Hoe 'took rolt... Oranje elf favoriet tegen België Verrassende Nederlandse aanval contra „zwakke verdediging ZATERDAG 27 APRIL Ondanks vele vraagtekens Een ontmoeting tussen onze nationale elf en de ploeg der Rode Duivels is nu eenmaal altijd met een groot aantal vraagtekens om weven. De keuzecommissie van beide landen hebben er echter zorg voor gedragen, dat de strijd van zondag a.s. in het Amsterdamse stadion meer dan ooit vragen opwerpt, die tevoren niet te beantwoor den zijn. De mannen, die over de samenstelling van de Nederlandse ploeg moesten beslissen, hebben ditmaal een verrassende voorhoede het veld ingestuurd, terwijl hun zuidelijke collega's vooral voor sur prises in het defensieve gedeelte van het team hebben gezorgd. Maar globaal bekeken starten de oranjehemden toch lichtelijk als favoriet, steunend op een hechte en ervaringrijke defensie. Veel kritiek op Belgische ploeg Het zal wel als een verrassing ge komen zijn, dat Frans de Munck zijn plaats heeft moeten inruimen voor een Pieters Graafland, doch wij kunnen deze beslissing billijken. Zondag j.l. kon men beide doelver- dedigers tegenover elkaar aan het werk zien en de kwaliteitsbalans sloeg duidelijk naar de Amsterdam mer over. Bovendien, ivaarom een zo talentvolle jongeman lang op de achtergrond gehouden? Hij heeft zijn plaats zeker verdiend en moge lijk kan het ertoe bijdragen, dat Cor van der Hart minder geneigd is tot fatale stuntjes als in het verleden. Het lijdt geen twijfel, de waterpokken van Jan Notermans betekenen een ver zwakking voor de oranjemannen, de jonge Van Wissen zou al zeer gunstig met zijn bestaande capaciteiten moeten kunnen woekeren om de beste man te gen Duitsland te kunnen doen vergeten. Desondanks een vertrouwen in de MVV-er is gerechtvaardigd. Waarom Bosselaar? Zoals gezegd, het verrassende element ligt in de voorhoede. Piet van der Kuil heeft door zijn groeiende clubvorm on- Trevor Ford krijgt zijn werkvergunning Gistermiddag heeft de afdeling perso neelszaken van de NV Philips te Eind hoven van het bureau arbeidsvoorzie ning uit Den Haag goedkeuring gekre gen voor het aanstellen van Trevor Ford op de afdeling public relations. Ford. oud-speler van Wales en van Cardiff City. was enige tijd geleden door de Eindhovense ere-divisieclub PSV ge contracteerd. doch kon aanvankelijk geen werkvergunning in Nederland krij gen. Vermoedelijk zal hij op 3 mei meespe len in de wedstrijd tussen PSV en Lo- komotiva uit Zagreb. BILJARTEN Nationaal kampioenschap extra klasse libre Het toernooi om het kampioenschap van Nederland extra klasse klein biljart libre is te Hoorn voortgezet met de volgende partijen: 20.58 17.82 15.21 8.39 16.66 16.66 Hollants 350 71 81 Van Deutekom 303 17 72 Tuyn 350 23 85 Hoogland 193 23 91 De Jongh 350 21 114 Biemans 350 21 107 Van Someren 350 29 121 Luttik 289 29 56 Hollants 350 11 227 Luttik 51 11 19 Van Someren 350 17 107 Van Deutekom 239 17 64 Biemans 350 21 121 Hoogland 310 21 109 Tuyn 135 9 39 De Jongh 350 9 217 getwijfeld een rentree verdiend. Maar waarom een Boseselaar is gekozen, is ons niet recht duidelijk. Misschien lukt het de Rotterdammer ditmaal beter naast een gedegen voetballer als v. d. Kuil inplaats van naast een natuurta lent als Wilkes. Het is afwachten wat dat betreft. Ook wat betreft de presta ties van Cor van der Gijp als leider van de aanval. Hij zal het niet gemak kelijk hebben tegen het 35-jarige stoot- Diok Nélissen. waarop de Belgen vo,- komen onverwacht een beroep hebben NEDERLAND heeft veel tegenstand ontmoet. En daar tussen de nuttige, maar simpel spelende Nélissen, het wil er in het zuiden nog niet in. dat men daar iets goeds van kan verwachten. En daarachter een jonge kracht onder de lat als Van der Stappen, zonder rou tine in internationaal verband. De Bel gische defensie staat zondag voor de uiterst zware taak niet alleen de oranje aanval, maar ook de publieke opinie, die haar reeds tevoren als „zwak" heeft getekend, te trotseren. Weer Coppens In de voorhoede zien wij Rik Coppens weer opduiken. Deze Antwerpse vis- koopman legt de laatste tijd weer een briljante vorm op de groene velden, zo dat de keuzecommissie moeilijk langs hem heen kon wandelen. Hij heeft trouwens nog eên appeltje te schillen met Cor van der Hart. die hem al eens meer het leven danig zuur gemaakt heeft. Maar een individualist als Cop pens zal onze nationale stopper moge lijk handen vol werk geven, zonder ech ter te zegevieren. Naast hem staat de linkervleugel Houf-Orlans. die tegen Spanje geen grootse indruk achterliet en aan de an dere kant de zeer jeugdige Van den Berg met de pittige Piters, die alleen nog wel eens de neiging vertoont tot show over te gaan. hetgeen remmend moet werken. Al met. al. het is te be grijpen, dat een herhaling van de PIETERS GRAAFLAND (Ajax) WIERSMA KUYS (PSV) (NAC) d. KUIL (Ajax) ORLANS (Gantoise) VAN WISSEN (MW) BOSSELAAR (Sparta) HOUF (Standard) VAN HERPE (Gantoise) VAN ROOY (Gilloise) v. d. HART (Fortuna '54) v. d. GIJP (Feyenoord) COPPENS Beerschot) KLAASSENS (WV) TIMMERMANS (ADO) VANDENBERG (Gilloise) CARLIER (Fortuna '54) PITERS (Standard) NELISSEN (Verviers) MEES (Antwerp) DIRICX (Gilloise) VAN DER STAPPEN (Charleroi) gedaan. Timmermans heeft eèn nieuwe kans verdiend en met de geroutineerde Carlier zal hij misschien een gevaarlijke vleugel kunnen vormen. Men zou zich persoonlijk een andere en naar eigen inzichten zelfs betere voorhoede kunnen voorstellen, maar het is nog niet ge zegd. dat deze vijf niet zullen voldoen. Ook hier weer: vele vraagtekens Kritiek De samenstelling van het Belgische elftal heeft in eigen land veel kritiek ontmoet. Men neemt het de keuzecom missie kwalijk, dat vijf spelers zijn ge handhaafd van het team. dat roemloos met 5—0 tegen Spanje sneuvelde. Voor al de herverkiezing van de beide backs BELGIË vreemde stappen, die de Belgische keu zecommissie voor de wedstrijd tegen Spanje ondernam, in België weinig enthousiasme heeft ontketend. Integen deel. onze zuiderburen hebben een "zeer hard hoofd in de ontmoeting van zon dag a.s. Het is echter niet de eerste keer. dat de Belgische pers moord en brand schreeuwde over een verkiezing van het nationale team, dat juist daar door tot grootse daden werd geïnspi reerd. Het is geen wet van Meden en Perzen, maar het moge toch een te ken aan de wand zijn voor ons na tionale team, dat zeker als favoriet het veld in gaat, maar de winst eerst kan bejubelen als het laatste signaal heeft geklonken. 15.00 38.88 De stand na de tweede dag luidt: m.p. h.s. alg.gem Hollants Daviscup-toernooi Nederland neemt leiding (2 0) in match tegen Noorwegen (Van onze tennismedewerker) Nederland heeft op de eerste dag van de Davls-cup ontmoeting tegen Noor wegen. welke op de Mets-banen te Scheveningen wordt gespeeld, met 20 de leiding genomen. Deze voorsprong is echter niet gemakkelijk verkregen. Zowel 12.06 Van Dalsum als Dehnert kon pas in de vijfde set de overwinning veilig stellen. 9.96 Van Dalsum heeft zijn keuze voor de Davis-Cup-ploeg gerechtvaardigd. Zijn 31.81 I vorm heeft hij weliswaar nog niet helemaal terug daarvoor miste hij nog 4-63 j teveel gemakkelijke ballen maar door de bank genomen mag wel worden 20.58 gezegd, dat hij die vorm benadert. 14.05 16 66 Te?en Sjoewal, de Noorse nummer spel. Ook hij liep tot 50 uit, voor de 14 76 I één, speelde hij een bekeken spelletje, i Noor de eerste game kon noteren. Maar De Noor had een zéér duidelijk kwets-i met die game was het Noorse kruit baar punt. de lage volley en deze tracht- j verschoten. Dehnert service gaf hem Van Someren (Leiden) 8 Tuyn 6 De Jongh 5 Biemans 3 Luttik 2 Van Deutekom 0 Hooglant 0 227 150 137 217 107 77 86 109 26.92 17.28 19.11 16.46 14.06 10.94 12.50 11.33 Bridgeclub V.O.G. De uitslagen van de tweede ronde der vierhoekswedstrijden luiden: Zwart: 1. team Kooiker 5 pnt., 2. team Uphoff 4 p.; 3. team v. Gelderen 3 p.: 4. team Wendt 0 p. Zwart Wit: 1. team Bosscha 5 pnt.: 2. team Versteeg 3 p.; 3. team Planje 2 p.: 4. team Groos 2 p. Tussenronde: team Oudshoorn wint van team Grommé met 60 punten. Rood: 1. team Mekel 4pnt.; 2. team Caro 4p.; 3. team Otto 3 p.; 4. team Crama 1 p. Groen: 1. team Tjalkens 6 pnt.; 2. team Slegtenhorst 2 p.; 3. team Nieuw- land 2 p.; 4. team Epskamp 2 p. Sportsplinters De Rotterdammer Jongsma is Ne derlands jeugdkampioen schaken ge worden. In een toernooi dat te Nijme gen werd gehouden heeft Jongsma uit 8 partijen IV2 punt gescoord, waardoor hij beslag legde op de eerste plaats. Cockie Gastelaars heeft voor de tweede maal binnen drie dagen haar poging zien mislukken het wereldre cord op de 100 yards vrije slag te ver beteren. Zij legde de afstand af in 58.2 sec., dat is 1.3 sec. boven het record, dat met 56.9 sec. op naam staat van de Australische Dawn Fraser. De besturen van PSV en Willem 2 hebben vrijdag overeenstemming be reikt over de transfer van de Zuidslavi- sche speler Nicolic naar de Tilburgse club. Het transferbedrag is 20.000 gul den. te Van Dalsum hem steeds weer te laten spelen. Met een korte slag haalde hij Sjoewal naar voren, om hem dan, vooral uit de backhand-hoek verrassend goed cross-court te passeren. Terecht ook wisselde hij dit spelletje af met onverwachte net-aanvallen. waar vooral z'n backhand-volley succes boekte. Dat het Sjoewal gelukte een vijfsets partij te maken, was eerder te danken aan de inzinkingen van Van Dalsum. dan aan zijn spel. In de laatste set duurde het gelukkig 5 games voor er zo'n inzinking kwam. Toen had de Nederlander zich inmiddels met goed aanvalsspel, goede spreiding, zowel van back- als forehand, met afmakend volleren een 5—0 game- voorsprong verschaft. In de 6e game kreeg hij tweemaal matchpoint, en ver loor beide op ineens uitschietende back hands van Sjoewal. Tot 53 kroop de Noor op. Op de tribunes begonnen de gezichten al te betrekken. Maar v. Dalsum liet het niet verder komen. De bal ln het spel houdend verlokte hq de Noor tot missers, om toen op 4015 een net- aanval te wagen, die succes had. Met een cross-court forehand-volley werd Sjoewal uit positie gespeeld en op de return volleerde Van Dalsum af. Een onverwachte voorsprong voor Ne derland. Een voorsprong die even onver wacht verloren leek te gaan in de partij van Dehnert tegen Soehol. de zwakker geachte Noorse nummer twee. In de le set was de Nederlander nergens. Zo ge makkelijk bouwde de Noor zijn aanval op en zo gemakkelijk volleerde hij steeds aan het net de zwakke returns van Dehnert af, dat het een snelle 3-sets zege scheen te zullen worden voor Noorwegen. Maar Dehnert bleef stug doorvechten. De Noor ging het wat te kalm doen en dat is tegen de felle Dehnert altijd gevaarlijk. Met 6—2 was de le set voor Soehol, met dezelfde cijfers de 2e set voor Dehnert. In de 3e set wéér dat Noorse overwicht. Goed velddekken. gemakkelijk spelen van de groundstrakes en uitstekend kort vol leren bracht de Noor de derde set, 63. De rust had Dehnert zichtbaar goed gedaan. Zijn backhand, voordien een zwak en door de Noor telkens weer uit gebuit punt, begon nu te scoren met lage slices, waar de Noor zich duidelijk op verkeek. Hij retireerde naar het bijna direct drie match-points. Het eer. ste match-point volleerde Soehol cross- court weg. maar de tweede maal mis lukte de volley op een lage suizende forehand van Dehnert langs de lijn, 61 voor de Nederlander. Alleen een wonder kan nu de Noorse ploeg nog doen winnen. Vermoedelijk zal de ontmoeting morgen reeds beslist worden in het dubbelspel. De combinatie Dehnert^-v- Dalsum lijkt ons beslist sterker dan Sjoewal—Jagge. Uitslagen: Van Dalsum—Sjoewal 6—2. 4—6, 6—2. 4—6, 6—3. DehnertSoehol 26, 62, 36, 75, -1. achterveld, liet Dehnert de aanval In de samenstelling van de Belgi- groef daarmee zijn eigen graf, want sche A-ploeg, die deelneemt aan de volleren en smashen doet Dehnert uit- Ronde van Nederland, is een wijziging stekend. Met 75 was de stand in sets gekomen. Jef Schils wordt vervangen gelijk. In de finale-set had Dehnert, door Willy Schroeders. net als v. Dalsum het beste van het Sportagenda Olympisch Stadion: 2.30 uur: Nederland—België (voetbal) Leidse Hout: 2 uur: Vicus Oriëntis-^Die Haghe (kolfbal) Burggra venlaan: 12 uur: De Danaiden—Twaalftal Leidse Korfbalbond Café Royal: Vanaf 12 uur: Stars „Knobelrit" Leidse Motorclub De Sleutelstad. Mets-banen (Scheveningen): Daviscupwedstrijd Nederland'Noor wegen. Amsterdam: Lange Afstandskampioenschap van de Amstel voor dames (roeien) Korfbal-overzicht Beslissing voor degradatie kan vallen Slechts één wedstrijd is er voor de lste klasse vastgesteld, doch een uiterst belangrijke, n.l. Vicus OriëntisDie Haghe. Haalt Vicus Oriëntis slechts 1 punt uit deze wedstrüd, dan is het pleit ten nadele van De Algemene beslist. Verliest de Kooiclub echter, dan kan De Algemene de dans nog ontspringen. Wij zijn zeer benieuwd, hoe dit zal aflopen en wagen ons uiteraard niet aan een voorspelling. De kampioenscompeti tie vangt aan met 2 dubbele wedstrijden, d.w.z. de twaalftallen, die elkaar zater dagavond zullen ontmoeten, spelen zon dag weer tegen elkaar, maar dan op het terrein van de tegenpartij. O.i. zal het ook dit keer een strfjd tussen de béide westelyke kampioenen worden. Het programma luidt: Kampioenschap v. Nederland: Wordt Kwiek-Westerkwartier (zaterdag)HKV -PSV (zaterdag); Westerkwartier-Wordt Kwiek (zondag) en PSVHKV (zondag) Zuid-Holland I: Vicus—Oriëntis—Die Haghe. Zuid-Holland IIA: HSV—Zwervers. Zuid-Holland II B: DKC—Sperwers. Zuid-Holland III B: USV—ALO; Wion Pams; De RavenPhoenix. Reserve lste klasse: De Algemene 2't Zuiden 3; Fluks 2—Zwervers 2. Reserve 2de kl. B: Sperwers 2—Deetos 3; 't Zuiden 4—HSV 2; Actief 2—Vic. Oriëntis 2. Reserve 3de kl. B: Phoenix 2—De Al gemene 3 (12 uur). HOCKEY. Voor het kampioenschap van Nederland (hockey, heren) wordt morgen de wed strijd HTCC—Union gespeeld. Op Koninginnedag staat de kam pioenswedstrijd DeventerGroningen (dames) op het programma. WIELRENNEN Rome-Napels-Rome De Italiaan Stefano Gaggero heeft de derde etappe van de wegwedstrijd Rome Napels—Rome gewonnen. Hij reed de ruim 163 km van Salerno naar Campo- basso (waarvan de laatste 23.4 km met motorgangmaking) in 4 uur 55 min. en 58 sec. De uitslag van de derde etappe was: 1. Gaggero (It.) 163.4 km in 4.55.58: 2. Monti (It.) op 3 min. 10 sec.: 3. Poblet (Sp.) op 3 min. 21 sec.; 4. Moser (It.) op 3 min. 22 sec.; 5. Van Steenbergen (België) op 3 min. 37 sec.; 6. Wagtmans (Ned.) op 3 min. 42 sec.; 7. Bartolozzi (It.) op 3 min. 46 sec.; 8. Fallarini (It.) op 3 min. 57 sec.; 9. Van Looy (België); 10. De Bruyne (België) op 4 min. 11 sec. Het algemeen klassement na de derde etappe is: 1. Emiliozzi (It.) 15 uur 7 min. en 19 sec.; 2. Wagtmans (Ned.) op 4 min. 39 sec.; 3. Van Steenbergen (België) op 5 min. 30 sec.; 4. Moser (It.) op 6 min. 18 sec.; 5. Monti (It.) op 7 min. 22 sec.: 6. Carlesi (It.) op 8 min. 20 sec.; 7. Po blet (Sp.) op 8 min. 24 sec.; 8. Koblet (Zwits.) op 8 min. 30 sec. PAARDESPORT Concours hippique te Rome Het internationale concours hippique te Rome is vrijdag voortgezet. Kapt. Raimonde d'Inzeo (It.) met. „Quiet Man" won de prijs van generaal Piero Dodi. een springnummer. Hij legde het parcours tweemaal foutloos af. De prijs Celio. een jachtspringcon- cours. werd gewonnen door majoor Paglieri (It.) met ..Taranto 2" in 1 min. 28 sec. Majoor Paglieri ontving zijn beker uit handen van Prins Bernhard, Prinses Beatrix rijkte de prijzen uit voor de „Prix Generaal Piero Dodi". MOTORSPORT. L.M.C. „De Sleutelstad" Morgen organiseert de L.M.C. „De Sleu telstad" een knobelrit. Er kan worden ingeschreven door leden, zowel als niet- leden. Er zal worden gereden in een „Auto-Motor-Scooter-klasse", in een „Bromfiets-klasse" en kinderen beneden 15 jaar vallen in een aparte „Kinder klasse". Inschrijving van 12 uur af in café „Royal", Doezastraat, vanwaar vanaf 1 u. kan worden gestart. Noteboom wedstrijd L.S.G. Debutant Menno van Steenis trok fel van leer (Van onze schaakmedewerker) Gisteravond begon de traditionele Noteboomwedstrijd van het Leids Schaakgenootschap met het verspelen van de eerste ronde der Eregroep. Beker houder N. Cortlever en F. Roessel had den bericht van verhindering gezonden, zodat nu een groep werd gevormd be staande uit mr. Ed. Spanjaard, dr. M. Wijnans, C. Orbaan en onze stadgenoot M. van Steenis (L.S.G.) De jonge L.S.G.- er maakte in deze eregroep zijn debuut maar toonde zich geenszins de zwak kere. In een zeer levendige partij boekte hij een welverdiende remise. Met be langstelling ziet men zijn verdere ver richtingen tegemoet! In de partij dr. Wijnans—Orbaan zag men voorzichtig positiespel van weers zijden. waarbij veel stukken werden ge ruild. In deze Siciliaanse verdediging ontstond tenslotte een eindspel van paard en twee pionnen tegen paard en één pion. Op de 50ste zet. toen Orbaan in hevige tijdnood verkeerde, wist hij weliswaar zijn pluspion te handhaven, doch de na-analyse bewees dat er niet meer dan remise in zat. Broederlijk werd dan ook het punt gedeeld. Van Steenis speelde tegen mr. Span jaard scherp op aanval en op een gege ven ogenblik dacht men dat hij beslis send voordeel zou behalen. Zijn tegen stander verdedigde zich echter koelbloe dig en na de vele verwikkelingen kwam Spanjaard zelfs een paard voor. Het slot behandelde Van Steenis toen zeer spits vondig en wist even na de tijdcontrole remise te bereiken. Het is belangwek kend deze partij na te spelen, die wij hier laten volgen: Wit: mr. Ed. Spanjaard. Zwart: M. v. Steenis. KONINGS-INDISCH. 1. d4. Pf6; 2. c4. g6; 3. g3. Lg7; 4. Lg2, 0—0; 5. Pc3. d6; 6. Pf3, Pbd7; 7. Lf4. c5: 8. d5. Ph5; 9. Ld2. f5; 10. Pg5, Pe5; 11. b3. f4!; 12. Del. h6; 13. gxf4. hxg5: 14. fxe5. Pf415. Le4!. Lxe5; 16. Dc2, e6. 17. h4. g4; 18. 0-0-0. Df6; 19. Tdgl. exd5? (Beter is 19Lxc3! etc.): 20. Pxd5, Pxe2+; 21. Kdl. Dxf2; 22. Tg2. Dd4; 23. Kxe2, g3; 24. Pe7-f. Kg7; 25. Pxc8. Tf2-f: 26. Txf2. Dxf2-f; 27. Kdl. Txc8; 28. Lc3. Df6; 29. Lxe5. Dxe5; 30. Tfl Te8; 31. Lxg6. Dd4+: 32. Ld3. Te3! 33. Kd2. g2: 34. Tdl. Txd3+: 35. Dxd3. glD; 36. Tgl:+. Dxgl; 37. De4. Df2+; 38. Kd3. Dfl 39. Ke3. Del-f 40. Kd3. Dfl 41. Ke3, Del-f remise. Een op windend slot! Vandaag beginnen de vierkampen voor hoofd-, eerste-, tweede- en derde klasse. Er zijn 60 deelnemers. Dit. jaar zijn de groepen wel heel sterk bezet, want er werden liefst negen hoofdklasse-inde lingen gevormd! (Ingez. Med.-Adv.) Volleybal-competitie Zeer onfortuinlijk Prof .wijk verliest van O.Y.C.2 3 Prof. Wijk heeft de zo uiterst belangrijke wedstrijd tegen het Haagse OVC, zelf reeds zeker van een plaats in de Hoofdklasse, niet in winst kunnen om zetten. Jammer, want de kansen op een zege hebben onze stadgenoten, getuige het score-verloop 158, 1215, 15—13, 1215, 1215, wel gehad. In de le game domineerde Prof. Wijk volkomen. De passes uit het achterveld en als gevolg daarvan de set-up en de smash waren best verzorgd. Bij OVC daarentegen vlotte het niet zo goed. Er werden aan Haagse zijde nogal wat technische foutjes gemaakt en dat kwam de rust in hun spel niet ten goede. Herhaaldelijk liep men elkaar, hetzij bij de set-up, hetzij bij de smash in de weg. Prof. Wijk maakte van de onrust in het vijandelijke kamp uitste kend gebruik. De Leidenaars verhoogden het tempo en wisten tot 111 uit te lopen, voor de Hagenaars zichzelf weer hadden gevonden. Hun herstel kwam in deze set echter te laat om Prof. Wijk van de game af te houden. De 2e set gaf een geijkopgaande strijd te zien. Bij Prof. Wijk onderscheidde zich in het bijzonder bij het afwerken van de aan val. Frans Mulder. OVC speelde in deze tweede set hoofdzakelijk het tweeslag- spel. terwijl Prof. Wijk het drieslag patroon volgde. Tot 1010. 1212 ble ven beide ploegen elkaar op de voet volgen. Daarna liep OVC uit tot 1412 en een slimme plaatsbal gaf de Hage naars het 15e punt en de 2e set. OVC nam het vervolgens wat al te gemak kelijk op. Prof. Wijk liep punt voor punt uit. Bij de stand 94 vroeg OVC time-out aan. Het mocht echter niet baten. Prof. Wijk bleef fel en geconcen treerd verder spelen en liep verder uit tot 126. Set-ups, smashes, terugverde- digen, het was in deze fase van de strijd allemaal evengoed bij de mannen van Van Egmond. Dan gaat het even mis! OVC gaat inlopen, waarbfj vooral de tweeslag aanval weer prima werkt. Het wordt 7—12, 8—12, 9—12, 10—12, dan slaat Schievers een uitstekende set-up van Zilverentant keihard dóór het OVC- blok. Prof. Wijk aan serve komt op 1310 met een listig tikje, weer van Schievers. waarna, het OVC-blok her metisch gesloten is voor een smash van Bekooy. De serve komt in het Haagse kamp en geeft 2 punten, 13— 12 voor Prof. Wijk- Onder grote spanning slaagt Prof. Wijk erin de 3e game met 1513 op zijn naam te brengen.In de 4e game neemt OVC aanvankelijk een grote voorsprong, 94. Prof. Wijk blijft vechten. Lang zaam loopt het in tot 8—9. Dan is OVC weer aan bod en met prima smashes loopt de score in zijn voordeel op tot 14—9. Weer komt Prof. Wijk terug tot 1214, waarna de serve verschillende malen over gaat. zonder dat er een punt wordt gescoord. Het 15e punt komt voort uit een blok, waarvan de bal, gesmasht door Schievers, als een kanonskogel terug ketst in het veld. De stand is daarmede in set 3 gelijk. 22. Ook de 5e game geeft een gelijkopgaande strijd te zien. Bij 1212 vraagt coach v. Eg- mond time-out aan, hetgeen de scheids rechter ontgaat. OVC serveert en Prof. Wijk in verwarring laat de bal gaan, 1312 voor de Hagenaars. Dit gelukkige punt demoraliseert Mulder c.s. dermate dat zij het hoofd in de schoot leggen. Met 1512 is de zege voor OVC. Libanon heeft Sleutelring een volley balles gegeven. Alleen in de le game konden Favier en zijn mannen het bij benen. In die le game was overigens het spelpeil óók aan Sleutelring-zijde zeer behoorlijk. Na het verlies van deze set. met 1614!, waren onze stadgenoten de touch op de bal volkomen kwijt en stapelden fout op fout. In de 2e en 3e game waren de Rotterdammers dan ook heer en meester. De game-standen wa ren, 2e game 157 en 3e game 158. COLLECTE GEZAMENLIJKE MILITAIE FONDSEN Evenals voorgaande jaren dat ditmaal in het gehele land van 1 tot 12 mei, in Amsterdam reeds van 29 april tot en met 4 mei worden gecollecteerd voor de gezamenlijke militaire fondsen, de stichting die zich ten doel stelt hulp te verlenen aan militairen, hun gezinnen en nagelaten betrekkingen, die zulks be hoeven. LUXEMBURGSE ONDERSCHEIDINGEN VOOR NEDERLANDERS. De ambassadeur van Luxemburg in Den Haag. de heer J. P. Kremer. heeft aan ir. C. Staf, minister voor Defensie, het Grootkruis in de Orde van de Eiken kroon van Luxemburg uitgereikt. De hoofdcommissaris van politie te 's Gravenhage, de heer J. H. A. K. Gualtherie van Weezel. ontving het ere teken van Commandeur in de Orde van de Eikenkroon van Luxemburg. Geen premieregeling meer voor industrievestiging De minister van Economische Zaken heeft bekend gemaakt dat de in zijn bekendmaking van 12 juni 1956 vervatte premieregeling ter bevordering van de industrievestiging in kerngemeenten met ingang van 27 april 1957 geen toepassing meer vinden zal bij uitbreiding van een industrie. Voor zover geheel overeen komstig de geldende voorschriften is gehandeld, zullen premieverzoeken, die voldoen aan de voorwaarden, gesteld in zijn bovenvermelde bekendmaking, welke vóór 27 april 1957 te zijnen departémente zijn binnengekomen, ook na die datum nog worden afgehandeld. Jongedame hield van uniformen! (Van onze Haagse redactie) De conducteur van lijn 7 te Den Haag vond het wat vreemd. Avonden achter een trof hij op zijn wagen dezelfde jon gedame in politie-uniform, die niets anders deed dan de volledige rit heen en terug meemaken, soms enige keten achter elkaar. Als hij in haar buurt kwam salueerde zij beleefd: politie heeft vrij reizen bij de H.T.M. Tenslotte nam hij het eens met het hoofdkantoor op. dat op zijn beurt in formeerde bij het hoofdcommissariaat. Was hier sprake van een nieuwe poli tiële bewakingsdienst? Neen, zei het hoofdcommissariaat, sterker nog, wij kennen deze jongedame niet eens. Men besloot haar uit te no diger voor een gesprek. Toen bleek dat zij alleen maar veel van uniformen hield. Dat van de politie vond zij wel het mooist, zodat zij dat vrij natuurge trouw had nagemaakt. Het mantelpakje en de jas waren keurig volgens de voor schriften geslaagd, compleet met leeuw tjes en knopen. maar wel had zij er een vreemd petje bij aangeschaft. Zij had zichzelf nog niet bevorderd. Strepen sip-den haar mouwen niet. Paradevlucht op Koninginnedag Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin op 30 april zal de Kon. Luchtmacht een paradevlucht boven een gedeelte van Nederland houden met 84 straaljagers. De vlucht zal geschieden tussen 11.45 uur en 12.30 uur. De paradevlucht komt te 12.00 uur over paleis Soestdijk en wordt uitgevoerd op een hoogte van 700 meter. Luitenant-kolonel-vlieger J. van Arkel is parade-commandant.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 5