Vlekken op meubelen? Prachtbijts Ceta-Bever! Men hoopt te Scheveningen het onderling contact op te heffen Met een enkel woord Toelichting op beursbegrippen Pootaardappelen door Hongaren ten onrechte afgekeurd Olieboringen op bodein der zee da DONDERDAG 18 APRIL Vervolg van pag. 1 De Zwarte Ruiter verbleef, hangende een gerechtelijk vooronderzoek, eerst in het Huis van Bewaring te Den Bosch. Voor een psychiatrisch onderzoek heeft hij ook in het Huis van Bewaring te Utrecht vertoefd. Na zijn veroordeling in eerste instantie is zijn geestestoestand verslechterd en de voortdurende aan wezigheid van een bewaker in zijn cel was nodig. Hij is daarom overgeplaatst naar de Rykspsychiatrische inrichting In Woensel. Uit die Inrichting is hfj ont slagen en In overleg met de gestichtsarts in Den Bosch overgebracht naar Scheveningen. HU verbleef met anderen in een cel, omdat men een zeer sterke achteruit gang van zijn geestesgesteldheid vreesde indien hij alleen In een cel zou worden opgesloten. In Scheveningen poogt men nu te be reiken zo spoedig mogelijk het grootste gevaar van het onderlinge contact tus sen de verschillende groepen op te hef fen. Er is gistermorgen een goed voor bereid onderzoek in het gebouwencom plex ingesteld naar contrabande. Omtrent het resultaat daarvan kon de minister gistermiddag nog niets mededelen. Het psychiatrisch asiel zal men zoveel mogelijk afgezonderd hou den van de andere inrichtingen. Zolang de gebouwen in Scheveningen voor ver schillende doeleinden moeten dienen, valt niet te ontkomen aan het instellen van een doeltreffende buitenbewaking. Met deze maatregelen moet voor het ogenblik worden volstaan. Het algemene onderzoek is nog in gang. Voorwaardelijk vrij? De volgende week zal minister Sam- kalden antwoorden op de verschillende beschouwingen over de begroting van Justitie. De heer Witteman (KVP) had gepleit voor een vroegere voorwaarde lijke invrijheidsstelling van gevangenen, omdat lange straffen ongeschikt zijn voor verbetering van de misdadiger. Bij het totstandkomen van het nieuwe Burgerlijk Wetboek in Zwitserland in 1911, is aan alle burgers een exemplaar thuisgestuurd. Prof. De Grooth iVVD) hoopte, dat het minister Samkalden ge geven zou zijn in zijn ambtsperiode ook aan iedere Nederlandse burger een exemplaar van het nieuwe Burgerlijk Wetboek toe te sturen. Tegen het voortbestaan van de Krijgs raden te velde maakte de heer Sassen (KVP) weer bezwaar. Hij doet dat al sinds 1947. Hij drong voorts aan op een spoedige herziening van het militaire strafrechtproces. Minister Luns over taak van Intern. Monetaire Fonds Minister Luns heeft gisteren op een bijeenkomst van de economische en sociale raad van de V.N. in New York verklaard dat het Internationale Fonds de verschillende landen op drie manieren helpen kan en wel: 1. door er op toe te zien, dat zijn hulpbronnen zodanig worden gebruikt dat er geen neiging tot inflatie ont staat, 2. door de oorzaken van de inflatie te analyseren, en 3. door preventieve maatregelen aan te bevelen ter bestrijding van de mo' netaire onstabiliteit. Minister Luns deelde mede, dat de Ne derlandse regering besloten heeft, haar uitgaven te beperken. Maar de doel treffendheid van deze anti-inflatie maatregelen kan door de ontwikkelingen in het buitenland, ernstig worden aan getast", aldus minister Luns. Het kleine landje Nederland is in hoge mate afhankelijk van de ontwikkelingen buiten zijn grenzen. Hierdoor krijgt Nederland nog een extra reden te hopen, dat het Interna tionale Monetaire Fonds als behoeder van de waarde van het geld in steeds grotere mate actief zal optreden. BINNENLAND De Nederlandse Christelijke Bond van Overheidspersoneel zal op 21, 22 en 2(3 mei hi de Rlvléralhail te Rotterdam zdjn alge mene vergadering houden. De agenda be vat uitsluitend huishoudelijke aangelegen heden. De Nederlandse minister van Econo mische Zaken prof. J. Zijlstra .heeft gister te Durban opgemerkt, dat er grote kans 1®, dat ln de toekomst de Zuidafrlkaanse vraag naar bepaalde goederen zal toe nemen en dat wie van die goederen door Nederland geleverd zouden kunnen wor den. Minister Zijlstra herinnerde er aan dat Nederland elk laar gemiddeld voor een bedrag van 10 miljoen pond sterling naar Zuid-Afrika uitvoerde en dat de jaarlijkse uitvoer van Zuid-Afrika naar Nederland ongeveer 5 miljoen pond sterling beliep. De 4-jarige Jan Jacobus de Kloet uit Kortenhoef ls, toen hij met zijn step aan het spelen was, ln het water van het Mo leneind geraakt en verdronken. De Hollandse Maatschappij van Land bouw zal op 22 mei ln het Kurhaus te Scheveningen haar 177ste algemene verga dering houden. In deze vergadering zal ir. S Rerweijer. directeur van de cultuur technische dienst, een Inleiding houden over ..De Landbouw en de industrie ln de Hollanden". Gistermiddag heeft een zweefvliegtuig afkomstig van het vliegveld Teriet bij Arnhem en eigendom van de Kon. Nederl. Z weef vliegt ulgclubeven bulten de be bouwde kom van Oldfenzaal een noodlan ding gemaakt ln een afgerasterde weide Dc bestuurder, de 28-Jarige D Cornel isst uit Heemstede, wa6 pas in het bezit van zijn vliegbrevet en maakte zijn eerste bul ten vlucht. Een draad raakte de bestuurder ln het gelaat en sneed het neusbeen door. Hij ls ter verpleging ln het ziekenhui» te Olden- zaal opgenomen. De leger- en luchtmachttentoonstel- ling „Paraat '57". die ln het tijdvak van 26 april tot en met 3 augustus achtereen volgens in Utrecht. Middelburg Slttard Rotterdam. Hoorn Meppel en Apeldoorn zal worden gehouden, wil aantonen, dat de diensttijd geen verloren tijd meer is ge zien de kennis en ervaring, welke men in deze tijd opdoet. De expositie is tweemaal zo groot als elke voorgaande expositie van leger en luchtmacht. De directeur-generaal voor de Inter nationale Volksgezondheidzaken. dr. C. van den Berg. zal z^Jn functie wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd met ingang ran 1 mei a.s. neerleggen HIJ wordt opgevolgd door mr. J. Ie Poole, die ln dienst is getreden van het mlniste- rie van Soc. Zaken en Volksgezondheid als directeur, chef van de afdeling Internatio nale Volksgezondheidszaken. Deze afdeling word t opgenomen in de directie Volksge zondheid. Mr. Ie Poole was laatstelijk werkzaam als adjunot-diireoteur van het „Institute of Social Studie®" te 'e-Gra- venhage. Voor het veelbesproken Twaalf provin- clenhuls op de Hoogstraat te Rotterdam, dat als verzamelv/lnkelgebouw ls mislukt, ls thans een nieuwe bestemming gevonden Het zal namelijk onder de naam ..Flevo- gebouw" worden geëxploiteerd als een soort groothandelsgebouw met aan groot handelaren te verhuren kantoren en show rooms. Aan het handelsrecht wijdde de heer Llchtenauer (CHU) een beschouwing en van diverse kanten werd gepleit voor een verruiming van de rechtsgronden voor echtscheiding, waartegen de heer Witteman (KVP> echter opkwam. Hij verzette zich ook tegen het denkbeeld van prof. Diepenhorst (AR) een Staats commissie ln te stellen om dit probleem te bestuderen. Ambonese kinderen bij pleegouders (Van onze Haagse redactie) Onder auspiciën van het Haagse Co mité voor Verzorging van Vakanties voor Ambonese Kinderen verblijven thans 127 Ambonese kinderen in de leeftijd van 5—15 Jaar in 120 gezinnen te Den Haag, Voorschoten. Honselersdijk, Naaldwijk, Wassenaar, Voorburg en Rijswijk. Met twee touringcars kwamen de kin deren uit Kampen voor Ambonezen te Teuge, Ederveen, Eist, Haalderen en Randwijk. In de Valkenboskerk te Den Haag waachtten de Haagse pleegouders de Ambonese kindertjes op. De kinderen uit de kampen, van wie de helft meis jes, sloten al dadelijk vriendschap met hun pleegouders. Zij zullen tot Konin ginnedag in de Nederlandse gezinnen verblijven. Het ln ontvangst nemen van de kinderen door de pleegouders verliep vlot. Alleen het uitspreken van de moei lijke Ambonese achternamen had enig voeten in de aarde. De voornamen van de Ambonese kinderen waren heel wat gemakkelijker: velen hadden bijbelse namen. Geld beleggen is een riskante bezigheid XII (Van onze financiële medewerker) Het vorig artikeltje eindigden wij met de gestaffelde obligaties, welke geduren de een aantal Jaren een bepaalde rente geven en na verloop van tijd automa tisch overgaan tot een hoger renteper centage, Als voorbeeld diende de 3/3Vi% lening Nederland 1947 en de 3/3 Va 1948 der gemeente Arnhem (de leningen worden vaak genoemd naar het Jaar van uitgifte). Nu wij toch met de gemeente Arnhem bezig zijn. wijzen wij ook nog even op de andere buitennissige leningen, die deze gemeente heeft geschapen, n.l. de lening die gedurende de eerste tien jaar geen rente geeft en daarna een zeer hoge rente en een lening, die de eerste tien Jaar een hoge rente geeft en daar na niet meer. Dit kan voordelen hebben ln verband met de belasting betaling. Het spreekt vanzelf dat men bij de koersbepaling met deze omstandigheid (Ingez. Med.-Adv.) Van officiële zijde wordt medegedeeld: „Op grond van het resultaat van een daartoe .ingesteld onpartijdig of ficieel onderzoek ontkent de Neder landse regering met verontwaardiging de mededeling van het Hongaarse mi nisterie van Landbouw, waarin wordt gesteld, dat de door Nederland aan het Hongaarse volk geschonken poot- aardappelen geinfeeteerd zouden zijn met de nematode-worm (heterodera- rostochiensis) Nadat de Nederlandse regering had kennis genomen van de beslissing der Hongaarse regering om de aardappelen voor pootdoeleinden af te wijzen, heeft zij een deskundige van de planten ziek tekundige dienst opdracht gegeven, ter plaatse een onderzoek in te stellen. Te vens werd door de FAO (wereld land bouw en voedsel organisatie) een land- bouwexpert naar Hongarije gezonden om in overleg met de Nederlandse des kundigen en een officiële vertegenwoor diger der Hongaarse regering gezamen lijk monsters te trekken uit de door de Hongaarse autoriteiten besmet ver klaarde partijen pootaardappelen. De getrokken monsters werden daarop on derzocht door een cfoor de FAO daartoe aangezochte Deense enthomoloog. Deze heeft daarin geen nematode-worm aan getroffen. Eveneens werden monsters onderzocht door de Oostenrijkse plan- tenziektekundige dienst alsook door de plantenziektekundige dienst te Wage- ningen. Beide onderzoeken leverde het zelfde negatieve resultaat op. Voordat de aardappelen naar Hon garije werden verzonden, zijn zij op de normale wijze door de Ned. Alg. Keu- pootgoed en Plantenkundige Dienst ge keurd. Daarbij zijn uiteraard de hoge keuringsmaatstaven aangehouden, wel ke steeds worden nageleefd bij de ex port van Nederlandse pootaardappelen naar alle delen van de wereld. Op grond van het bovenstaande be staat er voor de Nederlandse regering dan ook de zekerheid dat de naar Hongarije gezonden pootaardappelen volstrekt ten onrechte zyn afgekeurd." Koningin Juliana en Prinses Marijke zagen paasspel Koningin Juliana heeft met Prinses Marijke gisteravond in de Ned. Her vormde Kerk in de Wakkerstraat te Amsterdam bijgewoond een wijdings avond, waar het paasspel „De kinderen van Jerusalem" werd opgevoerd. Kort voor het eind ls de Koningin, die vrij wel onopgemerkt was gebleven, vertrok ken. Conflict tandartsen-ziekenfondsen De Ned. Mij tot Bevordering der Tand heelkunde heeft schriftelijk geantwoord op de brief van 10 april jl., van de Kon. Ned. Mij to'c Bevordering der Genees kunst, waarin deze laatste als haar me ning uitsprak, dat het conflict tand artsen-ziekenfondsen zou kunnen wor den opgelost door een arbitrale uitspraak van een college van objectieve deskun digen over de totale werktijd van de tandarts met een gelijktijdige beoorde ling van de gemiddelde tijden voor de diverse verrichtingen. Het hoofdbestuur van de Ned. Mij tot Bevordering der Tandheelkunde deelt in zijn schrijven mede, dat een standpunt ten aanzien daarvan pas bepaald kan worden na kennis te hebben genomen van de vorm, waarin door de Maatschap pij tot Bevordering der Geneeskunst een dergelijke arbitrage wordt gezien, met inbegrip van de bevoegdheden van de Ziekenfondsraad en de minister van So ciale Zaken en Volksgezondheid met be- NIEUWE UITGAVEN In samenwerking met het Werkcomité Natuurbehoud en Recreatie heeft het departement van O. K. en W. verleden jaar een populair gesteld vlugschriftje, Piedewiet, uitgegeven. Daarin werd ge wezen op de noodzaak het natuurschoon in ons dicht bevolkte land te ontzien. Dit geschriftje, verzorgd door de Rijks voorlichtingsdienst, is o.a. op de Neder landse scholen verspreid. Thans heeft de Canadian Quetico Foundation gevraagd een bewerking van Piedewiet te mogen verzorgen. Een meisjesschool in Marok ko vroeg eveneens Piedewiet te mogen vertalen. Verschenen is de tweede druk van het boekje „Zeker is zeker". Dit boekje werd in 1952 door de voorlichtingscommissie, uitgegeven met het doe] het publiek een populaire uiteenzetting te geven van de diverse aspecten van het levensverzeke- ringbedrijf. Verschenen is ..De Palelspost voor de jeugd" onder redactie van P. de Zeeuw JGzn en J. Nowee en met medewerking van Hella S. Haasse. David Wijnbeek, C. C. Geertsema. Caroline Euwe. Mary Joy Aukes en Ernst Crone. ringsdienst voor landbouw zaaizaad en I trekking tot de goedkeuring van over- Koningin Juliana heeft Incognito een bezoek gebracht aan het bejaardencen trum van de Nederlandse Protestanten bond „Braamhage" te Soest waar zij on geveer een uur vertoefd heeft. BUITENLAND De radio-omroep van Afghanistan meldt dat zich een aardibeving heeft voor gedaan in het gebied van Jahal-OesslraJ, ten noorden van Kaboel. Er zouden vele slachtoffers zijn. Een aantal Perzen die probeerden clandestien naar Koeweit te emigreren, is bet slachtoffer geworden van een gevecht tuesen smokkelaars ln de Perzische Golf. 124 emigranten hadden zich met motor boten van smokkelaart op weg begeven naar Koeweit doch onderweg werd het lconvool door leden van een andere bende smokkelaars aangevallen. Vrijwel alle scheepjes werden tot zinken gebracht, 84 emigranten, zijn verdronken. De Engelse komiek Derek Roy keek zelfs voor zijn doen wat raar. toen een giraffe hem bij zijn be zoek aan een dierentuin op deze wijze van zijn gevoelens van be wondering blijk gaf. Een „valetta"-transportvliegtuig van de Britse luchtmacht met 22 leden van het Britse leger aan boord ls gisteren bij de start van het vliegveld van Akaba ln Jordanië verongelukt en verbrand, waar bij alle Inzittenden om hel leven zijn ge komen. Groot-Brittannië zal Irak vijf straal. Jagers van het type „Hunter" 6 ten ge schenke geven, aldus heeft de Britse mi nister van Buitenlandse Zaken, Lloyd, in het Lagerhuis meegedeeld. eenkomsten tussen ziekenfondsen werkers. Het hoofdbestuur, eventueel een de legatie van het hoofdbestuur zal gaarne in de gelegenheid worden gesteld van de mening van de Kon. Ned. Mij tot Be vordering der Geneeskunst kennis te nemen. FAMILIEBERICHTEN Ontleend aan andere bladen Bevallen: Van Berckelvan de Griendt. d.. Rotterdam; MeesQuarles van Ufford, d.. Rotterdam; Van Len- nepVerster. d-, Londen; C. F v. d. HilstMüller, z.. Oranjestad: Groot— Hartog. z„ Hamilton (Canada). Getrouwd: J. H. Vester en I. Sasburg, Voorburg; mr. J. H. Fransen van de Putte en G. Y. Strootman, Rotterdam Overleden: A. A. Lührs. m.. 78 jaar, Rotterdam: P. M. Dikkenberg. m., Utrecht; L. H. M. DekemaWilten, vr., 82 jaar. Den Haag; R. J. M. Pierson, 75 jaar, Den Haag; P. H van der Hoog, m.. 68 jaar, Den Haag; L. Belzin- ger. m., 82 jaar, A'dam; L. Vuystingh- Prakken. vr., 73 jaar. Utrecht: J. Bou- wes Pzn, m., 62 jaar, Beets; Ch. J. E Altink—Gortel, vr., 90 jaar. Den Haag. (ingez. Med.-Adv.) rekening houdt. Zo noteert de eerstge noemde lening terwijl wij dit schrijven 120 1/3^. terwijl de tweede serie waarvan de rente al voor een groot deel versnoept is. slechts 78 noteert In verband met de min of meer ingewikkelde berekenin gen. die aan de koersvorming vooraf gaan en de fiscale consequenties voor de kopers, die voor elke koper uiteraard weer verschillend zijn in verband met zijn aanslag voor de inkomstenbelasting, geniet dit soort obligaties geen grote populariteit Men treft er dan ook slechts enkele van aan; voorzover wij weten alleen die van Arnhem, Heeren veen en Vlaardingen. Rentespaarbrieven, zoals die door de Bank voor Ned. Gemeenten zijn uitge geven, sparen de rente geheel op en worden aan het einde van de looptijd afgelost met alle rente van al die jaren. Tussentijds kan men ook aflossing vra gen. n.l. op data en tegen koersen, die in de leningsvoorwaarden zijn vastge legd; evenzo ls vervroegde aflosbaarstel ling door de schuldenaar nauwkeurig geregeld. Het voorbeeld van zulk een obligatie kan o.a. zijn dat men de rente- ontvangst verschuift naar een tijdstip, waarop dit fiscaal voordelig is Voor anderen zal zulk een cumulatie van rente juist weer nadelen opleveren, zo dat de persoonlijke omstandigheden bij de aankoop van dergelijke stukken de voornaamste rol spelen. De uitgevende lichamen geven hun leningen vaak een naam. soms om psy chologische redenen, bijv. woningbouw- leninigen. suggestiever nog: burgerzin leningen. die vooral in 1952 opgeld de den, en waarbij een beroep werd gedaan op ons nationaliteitsgevoel en ons soclaa] gevoel. Vooral internationale leningen krijgen soms bekendheid door hun namen. Bekend zijn bijv. de Duitse Dawes- lening, in 1924 in internationaal verband uitgegeven en de dito Young-lening van 1930, genoemd naar de geestelijke vaders van deze leningen, en die ten doel had- den Duitsland te herstellen van de en 5 april). klappen van de eerste wereldoorlog. Bulgarije creëerde een internationale „stabilisatielening", een „vluchtelingen- lening", een „tabakslening", een „zegel lening", een „goudlening" (koers? I'M), waarvan veelal gezegd kan wor den: hoe mooier de naam, hoe akeliger de reputatie. Bladert men de prijscou rant nog eens verder door dan stuit men bij de Zuidamerikaanse staten en lichamen op een ontelbaar aantal plan nen. reorganisatieplannen wel te ver staan, A's en B's. met de meest uiteen lopende rentepercentages, waaruit wel blijkt, dat. als men het nog niet mocht weten, geldbeleggen een uiterst riskante bezigheid is. (De vorige artikelen in deze reeks verschenen resp. 18 en 19 januari, 11, 12 en 13 februari, 1, 9, 23 en 25 maart, 1 In West-Duitsland elke dag circa vijftien arrestaties wegens verraad of spionage.... (Van onze correspondent in West-Duitsland) Wij hebben dezer dagen bericht, dat het aantal agenten van binnen- en buitenlandse geheime diensten, die geregeld in Bonn aan het werk zijn, op circa 5000 wordt geschat en dat de West-Duitse Bondsrepubliek er zelf twee grote geheime diensten op na houdt, de „Bundesnachrichtendienst" en het ..Bundesambt für Verfassungs- schutz", die de staat tezamen onge veer 33 miljoen mark per jaar kosten. Telkens opnieuw hoort men van ge vallen van hoogverraad en van spion- nage. Nu is het wel eens interessant te horen hoeveel mensen in West- Duitsland in verband met zulke ge vallen of geruchten in hechte nis worden genomen. In 1953 zijn het er niet minder dan 12.000 geweest, dat waren er 1000 in de maand of circa 33 per dag. Verleden jaar was het al iets „beter" geworden. Toen waren het er nog „maar" 6200, of gemiddeld 17 per dag. Dit jaar zouden het. er tot dusver iedere dag ongeveer 15 zijn geweest. Dit wil natuurlijk niet zeggen, dat al die gearresteerde mensen ook voor een rechter worden gebracht en dat ze, zelfs wanneer dit het geval is, ook kunnen worden veroordeeld. Een groot gedeelte heeft men alweer heel gauw moeten la ten lopen. Men kan. sedert er in feite twee Duit se staten naast elkaar bestaan, al heel gauw van verdacht worden in ongeoor loofde betrekkingen te hebben gestaan met vijanden van de huidige staats vorm. Daarvan kan een man meepraten, die in West-Berlyn had gewoond, maar die naar het door de communisten be stuurde oosten van die stad was ge gaan om er te trouwen en zich daar te vestigen. Een Oost-Berlijnse instantie vroeg wat hij in het Westen had gedaan. Hij gaf onomwonden toe, dat hij er vroeger voor de Britse bezettingsautoriteiten had gewerkt. Een paar dagen later werd hij bij de beruchte S.S.D., de communis tische „Staatssioherheitsdienst" geroe- Stalen eilanden niet alleen meer in de Ver. Statenmaar ook in Perzische Golf (Van onze correspondent in West-Duitsland) Te Rendsburg in Sleeswyk-Holstein werd het eerste ln Europa gebouwde stalen olieboor-eiland te water gelaten. Het werd voor een grote buitenlandse petroleum maatschappij vervaardigd en heeft ongeveer 32 miljoen mark gekost. Het werd, toen het langzaam over glad gemaakte rails in het natte element van het Noord-Oostzeekanaal gleed, net als een schip gedoopt en er kwam ook een fles champagne bij te pas, die tegen een wand werd stuk gesmeten. Het eiland heeft de naam „Adma Enterprise" gekregen. Langs de kust van de Verenigde Staten zijn dergelyke eilanden, die voor het zoeken naar olie onder de bodem van de zee moeten dienen, niets ongewoons Mannen per helikopter voor een verzetje naar land Dit eerste in ons werelddeel gefabri ceerde „eiland" wordt binnenkort naar de Perzische Golf gestuurd. Vanuit de verte heeft het veel weg van een reus achtige op het water drijvende doos. Die „doos" is 60 meter lang en 30 meter breed. Het gevaarte, dat 5000 ton weegt, moet, wanneer er wordt geboord, door vier slanke zuilen met een doorsnede van drie meter worden gedragen. Thans zijn die poten nog niet te zien, maar het zeemonster is nog niet klaar. Ongeveer 200 arbeiders zyn er nog druk op aan het werk. Het bakbeest moet door sleepboten naar de plaats van zfjn bestemming worden gebracht. Tijdens zulk een tocht steken de poten als schoorstenen om hoog, maar wanneer het doel van de reis is bereikt, verdwijnen ze onder water. Onder de gloeiende zon Hydraulische persen drukken het eiland als een presenteerblad de lucht in tot het zich op een hoogte van 15 20 meter boven de zeespiegel bevindt. Met zijn poten kan het dan nog op een diepte van 30 tot 40 meter onder het water op de bodem van de zee staan. Aan de ene kant van het stalen eiland komt een boortoren van byna vijftig meter hoogte. Aan de andere kant wor den gerieflijk ingerichte woongelegen- heden voor de bemanning gemaakt, die uit circa 50 koppen zal bestaan. Men wil al in augustus met de borin gen onder de gloeiende zon in de Per zische Golf beginnen. De mannen zullen het er niet gemakkelijk hebben. Het werk is zwaar en het leven zeer een tonig. Daarom worden ze buitengewoon goed betaald. Ze zullen gemiddeld 300 dollar in de week verdienen! Aangezien de mannen af en toe graag eens voor een verzetje naar land zullen willen gaan, heeft men op het drijvende eiland voor een landingsplaats voor helikopters gezorgd. Een hefschroef- vliegtuig zal de mannen tijdens de weekeinden vlug naar de kust en weer terug kunnen brengen. Het is een groot voordeel dat het eiland gemakkelijk van de ene plaats naar de andere kan wor den gesleept. pen. Daar wilde men nog veel meer van hem te weten komen. Hij wees erop, dat hij maar een heel ondergeschikt baan tje bij de Britten had gehad en dat hij daarom heus niets belangrijks kon ver tellen. Na enige tijd keerde ue man naar het Westen terug en hier werd hij zelfs ver oordeeld omdat hij buiten het grondge bied van de Bondsrepubliek „betrek kingen had onderhouden, waarbij staats geheimen ter sprake waren gebracht". sen DONDERDAG Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehova Getiulgen. 7.4-3 uur nam. De Doelen: Genootschap Nederland Engeland. Spr. mr. Th. Joekes over de taak van de buitenlandse dagbladcorres pondent. 8 uur nam. ZATERDAG Schuttersveld: Kampeershow W. Ber gers. ZONDAG Hoge woerd 175Wachttorenstudie. Jeho va's Getuigen. 5.30 uur nam Schuttersveld: Kampeershow W. Ber gers. Stadszaal (foyer)Paasbijeenkomst CJMV Jongens- ©n Meisjeswerk en Herv. Jeugd- kerk. 10 uur voorin. MAANDAG. Papenstraat: Autotocht Ned. Chr. Rels- ver. naar de Betuwe. 8 uur voorm. Schuttersveld: Kampeershow W. Ber gers. De Doelen: Ledenverg. Leidse Amateur Fotografenver. 8 uur nam. Schouwburg: „De Witte Non". 8 uur nam. DINSDAG Casino-theater: K. en O.-Filmstudie- kring. „Executive Suite". 9 1/4 uur nam. Stadszaal (kleine zaal): Ned. Chr. Rels- ver. Spr. G. J. Gompelman met kleuren dia's over Oostenrijk. 8 uur nam. Stadszaaa (grote zaal): Feestavond per son eels ver. Lichtfabrieken. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1) Tentoonstelling geolo gie van Nederlana Op werkdagen van 10— v.m tot 4 uur nam Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling van Japanse prenten. 10 uui 12 en 4 uur 's Zondags van 2—4 uur. BIOSCOPEN Trianon „Op het spoor der verdwenen vrouwen" (14 jaar). Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rev „De wet van de prairie" (14 Jaar/ dag 2.30. 4.45 .7.15 en 9.15 uur. Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zon- Donderdagcyclus„Gitaren der liefde" Li do „Frasqulta, het pikante avon tuur" (18 Jaar). Werkdagen 2.30 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino „Bloed op de weg" (14 Jaar) Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „08/15 Het einde" (18 Jaar). Werkdagen 2.30 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. De avond- en aohtdlenet van die Apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 20 april waargenomen door: Apotheek van Driesum, Mare 110. tel. 20460; Apotheek Zulder Lammenschans- weg 4, tel. 23553; Apotheek Oegstgeest; Wilihelmlnapark 8. Oegstgeest, tel. 26274. Bil geen gehoor oy Uw hulsarts of specialist hol op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Stockholm mist zo 2 -2 0 Oslo motregen O 2 3 0.4 Kopenhagen zwaar hew. ozo 7 3 0 Aberdeen regen z 4 5 2 Dublin regen zzw 8 11 2 Londen geh. bew. zw 4 10 2 Amsterdam geh. bew. zw 4 10 0 Brussel geh. bew. zw 2 9 0.8 Parijs zwaar bew. windstil 8 0 Bordeaux mist zzw 2 5 0 Grenoble onbewolkt windstil 3 0 Nice zwaar bew. nnw 4 7 0 Berlijn half bew. ozo 2 5 0 Frankfort geh. bew. windstil 6 0 München zwaar bew. 1W 1 4 0 Zurich nevel windstil 4 0 Geneve nevel windstil 2 0 Wenen zwaar bew. nw 3 8 3 Innsbruck zwaai- bew. windstil 3 0 Rome onbewolkt zzo 2 6 0 Mallorca zwaar bew. ono 4 10 0

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2