 2 7 1 motregen zzw 2 7 0.3 licht bew. nw 4 4 1 onbewolkt w 5 4 0.1 onbewolkt nno 2 3 1 zwaar bew. n 4 8 10 nevel w 2 9 0 nevel nno 4 9 0 zwaar bew. nno 2 10 0 zwaar bew. windstil 8 0 geh. bew. o 12 17 0 nevel wzw 2 13 0 mist windstil 6 0.1 nevel windstil 7 3 onbewolkt windstil 7 0 nevel o 2 8 0 licht bew. windstil 8 0 onbewolkt ozo 1 12 0 licht bew. windstil 6 0 regen wnw 2 15 0.1

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2