Kerkelijk Leven Zegetocht door Den Haag Schilder als 'n man van 't vakCetalac! Grote toeristenstroom wordt nu met Pasen in ons land verwacht VARIA 96ste jaargang Donderdag 18 april 1957 Derde blad no. 29116 (Inge®. Med.-AdT.) Hotelbrand in Leersum GROTE SCHADE. Hotel Darthuizen in Leersum ls gis teren voor de helft uitgebrand. Ver moedelijk door kortsluiting brak om kwart voor negen brand uit in een dienstbodenkamer op de bovenverdieping Toen de brandweer ter plaatse kwam stond de bovenverdieping van bet oude deel van het gebouw al in lichter laaie. Met assistentie van de brandweer uit Doorn kon de brand tot dit oude gedeel te worden beperkt. Er deden zich ge.n persoonlijke ongelukken voor. De direc te schade bedraagt tienduizenden gul den. De bedrijfsschade zeker niet min der. want het aan de grote weg tussen Doorn en Rhenen gelegen hotel was voor het komende seizoen geheel vol geboekt. De eigenaar was verzekerd HERV. PREDIKANTEN MET EMERITAAT Een heel erg verlegen Juffrouw Giraffe is gisteren op haar trouwdag uit bundig ingehaald door duizenden Hagenaars, toen z(j een, overigens voorzich tige, zegetocht door de stad maakte. Op het station van het Staatsspoor ta kelden ervaren werkers met grote zorg de enorme krat, waarin juffrouw Giraffe van Hamburg nit was gereisd naar Den Haag, van de spoorwegen op een flinke vrachtwagen. Op haar tocht door de stad keek zij beduusd en verward naar het drukke verkeer van de stad en voor „De Bijen korf" kocht de directeur van het Dieren park Wassenaar, de heer Louwman. voor het zachte prijsie van f. 7500.de bruid van giraffe Pieter. De heer Louwman betaalde met een cheque en vroeg een V.S. willen met Suez niet naar V.N. Tolgelden voortaan in vrije valuta Op ztjn wekelijkse persconferentie heeft president Eisenhower gezegd van mening te ztjn dat er in de Amerikaans- Egyptische onderhandelingen over het Suezkanaal vooruitgang is geboekt. Maar. zo voegde hij eraan toe, van de besprekingen kan stellig nog niet wor den gezegd dat men het er over eens is dat de te ontwerpen plannen binnen de bepalingen en beperkingen van de zes beginselen der Veiligheidsraad zullen vallen. Eisenhower ontkende dat de V. S. op het punt zouden staan de Suezkwestie aan de Veiligheidsraad voor te leggen. De Britse regering heeft inmiddels de Verenigde Staten verzocht, een einde te maken aan de stagnatie in de besprekin gen die op het ogenblik met president Nasser over het Suezkanaal worden ge voerd. aldus is van welingelichte zijde vernomen. In kringen der V.N. is gisteravond meegedeeld, dat de permanente Ameri kaanse afgevaardigde. Henry Cabot Lodge, een reis naar Europa bekort om morgen in New York terug te zijn voor het geval de ontwikkelingen in de kwestie-Suez zijn aanwezigheid bij de V.N. wenselijk maken. kassabon, „voor het geval ik haar wil ruilen". Mej. Giraffe weigerde de uitgestoken banaan en het kropje sla. welke de di rectie van het warenhuis haar aanbood. Ze keek wel heel verbaasd, toen de hon derden toeschouwers hierop in luid ge lach uitbarstten en trok zich schielijk in haar krat terug. In de loop van de middag werd de giraffe naar het dierenpark in Wasse naar geleid, waar z\j voortaan zal sa menwonen met de hier reeds lang ver blijvende giraffe Pieter. Aan het hok hing een grote trouwring en een bord je: „Just married De giraffe op haar tochI door Den Haag. Marine beschermt Britse vissersvloot Een mijnenveger van de Britse marine vertrok gisteren naar de wateren voor de Noorse kust ter bescherming van Britse haringschepen, die volgens be richten overlast zouden ondervinden van Russische vissersschepen. MINDER REKRUTEN IN ENGELAND Van 1957 tot 1960. het jaar waarin de dienstplicht in Groot-Brittannië zal worden afgeschaft, zullen geleidelijk minder dienstplichtigen worden opge roepen. aldus heeft de Britse minister van arbeid. Macleod. gisteren in het Lagerhuis meegedeeld. Het is onwaar schijnlijk. dat meer dan de helft van de 570.000 man. die van nu tot 1960 onder de wapenen zouden worden ge roepen. moet opkomen. De Ned. Herv. predikanten ds. G. A. Barger te Edam. ds. Jac. de Pree te Hoorn en ds. A. H. de Wit te Zoelmond gaan 1 mei met emeritaat in verband met het bereiken van de 65-jarige leef tijd. Ds. Barger was eerst 9 jaar werk zaam als secretaris van de Ned Chr Studenten Vereniging. In mei 1927 werd hij predikant te Neerbosch-Hees en in 1933 ging hij naar Heemstede. In 1948 werd hij di recteur van het Internaat van het Chr. Lyceum te Zeist en in 1951 voorganger van de rechtzinnige evangelisatie te Edam. Ds. De Pree was van 1927-1935 in Indonesië bij de Prot. Kerk werk zaam nadat hij in 1920 predikant was geworden te 't Waal en in 1924 te Weert Sedert 13 januari 1935 dient ds. De Pree de gemeente van Hoorn. Ds. De Wit aanvaardde het ambt in 1919 te Uitwijk-Waardhuizen. om in 1925 naar zijn tegenwoordige stand plaats te vertrekken. NED. HERV. KERK Bedankt voor Opheusden P. J. Dorsman te Staphorst. Bedankt voor de benoe ming tot geestelijk verzorger van het zie kenhuis te Zwolle M. N. W. Smit te 's-Gra- venhage. Beroepen te Kalle (toez.) A. v. d. Hey te Druten. GEREF. KERKEN Tweetal te Harden berg (vac. J. van Re ven) J. Banga te Vleuten-de Meern en J van Tuinen te Schettens (Pr.). GEREF. GEMEENTEN Bedakt voor Kalamazoo (Mich. Ver. Sta ten) envoor IJssel monde H. Rljksen te Vlaardingen. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Bussonm G. Blom te Meer kerk en M. Holtrop te Leeuwarden. VRIJ EVANG. GEMEENTEN Aangenomen naar Veendam G. v. d. Vrie to Cadzand. (Ingez. Med.-Adv.) Vrijwel alle hotelbedden besproken Tijdens de paasdagen zal ons land, naar het zich laat aanzien, een geweldige toeristenstroom tot zich trekken. Thans zijn reeds de plm. 16.000 hotel- en pensionbedden in de drie grote westelijke steden vrijwel tot de laatste toe besproken. Er is nog een nood reserve van 3500 bedden beschikbaar, doch de Centrale Logies-informatie- dienst L.I.D. van de ANVV te Den Haag gelooft niet, dat deze reserve vol doende zal zijn. De boekingen in de vakantie-oorden langs de kust zijn ook zodanig, dat men daar niet veel toeristen meer zal kunnen plaatsen. Reeds nu verwacht men, dat waarschijnlijk reeds zaterdag een beroep op particu lieren moet worden gedaan. Logies-informatiedienst De elf kantoren van de Logies-Infor- matiedienst LID te Groningen. Hengelo, Arnhem. Venlo, Valkenburg, Maastricht, Breda, Amsterdam, I)en Haag en Rot terdam zullen speciaal bezet worden om logieszoekenden aan onderdak te hel pen. De drie grote steden. Arnhem en Hengelo zijn door telexHjnen verbon den. De Koninklijke Marechaussee heeft toegezegd aan vreemdelingen, die paas zaterdag en eerste paasdag de grens passeren op de posten Nieuweschans, Denekamp. Elten, Beek. Venlo en Zun- dert. vouwbladen uit te reiken, waarin zij, die geen logies hebben besproken. 1iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiih de raad krijgen zich zo spoedig moge lijk met een LID-bureau in verbinding te stellen. Wordt dus met pasen een grote, bij mooi weer waarschijnlijk een nog onge kend grote toeristenstroom. vooral naar de bollenvelden, verwacht, ook het be zoek in de zomer belooft zeer aanzien lijk te worden. De ANVV is op dit punt niet pessimistisch gestpmd. hoewel de toeneming van de toeristenstroom naar ons land in de laatste jaren percentueel verminderd is. De hotel- en pension- accommodatie heeft de zwellende stroom niet kunnen bijhouden. Vandaar dat met name in Frankrijk en Duitsland tal van reisbureaus en reisondernemingen Nederland van het programma hebben geschrapt. Nu het prijspeil hier te lande het internationale gaat naderen, is te dien aanzien een belangrijke extra attractie verdwenen. De concurrentie van het buitenland bij het werven van toeristen is zeer sterk geworden. Het wordt de ANVV. thans weer beknot door het blokkeren van twee ton op het rijks subsidie. steeds moeilijker zich met deze concurrenten te meten. Desondanks wordt nog wel een kleine toeneming van het vreemdelingenbezoek verwaeht. Europa zal naar schatting 10% meer Amerikaanse bezoekers krq- gen, dan in 1956. Een flink deel daar van komt naar ons land. De belangstel ling in Duitsland. België. Engeland, Frankrjjk en Scandinavië voor een be zoek aan de lage landen is nog altijd aanzienlijk, mede gezien de tot dusver verrichte boekingen. Het aantal Belgische bezoekers aan ons land is In de laatste jaren vrijwel gelijk gebleven. Zeeland verwacht een kwart miljoen buitenlandse gasten, voornamelijk Belgen. Uit een diepe slaap gewekt door een treinconducteur stond Julian Du- creux op, opende de coupédeur en stapte uit, denkende dat hij op de plaats van zijn bestemming was aan gekomen. Maar de trein naar St. Etienne raasde met een snelheid van 100 km. per uur door Midden-Frank rijk. Julien had echter geluk. HU kwam er met slechts enkele lichte verwondingen af. In Rusland is het eerste deel van een nieuwe uitgave van de medische encyclopedie uitgekomen. In deze uit gave zijn grammofoonplaten opgeno men met geluidsopnamen van trillin gen. die door de hartslag werden veroorzaakt. Verder bevat de uitgave stereoscopische platen. Een pil van een encyclopedie dus. Denkt u vooral niet dat de wereld zo langzamerhand is uitge-„rock and roir'd. In Nederland mag de rage dan zo goed als geheel achter de rug zijn, maar in Australië weet men nog niet van ophouden. In Mel bourne hebben jongens en meisjes een „feestje" gevierd in het huis van een familie die met vakantie was, Vjjf dagen en v«f nachten was het een herrie van jewelste. De schade wordt geschat op achtduizend gul den. Bovendien werden er 20 kippen opgepeuzeld. De buren hadden niet de moed de politie te waarschuwen uit vrees voor repressailles. Ook ln de koeienwereld komen wel eens uitschieters oftewel bijzondere exemplaren voor. Neem nu bijv. eens koebeest Maisie, eigendom van boer Evans in het Britse graafschap Der byshire. Elke avond draaide Evans het licht in de stal uit. Maar wan neer de boer de volgende ochtend de ruimte betrad, brandde de lamp. Hoe was dat mogelijk? Boer Evans offer de een keer zijn nachtrust op om er achter te komen. Zodra de boer de schakelaar had omgedraaid, richtte Maisie zich op. stak haar tong uit de bek en haalde met die „lap" het knopje weer over. Om onnodig stroomverbruik tegen te gaan doet Evans nu elke avond, voordat hij het beest welterusten zegt, een pleister over de schakelaar. Alle lol is er nu wel af, vindt Maisie. Mevrouw Geraopizzi in Italië is dezer dagen 104 jaar geworden. Ze maakt het nog uitstekend. Slechts één ern stige klacht kwam over haar lippen. „Kort geleden heb ik een bril moe ten opzetten om een krant te lezen", zei ze tegen haar achterkleinkinde ren. Ze vertelde het ietwat teleur gesteld. De Egyptische Kanaalmaatschappij heeft meegedeeld, dat de tolgelden van nu af alleen nog maar in vrij inwissel bare valuta kunnen worden betaald, dus niet meer via een clearingrekening. Nieuwe stafchef Jordaanse leger Generaal-majoor All Hiyari is be noemd tot staf-ehef van het Jordaanse leger. Generaal Hiyari is plaatsvervan gend staf-chef geweest sinds generaal Noewar tijdens de crisis in de afgelo pen weekwisseling het land verliet. Eer der was gemeld, dat generaal Noewar 14 dagen verlof had. MET Pasen gaan de meesten van ons zich anders voe len! Het is alsof je met een schok ontdekt, dat de zomer alweer in 't verschiet ligt en dat 't nu eindelijk tijd wordt het nieuwe pak of de nieuwe jurk, die in de kast lagen te vermotten, voor de dag te halen, om er als een „beter" mens uit te zien. Gewoontegetrouw hebben we tot nu toe de oude spullen maar aangehouden, primo, omdat het over het algemeen te guur en te koud was. om ze uit te trek ken en secundo omdat we vast houdend en moeilijk voor een resolute verandering te vinden zijn. Pasen is niet alleen het feest voor de paashaas, maar evengoed voor u en mij. die er ons al op verkneukelen de p eren uit het bos tP halen Dat kunnen we alleen doen. als we er netjes uitzien, op z'n ,.Paas- bèst", zo gezegd. Vandaar dat handige psycho logen er ons al wekenlang op attent hebben gemaakt, dat de Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip nieuwe kostuums en tolletjes in de étalages voor 't grijpen lig gen en dat we er met Pasen als échte dames en heren kunnen uitzien. MITSen dat is nu de gróte mitsde zon wil meewerken en het gevoel geeft, dat de bontcapes, de win terjassen. de truien en de borst rokken voorgoed naar de zolder verwezen kunnen worden. Het weer is 't speculatieve element, dat de paasdagen tot hoogtijdagen kan maken of het zwartp' roet in 't eten gooit. Ik ken heel wat mensen, die hun paasplannen al maanden lang in petto hebben, er een massa geld in denken te steken en er zich wónder wat van voorstellen. Dar alles in de stpl- lige verwachting, dat 't héél warm zal zijn en de boterbloe men als en pijl uit de boog naar boven zullen schieten. Ze verheugen zich op een zonnen aan zee misschien een eerste duik in het water, lekker lui liggen in een weldadig ge koesterde duinpan of een be schut plekje in de hei. Dat zijn dan de optimisten, waarnaast de pessimisten staan, die er met de beste wil van de wereld nog geen schot ln kun nen zien. „Het wordt weer niks", zeggen die en ze porren bij voorbaat de kachel op. ER zijn met Pasen altijd twee partijen: zij, die 't van het mooie weer moeten hebben, zij, die bij regen gebaat zijn. ..Hoe méér zon, hoe beter" zeggen de restaurateurs. „Laat 't regenen", de bioscoopexploi tanten. En wij. die nóch bij het een, nóch bij het ander geïnteres- sczijn. zitten daar tussen in, al hopen we natuurlijk het eerste. Wie z'n plannen klaar heeft, zit allang te popelen naar wat de geheimzinnige keuken van Foto Will Eiselin. Rijswijk. het K.N.M.I. heeft uitgebroed. Niet, dat we iets tegen het K.N.M.I hebben integendeel maar 't kan ook wel een keer niet uitkomen en dan zijn we met Pasen helemaal 't haasje. Wat ons dus boven 't hoofd hangt, ligt in nevelen gehuld. Er om wedden, hebben we al- lémg afgeleerd, omdat in 't leven toch altijd alles totaal anders komt dan een mens denkt. Zouden we dus schrijven, wét wij als optimist denken, dan giet 't in de komende dagen. En houden we ons aan dat wat de pessimisten denken, dan brandt de zon met Pasen zó heet. dat alle jalouzieën ge lijk op deze foto als op slag neerhangen, willen we 't leven houden. Wie krijgt gelijk: de optimist of de pessimist? Dè grote vraag, waarbij alle andere vraagstukken en dat zijn er wat in deze eeuw! in 't niet verzinken. Nog een ogenblik en we weten waar we aan toe zijn. En of U uw eities binnen of buiten mag zoeken FANTA8IO. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim De benoeming van generaal Hiyari is gisteravond bekendgemaakt in een ko ninklijk decreet dat is uitgevaardigd na een langdurig onderhoud van Koning Hoessein met dr. Khalidi, de Jordaanse premier. Naar verluidt zou door zekere leger officieren druk uitgeoefend zijn op het Jordaanse kabinet om generaal Noewar als staf-chef te handhaven ofschoon Koning Hoessein zijn vervanging voor stond. (In Arabische kringen buiten Jorda nië is generaal Noewar de leider ge noemd van een militaire revolte, die door Koning Hoessein zondag werd be dwongen. Later werd gemeld, dat Noe war ih de Syrische hoofdstad was aan gekomen). Generaal Bollardière gestraft met arrest Generaal Bollardière. die kortgeleden zijn bevelhebbersfunctie in Algerië heeft neergelegd, heeft zestig dagen arrest gekregen, aldus meldt de „Times", om dat hij als dienstdoend officier openlijk- blijk heeft gegeven van instemming met de artikelen van Servan Schreiber in „r Express", waarin het Franse leger wegens zijn optreden in Algerië gehekeld werd. Men verwacht dat Bollardière een nieuwe post overzee zal krijgen maar niet in Noord-Afrika. Premiers gemenebest in juni bijeen Premier MacMillan van Groot-Brit- 1 tannië heeft in het Lagerhuis bekend gemaakt dat de premiers van het ge menebest op 26 juni a.s. te Londen ir conferentie bijeen zullen komen. MacMillan weigerde bijzonderheden ic geven over de erenda. zeggende dat all' premiers elke gewenste kwestie naai voren kon brengen. De vorige confe rentie van premiers van het gemenebest ls in de zomer van het vorige jaar te t->nden gehouden.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 5