Amerikaanse zesde vloot vertrok hals over kop uit Franse wateren Aan boord zijnde journalisten moesten snel de biezen pakken KWAfïA Schoolfeest met tragisch einde Agenda Met een enkel woord WALTHER BENSER Franse genodigden kregen trater geserveerd VRIJDAG 26 APRIL (Van onze correspondent te Parijs) Een gezelschap van ruim twintig Franse journalisten en buitenlandse correspondenten in Parijs, onder wie zich als enige Nederlander ook uw correspondent bevond, was eergisteren door de Amerikaanse auto riteiten uitgenodigd de manoeuvres bij te" komen wonen, die rond en op 's werelds grootste vliegtuigmoederschip, de Forrestal, plaats zou den vinden. Ook de Belgische minister van Financiën, en een aantal Amerikaanse congresleden waren door de Amerikaanse vlootvoogd voor deze grote militaire demonstratie op het water, die tenslotte in het water zou vallen, geïnviteerd. De Forrestal, die bemand was door 3500 koppen, 100 vliegtuigen kan bergen en de coquette som van 218.000.000.- dollar moet hebben gekost, lag woensdagavond nog vlak voor de haven van Nice en daar hebben wij met onze collega's op dit schip, dat de indruk van een metropolis maakt, dan ook de eerste nacht door mogen brengen. ..Klap in geziclit" Gistermorgen obi zes uur werden wij echter -plotseling gewekt met het verzoek onmiddellijk te willen aan treden. XJit naam tan de comman dant van de Forrestal, admiraal Ar nold, die1 wij zelf echter niet hebben gezien, werd ons toen medegedeeld, dat wij onze biezen terstond hadden te pakken. Des nachts was uit Was hington namelijk bericht ontvangen dat de oorspronkelijk geprojecteerde manoeuvres niet door zouden gaan. De Forrestal en de overige eenheden van de Zesde Amerikaanse Vloot, die tot het einde van deze maand in de Franse wateren zouden blijven, hebben, toen wij nauwelijks de voet van het dek van dit gigantische schip hadden ge licht. op hun beurt de ankers gelicht. Een nieuwe bestemming werd ons offi cieel niet medegedeeld, doch er bestond toen reeds geen twijfel aan of deze Amerikaanse vloot werd naar het ooste lijk deel van de Middellandse Zee ge dirigeerd in verband met de ernstige crisis in het Midden-Oosten en van Jor danië in het bijzonder. Overhaast Het vertrek van de Forrestal ging zo overhaast te werk, dat 138 officieren en manschappen, die zich op de vaste wal bevonden, zelfs de tijd niet werd gela ten aan boord te komen. Alle verlof gangers werden uit Parijs en andere oorden des vermaaks teruggeroepen, doch zij zullen zich pas in Napels bij hun eenheden kunnen voegen. Aan ons journalisten werd door de Amerikaanse admiraliteit, die in een tamelijk opgewonden toestand scheen te verkeren, verder weinig aandacht meer besteed. Er stond op de militaire luchthaven van Nice een transportvlieg tuig klaar om ons in 2 uur en 40 minu ten weer naar Parijs terug te brengen. Maar omdat onze piloten de vorige dag op eigen gelegenheid de streek waren gaan verkennen en niet meer achter haald bleken te kunnen worden, moest de terugtocht een halve dag worden uitgesteld. Uren. waarvan wij intussen dankbaar hebben geprofiteerd door de verkleumde leden aan de Middellandse Zee-zon bloot te stellen. Incidenten Overigens' waren tegen de ontvangst, die de journalisten door de Amerikanen was bereid, tevoren ook al wel enjge be zwaren ingebracht. Ofschoon wij dus officieel waren geïnviteerd door de vloot-attaché van de Amerikaanse am bassade in Parijs, maakte de reis naar en de ontvangst in het zuiden een zó Groninger dag op Keukenhof Het is zo langzamerhand gewoonte geworden dat het bestuur van de Keu kenhof gedurende de tentoonstelling één dag bepaalt, waarop de folklore van een bepaalde provincie gepresen teerd wordt aan buitenlanders en landgenoten, die de Keukenhof bezoe ken. De provincies Zeeland, Friesland en Limburg hebben de vorige jaren deze dag verzorgd. Dit jaar was Gro ningen uitgenodigd op 25 april. Het weer. dat de laatste dagen een belofte inhield, was guur; een koude wind met af en toe regen maakte het verblijf op de Keukenhof verre van ideaal. Desondanks was er weer een overweldigend bezoek vooral van bui tenlanders. Om kwart over tien betrad1 het Gro ningse gezelschap, gekleed in de provin ciale klederdracht, het terrein. Vooraf gegaan door het 55 man tellende poli tieharmoniekorps van de stad Gronin gen werd eerst een wandeling gemaakt rond de grote vijver. Nabij de ontvang zaal was een carillon opgesteld van 22 klokken van de firma Van den Berg uit Heiligerlee. dat op gezette tijden vrolijke wijsjes deed klinken. Het zangkoor ,.De Grunniger Sproak" braeht voor het theehuis enige liederen ten gehore, waarna de Harmonie op het terras van het restaurant enige nummers ten beste gaf. Vervolgens werd een korte rondrit gemaakt door de Bollenstreek en werd de lunch gebruikt in Huis ter Duin te Noordwijk. Nadat het gezelschap weer op de Keukenhof was teruggekeerd de den carillon en muziekkorps zich nog maals -horen en vond de Grunniger Snikkervaart met een oude trekschuit plaats op de vijvers. Toen de trekschuit aan de aanlegsteiger gemeerd was. bood het bestuur van de Keukenhof aan de Commissaris der Koningin in de pro- vinsie Groningen, als levende herinne ring aan deze dag een tweetal zwanen aan, bestemd voor de vijver van de Menkemaborg te Uithuizen. De com missaris, mr. W. A. Offerhaus, aan vaardde dit geschenk in dank en doopte het tweetal Frank (van Borsselen) en Jacoba (van Beieren). Om 6 uur vertrok het gezelschap naar Groningen. onverzorgde en geïmproviseerde indruk, dat het scheen of niemand van onze komst tevoren verwittigd was geweest. Na een reis vanuit Parijs, die door alle incidenten 7 uur had geduurd, mochten wij des avonds om tien uur op de For restal tot ons aller leedwezen constate ren. dat er op een maaltijd door onze gastheren niet gerekend was. Doch ten slotte kregen wij nog een schotel sand wiches voorgezet waarbij als drank, let wel. enkele karaffenleidingwater werden geserveerd. Wanneer zij ook maar heel vaag van de Franse 1 evens gebruiken op de hoog te waren geweest, hadden de organisa toren van de reis moeten weten dat het aanbieden van een glas water aan zijn gasten door de Fransen als weinig min der dan een belediging en een klap in het gezicht wordt gevoeld. De stemming tussen de gastheren en de gasten, onder wie zich ook officiële vertegenwoordigers van de Franse mi nisteries van Buitenlandse Zaken, Oor log en Marine bevonden, muntte dan ook beslist niet uit door wederzijds be grip en spontane hartelijkheid. Indien de internationale situatie geen gegron de ongerustheid had gemotiveerd, waar voor andere overwegingen uiteraard moesten wijken, dan hadden die glazen water, welke de Fransen in hun eigen land door de Amerikanen werden voor gezet, mogelijk zelfs aanleiding tot een diplomatiek incident kunnen geven. Zover is het dus niet gekomen. Maar voor de goede verstandhouding met de Fransen mag men toch wel hopen, dat de Amerikanen, wanneer zij volgende maal onnieuw een ontvangst voorberei den. zich tevoren eerst even on de hoogte stellen van enkele elementaire levensgewoonten van de Franse gasten. En over de nationale belediging van die glazen water zal de Pariise pers voor lopig nog wel niet ziin uitgepraat. Hneez Med.-Adv.) Koop zo'n Kwatta pakje S elke iveek.'WkM 't is weer Diepe verslagenheid te Wognuni Vier jonge mensen in auto verdronken Vannacht om ongeveer 2 uur is een personenauto met zeven jongelui bij het dorp Wognum (nabij Hoorn) te water geraakt, waarbij vier inzittenden zijn verdronken. Het waren de 19-jarige Theo Koning uit Midden-Beemster, de even oude Simon de Ruyter uit Oosthuizen, de 23-jarige mej. Trees van Alphen uit Hoorn en de 17-jarige Nellie van der Lee uit Ilpendam. Drie andere jongemensen konden bijtijds worden gered. Zij hadden in Wognum gezamenlijk een feestavond van de R.-K. Landbouwwinterschool te Hoorn bezocht, waar ook de directeur, de heer J. van Alphen, met zijn dochters aanwezig was. Zaandam koningsgezinder dan vroeger De tijden veranderen...In Zaan dam ten aanzien van ons Konings huls wel in het bijzonder. Na afloop van het koninklijk bezoek gisteren sprak burgemeester W. Thomassen die zeide er trots op te zijn, dat hU de derde socialistische burger vader van Zaandam was zijn vreugde uit over de hartelijkheid, waarmede de Zaandamse bevolking de Koningin had begroet. „Het hele bezoek, dat wfj grondig hadden voorbereid en dat precies is gelopen, zoals ik had verwacht, heeft feitelijk maar één grote ver rassing opgeleverd", zei hij, „en dat is het opvallende vertoon van har telijkheid, waarmede de bevolking Hare Majesteit vandaag heeft ont vangen." De burgemeester zei uit eigen er varing te weten hoe bijvoorbeeld in 1931 op Koninginnedag <31 Augus tus) in Zaandam geen vlaggen wer den uitgestoken en de kinderen geen vrij van school kregen. Ook op de officiële gebouwen werden, inge volge een toenmalig raadsbesluit, geen vlaggen gehesen. De Britsen artsen gaan op de gewone wijze voort Het Britse Medische Genootschap heeft donderdag verklaard, dat het recente proces tegen dr. John Bodkin Adams geen enkele wijziging zal bren gen in de normale behandeling van patiënten. De Britse artsen zullen pijn en lijden blijven verzachten, aldus de verklaring, die uitgegeven is naar aan leiding van berichten in de medische pers, volgens welke, als gevolg van het proces tegen dr. Adams, de Britse art sen in bepaalde gevallen wellicht zou den aarzelen met het voorschrijven zij van moord beschuldigd kunnen worden. Finse regering afgetreden De Finse coalitieregering is gister middag afgetreden. In Helsinki wordt dit aftreden gezien als een rechtstreeks gevolg van de verkiezing van Tanner tot voorzitter van de sociaal-democrati sche partij. Dit geschiedde met éen stem meerderheid op premier Fager- holm. Sedert het vorig jaar zomer is deze partij gesplitst in een linker- en rechtervleugel. De verkiezing van Tan ner wordt beschouwd als een overwin ning van de rechtervleugel. Vorige maand ontstond een kabinets crisis over de prijs van melk en boter. Deze crisis werd beëindigd door een ver gelijk tussen de agrariërs en de sociaal democraten. Elders ongerustheid over de gemeenschappelijke markt In een bijeenkomst van de Economi sche en Sociale Raad der Verenigde Na ties hebben de afgevaardigden van Bra zilië en Indonesië verklaard, dat de Europese gemeenschappelijke markt een nadelige invloed zal kunnen hebben op de economisch zwakkere landen. De afgevaardigde van Brazilië zei, dat de uitvoer van sommige van Brazilie's voornaamste produkten op gevaarlijke wijze zal worden benadeeld door de Euro pese gemeenschappelijke markt. De Indonesische afgevaardigde merkte op, dat de instelling van een Europese gemeenschappelijke markt de kloof tus sen de hoog-geïndustrialiseerde en de minder ontwikkelde landen breder zal maken, doordat de minder ontwikkelde landen een gedeelte van hun buiten landse markten zullen verliezen. Uit Kaapstad wordt bericht, dat de Zuidafrikaanse minister van Economi sche Zaken, dr. A. van Rhijn, te kennen heeft gegeven, dat Zuid-Afrika de eco nomische gebeurtenissen in Europa met een zekere mate van ongerustheid volgt. Hij sprak de vrees uit, dat de vorming van een gemeenschappelijke markt en een vrijhandelsgebied in Europa afbreuk zullen doen aan de meerzijdige (multila terale) handel. Een toonaangevende Japanse textiel- industrieel verklaarde donderdag te Osaka, dat het plan voor een Europese gemeenschappelijke markt de Japanse katoentextielindustrie en -handel niet onverschillig kan zijn. Volgens deze in dustrieel, de heer Kojiro Abe, voorzitter van de Japanse Vereniging van Katoen spinners, zal de totstandkoming van de gemeenschappelijke markt waarschijn lijk bevorderlijk zijn voor de modernise ring van de Europese katoentextielin dustrieën, die daardoor in een machtige positie zouden komen te verkeren. Hij verklaarde het ook mogelijk te achten, dat de zes landen van de gemeenschap pelijke markt maatregelen zullen nemen tot beperking van de invoer van Japanse katoenen goederen, of dat zij zullen over gaan tot het verhogen van hun invoer rechten op de Japanse produkten. HOOFD LUCHTMACHT VOORLICHTINGSDIENST. Het hoofd van de Luchtmachtvoorlich tingsdienst, de heer W. van Veenendaal, heeft de minister van Oorlog verzocht met ingang van 1 september a.s. te mo- een worden ontheven van zijn functie. Het verzoek houdt onmiddellijk ver band met. een geaccepteerde opdracht voor een door de heer Van Veenendaal te ondernemen wereldreis, die om techni sche redenen niet met zijn functie kan worden gecombineerd. Het ligt in de be doeling, dat de heer K. Akkerman hem 1 september zal opvolgen. De heer Akkerman is thans werkzaam bij de K.L.M. Hij heeft tot voor enkele jaren reeds geruime tijd bij de Lucht machtvoorlichtingsdienst gewerkt. (Ingez. Med.-Adv.) Sterling, jij hebt een hart van goud (Ingez. Med.-Adv.) Na het feest keerden de zeven jongelui in een grote Buick, eigen dom van de heer S. B. de Ruyter uit Oosthuizen, naar huis terug. De twee dochters van de heer Van Alphen bevonden zich daarbij. En kele meters van het café, waar het feest was gevierd, is de auto uit een bocht in de weg gevlogen. De wagen ontwortelde twee boompjes, kantel de en kwam met de wielen naar bo ven in de sloot langs de weg terecht. De jongelui poogden wanhopig zich te bevrijden doch zij slaagden er niet in de verwrongen deuren te openen. Enkele andere feestvierende Jongelui, die eveneens met een auto op weg naar huis waren, zagen het ongeval gebeuren. Ze sprongen te water en trachtten de deur te openen, echter zonder resultaat. Bij omwonenden haalden zij een bijl en een voorhamer en sloegen daarmee de deur kapot. Zij slaagden erin drie der inzittenden te redden. nJ. één dochter Franca van de directeur (zuster van het slachtoffer), een broer van de chauffeur De Ruyter en Lucie Koning, zuster van Theo Koning, die eveneens omkwam. Deze drie geredden waren be grijpelijkerwijs hevig overstuur. De ver- slagenheid over dit ernstige ongeluk in Wognum en wijde omgeving is zeer I groot. Stadszaal (kleine zaal): Liederenavond Ruth Tlppett. 8 uur nam. St-adszaal (foyer): K. en O.-film „Jullus Caesar". 8 uur "nam. Den Burcht (grote zaa.1)Selskip Frys- lan. Opvoering van „De Hogerhul6-zeak 7.30 uur nam. Korevaarstraat 30: Ned. Coóp. Vrouwen - bond. Spr. mevr. J. Sarfaty-Bonn over Pa- I lesttna. 8 uut nam. BINNENLAND De 7-jarige Johannes Okken uit Noordsche Schut, gelegen nabij Groningen, stak gistermiddag, na uit de bus te zjjn gestapt, plotseling de straat over. Hij werd voor de ogen van zijn moeder door een auto gegrepen en gedood. -s Avonds, toen de familie van den Heuvel uit de Palmstraat lm Hilversum naar een bruiloft was, is in haar woning ingebroken Uit twee geldkistjes werd een bedrag van in totaal f 1200 weggenomen De heer van den Heuvel beheerde dUit geld voor de Jeugdelftallen van die Voetbalver eniging Hil versum. Het geld was_ bestemd voor zomertochtjes en een Jeoigditoumool in Alkmaar. Op uitnodiging van het Centraal Ver bond Houtindustrie, de Federatie waarbij alle werkgeversverenigingen der houtver werkende industrie in Nederland zijn aan gesloten. houdt de Confederation Euro- peenne des industries du bols de Jaar lijkse vergadering der Assemblee Generale ln het Am stel hotel te Amsterdam op 9. 10 en 11 mei. Gistermorgen ls uit de Zuidwlllems- vaart ter hoogte van het Stadspark te Maastricht het stoffelijk overschot opge haald van de 81-jarige H. van Ham, wo nende aan de Brusselse®traat te Maas tricht. Deze schijnt in alle vroegte tijdens een wandeling door het duiister misleid te zijn. en te water te zijn geraakt. Het stof felijk overschot is naar het ziekenhuis St.- Aninad'al overgebracht. Er is nog geen beslissing gevallen over de verhoging van de honoraria der specialisten, waarover een akkoord was bereikt tussen Ziekenfondsen en specialis ten. De Ziekenfondsraad heeft de beslis sing over deze materie aangehouden tot onbepaalde tijd. Tydens de gisteren ln Utrecht ge- Een recent portret van de jeugdige Zweedse kroonprins Carl Gustaf. die op 30 april zijn elfde verjaardag viert. houden huishoudelijke vergadering van de Protestants Christelijke Onderwijzersver eniging, werd besloten te fuseren met de Vereniging van Christelijke Kleuterleid sters. Het Jaarverslag vermeldde een ledental van 11695 op 1 januari 1957, het financieel verslag een totaal ln Inkomsten en uit gaven van f 326.990,63. Gistermorgen is brand uitgebroken ln de kelder en opslagplaats van de woning- Inrichting Hulshof! aan het Spui te 's- Gravenhage. De brandweer hield de brand beperkt tot de kelderruimte, waar een grote hoeveelheid meubelen, waaronder vele bankstellen, geheel verkoold uit de kelderruimte werden gedragen. Er is voor duizenden gulden schade aangericht. BUITENLAND De Oostenrijkse filmspeelster Maria Sohell is donderdag te München ln het huwelijk getreden met de Duitse filmregis seur Horst Hachler. Het Amerikaanse Federale Bureau van onderzoek, de FBI. heeft in zijn ver slag over de in 1956 ln de Verenigde Sta ten gepleegde misdrijven verklaard, dat het aantal misdaden in dat Jaar ln verge lijking met 1955, met 13.3 procent is ge stegen. 46 procent van de gearresteerde be drijvers van deze misdaden had de leeftijd vam achttien Jaar nog niet bereikt. In de Panama - kanaalzone zijn in de nacht van woensd'ag op donderdag de giootste oefeningen van het Amerikaanse leger, d'ie ooit aldaar zijn gehouden, begon nen. Er wordt aan deelgenomen door 15 000 manschappen. 200 vliegtuigen en 34 oorlogsschepen. Er zullen landingsoefenin gen worden gehouden en gevechten te land. ter zee en in de lucht worden ge lei erd. Ook zullen drie ..bombardementen' met kernwapens worden uitgevoerd. Voor belangstellenden ligt aan ons Bureau de passagierslijst ter inzage van het ms „Johan van Olden ba me velt", dat 8 april van Tandjong Priok is vertrekken en op 11 mei a.s. in Amsterdam wordt ver wacht. I Leden van het Illegale Ierse Repu blikeinse leger hebben donderdagnacht bij de grens van Noord-Ierland met dynamiet de spoorlijn Belfast-Dublin vernield. Het Laatste Nieuws" (Brussel) meldt de ontdeking van een zwendel in nylon kousen tussen Tsjecho-Slowakije en Ant werpen. In de loop van het jongste Jaar zouden volgens dit dagblad 200.000 paar kousen België zijn binnengesmokkeld. Het vervoer geschiedde meestal per trein naar het Antwerpse havengebied, waar de kou sen als „papier, vodden of af val produkten" werdén opgeslagen. Later werden zij afge haald. Premier Nehroe van India aai midden Juni een bezoek van tien dagen brengen aan Denemarken, Finland, Noorwegen en Zweden. Na zijn Noordse reis zal hij ln Lenden de conferentie van premiers van het Britse Gemenebest bijwonen. Het Poolse communistische partijblad „Trybuna Ludiu" is donderdag in het krijt getreden voor nieuwe maatregelen ter be strijding van het toenemende antl-seml- tisme in Polen. Het blad merkt op, dat Joden ontslagen zijn uit functies bij fa brieken. kantoren en Coöperaties. Voorts heeft men Joden bedreigd om hen uit hu<n woningen te krijgen. De vroegere Britse premier Sir An thony Eden. die in een ziekenhuis te Bos ton wordt verpleegd, zal volgens de hem behandelende geneesheer het ziekenhuis weldra kunnen verlaten. Volgens een bul letin van deze chirurg, d'le Eden 12 dagen geleden opereerde, is de toestand van zijn patient ..zeer bevredigend". Radio-Boedapest heeft, bekend ge maakt dat Janos Sik, een Hongaarse ar beider. gisteren ln Boedapest is opgehan gen, nadat een militaire reohtbank hem ter dood had veroordeeld wegens illegaal wapenbezit. Waarnemers ln Schotland zeggen donderdagavond gedurende enkele minu ten ln de buurt van de komeet Arend - Roland een tweede komeet te hebben waargenomen, helderder dan de Arend, doch met een kleinere staart. Een Australische ingenieur. George Palmer, heeft ln zijn laboratorium te Mel bourne televisiesignalen opgevangen uit Londen en Zuid-Amerika. Hij maakte hier bij gebruik van een speciaal apparaat. Pal mer denkt, dat het binnenkort mogelijk vld een diu' i krijgen. Het gerechtshof te Nicosia heeft don derdag het doodvonnis van de achttien jarige Cyprioot Ohristos Larnbrou vernie tigd en een nieuwe behandeling bevolen. Lambrou was schuldig bevonden aan het p.egen van een aanslag op een Britse mi litair, die gewond werd. De Hongaarse politie heeft een nieuwe samenzwering tot een gewapende opstand tegen het regime van Ka dar ontdekt, alldus meldde Radio-Boedapest vandaag. ,Een ge vaarlijke gewapende organisatie' in de pro vincie Baranya had plannen gemaakt voor een gewapende opstand op 15 maart Ji. Bl.i huiszoeking werden vele wapens en een grote hoeveelheid munitie aangetroffen. Koyaj (Doezastoaoit)Psydham«Ws«he seance te 8 uur nam. Gerecht 10: Soefi-beweging. Spr. m«vr. mr. Kunst. 8 uiur nam. Hooigracht 84: Forum P.v.d.A. over ver zuiling en werkgemeenschappen. 8 uur nam. Leiderdorp. Dorpshuis. Toneel- avond Ohr. Oranje Ver. 7.30 uur nam. ZATERDAG Schouwburg: Kon. Ver. LMiberte Sacrum „Meneer Pim komt even aan". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Leidse Jeugd Actie. Scapino-ballet. 2.30 uur nam. Den Burcht (grote zaal): Toneelveren. „Nut en Vermaak". „George en Margaret". 8 uur nam. Zaal Mekel (Kogewoerd 87): Feestavond Mondaccordeonver. „De Mondorlco's". 8 u. nam. Leiderdorp: (Canittne Ver. Touw- fnbrieken): Feestavond „De Sleutelbloem". 7.30 uur nam. Leiderdorp. Dorpshuis. Toneel avond Chr. Oranje Ve«r. 7.30 uur nam Voorschoten. Cultureel Ce-n- j trum Kindercircus „Elleboog". 2.30 uur nam. ZONDAG Gerecht 10: Eeredienst Soefi-beweglng. Spr. mej. C. van Dobben. 11 uur voorm. Hogewoerd 175. Wachttorenstudie Je hova's Getuigen. 5.30 uur nam. MAANDAG Stadszaal (kleine zoal)Filmavond over Elektrisch lassen. 8 uur nam. Asserstraat 3: Opening Chr. Kleuter school. 4 uur nam. St.-Antonlus Clubhuis: Concert Hohner Accordeonorkest „Neerlamdia". 8.15 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Fotoforum Jan Wolfslag o.l.v. Wailther Benser. 8 uur namx DINSDAG Cobetstraat: Feesten Burgemeesterswijk Kinderoptocht te 9.30 uur; kinderspelen te 11 uur vooerm. en 1.30 uur nam; gelegen heid tot hossen en dansen te 8 uur nam Haarlemmerstraat 68: Receptie gouden zakenjublleum Drogisterij „Boerhaave". 35 uur nam. Station N.S.: Bustocht Ned. Ohr. Rels- ver. naar Soestdljk en Hilversum. 8 uur nam. SchouwburgFeestavond Leldse Chr Oranjevereniging. 8 uur nam. WOENSDAG Schouwburg: Kon. Ver. Llitterls Sacrum. „Meneer Pim komt even aan". 8 uur nam. V. d. Werfpark; Planting 1 mei-boom. 9 uur voorm. Stadszaal (foyer)Bezinningsbijeen komst P.v.dA te 10 uur voorm. Aardbeving in Perzië en Turkije: 23 doden Bij een aardbeving, die ln de nacht van woensdag op donderdag het dorp Arkadan in het zuidoosten van Perzië heeft geteisterd, zijn dertien mensen om het leven gekomen en een groot aantal gewond. Dezelfde aardbevig trof ook Zuid- Turkjje. In de plaats Fethlye kwamen tien mensen om het leven. Tachtig wer den gewond. In Turkije duurde de aardbeving 45 seconden. Tachtig proeent van de huizen van het vierduizend inwoners tellende Fethiye. een ongeveer tachtig kilometer ten noordoosten van het eiland Rhodos gelegen Middellandse Zeehaven, is in gestort. In de haven van Marmaris stortten 43 huizen in, terwijl 105 ge bouwen werden beschadigd. Te Milas, 65 kilometer ten noordwesten van Marmaris, stortte een moskee gedeelte lijk in. waardoor drie vrouwen werden gewond. Adviesprijzen voor huisbrandkolen In overleg met het Ministerie van Economische Zaken heeft de Federatie voor de Nederlandse brands'toffenhan- del ook dit jaar adviesprijzen voor huisbrandkolen voor voorjaars-, zomer en winterleveringen opgesteld. De voor- jaarsprijzen zullen, met uitzondering van de z.g. superkwaliteit en de nootjes afmeting 4, gelijk of ongeveer gelijk zijn aan de tot 1 mei a.s geldende winter- prijzen, zo deelt de Federatie mee. On voorziene omstandigheden voorbehou- de normale verhogingen vertonen, den zullen de zomer- en winterprijzen VOORSPELLING KWAM UIT! Een zigeunerin waarschuwde 14 dagen geleden de rijwielhandelaar Stuij te Hal steren: .Binnen twee weken wordt U be nadeeld door iemand die er al twee jaar op loert". Deze week deed de heer Stuij de ontdekking, dat de waarzegster gelijk had gekregen. Uit zijn portefeuille, die hij als gewoonlijk onder een kist in zijn winkel had gelegd, miste hij een bedrag waarvan hij de grootte niet precies kon vaststellen, maar dat zou variëren tussen de duizend en twaalfhonderd gulden. De Rijkspolitie te Bergen op Zoom heeft de zaak nog niet tot klaarheid kunnen brengen. grote zaalKinderfeesten 1 mei. 1.15 en 3 uur nam. Doopsgez. Kerk: Wydlngsdiienst P.v.d.A. Spr. ds. H. A. Visser van Amsterdam. 5.30 uur nam. Stadszaal (grote zaaJl): Feestvergaderlmg 1 mei-comité. Spr. dr. W. Drees. 8 uur nam. Gulden Vlies: Ned. Ver. van Huisvrou wen. Lezing over industriële vormgeving. 2.30 uur nam. DONDERDAG Schouwburg: Kon. Ver. Litteris Sacrum ..Meneer Pim komt even aan". 8 uur nam. Oafé Amdba (Herenstraat)Leden.verg Leldse Tuiniers- en Bloemdstenver. D.E.V. 8 uur nam. Den Burcht (grote zaal): Film voorlich tingsavond Lelds Onderling Ziekenfonds 7.30 uur nam. In den vergulden Turk; Ledenvergade ring Coöp. Boerenleenbank Lelden-Oegst- geest. 7.30 uur nam. (Ingez. Med.-Adv.) over KLEUREN-WONDERLAND Maandag 29 april in de grote zaal van de Stadsgehoorzaal t e Leiden. Aanvang 20.00 uur. Vraag uw fotohandelaar of hij nog kaarken voor u heeft TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werfpark 1) Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10— v. m. tot 4 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling van Japanse prenten 10 uur- 12 en 24 uur, 's Zondags van 24 uur. BIOSCOPEN LIdo: Giant". 14 jr. Werkdagen 2 en 7.30 uur. Zondag 2.30 en 7.30 uur. Lnxor: ..Anastasia". A.l. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Sissi". A.l. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon„Marcelino brood en wijn". A.l: Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Hex: ..Verboden planeet". 18 Jr. Werk dagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Het balboekje". De avond- en nachtdienst van de Apothe ken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 27 april 9 uur waarge nomen door: Apotheek Kok Rapenburg 9, tel. 24807; Apotheek Tot hulp der Mensch- held, Hooigraoht 48. tel. 21060; Apotheek Oegstgeest Wühelminapark 8 Oegstgeest, tejl. 26274. By geen gehoor by Uw hulsarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) V •3* u 3 a c 1 S 4 Stockholm onbewolkt nno 4 6 0 Oslo zwaar bew. n 2 7 0 Aberdeen half bew. n 6 6 0 Kopenhagen zwaar bew. n 2 5 0 Dublin zwaar bew. nno 6 6 0 Londen geh. bew. ono 6 6 0 Amsterdam zwaar bew. no 8 5 0 Brussel nevel no 5 5 20 Parijs nevel wlnd6tll 5 2 Bordeaux zwaar bew. nw 1 5 0 Grenoble nevel w 1 9 7 Nice zwaar bew. n 1 12 Berlijn nevel nno 2 5 0.4 Frankfort licht bew. ono 4 7 2 München mist ozo 2 5 0 Zurich nevel n 2 8 Genéve nevel zzo 2 9 11 Locarno zwaar bew. windstil 10 12 Wenen nevel n 3 7 0 Innsbruck nevel n 2 4 0 Rome onbewolkt windstil 11 0

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2