f Golden Fiction ZESENTWINTIG - bij Cervantes en bij Golden Fiction Met een enkel woord Agenda C.H.LENS&Co VRIJDAG 12 APRIL. Bereiding van drinkwater uit zeewater Proefinstallatie te Scheveningen (Van onze Haagse redactie) Reeds geruime tijd is de organisatie voor toegepast-natuurwetenschappe- Iijk onderzoek (T.N.O.) bezig met proefnemingen met betrekking tot de bereiding van drinkwater uit brak water of zeewater, in verband waar mede het zeewater in z.g. manden flessen naar de experimentele be drijfsruimte te Rijswijk werd ver voerd. Met deze proefnemingen blij ken goede resultaten te zijn geboekt, getuige het feit, dat thans aan de binnenvoorhaven te Scheveningen, dus tussen de bulten- en de binnenhaven, voor een meer uitgebreide praktijk test op zeewater een proefinstallatie in aanbouw is. Moderne methode Voor de bereiding van drinkwater uit zeewater is een moderne methode ont wikkeld tot een technisch te realiseren en economisch aanvaardbare werkwijze. De methode, een elektrisch mem braanproces, berust in beginsel hierop, dat men door middel van elektrische krachten het opgeloste zout uit het wa ter wegzuigt in verzamelreservoirs, waaruit dus als nevenprodukt een ge concentreerde zoutoplossing wordt afge tapt. De werkwijze is in net bijzonder van belang voor toepassing in de zoge naamde „Arid zones", de uitgestrekt droge gebieden, waar soms slechts brak bodemwater, soms alleen zeewater, ter beschikking staat. Dit werk geschiedt in Naar arbitrage in tandartsenconf liet Het hoofdbestuur van de Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Tandheelkunde heeft gisteravond de aanbeveling van het hoofdbestuur van de Koninklijke Nederiandse Maat schappij tot Bevordering der Genees kunst inzake arbitrage als oplossing voor het tussen ziekenfondsen en tandartsen gerezen geschil besproken. Het hoofdbestuur wil deze mogelijk heid. naar het ons mededeelt, ernstig overwegen, doch meent hierover geen definitieve uitspraak te kunnen doen al vorens contact te hebben opgenomen met de initiatiefnemers omtrent de wij ze waarop zij zich deze arbitrage voor stellen en alvorens de bestuursraad en zo nodig de algemene vergadering van de Nederlandse Maatschappij tot Bevor dering der Tandheelkunde te hebben geraadpleegd. Hierbij moet tevens wor den bedacht dat de Ziekenfondsraad be zig is aan de hand van de door par tijen verstrekte feiten en gegevens te onderzoeken of stappen zijnerzijds mo gelijk zijn. Van Kleffens over onvolwassen naties Mr. E. N. van Kleffens. permanent vertegenwoordiger van Nederland by de NAVO, heeft donderdag voor de leden van de „American club" in Parijs de psychologie van het nationalisme van de volkeren, die pas hun onafhankelijkheid hebben gekregen, ontleed. Hij somde de redenen op waarom deze naties in botsing komen met „volwassen" volkeren: onevenwichtigheid, ongeduld, en de wil om beslissingen te nemen, die dan vaak verkeerd of voorbarig blijken te zjjn. Zy beseffen niet dat hun sou- vereiniteit beperkt wordt door de rech ten van naburige landen of, zoals bij Egypte, door internationale verdragen. Deze landen hebben de gebreken, die de jeugd eigen zijn. De „volwassen" volke ren moeten geduld met hen betrachten, maar als het nodig is ook vastberaden optreden, aldus Van Kleffens. Vereniging Huisvrouwen verhoogt de contributie De Nederiandse Vereniging van Huisvrouwen hield haar eenenveer tigste algemene vergadering in Theater Gooiland te Hilversum. De presidente, mevrouw H. G. van An- rooyDe Kempenaer heette de ongeveer 450 dames, afgevaardigden van bijkans alle afdelingen in het land, welkom in een rede, waarin zij aandacht schonk aan de economische situatie, zowel in eigen land als daarbuiten. Zij vroeg verder de aandacht voor de minder rooskleurige toestand van de financiën van de ver eniging, waardoor het niet mogelijk zal zijn dit jaar veel hooi op de vork te nemen. Het hoofdbestuur heeft gewoe kerd met alle middelen, die er zijn. Het laboratorium is zo goed als gereed, de reizende stand is klaar, de voorlichting zal derhalve intensiever kunnen geschie den. De vergadering zond een telegram aan H.M. de Koningin, met betuiging van trouw en aanhankelijkheid. Het voorstel de contributie van f. 4.50 per jaar tot f.6 te verhogen, werd aan genomen. De eerste dag werd besloten met een ontvangst 's avonds in de bur gerzaal van het raadhuis. Mevrouw H. G. van Anrooy—De Kem penaer deelde mee, dat het hoofdbestuur had besloten de jaarvergadering van 1958 in Haarlem te beleggen. Na de behandeling van de agenda werden drie inleidingen gehouden onder de algemene titel „Vrouw, hoe is Uw huis?" De algemene vergadering werd be sloten met een bezoek aan de Avro- studio waar voor de dames een speciaal programma werd gegeven. 20.000 Nederlandse tulpen naar Arabië Op Goede Vrijdag en Pasen zullen de drie nederzettingen van de „Arabian American Oil Company" in Saoedie Ara bië, te weten Dhahran (hoofdkantoor), Abquaiq en Ras Tanoera weer volop in de Nederlandse bloemen staan. Evenals vorig Jaar, maar nu in nog belangrijker groter hoeveelheid, zullen Nederlandse tulpen van alle mogelijke kleuren per vliegtuig naar het warme woestijnland worden gezonden, waar de bloemen zullen prijken in de gekoelde kantines en andere gemeenschappelijke lokalen. De totale zending omvat 20.000 tulpen die. in bossen van 10 stuks gebundeld, zijn verpakt in 100 dozen. Op woensdag 17 april, 's middags om kwart voor drie, vertrekt het KLM-lijn- toestel met de bloemen naar Dhahran, waar de machine ongeveer 24 uur later zal aankomen. De bloemen worden dan onmiddellijk in koelwagens overgeladen (buiten heerst een temperatuur van on geveer 38 graden Celcius) en naar de drie districten gebracht. Deze fleurige groet uit het verre Ne derland wordt door het personeel van de „Aramco", onder wie zich ook een aantal Nederlanders bevindt, bijzonder op prijs gesteld opdracht van acht belanghebbende lan den. namelijk Engeland, Frankrijk, Griekenland, Israël, Australië. Zuid- Afrika, Pakistan en Nederland. Deze internationale „waterontzou- tingsgroep". die ontstaan ls door bemid deling van de O.E.E S. (Organisatie voor Europese Economische Samenwer king) ls ook interessant als een van de eerste voorbeelden van geslaagde inter nationale coördinatie van researchwerk op geheel zakelijke basis. (Ingez. Med.-Adv.) Dat is de prijs van de fijne zachte 300 veis tyopfci. toiletrol vraag bij uw boodschappen ook een rol popla Premier Djoeanda: Grotere autonomie voor buitengewesten De nieuwe premier van Indonesië, ir. Djoeanda, heeft ln een radiorede tot heel Indonesië als directe taak van zfln regering genoemd het verlenen van grote autonome bevoegdheden aan de provincies en het intensiveren van het opbouwwerk. Hij legde er de na druk op, dat het nieuwe kabinet een „wqrkkabinet" is, dat zou pogen de toestand van de binnenlandse veilig heid te verbeteren en een eind te maken aan de verwarde economie en financiën van het land. In een rechtstreeks beroep op de op standige buitengewesten zei de pre mier. dat hij hoopte op volledig begrip en „verdraagzaamheid" van de bevol king by de pogingen, die de regering onderneemt om de vraagstukken van de provincies op te lossen. Hij zei, dat het „bewaren van de nationale eenheid daarbij een eerste vereiste is voor het verkrijgen van de best mogelijke resultaten". Ik twijfel er niet aan, dat wij zullen slagen ons doel, zoals opgenomen in het kabinetsprogramma, zullen bereiken, al dus de premier. Brits bezoek aan Frankrijk ten einde Het Britse Koninklijke paar is giste ren na een bezoek van drie dagen aan Parijs, per vliegtuig naar Rijssel (Noord-Frankrijk) gereisd. Langs de route, die de Koningin en de Prins naar het vliegveld Le Bourget volgden, stonden duizenden mensen. Uit de menigte klonken uitroepen als „goede reis" en „tot ziens" op. Kanon nen losten 101 saluutschoten. Op het vliegveld nam de Koningin afscheid van de Franse autoriteiten, o.w. pre mier Mollet. President Coty vergezel de haar tot aan het vliegtuig. De „Vickers Viscount", waarmee het Koninklijke paar naar Rijssel vloog, werd geëscorteerd door Franse en Britse Jagers. Bij aankomst op het vliegveld van Rijssel werden de Koningin en de Prins begroet door de prefect van het depar- tement-Nord. Duizenden waren op de been om het Britse koninklijke paar te begroeten. Veel winkeliers van Rijssel hadden ln hun etalages foto's van het Britse koninklijke gezin geplaatst. De Franse premier, Guy Mollet, ver klaarde gisteren tegenover een cor respondent van Reuter, dat de ont vangst in Parijs bewezen heeft dat Koningin Elizabeth een grote plaats in neemt in het hart van iedere Fransman. Gisteravond arriveerden Koningin Elizabeth en Prins Philip weer in Londen. De vorstin was bij haar aan komst op het vliegveld in een opge wekte stemming. Twee doden te Geldrop Binnen een tijdvak van 24 uur zijn in Geldrop twee verkeersongevallen met dodelijke afloop gebeurd. De 14-jarige P. G. van der Leensel die tegen een passerende vrachtauto kwam te vallen en voor het ondergaan van een hersen operatie naar het ziekenhuis te Tilburg werd overgebracht, is later overleden. Een 63-Jarige weduwnaar, de heer P. van der Sande uit Eindhoven, die met zijn bromfiets de Eindhovense weg wilde oversteken, kwam in botsing met een passerende motorrijder. Tengevolge van deze aanrijding werd de bromfietser vrijwel op slag gedood; de bromfiets werd totaal vernield. De motorrijder uit Mierlo moest in het ziekenhuis worden opgenomen met een gebroken pols en arm. en een hersenschudding. Landelijk défilé op Koninginnedag Door samenwerking van de oranje, verenigingen van Baara en Soest zal de traditionele bloemenhulde op de verjaardag van Koningin Juliana dit jaar een landelijk karakter krijgen. Uit iedere gemeente van ons land zul len delegaties van twee personen naar Soestdijk worden afgevaardigd. Het défilé dat één uur zal duren, vangt precies elf uur aan. Zij die niet aan het défilé kunnen deelnemen, wor den eveneens in de gelegenheid gesteld bloemen neer te leggen. De Koninklijke familie zal zich name lijk te voet begeven naar de Koningslaan waar duizenden een plaats zullen kun nen vinden. Hier kunnen de bloemen in ontvangst genomen worden. Zij, die de delegaties vormen, zullen op het gazon vóór het Koninklijk Paleis een levende landkaart vormen. Na af loop van het défilé zullen de provinciale afgevaardigden aan H.M. de Koningin worden voorgesteld. Prins Bernhard op Manifestatie Natuursteen (Speciale berichtgeving) Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de Vereniging „Nederlandse natuursteen importeurs" werd vanoch tend in het Bouwcentrum te Rotterdam de „Manifestatie Natuursteen 1957" ge opend. Prins Bernhard' betrad als eerste bezoeker de expositie. Tijdens de ope ningsplechtigheid werd het woord ge voerd door dr. ir. Z. Y. van der Meer, voorzitter van de Stichting Bouwcen trum. Ir. A. J. van der Steur, ere-voor- zitter van de Bond van Nederlandse ar chitecten. en de heer J. A. Hooykaas, voorzitter van de jubilerende vereniging. De manifestatie heeft ten doel een inzicht te geven ln de winning, de ver werking en de toepassing van natuur steen. (Ingez, Med.-Adv.) In het laatste deel van een veelbewogen en avontuurlijk leven schreef Cervantes zijn Don Quichotte de la Mancha. Uit zesentwintig letters vormde zijn rijke geest een onvergankelijk meesterwerk. Zesentwintig letters, die in onuitputtelijke variaties en combinaties zijn genialiteit voor altijd gestalte gaven. Honderden tabakken; de samensteller van Golden Fiction zoekt, keurt verwerpt. Zesentwintig tabakken houdt hij over, zesentwintig uitgelezen tabakken voor één Golden Fiction. Zijn ervaring, kennis en genialiteit bundelen zesentwintig tabak ken tot een uitzonderlijke sigaret. Uw Golden Fiction! EEN GULDEN GENIETING VOOR 90 CENT (Ingez. Med.-Adv.) NIEUWE RUN 49 MODERNE MUURVERVEN Jubileumaandenken voor dr. Drees De Nederlandse Vereniging tot Rheu- matiekbestrijding die de vorige week haar 30-jarig bestaan heeft herdacht in een jubileumbijeenkomst in Amsterdam, heeft er prijs op gesteld haar eerste on dervoorzitter dr. Drees. toenmalig wet houder van Sociale Aangelegenheden in 's-Gravenhage. het jubileum aandenken uit te reiken. Tot. dat doel ontving gis termorgen de minister-president in zijn kabinet de heren mr. H. B. Wildt Mey- boom, secretaris en jhr. J. E. R. Feith, hoofd algemene voorlichting van de ver eniging. Dr. Drees gaf te kennen, dat hij deze attentie ten zeerste waardeerde en dat hij nog steeds met de meeste be langstelling de groei van de vereniging, waarvan hij een der medeoprichters was. is blijven volgen. Kinderwagen in de vaart De heer C. Oostbaan. vertegenwoor diger uit Vlaardingen zag toen hy met zijn auto in het Friese dorp Terwispel stilstond in de achteruitkijkspiegel hoe een kinderwagen met een meisje erin de diepe dorpsvaart in reed. De heer Oostbaan sprong onmiddellijk uit de wagen in de vaart en wist het kind op het droge te brengen. De beide broertjes van het kind hadden de kinderwagen losgelaten. In het zondagse pak van de vader van de vierjarige drenkelinge heeft de heer Oostbaan later zijn reis kunnen vervolgen. BINNENLAND De minister van Binnenlandse Za ken, bezitsvorming en publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie, mr. A. A. M. Struycken. heeft gistermiddag in Vlaar dingen het nieuwe politiebureau aan de Delf toe veer offioleel ln gebruik gesteld. De opening werd bijgewoond door tal van genodigden Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data. waarop de cor respondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. ATgentinië: ms „Brasil Star" 16 april; Australia: vie Engeland 17 april; Brazilië: ms „Brasil Star" 16 april; Canada: ms „Carl Levers" 15 april, ra.s „Westerdam" 17 aipril; Chili: via New York 17 april; Indonesië ms „Modjokerto" 17 april; Ned. Antillen: ms Solon" 15 april; Ned. Nw-Guinea: ms. „Sumatra" 17 april; Nieuw-Zeeland; via Engeland 19 aprilSuriname ms. „Nestor" 22 april; Unie van Zuid-Afrlka en Z.W. Afrika: ms Arundel Castle" 19 april; Brits-Oost-Af rika: via Frankrijk 19 april. De Nederlandse organisatie voor zui ver-wetenschappelijk onderzoek heeft de heer H. Hack. sociografisch doctorandus en adjunct-conservator aan het Kon. Insti tuut voor de Tropen te Amsterdam, een subsidie verleend vóór een onderzoek be treffende de Mennonieten kolonisaties in die Paraguayaanse Chaeo. De heer H. Hack. dit dezer dagen naar Paraguay vertrekt en daar ongeveer een goed jaar zal blijven, zal de resultaten van zijn onderzoek ln een dissertatie neerleggen. grond toe afgeb.-and, doordat kinderen drukitschap voor Gedistilleerde Dranken heeft besloten een brief te sturen aan de minister van Sociale Zaken om deze te verzoeken te willen bevorderen, dat een spoedige indiening van een wetsontwerp tot wijziging van de drankwet, waardoor een ruimere over9Chrijvtngsmogelljkheld voor de drankvergunnlngen wordt gescha pen. plaats heeft. Binnen een uur tijde is gistermiddag omstreeks drie uiur een kapitale land- bouwschuoir vam de Gebrs van Dries te Helnkenszand op Zuid-Bevel and tot de grond toe afgebrand. doordat kinderen achter het gebouw een vuurtje stookten. Een grote partij hooi en graan giiing in de vlammen op evenals een aantal machines. Al het vee kon worden gered. De schade bedraagt tenminste f 100.000.De eige naars waren verzekerd. De heer A G. Biemond, directeur van de Stichting Nederlandse textiel Jaar beurs ,ls meer dan tevreden over de ln Utrecht behaalde resultaten. Was men in 1956 content met de zakelijke resultaten., voor dit Jaar zijn de berichten nog gun stiger Er werden veel buitenlandse con- taoten gelegd en van een beter gehalte dan vorig jaar, terwijl ook bij verscheidene exposanten tal van buitenlandse orders direct werden geplaatst. De landelijke Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers zal op woensdag 8 mei in Ensche haar aöhtste landdag houden Op woensdag 8 mei, 's middags te 15.00 uur zal Koningin Juliana de ope ning verrichten van het herbouwde Ne derlandsen Zeelhospitium van de Ver eniging „De Sopihiastdohitln,gte Kijk duin in 's-Gravenhage. Koningin Juliana heeft gistermiddag een informeel bezoek gebracht aan het Institute for Social Studies, gevestigd in het voormalig palels Noordeinde te Den Haag. Een 44-jarige Inwoner van Hoofd dorp. die woensdagmorgen tijdens werk zaamheden op een akker achter peroeel Hoofdweg 421 te Hoofddorp onder een brandende traotor 16 gevallen en ln zorg wekkende toestand naar het St.-Elisa- bethgastlhuis te Haarlem was overge bracht. is aan de gevolgen van zijn brandwonden overleden. Driehonderd vijf en zeventig direc teuren van reisbureau's uit West-Dults- 1-and die, vergezeld door de regerings commissie voor het vreemdelingenver keer bij het Duitse ministerie van Ver keer. dr. K. Wehrenpfennlg, gisteren en vandaag en morgen een bezoek aan ons land brengen, zijn tegen de avond in Rotterdam aangekomen, waar zij de avond hebben doorgebracht. De gasten, die ln Huls ter Duin te Noord wijk logeren, brengen vandaag een bezoek aan de „Keukenhof" en aan Am sterdam en reizen dan weer af naar Keulen, Mr. B. Ph. Baron van Harrinxina thoe Slooten viert donderdag 16 april a.s. zijn zilveren Jubileum als secretaris penningmeester van de Koninklijke Ne- derlandsohe Automobiel Club. Op'die dag wordt een receptie gehouden in café-res taurant De la Palx. Oude Scheveningse- weg 14 te Den Haag, van half vier tot half zes 's middags. Aan de portrettengalerij van grote Nederlandse toneelkunstenaars ln de Amsterdamse Stadsschouwburg ls gister middag dat van de vorig Jaar overleden acteur Jo Stemihelui toegevoegd Zondag 12 mei aa. te 13.00 uur zal bij het monument aan de Hofweg tie ts-Gravenhage dl? Jaarlijkse herdenking van de gesneuvelde grenadiers en Jagers worden gehóuden. Vrijdag 17 mei zal de Jaarvergade ring van de afd. Zuid-Holland van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten worden gehouden te Delft ln een van de zalen van „Stads Doelen". Mr. H. Debrot, directeur van het Kabinet van de gevolmachtigde minister dier Ned. Antl/llen in Den Haag, ls dezer dagen opgenomen in het Roode-Kruls- ziekenhuis te Den Kaag ,waar hij een operatie heeft ondergaan, waarbij de gal blaas en de blinde darm zijn weggeno men. De operatie ls goed geslaagd. Mr. Debrot hoopt over ongeveer 14 degen het Blekenhfuüa te verlaten. BUITENLAND De Po wast. dit als gevolg van drie dagen van onafgebroken regenval, het geen gepaard gaat met hevige stormen, waarbij de wind een snelheid van meer dan honderd kilometer per uur bereikt. Speciaal die inwoners van het Deltage bied gevoelen zich bedreigd. De waiter- stand is aanzienlijk hoger da.n normaal. In de Franse Senaat i6 bekend ge maakt .dat meer dan 21.00 dorpen ln Frankrijk verstoken zijn vein stromend water en dat 660 dorpen het zonder elek triciteit moeten doen. In 16.000 dorpen is de elektriciteitsvoorziening onvoldoen de. Het Britse ministerie voor de Lucht macht heeft medegedeeld dat de „Me teors". de eerste straaljagers, waarover de Britse luchtmacht de beschikking kreeg, uit de dienst zullen worden ge nomen. De „Meteor" was de eerste straal Jager, die de verbondenen in de tweede wereldoorlog hebben gebruikt. Het toestel kwam ln Juni 1944 ln de lucht en het werd onder meer met succes gebruikt ln de strijd tegen de „V-l". De Hongaarse autoriteiten hebben kamp voor „verdachte elementen" van twaalf tot adhttien Jaar ingericht, waar thans 250 jongeren zijn opgesloten, due aan de opstand van oktober van het vo rige Jaar hebben deelgenomen, zo meldt het Weense blad „Neuer Kurier". De Westduitse Bondsregering heeft donderdag haar goedkeuring geheoht aan de verdragen inzake de Europese gemeen schappelijke markt en de euratom. ZIJ zullen thans aan het parlement worden voorgelegd De gezondheidstoestand van de 84- Jarige Koning Haakon van Noorwegen schijnt wat minder goed te zijn geworden. De bloedsomloopstoornis, die vooral de benen betreft, is ernstiger geworden. De Koning lijdt thans ook aan staar. Piloten van de Australische lucht vaartmaatschappij „Qantas" zijn donder dag in staking gegaan om kracht bij te zetten aan hun eis tot salarisverhogin gen. Hierdoor dreigt het luchtverkeer van de maatschappij tegen het weekeinde ..Qantas" vliegt op Groot-Brittannle. de Ver. Staten. Oosrt-Azle. Nieuw-Guinea en de eilanden van de Stille Oceaan De eerste Amerikaanse atoomduik boot. de „Nautilus", is opnieuw uitge varen na nieuwe atoombrandstof inge nomen te hebben. Met zijn eerste lading brandstof heeft het schip 60.000 mijl ge varen. Ook de tweede Amerikaanse atoomduikboot, de „Seawolf", is in die vaart. De Zuidkoreaanse marine zaJl elk Brits schip, dat goederen naar Noord - Korea vervoert, aanhouden en Zuid- Korea zal by de Britse regering en de V.N. protesteren tegen de opheffing van het embargo op de Britse export naar Noord-Korea. Dit is gisteren door de mi nister van Buitenlandse Zaken ln het parlement meegedeeld. Een miljoen van bedrijven voor bouw Hemtunnel? Mr. D. A. Delprat. voorzitter van de Amsterdamse Kamer van Koophandel, heeft in een brief van 1 april j.l. aan de burgemeester van de hoofdstad doen weten, dat een aantal Amsterdamse be drijven zioh bereid heeft verklaard ten behoeve van de voorbereiding van de spoorwegtunnel op de plaats van de Hembrug een bedrag van een miljoen gulden als renteloos voorschot aan het Rijk te verstrekken. De bedrijven stellen de voorwaarde, dat met deze voorbereiding onverwijld een aanvang zal worden gemaakt. VRIJDAG Gulden Vlies: A.R. Kies ver. Spr. dr. P. H. von Meyenfeldt. 8 uur nam. Stadseaal (foyer)K. en O. Lezing dr. J. J. Smith over Noorwegen. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaai)Uitvoering AVRO tournee. 8 uur nam. De Harmonie: Ned. Bond van oud-stry- ders „Het Mobilisatlefcruis". 8 uur nam. Gerecht 10: Muziekavond Ver. voor Huis muziek o-l.v. G. Vellekoop. 7.30 uur nam. Speeltuin „Om de Doorbraak": Kermis feest. 812 uur nam. Gulden Vlies; Filmavond Ver. Tan Peda gogiek. 8 uur nam. Oegstgeest (de Kempenaerstr. 42)Leden verg. Z.H. Ver. „Het Groene Kruis". 8 uur nam. Voorschoten: Cultureel Centrum. Concert en cabaret Harmoniever. „Benve- nuto". 7.30 uur nam. Warmond: 't Trefpunt. Filmvoor stelling „Die naohtwache". 8 uur nam. ZATERDAG. De Burcht: Toneelver. „D.O.B." geeft „Hilde". 8 uur nam. St.-Antonius Clubhuls: Slotavond sei zoen „Ons Grunnegerlaand". 8 uur nam. Zomerzorg: Kamerkring Ohr.-Hlst. Unie. 3 uur nam. Den Burcht (Jacobazaai)Jaarvergade ring Ver. van Gerepatrieerden. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal); Jubileum feest avond Eerste Leidse Klucht- en Revue- gezelschap. 7.45 uur nam. Station N.S.: Excursie Ned. Chr. Rels- ver. naar Bloemencorso. 1 uur nam. Speeltuin „Om de Doorbraak". Kermis feest. 212 uur nam. ZATERDAG Stationsplein: Kon. Ned. Natuurhisto rische Ver. Exoursie naar 't Huys te War- mont. 2.05 uur nam. De Kleine Burcht: Lustrumviering „Voor ons vermaak". 8.30 uiur nam. StadsgehoorzaalWachttorenstudie en Gedachtenlsfeest Jehova's Getuigen. 8 uur nam. St.-Antonius Clubhuis: Engelse school club speelt „Romeo and Juliet". 8 uur narn. Stadhuis: Gemeenteraad 2 uur nam. DINSDAG De Kleine BurchtReceptie Amuse- memtsver. „Voor ons vermaak". 8.30lil uur nam. In den Vergulden Turk: Ned. Mij. voor Nyverheid en Handel .Spr. prof, dr. ir. H. G, van Beusekom over de gevolgen van de industrialisatie door individu en gemeen schap. 12.30 uur nam. In'den Vergulden Turk: Ledenverg. Coop. Boerenleenbank LeidenOegstgeest. 7.30 u nam. St.-Antonius Clubhuis: Uitvoering Spe St.-Antonius Clubhuis; Uitvoering Speel tuinver. „Rondom de Maredyk". 8 u. nam. Gulden Vlies: Ned. Ver. van Hulsvrouwen Causerie mevr. H. P. cue Mulnck-Keizer. 2.30 uur nam. Den Burcht (grote zaal)WALA-kiorset- tenshow. 2.30 uur en 8 uur nam. WOENSDAG Den Burcht (grote zaal): WALA-korset- tenshow. 2.30 uur en 8 uur nam. Pieterskerkgracht 1-1Ledenverg. Ver. voor Schoolkmdervoeding en -kleding. 4 uur nam. Jongen door auto gedood Gistermiddag is op de Eibergsestraat te Groenlo ter hoogte van de Grolse bierbrouwerij de 10-jarige scholier Leo Luttikholt uit Groenlo door een uit de richting Groenlo komende personen auto afkomstig uit Hengelo (Gld.) ge grepen. Hierbij werd de jongen levens gevaarlijk gewond. Met een schedelba- sisfractuur werd hij in het St. Vincen- tiusgasthuis te Groenlo opgenomen, waar hij vanmorgen is overleden. Het ongeluk geschiedde toen de jon gen, die te voet was, van school op weg naar huis de straat wilde oversteken. Hij liet eerst een autobus van de G.T.W. passeren en heeft blijkbaar niet ge merkt. dat achter die bus een personën- auto naderde. (Ingez. Med.-Adv.) NIEUWE RIJN 39-40 MODELLEN 1957 Adriaan Pauwstraat 1Ledenverg. Leidse Houitschooi. 8 uur nam. Oegstgeest: Aandeelhoudersverg. N.V. Ingenieursbureau voor Bouwnijver heid ,ten kantore der N.V. 4.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1) Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 v.m. tot 4 uur nam. Rilksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling van Japanse prenten. 10 uur 12 en 9—4 uur 's Zondaes van 2—4 uur. BIOSCOPEN Trianon „Op het spoor der verdwenen vrouwen" (14 Jaar). Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „De wet van de prairie" (14 jaar) Werkdagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zon dag 2.30, 4.45 ,7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus„Gitaren der liefde". Lldo „Frasquita. het pikante avon tuur" (18 Jaar). Werkdagen 2.30 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino „Bloed op de weg" (14 Jaar). Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „08/15 Het einde" (18 Jaar). Werkdagen 2.30 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst van de apo theken te Lelden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 13 april 8 uur waar genomen door: Apotheek Herdingh en Blanken. Hogewoerd 171 .tel. 20502; Apo theek Reyst, Steenstraat 35. tel. 20136: Apotheek Oegstgeest. Wllhelminapark 8. Oegstgeest, tel. 26274. BIJ geen gehoor b(J C\v hulsarts of specialist bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) V d rsl. afg. uur c g S cZ Stockholm onbewolkt nw 4 -4 0 Oslo onbewolkt n 4 -3 0 Kopenhagen sneeuw wnw 3 -1 0.1 Aberdeen half bew. nw 6 1 2 Dublin zwaar bew. wnw 5 3 0 Londen onbewolkt wnw 3 1 0.1 Amsterdam onbewolkt nnw 2 -0 0.2 Brussel zwaar bew. w 2 1 2 Parys onbewolkt windstil 0 0.1 Bordeaux onbewolkt nno 1 2 0 Grenoble regen nw 8 4 5 Nice zwaar bew. nnw 1 9 0 Berlij n zwaar bew. n 6 1 0 Frankfurt onbewolkt windstil -0 0.6 München geh. bew. w 4 1 Zürich mist windstil 1 4 Genéve half bew. windstil 2 0 Locarno geh. bew. ozo 11 9 5 Wenen geh. bew. n 4 5 3 Rome regen wzw 4 10 15

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2