T zëB De som van de lente is: zien waarderen fotograferen Bodedienst C. J. van Leeuwen te Voorschoten bestaat 75 jaar Veel Duitsers hebben onbeperkt Koning Hoessein gaat vertrouwen in de Bondskanselier Oranjefeesten in Oegstgeest STADSNIEUWS DONDERDAG 18 APRIL Yan handkar-via paard en wagen-naar auto Gisteren bestond de expeditie- en bodedienst Van Leeuwen te Voorschoten 75 jaar en ter gelegenheid hiervan werd in „Het Wapen van Voorschoten" een receptie gehouden. Talrijke bodes uit Leiden en omgeving kwamen hun collega's geluk wensen met dit bijzondere jubileum. De heer C. J. van Leeuwen sr. begon 75 jaar geleden een bodedienst op Lei den. Hij gebruikte in de eerste jaren een handwagen, zodat alles gelopen moest worden, maar al spoedig gingen de zaken zo goed dat de heer Van Leeuwen over kon gaan tot de aanschaf fing van een paard en wagen. De zoon van de oprichter kwam 43 jaar geleden in het bedrijf en nog dagelijks kan men de thans 66-jarige heer A. van Leeuwen aan het werk zien, nu in samenwerking met zijn zoon, die ook weer C. J. van Leeuwen heet. TWEE OORLOGEN De heer A. van Leeuwen heeft het niet altijd even gemakkelijk gehad. Hij was nog maar kort in de zaak, toen het vaderland hem riep en hij s Konings rok aan moest trekken. Van 1914 tot 1918 was de heer Van Leeuwen toen uit zijn werk. Ook de tweede wereldoorlog is niet zonder meer aan het bedrijf voorbij gegaan. De auto was niet meer te gebruiken, en toen ging men weer een stap terug, naar paard en wagen. Doch de bezetter vorderde zowel het paard als de wagen, zodat men er weer iets anders op moest ver zinnen. De heer Van Leeuwen heeft toen nog enige tijd met een schuit zijn vrachten vervoerd. VEEL VERANDERD In de loop der jaren is er heel wat veranderd. Vroeger waren het meestal pakjes die van Leiden naar Voorschoten of omgekeerd gebracht moesten worden, doch thans zijn het meer grote vrach ten. die in opdracht van fabrieken ver voerd moeten worden. De dienst beperkt zich dan ook niet meer tot Leiden alleen, maar overal in het land kan men STADSNIEUWS Paasfeest Leger des Heils 2000 JONGEREN KOMEN NAAR LEIDEN Het Leger des Heils gaat dit jaar op bijzondere wijze Paasfeest vieren. De Eerste Paasdag vindt om 10 uur in het gebouw aan de Hooigracht een inzege ning van soldaten plaats, 's Avonds om kwart vóór 7 is de zangbrigade en het muziekkorps voltallig aanwezig in de openluchtsamenkomst in het Gangetje, terwijl om half 8 in de Legerzaal de Paasjubel plaats vindt. Deze samenkom sten staan onder leiding van de bevel voerend officier van Leiden, Sr. kapitein A. de Graaf. Tweede Paasdag komen extra treinen naar Leiden, die 2000 Leger des Heils- jongeren in de Sleutelstad brengen. Om streeks 9 uur vertrekt deze stoet naai de Stadsgehoorzaal. Een 5-tal muziek korpsen speelt tijdens deze tocht dooi de stad. Daarna vindt in alle zalen van de Stadsgehoorzaal een jeugdsamen- komst plaats. Om half twaalf marcheert men via Aalmarkt, Vismarkt, Boter markt en Gangetje naar het sportter rein aan de Zoeterwoudse singel. Het programma staat onder leiding van de leider van het Leger des Heils in Neder land. commissioner Enjer Thykjaer en diens echtgenote, 's Middags vindt de opvoering van een stadsspel plaats. Na afloop van dit spel (pl.m. zes uur) ver trekken de jongeren weer uit Leiden. Op verzoek van de Leidse politie is te Alphen a. d. Rijn een 30-jarige koopman, die aldaar woonachtig is, aan gehouden, verdacht van het in 1955 in de Sleutelstad ontvreemden van een motorrijwiel. Officiële publikaties UITBREIDINGSPLAN De Burgemeester van Lekten brengt ter openbare kennis, diat de Gemeenteraad in zijn vergadering van 15 alpril 1057 heeft bepaald, dat voor het gebied, begrensd door de bestaande bebouwing ten noord oosten van de Rijnsburgerweg, de Hout laan, de Maredijk en de spoorbaan, voor zover begrepen in het uitbreidingsplan, vastgesteld bij raadsbesluit van 6 novem ber 1933. sedert gewijzigd, en in het par tiële uitbreidingsplan „Leiden-Boerhaave- laan". vastgesteld bij raadsbesluit van 26 september 1955. nader aangeduid op een bijbehorende kaart, schaal 1 2500, een herziening dezer plannen wordt voorbe reid. Leiden. 18 aprlll 1957. De Burgemeester voornoemd, P. H. VAN KINSCHOT INZAMELING HUISVUIL Op Goede Vrijdag zal geen huisvuil worden ingezameld. Men gelieve op die dag geen emmers aan de openbare straat te plaatsen. Het ophalen van huisvuil uit die per celen, welke gewoonlijk op vrijdag worden bediend zal nu plaats vinden op dinsdag £3 april e.k. De wnd. Directeur Gem. Reinlglngs- en Ontsmettingsdienst. Burgemeester C. van der Hoeven wenst de heer A. van Leeuwen geluk met het jubileum. Verder ziet men van links naar rechts Maerten. me vrouw H. van Leeuwen-Keyser. mevr. R. van Leetnven-van Gessel en de stamhouder, die mevr. A. van Leeuwen heet. De heer C. J. van Leeuwen jr staat juist achter de burgemeester. (Foto LD./Vfun Vliet) een auto van Van Leeuwen tegen ko men. De tweede auto onderhoudt de dienst op Leiden. Onder de velen die ter receptie kwa men bevonden zich o.m. burgemeester J. C. van der Hoeven en de heer L Berk, die namens de bodes uit Leiden en omgeving aan de heer A. van Leeu wen een rooktafel aanbood. Verder kwamen vertegenwoordigers van fabrie ken en vele bekenden de heren Van Leeuwen geluk wensen. Vele bloemstuk ken sierden de zaal. Boeddhabeeldjes zijn terecht DERTIEN-JARIGE LEIDSE JONGEN HIELD ER EEN LIEFHEBBERIJ OP NA De twee Boeddha-beeldjes, die maandagmiddag in het Rijksmuseum voor Volkenkunde werden vermist zijn terecht. Uit het onderzoek is gebleken, dat de beeldjes zijn weggenomen door een 13- jarige Leidse jongen, die zeer veel be langstelling voor oudheidkunde toont. Reeds eerder had hij met het doel zijn Laatste berichten Voor f. 100.000 aan juwelen gestolen (Van onze Haagse redactie) Gisteravond is ingebroken in een huis aan de Wagenaarweg te Den Haag. De inbreker heeft daarbij uit een brand kastje en een muurkast voor een waar de van f- 100.000 aan kostbare familie juwelen buitgemaakt. De sleutel van de brandkast had hij gevonden in een bureau op de eerste verdieping van het huis. GEZANTSCHAPPEN WORDEN AMBASSADES Het ministerie van Buitenlandse Za ken deelt mede, dat de Nederlandse en Zwitserse regeringen besloten hebben hun wederzijdse gezantschappen, res pectievelijk te Bem en te Den Haag, te verheffen tot de rang van ambassade. JONGEMAN HIELD MEISJES VERBORGEN (Van onze Haagse redactie) Het Haagse Gerechtshof heeft het vonnis van de Haagse politierechter be vestigd 3 maanden gevangenisstraf in de zaak tegen een 25-jarige Wasse- naarse dierenverzorger, die zich vorig jaar heeft schuldig gemaakt aan het verborgen houden voor de naspeuringen van de politie van twee 18-jarige Haag se meisjes. De Procureur-Generaal bij het Hof had 5 maanden gevangenisstraf geëist De pianist Paul Niessing wonende te Wassenaar is benoemd tot lid van de culturele raad Zuid-Holland. Voorts is hij op voorstel van de Kon. Ned. Toonkunstenaarsvereniging als verte genwoordiger dier vereniging door de minister van O. K. en W. benoemd tot bestuurslid van het voorzieningsfonds voor kunstenaars. (Van onze correspondent in West-Duitsland) Veel Duitsers geloven, dat hun 81-jarige bondskanselier een oppermachtig man is en dat hfj hen in al hun persoonlijke aangelegenheden kan helpen. Daarom komen vaak mensen met aller lei kwesties aan de brede poort van het hek. dat toegang tot de grote tuin geeft, waarin het witte palels Schaumburg, Adenauers Bondskanselarij, is gelegen. In dit paleis heeft vroeger een zuster van keizer Wilhelm II gewoond, die met een Prins van Schaumburg-Lippe was getrouwd. Naast het hek staan dag en nacht grijsgroen-geüniformeerde, gewapende schildwachten van de grens bewakingstroepen, doorgaans „grens.jagers" genoemd. Het spreekt wel vanzelf, dat ook rechecheurs In burger op het terrein en in het paleis aanwezig zijn. Het hoofd van deze rechercheurs, een „Kriminalinspektor", die toevallig Blank heet. net als de vorige minister voor Defensie, ondervraagt de mensen, die er op aandringen met de kanselier te mogen spreken. Tal van „uitvinders" en andere vreemde snoeshanen Er zijn vrij veel „uitvinders" bij. Dezer dagen verscheen een man. die beweerde een „aero-onderzeeboot" te hebben uitgevonden, die nog meer kun sten kon dan een vliegende vis. Men kon er niet alleen mee onder water varen, men kon er ook mee vliegen en bovendien kon men er. als in een ge wone auto, op de grond in rondtuffen! Toen de politieman hem de raad gaf met zijn nieuwigheid naar een octrooi bureau te stappen, was de uitvinder danig in zijn wiek geschoten. Hij kon best begrijpen, zei hij, dat men. wan neer men zo weinig belangstelling voor zulk een belangrijke technische ont dekking aan de dag legde, de eerstvol gende oorlog ook weer zou verliezen. De nazi's hadden eveneens het onderspit moeten delven, omdat ze niet naar hem hadden willen luisteren. Dezelfde dag nog kwam een arbeider aan het hek. die volhield, dat hij met slechts weinig (Ingez. Med.-adv.) Maak voor U zelf die gemakkelijke som met MATERIAAL van: FOTO-Clnt BR EESTRAAT 123 t.o. Stadhuis HAARL.STRAAT 102 naast Bata ('t Kost heus geen sommen!) Tuinbouw- en Plantkunde De leden van de Kon. Ned. Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde vergaderden gisteren in het V.C.F.-huis aan het Gerecht. De heer Jonker, voorzitter, opende de vergadering, die goed bezocht was. Bij de mededelingen werd voornamelijk ge- verzameling te verrijken een Jacoba- kannetje uit „De Lakenhal" en een voorwerp uit het Museum van Oudheden weggepakt. Als bewijs voor zijn naïviteit moge gelden, dat hij, verrukt over zijn nieuwe aanwinst, de Boeddha-beeldjes reeds aan anderen had laten zien. Er komt ook een rolscliaatsballet Het programmaboekje van de Oranjevereniging wordt ieder jaar met belang stelling door de leden tegemoet gezien, omdat het bestuur der O.V. er naar streeft steeds wat anders en zo mogelijk wat nieuws te brengen, speciaal in het middagprogramma. Wie het fraai uitgevoerde boekje raadpleegt komt tot de con clusie, dat een aantrekkelijk en kleurig feest wordt gevierd op het ASC-terrein. Opgevoerd zal worden een ballet-show waaraan zal worden meegewerkt door de Kunstrolschaatsclub „Dordt" uit Dordrecht en door de Leidse Balletschool. Op een speciaal daarvoor aan te brengen vlonder worden kürnummers op de rol schaats uitgevoerd en een rolschaatsballet vertoond, genaamd „Het Poppenatèlier". Gelet op de tot nu toe behaalde successen door deze kunstrolschaatsers mogen de verwachtingen hoog gesteld worden. De Leidse Balletschool is voldoende be kend om een waarborg te hebben dat door de leerlingen der school iets aan trekkelijks zal worden geboden. Wat er nog meer te beleven is tijdens dit Koninginnefeest? Enige dagen ach tereen n.l. vanaf zaterdag 27 april is er in het Wilhelminapark een feestelijk marktterrein ingericht. LAMPIONOPTOCHT Op de vooravond, dus maandag 29 april, wordt er een lampionoptocht ge houden. welke dit jaar vertrekt vanaf het Rosarium aan de L. de Colignylaan. Deze plaats is th&ns gekozen om de op stelling van de stoet, die jaarlijks nog in omvang toeneemt, vlotter te laten verlopen dan vorige jaren op het school plein aan de Terweeweg mogelijk was. VOLKSZANGFEEST De traditionele aubade door de school jeugd voor het gemeentehuis zal zich niet beperken tot kinderzang alleen daar ditmaal de gelegenheid is geboden om er een volkszangfeest van te maken. De tekst der liederen wordt ter plaatse be schikbaar gesteld. Het ligt nu aan de Oegstgeester burgerij of dit experiment zal slagen. Dit zou een stijlvol begin van de feestdag zijn KINDERFEEST Voor de leerlingen der hoogste klassen der lagere scholen vindt in de recreatie zaal van Endegeest een voorstelling LEIDERDORP Zaterdag wordt de jaarlijkse Em- mabloemcollecte gehouden, die dit jaar bestemd is voor de t.b.c.-bestrijding van het Groene Kruis, alhier. OEGSTGEEST KERKDIENSTEN GOEDE VRIJDAG Herv. Gem. (Gr. Kerkje) 10.30 uurds. B. C. Visser. (Pauluskerk) 5 uur ds. G. F. Callenbach (H.A.), 7.30 uur ds. B. C. Visser (H A.) Geref Kerk: 8 uur ds. G. Th. Rothuizen van Leiden. Ver. Vrijz. Herv. (Willem de Zwijgerkerk)7.30 uur ds. Hubeek (H.A.). plaats van de film: „Kees, de zoon van de stroper", welke film grotendeels in Oegstgeest werd opgenomen. Het feest voor de kleuters vindt plaats in het Pa tronaatsgebouw. Voor de leerlingen van de klassen 1 en 2 vertoont het Theater- bureau Cai-la Flink" uit Den Haag op het schoolplein der openbare school zijn poppentheater. Voor de meisjes en jon gens der 3e en 4e klassen hebben kin derspelen plaats op verschillende pun ten in de gemeente. Volwassenen kun nen het van ouds bekende tonknuppelen beoefenen. Muzikale medewerking wordt verleend door de Harmoniekorpsen ..Triumph", Oegstgeest, „Concordia", Leiden, „Kunst en Genoegen", Leiden en enkele enkele drumbands. Des avonds komt „Crescendo" uit Noordwijk voor de muzikale rondgang en een populair concert in het Wilhelmina park. Tijdens de herdenkingssamenkomsten, waarop wij binnenkort uitvoeriger terug komen, zal worden gesproken door mr. A. W. Kist, directeur van het vormings centrum „Oud Poelgeest" en ds. G. van Duinen, Geref. predikant te Wassenaar. WASSENAAR Wegens de grote drukte op de Rijksstraatweg is met ingang van de a.s. paasdagen de ingang van de Konink lijke landgoederen te Wassenaar ver plaatst naar de Papenweg tussen Den Deyl en Voorschoten. WARMOND Prijs voor mozaïek Namens de bur gemeester van Warmond, die wegens ziekte hiertoe verhinderd was, heeft de gemeente-secretaris, de heer M. M. B. Pieterse, gisteren de 1ste prijs in de vorm van een medaille uitgereikt aan de heer K. de Boer. directeur van het Land- en Tuinbouwinstituut ..Warmonderhof", voor het leggen van het mozaïek voor stellende St. Joris en de draak. De me daille werd beschikbaar gesteld door de Provinciale V.V.V. Op Goede Vrijdag a.s. zal de ge meente-secretarie voor alle diensten ge sloten zijn. sproken over de excursies, die dit zomer seizoen gehouden zullen worden. Op 24 april a.s. gaat men naar de Keuken hof. Voorts staan er excursies naar Aals meer. Oud-Poelgeest, Enkhuizen en Hil- legom op het programma. Het 80-jarig bestaan van de afdeling zal gevierd worden met een feestavond in de Burchtzaal op 10 Juli a.s. Na de pauze sprak de heer J. Jonker over het onderhoud en de beplanting van borders. Hij sprak over de vorm van een border, die bij voorkeur lang er smal is. Bij het aanleggen van een bor der dient men met veel omstandigheden rekening te houden: zon, wind en grond hebben hun invloed op de ontwikkeling van de border. De vaste planten in een border moet men bovendien rangschik ken naar groeiwijze, hoogte, bloeitijd, bloemvorm en kleuren. Spreker ging dieper in op de juiste verhouding van de kleuren. Op 11 mei a.s. zal een excursie naar Meijendel gehouden worden. AFSCHEID VAN DE PTT Gistermiddag nam de heer F. van der Linden, hoofd-employé van de PTT, na een dienstverband van 48 jaar. afscheid van directie en medewerkers. De direc teur de heer Habermehl, bracht de scheidende ambtenaar dank voor zijn aan het PTT-bedrijf geschonken dien sten. waarna vele ambtenaren de heer Van der Linden een gelukkige pensioen tijd toewensten. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 17 april. Leidse Coöp. Groente- en Fruitveiling. Prijzen per 100 kg: andijvie 2729: prei 1016- rabarber 2849; spinazie 1123; stoofsia 1221 tomaten 3.454.10; uien 16—38 waspeen 4453; witlof 21—97; bloemkool 28—74: komkommers 3368: sla A 6.8013: B 5.20 —8.90. Prijzen per 1O0 bos: peterselie 36- raapstelen 6—9; radijs 9—21; selderij 3—9. KATWIJK AAN DEN RIJN 17 april Groenteveilingwaspeen A 39—73; Idem B 58—67; witlof 65—81; prei 10—13; radijs 15—20; rabarber 2740; sla 9-10- bloem kool 4165; spinazie 1621; andijvie 45 —47; peterselie 7.30—9.90; selderie 10.20— 10.90. RIJNSBURG, 17 april. Veiling Flora: Tulpen per bos; Golden Harvest 80105 Car ara 120145; Copland 70—90- Camp- flre 7085; Prunus 6580; Elirius 80— 95; Couleur Cardinal 5065; Livingstone 7590; Montgomery 85100- W. Sail 60 —75; Albino 100—125; C. BuM 80105- W Pm 85—105; Red Pitt 80—110; Cornlfórus 6070; Rijzende Zon 5565; Queen of the Nigh-t 90-MO; Mardhalee 90100- v d. Eerde 80—100; Bonanza 7085: 'Queen Elisabeth 6580; R. Chaonp. 90120: Biue Parrot 85—105; Sunshine 6085; Bartigon 60—75; Snowdon 6580; E. Eddy 50—80; Piccadilly 60—85; Elisabeth 90— 110; Aristocraat 1O0120; Galata 9095; Unsemiinor 6070; Narcissen per 100: Ac- tea 340460; Ing Combe 350—500; Firetll 400—560; Senipre Avantl 440—540; Anemo nen 400610; Deronlouim 190—250; La thyrus 80115 per bos; Am. Anjers 20 29; Gerberra 20—24; Tulpen koude grond 25—60 per bos. RIJNSBURG. 17 april. Veiling Bloe- menlust: Red. Champion 6070; Cornl- forus 0575; Rose Mlairle 5560- Prunus 6070; Snowdon 5060; Copland 6070; Albino 7085; Aristocraat 6575- Bartl- gon 65—70: Elisabeth 70—75; W. Pitt 60 —70; Campfire 5060; Advance 7085: v d. Eerde 60—70; E. Eddy 5065- Blue Parrot 6070; C. Huil 5565; Livingstone 6070: W. Sail 4055; Montgomery 55 60; Relnland 6070; Golden Harvest 60 —70; Elmus 9560; Wln-tergold 4045; Red Signal 5560; Golden West 50—60; Couleur Cardinal 4560: Red Pltt 6070; Elisabeth 5560; Kr el ace 40—50; Crown Imperial 35—50; Clara But 6070- Can- sas 7080; Gele Margrietjes 16Ó220; Anemonen 350500; Br. Pletten 2230: Damast 2530; Cheerfulness 260300: Ac- tea 240280; Sempre Avantl 220280. RIJNSBURG. 17 april Groenteveiling rode kool 710; witlof 5080; kroten 5 6; waspeen A 3570; B 3068 per kilo, selderie 68; peterselie 8>10; radijs 15 23 per bos. hulpmiddelen in een wip een brug over de brede Rijn zou kunnen slaan Hij had daarvoor alleen nog maar 2000 mark nodig. Maar die zou Adenauer hem. zodra hij hem zag. wel graag wil len geven. Daarop kwam een vrouw met het fantastische verhaal aanzetten, dat het haar gelukt was een onfeilbaar mid del tegen kanker te ontdekken. Ze vroeg of de kanselier „niet even naar beneden kon komen" (haast iedereen weet dat dat Adenauers werkkamer op de eerste verdieping van bet paleis ligt), dan kon ze daarover met hem praten. Steeds maar terugkomen... Er zijn vreemde snoeshanen, die wel iswaar nog nooit bij de kanselier zijn toegelaten, maar die toch telkens maar halsstarrig terug komen. Soms wel een keer of twintig. „Kriminalinspektor" Blank kent ze natuurlijk goed. Hij maakt meestal een praatje met. hem in het stenen huisje bij het hek. rookt een sigaret met hem en stuurt ze dan weer weg. Niet altijd gaat dat even gemakkelijk. Er was kort. geleden een dame. die hij nog nooit had gezien. Zij hield bij hoog en bij laag vol. dat dr. Adenauer haar verwachtte. Wat bleek het geval te zijn? Ze had de Bondskanselier vanuit een verre plaats een telegram gestuurd: „Arriveer morgen, Olga". en was er nu vast van overtuigd, dat de Westdultse regeringschef de hele dag op haar zat te wachten! Het hoeft niemand te verwonderen dat diverse maatregelen zijn getroffen voor het geval de een of andere onge node gast slechte bedoelingen heeft. Totdusver echter heeft men het schril bellende alarmsignaal nog nooit in wer king behoeven te stellen en hebben de grensjagers en de rechercheurs hun karabijnen en revolvers nog niet behoe ven af te vuren. Wel heeft een grensjager een keer met zijn vuurwapen gedreigd. Hij had mid den in de nacht een verdacht individu gevonden, dat onder een boom lag te snurken, maar dat bleek een vreemde landloper te zijn. die aan de achterkant, waar de tuin door een promenade van de Rijn is gescheiden, over een muur en een hek geklommen was om zijn moede ledenmaten wat uit te kunnen strekken. De man was stomverbaasd, toen hij hoorde dat hij zich op de grond van het „Bundeskanzleramt" be vond. scheiden en verloven Het Syrische blad „Al-Faihaa" meldt, uit gezaghebbende bron, dat Koning Hoessein van Jordanië gaat scheiden van Koningin Dina, die op het ogenblik in Cairo vertoeft, en dat in de loop van de \olgende week zijn verloving met de dochter van de Jordaanse ambassadeur in Damascus. Sjerif Hamed Saad ed Dine, een oom van vaderszijde, bekend gemaakt zal worden. DIVIDENDVOORSTEL N.E.M. 22 PROCENT. De raad van commissarissen der N.V. Nederlandsche Electrolasch Maatschappij te Leiden heeft besloten aan de op 25 mei a.s. te houden jaarvergadering voor te stellen een dividend over 1956 van 22 procent. Dit komt neer op een slotdivi- dend van 16 pet., daar in hét begin van januari reeds 6 pet. als interim dividend betaalbaar werd gesteld (v.J. werd 19 pet. in totaal uitgekeerd). BEURSOVERZICHT Stille markt AMSTERDAM. 18 april In verband met Goede Vrijdag en de a.s. paasdagen, waardoor de beurs van af vandaag tot dinsdag a.s- gesloten is, was er van affaire niet veel sprake. De markt was over het algemeen goed prijshoudend tot iets hoger. Koninklijke Olies f. 182.20 tegen gisteren f. 181.70. Unilever weer 2 punten hoger op 402, Philips waren 3 punten beter op publie ke vraag, terwijl ook Londen op be scheiden schaal belangstelling voor het fonds toonde. Voor Aku's, die op 190% openden, bestond plotseling belangstel ling vari een groot commissiehuis. De aankopen vonden plaats in een vrij lege markt, waardoor de koers snel opliep tot 196%, tegen gisteren als slotprijs 190 3/4. Van de Scheepvaartwaarden waren Maatschappij Nederland 1% in reactie op de forse stijging (6 punten) van gis teren. De overige aandelen in deze sec tor waren goed prijshoudend. Staatsfondsen vast voor de Staffelle- ning op 86 7/8 (86 3/8). Cultuurwaarden onveranderd. Vandaag werd door een bekende com missionair ter beurze speciaal de aan dacht gevestigd op de aandelen van de N.V. Spanjaard. De koers werd geadvi seerd op 110 (102). De beurs blijft gesloten tot a.s. dinsdag. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 18 april. Londen 10.65*»—10.65%. New York 3 82%3.82%. Montreal 3.98A—3.98A. Parijs 1.0787%—1.0797%, Brussel 7.56%— 7.56%. Frankfurt 90.5990.64%. Zürich 86.8086.8514. Zürich (vr. fres) 89 21% —89.26%. Stockholm 73.39 73 44%. Kopenhagen 54.7554.80. Oslo 53.26 53.31 Milaan 60.57%—60.62%. Wenen 14.62 >/a14.631». De wisselmarkt is gesloten tot a.s. dinsdag. (Ingez. Med.-Adv.) (zitr om mie bijbur! Beurs van Amsterdam Donderdag 18 april ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% 91% 91% Grootboek obl. 3% 79% L Ned '51 3% 90% 90% Ned '53 (3%) 89H 90 Ned '56 3% 89 j| 90 Ned. '48 3V4 84V4 84% Ned. '54 3% 85% 85% Ned. '55 I 3Va 85Va 85Va Ned '55 n 3% 86% 86% Ned '47 3% (3) 86,', 8fij| Ned -37 3 83% 84% Dollarlng '47 3 94% 94% Investeringscert 3 91 91A Ned 62-64 3 90% 901 j Cert. NWS 59% 59% L Indië '37A 3 86% 87 Grootboek '46 3 87,^ ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B 4134 41% Nat. Handelsbank 102% 102% Ned Handelsmij 170 166V4 Amst. Rubber 78% 78% Deli Mij en (Ver.) 95% 95% HVA92'4 90% Java Cult51 51 Senembah67% 67 B Vorstenlanden25% 25'A A.K.Ui903/4 195% Berkel's Patent (v.) 188 188% Calvé Delft cert. 319 318 Kon. Pap. v. Gelder 202 Hoogovens cert307 309 Möller en Co. N.B. 350 354 Ned. Kabelfabi 277 280 Philips 276% 278% Philips pref. 150 149% Unilever400% 402% Wilton Feyenoord 250 253 Bill ton 2de r 235% 237% Dor'"™ Olie gew 903 905 Kon Olie (f 20.—) 180 70 182 50 Idem (50 a f 20.—) 181.70 182.30 Holl Amer lijn 174'A 174% Java China Pakrt 186% 187% Kon N Stoomboot.. 156% 156% KP.M. 168% 170% Ned Stoomv My 219 217% v Ommeren cert. 286 287% Kon Rott. Lloyd 178 176 Ned Schppov Unie 183% 183% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 89% Den Haag 1937 1 3.. 93 Leiden 1947 92% R'dam -37 I-Hl 3% 91% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 97 97 Premieleningen 101% A'dam "51 2% 88% 88% A'dam '56 1 2% 84 83% A'dam '56 11 2% 100 100 Eindhoven '54 2% 83A 83A Enschede '54 2% 84 Den Haag '52 I 2% 92% 99% 99% R'dam '52 I 2% 93% 94 94 Utrecht '52 2% 92% 93 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank 201Y4 202 HBU eert201% 202 Rott. Bank 170'A 170 Twentsche Bank 168 168 Industrie Ondernemingen 247 B 70 173% 104% 91% 618 B Albert Heyn Borneo Sum. H My. Ned G. en Sp fabr. Kon. Ned. Grofsm Internatlo Rott Droogdok My. rieleman en Dros Ned My Walv vTt. Spoorwegen Dell Spoorweg My Amerik. fondsen Canadian Pacific R. Intern. Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell Oil Union Pacific Un. States Steel 73/4 65 Va 34A 109% 66,», 178)4 65% 41V4 H6V4 53% 80% 27% 61% 176 105 91% 618 65 34% 111 67 178% 65% 40f| 117V4 53% 80% 27% 61 Va Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen Edelmet Kon AA Prei wa idem Electrolas B Holl Constructie tng our v Bouwnyv Int Kunststofl Ind Leidsrhe Wolspinn Sikkens LaKfahr '53 Ver Touwranrieken Wernlnk's fictonm Van wyk Textiel VK 17/4 64 Va 64% 70 70 330 326 390L 395 123 %GB 123% 42%GB 42% 269 270GB 425 435 169 169GB 84 84% 79% 79

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 9