Tuiiibouwavoiidschool Rij nsburg reikte weer vele diploma's uit Modeshow van Strien Oegstgeest trok weer grote belangstelling STADSNIEUWS WOENSDAG 10 APRIL Ned. Katli. Bond van Hotel-, Café- en Restaurant-geëmployeerden „Sint Antonius" Afd. Leiden bestaat 25 jaar Groot en bijzonder hartelijk was gis teren de belangstelling, die zich con centreerde rond het 25-jarig bestaan van de afdeling Leiden van de Ned. Kath. Bond van Hotel-. Café- en Restaurantsgeëmployeerden „Sint- Antonius", waarin tevens opgenomen de sectie bioscooppersoneel. Tijdens en in de middaguren in het Antoniusclubhuis gehouden receptie hebben zeer velen het jubilerende be stuur gelukwensen aangeboden. De bondsvoorzitter, de heer J. J. v. d. Veer, die bijzondere waardering had voor de activiteiten van de Leidse afdeling, gaf een kort overzicht van de in landelijk verbond bereikte resultaten op het ter rein van de vakbeweging. Spr. achtte het van groot belang, dat men op korte termijn komt tot de oprichting van een ondernemingsraad voor het Horeca bedrijf. De oud-bondsvoorzitter, de heer J. F. van Bijsterveld. die indertijd stond „aan de wieg" van de Leidse afdeling, haalde deze middag enkele herinneringen op van het ontstaan en de daarop gevolgde groei van deze afdeling, waarin steeds een geest van solidariteit en grote vriendschap de boventoon voert. Hulde bracht spreker aan de „werkers van het eerste uur"; hun pioniersarbeid, aldus de heer Van Bijsterveld, is niet zonder succes gebleven. Loon- en arbeidsvoor waarden zijn in de loop der jaren sterk verbeterd. Bovendien is ook grote aan dacht besteed aan het uitdragen van het levensbeschouwelijk beginsel van de Bond. Onder de velen, die deze middag ge lukwensen aanboden, merkten wij o.m. op vertegenwoordigers van zustervereni gingen, de heer H. Hazelhoff. directeur van het Gew. Arbeidsbureau, een afge vaardigde van de K A.B.. de heer J. A. E. Aalders en J. Lijten, resp. voorzitter en secretaris van de Alg. Kath. Werk geversvereniging, enkele geestelijken en vele werkgevers uit het Horeca-bedrijf. Namens het college van B. en W. heeft wethouder S. Menken tijdens een in de ochtenduren gehouden feestelijk ontbijt de gelukwensen aangeboden. Spreker wees er o.m. op, dat het Horeca-bedrijf een wereld van uitersten is, omdat men met allerlei mensen moet weten om te De viering van dit zilveren jubileum werd 's avonds besloten met een fees telijk samenzijn in café „De Kroon*4 aan de Nieuwe Rijn. UITREIKING ZILVEREN VERBONDSSPELD Ter gelegenheid van dit jubileum heeft de bondsvoorzitter aan de heren F. Goddijn, J. de Heiden en N. van Putten, die 25 jaar lid van de Bond zijn en aan de heer W. Doove. voorzitter van de afdeling Noordwijk, de zilveren verbondsspeld uitgereikt. OEGSTGEEST De verzorging van onze kamerplanten De commissie voor huishoudelijke- en gezinsvoorlichting had gisteravond een bij uitstek deskundige spreker gevonden in de persoon van de heer W. Buurman, alhier, die een lezing hield met gekleur de dia's, welke beschikbaar waren ge steld door de afd. Voorlichting van de Ned. Bloemisten vereniging. Het onder werp was: de verzorging van onze ka merplanten. Immers het gaat de bloe mist niet alleen om de verkoop, doch hij wil tevens gaarne zijn medewerking verlenen, dat de liefhebber van bloemen en planten daarvan het grootst moge lijke genot heeft, aldus de heer Buur man. Bij elke dia vertelde hij bijzonderhe den van de vertoonde kamerplanten en gaf gelegenheid aan de vele aanwezigen hun vragen te stellen over de behande ling ervan. Behoudens de bijzondere verzorging van iedere plant, waren er ook tal van algemene aanwijzingen te geven, zoals b.v. het verpotten van planten waarvoor een bepaalde tempe ratuur nodig is. Voorts het afsponsen der bladeren, waarvoor bij voorkeur regenwater gebruikt moet worden. Het verharden en sterker maken der plan ten door ze enkele maanden in de tuin te planten, blijkt in vele gevallen wen selijk of noodzakelijk. Hoezeer de keus van de plaats van de plant in de kamer van invloed is op de groei en de bloei kwam herhaaldelijk overduidelijk naar voren. (Ingez. Med.-Adv.) De presidente, mevr. P. H. Smits Witvliet deelde mede. dat deze avond vermoedelijk de laatste zou zijn in dit seizoen. Bovendien gaf zij een uiteen zetting van hetgeen geboden wordt tij dens de cursus Lichaamshygiëne, welke gegeven wordt op de vrijdagavonden van 26 april tot 31 mei a.s. VOORSCHOTEN Jeugd komt in actie Dinsdag 23 april zullen de verschil lende jeugdbewegingen weer gezamen lijk St.-Jorisdag vieren. Om 7 u. 's och tends zal de vlaggenparade plaatsvin den bij de Kimshoeve. waarbij burge meester C. J. van der Hoeven een toe spraak zal houden. De R.-K. gidsen en verkenners wonen daarvoor om zes uur in de parochiekerk een H Mis bij. Na het vlaghijsen en het uitreiken van de F"1*"'""" Ned. Ver. van Huisvrouwen De bijeenkomst, welke de afdeling Leiden van de Ned. Vereniging van Huisvrouwen gistermiddag in één der bovenhalen van café-restaurant „In den Vergulden Turk" hield, droeg een enigszins bijzonder karakter. Op deze middag immers werd het jubileum geschenk van de leden, een fraai projectie-apparaat met bijbehoren, officieel in gebruik genomen. Boven dien zette het Huisvrouwenkoor onder leiding van mevrouw T. Massaarvan Driel met zang enige luister bij aan deze gebeurtenis. De presidente, mevrouw C. Hageman Verhagen, heette de zeer vele aanwezi gen de zaal was meer dan vol op déze langverwachte middag hartelijk welkom. Zij maakte van de gelegenheid gebruik de commissie van bijstand, die er toe bijgedragen heeft, dat deze bij eenkomst gehouden kon worden, dank te zeggen voor al de verrichte werk zaamheden. Aan mevrouw Overdijkink overhandigde de presidente een lepeltje als dank voor het feit, dat zij vijf nieu we leden had aangebracht. Uit volle borst zongen de dames daarna het Huisvrouwenlied. Mevrouw L. H. Eich- hornSusan vertoonde later op de mid dag een aantal aardige filmstrips. Voor al de plaatjes van de bloemenpracht in „De Keukenhof" te Lisse en die van het jubileum hadden de volle aandacht. Verder waren er nog beelden van ver schillende soorten olifanten. Het Huis- vrouwenkoor zong o.m. „Le Poème des Fleurs" van J. Massenet en liederen van Cath. van Rennes. Kortom aan gezel ligheid heeft het de huisvrouwen giste ren niet ontbroken. WAAROM NOG GEEN ANTWOORD? De voorzitter van de raadsfractie van de P. v. d. A., de heer E. Meester, heeft zich met de volgende vragen tot het College van B. en W. gewend: Ondergetekende diende, volgens de be palingen vervat in art. 55 van het regle ment van orde van de raad der ge meente Leiden, dd. 4 maart 1957 een aantal vragen betreffende de bouw van de Koepoortsbrug bij Uw college in. Tot op heden mocht ondergetekende van Uw college daarop nog geen ant woord ontvangen. Gaarne zou ondergetekende van Uw college willen vernemen of Uw college bezwaar heeft tegen het beantwoorden der vragen. Indien dit antwoord bevestigend luidt, wil Uw college dan mededelen, welke reden er aan dit bezwaar ten grondslag ligt. Zo deze vraag ontkennend door Uw college beantwoord wordt, wat is dan de oorzaak, dat Uw college art. 55 sub. 3 van het reglement van orde niet in acht heeft genomen? (w.g. E. Meester). De bondsvoorzitter, de heer I van „Sint-Antonius". de heer P. van der Veer, biedt de voorzitter Feiten, gelukwensen aan. I (ï'ottt L.D./Van Vltet) (Ingez. Med.-Adv.> een weldaad voor de keel! Ondanks het feit. dat Rijnsburg sinds enkele jaren een Chr. Lagere Tuinbouwschool bezit, blijft de Tuin- bouwavondschool haar levensvatbaar heid bewijzen. Het leerlingenaantal is zelfs de honderd gepasseerd. Gisteravond vond in de kantine van „Flora" de jaarlijkse diplomauitreiking plaats. Het hoofd der school, de heer R. Hoek kon in het bijzonder het College van B. en W., de gemeente secretaris, de heer J. J. van Dijk en afgevaardigden van de veilingvereni ging „Flora", de groenteveiling en de Rijkstuinbouwconsulent te Lisse wel kom heten. Hij had respect voor de oudere cur sisten, die door vele opofferingen en hard studeren hun diploma mee naar huis konden nemen. Daar het gebouw van de openbare school gaat verdwijnen, dreigt de avond school dakloos te worden. De heer Hoek deed daarom een dringend beroep op het gemeentebestuur hierin tijdig te voorzien, aangezien het een grote teleur stelling zou zijn als men hierdoor tot opheffing zou moeten overgaan. Tot slot gaf de heer Hoek een korte uiteen zetting van de diverse vakken. De afgevaardigde van de Rijkstuin bouwconsulent, de heer F. Krüger, zei- de, dat Rijnsburg met zijn 6000 zielen dringend behoefte heeft aan een mid delbare school. Met enkele geestige woor den reikte hij vervolgens de diploma's uit. Wethouder v. d. Vijver, sprekend na mens het gemeentebestuur, feliciteerde de geslaagden, waarbij hij opmerkte, dat de diploma's weliswaar de oogst verte genwoordigt van enkele jaren studeren, doch dat hiermede geen eindpunt is be reikt. De oogst moet immers nog ver kocht worden. Hij hoopte, dat de cursis ten zullen inzien, dat, mede in het be lang van de samenleving, het zaak is zich steeds op de hoogte te houden van de nieuwste inzichten op tuinbouwkundig gebied. Tevens deelde hy mede, dat de huis vesting van de avondschool reeds de aandacht heeft van het gemeentebe stuur. Ook B. en W. zien de noodzaak in van het stichten van een Mulo- school, doch tot nu toe is het nog niet gelukt hiervoor toestemming te ver- krygen. Wethouder D. Kralt wees op de moge lijkheden, die de Euromarkt scheppen zal. Rynsburg zal zich hierop terdege dienen voor te bereiden door reeds nu de produktie daarop in te stellen. Zoveel mogelijk kennis vergaren is daarvoor een eerste vereiste. Namens de leerlingen boden de cur sisten J. v. d. Sleet en A. v. d. Niet him leraren 'n attentie aan. Namens de Commissie van Toezicht dankte de heer H. de Haan speciaal de heer Krüger voor diens werk. Hij deed zyn toespraak vergezeld gaan van bloemen. De namen van de geslaagden zyn: Cursus bollenteelt: W. Barnhoorn (Katwijk), C.. Barnhoorn (idem), C. Pauw lidem), A. v. d. Wiel (Noordwijk), J. Zandbergen (Oegstgeest), J. A. v. d. Voort (Katwijk), A. Heemskerk, A. Du- rieux (Katwijk), H. Jungerius, G. Ra- vensbergen, J. v. d. Sleet, Abrr. van Eg- mond, G. van Starkenburg, H. v. d. Salm (Oegstgeest), J. J. van Egmond, A. van Zuylen. P. van Delft, D. Kralt, J. van Leeuwen (Katwyk), H. Weyers (Voor hout). A. v. d. Niet (Noordwijk), C. Ho- gewoning. Tweede klasse: W. Barnhoorn (Kat wijk),, C. Barnhoorn (idem), J. C. Heemskerk, C. A. v. d. Hoek (Oegst geest), H. Hooymans (Valkenburg), D. de Koning, D. de Mooy, C. Pauw (Kat wyk), H. Ravensbergen, T. Schaap (Valkenburg), A. Kersbergen (idem), D. Rosmolen (idem), H. J. Weyers (Voor hout), G. de Mooy, A. v. d. Niet (Noord wyk), W. Verloop (idem), A. v. d. Wiel (idem». T. van Starkenburg, L. v. d. Meer (Noordwyk), J. Zandbergen, J. v. d. Voort (Katwyk), J. Verhoeven (Lei den), H. Paridon (Katwyk). Waar geen plaatsnaam is vermeld, leze men Rijnsburg. Uitgebreide collectie in warme kleuren De voor- en najaarshows van het Modehuls van Strien biyken in een steeds toenemende behoefte te voor zien, want drie avonden zyn nauwe- iyks voldoende om alle belangstellen den ln de grote zaal van het Witte Huis een plaats te geven. Dit vindt zyn oorzaak ook wel daarin dat ge noemd modehuis alles ln het werk stelt om de #shows zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Ditmaal was het aantal mannequins uitgebreid totvyf, terwyl naast het vertonen van kost bare kleding tevens aandacht wordt geschonken aan datgene wat in deze toch al dure tijd gemakkelijker be taalbaar Is. De collectie op deze tiende show was zeer uitgebreid en stond in het teken van de warme kleuren. De mannequins, waarbij de grote maat voor de wat oudere dames niet ontbrak, brachten een gevarieerde col lectie. De jqsjes van de mantelpakjes waren bijna alle getailleerd, de rokken zyn meestal recht. Een zeer gedistin geerde en exclusieve indruk maakte ëen mantelpakje van een Franse stof. modieus was de pellerine die hierbij werd gedragen. De mouwen van de meeste mantels hadden de nieuwe mouwinzet nl. van achter ingezet en van voren aangeknipt. Verscheidene regenmantels waren uit gevoerd in het moderne streepdessin. Hierbij valt vooral de geestige streep- verwerking op, voor deze mantels ge bruikt men popeline en voor de oudere dames is ottomanzijde meer in trek. Zeer apart was de regenmantel van waterafstotend geel vilt. Een zwart-wit gestreept strandpakje met rode cein tuur baarde veel opzien. De rokken van de zomerjaponnen zijn merendeels zeer wijd. hieronder wordt bijna altijd een petty-coat gedragen. De mouwen zijn aangeknipt, soms ziet men een ingezet mouwtje, dat erg kort is. De halsuit snijding is iets nieuws. Van voren is deze hoog en achter is het een vrij lage V-hals. De hierna getoonde jurkjes van het buitenlandse modehuis MaagLo tos zijn voornamelijk uitgevoerd in een prachtige kwaliteit zomerjersey De stof fen voor de zomerjaponnen waren van Zwitsers katoen, linnen en nylon. Vele stoffen waren afkomstig van de mode koning „Le Bussac". Hierbij viel op een zomerjapon met een iets langere inge zette mouw in Kashmir-dessin. Voor de „little lady" was er een jeudige zomer jurk van katoen met witte noppen op een blauw fond, gegarneerd met een witte kraag. Ook een separate (rok met bijpassen de blouse, afgezet met raffia viel zeer in de smaak. Een geestige vondst was de zomerrok, bedrukt met dessins naar de film Cadent Rousselle. Voor de oudere dame waren er trois-pièces. Aan het eind van de show werden vier avondjurken getoond, die in pracht voor elkaar niet onderdeden. De show werd besloten met een bruidstoilet: een droom van tule. tulpen is de ochtendceremonie afge lopen. Om halfacht 's avonds worden de vlaggen gestreken. De leden van de Ne derlandse Padvinders Ver. en het Ned. Padvindsters Gilde verzamelen zich daama op de Kimshoeve om een kamp vuur. De Kath. Verkenners hebben hun kampvuur in het bos van Beresteyn. HEITJE VOOR EEN KARWEITJE In de week na Pasen zal ook weer de Jaarlijkse actie „Een heitje voor een karweitje" plaats vinden. Ook de actie „Toverbal" is op de agenda geplaatst. De baten daarvan zyn bestemd voor de vluchtelingen. Een eerdere actie heeft zulke prettige reacties en zulke dringen de verzoeken opgeleverd, dat de jeugd- leiding besloten heeft zich weer voor de vluchtelingen te gaan inspannen. 50 JAAR PADVINDERIJ Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de verkenners- en padvin dersbewegingen zullen de beide plaatse lijke huisorganen „De Berkenbast" en „Houten Haring" met een gezamenlyk nummer uitkomen. Plaatselijke pa- trouillewedstryden zullen de vaardig heid van de jongens en meisjes opvoe ren. Deze wedstrijden worden over en kele weken gehouden. Op de vooravond van Koninginnedag zullen de jeugdorganisaties deelnemen aan de taptoe, die de Kon. Wilhelmina- vereniging organiseert. Er staan dus weer veel gezamenlijke acties op stapel, waaruit blijkt, dat de samenwerking tussen de diverse vereni gingen opperbest is. Met het Nut door Amerika Ds. Henkes. uit Rotterdam, heeft gis teravond de leden van het Nut laten genieten van zijn belevenissen op een reis dwars door Amerika. Spreker had op zijn tocht van 20.000 km. met een auto van New York naar Chicago en van New York naar San Francisco een uitgebreide serie kleurenfoto's vervaar digd. die hij deze avond projecteerde. Terwyl hij de plaatjes vertoonde, die een prachtig beeld gaven van de ver scheidenheid van landschappen, van de bossen, de prairies en de woestijnen, maar ook van de dorpen, de steden bij dag en avond, vertelde spreker van zijn tocht op prettige wijze. Het waren voor al de „gewone" dingen, die hij naar vo ren bracht: de oplossing van het par keerprobleem. de „shopping centers" in de buitenwijken van de steden, het kamperen, het ontdekken van de schoonheid van het landschap. De causerie boeide vooral ook door de prachtige foto's. De vele aanwezigen de zaal was zeer goed bezet heb ben volop genoten van deze Nutsavond. De heer Sirks leidde de spreker met een enkel woord in en bood hem na zijn lezing een cadeau aan. S.V. „Rouwkoop" viert zilveren feest De Sportvereniging „Rouwkoop" te Voorschoten bestaat 13 april a.s. 25 jaar. een feit, dat in Voorschoten allerminst onopgemerkt voorbij zal gaan. Er is dan ook alle reden toe dit zil veren jubileum op gepaste wijze te ge denken. Rouwkoop is in 1932 opgericht in de zaal van hotel Deurloo. De eerste wedstryd vond plaats op het terrein aan de Van Wijngaardenlaan en wel op 29 juni. terwijl de eerste grote wed strijd een dag later gespeeld werd tus sen de eerste elftallen van Rouwkoop en het Leidse LFC. 1937 is een glansjaar van de jubile rende verenigmg geworden, doordat het eerste elftal kampioen werd van de Leidse Voetbalbond en promoveerde naar de KNVB. Bovendien speelden dat jaar niet minder dan zes spelers in het vertegenwoordigend elftal van de bond. Tal van stormen zyn er in die 25 jaar over de vereniging gegaan, promotie van elftallen volgde weer op degradatie, waarbij vooral het eerste elftal nogai van verandering scheen te houden. Onder leiding van de voorzitter, de heer J. Hartogh en de secretaris, de heer J. v. d. Burg. heeft zich een krach tig bestuur gevormd, dat a.s. zaterdag middag in café-restaurant „Allemans- geest" zal recipiëren van 3 tot 5 uur Er behoeft niet aan getwijfeld te wor den. of het zal daar druk worden, te meer ook omdat Rouwkoop een zeer sterke volleybal-afdeling bezit, die een voorname plaats inneemt in de afdeling Leiden van de NeVoBo. De dames wis ten zich zelfs op te werken tot de eer ste klasse. De handbal afdeling is en kele jaren geleden opgeheven, hiertoe genoodzaakt door gewijzigde bepalingen van de Handbalbond. In een fraai jubileumnummer wordt de geschiedenis van Rouwkoop uitvoerig weergegeven. Hierin treffen wij o.m. bijdragen aan van de burgemeester van Voorschoten, de heer C. J. van der Hoe ven. de voorzitter van de KNVB, ir. Hopster. de voorzitter van de Sportraad te Voorschoten, de heer D. J. van Loo- keren Campagne en van de voorzitter van de afdeling Leiden van de NeVoBo. de heer J. van Egmond. Voor de komende maanden is een uitgebreide feestagenda samengesteld, die begint met de receptie van zater dag a.s. en eindigt met een viswedstrijd op 6 Juli. WANDELSPORT Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van S.V. „Rouwkoop" te Voor schoten wordt op zaterdag 27 april een jubileum-wandeltocht georganiseerd over afstanden van 10, 15 en 25 km. De start vindt plaats by hotel-café-rest. „Het Wapen van Voorschoten", Voorstraat 16, tussen 14 en 15.30 uur. Inschryvingen bij: D. A. Anker. Prinses Irenelaan 15, Voorschoten: D. Molleman, Tolstraat 38 Voorschoten. Taptoe Op 29 april zal de jaariykse taptoe van de Koningin Wilhelminaver- eniging worden gehouden, waaraan alle verenigingen kunnen deelnemen. De taptoe begint te 6.45 uur nam. en ver trekt vanaf de Raadhuislaan. Tot administrateur der B.B.-zaken is met ingang van 1 april j.l. benoemd de heer B. J. van Santen, hoofd van blok III, tevens hoofd Bedrijfs-Zelfbe- scherming (H.B.Z.B.). De heer Van San ten is dagelyks tussen 9 en 12 uur te bereiken ten gemeentehuize. WARMOND Op de internationale slagersvak- wedstrijd. gehouden in het R.A.I.-ge- bouw te Amsterdam, behaalde onze plaatsgenoot C. J. A. van der Vooren een goed resultaat door een eerste prys te veroveren voor gebraden gehakt en een tweede prys voor rookworst. WASSENAAR Bloembollencultuur bijeen In het bovenzaaltje van Café de Groot werd een ledenvergadering gehouden van de Kon. Alg. Ver. voor Bloembollencul tuur afdeling Wassenaar. De voorzitter, de heer C. E. Berg. opende met een welkom en wees vervolgens op de plaats gehad hebbende verschuivingen, waar door het belang van de afdelingsverga deringen is teruggedrukt. Een van de belangrijke zaken noemde hij de steeds stygende kosten, een spiraal, waaraan geen eind schijnt te komen. Als de sty- ging doorgaat kon het wel eens fout lopen. Hy herinnerde voorts aan de integratie, waarbij het er wel eens van kon komen, dat bollen uit het zuiden naar het noorden komen. Hier staat tegenover, dat als de rechten er afgaan, de bollen goedkoper kunnen worden ver kocht. Na vaststelling van de notulen deelde de voorzitter mee. dat het scheidsge recht 50 jaar bestaat. De bedoeling was een bewys van medeleven te geven, waarmee de vergadering akkoord ging. DEMONSTRATIE ESSO In de grote zaal van „Den Burcht" gaf Esso Nederland N.V. gisteravond een demonstratie met de Esso Motor Kliniek. De heer M. H. Groen zette op populaire wyze uiteen wat zich in een automobiel afspeelt en aan welke eisen de motorbrandtof moet voldoen om de motor goed te kunnen laten functio neren. O.m. maakte hy hierby gebruik van een proefmotor en een motormodel met bewegende onderdelen. De demon stratie was zeerl eerzaam en instruc tief niet alleen voor technici op auto- mobielgebied. maar ook voor automo bilisten. die niet met de techniek ver trouwd zijn. Als ingekomen stuk was aanwezig een dankbetuiging van het gemeentebestuur voor het planten van bloembollen op de Johan van Oldenbarneveltwegé Door de penningmeester werd het fi nancieel jaarverslag uitgebracht. De in komsten waren f967,75. waarvan een batig saldo van f. 69,54 overbleef. Met het restant van vorig jaar ad f. 174,39 gaat het nieuwe seizoen in met f. 243,93. Als bestuursleden werden herkozen de heren J. A. Hoogstraten en W. de Rooden. De behandeling van de beschryvings- brief voor de algemene vergadering vergde niet veel tijd. Als afgevaardigden werden benoemd de heren P. Westgeest en A. Kraaij, met als plaatsvervangers de heren P. Hoogeveen en H. Duiven voorden. Een bespreking had plaats over het bloemencorso, waaraan door de afdelin gen Wassenaar, Katwyk en Noordwyk gezamenlyk met een wagen zal worden deelgenomen. De wagen zal ook in Was senaar tentoon worden gesteld. De aankomst van de bruid van de giraffe Pieter in het dierenpark „Was senaar" zal plaats vinden op 17 april. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 10 april. Kaasmarkt Aanvoer 6 partijen. Notering f 2.46 f 2 55. Handel kalm. BEURSOVERZICHT Philips en Aku lager: Unilever beter Amsterdam, 10 april Vandaag is weer eens zonneklaar be wezen, dat de arbitrage een zeer voor name rol speelt voor de markt op het Damrak. Op de internationale beurzen •viel weinig te beleven en dit werd hier volkomen tot uitdrukking gebracht. Het publiek ging op kleine schaal vrywel over de gehele linie tot wistnemingen over en door gebrek aan weerstand, kwa men de lagere koersen speciaal voor Philips en Aku tot stand. In Kon. Olie waarvan het dividend binnenkort be kend gemaakt zal worden, aldus de beurs, was het zeer rustig. Geopend werd op f. 187,30, waarna de koers inzakte tot f. 186.40 bij zeer geringe omzet. Unile vers 's morgens 409% door aankopen voor Londense rekening, opende van middag op 404, waarna nog een koers van 405% tot stand kwam. Philips had van behoorlyk aanbod te lyden en zakte van 276 tot 273 in, tegen gisteren 279 Ook AKU moest ruim 2 punten op de ochtendprys inboeten en kwam op 210 tegen gisteren 213. Zo kon dus alleen Unilever zich vandaag nog met circa 2 punten verbeteren. De Scheepvaartaandelen waren over het algemeen fractioneel lager by kleine zaken. Staatsfondsen goed pryshoudend tot iets beter voor de Staffellening. Cul tures wederom lager voor Amsterdam Rubber: 76% (78). Dell Mij. en HVA vrywel onveranderd. WISSELKOERSEN Amsterdam. 10 april Londen 10.65 —1066. New York 3.82A—3.82fg, Mon treal 3.98%—3.98%, Parys 1.0790—1.0800, Brussel 7.56,/2—7.57, Frankfurt 90.62— 90.67. Zürich 86.77%—86.82%. Zürich (vr. fres.) 89.2114 8926 Stockholm 73.42% —73.47%. Kopenhagen 54.77%—54.82%. Oslo 53.29—53.34. Milaan 60.51 60.56% Wenen 14.62%—14.63%. Beurs van Amsterdam Woensdag 10 april ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% 92% 92% Grootboek obl. 3% 79% L Ned. '51 3% 91% 92 Ned. '53 (3%) 90% 90% Ned. '56 3% 90% Ned. '48 3% 85% 85% Ned. '54 3% 86% 85% Ned. '55 I 3% 86 85% Ned. '55 n 3% 86% 87 Ned. '47 3% (3) 87% 88 Ned. *37 3 85% 85% -Dollarlng '47 3 94% 94% Investeringscert. 3 91% 91% Ned. 62-64 3 91A 91% Cert. NWS 64% L 64% Indië '37A 3 87% 87% Grootboek '46 3 87A ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B 41% 41% Nat Handelsbank 104 103% Ned Handelsmy. 168'4 170 Amst. Rubber 77% 75% Deli My.en (Ver.) 93% 94% H.V.A90 90 Java Cult55 53 Senembah67 67%L Vorstenlanden26% A.K.U212% 209% Berkel's Patent (v.) 187 187 Calvé Delft cert. 318 320 Kon. Pap. v. Gelder 212 209% Hoogovens cert305 307 Möller en Co. N.B 331% 334% Ned. Kabelfabi 291 290 Philips 279 274% Philips pref150 151 Unilever402% 403% Wilton Feyenoord 247% 245 Biliton 2de r 241% 2*3 Dordtse Olie gew. 926 921A Kon. Olie (f.20.—) 1R6— 18670 idem (50 A f 20.—186.40 186 30 Holl Amer iyn 174% 17£ Java China Pakct 188 J88 Kon, N Stoomboot156% r™/,2 KPM170 168% Ned Stoomv. My 210% oqoil v. Ommeren cert. 293 t„f,/2 Kon Rott. Lloyd 177 Ned Scheepv. Unie 184 192 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leningen A'dam 47 (3%) 3 91% 91% Den Haag 1937 1 3.. 93 Leiden 1947 92% R'dam -37 I-JU 3% 71% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 98% 98% Premieleningen A'dam *33 3 103 A'dam *51 2% 92 90 B A'dam '56 I 2% 82% 82% A'dam '56 II 2% 98 97% Eindhoven '54 2% 83% 83% Enschede '54 2% 84% 84% Den Haag '52 I 2% 83% 94 Idem II 2% 98% 997/8 R'dam '52 I 2% 93% Idem n 2% 93% 93% Utrecht '52 2% 92 92 B NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank 203% 204 H.B.U cert203 202% Rott. Bank 170 172 Twentsche Bank 169 170 Industrie Ondernemingen Albert Heyn247 B Borneo Sum H My. 70 70 Ned G en Sp fabr 180% 179% Kon Ned Grofsm 106 106 Internatio S5 87% Rott Drooedok My. 634 625 L Tleleman en Dros Ned My Walv.vrt. 67% 67% Spoorwegen Dell Spoorweg My 17% 16% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 34A 34% Intern. Nickel 107H 109% Anaconda 66%exd 66% Bethlehem Steel 171% 180% Cities Service 63% 65% General Motors 39% 40% Kennecott 116A 117% Republic Steel 53% 54% Shell Oil 80% 81% Union Pacific 27ssexd. 27% Un. States Steel 60% 62% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V.K. 9/4 Edelmet Kon. AA 62 64 Pref wa idem 67% Holl Ct uctie Ing dut v Bouwnyv Int Kunststof! Ind Leidsche Wolspinn Sikkens Lakfabr 53 Ver Touwtaörleken Wernlnk's Betonm. Van wyk Textiel 325GB 385B 122 B 122GB 36 35 270 269% 505 505B 164GB 167% 81 81% 79 79

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 5