Ned erlands zaterdagelftal verloor kansloos in Monaco2—0 Keihard veld stelde te grote I j eisen aan Oranjeploeg Overwinning van gebr. Kraan in Flying Dutchmanklasse Zege voor Belg Van Daele in „klassieker" Parijs - Brussel DINSDAG 23 APRIL Frankrijk tvinnaar van drielandentoernooi (Van onze speciale Frankrijk is er voor de eerste maal in het be staan van het drielandentoernooi in geslaagd de Coupe Fernand Canelle, de wisselprijs voor dit jaarlijkse toernooi, in de wacht te slepen. Door een 2—0 zege, die aan duidelijkheid niets te wen sen overliet en voor ons elftal eigenlijk nog een veel te geflatteerd beeld gaf, hebben de Fransen eindelijk hun technisch betere spel kunnen bekro nen met de zo hoogst verlangde produktiviteit, Natuurlijk is voor een dergelijke faillure wel een oorzaak te vinden. In het gemeentelijk stadion van Monaco was alles even mooi en helder, alleen het speelveld liet alles te wensen over. Spaarzaam bedekt met gras was het kei- en keihard, waardoor de lichte bal geholpen door een lichte bries, die zo uit zee over het veld blies, de allervreemdste capriolen maakte. Onze spelers, niet gewend op dergelijke velden te spelen, stonden vreemd te schutteren, waardoor de snellere Fransen, die voorts over een perfecte lichaamsconditie bleken te beschikken, al spoedig het heft in handen namen en dat niet meer prijs gaven. verslaggever) zodat zij met een score van 3—0 (vorige week wonnen zij met 1—0 van België) deze reeks afsluiten. Na de uitstekende voorbereiding van ons elftal werd een Nederlandse zege in het verre Monaco vrijwel algemeen verwacht, maar de onzen heb ben behoudens in de allereerste minuut van de wedstrijd geen kans van enige betekenis gehad. Het begon anders hoopgevend genoeg, want onmiddellijk na de aftrap werd v d. Oever uit een snelle aanval gelan ceerd en zijn daverende schot werd met de grootste moeite door doelman Cou- tant gestopt. Wie er nu eens echt lek ker voor ging zitten om te zien hoe de oranjehemden dit varkentje zouden wassen, kwam bedrogen uit. Want de Fransen namen het offensief onmiddel lijk over en door hun binnenspelers, die al spoedig de steun hadden van de kanthalfs werd het middenveld volledig bezet en hoe v. Duijn en Nieuwstraten ook zwoegden, zij konden geen greep meer krijgen op dat belangrijke mid denveld. Van hier uit bouwden de Fransen tal van aanvallen op en het was maar goed, dat ons debuterende backstel v. d. Vuurst-v. Zwol er dade lijk goed tussenzat en menige aanval ontijdig liet eindigen. Voorts waren de Fransen niet bepaald schotvaardig, waardoor Woudsma het vooralsnog niet moeilijk kreeg. Toch moest hij na onge veer 10 minuten tweemaal achter el kaar ingrijpen om erger te voorkomen, terwijl 5 minuten later een razend snelle Franse aanval werd besloten met een felle kopstoot van Carrier. Zo he vig wordt de Franse druk. dat na 20 minuten de Franse linksback uit een corner maar net over de lat schiet! Een doelpunt zit in de lucht en nadat Potensier eerst nog voorlangs het doel heeft geschoten, zonder dat iemand de bal kan raken, doet Castet het na 26 DOSR won bij DSO DOSR zal zich stellig meer om de punten winst dan wel om het vertoonde spel Verheugd hebben. Trouwens ook de thuisclub bracht er dit keer niet veel van terecht en daar de Veense voor hoede blijkbaar besloten had met scheip te schieten, is de 13 overwinning, die de mannen van De Koning in Zoeter- meer bij DSO behaalden, nog niet zo verwonderlijk. Door een treffer van Kerkvliet, ge scoord na een halfuur spelen, kon DOSR met een kleine, verdiende voorsprong de thee gebruiken: 01. Na de pauze trok DOSR direct weer ten aanval, daarbij gesteund door de harde wind. Toch wist de thuisclub na een kwartier spelen doelman Oomen het nakijken te geven. Lang bleef de stand daarna gelijk, maar toen Piet van Amsterdam uit een voor zet van rechts de Veners weer aan een voorsprong wist te helpen (12) en Koos de Jong daarna met een prima schot de stand op 1—5 had gebracht, bleek dit voldoende voor de bezoekers om de volle winst binnen te halen. Voetbal in Engeland Manchester United league-kampi oen Manchester United is zaterdag voor de tweede achtereenvolgende keer kampioen van de Engelse league ge worden. Het won met 40 van Sun derland. terwijl de naaste concurrent, Preston North End, gelijk speelde tegen Blackpool (00). Eén van de (drie) successen, die ma nager Busby voor ogen staan, is dus ge realiseerd. De kampioensploeg speelde overigens teleurstellend in de wedstrijd tegen Sun derland. Tien minuten na rust had zij nog slechts een 1—0 voorsprong, dank zij een doelpunt van Billy Whelan. Toen geraakte Sunderland's doelverdediger Bollands aan de knie gewond en moest Sunderland met tien man verder spelen. Whelan (opnieuw), Ducan Edwards en Tommy Taylor zorgden tenslotte voor de 4—0 eindscore. De wedstrijd werd bijgewoond door 58.489 toeschouwers. 's Avonds was er uiteraard een groot feest voor de kampioenen. Er werd rijkelijk champagne geserveerd en Matt Busby, de succesvolle manager van Manchester, verklaard, dat alle aandacht nu zal worden geconcen- 'reerd op de return-wedstrijd tegen Real Madrid voor de halve finales van het toernooi om de Europese voetbal beker. Voor dit duel, dat donderdag a.s. wordt gehouden, bestaat een enor me belangstelling. De uitslagen van de zaterdag in de eerste divisie gespeelde wedstrijden lui den: Arsenal—Charlton Athletic 31; Birmingham City— Leeds United 6—2; Burnley—Manchester City 0—3: Cardiff City—Tottenham Hotspur 0—3: Chelsea Everton 5—1: Manchester United— Sunderland 4—0; Newcastle United— Aston Villa 1—2: Portsmouth—Wolver hampton Wanderers 1—0: Preston NorthendBlackpool 00: Sheffield Wednesday—Luton Town 3—0; West Bromwich Albion—Bolton Wanderers 3—2. De resultaten van het programma op 2e paasdag waren: Aston Villa—Wolver hampton Wanderers 4 0; Blackpool Arsenal 2—4; Cardiff City- Portsmouth 0—2: Chelsea—Newcastle United 6—2; Everton—Manchester City 1—1; Leeds United -Sunderland 3—1: Luton Town— Bolton Wanderers 1—0: Manchester United—Burnley 2—0; Sheffield Wed- nesdav—Preston Northend 3 1Totten ham Hotspur—Charlton Athletic 6—2: West B'-omwich Albion—Birmingham City 0-0. minuten beter door in vrije positie de voorzet van de buitenspel staande rechtsbuiten Kasmareck in (e schieten. Acht minuten later wordt het vonnis over Nederland voltrokken als Potensier van verre afstand de bal onverwacht en steenhard in de bovenhoek schiet. Het spel dat onze ploeg daarna vertoont, bereikt een dieptepunt en het rustsig- naal wor^t als 'n verlossing beschouwd. TWEEDE HELFT In de tweede helft is ons elftal tot een wat betere prestatie gekomen. De greep van de Fransen op het midden veld verslapte gaandeweg en daardoor konden onze voortdurend hardwerkende kanthalfs meer en meer vat krijgen op de eigen aanval. Maar die bleef ook in deze tweede helft ver beneden de maat, voornamelijk door het zwakke werk van de beide binnenspelers en het zich vol komen laten uitschakelen van rechts buiten Kerkdijk. Daardoor werd het Franse doel maar zelden werkelijk bedreigd en Coutant heeft dan ook een gemakkelijke middag gehad. Het is eigenaardig, dat de Fran sen in de tweede helft, toen zij toch lang niet meer zo sterk offensief speel den als daarvoor, meer en betere kan sen op doelpunten hebben gehad. Maar zowel rechtsbuiten Kasmareck als midvoor Castet weigerden hardnek kig de mooiste kansen te benutten en voor het overige kon Woudsma gemak kelijk redding brengen. Het bleef nu bij niet minder dan acht corners tegen voor rust twee. Hoe zwak ons aanvals- spel was wordt wel getekend door het feit, dat wij geen enkele corner kregen te nemen. PiMig duel tussen SJC en Teylingen In een geanimeerde wedstrijd heeft SJO, thuisspelend tegen Teylingen, nog juist een gelijk spel uit het vuur weten te slepen. SJC nam na rijf minuten door Deinveld de leiding, toen doelman Gie- len de bal na een schot niet voldoende kon wegwerken: 1—0. Enkele minuten later wist Zoet echter gelijk te maken, waarna Piet Vink met een keihard schot de Noord wij kers opnieuw de leiding gaf: 21. Zoet bleek deze middag echter bij zonder goed op schot. Nadat hij gelijk had gemaakt, wist hij zelfs kort voor de rust zijn elftal de leiding te geven: 23. De tweede helft werd geopend met een fel offensief van de thuisclub, met als resultaat een serie hoekschoppen, waar van de vijfde de gelijkmaker opleverde, die door Groeneveld gescoord werd: 3—3. Tijdens de nu volgende periode bleek de SJC-voorhoede niet in staat een der aanvallen goed af te ronden. Tien minuten voor het einde gaf Zoet zijn elf tal opnieuw de leiding, 34, maar twee minuten later kon ook doelman Gielen weer naar het net, dit keer na een he vige doel worsteling, waaraan door Piet Vink een einde werd gemaakt: 44. Bodegraven speelde gelijk tegen RCV: 2—2 Bodegraven heeft zich zaterdagmiddag opnieuw de kans laten ontglippen om zich door een overwinning definitief in veiligheid te stellen Door 22 te spelen tegen RCV staan de Bodegravers thans gelijk met Katwijk, dat echter uitge speeld is. Meerdere scoringskansen zijn in de eerste helft door de voorhoede van de thuisclub om zeep gebracht Nadat de gasten door hun rechtsbuiten de score geopend hadden <01) wist Roest ge lijk te maken, 11 Een aarzeling in de defensie werd Bodegraven daarna nood lottig. Wel wist doelman Pul het schot nog te stoppen, maar de volgende se conde kon hij toch naar het net: 1—2. In de tweede helft was Bodegraven sterker, maar verder dan schoten van Kooijstra en Slappendel bracht men het niet, terw\j] ook enkele vrij gemakke lijke kansen gemist werden Toen na een halfuur spelen Keneman binnen het strafschopgebied ten val werd gebracht, wist Slappendel de toegestane straf schop te benutten: 22. Schoten van Terlouw en Slappendel waren daarna veel te hoog gericht, terwijl Terlouw kort voor het einde, voor open doel staande, de kans op de volle winst liet liggen. Het einde kwam dan ook met 2—2. (Ingez. Med.-Adv.) Floor van Duyn van Quick Boys, die een van de beste Nederlandse spelers was in de wedstrijd tegen Frankrijk. Tien minuten voor tijd kwam ons elf tal zowaar nog tot een wanhoopsoffen sief. dat werd ingeleid door een felle rush van Nieuwstraten. die snel door de Franse verdediging drong. Maar zijn harde schot sprong af op het lichaam van Cretouny. Wel kwamen er daarna nog enkele schoten maar ze waren te slecht gericht om Coutant te verontrus ten. Zodoende won Frankrijk volkomen verdiend met de gelukkig matige score van 20. De stand in het drielandentoernooi is nu: Frankrijk 2 2 0 0 4 3—0 België 1 0 0 1 0 0—1 Nederland 1 0 0 1 0 0—2 Op Loosdrechtse Plassen (Van onze zeil medewerker) De Koninklijke Watersportvereniging „Loosdrecht" heeft het belangrijke initiatief genomen op de paasdagen voor de Int. Flying Dutchmanklasse en de Int. Finnjollen nationale wedstrijden te organiseren. Deze beide klassen staan namelijk in de zeilwereld in het brandpunt der belangstelling gezien de grote toename, en het feit dat de Flying Dutchman waarschijnlijk de Olympische tweemansboot wordt in 1960. Van de Finnjol staat al vast, dat dit de eenmans- boot wordt voor de komende Olympische Spelen. Druk paas-iveekeind voor wielrenners De Belg Hendrickx heeft gisteren de 226 km lange wedstrijd Brussel-Luik- Bergen-Brussel gewonnen in 6 uur en 20 min. Met slechts twee lengten ver schil werd hij gevolgd <loor Gerrit Voorting. terwijl Van der Pluym als vierde over de eindstreep ging achter de Belg Moxhet. De Nederlandse ren ners waren voortdurend In de voorste gelederen te vinden. De uitslag luidde: 1. Hendrickx (B.) 226 km in 6 uur 20 min; 2. Gerrit Voorting; 3. Moxhet (B.); 4. Van der Pluym: 5. Huyskens (B.); 6. Theuns (B 7. Bosmans (B); 8. Pascal (B.) op 50 sec. De plaatsingen van de Nederlandse deelnemers waren verder: 22. Donker, 25. Bruggenkamp. PARIJS—BRUSSEL De Belg Leon van Daele heeft gisteren de klassieke wegwedstrijd Parijs- Brussel gewonnen. vóór zijn landge noten Impanis en Fred de Bruyne. Om de Grand Prix Campagnolo Koppel Van Est-Kooyman won op Duinhorst met machtsvertoon De omniumwedstrijd om de „Grand Prix Campagnolo" is zondag door Wim van Est en Piet Kooyman op de wielerbaan „Duinhorst" te Wassenaar met groot machtsvertoon gewonnen. De Brabander, die als tegenstanders o.a. Bijs ter, Adri Voorting, Harm Smits, Hein van Breenen, Jos de Bakker (België) en Bern Pusey (Engeland) had en tezamen met Piet Kooyman een homogeen kop pel vormde, toonde een uitstekende vorm en liet de ruim 5500 toeschouwers op het zonovergoten „Duinhorst" niet in de onzekerheid over de vraag wie de beste man van het veld was. De omnium bestond uit een koppel wedstrijd voor profs en onafhankelijken over 25 km (52 ronden) zonder gang- making, een klassementswedstrijd over 25 ronden met 5 klassementen en ten slotte een 1 uurs koppelwedstrijd achter Dernymotoren met na elke 10 minuten een sprint en verplichte aflossing. In de laatste manche vooral liet Van Est zijn kunnen zien en samen met Kooyman liet hij het gehele rennersveld 2 en meer ronden achter zich. Het klas sement in deze manche was een paskwil en mede door tekortkomingen van de jury begreep het publiek niet goed waar het nu eigenlijk aan toe was. Ook in de klassementswedstrijd over 25 ronden toonde de jury zich niet van Haar beste zijde door aanvankelijk bijster als win naar aan te wijzen, die echter in feite met een ronde achterstand finishte. Terecht werd ook hier van Est alsnog als winnaar geklassificeerd. De uitslagen van de diverse manches luiden: Koppelwedstrijd over 25 km met 5 klassementen: 1. Adri Voorting en Ha melink 34 punten (3 gew. klassementen) 2. Jos de Bakker (België) en B. Pusey Engeland 34 punten (2 gew klassemen- I ten)3. Van Est en Kooyman 28 pun- ten; 4. Smits en Van Breenen 23 punten. Klassementswedstrijd over 25 ronden met 5 klassementen: 1. Van Est 17 pnt; 2. Herbert Ebbers (Duitsland) 12 pnt; 3. B. Pusey (Engeland) 10 pnt; 4 en 5. Hamelink en Vos ieder 8 pnt; 6. Schot man 7 pnt. 1 uur koppelwedstrijd met Demy- motor gangmaking: 1. Van Est en Kooy man 42 pnt; 2. op 2 ronden Bijster en Heeren 31 pnt; 3. Jos de Bakker en B. Pusey 27 pnt: 4. op 3 ronden Schotman en Van der Kamp 28 pnt. Totaaluitslag omnium om de „Grand Prix Campagnolo": 1. Van Est en Kooy man 5 pnt; 2 en 3. Adri Voorting en Hamelink en B. Pusey en De Bakker ieder 9 pnt; 4. Bijster en Heeren 11 pnt; 5. Schotman en Van der Kamp 15 pnt; 6. Smits en van Breenen 17 pnt; 7. Eb bers en Sieveking 19 pnt; 8. Brunschot en Vos 22 pnt. Er werd een serie van drie wedstrijden gezeild; de eerste op le paasdag en de tweede en derde op 2e paasdag. In de Flying Dutchman zagen wij de be faamde 12 M2 Sharpiecracks, de gebr. Kraan, aan het werk in hun nieuwe schip en hoewel zij er volstrekt niet aan gewend waren, bewezen zy onomsto telijk geniale zeilers te zijn. In de eerste wedstrijd maakten zij bij de start listig gebruik van hun gunstige lijpositie en onder het gehele veld van twintig sche pen liepen zij naar de kop. De bakstag- wind leende zich echter niet voor spin naker en hierdoor zakten zij terug in het veld. De Loosdrechtzeiler Kalff lag nu in eerste positie, maar aan het eind van het kruisrak van de 5e plas naar de keerboei kwam Jacq Kraan hoog opste kend overbakboord op de boei aan en dwong Kalff tot wenden. Gülcher ging nog juist tussen Kalff en de boei door en kwam zo tweede te liggen achter Kraan: De eerste race van de Finnen bleef lang onbeslist. Met Warburg wilde het in de aan de windse rakken niet bijster vlotten en zijn goede positie verspeelde hij tenslotte aan Hans Sleeswijk en Maarse. die in deze volgorde ook finish ten. Derde werd G. Leverland en vierde L. Gerhards. Op de tweede dag was de eerste start van de Flying Dutchman vals zodat de Finnen eerst vertrokken, waar nu Warburg zijn schip volkomen in de trim had en op de hem eigen, zekere wijze een fraaie overwinning boekte voor Sleeswijk en Maarse. De tweede start van de Flying Dutchman was goed en ook nu weer ging Kalff zeer hard op de planeerrakken. In de winds verspeelde hij echter zijn eerste positie aan Jan Schooneveldt, die een bijzonder goede race voer. Derde werd Jacq Kraan, die zich van de zesde plaats had opge werkt. In de laatste wedstrijd in de middag ging aanvankelijk S. G. Rodenhuis lange tijd aan de kop. maar bij het kruisen kon hij geen hoogte houden en nu nam Coen Gülcher zijn kans waar door een behoorlijke voorsprong te nemen op Frowein en Kraan. Frowein viel krui send naar de finish nog iets terug en zo kwam Renger Kremer op de derde plaats achter Kraan, die met zijn tweede plaats voldoende punten verwierf om in het totaal klassement te zegevieren met 78 p. vóór Gülcher 73 p., J. D. Schoone veldt 70 p. en F. R. Kalff 57 p. Een bijzonder mooi resultaat van de „Kraan-brothers"De laatste wedstrijd in de Finnjollen was spoedig een uit gemaakte zaak. Hier ging Sleeswijk aan de kop met een kleine voorsprong op Warburg, die hij in de loop van de race nog iets wist te vergroten. Sleeswijk won in het totaal verdiend voor Warburg en Maarse. De Flying Dutchman-klasse in actie tijdens de wedstrijden op de Loosdrechtse Plassen. Finnjollenwedstrijd le Zeebrugge Voor de Internationale Jaarlijkse zeilwedstrijden van de Royal Belgium Sailing Club te Zeebrugge hadden dit jaar twee Rotterdamse zeilers Koos de Jong en Rinse Koopmans ingeschreven in de Finnjollenklasse. Jammer genoeg moest de Jong wegens ziekte verstek laten gaan. In het zeer sterke interna tionale veld bracht Koopmans het in het totaal, met twee maal een negende tweemaal een achtste en eenmaal een vijfde plaats tot 3681 p. Dit leverde hem de negende plaats op in het eindklasse ment. De Olympische kampioen Paul Elv strom voerde een constante strijd met zijn Belgische rivaal André Nelis (die op de Olympische Spelen het zilver ver wierf). Door een protest tegen Elvstrom kwam Nelis met 7138 p. in het totaal iets beter uit de bus dan Elvstrom die tot 7030 p. kwam. Börge Schwarz (Den.) werd derde (5569 p.), Samuel (Fr.) vier de met 5134 p. Elvstrom werd driemaal eerste eenmaal derde en eenmaal vijfde, Alphia verloor laatste wedstrijd tegen Voorburg De Alphianen hebben de laatste wedstrijd thuis tegen Voorburg met 34 verloren. Als excuus hiervoor zou misschien kunnen gelden, dat de Heul- bewoners invallers telden voor de backs Uithol en Bouthoorn. Over het algemeen is het een weinig boeiende strijd geworden, waaraan te zien was, dat de uitslag feitelijk van geen bete kenis meer was voor een der partyen. De Alphia-voorhoede wist zich wel kansen te scheppen, maar het afwer ken liet ook dit keer weer veel te wen sen, ondanks de drie doelpunten. Het begin was voor de gasten, die spoedig doelman Kramer tot activiteit dwongen. De Voorburgse achterhoede wist met de zwakke pogingen van de Alphia-voorhoede over het algemeen wel raad. Toen bij een snelle aanval der be zoekers de Alphla-achterhoede uit po sitie gespeeld werd, kon ook Dweelaard de situatie niet meer redden en moest doelman Kramer naar het net. 01 Dit werkje mocht hij voor de pauze nog een. maal doen. zodat Alphia met. een 02 achterstand kon gaan theedrinken. Kort na de hervatting liet de Alphia- voorhoede enkele serieuze kansen om de achterstand te verkleinen, liggen. Toen daarna de bezoekers tweemaal kort ach ter elkaar de roos wisten te treffen, leek een stevige Alphia-nederlaag onvermij delijk: 0—4 Toch wist Alphia zich te herstellen. Nadat eerst Dweelaard een penalty onbenut had gelaten, waren het achtereenvolgens De "Hertog. G. v. Eg- mond en W de Jong. die de wedstrijd een heel ander aanzien gaven: 34. Even probeerde Alphia daarna nog de overigens niet onverdiende gelijkmaker op het bord te brengen Dit gelukte ech ter niet, zodat de Alphianen een punten verdeling ontging. De officiële rangschikking luidt als volgt: 1. Leon van Daele (B.) 295 km in 8 uur 55 sec.; 2. Impanis (B.); 3. Adriaenssens (B.); 4. De Bruijne (B.); 5. Henry Denijs (B.); 6. Hoorelbeke (Fr); 7. Cerami (B.); 8. Keteleer (B.); 9. R. de Cock (B.) allen in dezelfde tijd als de winnaar; 10. Gauthier (Fr.) 8.01.20. VAN WETTEN WON IN BEERLAERE Een wegwedstrijd in België, van Zele naar Beerlaere (154 km) is maandag ge wonnen door de Nederlander Van Wet ten. Hij reed de afstand in 3 uur en 10 min. De Brit Hewson werd tweede met een achterstand van anderhalve minuut. De uitslag was: 1. Van Wetten (Ned.) 154 km in 3 uur 10 min.; 2. Hewson (Eng.) op 1 min. 30 sec; 3. Saelens (Belg.) z.t; 4 Demeyere (Belg.) z.t.5. Salembier (Belg.) z.t.; 6. Maas (Ned.) z.t.; 7. Oliebrandt (Belg.) z.t.; 8. Busse (Did) z.t.; 9. Vandenbos- sche (Belg.) z.t.; 10. De Boeck (Belg.) z.t STER VAN W.-VLAANDEREN VOOR DE ROO De Nederlandse renner De Roo heeft zowel de eerste als de tweede etappe van de wegwedstrijd voor amateurs, „De Ster van West-Vlaanderen" gewonnen. In de eerste etappe legde hij de 117 km van Brugge naar Eemeghem af in 3 uur 9 min. Onze landgenoot versloeg in de eindsprint een dertigtal renners, die allen dezelfde tijd noteerden als de win naar. Na De Roo ging Taylor (G.B.) over de eindstreep, gevolgd door de Belgen Willems, Volckaert en Van Cor- selis. De uitslag van de tweede etappe was: 1. De Roo (Ned.) 105 km in 2.47.03; 2. Van Daele (Belg.) op 21 sec.; 3- De Bruyne (Belg.) op 42 sec.; 4. Stevens (Belg.) z.t.; 5. Crabeels (Belg) z.t. De eindrangschikking werd. 1. De Roo (Ned.) totaaltijd 5 uur 55 min. en 9 sec; 2. Van Daele (Belg.) op 1 min. 21 sec; 3. Seynaeve (Belg.) op 1.42; 4. Volckaert (Belg.) z.t.; 5. Rous seau (Belg.) z.t. WIERSTRA WON IN GOFFERT In het Goffertstadion te Nijmegen is op tweede paasdag voor 4000 toeschou wers het wieler-baanseizoen geopend. Het voornaamste nummer was een stayerwedstrijd, waaraan werd deelge nomen door de Nederlanders Wierstra, Van der Kamp. Bijster, Mehagnoul, en de Duitsers Rintelmann en Intra. De wedstrijd werd gewonnen door de Amsterdammer Wierstra. Mij ondervond de grootste tegenstand van Mehagnoul en Intra. De prestaties van Bijster en v. d. Kamp stelden zeer teleur. De eindrangschikking werd: 1. Wierstra. 4 p., afgelegde afstand 1.770 meter; 2. Mehagnoul, 4 pnt; 3. Intra, 4 pnt; 4. Rintelmann, 8 pnt; 5. Bijster, 10 pnt; 6. v. d. Kamp, 12 pnt. De Amsterdammer Hartman won een sprintwedstrijd voor amateurs. Tweede werd zijn stadgenoot Schutte en derde Romeyn uit Rijswijk. GROTE PRUS VAN EUROPA Een Franse ploeg, bestaande uit Dar- rlgade, Anquetil en Forestier, heeft zon dag de Grote Prijs van Europa gewon nen, gereden op het circuit van Dersena te Ravenna. Het betrof hier een tijdrit voor ploe gen van drie renners, die het circuit van 5.6 kilometer 18 maal moesten rij den. zodat de totale afstand 100.8 kilo meter bedroeg. De uitslag luidde: 1. Frankrijk 2 uur 22 min. 39.6, gem. snelheid 42.394 km/u., nieuw wedstrijd- record; 2. Italië (Baldini. Defilippls en Ronchini) 2.23 31.8, gem. snelheid 42.137 km/u.; 3. Spanje (Poblet, Bober en Bahamontes) 228.30.0, gem. snelheid 40.727 km/u.; 4. Nederland (Nolten, De Groot en Wagtmans) 2.29.6.8, gem. snel heid 40.560 km/u. De Zwitserse ploeg, bestaande uit Koblet, Graf en Strehler, heeft in de tiende ronde de strijd gestaakt. „Swift" In het zondag gereden Fruit marktcriterium te Den Haag bezette Reinier Riethoven bij de adspiranten de tweede plaats. en Nelis tweemaal eerste en driemaal tweede. Interessant waren ook de eerste wed strijden in België in de 5.-0- klasse die naast de Hollandse Flying Dutch- man een kans heeft als tweemansboot voor de Olympische Spelen in 1960 ge kozen te worden. Hierin vertoonde de Fransman Hannequin een volledig mees terschap door alle zes wedstrijden te I winnen. Nederlandse turners verloren wedstrijd tegen Denemarken De landenturnwedstrijd tussen de herenploegen van Denemarken en Ne derland, welke zondag te Horsens werd gehouden, is door de Denen gewon nen met 335,75 tegen 331,40 punten. De Deense ploeg was in alle onder delen sterker. In het persoonlijk klassement bezette de Nederlandse kampioen, Klaas Boot, van De Halter (Alkmaar), de derde plaats. Eerste werd Freddy Jansen (Den.) met 57.40 pnt., tweede Elkana Gronne (Den.) 56.85 pnt. Klaas Boot vergaarde 56.40 pnt. Vervolgens klas seerden zich als vierde Birger Nielsen (Den.) 56.20 pnt. en als vijfde J. van der Sande (Ned.» 55.50 pnt. Het Nederlands gymnastiekteam heeft gisteravond, op uitnodiging van de plaatselijke club te Viborg, deelgenomen aan persoonlijke wedstrijden. Klaas Boot onze nationale kampioen, klasseerde zich met 55.60 punten als tweede achter Boerge Nielsen uit Viborg, die een to taal van 56,30 punten bereikte. Derde werd Van der Sanden met 54,90 punten

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 6