Golden Fiction Tienduizend gulden voor schetsplan gem. bejaardencentrum Iii zuid-west is plaats voor Herv. Tehuis voor Ouden van Dagen Ontvangst congres - anatomen door Leids gemeentebestuur r~ VOCHTPROBLEMEN V Het Rembrandt-lyceum Burg. Van Kinschot: verordening wordt zeer soepel toegepast ZESENTWINTIG - bij Vondel en bij Golden Fiction 98ste jaargang Dinsdag 16 april 1957 Tweede blad no. 29114 Leidse raad besloot (Ingez. Med.-Adv.) een eventuele sluiting spreker hoopt dat zulks wordt voorkomen zal de gemeente óf de leiding over moeten nemen, óf tot een afvoeren van de ver pleegden moeten komen. Gem. toezicht op rust- en verpleeghuizen Het ligt in het voornemen van het College om de eigenaars van de rust en verpleeghuizen behoorlijk in te lichten over de toepassing van deze verordening. Laat men. aldus de wet houder. er geen politie-maatregel in zien. Laat men zijn goede wil tonen, dan zal zeker ook het College alles doen om tot een rustige toepassing van de verordening te komen. Con form wordt dan besloten. Het bejaardenprobleem en de oplossing daarvan stond gistermiddag wel in het centrum van de belangstelling van de Leidse raad. Niet minder dan drie vraagstukken, welke alle werden aangenomen, hadden betrekking op dit vraagstuk. Allereerst was daar het voorstel om een bedrag van f. 10.000 beschik baar te stellen voor het vervaardigen van een schetsplan voor een bejaarden centrum, gelegen in het uitbreidingsplan Leiden-Zuid-West en grenzend aan de Churchill-laan. Tijdens de beraadslaging over dit voorstel, deelde wethouder Jongeleen op een vraag van de heer Questroo (Prot.-Chr.) mede, dat eveneens in dit stadsgedeelte grond is gereserveerd voor een Hervormd Tehuis voor Ouden van Dagen. Van niet minder belang voor hulpbehoevende ouden van dagen was het voorstel tot het in het leven roepen van een Verordening op de Leidse rust en verpleeghuizen. Tenslotte was er een voorstel, dat voorziet in de subsidiëring van het bejaardenwerk van het Leidse Volkshuis. Al deze voorstellen hadden de volledige instemming van de raad. Vele sprekers brachten het College hulde voor de ontwikkelde initiatieven. Mevr. BraggaarDe Does (P.v.d.A.) die er aan herinnerde, dat zij reeds voor 27 jaar de suggestie had gedaan om tot de bouw van een bejaardencentrum te komen, deed enkele praktische voorstel len. Zo verwachtte zij, dat bij de opzet van het^ schetsplan rekening zou worden gehouden met de ligging van het tehuis (zon- en windzijde), het inrichten van een verpleegruimte en het aanbrengen van comfort voor de bejaarden en zie ken. Het centrum dient voorts centraal gelegen te zijn, liefst tussen de be staande bebouwing. Men moet niet het idee hebben, dat men geheel geisoleerd woont. Spreekster achtte het juist, dat de woningbouwverenigingen ingescha keld worden. Reeds thans bracht zij het College onder het oog. dat een derge lijke inrichting (bij de exploitatie) geld zal kosten. Bij de verwezenlijking der plannen drong zij op spoed aan. De heer Portheine (VVD), die uiter aard ook zeer ingenomen was met het plan hier ligt voor het gemeentebe stuur een belangrijke taak vroeg te vens nog eens aandacht voor een tehuis voor chronische zieken. Met het oog op de grote toename van bejaarden: men verwacht, dat in 1975 twaalf procent der bevolking uit bejaarden zal bestaan, wenste spreker te weten of het aantal geprojecteerde bedden/woningen wel voldoende is. in feite vol zit. maar weer een brek. Hoewel men schuift men steeds bed bij. EEN EERSTE STAP Wethouder Menken, die dankbaar is voor de wijze, waarop dit voorstel door de raad wordt ontvangen, zegt dat deze verordening slechts moet worden be schouwd als een eerste stap naar een stringent toezicht. Z.i. is het juist, dat de G.G. en G.D. en de Dienst voor Sociale Zaken ..een vinger in de pap krijgen". Met deze verordening in de hand wordt gepoogd iets te doen op het terrein van de vakbekwaamheid van het personeel. De wethouder veronderstelt, dat de Keuringsdienst van Waren toe gang heeft tot deze inrichtingen. Bij HERZIENING BEZOLDIGINGSREGELING Breedvoerig is deze middag ook nog gesproken over het aanbrengen van een herziening van de Bezoldigingsregeling 1954. Hoewel de raad in het algemeen wel akkoord kon gaan met deze herzie ning, zou met name de heer Meester het op prijs stellen indien een herwaar dering over de gehele linie zou plaats vinden. Wethouder Menken, die deze herzie ning uitvoerig toelichtte, merkte o.m. op. dat het bij de hoofden van dienst gaat om een billijke correctie van het salaris. Verder is de strekking van het voorstel om voor sommige groepen een verruimingsmogelijkheid te geven in het promotie- (lees loon-) beleid. Met na druk bracht spreker de raad onder het oog. dat het College in de laatste jaren nogal wat gedaan heeft op het terrein van de promoties (lonen en salarissen). Het is niet uitgesloten, dat in de toe komst nog enkele correcties worden toe gepast. In de loop der jaren zijn wij, aldus de wethouder, sterk aan het her waarderen geweest, waarbij het vooral de sociale kant was. waarmede rekening werd gehouden. Spreker waarschuwde voor het wekken van niet vervulbare illusies. Zoals de zaken thans staan is er weinig meer uit te halen. Indien dit mogelijk zou zijn geweest, zouden de vakbondsbestuurders daar heus wel op geattendeerd hebben. Na deze toelich ting werd ook dit voorstel aangenomen. Ook met alle overige door ons reeds ge publiceerde voorstellen was dit het geval. De voorzitter van het thans in Leiden plaats vindende internationale anatomen-congres, prof. dr. J. Dankmeijer. in ge sprek met mevr. Th. M. A. Barge-Dreesman, tijdens de ontvangst die het Leids gemeentebestuur gisteren in de Burgerzaal van het Stadhuis aan de congressisten bereidde. De thans overleden echtge noot van mevr. Barge was de voorganger van prof. Dankmeijer als Leids hoogleraar in de anato mie. Tijdens de ontvangst, die door zeer vele congressis ten en hun dames werd bijgewoond, werd 't woord gevoerd door burgemees ter jhr. mr. F. H. van Kinschot, die iets ver telde over de geschiedenis van Leiden en de verbon denheid tussen Leiden en de wetenschap. Zyn toe spraak werd beantwoord door de vice-voorzitter van het congres prof. dr. E. Ludwig uit Bazel, die namens de congressisten dank zegde voor de harte lijke ontvangst en de zo vlotte organisatie van de plechtigheden die het we tenschappelijke congres omgeven. (Foto L.D./Van Vliet.) „Romeo and Juliel" Engelse jongens brachten W. Shakespeare in Leiden In het tot op de laatste plaats be zette St. Antonius Clubhuis werden gisteravond twee talen gesproken: Ne derlands en Engels. Dank zij de acti viteit van de Stichting Leidse Jeugd Actie werden op deze avond velen in de gelegenheid gesteld een opvoering bij te wonen van „Romeo and Juliet" van William Shakespeare door het to neelgezelschap van de Queen Mary's School uit Basingstoke. Deze Engelse scholieren, die een tour nee door West-Duitsland en Nederland hebben gemaakt met in totaal 11 voor stellingen, arriveerden gistermorgen per trein in Leiden en hebben daarna in ge zelschap van de jongens en meisjes, bij wie ze een nacht mochten logeren, de Sleutelstad bezichtigd. Vandaag zijn zij naar Haarlem vertrokken en van daar uit wordt de terugreis naar Engeland aanvaard. Wat de opvoering van Shakespeare's uit 1595 daterende liefdesdrama betreft: deze was alles behalve pretentieus. Zeker er werd met vaart gespeeld en de jon genstoonden zich bijzonder rolvast, maar of zij er zich wel voldoende be wust van waren, dat zij met Shake speare bezig waren en dan nog wel in het buitenland, viel af en toe te betwij felen. De travisti-rollen werden door sommigen uitstekend gespeeld W. E. G. Leeson als Juliet door anderen niet. Aardig spel leverde ook G. J. Denness, die de rol van Romeo op zich had ge nomen. De over het algemeen jeugdige aanwezigen hebben het tragische ver haal van de twee gelieven, die het slacht offer worden van de vijandschap tussen de Montagues en de Capulets. van het begin tot het eind met belangstelling gevolgd. Deze voorstelling door en voor de jeugd werd o.m. bijgewoond door wethouder J. van Scha ik en de heren Steinbach en Zunderman jr. van de Leidse Jeugd Actie. (Ingez Mpd.-Adv.) daken, muren, kelders e.d. Vraagt gratis omschrijving. fa. De Jong Boom, Leiden Depot voor Leiden en omgeving. MARNIXSTR. 32 - TEL. 32196 Mej. E. C. C. Oppenoorth, inspec- trice van het Nijverheidsonderwijs hier ter stede, is benoemd tot lid en waar nemend-voorzitster van de commissie, welke in 1957 is belast met het afne men der examens ter verkrijging van de nijverheidsakten Nd, Nq, Nr en Ns. Mej. G. J. Verbrugg'e, eveneens al hier is benoemd tot lid dier commissie. Op 25 maart j.l. heeft de gemeente raad besloten, de Gemeentelijke Hoger Burgerschool aan de Burggravenlaan om te zetten in een Lyceum. De aanleiding hiervoor was dat ouders, die hun kin deren op een Lyceum wilden plaatsen, daarvoor in Leiden bij het openbaar on derwijs geen gelegenheid vonden. Dit wordt dus nu in de toekomst anders. Het Lyceum krijgt een onderbouw van 1 jaar, Dit betekent, dat voor leerlingen, die in de a.s. cursus in de eerste klas geplaatst worden, in 1958 bij bevorde ring naar de tweede klas een keuze kan worden gemaakt tussen de gymnasiale afdeling en de H.B.S.-afdeling. De vol gende klassen van de gymnasiale afde ling ontstaan achtereenvolgens, zodat met ingang van de cursus 1962—1963 alle klassen gevormd kunnen zijn. De H.B.S.-afdeling blijft, zoals de op leiding op de H.B.S. tot nu toe was, met een splitsing na de derde klas in afd. A en afd. B. Bij de afd. A valt de nadruk op de handelswetenschappen en de ta- De burgemeester, die in zijn kwali teit van hoofd van de politie van ant woord diende, wees de interpellant er o.a. op, dat reeds in 1940 in de veror dening op de straatpolitie een bepaling was opgenomen, welke deze materie re gelt. Voor de komst van de vuilniswa gen is het verboden een vuilnisemmer buiten te zetten. Hoewel niet zo inten sief - de vuilnisauto's waren in het ver leden niet uitgerust met een luid klin kende bel - is op de naleving van deze verordening steeds toegezien. EXCESSEN UITSNIJDEN! De laatste tijd binnengekomen klach ten over het omverwerpen van emmers, die dan gemakkelijk een prooi voor honden zijn en 't soms de avond tevo ren reeds buitenzetten van deze emmers hebben het College doen besluiten aan de vuilnisauto's een luid klinkende bel aan te brengen en het toezicht op de naleving van de verordening te ver scherpen. echter met dien verstande, dat de verscherping van dit toezicht uitsluitend zou geschieden in drukke, resp. smalle winkelstraten. Men hoopt hierdoor aan een vergaande noncha lance paal en perk te stellen. Excesssen moeten worden uitgesneden! Het gaat niet aan. aldus de burgemeester, dat men de emmers reeds de avond tevoren buitenzet. Spreker ziet dan ook geen aanleiding om de maatregel ongedaan te maken. De publikatie in de pers achtte de burgemeester onvolledig en verontrustend. Van de zijde der politie zal men bij de naleving der verorde ning zeer soepel te werk gaan. De heer Van Iterson, die het waar- len, terwyl in de afd. B de exacte vak ken zeer op de voorgrond treden, maar ook de talen toch van veel belang zijn. De gymnasiale afdeling, die er nu dus bijkomt en waarvan de tweede klas in 1958 gevormd wordt, leidt op voor het eindexamen gymnasium, met een split sing na de vierde klas in een afd. A en een afd. B (in afd. A treden vooral oude talen op de voorgrond, in afd. B de exacte vakken). De totale duur van de opleiding voor het eindexamen van de H.B.S. blijft 5 jaar, die voor het eindexamen van het Gymnasium wordt 6 jaar, bij beide de onderbouw inbegrepen. Het college van B. en W. heeft beslo ten aan deze school de naam Rembrandt- lyceum te geven. Moge de school in haar nieuwe vorm als Rembrandtlyceum een goede toekomst tegemoet gaan en aanv elen een dege lijke grondslag geven voor hun verdere leven. Dr. J. D. A. Boks. Vuilnisemmers aan openbare tveg j Kerkelijk Leven INTERNATIONALE CONFERENTIE SCHIPPERSPREDIKANTEN WAAR BLIJFT GROND VOOR HERV. TEHUIS VOOR OUDEN VAN DAGEN? Hoewel ook de Prot.-Chr. fractie het voorstel gaarne wil ondersteunen in kerkelijke kringen houdt men zich reeds tientallen jaren bezig met de verzorging van bejaarden be vreemdt het de heer Questroo, dat er ineens wel grond beschikbaar is voor een gemeentelijk bejaardencentrum, doch dat de Hervormde Diaconie nu reeds ruim twee jaar moet wachten op een toewijzing van grond voor de bouw van een Hen*. Tehuis voor ouden van dagen. Aan de hand van enkele data toont spreker dit aan. Ook de heer De Bree (KVP) breekt een lans voor de bouw van een R.-K. bejaardencentrum. Wethouder Menken, die als eerste spreker het standpunt van het College uiteenzet, zegt dat inderdaad gedacht wordt aan de inrichting van een tehuis voor chronische zieken. Voorts, dat bij het College het voornemen bestaat om met vertegenwoordigers der diverse richtingen van gedachten te wisselen over de exploitatie van moderne be jaardentehuizen. Een exploitatie, welke zowel van de zijde der overheid als van de kant der a.s. bewoners veel geld vraagt. In hoeverre zal dit zijn op te brengen? Wethouder Jongeleen stelt mevrouw BraggaarDe Does gerust. Met haar opmerkingen zal rekening worden ge houden. Het college zal spoed betrachten met het ontwerpen van een schetsplan. T.a.v. de bezetting van een dergelijk tehuis maakt spreker zich niet onge rust; er zal voldoende animo voor zijn. Wat betreft het aantal beddenwonin gen streeft het College naar een juist gemiddelde, daarbij afgaande op de er varing van andere gemeenten. Voor een Hervormd Tehuis voor Ouden van Dagen is grond gereserveerd in Leiden Zuid-West (Wijk VII). Na de Pasen hoopt spreker contact op te nemen met de Hervormde Diaconie. Uit stedebouwkundige overwegingen kwam in Leiden Zuid-West (Wijken VIII en IX) terrein beschikbaar voor een gem. bejaardencentrum, vandaar dit voorstel. Het is de wethouder bekend, dat van r.-k. zijde is aangedrongen op een ter rein, liggende in het saneringsplan ach ter het Plantsoen. Dit zal echter nog geruime tijd vergen. Na deze toelichting wordt het voor stel z.h.st. aangenomen. TOEZICHT OP RUST- EN VERPLEEGHUIZEN Zoals gezegd kon ook het voorstel, dat beoogt een Verordening op de rust en verpleeghuizen in het leven te roe pen. de instemming van de raad weg dragen. De heer Portheine (VVD), die hier reeds vier jaar voor heeft gestre den, achtte dit een zeer gelukkig voor stel. Hoewel er vele inrichtingen zijn, die een dergelijke verordening niet van node hebben, zijn er weer andere, waar de inrichting en verzorging veel te wen sen overlaat. Spreker, die dit voorstel ziet als een eerste stap op de goede weg, verwacht van deze verordening een pre ventieve werking. Mej. Van Nienes (P.v.d.A.) deed enkele praktische suggesties. Is het, zo vroeg zij, niet mogelijk om eisen te stellen t.a.v. de vakbekwaamheid van het personeel en de leiding van dergelijke tehuizen? Voorts wenste zij te weten of de Keuringsdienst van Waren toegang heeft tot deze inrich tingen. Indien onverhoopt tot sluiting van een tehuis moet worden overge gaan. komt het haar gewenst voor, dat de gemeente zich dan tijdelijk met de leiding belast. H.i. mogen de verpleegden niet de dupe worden van sluiting. Ook de heer Kortmann (KVP) ver wacht, dat deze verordening preventief zal werken. De heer Questroo (Prot.- Chr.) betreurt het, dat de verordening er moet komen; dat zij er komt is een bewijs, dat het noodzakelijk is. Indien er in enkele inrichtingen niet verant woorde toestanden bestaan, schrijft spreker dit mede toe aan het plaatsge Op 24 en 25 april wordt in de „Scots Church", Schiedamsevest 119 te Rot terdam een internationale conferentie gehouden, die uitgaat van de raad voor de varende gemeente der Ned. Herv. Kerk, de Chr. Geref. Kerken en de Ger. Kerken. De conferentie zal zich bezig houden met de geestelijke verzorging van de binnenschippers. De schippers- predikanten komen uit België, Duits- landi, Frankrijk, Nederland en Zwitser land. Ds. G. J. ELLEN OVERLEDEN In de ouderdom van 80 jaar is te Utrecht overleden ds. G. J. Ellen, eme ritus zendingspredikant der Ned. Herv. Kerk. BONDSDAGEN GEREF. JEUGDORGANISATIE De Bond voor Geref. Jeugdorganisatie houdt op 26 en 27 april de bondsdagen in „Musis Sacrum" te Arnhem. Op vrij dag 26 april wordt de huishoudelijke vergadering gehouden en op zaterdag 27 april de bondsvergadering. Zaterdagochtend zal de bondsvoorzit ter, ds. J. C. J. Kuiper een openings rede houden, getiteld „Wij zijn geen automaten". Daarna zal ds. B. Rietveld uit 's-Gravenhage een referaat houden over „Geloof en geluk". Des middags spreekt mevrouw M. J. van der Veen Scheneveld uit Arum over „Brave Hen drik en razende Roeltje". Ds. P. BOOTSMA VIJFTIG JAAR PREDIKANT Paaszondag zal het een halve eeuw geleden zijn, dat ds. P. Bootsma, oud- legerpredikant en thans wonende te Heerde werd bevestigd als predikant in de Ned. Herv. Kerk. Nadat kand. Bootsma in 1906 door het provinciaal kerkbestuur van Noord Hol land was toegelaten tot de evangeliebe diening in de Ned. Herv. Kerk en eerst enige tijd hulpprediker te Enter in Overijssel was geweest, werd hij op 21 april 1907 te Exmorra in de classis Fra- neker in het ambt bevestigd. In 1909 verwisselde de jubilaris deze gemeente met die van Balk, waar hem in verband met zyn benoeming tot legerpredikant met ingang van 1 januari 1920 eervol ontslag met de bevoegdheid van emeri tus werd verleend. Met ingang van 1 september 1947 werd hij op vijfenzestig jarige leeftijd gepensioneerd. NED. HERV. KERK. Bedankt voor Spellen, standplaats Frle- drichsfeld (Evan. Kirohe Rheinland) W. K. Post te Warmenhuizen Beroepen te Haamstede W. L. Heyman6 te Oudelande. GEREF. KERKEN. Beroepen te Rotterdam-Zuldwljk J. Banga te Vleutende Meern. Te Gaplnge J .Vlaardingerbroek, kand. te Loosduinen. Te Zoutkamp H. Alsmeier, kand. te Bent- heim (Dultsl.) Te Ruinerwold-Koekange (vac. H. Herder) E. J. Duursema te Vor- den. Aangenomen naar Scherpenzeel (Geld.) P. W. van der Veen te Broek onder Ak- kerwoude. Bedankt voor Amsterdam H. D. Brug- geman te Schlebroek-HUlegersberg-Centr. Voor Rotterdam-Charlols (vac. J. Firet) C. Oh. Griffioen te Voorthuizen. Voor St.- Anna-Parochle Joh. Dijkstra te Schermer- hom (N.H.). Voor Drachten (3de pred.pl.) dr. M .Feltsma te Oenkerk. Voor Mlddel- stum H. Wlllems te Augustlnusga. GER. KERKEN OXDERH. ART .31 K.O. Beroepen te Rotterdam-Charlols K. Brünlng te Rijnsburg. Aangenomen naar Heerenveen J. van Dijk te Sohlldwolde (Gron.). CHR. GEREF. KERKEN. Tweetal te Steenwijk W. van Heest te Rozenburg en Th. Ruttirs te Wlldervank. 2 teams hebben 10 c.p., 1 team 9 c.p. en weer 2 teams elk 8, het 6e team heeft 3 c.p. en is reeds voor degradatie aan gewezen. In groep B gaat het tussen team mevr. Reekers en team Parmentier, (resp. 16 en 13 c.p.), indien eerstgenoemd team uit de ontmoeting tegen team Parmen tier 1 c.p. haalt, kan zy zich kampioen noemen. EEN GULDEN GENIETING VOOR 90 CENT J. van Iterson: verordening moet op de helling; tlians willekeur van recht In een lange reeks drama's vestigde Vondel zijn reputatie als beroemdste treurspeldichter van onze Gouden Eeuw. Uit zesentwintig letters bouwde hij, zoekend en keurend, de ge dragen taal en beeldenrijkdom op, die hem tot de grootste dichter der Hollandse renaissance maken. Honderden tabakken, de samensteller van Golden Fiction zoekt, keurt, verwerpt. Zesentwintig tabakken houdt hij over, zesentwintig uitgelezen tabakken voor één Golden Fiction. Ervaring, vakmanschap en toewijding bundelen zesentwintig tabakken tot een uitzonderlijke sigaret. Uw Golden Fiction! Zoals bekend is onlangs van de zyde van de politie een ook in ons blad ge publiceerde mededeling uitgegaan, waarin gezegd werd, dat zy voortaan strenger zou gaan optreden tegen het voortijdig buiten zetten van vuil nisemmers aan de openbare straat. Eerst bij de komst van de vuilnisauto's, welke thans voorzien zijn van een luid klinkende bel, mocht dit geschieden. Bovendien moet men de emmer direct na lediging weer binnenhalen. Een en ander zou alleen gelden voor bewoners in drukke, dan wel smalle winkelstraten. In ons commentaar op dit bericht hebben wij er o.a. op gewezen, dat een der gelijke toepassing van een verordening, gaat lijken op een meten met twee maten. Waarom iemand, die zyn vuilnisemmer in de Breestraat voortijdig buitenzet wél een procesverbaal en aan de Boshuizerkade niet. Tijdens de gistermiddag gehouden vergadering van de Leidse Raad werd deze kwestie in het openbaar behandeld. Aanleiding hiertoe vormde een interpellatie van de heer J. van Iterson, wiens vragen wij indertijd reeds publiceerden. deert, dat het College waakt over de hygiëne van de straat en het met de burgemeester eens is. dat excessen moe ten worden uitgesneden, brengt B. en W. onder het oog, dat de publikatie van het verscherpte toezicht onder een groot deel van de bevolking ongerust heid heeft gewekt. Z.i. brengt dit al leenstaande werkende vrouwen, zieken en zwakken, flatbewoners etc. in grote verlegenheid. Indien men deze verordening uitslui tend wenst toe te passen in drukke, resp. smalle winkelstraten, dan is dit een willekeur van het recht. Spreker bepleit dan ook het aanbrengen van een wijziging in de bestaande verorde ning. Zy moet op de helling! Mevr. Braggaar-De Does acht het niet juist indien men maatregelen neemt, welke niet - worden uitgevoerd. Hier is een prestige-kwestie in het ge ding. In tweede instantie geeft de burge meester de heer Van Iterson nogmaals te verstaan, dat de verordening zeer soepel wordt toegepast. Kunnen de be woners geen verzachtende omstandig heden aanvoeren, dan volgt procesver baal. Een wijziging van de verordening heeft geen zin. ook in de Haarlemmer straat wonen alleenstaande werkende mannen en vrouwen. RUSTIG AFWACHTEN De heer Van Iterson blijft het echter een onbillijke maatregel vinden. Men kan, met de verordening in de hand, nu eenmaal niet een politie-agent de straat op sturen met tweeërlei instruc ties: daar wel en daar niet bekeuren. Bovendien: hoe zal straks het oordeel van de kantonrechter luiden? Moet hij op grond van een en dezelfde verorde ning onderscheid maken? Het laatste woord in deze interpella tie kwam van de burgemeester: laat de heer Van Iterson maar eens rustig af wachten. Over een jaar kan hy gege vens krijgen hoeveel processen-verbaal er zijn opgemaakt. Het zou dan nog wel eens mee kunnen vallen. Nogmaals: wij zullen zeer soepel optreden. LEIDSE BRIDGE-CLUB „D.D.S." Viertallen-Competitie. De uitslagen van de 8ste ronde waren: Groep A: team Lautenbach wint van team Van Berge Henegouwen met 22 m.p.; team mevr. Visser wint van team Kuilman met 7 m.p.; team Verboog ge- lyk tegen team Baggen (1 m.p. voor B). Groep B: team mevr. Reekers wint van team mevr. Verstraaten met 46 m.p.; team Parmentier wint van team mevr. Aalbersberg met 18 m.p.; team Lancel wint van team Krul met 22 m.p. In de groep A is volop spanning. Met nog 2 wedstrijden te spelen hebben 5 teams theoretisch nog kans op de titel.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 3