ii Westduitse hoofdstad ritselt het van de geheime agenten Spanje zal waarschijnlijk spoedig zijn intrede doen in de NA\ O Naar deskundige schatting zijn er ongeveer vijfduizend spionnen en contra •spionnen Sensatie door zaak-Schneider VARIA Leven in België wordt duurder Toelichting op beursbegrippen Madrid is niet weinig trots op zijn groeiende militaire macht »te jaargang Vrijdag 5 april 1957 Zesde blad no. 29105 (Van onze Westduitse correspondent) Een hooggeplaatst Westduits zee-officier, die in de oorlog commandant van onderzeeboot is geweest en die in de laatste tijd aan de contra-spionage- ist van het ministerie van Defensie in Bonn verbonden was, had kortge- m opdracht gekregen een echtpaar, Schneider geheten, in de gaten te hou- De vrouw, Erika Schneider, is secretaresse in het bureau van niemand der dan de minister van Defensie, Franz Josef Strauss, en de man, Victor peider, is tot verleden jaar boekhouder geweest op het kantoor van de jotnische persdienst van de CDU, Adenauers grote partij. Daar had hij Ie gekregen met zijn chef, Bach, de penningmeester van de party. Bach lloeg hem, hy probeerde ook nog hem uit zijn woning te zetten, een huis met subsidie van de staat was gebouwd, en hij trachtte bovendien nog minister Strauss gedaan te krygen, dat deze zijn secretaresse Erika ontslag geven. Maar Strauss, die niet al te erg op Bach gesteld is, wilde daar niets horen. Bij inbraak verdwenen word"egSr"vende °"lciële boeken belangrijke lijstenDe ..Bundcsnachrichtendienst" heeft maar één „filiaal" in Bonn. Het hoofd- jrt paar weken geleden werd in kwartier bevindt zich in Pullach, dicht bureau van de economische pers- in de buurt van München. ist van CDU ingebroken. Men i onmiddellijk aan, dat het een tieke inbraak was geweest, want jtilve een bedrag van 1200 mark men blijkbaar opzettelijk niet le laten liggen, zijn ook dikke ken met lijsten verdwenen, ivaar- men kan zien waar de onderne- Ig - en dus ook indirect de partij aar vele geld vandaan krijgt! Dit voor politieke tegenstanders in nand met de voor de deur staande fciezingscampagne wel eens be- yrijk zijn »ch vermoedde dat Schneider iets de inbraak had uit te staan gehad, zei hij tegen de politie en die is toen huiszoeking bij het echtpaar Schnei- gaan doen. De politiemannen haal de hele boel overhoop, maar ont- ten niets, dat enig licht op de in- ikaffaire kon werpen. Maar wel von- ze tussen de bladzijden van een ge- jtreerd kookboek een stuk papier, rop Schneider precies had opgeschre- wat de zee-officier van de contra- magedienst hem had verteld. Geheim verklapt. Ie zee-officier. Graven geheten, die echtpaar moest schaduwen, had de heiders op een dansfeest van het joneel van het ministerie van De- lie leren kennen. Hij was op hun lltje toegestapt en hy had zich als i&rly Asbach" voorgesteld wat heel erstandig van hem was, want er en genoeg mensen in de zaal. die werkelijke naam kenden en de tak dienst, waartoe hy behoorde!! larly" en de Schneiders sloten vriend- ip met elkaar. Jharly" kwam naderhand dikwyis iet echtpaar op bezoek. Er werd dan rgaans flink gedronken en het duur- aiet lang, of de zee-officier kwam er tl voor uit dat hy het tweetal moest »ioneren. Bach, zo vertelde hy, had tuiden dat Victor Schneider te veel de CDU-persdienst afwist. Dat kon het oog op de naderende verkiezin- zeer onaangenaam worden en daar- zou het geen gek idee zijn, wanneer I van Schneider kon beweren, dat hy munist was, die hier ondergronds het werk was. Dan kon men hem poosje achter de tralies zetten, tn dag later had de zee-officier er t van als haren op zijn hoofd, dat n zün dronkenschap het geheim aan Ichneiders had verraden. Hy smeekte neider er vooral niets aan anderen te zeggen. Schneider beloofde het tr hij schreef toch alles op, om later wapen tegen Bach te hebben. Dat papier is nu door de politie gevon- Het gevolg ervan was. dat de zee- ïier al een paar uur later in hech- s werd genomen! Ideaal „jachtterrein" Dewel deze geschiedenis nogal ro- .tisch en ingewikkeld is, behoort een «lijk geval niet tot de uitzonderin- Allerlei geheime diensten zyn hier tdurend aan het werk. Zo wel bin- als buitenlandse, zowel van het I Westen, als van het rode Oosten, hebben hier in Bonn een ideaal tterrein gevonden. Duizenden men- werken hier immers aan buiten- se ambassades en gezantschappen, ministeries en andere overheidsbu- s en op kantoren van de diverse jjen. Vergeten we ook de vele bin- en buitenlandse journalisten niet. kan wel eens belangwekkend zijn te n hoe de opvattingen van al die pnen zijn, met wie ze omgaan, wat 1 intieme kring tegen hun vrienden en, wat ze al of niet doordacht door elefoon vertellen, wat ze schreven, (heen ze (vaak of niet vaak) op reis i en wie ze elders ontmoeten. t mensen van de geheime diens- moeten natuurlijk ook elkaar tdurend in de gaten houden. Er dus veel geschoolde krachten nodig. In deskundige kringen it men het aantal geheime agen- die alleen in Bonn voor spionn en voor contra spionagediensten kzaam zijn, op circa vijfduizend! 'en zou er, wanneer men er hun ilieleden bij telt, een niet onaar- stadje mee kunnen bevolken e twee grote officiële geheime isten van de Westduitse Bondsre ek zelf zijn de Bundesnach- tendienst", die onder de leiding de gewezen generaal Cehlen t en die sedert verleden jaar on- dellijk onder Bondskanselier iwuer ressorteert, en het ..Bun- \mt für Verfassungsschutz", rvun dr. Otto Johndie thans in gevangenis zit, vroeger hoofd is eest. Het „Bundesamt fur Verfassungs schutz" (by afkorting „Verfassungs- schutzamt" genoemd) is veel goedkoper. Het krügt dit jaar „maar" 10 miljoen tot zyn beschikking. Men wil vooral voorkomen, dat al de papieren, die men nu al in het hoofdbureau in Keulen by elkaar gekregen heeft, door „onbevoeg den" worden gelezen, want men krygt er dit jaar.... 152 spiksplinternieuwe solide brandkasten bij. Op dat bureau werken 425 personen. Naast deze twee grote Westduitse diensten bestaat nog een speciale afde ling van het „Bundeskriminalambt", de zogenaamde „Sicherungsgruppe" in Bonn die voor de veiligheid van het staats hoofd prof. Heuss, bondskanselier Ade nauer en andere vooraanstaande figu ren moet zorgen. Meer dan 150 ambte naren van deze groep zün voortdurend met hun bewaking belast. Het ministerie van Defensie houdt er zün eigen militaire contra-spionage dienst op na, die nog wel niet zo heel lang bestaat, maar die nu ook al meer dan een miljoen mark per jaar is gaan kosten. Geheime organisaties zijn niet goed koop! Hoge kosten Men's „Bundesnachrichtendienst" tegenwoordig ongeveer 23 miljoen t per jaardus elke maand byna miljoen! Over de 1200 personen permanent aan deze wijdvertakte öisatie verbonden, maar daarby ko- nog ontelbaar veel agenten, over EIEREN ZIJN IN JAREN NIET ZO GOEDKOOP GEWEEST! Het Voorlichtingsbureau voor de voeding meldt We leven nu eenmaal in een tyd dat vele voedingsmiddelen duurder worden. Gelukkig behoeven we dit niet overal van te zeggen en zeker niet van eieren, want deze zijn de laatste tijd aanzien lijk in prijs gedaald en wel zodanig, dat we eigenlijk in jaren niet. zulke goed kope eieren hebben gehad. Het is dus nu een goede tyd om regelmatig eieren te eten. Hoewel het gebruik van eieren de laatste jaren in ons land sterk is geste gen. wordt het ei door velen nog teveel als een luxe beschouwd. In vele andere landen worden dan ook aanzienlek meer eieren gebruikt dan bij ons. Dat komt ook, omdat vele Nederlandse huisvrou wen niet weten, dat ze eieren op talloze manieren in de maaltijden kunnen ver werken. Eieren niet alleen bij het ont- byt, maar ook bij koffiemaaltijd en warme maaltijd, by voorjaarsgroenten en winterkost. ja eigenlyk overal bij. Eieren zijn gezond, smakelijk, goed koop en gemakkelijk om in huis te heb ben. Verwerk ze nog meer dan tot op heden bij Uw dagelijkse maaltyden. RECEPTEN VOOR 4 PERSONEN Gespikkelde omelet 4 eieren, 4 lepels melk of bouillon, zout. peper, een uitje, een paar lepels zeer fyn gesneden selderij groen en peterselie of kervel, boter of marga rine. De eieren los maar niet schuimig kloppen met een weinig geschrapte ui en het selderij- en peterselie- of kervel- groen. zout. peper en per ei een lepel melk of bouillon. In een koekepan de boter of marga rine smelten, de eimassa toevoegen en op een vrij warm vuur de omelet bak ken. Telkens het gaargeworden deel los- scheppen van de bodem en vloeibaar ei over het vrijgekomen deel van de pan bodem laten lopen. Deze bewerking zolang herhalen tot de gehele eimassa bijna gestold is en aan de onderzijde lichtbruin geworden is. De omelet in tweeën of drieën dichtslaan en op een verwarmde schotel opdoen. Dat een zoet eiergerecht zeer smake lijk kan zijn, zult U merken wanneer U maakt een Schuimige sinaasappelvla 4 kleine of 3 grote eieren, 2 dl sinaas appelsap en plm. !2 dl citroensap, on geveer 100 gr. witte basterdsuiker (6 eetlepels). De eidooiers met de suiker luchtig roeren, het vruchtensap toevoegen en deze massa onder goed roeren op een zeer zacht vuur. laten binden (de vla mag vooral niet koken). De eiwitten stijf slaan, de eiervla voorzichtig er door scheppen en de massa nog even op een zacht vuur laten gaar worden onder voortdurend omleggen. De vla koud laten worden en geven met b.v. waaier wafeltjes. Men kan de vla naar verkiezing op doen in wijde glazen of glazen schaal tjes. Openbare werken in Brussel verwekken een overspannen situatie in bouwnijverheid (Van onze Brusselse correspondent) Men moet op het ogenblik voor het bouwen van een gewone arbeiderswo ning in België ongeveer f 38.000 neertellen; voor hetzelfde bedrag (men houde overigens wel rekening met de hoogte van Ionen en salarissen, waarvan het ni veau hoger is dan hier te lande Red. L.D.) kon men enkele jaren geleden een veel mooier huis bouwen. In sommige wyken van de Belgische hoofdstad betaalt men tot 500 frank voor een vierkante meter bouwgrond, soms tot 1000 frank (of 76 gulden). De oorzaak van de overspannen situatie op de bouwmarkt behoeft niet vèr te worden gezocht. Het zün de openbare werken, welke de regering waarschijniyk te weinig heeft ingekrompen, terwül bovendien een groot aantal werken dient te worden uitgevoerd om Brussel een fraai gezicht te geven voor de wereldtentoonstelling. In deze periode zou men de werken dienen te beperken tot de meest dringende en economisch verantwoorde plannen. Nasleep van Suezcrisis In de tweede plaats is de sterk toege nomen prijs van de kolen oorzaak van algemene prysstijging geweest. Van 1 april af werden de kolen, ook de huis brand nogmaals duurder. De antraciet die in vele kachels en haarden wordt ver brand. wordt 6 a 7 gulden per ton duurder. De nasleep van de Suezcrisis zal het peil van de prüzen nog het gehele jaar 1957 door beinvlocden. De meeste waarne- Door overuren worden flinke salarissen verdiend, de werkgevers betalen pre mies, waarvoor zy van de arbeidsinspec tie vergunning ontvangen, terwyi zy hun arbeiders nogal gemakkeiyk van de categorie van de ongeschoolde naar de half-geschoolden of geschoolden over schakelen. Voor het verrichten van overuren is een aanvraag nodig, maar het kan vaak worden geregeld met een telefoontje. De hoge lonen verplichten de werk gevers tot mechanisering en automati sering en de vrijkomende arbeiders kun- nen direct in een of andere nieuwe af- mers rekenen er liefst niet mee, dat vele deling worden tewerkgesteld. Van de ca. prijzen dit jaar een gevoelige daling zul len te zien geven, en z.y achten het rem men van de inflatie verreweg het meest dringende overheidsprohleem. Sedert begin januari is de toestand op het. sociale front in België echter buiten gewoon rustig, voorlopig althans! Er zün hier en daar sporadische stakings bewegingen geweest, maar zy konden spoedig uit de wereld worden geholpen. Men vraagt zich af hoe het mogelyk is dat de Belgische arbeiders, die nooit lang wachten om meer loon te eisen, zo kalm blijven. De binding van het loon aan de stüging van het indexcüfer van de detailprijzen verhoedt natuurlijk wel dat de arbeider de koopkracht van het loon ziet achteruitgaan. Wanneer het indexcijfer met een bepaald aantal pun ten stygt, worden de lonen, in het raam van een vijftigtal conventies in de di verse takken van bedrijf met 2,5 of 5 procent verhoogd. Maar een groot aantal ingevoerde produkten en luxe-artikelen, die meer en meer door de arbeiders worden ge kocht. komen niet voor op het lijstje van de produkten voor de berekening van het maandelijks indexcijfer. Opmerkelijke arbeidsrust Een van de oorzaken van die voor lopige rust is, dat de arbeiders helemaal niets voelen voor stakingen. In de mees te fabrieken wordt momenteel in twee, soms continu in drie ploegen gewerkt. Nog meer gegevens over obligaties Tien weken nadat het proces over de dood van Wilma Montesi te Ve netië is begonnen, begaven de le den van het gerechtshof en getui gen zich naar het fatale strand, waar het slachtoffer werd aange troffen. Boven de plaats waar het grote Naast de gewone hypothecaire obli gaties. kent men hier te lande ook de inkomstenobligaties,, in Amerika inco me-bonds. die eerst rente geven als de inkomsten van de schuldenaar dit toe laten. Daar zij voor een obligatie als zodanig te weinig zekerheid bieden, ziet men ze in de regel slechts verschenen als gevolg van een financiële reorgani satie, waarbij door de oorspronkeiyke obligatiehouders, of ook wel door andere crediteuren, genoegen wordt genomen met inkomstenobligaties. Zij verschillen met de winstdelende obligaties hierin, dat zij slechts recht hebben op een voor af bepaalde rente, terwijl de winstde lende obligaties niet alleen recht heb ben op een vaste rente, doch daarboven nog op een uitkering uit de winst (obli gatie Albert Heyn bijv.). Inkomsten- schandaal begon met het vinden van obligaties en wistdelende obligaties ver- het lichaam: onder een getuigenver-\tonen dit opzicht dus overeenkomst met preferente aandelen. hoor in de nabijheid van het land- In tyden van wankelijke valuta's zoekt QOed. waar zich ontoelaatbare fees- men soms soulaas in een goudclausule j t t t i u of een valuta-clausule, waarbij dan wat ten zouden hebben afgespeeld. eerstgenoemde betreft, bepaald is dat men rentebetaling en aflossing kan ver- Onder druk en met steun van Amerika (Van onze correspondent in Madrid) In forse opmaak hebben de Spaanse bladen het bericht gepubliceerd, dat de commissie voor buitenlandse aangelegenheden uit de Amerikaanse senaat zich voor toetreding van Spanje tot de N.A.V.O. heeft verklaard. Offi cieel commentaar is daarop van Spaanse zijde nog niet gegeven en dat is niet verwonderlijk, want Madrid heeft over deze kwestie nog nimmer iets gezegd, maar het is wel zeker, dat een uitnodiging in die richting zonder veel omwegen zou worden aanvaard. De Spaanse trots heeft het tot nu toe maar moeilijk kunnen verkroppen, dat West-Europa zich nog steeds weinig aan Spanje gelegen laat liggen. Euro- markt en Euratom zijn geheel buiten haar om tot stand gekomen en bij de beraadslagingen daarover was Spanje slechts als waarnemer aanwezig. Het is alleszins twijfelachtig of Spanje economisch met de Europese landen mee zou kunnen en misschien is men juist daarom uitermate trots op de militaire macht. Met het wankelen van de bases in Noord-Afrika kan Spanje het zich op dit terrein immers veroorloven rustig af te wachten, tot het gevraagd wordt mee te doen in het Atlantische geheel. Geografische ligging is bijzonder gunstig Al louter aardrijkskundig te zien is de ligging van liet land zeer gunstig. Tussen Atlantische Oceaan en Middel landse Zee. met beheersing van de smalle verbinding tussen beide, ligt een land met moeilijk begaanbare en uit stekend te verdedigen bergruggen. Het Spaanse leger is erop getraind van deze natuurlijke hindernissen gebruik te maken, en, hoewel de Spaanse soldaat er in zijn slobberige pak, met op het hoofd de Duitse helm, niet zo krijgshaf tig uitziet, is toch wel bekend, dat hij een geharde vechter kan zijn. Daarby komt, dat na de Amerikaans-Spaanse overeenkomst van 1953 alles is gedaan om het leger te moderniseren en dat daartoe van Amerikaanse zijde grote steun is verleend. Na de eerste scheeps ladingen wapens, aangekomen op 15 februari 1954 zyn er nog vele gevolgd. En ze komen nog steeds. De waarde van de flinke hoeveelheden tanks, vracht auto's. wapens voor luchtafweer en der gelijke is nimmer onthuld, maar loopt in de miljoenen dollars. Moderne luchtmacht Met Amerikaanse steun is tevens be gonnen aan de opbouw van een moder ne luchtmacht, waarvoor toestellen van het type Sabre zijn overgedragen. Voorts worden in Spanje vier Amerikaanse luchtbases en een vlootbasis aangelegd en de bouw is al zover gevorderd, dat vloot en vliegtuigen er al gebruik van kunnen maken. Na deze voorgeschiede nis is de toetreding tot de NAVO (waar van de Spaanse afkorting „OTAN", de letters precies in omgekeerde volgorde zet van de Amerikaanse versie) te Madrid en Washington altijd gezien als de volgende logische fase. En in diplo matieke besprekingen over en weer is altijd in die richting gewerkt. Te Madrid is men overigens nog wel even beducht voor de reactie, die in de West-europese landen zal volgen op een Amerikaans voorstel om Spanje tot de NAVO uit te nodigen. Het is zeker niet te verwachten, dat zulks zonder slag of stoot zal gaan, zelfs nadat de officiële hinderpalen door besprekineen zouden zijn weggenomen. De boycot van Spanje door de vroegere geallieerden, vlak na de tweede wereldoorlog uitgeroepen, is (na het daarop volgende fiasco) nog niet zo heel lang verleden tijd en bij vele Europeanen sluimeren uiteraard nog gevoelens van wrok tegen het re- gieme, dat Franco na een bloedige bur geroorlog vestigde. Hogere politiek Hogere politiek pleegt echter bü der- geiyke gevoeligheden niet stil te staan zie de hulp aan het communistische Joego-Slavië en de berichten uit langen in de gouden munt van een be paald land; gewicht en gehalte van deze munt zyn nauwkeurig omschreven. Het is in het verleden met deze goudclau sule gegaan als met een paraplu, die werd uitgeleend toen het nog droog was. maar die ylings werd teruggenomen toen het begon te regenen. Want in septem ber 1936, toen men plezier van de goud clausule kon beleven, werd zy nietig verklaardHet debacle der „Russen" releveerden wy reeds; ook Oostenrijk- Hongarije en andere landen hebben in dezen geen schoon geweten. Een obligatie met een valuta-clausule is zulk een qbligatie waarvan de dienst der lening (zoals men de rentebetaling en de aflossing van de hoofdsom noemt) moet worden nagekomen in die valuta, welke de houder kiest uit de hem by de uitgifte der lening voorgestelde munt soorten, waarbij de verhouding tussen deze muntsoorten werd vastgelegd. Daalt een der muntsoorten of meer dan eén, ten opzichte van de ander, dan zal men uiteraard die kiezen, die het hoogst staat, zodat men zich een soort bevei liging verschaft tegen devaluatie, al zal deze beveiliging in betekenis achteruit gaan als de valuta's op een gelijk tijd stip gaan devalueren zoals in septem ber 1949 is voorgekomen, hoewel de per centages der waardevermindering toen onderling verschilden. Deposito-obligaties zyn schuldbrieven met een korte looptijd, bijv. 10 jaar en zij worden meestentijds uitgegeven door banken; zij vervangen dan een deel der deposito-gelden, n.l. gelden die men voor korter of langer tyd bij een bank depo neert en waarover men een renteper centage ontvangt, welke verband houdt met de duur van de periode dat het geld wordt vastgezet. Gestaffelde leningen noemt men die leningen, welke gedurende een bepaalde tijd. byv. 10 jaar een zekere jaarlykse rente geven, zeg 3%, terwijl voor daarna een rente van bijv. 3% wordt beloofd. De 3/3,l-% Nederland 1947 is daarvan een voorbeeld in de sector der Staats fondsen. Deze gaf tot 15 febuari 1957 een rente van 3terwyl sinds die da tum 3j2% wordt berekend. Op het ter rein van de gemeenteleningen valt in dit verband te wijzen op de 3/3%% le ning 1948 der gemeente Arnhem, die tot 1 april 1958 3% rente geeft en daarna 3%% rente zal doen, wanneer tenminste tegen die tijd de lening niet voortijdig zal worden afgelost. Op het ogenblik is daar geen schijn van kans op, want geld opnemen tegen 3%% is thans in de ver ste verte niet mogelijk. Staffelleningen sluit men in tijden van lage rentestand om de lening een attractie te verlenen, want by stijgende rentestand zal de koers dezer stukken worden gesteund door de bepaling, dat de rente na ver loop van tyd stijgt. (De vorige artikelen in deze reeks verschenen resp. 18 en 19 januari, 11, 12 en 13 februari, 1. 9, 23„ 25 maart en 1 april). Amerika doen daarom veronderstellen, dat het Spaanse lidmaatschap van de NAVO binnen niet al te lange tüd een feit zal zün. Dat heeft men tenslotte, zü het niet in zoveel woorden. Franco voorgehouden, toen er nog gepraat moest worden over het bouwen van de Ameri kaanse bases op Spaans grondgebied. Portugal, met tal van verdragen aan Spanje verbonden, zal het voorstel zeker steunen en als de overige leden van de NAVO volgen, is inpassing van Spanje in de verdragsorganisatie niet ver meer. Het is de volgende stap op de lange weg. die Franco wil gaan om het land en het regieme een aansluiting te geven op Europa. 80.000 werklozen, die momenteel nog steun trekken, zyn meer dan de helft werk-onbekwamen en de anderen val len onder de categorie „moeiiyk te plaatsen personen". Krappe arbeidsmarkt Sommige werkgevers zyn helemaal niet enthousiast voor de plannen ter verlenging van de schoolplicht tot 16 of 18 jaren, daar de arbeidsmarkt hierdoor nog krapper gaat worden. Drie of vier jaar geleden was de werkloosheid in Bel gië een ernstig en zorgelyk regeringspro bleem. Thans is het tekort aan ge schoold personeel vraagstuk nummer één, net zoals in Nederland! In het „dode" Brugge zyn in het haven dok in de jongste maanden 4 èi 5 nieuwe fabrieken in bedrijf genomen, en wordt een nieuwe televisie- en' radiofabriek gebouwd. Maar door de sterk toegeno men activiteit zou* België, zoals Neder land, spoedig in een situatie van sle pende inflatie kunnen geraken, en zou een bestedingsbeperking onvermijdelyk worden. Thans is het nog niet zover, al is de stijgende levensduurte het rode sein. (Ingez. Med.-AdT.) won der stoffen Wilt U wel geloven dat wy zelf nauweiyks de razend snelle op mars van de vele „wonderstof- fen" kunnen by houden! De nieuwste is: Italiaanse tweed, met nylon versterkt - een samenstelling die byzonder mooi is en prachtige resultaten geeft. Nylon-tweed is verba zend kreukherstellend en blyft veel langer nieuw. Wy lieten deze stof verwerken tot een schitterende collectie autocoats en topcoats, heeriyk licht in het dragen en toch warm genoeg als april-doet- wat-hy-wil. Dessins en kleu ren? Laat U dat maar aan de Italianen over in één woord méésteriyk. Pryzen? Van 89.- tot 179.-. goed bij JONQENSKLEDINQ Grote Merkt 19, Den Haeg Breestraat (t. o. Stadhui»), Lelden Voor vijfde maal Goed Kamp A.N.W.B.-show in Den Hoog Op vrüdagmorgen 12 april zal de di recteur-generaal van de Volksgezond heid, prof. dr. P. Muntendam in de Houtrusthallen te Den Haag de vyfde ANWB-tentoonstelling „Goed Kamp" openen, die letterlük zyn tenten tot 15 april opgeslagen houdt Alles, wat be trekking heeft op kamperen, kan men hier bewonderen. Vooral Is het accent gelegd op „com fortabel kamperen", dat steeds meer ter rein wint. Ook de ANWB is niet blind voor dit feit. Door auto. scooter en mo tor kan de toerist zich vrij gemakkelijk bewegen Door caravan en tent wordt deze vryheid zelfs nog groter, maar dan zo mogelijk met behoud van een zeker comfort. Deze vorm van modern toeris me maakt echter voorlichting van deze zijde der verantwoordelyke organisaties noodzakelijk. Vandaar deze tentoonstel lingen „Goed Kamp", waarop de adspi- rant-trekker alles van zijn gading kan vinden. Ook aan de watersport is een grote plaats ingeruimd. Bij de centraal gelegen ANWB-stand kan men alle ge wenste inlichtingen verkrygen. Drie maal per dag zal een forum van de ANWB antwoord Reven op vragen het kamperen betreffende.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 17