XfjX[JI [JI L^JJJJXSA CU Parijs bereidt zich koortsachtig voor op bezoek Brits vorstenpaar Nederland - Duitsland Koningin Elizabeth slaapt in hemelbed in de gouden kamer WOENSDAG 3 APRIL 1957. (Ingez. Med.-Adv.) VttlDAG ZATERDAG ""W MAANDAG DINSDAG WOENSDAG DONDERDAG Modehuizen onder hoogspanning 55 een diner in het Louvre, een receptie in het Stadhuis en een samenkomst van de zevenduizend Britten, die in Parys wonen. Verblijven Koningin Elizabeth en Prins Philip zullen verblijven in het Elysée, het pa leis dat door Lodewijk de Vijftiende voor zijn maitresse Madame de Pompa dour werd gebouwd en dat thans de residentie is van de president van de „Koningin Elizabeth moest wat meer naar Parijs komen 1". Een begrijpelijke verzuchting van de Franse modekoningen. Er wordt ge schat, dat het officiële bezoek, dat het Britse vorstelijke paar van 8 tot 11 april aan de hoofdstad van Frankrijk, hen een half miljoen dollar in het laatje heeft gebracht. Reeds twee weken geleden begonnen diplomatenvrouwen en vrouwen uit de society met het bestellen van galajaponnen om op de receptie, lunches en diners, welke ter ere van de Britse vorstin worden gegeven, gepast te voorschijn te komen. Kosten nocli moeite worden gespaard „Het is net als in de goede oude tyd", merkte een medewerkster van het huis Castillo-Lanvin gelukkig op. Alleen deze firma schat reeds, dat zjj meer dan vyftlg toiletten heeft ver kocht als gevolg van het staatsie- bezoek. De gemiddelde prijs van een „Haute couture"-creatie komt op zo'n 7000 gulden.... De stroom van bestellingen heeft de erkende modehuizen in ware heksen ketels veranderd. Pierre Balmain, die zegt, dat hy aan „tenminste twintig nieuwe scheppingen" bezig is, heeft ijlings kantoren en andere mogelyke en onmogelijke vertrekken in zyn mode paleis herschapen in paskamers. Waar dige telgen uit adellijke geslachten en ambassadeursvrouwen huiveren achter schitterend witte gordynen, terwyl zy haastig in dure gewaden schieten. De modieuze competitie zal hevig zijn. Daar de meeste genodigden allen naar dezelfde ontvangsten gaan. zal geen vrouw, die zichzelf respecteert, haar toilet van tweeduizend gulden tweemaal willen dragen. Het huis Fath kreeg van een klant een opdracht voor zeven verschillende creaties.... Ook de mennen Wanneer de Engelse vorstin by avond langs de Seine zal worden geleid om Parijs by kunstlicht te aanschouwen, zal zy zich ook omringd zien van elegante gasten tot aan de voeten gehuld in tere kant en zijde. Niet alleen de vrouwen. Ook de mannen beyveren zich om goed voor de dag te komen. Castillo-Lanvin werkt aan minstens drie operacapes van zwarte wol. Afgezet met gladde felrode en witte satijn, verhullen deze schep pingen slank-afkledende rokkostuums, welke tot op halve hoogte in blauwe tint zyn gehouden. De meeste bestellin gen gaan uiteraard naar de tien voor-1 naamste modehuizen, die de meevaller uit de aard der zaak met beide handen I aangrypen. Sinds het einde van de eer ste wereldoorlog hebben zij steeds een harde dobber gehad in het vinden van klanten. Geen wonder, dat zy verzuch ten, dat het niet by een enkele keer moest biyven. Franse republiek. President Coty heeft zyn gasten de z.g. koninklyke apparte menten ter beschikking gesteld. Uit de suite van Prins Philip zullen alle moderne meubelen worden ver- wyderd. De kamers zullen weer ge heel in de stijl van de tijd van koning Lodewyk de Zestiende worden gedeco reerd. De Koningin is de gouden ka mer toegewezen, welke uitziet op het park en waarin een hemelbed staat, dat door Keizer Napoleon de Eerste werd gebruikt en onlangs nog door mevr. Tito, de echtgenote van de Joegoslavische president. Koningin Elizabeth en Prins Philip zullen in gezelschap van de minister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd in een Viscount van de British European Airways naar Orly buiten Parijs vliegen. Het zal het eerste be zoek van een regerende Brits soe verein zijn sedert dat van Koning George de Zesde en zijn echtgenote, negentien jaar geleden. Koningin Elizabeth, toen nog prinses, ivas 9 jaar geleden voor het laatst in Pa rijs. De verwachtingen voor het weerzien zijn - zeker van de zijde van Parijs - hoog gespannen Schaakkampioenschap Wordt Roessel de sensatie Gisteravond zyn de afgebroken par tyen uit de eerste drie ronden van het persoonlyk schaakkampioens:hap van Nederland uitgespeeld. Bijzonder zwaar was de taak van Orbaan. die op deze avond tegen maar liefst drie tegenstan ders moest aantreden, n.l. tegen Van Scheltinga, Van den Bosch en Donner. Orbaan heeft zich voortreffelyk ge weerd. Hij versloeg Van den Bosch en kwam tegen Van Scheltinga en Donner tot remise. Twee punten leverde deze avond hem dus op en daardoor deelt hy nu met Donner, Van den Berg en Span jaard de tweede plaats. Fraaier nog was de prestatie van de jeugdige Frits Roessel, de Nederlandse jeugdkampioen. Door zyn lang niet ge makkelijke eindspel in de partij tegen Kramer uit de eerste ronde voortreffe lyk te spelen, versloeg hij zyn rivaal. Hy schijnt de sensatie van het toernooi te worden, want met de 2% punt, die Roessel uit de eerste drie partijen ver gaard heeft, bezet de benjamin de eer ste plaats. De resultaten waren: OrbaanVan Scheltinga V2'. Cort- leverVan den Bosch Kramer Roessel 01; Van ScheltingaVan den Berg V2V2I Van den BoschOrbaan 01; OrbaanDonner V2 Na drie ronden luidt de stand: 1. Roessel 2l/2 pnt; 2. t.m. 5. Donner, Orbaan, Spanjaard. Van den Berg 2 pnt; 6. t.m, 8. Van Scheltinga, Bouw meester, Barendregt IV2 pnt; 9. en 10. Cortlever, Kramer 1 pnt; 11. en 12. Vis ser, Van den Bosch V2 pnt. Prins Bernliard opende vergadering Al is de doorvaart door het Suez- I kanaal weer mogelijk, dat betekent nog niet dat in het kanaal niets I meer aan de gebeurtenissen van het •-T .T -|| 1 |-j laatste half jaar herinnert. Dat blijkt i>l OVlb verzorgt il ederiandse llllll) uit deze foto van het eerste kon- j vooi, dat sinds november vorig jaar aan lager ontwikkelde gebieden \hJe\keZ?L7n?vt%17nbii Nog groter spanning Maar niet alleen achter de schermen van modehuizen werkt men onder hoog spanning. Mogelijk is de spanning by de mensen van het protocol nog groter. De Franse regering wil kosten noch moeite sparen om het staatsiebezoek tot een gedenkwaardige gebeurtenis te ma ken. In versneld tempo is men thans bezig aan de voorbereidingen. De laatste hand wordt gelegd aan de restauratie van het theater van Lodewijk de Vyf- tiende in het Paleis van Versailles, waar de gasten een opera-opvoering zullen bywonen. De restauratiewerkzaamheden, die vier jaar geleden reeds waren be gonnen, hebben ongeveer tien miljoen gulden gekost. De kleurigste gebeurtenis zal bestaan uit een optocht en vuur werk aan de oevers van de Seine tydens een avondrondvaart over de rivier. Mili taire uniformen, welke vier eeuwen Franse geschiedenis vertegenwoordigen, en koorknapen zullen het koninklyke paar een groet brengen tegen de ach tergrond van het verlichte Louvre en de Notre Dame. Verder staat er op het progxamma een luisterrijk banket in de spiegelzaal van het Paleis van Versailles, Ontvluchten lieten kleding terugbrengen VERDERE SPOREN ONTBREKEN (Van onze Haagse redactie) Van de twee gedetineerden, die zon dagavond zyn ontvlucht uit de strafge vangenis te Scheveningen ontbreekt tot dusver elk spoor. Wel hebben zij het stoute stukje uitgehaald om door een broer van een van hen hun gevangenis kleding te laten terug bezorgen. Deze broer vervoegde zich aan de poort van de gevangenis. Op grond van het ver schoningsrecht is hy niet verplicht de politie ook maar enige aanwijzing te geven omtrent de verblyfplaats van zyn broer. De twee gedetineerden waren beiden gestraft wegens inbraak. De straf tyd van de Hagenaar zou volgend jaar februari om zyn, de andere vluchteling uit Heer len, moest nog tot volgend jaar juni zitten. Zoals bekend is het vluchten uit een gevangenis op zichzelf niet strafbaar. Wel zou vluchtelingen diefstal van ge vangeniskleding ten laste kunnen wor den gelegd, maar déze kans hebben de beide in- en uitbrekers thans omzeild. Onderzeek naar ontsnappingen Van officiële zyde vernemen wy, dat de minister van Justitie een nauwkeurig onderzoek heeft gelast naar de oorzaak van de recente ontsnappingen uit ge vangenissen en Huizen van Bewaring. Zodra de resultaten van dat onderzoek bekend zyn, zal de minister beslissen of er al dan niet aanleiding bestaat de al gemene voorschriften betreffende het regime In de strafgestlchten te wijzigen. Projecten in Griekenland, Marokko,Soedan j^.. va(jer van ^et leven beroofd Op het moment, dat dit Leidsch Dagblad in Uw bus glijdt is de wedstrijd tussen Nederland en Duitsland waarschynlyk net begonnen. Het Duitse team werd eerst gistermiddag laat bekend gemaakt, zodat wy de opstellingen niet in onze edities van dinsdag konden meenemen. Zij luiden ais volgt: NEDERLAND: DE MUNCK (Fortuna '54) WIERSMA (PSV) KUYS (NACi NOTERMANS (Fortuna '54) v. d. HART (Fortuna '54) KLAASSENS (VVV) HOSSELAAR (Sparta) WILKES (VVV) APPEL (Fortuna *54) TIMMERMANS (ADO) Scheidsrechter R. J. LEAFE (Engeland) SIELD (Karlsruhe) A SCHMIDT (Borussia D.) ERHARDT (Fuerth) KRAUS (Kickers O.) WEWERS (Rotweiss) SCHROEDER (Werder) v. d. GIJP (Feyenoord) RHAN (Rotweiss» SZYMANIAK (Wupperthaier S.V.) K. SCHMIDT (F.C. Kalsersl.) JUSKOWIAK (Fortuna D.) TILKOWSKI (WestfaJia) DUITSLAND Prins Bernhard, algemeen voorzitter van de Nederlandse Organisatie voor Internationale Bijstand (Novib), heeft gistermiddag in het Amsterdamse I.C.C. een openbare bestuursvergadering geopend. De prins bracht hulde aan he/ voorlopig dagelijks bestuur, onder leiding van prof. dr. ir. E. de Vries, die in het afgelopen jaar veel moeilijk werk heeft verzet en ervoor heeft zorggedra gen, dat de boreling is uitgegroeid tot een waarlijk Nederlandse organisatie. Het verheugde de prins, dat reeds een aantal praktische plannen waren voorgelegd, die betrekking hebben op de eerstnodige activiteiten op gebied van voorlichting en propaganda, alsook ter bepaling van de te realiseren pro jecten van hulpverlening, waarover door prof. De Vries nadere bijzonderheden werden gegeven. Terrein afgetast Het eerste jaar is uiteraard voorna- melyk besteed aan het aftasten van het terrein. Het bestuur heeft zich van het begin op het standpunt gesteld, dat ons kleine landje zich niet moet richten op een universele hulp, maar op één of enkele concrete activiteiten, die deel uitmaken van een erkend urgentieprogramma in het betrokken land. Een project, dat zoveel spreekt tot het Nederlandse volk en dat niet wordt uitgevoerd in een land. waar grote mogendheden aan het werk zijn, zodat onze bijdrage geheel in de hoek wordt gedrukt. Het dient geen novum te zien of een uniek project. Maar aansluitend op deze algemene richt lijnen is de gedachte gerezen om het werk der organisatie te zien in de richting van „een proefpolder voor de Sunfed", een idee, dat veel weerklank heeft gevonden. Voorts worden landen gezocht, waar Nederlandse hulp gaarne wordt aan vaard en de Novib niet te ver van huis behoeft te gaan om onnodig geld uit te geven aan reiskosten. Over drie landen. Griekenland, Marokko en Soedan, waar voor de aandacht van de Novib was ge vraagd, gaf spreker enige bijzonder heden. In Griekenland een project in het dal van de Nestos. Een typisch streekproject. waai'by economische en sociale integratie van stad en platteland en de hulp aan boeren en stedelingen om zich te organiseren en met name het vakonderwys te verbeteren op de voor grond staan. In Marokko be tie ft het sociaal werk in Cassablanca en Fez, waar de maatschappelijke nood hoog gestegen, is. En in de Soedan een spe cifiek landeiyk project, in het hartje van het land, een gebied van 40.000 ha, waar de laatste vyftig jaar de irrigatie is verbeterd en waar dringend behoefte is aan economische en sociale vorming en organisatie der dorpsbewoners. Prof. de Vries verheelde zich niet, dat hierby nog heel veel komt kyken. Er zal aller eerst een nadere verkenning en bespre king met de autoriteiten in deze landen moeten plaats hebben. Prof. de Vries legde er tenslotte de nadruk op. dat niet al het beschikbare geld aan één of twee grote projecten zal worden besteed, een zeker percentage blyft gereserveerd. In de statuten ligt namelijk ook de mo- gelykheid om bestaand werk te bevor deren. De vice-voorzitter, de heer H. Oos terhuls, wydde in zyn rede speciale aandacht aan de opbouw van een lan delijke organisatie. In de week van 21 tot 27 oktober (de week der Verenigde Naties) zal een nationale geldinza meling worden gehouden. In vlaag van waanzin Gisternacht heeft een 54-jarige Ven- loënaar zijn 85-jarige vader van het leven beroofd. De dader is weduwnaar en woont met drie ongetrouwde kin deren en zyn vader in een woning aan de Kleine Helde te Venlo. De ver standhouding met de vader was goed, maar gisteren was de zoon ongewoon onrustig en nerveus, en sprak hy wartaal. Een ontboden geneesheer adviseerde opneming in het zieken huis, zo de toestand mocht verergeren. Niets wees er gisteravond echter op, dat zijn optreden gevaarlyk zou kunnen worden, maar in de nacht heeft hy plotseling een aanval van krankzinnig heid gekregen, sloeg zyn vader enige malen met het hoofd tegen de beton nen vloer. De oude man is hierna over leden. De zestien jarige dochter des huizes heeft eerst geprobeerd haar grootvader te bevrijden. Daarna heeft zy de politie opgebeld. Deze heeft de dader meege nomen naar het bureau, maar kon hem wegens zyn geestestoestand niet verho ren. Vandaag is hy op advies van de geneesheer overgebracht naar het Sint- Servatius-gesticht te Venray. Drie mannen aan dood ontsnapt Avenger van Valkenburg moest noodlanding maken in tulpenveld langs Ka ti vijkse weg (Van onze redactie) Eden morgen naar Boston Morgen zal de Britse oud-premier Sir Anthony Eden per vliegtuig uit Nieuw- Zeeland naar Amerika vertrekken. Eden heeft weer een kleine instorting gehad en moest zo spoedig mogeiyk voor on derzoek naar Boston. Edens arts heeft verkaard, dat de gezondheid van zyn patient in Nieuw-Zeeland niet voldoende vooruit is gegaan om daar tot het einde van zyn vakantie te kunnen biyven. j de 48-jarige B. v. d. Kamp, dat zij on- De buikontsteking waaraan hy by aan- I middeiyk moesten wegrennen. De twee komst leed, is geheel verdwenen. Nu zyn I gaven hieraan direct gevolg. Overdevest er echter tekenen die er op wyzen, dat zelf werd door een tip van de vleugel lever en gal niet ln orde zyn. I op een haar na geraakt. Bjj de noodlanding, welke gistermiddag een Avenger van de vliegbasis Val kenburg op een langs de Katwykseweg gelegen bollenveld moest maken, zyn drie mannen aan de dood ontsnapt. Het toestel, dat met twee andere vliegtuigen van hetzelfde tyye sinds twee uur bezig was met oefenen in landen en stygen, zette omstreeks kwart over drie koers naar het vliegkamp. Boven de terreinen van de kwekery van de heer Overdevest gekomen, trad plotseling een motorstoring op. De machine begon snel hoogte te verliezen. Toen de motor geheel kwam stil te staan trok de piloot het reeds naar bui ten geklapte landingsgestel in, teneinde op het oneffen terrein een buiklanding te maken. Op het met tulpen beplante veld waren drie mannen bezig met schoffelen. De voorman, de 23-jarige C. H. Overdevest, die het toestel recht op zich aan zag komen, slaakte een kreet en beduidde de twee andex-e ar beiders. de 37-jarige J. de Vreugd en Het mag een wonder heten dat hy niet door de machine werd verpletterd. De Avenger ploegde zich door het tul penveld en werd zwaar beschadigd; het motorblok werd afgerukt. Gelukkig is hettoestel niet in brand gevlogen. Daar door kon de bestuurder de machine on- gedeei-d verlaten. Het eerste wat hy deed was de weer teruggekeerde arbeiders te felicitei-eh Onmiddeliyk waren de brandweer en een reddingsploeg van het vliegveld ter plaatse. Over de oorzaak van de opgetreden motorstoring staat nog niets met zeker heid vast. Competitie begint op 12 mei SAMENSTELLING DER EERSTE KLASSEN. De cricket-competitie zal dit seizoen zondag 12 mei beginnen. Aangezien op dat moment voor een aantal clubs de voetbalcompetitie nog niet is afgelopen, zal dan slechts een bescheiden program ma kunnen worden verwerkt. Voor het Nederlandse elftal zyn voor het a.s. seizoen reeds de volgende wed- stryden vastgesteld: Donderdag 27 juni: Nederlands elftal Westindisch testteam (Rood en Wit, Haarlem). Zaterdag 27 en zondag 28 juli: Neder land— Incogniti CC (HCC, Den Haag). Verder zal het Nederlandse cricket team waarschynlijk zondag 1 september tegen België spelen. Zoals reeds eerder werd gemeld is VOC (Rotterdam) van de eerste klasse B gepromoveerd naar de eerste klasse A. Quick (Nymegen) en Quick (Den Haag) zyn gedegradeerd van IA naar 1B. De competitie-indeling voor de eerste klasse luidt thans: Eerste klasse A: ACC (Amstex-dam)Haarlem (Haar lem, HBS. HCC 1, HCC 2 (allen Den Haag), Hermes DVS (Schiedam), Rood en Wit (Haarlem), VRA (Amsterdam) en VOC (Rotterdam). Eerste klasse B: Excelsior (Schiedam), Kampong (Utr.), PW (Enschede), Quick (Den Haag), Quick (Nymegen), Sparta (Rotterdam), VW en ACC 2 (beide Amsterdam). De jaarlykse algemene vergaderixxg van de Nederlandse Cricketbond zal zaterdag 27 april te Amsterdam in de Boort van Cleve" worden gehouden. Wandelprogramma Het wandelprograxxima van de Kring Leiden en Omstreken van de Ned. Bond voor Lichamelyke Opvoeding luidt voor het seizoen 1957 als volgt: 6 april: W.I.K. Leiden. Momenteel hebben zich reeds meer dan 500 wandelaars aangemeld. Men kan nog inschryven by de start „Oud-Hortus- zicht" en wel op zaterdag van 1415 uur en zondag van 10-12 uur. R.-K. deelnemers kunnen na 12 uur starten. Afstanden 10—15 en 25 km. 27 april: Rouwkooptocht, Voorschoten. 30 april: Kon. Julianamars, Leiden. 11 mei: Amicitia, Katwyk, ten bate van actie „Goed Zo". Afstanden 10—15 en 25 km. Start: Rotterdams Zeehospitixxm, Katwyk Zee. Inschryfadressen: A. F. Erkelens, Ka- naaldyk 4, Katwyk Zee; C. Oudshoorn, Smitstraat 13, Rynsburg; C. Verstraaten, Langestraat 63, Leiden; I. v. d. Mark, Tulpstraat 12, Katwyk Zee. 18 mei: De Zwervers, Voorschoten. Derde Duyvenvoordetocht. Start: res taurant „Het Wapen van Voorschoten", Voorstraat. 1015 en 25 km. 22 mei: D.S.B. Avondwandeling, Leiden 25 mei: W.O.W., Oude-Wetering. 3 t/m. 8 juni: Avondvierdaagse te Katwyk, Noordwyk en Leiden. 15/16 juni: Rode Kruis, Leiden. 26 juni: C.J.M.V., Leiden. 29/30 juni: De Stalen Band. Lelden. 6 juli: Northgotocht, Noordwyk. 20 juli: T.OP., Bodegraven. 10 aug.: Amicitia, Katwyk. 17 aug.: Donklaan, Voorschoten. 21 aug.: De Stalen Band, Leiden - Avondwandeling. 24/25 aug.: Zwieten, Zoeterwoude. 28 aug.: Rode Kruis, Katwyk, Avond wandeling. 7 sept.: Leidse Houtschool, Leiden. 14 sept.: C.J.M.V., Katwyk. 21/22 sept.: De Stalen Band, Leiden. 3 okt.: 3-Oktobertocht, Leiden. 16 Nov.: St.-Nicolaastocht, Leiden. SCHAKEN BotwinnikSmyslov De twaalfde party van de tweekamp om het wereldkampioenschap tussen Botwinnik en Smyslov. waarin Smvslov de witte stukken had. is na de 43ste zet van wit afgebroken. Hedenmorgen, bij de hervatting, deel de Botwinnik mede. dat hy de partij zonder verder te spelen gewonnen gaf. Smyslov leidt thans met zeven tegen vyf punten. Verhoeven uitgenodigd voor centrale training amateurs De kandidaten voor het Nederlands amateur voetbalelftal zullen met het oog op de komende interlandwedstrijden, welke in mei tegen Noord-Ierland en Frankryk worden gespeeld, op 5 avondey. voor een centrale training byeenkomen. Deze trainingsavonden worden op don derdag 4 april en vervolgens op de woensdagen 10, 17, 24 april en 1 mei on der leiding van bondsoefenmeester K. Kaufman gehouden op het veld van Vriendenschaar te Culemborg. De volgende 14 spelers zyn voor de training uitgenodigd: Wetzels (Maurits), Mouw (Rapiditas), Claus (Helmondia», Van Bruggen (DFC), Blom (WW), Van Ham (Zeeburgia), Paule (WVC), Ten Braak (HRC)Bult (DCG), De Kreek (Feyenoord). Ver hoeven (Lugdunum), Van Gaans <MOC>, Fabels (Be Quick Gron.) en Kerhofs (Maurits) KNVB minder soepel bij vragen om andere arbiter De K.N.V.B. zal in de toekomst „min der soepel" zyn, wanneer een vereniging het verzoek doet voor een van haar wed- stryden een andere scheidsrechter aan te wyzen. Dit naar aanleiding van de kwestie, welke ls gerezen nadat Willem II voor de wedstrijd tegen VW, waarvoor de heer Leo Hom als scheidsrechter was aangewezen, om een andere arbiter had gevraagd. Dit verzoek was destyds inge willigd, met het gevolg, dat een reeks misverstanden ontstond, die de ver standhouding tussen verenigingen en scheidsrechterskorps zou kunnen scha den. In een lichtwedstryd, gespeeld in het Goffert Stadion te Nijmegen, heeft het voorlopige Nederlandse militaire elftal een 41 zege behaald op een Nederlandse jeugdploeg. By de rust leidden de militairen met 10. Bescherming voor voetgangers Nog wat luttele weken en op, of kort na, 1 mei a.s. zal de nieuwe regeling van de voetgangersoversteekplaatsen met de zebrapaden en de daarby behorende verkeerspalen in werking treden, aldus een mededeling van minister Algera. Daarmee krygt het verkeer een nieuwe verschyning te zien in de vorm van verkeerspalen met oranjebollen. Rech- IN M El a.s. NIEUWE VERSCH'JIMINIG IM HET VERKEER DEVERKEERSPAAL VOOR DE AAN DUIDING VAN EEN OVERSTEEKPLAATS VOOR VOETGANGERSfrpfl Aan het kampioenschap van Neder land ereklasse 47/2, dat van 16 tot en met 19 mei a.s. in de ,Pi-iese Club" te Leeuwarden wordt gehouden, zullen de volgende biljarters deelnemenP. van de Pol, H. Metz, L. A. van Nynatten, A. W. C. Jacobs, C. de Ruyter, H. de Kleine jr, H. Scholte en M. J. wynen. ten en plichten komen er met de nieuwe regeling in mei in werking. Binnen een afstand van 50 meter van een voetgangersoversteekplaats, zebra's, zyn de voetgangers verplicht van deze oversteekplaats gebruik te maken. De wet is ruim van opvatting, want onder voetgangers verstaat men ook hen die te voet een rywiel aan de hand mee voeren. terwyi ook kinderwagens en in- validenwagens geiyke rechten hebben als de voetgangers. De voetgangersover steekplaatsen zullen worden aangeduid door een zwart-wltte paal met een oranje bol met een knipperlicht. Het verkeer heeft de PLICHT om de overstekende voetgangers gelegenheid te geven over te steken. Ook moet het ver keer een voetgangersoversteekplaats met matige snelheid naderen en zo nodig stoppen.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7