Golden Fiction Randstad Holland was liet drukst „OORLOG MET COMMUNISME IS NIET ONVERMIJDELIJK" ZESENTWINTIG - bij Poe en bij Golden Fiction Britse communistische professor doet felle aanval op Moskou Agenda DINSDAG 23 APRIL Vervolg van pag. 1 Overal eivol, geen bed bleef onbeslapen Het westen, de Randstad Holland, heeft door zijn bloembollenschat na tuurlijk de grootste toeloop gehad. De in de drie grote steden aanwezige 16.000 hotel- en pensionbedden waren van te voren reeds grotendeels geboekt. Nadat de beroepspensions ook vol waren, hebben de Lid's hun nood-adressen aange sproken. Daarnaast werden door Den Haag b.v. gasten doorgestuurd naar Katwijk en Noordwgk. Amsterdam zond alleen al 2000 buitenlanders naar de Noordzeebadplaatsen boven het kanaal en naar Alkmaar, waar 1700 personen onderdak werden gebracht. Egmond herbergde 5300 bezoekers, voor het zoeken van 300 bedden werd daar de omroeper met zyn ratel ingeschakeld. Bergen aan Zee, Schagen, Schoorl, Hoorn, Langendijk, Koedijk, St. Pancras en de Wierin- germeer werden met buitenlanders overstroomd. Utrecht was eivol en spreidde naar Zoveel bonafide aanbiedingen had men; het Sticht. In het Gooi was vrijwel geen bed onbeslapen. Te Amsterdam zijn 8000 bezoekers door de LID aan een slaapplaats geholpen. Rotterdam bracht er 2500 te bed, Den Haag 5500, Utrecht 1800, Arnhem ruim 6000. Haarlem en omgeving met 2500 gasten bij particulieren zaten propvol. In Zandvoort werden bijna 7000 over nachtingen geboekt. In Katwijk en Noordwijk hebben samen 6000 gasten meer, dan reeds geboekt waren, gelo geerd. Wassenaar wist voor nog 700, Delft voor 1800 en Leiden voor 250 per sonen plaats te vinden, 's Hertogenbosch voor 125. In Den Haag-Scheveningen hebben in totaal ruim 9000 buitenlanders per nacht gelogeerd, op een voorraad van 6000 of ficiële hotel- en pensionbedden. V.V.V.-ers zagen geen bed De medewerkers van de WV's met een logies-informatiedienst hebben ge durende de paasdagen bijna geen bed gezien. Men had de diensten netjes in gedeeld, doch zij, die aan de balie hiel pen. bleven maar als er aflossing kwam. Amsterdam werkte met drie kantoren, Den Haag met twee. Padvinders en ama- teurgidsen (leden van de BBTBBA) heb ben bij de zorg voor de vreemdelingen goede diensten verleend. Nergens in de wereld wordt een op deze wijze georganiseerde zorg aan het onderbrengen van toeristen besteed. Tal loze vreemdelingen waren dan ook blij verrast bij deze enorme toeloop aan be hoorlijk verblijf geholpen te worden. Niet zonder medewerking van het pu bliek. dat de deuren gastvrij openstelde, zou dit gelukt zijn. In Den Haag was de animo zo groot dat de VW desgewenst te middernacht nog 1150 bedden bij par ticulieren zou hebben kunnen beleggen. Soekarno hoopt op bezoek van Eisenhower President Soekarno heeft zondag te Den Pasar gezegd te hopen, dat presi dent Eisenhower de eerste gast zal zijn in het luxueuze „gastenverblijf voor be langrijke bezoekers", dat thans op Bali in aanbouw is en waarvan de bouw vier miljoen roepiahs zal kosten. Soekarno bezocht zondag de plek, waar het hotel zal verrazen, n l. op Tampak Siring, een plaats, waar voorheen vele Nederlanders hun vakantie doorbrachten. Maatregelen tegen twee Indonesische bladen Een woordvoerder te Djakarta van de Indonesische journalistenvereniging heeft zaterdagavond meegedeeld, dat militaire autoriteiten hadden besloten maatregelen tegen twee kranten te Djakarta, de socialistische „Pedoman" en de linkse „Bintang Timur" te ne men. Beide bladen zijn drie dagen gesloten wegens het publiceren van berichten over militaire aangelegenheden, die niet afkomstig zijn van het voorlichtings bureau van het leger. Intussen heeft een woordvoerder van het leger de bewering van het blad ..Bintang Timur'1 tesrenrcsproken, dat het persbureau Pia (dat dinsdag opdracht van de militaire commandant van Djakarta voor zr-en dagen gesloten werd) een „broeinest van buitenlandse ondergrondse activiteit" was geweest. Hij zei, dat de maatregel tegen Pia was gebaseerd op het voorschrift, dat be richten over militaire cangelegenheden vóór publikatie op hun iuistheid moeten worden onderzocht op het hoofdkwartier van het leger. Gedeelteliik akkoord over ontwapeningsmaatregelen De Amerikaanse regering Is van me ning, dat de onderhandelingen, die thans door de subcommissie voor ont wapening der V.N. in Londen worden gevoerd, de voortzetting rechtvaardigen van ernstige pogingen om te komen tot een eerste gedeeltelijk akkoord over ont wapeningsmaatregelen. welke gepaard gaan met wederzijdse inspectie en con trole. Dit is zaterdagavond in een com muniqué van het Amerikaanse minis terie van Buitenlandse Zaken meege deeld na een bijeenkomst van Harold Stassen. de Amerikaanse vertegenwoor diger bij de Londense besprekingen, en minister Dulles. Op de bijeenkomst in Washington waren verder aanwezig: Lewis Strauss, voorzitter van de Commissie voor Atoomenergie. Allen Dulles, hoofd van de geheime dienst en voorts vertegen woordigers van de ministeries van Bui tenlandse Zaken en Defensie. Functionarissen verklaarden, dat Stas sen diep onder de indruk was van de „opbouwende houding" van de Sovjet- russische afgevaardigde naar de ontwa peningsbesprekingen. Stassen verklaarde vóór de bijeenkomst te Washington, dat er in Londen ernstig wordt onderhan deld. maar dat er nog veel problemen en moeilijkheden bestaan. De onderhan delingen in Londen zouden morgen wor den voortgezet. De landen, die eraan deelnemen, zijn: Canada. Engeland. Frankrijk, de Sovjet-Unie en de VS. Het Verbond van Hongaarse schrijvers ontbonden Het Hongaarse ministerie van Bin nenlandse Zaken heeft bekendgemaakt, het Verbond van Hongaarse schrijvers ontbonden te hebben omdat het ..de sociale orde" van het land placht te gispen. Een van de vooraanstaande leden van het verbond, Tibor Dery, die lid geweest is van de communistische partij, is gearresteerd en later „onder toezicht" geplaatst. Andere schrijvers bevinden zich nog in arrest. Hij wordt verdacht van „staatsvijan- dige activiteit", aldus de bekendmaking. Tegelijkertijd heeft het officiële com munistische blad Nepszabadsag de vor ming bekendgemaakt van een literaire adviesraad van elf leden, nagenoeg allen voormalige leden van het Verbond van schrijvers. Deze raad is verbonden aan het ministerie van cultuur. vele aanbiedingen waren gratis. Een kwalijke noot Een kwalijke noot in de logiesverzor- ging was het optreden van „runners" in Den Haag. Het bedrijf is te Amsterdam aan deze lieden onmogelijk gemaakt bij politie-verordening Drie vrouwelijke en drie mannelijke rechercheurs hebben bij de VVV-kantoren in de hoofdstad door lopend gecontroleerd. De Haagse politie heeft het werk van de runners zoveel mogelijk geremd door hen van de VVV- kantoren weg te houden. Toch is een aantal buitenlanders door deze runner^ die soms met 20 tegelijk „opereerden" gestrikt Sommigen zijn teruggekomen met verhalen, dat hun in keukens, sous- terrains en kelders logies werd aange boden voor f. 7,50 tot f. 10.— per nacht. En dit, terwijl bonafide particulieren niets tot f. 5.— voor logies met ontbijt vroegen Weinig stagnatie De enorme toeloop heeft sich, met de paasvierende Nederlanders geuit in een enorme drukte op de hoofdver keerswegen. Te Amsterdam is betrek kelijk weinig stagnatie geweest. In Rotterdam heeft de Maastunnel met de traverse de stroom goed kunnen verwerken. Het traject Scheveningen- Den Haag-Wassenaar is vrjj vaak ge stremd geweest met files van soms 1,5 kilometer lang voor het Willem Wit- senplein, waar deze stroom in het zo genaamde „bollencircuit" een gewel dige tegenstroom vond. De enorme drukte rond Utrecht heeft dank zjj een doelmatige regeling niet tot opstop pingen geleid. Op de Rijkswegen en —zelfs in een „flessenhals" als btf Vught zijn geen noemenswaardig ernstige op stoppingen voorgekomen. Dulles over de wereldtoestand Amerika vastbesloten te volharden in de strijd voor vrede en bewapeningscontrole De Verenigde Staten verwerpen de gedachte, dat een oorlog tussen de vrije wereld en de wereld van het internationale communisme onvermijdelijk is. Zij zijn vastbesloten te volharden in de strijd voor de vrede, beginselen van de Verenigde Naties trouw te blijven, zich in te spannen om een oplossing voor de controle op de ontwapening te vinden, de volkeren economisch en militair te helpen om hun collec tieve veiligheid te verzekeren, te strijden voor de bevrijding van onder drukte volkeren, en het zoeken naar soevereiniteit voor alle volkeren aan te moedigen, aldus de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, maandag aan een diner, aangeboden door een Ame rikaans persbureau. Negen richtlijnen Hij somde voorts in negen punten de richtlijnen van de Amerikaanse buiten landse politiek op: weerstand tegen elke wijziging, veroor zaakt door overmacht: de V.S. zijn het enige vrije land, dat in staat is moderne wapenen aan an dere vrije landen te verstrekken om een oorlog te voorkomen: de Amerikaanse begroting op militaire hulp aan het bui- land te besnoeien zou onzinnig zijn; de V.S. zijn van mening, dat controle op ontwapening onmisbaar is, maar zo lang een internationaal inspectiesysteem nog geen werkelijkheid is dient de Ame rikaanse militaire macht niet beperkt te worden de militaire samenwerking van de V.S. met de andere vrije landen moet worden aangevuld door economische hulp; De V.S. menen, dat alle volkeren hun onafhankelijkheid moeten hebben: de V.S. moeten door hun voorbeeld helpen bij de innerlijke ineenstorting van het communisme door de weldaden van de vrijheid te tonen en de onder drukte volkeren er aan te herinneren dat zij niet vergeten zijn; de V.S. zijn trouw aan de Verenigde Naties en willen geschillen vreedzaam, overeenkomstig de rechtvaardigheid en het internationale recht regelen: De V.S. willen, dat deze beginselen in het Midden-Oosten worden toegepast: de V.S. zetten hun strijd voor de vrede voort. (Ingez. Med.-Adv.) Met ongebreidelde fantasie en weergaloze taalbeheersing baande Poe nieuwe wegen in de literatuur. Zijn meesterhand schikte en herschikte, zijn uitzonderlijk taalgevoel wikte en woog in een geniaal spel met zesentwintig letters, dat hem onsterfelijke roem bracht. Honderden tabakken, de samensteller van Golden Fiction zoekt, keurt, verwerpt. Zesentwintig houdt hij over. Zesentwintig uitgelezen tabakken, door ervaring, vakmanschap en toewijding gebundeld tot een uitzonderlijke sigaret. Uw Golden Fiction! EEN GULDEN GENIETING VOOR 90 CENT (Ingez. Med.-Adv.) Heeft U een fijne smaak? I Kunt U goed proeven f en proeft U graag? Hoe eoed kunt U eigenlijk - wel proeven? Is klw ...vermogen we, eens op de proef ges^^U kunt weldra de proef op de so™ meer over, winnen! Morgen leest U er mee A „Ik was tivee weken in de Sovjet-Unie en werd er zeer diep geschoktzegt hij Prof. Hyman Levy, lid van de Britse communistische partü, heeft op het jaarlijkse partijcongres, dat op de paasdagen in Londen werd gehouden, een félle aanval op de partijleiding en op de toestanden in de Sovjet-Unie gedaan. „U weet thans ongetwijfeld enkele van de verschrikkelijke dingen, die er in de Sovjet-Unie gebeuren. Natuurlijk, er zijn grote positieve resultaten be reikt. die door een ijzeren ambtenarendom tot stand werd gebracht. U zou het een vorm van gangsterdom, op een onaantastbare socialistische economische basis, kunnen noemen", aldus professor Levy, die vervolgde: „Dit alles was niet slechts een uitvloeisel van Stalins karakter of persoonsverering. Het is ontstaan als onderdeel van de ontwikkeling van het socialisme en wij Marxisten behoren dit te weten en te begrijpen. Ik ben zelf in de Sovjet-Unie geweest, wat ik daar heb gezien cn gehoord, heeft mij tot in het diepst van mijn ziel geschokt. Binnen twee weken had ik zoveel gezien, dat ik er mijn buik vol van had. Ik heb voldoende stof te ver werken gekregen voor de rest van mijn leven", aldus prof. Levy. Waarom zweeg de partij? Levy wierp daarop de vraag op ln hoeverre de leiding der Britse commu nistische partij op de hoogte was ge weest van hetgeen er in Sovjet-Rusland voorvalt. „Ik ben niet van plan lid te blijven van een partij, die door haar leiders wordt misleid. Is het niet zo, dat de Een passagier van een Frans viieg *yr ,11 1 tuig ls zaterdagavond, toen het toestel op [\/l0t oen enicei WOOrO. zesduizend meter hoogte boven het Turks- Perzisohe grensgebied vloog, op een merk- RIWFMAN D i waardige wijze om het leven gekomen. De man. die ln de drukcablne van het toe- Na een kortstondige ziekte ls te Bone 1 stei zat werd het vliegtuig uitgezogen (Algerie) de Nederlandse vice-consul Louis doordat een ruit brak. van Hengelaar overleden Adiai Stevenson, fen 19o2 en 19o6 kan didaat der Democratische partij bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen hij werd beide keren door de republikeinse generaal Eisenhower verslagen zal mid den mei a s. Zuid- en West-Afrika en En geland bezoeken. Stevenson wil ook zijn vriend dr. Albert Schweitzer in diens zie kenhuis te LambaTene ln Fraua Equato riaal Afrika .bezoeken. De Oostduitse eerste minister, Grote- wohl, heeft zondag in een radiorede kan selier Adenauer van West-Duiitsland „vol ledig verantwoordelijk gesteld voor het doen herleven van het fascisme in West- Duitsland op de grondslag van kernbewa pening". Grotewohl zei, aat Adenauer de enige Westelijke staatsman is, die uit drukkelijk verzocht heeft om het aamdeg- gen van een voorraad kernwapens in zijn land. Het Sovjetrusslsche staatscircus, dat ln verscheidene Westd/ui/bse steden voor stellingen zou geven, heeft van de West- dultse overheid geen inreisvisum kunnen krijgen. De reden van de weigering werd niet medegedeeld. Noorwegen zal tegen de toelating van Spanje in de NAVO stemmen, indien dit land om opneming verzoekt, aldus een woordvoerder van het Noorse ministerie van Buitenlandse Zaken. Paesjawar. Radio-Kaboel heeft zaterdag meege deeld, dat Rusland en Afghanistan een overeenkomst heoben getekend inzake Russische teahnlsohe en materiele hulp voor het herstel en de uitbreiding van het \liegveld van Kaboel. Het hoofd van de burgerluchtvaart van Afghanistan voert op het ogenblik besprekingen met Ameri kaanse deskundigen over de uitbreiding van het vliegveld van Kandahar. James Richards, die thans ln op dracht van president Elsenhower door het Midden-Oosten en Afrika reist, ls zaterdag uit de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba ln Khartoem aangekomen, waar hij nog dezelfde dag besprekingen met Soedanese leiders aanving. De laatste groep van gezochte leden der Eoka .de verzetsbeweging op Cyprus, ls door veiligheidstroepen gevangen genomen, aldus is offioteefl ln Nicosia meegedeeld. Het betreft zeven man .onder wie de 22-jarige leider Demetriou en diens plaats vervanger FiriWas. Op een kerkhof bij Salzgltter na bij Brunswijk zjjn 80 gTaveu van Joden en een gedenkteken door grafschenners be schadigd. Men had een hakenkruis aange bracht en erop geschreven.Duitsland ontwaakt* dood aan Israël", Wandelende kinderen hebben zon dagmiddag in een oefenbaan voor hand- granaatwerpen van de landmacht op de Rijksheide bij Ede het ontzielde en ver minkte lichaam van de 17-jarige D. J. Jongman uit Ede gevonden. Vermoed wordit. dtat hij een handgranaat op de hei de heeft gevonden en het projectiel heeft laten exploderen De minister van Economische Zaken, prof. dr. J. Zijlstra is zaterdagmorgen per KLM vliegtuig uit Johannesburg op Schip hol aangekomen waar hij o.m. verwelkomd werd door de secretaris-generaal van zijn departement, prof G. Brouwers. Met de Tsjechische voormalige minis ter van Onderwijs .prof. dr. J. Stransky, en de eveneens uitgeweken oud-minister dr. Karei Erban .vroeger gezant in ons land, in hun midden hebben enkele Tsjechische vluchtelingen zaterdagmiddag in Naarden hun nationale held, Jan Amos Comenlus geeerd ,ter gelegenheid van het feit, dat deze universele geleerde, voorna melijk theoloog en pedagoog .365 jaar ge leden werd geboren. - Koningin Elizabeth van België heeft op Goede Vrijdag te Soestdijk het noen maal gebruikt, nadat zij de avond tevoren de uitvoering van Matthaeus Paesion van de Nederlandse Bachverenigïng in de kerk te Naarden had bijgewoond. Aan de Coöperatieve groenteveiling «Pljnacker en omstreken" G.A. te Pijn- acker voerde de heer J. A C. van Mullem de eerste postelein aan. Zij bracht 91 cent per kilo op. De 25.000ste inwoner van Heerenveen heeft het levenslicht aanschouwd. Ket is het dochtertje Anna van het echtpaar Luite Welles-van der Wijk uit *t Meer, res sorterende onder de gemeente Heerenveen. BUITENLAND - Tweehonderd Ingenieurs uit India, die ln de staalindustrie zijn gespecialiseerd gaan voor een Jaar naar de V S voor het volgen van cursussen Ook naar Australië. Canada en Engeland zuCCen Ingenieurs ge zonden worden. Te Straatsburg komen vrijdag a.s vertegenwoordigers van ballingen uit 9 Oosteuropese landen bijeen voor een con ferentie van vijf dagen van de Assemblee van onderdrukte Europese volkeren" Bal lingen uit Albanië Bulgarije. Estland. Hongarije. Letland .Lltauen Polen Roe menië» en Tsjecho-S'.owakije zullen van ge dachten wisselen over de recente gebeur tenissen ln hun land. de plannen voor de Europese integratie 'en het vraagstuk van de Tdiuflhtelingen, Koningin Elizabeth n van Engeland heeft zondag temidden van haar familie in het kasteel Windsor haar 31ste verjaar dag gevierd. Officieel zal haar verjaardag worden gevierd op 13 juni. Sinds zondag woeden erin verscheidene Amerikaanse Staten grote bosbranden, die worden aangewakkerd door een krachtige wind. In New Hampshire en Massachusetts zijn honderden ha bos en heide ln vlam men opgegaan. In eerstgenoemde staat werden ook ruim 25 boerderijen verwoest. Duncan Sandys, de Britse minister van Defensie, is maandag Ln Nicosia (Cyprus) aangekomen. Hij blijft drie op Cyprus en zal legerinstallaties Inspecteren Daarna gaat hij naar Malta. De Arabian American Oil Company heeft bekendgemaakt, dat in het noorde lijke gedeelte van de Golf van Perzië, ten zuiden van Koeweit en de neutrale zone. het eerste onderzeese olieveld in het Mid den-Oosten tot ontwikkeling ls gebracht. Dit veld. dat Safaniya wordit genoemd, produceert thans 50.000 vaten ruwe olie per dag. De produktle zal midden 1958 zijn gestegen tot 175.000 vaken per dag. De Verenigde Staten hebben veertien met hen verbonden landen medegedeeld dat zij „bereid zijn te spreken over bepaal de wijzigingen in het stelsel van beperkin gen, dat geldt voor de handel met com munistisch China en de staten, die deel uitmaken van het z.g. „Sovjet-blok". Zondagavond werd te Algiers van Franse zijde vernomen, dat de Franse troepen in een hevig handgemeen in de met bossen overdekte bergen in West- Algerije 101 rebellen hebben doen sneuve len. De opstandelingen hebben in de vori ge week, die door felle gevechten werd ge- :enmerkt .naar schatting achthonderd man verloren. Aan Franse zijde sneuvelden 74 militairen. Voorts werden veertig Fran se militairen gewond en worden er zes vermist. De weersomstandigheden maak ten, dat de Franse troepen geen steun uit de lucht konden krijgen, zodat er ge vechten van man tegen man werden ge leverd. De leider van de communistische partij ln de Sovjet-Unie. Kroesjtsef, heeft zondag gezegd, dat de Sovjet-Unie zich de tweede plaats ln de wereld op het gebied der industriële produktle heeft veroverd, maar nog niet Ln elk opzicht de gevorderde kapitalistische landen heeft Ingehaald. „Wij zijn bij hen nog aohter wat betreft de produktle per hoofd van zekere fabri katen. Onze voornaamste economische taak ls. hen ln dit opzicht de baas te worden en dat zullen wij". In alle grote steden van Japan zijn zaterdag bijeenkomsten gehouden om te protesteren tegen de kernproeven. In Tokio hebben 5.000 betogers, die ge hoor hadden gegeven aan een oproep van de vakbonden, de studentenvereniging en het genootschap voor vissery. gedefileerd voor de ambassade van Groot-Briütannlë als protest J«egen de voorgenomen Britse kernproeven op Christmas-eiland. partijleiding op de hoogte was van hetgeen er in de Sovjet-Unie voorviel en hier het stilzwijgen over bewaarde? Zij kon dus U (de afgevaardigden ter partijconferentie) en de werkende klas se niet in haar vertrouwen nemen, aldus prof. Levy. Levy wees erop dat de Britse com munistische partij in het afgelopen jaar zevenduizend leden heeft verloren. „Dit komt neer op liquidatie". Nadat de gemoederen weer wat tot rust waren gekomen ging het congres over „democratische verhoudingen bin- over ..demecratische verhoudingen bin nen de partij". Christopher Hill, lector in de Engelse geschiedenis aan de universiteit van Oxford, oefende kritiek op een neiging tot autoritair optreden van het bestuur, wantrouwen jegens de partijleden en vrees voor een vrije discussie in de partij. De belangrijkste rede noemde hij die van prof. Levy, die ..een frisse wind" had laten waaien in het „zelfvoldane wereld je van de partij". Ook hij had er be zwaar tegen, dat het bestuur het verlies van zevenduizend partijleden als gevolg van het gebeuren in Hongarije er zijn er nog 27.000 over zo bagatelliseert. Anderzijds was hij van oordeel, dat men de partijleiding niet tot zondebok moet maken, omdat de gehele partij verant woordelijk is voor de huidige stand van zaken. DINSDAG Casino-theater: K. en O.iFilmstudie- kring. „Executive Suite". 9 1/4 uur nam. Stadszaal (kleine zaal): Ned. Chr. Reis- ver. Spr. G. J. Gompelman met kleuren dia's over Oostenrijk. 8 uur nam. De „Bergsingel" aan de grond Het Nederlandse schip „Bergsingel" is bij de Noordafrikaanse kust bij Kaap Bourgagen aan de brond gelopen en op een klip gestoten. Vijf bemanningsle den zijn door de Indische „Jaladharna" overgenomen en naar Philippeville ge bracht. Een opvarende sprong overboord en zwom naar land. Drie anderen wil den zijn voorbeeld volgen maar konden de vaste wal niet bereiken, zodat zij de nacht op de klip moesten doorbrengen. De kapitein, de eerste machinist en twee andere opvarenden zijn nog aan boord van het schip en maken het wel. Wljkg-ebouw Stille Rijn 13. Herdenking 80-Jarig bosbaan Zondagsschool ,,De vier entwümibig Hulzen1". 8 uu.r nam. VRIJDAG Stadszaal (kleine zaal)Llederenavond Ruth Tippett. 8 uur nam. (foyer)K. en O. Jeugdfilm- „Wllllam heeft geluk", ij en 4 uur nam. Stadszaal (foyer): K. en O.-film „Julius Caesar". 8 uur nam. Den Burcht (grote zaai)Selskip Frys- lan. Opvoering van „De Hogerhu46-zaak". 7.30 uur nam. ZATERDAG Schouwburg: Kon. Ver. Litbenis Sacrum „Meneer Pim komt even aan". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaai): Leidse Jeugd Actie. Scapino-bailet. 2.30 uur nam. MAANDAG Stadszaal (kleine zaal)Filmavond over Elektrlsoh lassen. 8 uur nam. Asserstraat 3: Opening Ohr. Kleuter school. 4 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werf park 1) Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 v. m. tot 4 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling van Japanse preniben, 10 uur- 12 en 24 uur, 's Zondags van 2—4 uiur. BIOSCOPEN Trianon „a C als loodgieters". A.l. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; eerste en tweede paasdag: 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur. Rex „Het geheim van de vijf graven". 14 jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; eerste en tweede paasdag: 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Luxor ..Dean Martin en Jerry Lewis in het Wilde Westen". 14 jaar. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; eerste en tweede paasdag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. Lido „George wint op alle fronten". Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; De avond- en nachtdienst van die Apothe ken te Lelden en Oegstgeest wordit tot zaterdagmorgen 27 april 9 uur waarge nomen door: Apotheek Kok, Rapenburg 9 tel. 24807; Apotheek Tot hulp der Mensch- heid, Hooigracht 48. bei. 21060- Apotheek Oegstgeest WLlhelmlnapark 8 'Oegstgeeet. tel. 26274. (grote zaal): Feestavond per- soneelsver. Lichtfabrieken. 8 uur nam. Marekerk: St.-Joris herdenking. 6.30 uur nam. Prediker: Jaarverg. Chr. Metaalbedrljfs- bond. 7 3/4 uur nam. WOENSDAG Prediker: Jaarverg. Chr. Metaalbedrijfs- bond. 7 3/4 uur nam. Douzastraat: Officiële opening Koe- poortsbrug. 7.30 uur nam. Den Burcht (grote zaal)Film voorlich tingsavond Leids Onderling Ziekenfonds. 7.30 uur nam. De Kleine Burcht: Leidse Ver. van Post zegelverzamelaars. Lezing J. Kraayenbrink. uur nam. Ulterstegracht 1 b: Broederschap van oud-padvinders Rijnland. 8 uur nam. Hooigracht 84: Bijeenkomst Leidse fak- keldragersolub. 8 uur nam Rehobobh. Jaarvergadering Leidse Bond van Volkstruindersverenigingen. 8 uur nam. DONDERDAG Stadszaal (grote zaal): K. en O. Resi dentie-Orkest. Soli6te Eugenia Zareska. 8 uur nam. SchouwburgSpeeltulnver. „Ons Eiland" 7.30 uur naim. Bij n gehoor by Uw huisarts of bel op dolcterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Münohen Zürich Genéve Locarno Rome Wenen Innsbryck Mallest: a bfi eS wind w" a H neersl. 24 uui geh. bew. no 4 3 lioht bew. nno 1 2 0 regen ono 4 3 0.1 mist windstil 3 0 licht bew. wnw 3 3 0 licht bew. nno 1 7 0 half bew ono 6 7 0 onbewolkt ozo 4 9 0 zwaar bew. nno 3 10 0 geh. bew. wzw 3 11 2 onbewolkt windstil 7 0 onbewolkt nw 4 13 3 0 mist no 3 0 onbewolkt ono 2 6 0 onbewolkt o 1 2 0 onbewolkt nw 1 3 0 half bew. windstil 6 0 half bew. windstil 11 0 licht bew. windstil 9 0 zwaar bew. nnw 4 6 0 nevel windstil 2 0 onbewolkt n 3 8 0

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2