Golden Fiction Grootse ontvangst in residentie der vroegere Franse Koningen Spoorwegman „verdiende" geld aan gebruikte treinkaartjes ZESENTWINTIG - bij Balzac en bij Golden Fiction Het Suezkanaal thans geopend voor schepen van alle tonnages Met een enkel woord Agenda WOENSDAG 10 APRIL Vervolg van pag. 1 Actuele politiek besproken tijdens een ontmoeting Britse en Franse ministers Lunch in de Spiegelzaal Daarna hebben de Britse gasten zich naar Versailles begeven, waar president Coty als gastheer optrad bij een lunch voor 250 genodigden, die in de grandioze ..Galerie des glacés" (Spiegelzaal), de vroegere danszaal, werd geserveerd. Een symbolische plaats al weer, omdat hier ruim een eeuw geleden, in 1855, Koningin Victoria, Elisabeth's overgrootmoeder, ter gelegenheid van een staatsiebezoek had gesoupeerd. Na de maaltijd in Versailles werd in deze voormalige zomerresidentie dei- Franse Koningen een briljante voorstel ling gegeven van Rameau's Ballet „Les Indes galantes", dat hier in 1739 zijn première had beleefd. En met die uit voering werd tevens dit kostelijke thea ter uit de 18de of Franse gouden eeuw, na een restauratie van vier jaren, ein delijk zijn vroegere bestemming herge ven. Na de uitvoering van het ballet trokken de Fransen zich voor een korte poze terug om de Engelsen „en familie" te laten: in het Grand Trianon, waar in vroeger tijden de grote Lodewijken, (Ingez. Med.-Adv.) Kip, 106 jaar, rookt nog dagelijks zijn pijpje Troost van de Koninklijke Tabakfabriek J.&A.C.vanRossem-Rotterdam Dr. Adams thans op vrije voeten Geert andere vervolging Toen de jury gistermiddag het „niet schuldig" had uitgesproken in de zaak tegen dr. John Bodkin Adams, maakte de openbare aanklager, Sir Reginald Manningham-Buller. bekend, dat hij de arts niet zou vervolgen voor de tweede aanklacht, n.l., dat hij vorig jaar te Eastbourne de 51-jarige weduwe Ger trude Hullett zou hebben vermoord. „Alle omstandigheden en het openbaar belang in aanmerking genomen, is het niet nodig, dat dr. Adams de beproe ving van nog een aanklacht wegens moord ondergaat". De voornaamste verdediger, Geoffrey Lawrence, wees er op, dat dr. Adams ook was beschuldigd van een reeks overtre dingen van bepalingen betreffende cre matie en gevaarlijke narcotica. Hij ver zocht zijn cliënt ten aanzien van deze kwesties tegen borgstelling op vrije voe ten te stellen. De openbare aanklager had hiertegen geen bezwaar en de rech ter willigde het verzoek in. Zo kon de diep bewogen 58-jarige dokter om kwart over twee als vrij man de „Old Bailey" verlaten. Om de grote publieke belang stelling te ontlopen vertrokken twee auto's met dichtgeplakte ramen van het rechtsgebouw. In één van deze zat dr. Adams, verscholen achter een plaid. Rechter Devlin had de tien mannen en twee vrouwen, die de jury hadden ge vormd, voor het leven uit jurydienst ontslagen, uit erkenning voor het feit, dat zij zeven dagen langer hebben ge- t iend dan enig andere jury. De kosten van de verdediging wor den op bijna 200.000 gulden geschat. Deze kosten zullen bestreden worden uit een medisch fonds, waaraan bijna alle Britse dokters bijdragen. De kos ten van de vervolging worden op 250.000 gulden geschat. Een deel hiervan komt voor rekening van Eastbourne, dat misschien de gemeentelijke belastingen zal moeten verhogen om dit geld be schikbaar te krijgen. Naar wordt ver nomen heeft dr. Adams zijn levensge schiedenis aan een krant verkocht voor 120.000 gulden. Kind sprong voor auto van Kees Manders IN ERNSTIGE TOESTAND OPGENOMEN De artiest Kees Manders uit Amster dam, die samen met „Zwarte Riek" op weg was naar Assen, om aldaar op te treden, heeft gistermiddag om onge veer kwart voor zes op de Rondweg om Zwolle een 7-jarig kind aangereden, dat plotseling uit de haag langs de weg te voorschijn sprong met de bedoeling de weg over te steken. Om het kind te ontwijken, remde hij uit alle macht. De auto viel daardoor op de zy. maar richtte zich later door de snelheid weer op en kwam weer op de wielen te staan. De 7-jarige W. B. Steffens uit Zwolle, kreeg een klap van de zijkant van de auto. De jongen liep een schedelbasis- fractuur op. Het is naar het Sophia zie kenhuis te Zwolle vervoerd; voor het leven werd gevreesd. De beide artiesten werden niet gewond. Alleen klaagde „Zwarte Riek" over hoofdpijn. Het op treden in Assen is doorgegaan. en later Napoleon en Louis Philippe hun recepties hebben gehouden, ontving Elisabeth nu de ambassadeui-s van de verschillende landen van het Gemene best en andere vooraanstaande Britse persoonlijkheden. Langzamerhand was Intussen de avond gevallen en werd in Parijs al het feest voorbereid, waarover in het begin van dit verhaal al verslag werd gedaan. En na dat feest werden de rollen om gekeerd, omdat de Koningin en Prins toen het Franse staatshoofd, president Coty, en zyn gevolg in de Engelse am bassade ontvingen. Een ontvangst, waar bij ook intussen de actuele politiek een duidelijk woord schijnt te hebben mee gesproken. want hier moeten de Franse en Engelse ministers van Buitenlandse Zaken besloten hebben de Egyptische kwestie opnieuw bij de Veiligheidsraad aanhangig te maken. Ofschoon men van staatsieplechtighe den in het algemeen geen onmiddellijke politieke gevolgen verwachten moet, zou dit Britse bezoek aan Parijs toch wel eens een uitzondering op deze regel kun nen maken. Maar voor het moment waait overal de feestvreugde nog te hoog op dan dat iemand er behoefte aan zou gevoelen de politieke balans van deze eerste ontmoeting tussen Engelands jonge vorstin en het Franse volk reeds op te willen maken. (Ingez Med.-Adv.) VOCHTPRQBIEMEN daken, muren, kelders e.d. Vraagt gratis omschrijving. fa. De Jong Boom, Leiden Depot voor Leiden en omgeving. MA RN IXSTiR32 - .TEL. 32196 iI, Wijzigingen op til in het Kremlin Naar in bepaalde diplomatieke Lon- denee kringen verluidt ztfn er in de lei ding van de Sovjet-Unie ingrijpende wijzigingen op til. Men dient volgens A.F.P. het bericht evenwel met voorbe houd te beschouwen. Na zijn aanstaande reis naar China zou president Worosjilof, die 76 jaar Is, ontslag nemen. In diens plaats zou maarschalk Boelganin worden benoemd. De werkelijke macht zou dan verdeeld zijn tussen Kroesjtsjef en Malenkof. Twee broers van Perzische bandiet uitgeleverd De twee broeders van de Perzische bandiet, die verantwoordelijk zijn voor de moord op de drie Amerikanen, zijn door Pakistan aan Perzië uitgeleverd en zullen waarschijnlijk ter dood veroor deeld worden. Maar de oude bandiet zelf schijnt zich aan de doodstraf onttrokken te hebben door zelfmoord te plegen. Generaal-majoor Golpira, hoofd van de Perzische gendarmerie, sprak als zijn persoonlijke mening uit, dat Dad Sjah zelfmoord heeft gepleegd, toen zijn voed sel en water opraakte in de afgelegen gebieden van Zuidoost-Perzië. Koninklijk bezoek aan Zweden voor televisie Volgens het blad „Expresse" zal de Zweedse televisie grote aandacht beste den aan het bezoek van H. M. de Ko ningin en Z.K.H. de Prins der Neder landen dat zij eind mei aan Zweden zullen brengen. Zeven televisiecamera's zullen de aankomst van het Koninklijk Paar met Hr Ms kruiser „De Zeven Provin ciën" in Stockholm op 21 mei opnemen en ook de tocht naar het kasteel. Een van de camera's zal in een sloep zijn opgesteld om de aankomst van nabij te kunnen weergeven. Ongeveer 40 technici zullen aan het programma medewerken. Maandenlang gevaarlijk spelletje gespeeld (Van onze Haagse redactie) Voor de Haagse Rechtbank stond gisteren een 27-jarige ex-employé van de Ned. Spoorwegen terecht. De man bekende dat hij het vorige jaar maan denlang regelmatig gebruikte trein kaartjes heeft verduisterd. Hij deed dienst als controleur aan de uitgang van het Staatsspoorstation te Den Haag. Hij nam dus de kaartjes aan van reizigers, die hun treinreis in Den Haag beëindigden. In die functie ver duisterde hij talloze malen enkele-reis- kaartjes, bij voorkeur van mensen, die van ver kwamen. Deze kaartjes liet hy namelijk door zijn 25-jarige echt genote weer tegen geld inwisselen op het station van afgifte. De vrouw kon als echtgenote van een N.S.-employé goedkoop reizen. Zij ging dan bijv. met een aantal kaartjes en kele reis Arnhem—Den Haag naar Arn hem, om de kaartjes op het station zo genaamd terug te geven, zeggende dat de kaartjes voor een gezelschap waren ge kocht, maar dat men er geen gebruik van kon maken, omdat de reis om de een of andere reden niet kon doorgaan. Haar verhalen klonken altijd plausibel genoeg en dus kreeg ze steeds vlot de tegenwaarde van de treinkaartjes uit betaald. De spoorwegman en zyn echtgenote speelden dit spelletje maanden lang. Men wisselde treinkaartjes in te Ede. Wageningen, Zwolle, Utrecht en in tal loze andere plaatsen in het oosten des lands. Totdat een lokettiste te Arnhem op 3 november argwaan kreeg. Zij be taalde wel uit. maar waarschuwde on middellijk de spoorwegrecherche. Te Utrecht, op de terugreis naar Den Haag werd de vrouw van de fraudeleuze spoor wegman zelf „geknipt".zoals de presi dent van de Haagse Rechtbank het gis teren uitdrukte. Verkeerd en dom De Rechtbankpresident hield de ex- spoorwegman het verkeerde en domme van zyn handelingen voor: niet alleen moet de verdachte terechtstaan, maar buitendien is hij zyn vaste en goed- gesalarieerde betrekking bij de Spoor wegen kwyk De man volgt thans in een Rijkswerk plaats een omscholingscursus tot beton- timmerman. De reclassering koestert goede hoop dat de verdachte als hand werkman onder goede leiding het rechte pad voortaan zal blijven bewandelen. Daarom, en om de omscholingscursus niet te doorkruisen, eiste de officier van Justitie nog een voorwaardelijke ge- vangenisstraf van 9 maanden met 3 jaar 1 proeftijd. Tegen de vrouw, die ook te recht stond, eiste de officier een voor waardelijke gevangenisstraf van 3 maan den, ook met 3 jaar proeftijd, terwijl hfj voor beiden reclasseringstoezicht ge wenst achtte. Het reclasseringsrapport onthulde over de vrouw dat zij in de onderhavige kwestie geheel onder in vloed van haar man gehandeld heeft. Beiden beloofden gistel-middag beter schap. Uitspraak 23 april. (Ingez. Med.-Adv.) Daar zit Balzac. Zinnen, woorden, letters spelen door zijn hoofd. Hij schift en combineert, streept en probeert wat anders. Dan, eindelijk vindt hij de enige juiste bewoording. Zo groeiden zijn meesterwerken: ervaring, inspiratie, genialiteit gebundeld met zesentwintig letters. Honderden tabakken; de samensteller van Golden Fiction zoekt, keurt - verwerpt. Zesentwintig tabakken houdt hij over, zesentwintig uitgelezen tabakken voor één Golden Fiction. Zijn ervaring, kennis en genialiteit bundelden zesentwintig tabakken tot een uitzonderlijke sigaret. Uw Golden Fiction! EEN GULDEN GENIETING VOOR 90 CENT Tijd rijp voor optreden tegen Egypte Israël heeft 3 plannen voor pijpleiding De Israëlische ambassadeur te Washington, Abba Eban, tevens permanent vertegenwoordiger bij de Verenigde Naties acht de tyd nu ryp voor een krachtig optreden der Verenigde Naties jegens Egypte in verband met de han delingen van dit land ten opzichte van het Suezkanaal. Hij hield gisteren een toespraak in de Georgetown-universiteit, waarin hij als zijn mening te ken nen gaf, dat elke overeenkomst, welke Egypte het recht van volledig toezicht op het Suezkanaal verleent, inhoudt, dat ieder land. dat van deze internatio nale waterweg gebruikt maakt de Verenigde Staten inbegrepen een ge deelte van zijn soevereiniteit prijsgeeft „President Nasser wenst in staat te zijn de temperatuur van elke kamer in West-Europa te bepalen. En dat kan hij, indien Egypte, via onbeperkt beheer van het Suezkanaal de oliestroom naar Europa kan regelen", aldus Eban. (Ingez. Med.-Adv.) dit merk garandeert U de sterkste matras tot op heden gemaakt. dankzij de gepatenteerde binnenvering volgens het Amerikaanse systeem D.W.U.-SOUPLEX MATRAS SEN F ABRIEKEN, UTRECHT, AMSTERDAM, ROTTERDAM BINNENLAND Prinses Beatrix is voornemens het Zweedse Roode Kruls-zi ekenhuis te Zie- ri-kzee op 11 mei as. officieel te openen. De bouw van dit ziekenhuis is mogelijk gemaakt door de hulp van het Zweedse Roode Kruis na de watersnoodramp van 1953. Het zesde internationale congres voor preventieve geneeskunde van 24 bot 29 juni a.s. zal niet, zoals eerst de bedoeling was. in Schevenlngen worden gehouden, maar ln kasteel Oud Wassenaar te Was senaar. De Kon. Luchtmacht overweegt in navolging van andiere landen, de opleiding van piloten van straaljagers te wijzigen in dien zin dat de training van deze militai re vliegers .na hun theoretische scholing, onmiddellijk op straaljagers zal geschie den. Het lessen op de conventionele pro- pellerVliegtuigen zoals b.v. de Harvard, zou dan geheel uitvallen. Kapitein ter zee G. Kruys, waarne mend vlagofficier personeel van de Kon. Marine, zal 15 april a.s. zijn commando overdragen aan Schout bij nacht L. Brouwer. De heer Kruys is benoemd tot plaatsvervangend hoofd tailing Den Haag bescherming bevolking. De Nederlandse minister van Econo mische Zaken, prof. J. Zijlsbra. heeft gis teren tijdens een bezoek aan de Paasten toonstelling te Johannesburg verklaard, dat de Nederlandse Inzending van vorig jaar zo'n succes was geweest dat er een permanent Nederlands paviljoen op het tentoonstellingsterrein gebouwd kon wor den. De Nederlandse inzending van dit jaar omvat prodiukten van 103 Nederlandse be drijven. Gisternacht is Ingebroken in de mo len „De Lelie" aan de Plaszoom te Rot terdam. Er worden 200 kg. musoaatnoten vermist, ter waarde van ongeveer f 3.500. Tijdens een vergadering van het De partement Amsterdam van de Nederlandse Mij. voor Nijverheid en Handel is besloten de burgemeester van Amsterdam, mr. G. ran Hall, te benoemen tot ere-Lld van het departement ,nu diens voorganger mr. A. J. d'Aolly zijn erelidmaatschap ter besohik- klng heeft gesteld. Verdacht van oplichting van zijn werkgever voor een bedrag van f 35.000, is een 42-jarige afdelingschef uit Rotter dam voor de Officier van Justitie geleid- Hij werkte bij een kolenhandel en ging vaak 'bij klanten bedragen per kwitantie innen. Vel'e ontvangen bedragen zou hij daarbij in eigen zak gestoken hebben. De afdelingschef heeft zich zelf bij de politie gemeld. Op 1 mei as. is de organisatie voor toegepast natuurwetenschappelijk onder zoek (TNO) sedert een kwart eeuw werk zaam. Naar aanleiding van dit feit wordt op die datum Ln de ooncerbzaal van het Kurhaus te Schevenlngen een bijeenkomst belegd, waarop verschillende aspeoten van de wetenschap in de moderne samenleving belicht zullen worden. Na de bijeenkomst wordt een receptie gehouden. De grote zomer tentoonstelling ln het Stedelijk Museum „Het Prinsenhof" te Delft zal dit jaar gewijd zijn aan het on derwerp „De molen in het Nederlandse landschap". De expositie, welke ran 8 Juni tot en met 28 augustus wordt gehouden, zal schilderijen, foto's en maquettes om vatten BUITENLAND Het Tsjechoslowaakse ministerie van Binnenlandse Zaken heeft bekendgemaakt, dat dinsdag te Liberec (in Noord-Bohe- men) een echtpaar is gearresteerd d'ait voor de Amerikaanse geheime dienst werkte. Dit is het tiende splonagegevai waarvan dit Jaar ln Tsjecho-Slowakije melding wordt gemaakt. Polen telde op 31 december 1956 28.070.000 inwoners, aldus het Poolse blad „Zyoie Warszawy". De linkse burgemeester van Larnaca (Cyprus), die gearresteerd werd toen in december 1955 de communistische partij op Cyprus verboden werd, is dinsdag vrij gelaten. Twee technici van het Hongaarse le ger, die aan de Oostenrljks-Hongaaairse grens moesten helpen bij de aaiïleg van mijnenvelden, zijn maandag naar Oosten rijk gevlucht. Hongaarse militairen kwa men Dij de achtervolging van de Vluchte lingen op Oostenrijks gebied, doch zij trokken zioh terug toen Oostenrijkse grens wachten hun geweren op de indringers richtten, aldus een mededeling van Oostenrijkse politie In een ziekenhuis in Londen is zon dag een oud-oom van Koningin Elizabeth van Engeland, William Mouinstuart Dl- pliinstone .overleden .Hij was 86 jaar. Men heeft met het bekendmaken van zijn over lijden gewacht tot Koningin Elizabeth voor haar bezoek aan Frankrijk vertrok ken was. Elphtostone. die een bekend ver zamelaar van Chinese kunst was. begroef ln de oorlog zijn verzameling om vernieti ging ervan door een bombardement te voorkomen .Hij vergat echter de plaats waar zijn schat, die ongeveer een miljoen gulden waard was, begraven was en pas acht jaar na de oorlog ls zij teruggevon den. Twaalf Franse militairen, onder wie drie offioleren. vonden de dood bij een aanval van Algerijnse opstandelingen bij Boe-Saada op een pas geland hefschroef- vliegitulg, dat een afdeling scherpschut ters op de grond had gezet. Het toestel ex plodeerde. waarbij ook de beide piloten om het leven kwamen. Het nam deel aan een actie waarbij zeventien opstandelingen werden gedood. Een groep Nederlandse bedrijven heeft aan president Aramburai van Argenitandë een plan voor het moderniseren van de Argentijnse spoorwegen voorgesteld. De Nederlandse ondernemingen zijn bereid de uitvoering van het plan te financieren. Behalve in de levering van het benodigde materieel voorziet het plan in de opleiding van technici met het doel een beter ren dement van dit materieel te waarborgen. Het emissiesyndicaat, dat de uitgifte van de obligatie lemng der Europese Ge meenschap voor Kolen en Staal (KSG) ln de Ver. Staten verzorgt, heeft bekendge maakt, dat de beide tranches van de le ning (tezamen 35 miljoen dollar) over- tekend zyn. De inschrijving is gesloten. De communistische partij in het Saargebied is dinsdag op last van 't West- duitse federale hof voor grondwetszaken verboden. Het verbod is onmiddellijk van kracht geworden. De politie is reeds met de sluiting van partijlokalen begonnen. Het vermogen va" de communistische partij is geblokkeerd. Zoals bekend werd de communistische partij in West-Du its- land in augustus jl. door het hof voor grondwetszaken verboden. Dit verbod was niet van toepassing op het Saargebied. daar dit toen nog geen deel uitmaakte van de bondsrepubliek. Opruiming kanaal nier zo kostbaar als werd gedacht De Egyptische kanaalmaatschappij heeft echter inmiddels bekendgemaakt, dat het Suezkanaal thans open is voor schepen van alle tonnages. Radio-Ca:.ro, die dat mededeelde, voegde er aan toe. dat de opruimingswerkzaamheden 12 tot 15 miljoen dollar hebben gekost, het geen 25 miljoen minder is dan aanvan kelijk werd geraamd. Het 12.839 ton me tende Italiaansche schip „Oceania" vaart vandaag als eerste passagiersschip bij Port- Said het kanaal binnen. Het heeft achthonderd passagiers aan boord De Egyptische radio heeft medege deeld, dat er tussen de verschillende Arabische regeringen onderhandelingen worden gevoerd óm tot een gemeen schappelijk protst te komen tegen „de schending van de Arabische territoriale wateren door Amerikaanse schepen". Het gaat hier om het tankschip „Kern Hills", dat dezer dagen via de Golf van Akaba naar de Israëlische havenplaats Eilath is gevaren. Het is gisteren alweer vertrokken. De lading olie. die het aan boord had, ligt nu in de tanks van Eilath opgeslagen en zal volgende week door de dan gereed gekomen pijpleiding van 20 cm. "doorsnede naar Beersjeba worden gepompt en vandaar per trein naar Haifa worden vervoerd. Begin mei wordt de volgende olietankboot uit de Perzische Golf in Eilath verwacht. Trouwens Israël koestert nog andere plannen om de moeilijkheden in het Suezkanaal te voorkomen. De Israëli sche regering zou binnen twee maan- dan beslissen welke van de drie plan nen. die het momenteel overweegt zal worden uitgevoerd voor de aanleg van een oliebuisleiding van Filath recht streeks naar de Middellandse Zee. Frankijk zou de helft of althans een groot gedeelte van de kosten voor haar rekening nemen. WOENSDAG Zoologisch Laboratorium (Kalserstr.) Ledenvergadering Kon. Ned. Natuurhisto rische Ver. 8 uur nam. Schouwburg: Leidse oecumenische spel- groep. Opvoering van „Proces om Pllatus" 8 uur nam. Wijkgebouw Levendaal: Familie-avond Chr. Hist. Unie. 8 uur nam. Remonstr. Kerk: Spr. ds. J. van Goud oever over De Calvaires in Bretagne. 8 u. nam. Oegstgeest (Witte Huls)Mode show Modehuis van Strien. 8 uur nam. DONDERDAG Gebouw Hooigracht. Solistenavond Leger des Heils. 8 uur nam. Den Burcht: Voorlichtingsavond Gem. Arbeidsbureau over „Rhodesia". 8 u. nam. Levendaal 1Oezinsvoorld'dh'tling. De monstratie met wasmachines. 2.30 en 8 u nam. Oegstgeest: Oultuireel Centrum. Fümaivond B.B. 8 uur nam. Oegstgeest (Witte Huls)Mode show Modehuis van Strien. 8 uur nam. Voorschoten: Gebouw Chn. (Belangen. Jaarfeest Merv. Melsjesc4ub6. 7.30 uur nam. Gulden Vlies: A.R. Klesver. Spr. dr. F. H. von Meyenfeildlt. 8 uur nam. Stadszaal (foyer)K. ©n O. Lealng dr. J. J. Smith over Noorwegen. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Uitvoering AVRO tournee. 8 uur nam. De Harmonie: Ned. Bond van oud-strij ders „Het Moblllsatiekruls". 8 uur nam. Gerecht 10: Muziekavond Ver. voor Huis muziek o-l.v. G. Vellekoop. 7.30 uur nam. Speeltuin „Om de Doorbraak": Kermis feest. 812 uur nam. Gulden Vlies; Filmavond Ver. van Peda gogiek. 8 uur nam. Oegstgeest (de Kempenaerstr. 42)Ledenverg. Z.H. Ver. „Het Groene Kruis". 8 uur nam. Warmond: 't Trefpunt. Filmvoor stelling „Die naohtwache". 8 uur nam. ZATERDAG. De Burcht: Toneelver. „D.O.B." geeft „Hllde". 8 uur nam. St.-Antoulus Clubhuls: Slotavond sei zoen „Ons Grunnegerlaand". 8 uur nam. Zomerzorg: Kamerkring Ohr.-Hist. Unie. 3 uur nam. Dan Burcht (Jacobazaal)Jaarvergade ring Ver. van Gerepatrieerden. 8 uur nam. Stadszaal (grote aaal); Jubileum feest avond Eerste Leidse Klucht- en Revue- gezelschap. 7.45 uur nam. Station N.S.: Excursie Ned. Chr. Rets- ver. naar Bloemencorso. 1 uur nam. Speeltuin „Om de Doorbraak". Kermis feest. 212 uur nam. ZONDAG Stadsgehoorzaal: Wachttorenstudie en Gedachtenlsfeest Jehova's Getuigen. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1) Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10— v.m. tot 4 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling van Japanse prenten. 10 uur 12 en 9i uur 's Zondags van 2—4 uur. BIOSCOPEN Trianon: Richard III. 14 Jr. Alle dagen 9 en 8 uur. Li do: De Avonturierster van Beiroet 16 Jr Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor: Drie Mannen ln de sneeuw A.l. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: Engelen zonder vleugels 14 Jr. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyolus: De bruggen bij To- ko'ri. Re.\: Contrabande en Moord! 18 Jr. Werk dagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst van de apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 13 april 8 uur waar genomen door: Apotheek Herdingh en Blanken. Hogewoerd 171 .tel. 20502; Apo theek Reyst. Steenstraat 35. tel. 20136; Apotheek Oegstgeest. Wilhelminapark 8. Oegstgeest, tel. 26274. By geen gehoor oy Uw huisarts of specialist bel op doktersteiefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) V P. rsl. afg uur 0> f S 3 Ol ^4 Stockholm sneeuw O 6 -1 2 Oslo sneeuw windstil 1 0.1 Kopenhagen half bew. wzw 8 4 0 Aberdeen regen nw 6 6 0.1 Dublin nevel nnw 4 5 0 Londen zwaar bew. nnw 4 6 0 Amsterdam zwaar bew. n 5 5 0 Brussel geh. bew. no 4 5 0 Parijs nevel nno 7 4 0 Bordeaux zwaar bew. n 3 6 0 Grenoble nevel windstil 2 0 Nice regen n 8 14 8 Berlijn half bew. z 2 3 0 Frankfurt onbewolkt ono 2 3 0 München licht bew. no 2 -0 0 Zürich nevel n 5 2 o Genéve nevel windstil 4 0 Locarno regen windstil 7 11 Wenen half bew. zo 6 3 0 Innsbruck nevel windstil 0 0 Rome geh. bew. z 11 19 8 O Mallorca licht bew. n 3 0

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2