PHILIPS Radio '57 winkeljuffrouw Prijsvraag 1000+1 radiotoestellen eindigt 30 april 73 44 - Een miljoen Parijzenaars liet stad over aan de vreemdelingen In geheel Frankrijk dit jaar „slechts" 42 doden: vorig jaar bijna het dubbele Stop: geen knopen tellen 17 26 33 33 35 39 45 46 49 49 69 82 91 36 49 49 32 35 36 38 46 47 55 69 69 149 LIMONADESIROOP 5 smaken grote fles 27 38 39 41 49 27 38 39 43 35 38 45 49 63 79 CHOCOLADE PASTA DE BOER'S ZELFBEDIENING MODERN HERENHUIS DINSDAG 23 APRIL Brandende kaars viel om.... Nog vijf andere branden in liet land richtten grote schade aan R.K. Jongensinternaat ging in vlammen op Terwijl 24 uur na de grot* brand op bet eiland Wlttenburg in Amsterdam, nog steeds motorspuiten bezig waren met de nablussing van rokende en smeu lende balen papier, moest de Amsterdamse brandweer op de Eerste Paasdag 's avonds om kwart over xeven opnieuw met veel materiaal uitrukken naar de Eilandsstraat in de Jordaan, waar de bovenste der drie verdiepingen van het R.-K. Jongensinternaat Slnt-Aloysius als een fakkel brandde- Opnieuw kon men tot ver in de omtrek van Amsterdam zwarte rookwolken naar de hemel zien stijgen. De brand bleef echter tot de derde verdieping beperkt. Die ging met het dak geheel verloren. Op dexe verdieping was de toneelzaal van het internaat ge vestigd. De in het tehuis verblijvende Jongens liepen geen van allen enig letsel op. Dankzij zeer »nel en krachtdadig in grijpen met 9 stralen, alle gericht op de weliswaar zeer fel brandende, doch in omvang nog beperkte vuurhaard, was de brandweer het vuur in een half uur geheel meester. De langwerpige derde verdieping en het lange puntdak gingen geheel ver loren. Maar de slaapzaal op de tweede verdieping liep alleen waterschade en enige schade aan het plafond op. De daaronder op de straatverdieping gele gen nieuwe moderne bakkerijschool Sint-Nicolaas bleef behouden. De circa 100 jongens van het inter naat waren bijna allen met de broe ders bijeen voor een kerkdienst, die in de vleugel tegenover die waarin de brand ontstond werd gehouden. Noch in de toneelzaal noch in de daaronder gelegen slaapzaal was iemand aanwe zig. Omstreeks 10 minuten over zeven zagen een broeder en een der jongens van het internaat, die over de binnen plaats liepen, de vlammen uit het dak slaan. Terwijl de broeder telefonisch de politie waarschuwde, begon de jon gen Ijlings de kerkklok te luiden ten einde alle anderen te alarmeren. Pension to Beekbergen verwoest Zaterdagavond omatreeka tien uur is brand uitgebroken in het pension ..De Kloek"- te Beekbergen. Het vuur is, door nog onbekende oorzaak, op de bovenste verdieping van het met riet gedekte stenen gebouw ontstaan. De brandweren van Apeldoorn en Beekbergen hebben zich ingespannen de brand te blussen maar tevergeefs. Het gebouw, eigendom van de N-V. Renkumse Heide, brandde af. De inventaris, alsmede bezittingen van de 14 in het pensiongebouw loge rende gasten, gingen verloren. Persoon lijke ongelukken hebben zich niet voor gedaan. Wel heeft men alles in het werk moeten stellen reeds slapende gasten, waarbij kinderen, in veiligheid te bren gen. Houtopslagplaats in vlammen Zondagmiddag heeft een felle brand gewoed op het aan de Oude Heeselaan te Nijmegen gelegen opslagterrein van de N V. houtbewerking Gebr. van Swaay. Door onbekende oorzaak is daar brand ontstaan in een grote hoeveelheid gre nen balken die er lag opgestapeld. De met groot materiaal uitgerukte brand weer van Nijmegen stond voor een moeilijke taak om de brand in de met creosoot bewerkte balken te blussen. Het vuur verspreidde een grote hitte en er ontwikkelde zich een dikke zwarte rook die op vele kilometers afstand zichtbaar was. Het vuur werd met 18 stralen aange tast. Niet alleen de beroeps- en vrijwil lige brandweer van Nijmegen bestreed de vuurzee, maar ook een brandweer ploeg van de Kon. Luchtmacht. De schade wordt op enkele tonnen geschat. Het bedrijf zou binnenkort worden overgeplaatst naar het haven en industrieterrein te Nijmegen. Uitslaande brand te Tilburg In de houten opslagplaatsen van het expeditiebedrijf van de weduwe Verhoe ven in het Wilhclminapark te Tilburg is gistermiddag een uitslaande brand uitgebroken Op dat ogenblik waren er drie kinderen in een der loodsen. Een van hen, de 8-jarige Robert Hettema, werd gered door zijn vader, die met ge vaar "voor eigen~lëvén dwars door de vlammen heen op zoek was gegaan. De andere kinderen hadden zelf al een goed heenkomen gezocht. De kleine Robert, die vele brandwonden had, werd In ernstige toestand naar het ziekenhuis vervoerd. Zijn vader werd daar ook heen gebracht, maar kon na behandeld te zijn naar huis terug gaan. De schade wordt op f. 90.000 geschat De loodsen waren verzekerd De oorzaak van de brand is niet bekend. De brand, die een dichte walm ver oorzaakte. trok grote belangstelling. Hotelschip brandde uit De vakantie 1' voor 19 Engelsen, die met een hotelschip uit Rotterdam, een zevendaagse vaartocht door het westen van ons land zouden maken, wel bij zonder onfortuinlijk begonnen. Enigen van hen gaven er zelfs de voorkeur aan onmiddellijk naar Engeland terug te keren. In de nacht van de Eerste Paasdag hebben deze touristen de schrik van hun leven gekregen toen het schip de Lorelei, waarop zij zich bevonden, voor de Oosterkade te Rot terdam in brand geraakte. De twaalf passagiers, die in het brandende ge deelte \-an het 183 ton metende schip, sliepen, stonden in nachtgewaad op de kade De oorzaak van de brand ls een om gevallen kaars in een van de hutten. In die hut verbleef de 82-jarige mr. F. Cramphorn uit Frinton on Sea in Essex met zijn 80-jarige echtgenote. Daar de vrouw niet graag helemaal in het donker slaapt, had zij uit Engeland kaarsen meegebracht. Zaterdagavond omstreeks zeven uur hadden de 19 Britten, die in hun land voor de vaartocht door de bollenstreek hadden geboekt, hun entree gemaakt op de Lorelei. Zondagmorgen half negen zou van de Oosterkade te Rotterdam worden vertrokken Even na middernacht was alles in diepe rust. Ongeveer twee uur later schoten er grote vlammen door de hut van het echtpaar Cramphorn. Mevrouw Cramphorn had een brandende kaars op de grond met kaarsvet vastgezet. Zo zijn zij en haar man gaan slapen. „Als die mensen niet in het donker kunnen sla pen. hadden ze rustig het elektrische licht kunnen laten branden", verzekerde ons de kapitein van de Lorelei, de heer P. van der Sluis. In ijltempo schoten de vlammen door het voorschip. Langs de gewone weg kon men daar het schip niét meer verlaten. Gelukkig was er een noodluik, waardoor de passagiers konden vluchten Er ont stond geen paniek. Mevrouw Cramphorn had brandwonden aan haar armen op gelopen. Het bejaarde echtpaar werd haar het havenziekenhuis gebracht, waar het zolang werd opgenomen. Ook andere passagiers konden daar tijdelijk terecht. Van zekc- t -alf toeristen is praktisch alles verbrand. Schenk nog eens in (Speciale berichtgeving) Zestig bezoekers van het wijnhuis De Commanderie van Sint Jan te Nijme gen werden zondagavond van de bui tenwereld afgesloten, toen een dakspant instortte en zware brokken steen neer vielen in het toegangspad tot het res taurant en een naast gelegen lokaal. Hoewel de schrik groot was, brak er geen paniek uit. In afwachting van de brandweer, die een nooduitgang zou ma ken en de bezoekers in veiligheid zou brengen, lieten de meeste „gevangenen" zich nog eens inschenken. Er werd bij deze instorting niemand gewond. Europese gemeenschap kan voor hele wereld gelden „De voorgestelde Europese gemeen schap is een gezond plan, dat geschikt is voor toepassing voor de wereld in het algemeen", aldus verklaarde de Neder landse minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns, gisteren in een vergadering van de Economische en Sociale Raad der Verenigde Naties. Een hoger peil van produktie en welvaart zal, naar wij ho pen, het resultaat zijn van de gemeen schappelijke markt, niet alleen in Europa, maar ook in andere landen en continenten. Om de aanpassing van het economisch leven binnen het gebied der gemeenschappelijke markt te vergemak kelijken hebben de zes samenwerkende landen besloten dit proces geleidelijk in een periode van twaalf tot vijftien jaar te doen geschieden, zo zette de minister uiteen, en bijgevolg zal de rest van de wereld eveneens alle tijd hebben om zich aan te passen. Mr. Luns bestolen Voor een waarde van f. 2000 is ge stolen uit de koffer van minister Luns, toen h|j in het Ambassador- hotel te New York logeerde. De minister vertelde de recherche dat hij vrijdagavond constateerde dat de koffer opengemaakt was. Hij had daar bij toen niet verder stilgestaan. Zondag ontdekte hij de diefstal, toen hij wat uit de koffer moest pakken. Vermist worden een paar antieke man chetknopen, een ring, een paar schakel manchetknopen, 100 gulden en 22 En gelse ponden. De brandweer bluste het vuur met drie nevel- en twee lage drukstralen. De slaapverblijven in het vooronder brand den geheel uit, maar de salon met de bar daarboven bleef gespaard. Het ach terschip liep geen schade op. (Van onze Parijse correspondent) Par|js heeft de afgelopen paasdagen het eigen record geslagen doordat ten minste één miljoen inwoners de Franse hoofdstad heeft verlaten om er gisteren weer -in terug te keren. Voor die massale uittocht werden alle transportmiddelen te Baat genomen: 145 extra-treinen waren ingelegd, terwijl honderdduizenden Parijzenaars dan nog in hun auto's (benzine-crisis of niet!) een frisse neus gin gen halen. Aan de Cóte d'Azur waren weken tevoren alle hotelkamers al bespro ken en ook in andere geliefde vakantie-oorden waren met het paasfeest talloze Parijzenaars neergestreken. De Parijzenaars hadden op deze wjjze de buitenlandse toeristen een gewaardeerde dienst bewezen, want die konden nu ten getale van een kwart miljoen in de ontruimde stad op hun gemak alle historische en andere attracties gaan bekijken! Vijftigduizend auto's snorden naar het zuiden Voor de Eiffel-toren stonden de vreemdelingen gisteren in rijen van honderden meters en een 40.000 buiten landers hebben zich hier naar de ruim driehonderd meter hoge top laten op hijsen. De politie had uitgebreide voorzorgs maatregelen genomen, waarbij zelfs vliegtuigen en helikopters, die boven de voornaamste verkeersknooppunten cir kelden, waren ingeschakeld. Op de grote autoroutes naar de Atlantische kusten werd een verhoging met 25 van het autoverkeer in vergelijk met vorig jaar geregistreerd, terwijl gelijktijdig 50.000 wagens naar het zuiden reden. Dank zij die veiligheidsmaatregelen en de uiterst strenge politie-controle zijn er voor Franse verhoudingen betrekkelijk weinig verkeersslachtoffers gevallen: in 1956 waren er met Pasen 82 doden en 1800 gewonden te betreuren, welk cijfer dit jaar tot ongeveer de helft, n.l. 42 doden kon worden teruggebracht. Premier Djoeandfi naar Sumatra I)e Indonesische premier, ir. D.joeanda is gisteren naar Midden- en Zuid- Sumatra vertrokken, voor het houden van „hart tot hart"-besprekingen met de plaatselijke militaire autoriteiten. Voor zijn vertrek verklaar'" ir. Djoe- anda, dat z|jn reis wordt gemaakt in het kader van normalisatie van de toestanden in de republiek. Djoeanda wordt vergezeld door de mi nister van Binnenlandse Zaken, San- soesi Hardjadinata, de minister van staat voor de inter-Indonesische be trekkingen, Ferdinand Tobing, en twee hoofdofficieren van de Landmacht. Hij zal eerst twee dagen in Midden-Suma- tra doorbrengen, en vandaar naar Pa- lembang doorreizen. Voroshilov 7 mei in Indonesië De voorzitter van het presidium van de Opperste Sovjet, Voroshilow, wordt volgens Radio Rerublik Indonesië op 7 mei a.s. in Indonesië verwacht. De Russische president zal tijdens z|)n ver blijf van 19 dagen bezoeken brengen aan Java, Noord-Sumatra en Bali. KORPORAAL-VLIEGER NAUTA IN CANADA OMGEKOMEN De Nederlandse korporaal-vlieger J. Nauta uit Sneek is vorige week woens dag in Canada tijdens een oefenvlucht om het leven gekomen. Nauta, die in Canada in opleiding was, maakte een vlucht in een T 33 straaltrainer. Hij moest om nog onbekende redenen zijn toestel verlaten en sprong er uit. Door eveneens nog onbekende oorzaak is hij bij de sprong om het leven gekomen. Korporaal Nauta was 20 jaar en on gehuwd. Als u toch van plan bent een radiotoestel te kopen, koop dan een moderne PHILIPS, maar... doe het nü! Want tot 30 april hebt u nog een uitstekende kans, de contante prijs terug te krijgen of een tweede toestel er bij. U behoort dan tot de 1001 gelukkigen die een prijs winnen in de grote Philips radioprijsvraag. Luister eens bij uw handelaar naar het verschil tussen uw oude toestel en een moderne Philips met „Bi-Ampli" techniek. Hij zal u dan tevens vertellen wat u doen moet om een goede kans te hebben tot de gelukkigen te behoren. Voor spoedige indiensttreding kan b|j ons geplaatst worden een flinke Leeftijd boven 20 jaar. Mondelinge of schriftelijke sollicitaties te richten aan: Fa. C. ROOS EN ZN. - optiek kort galgewater 1 soda, kilogram havermout, 500 gram cho. vlokken, 200 gram cocosbrood, 150 gram beschuit, 2 grote rollen zachte zeep, pot 500 gram hele rijst, 500 gram patentbloem, Amer. kilo HjH. stroop, beker 500 gram ontbijtkoek, 2 stukken THEE, roodmerk, nu 100 gram suiker, kilogram margarine, 3 pak, NU MACARONI, 500 gram Macaronivlees, 200 gram Geraspte KAAS, 200 gram Groene Erwten, 500 gram SOEPGROENTE, 2 blikjes BRUINE BONEN, 500 gr. 33 en WETTE BONEN, 500 gr. 49 en APtPELMOES, grote pot Erwten-Wortelen, literblik SPINAZIE, literblik DOPERWTEN M II, literblik SPERCIEBONEN literblik, 99, 89 en Pot SNIJBONEN, en pot Spereiebonen, SAMEN, NU BISCUIT, 250 gram SPECULAAS, 250 gram NEGEBZOENEN, 5 stuks Goudse Moppen, 250 gram FROU-FROU, 250 gram BABBELAARS, 200 gram V r uchtenbl ok jes, 200 gram ons snoepje, uitzoeken, 200 gr. RUMBONEN, 150 gram BLOEDWORST, 200 gram Haagse Leverworst 150 gram ROOKWORST, 150 gram VETTE HAM, 200 gram Cervelaatworst, 150 gram VET SPEK, gerookt, 500 gram Aan de Cassa b|j f3. drinkglas, van 54, NU Leiden, HaarLstr. 164-166; Rijnsburg, Vliet NZ 77 te koop te Oegstgeest. 6 k. c^v. i Juni leeg te aanvaarden. Vest. verg. verzekerd. Brieven bureau van dit blad onder no. 8461.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 11