Londense specialist keert zicli tegen dr. Adams (Eastbourne) Drie jaar tegen hoofdverdachte in Haagse flessentrekkerijzaak Minister van Oorlog en Marine dreigt de AVNRO met sancties Soekarno wordt steeds meer in een minderheidspositie gedreven Met een enkel woord Agenda DONDERDAG 28 MAART 1957 Men heeft de bedoeling gehad mevr. Morrell te doden", zegt dr. Douthwaite De verdediger van dokter Adams, die beschuldigd wordt van moord op de rijke weduwe mevr. Morrell, heeft gisteren een serie vragen gesteld aan de collega van dokter Adams en de Londense specialist Douthwaite. Eerstgenoemde, dokter Harris, verklaarde dat hy mevr. Morrell behandeld had tijdens de vakantie van dokter Adams in Schotland. Hij zei dat mevrouw Morrell toen een fase doormaakte, waarin haar toestand steeds verergerde. Htf had dezelfde behandeling Inspuitingen met verdovende middelen toege past als dokter Adams gaf en in feite sterkere injecties gegeven. In het geval dat men Iemand slechts een paar dagen behandelt, wijzigt men de behande ling niet die is voorgeschreven, aldus H arris. Patiënte al lange tijd aan verdoving verslaafd Op de vraag van de verdediger wat hij zou doen in geval deze behandeling de dood van de patiënt zou kunnen verhaasten, antwoordde Harris: „Naar mijn mening zou het volkomen verkeerd van mij geweest zijn als ik deze patiën te een paar dagen geen morfine en heroine had gegeven. Stopzetting van de inspuitingen hadden haar wel eens ernstig ziek kunnen maken". De specialist Douthwaite zei. dat het toedienen van injecties met morfine en heroine, direct nadat iemand een be roerte. veroorzaakt'door trombose in de hersenen, heeft gehad (aan deze ziekte leed mevr. Morrell) medisch onverant woord is. Douthwaite verklaarde dat een oude vrouw, na in een dergelijk geval ingespoten te zijn met morfine en heroine, zich niet lekker gaat voelen. Af en toe verdwijnt dit gevoel echter om plaats te maken voor een gevoel van welzijn. De inspuitingen maken haar verslaafd aan morfine en heroine en belemmeren haar in hoge mate weer normaal te leven. Volgens Douthwaite was mevr. Dorrell al 17 maanden voor haar dood verslaafd, aan deze verdoven de middelen. Op de vraag van de openbare aankla ger naar het mogelijke gevolg van in spuitingen met paraldehyde, na toedie ning van morfine en heroine in flinke hoeveelheid, antwoordde hij dat derge lijke inspuitingen waarschijnlijk de dood tengevolge zullen hebben (mevr. Mor rell zou enige uren voor haar dood inspuitingen met paraldehyde hebben gekregen), Douthwaite merkte voorts op dat een slecht humeur het gevolg Is van een maandenlang toedienen van eenzelfde hoeveelheid verdovende middelen. Hier na vroeg de openbare aanklager: „Welke conclusie trekt U uit het feit dat de patiënte de hoeveelheid verdovende middelen, die in de aantekeningen van de verpleegster is vermeld, de laatste paar dagen voor haar dood heeft gekre gen?" Douthwaite antwoordde: „De enige conclusie die ik kan trekken, is dat men de bedoeling heeft gehad mevr. Morrell te doden". (Ingez. Med.-Adv.) Dertig doden bij explosie in Mexico Ten gevolge van een ontploffing van verscheidene tonnen dynamiet in een vuurwerkfabriek op vijf km afstand van de Mexicaanse hoofdstad hebben woensdag zes en twintig personen het leven verloren, twintig worden vermist en 122 zijn gewond, van wie zes ster venden. Twintig van de ernstig gewon den zijn kinderen. 32 zijn vrouwen. Drie blokken arbeiderswoningen zyn ver nield. Er deden zich met een tussentijd van een kwartier twee ontploffingen voor, die een krater van 27 meter mid dellijn en drie meter diepte sloegen. In de nabijliggende buitenwijken van Mexico en op het vliegveld op twee km afstand werden ruiten vernield. Vier brandweerlieden, die terstond na de eerste explosie op het terrein waren verschenen, lieten het leven bij de vol gende ontploffing. Uitkeringen aan Nazi-slachtoffers GEEN INKOMSTENBELASTING De Duitse Bondsrepubliek keert op grond van het „Bundesentschaedigungs- gesetz" aan bepaalde categorieën slacht offers van het Nazi-bewind schadever goedingen uit. In verband met de omstandigheid, dat de bedoelde vergoedingen in be langrijke mate het karakter van smartegeld dragen, heeft de minister van Financien echter goedgekeurd, dat alle uitkeringen-ineens van in komstenbelasting zijn vrijgesteld. Voorts heeft de minister goedgekeurd, dat in afwachting van de totstandko ming van een verdrag ter voorkoming van dubbele belasting met de Duitse Bondsrepubliek aan de genieters van pe riodieke uitkeringen een vermindering van belasting wordt verleend. Het bedrag van deze vermindering verhoudt zich tot de totaal verschuldigde inkomsten belasting als het bedrag van periodie ke uitkering tot het totale inkomen. Reeds onherroepelijk vaststaande aanslagen in de inkomstenbelasting, mede betrekking hebbende op uitkerin gen ingevolge het „Bundesentschaedi- gungsgesetz" zullen door de inspecteurs op verzoek van de belanghebbenden worden herzien. Twee Amerikanen in Perzië door bandieten vermoord De Perzische minister van Buiten landse Zaken heeft woensdag de Ame rikaanse ambassadeur in Teheran na mens zijn regering verontschuldigingen aangeboden voor de moord op twee Amerikanen gepleegd door bandieten uit Beloetsjistan in het grensgebied tussen Pakistan en Perzië. Uit betrouwbare bron wordt verno men. dat de politie op 25 maart in de bergen van het gebied van Zahedan de onthoofde lijken van twee Amerikanen en vijf Perzen heeft gevonden. De vrouw van een der Amerikanen, die deel uit maakte van de groep, is naar men aan neemt door de bandieten ontvoerd. Militaire- en politie-eenheden, ge steund door de luchtmacht, zullen de bandieten trachten op to sporen. Vervolg van pag. I Luchtvaartoverleg in Washington Nederland eet tiever niets dan stukjes genadebrood Officieel is intussen niets feitelijks bekend omtrent de luchtvaartonderhan delingen in Washington, maar uit di verse losse gegevens kan een vrij duidljjk beeld worden geconstrueerd omtrent de huidige stand van zaken. Beide partijen hebben thans concrete voorstellen gedaan, maar deze zijn niet identiek. Waar gaat het om? Nederland wenst drie dingen: 1. Landingsrechten in Los Angeles; 2. landingsrechten in Houston; 3. een lijn New-YorkCurasao. Voor de buiten wacht wenst de Nederlandse delegatie niet een rangorde voor deze verlanglijst aan te geven, doch binnenskamers moet men tegenover de Amerikaanse delegatie nu wel openhartig zijn geworden. En de buitenstaander kan wel gissen, dat Los Angeles op de Nederlandse verlanglijst bovenaan moet staan. Langs de gehele westkust zijn de Ver enigde Staten immers sterk in opkomst en het is uitermate belangrijk voor de K.L.M. daarheen een lijn te openen. De landingsrechten in Houston (Texas) zijn in vergelijking daarmede wat minder be langrijk en een lijn New-YorkCurasao, hoe aardig ook, is moeilijk rendabel te maken. Dat Nederland niet honderd procent zal krijgen van zijn verlanglijst, zal nie mand verbazen. De conclusie schijnt echter gewettigd, dat de Amerikanen tot dusverre vooral niet bereid zijn toe te geven inzake het eerste punt van de ver langlijst van Nederland, te weten de landingsrechten in Los Angeles. Op die rechten moet zich de onderhandelings- strijd wel concentreren. Voor vandaag is geen nieuwe vergade ring belegd. De partijen zijn thans defi nitief genoeg geweest. Over en weer moet men nu overwegen hoe ver men gaan wil bij het verlenen van concessies en het accepteren van een compromis. Dat Nederland wel iets van zijn ver langlijst zal kunnen krijgen, lijkt waar schijnlijk, doch het feit dat mislukking j van het overleg niet uitgesloten moet worden geacht, kan aantonen, dat Ne derland misschien liever niets eet dan te schamele stukjes genadebrood. Officier van Justitie eist: Verdediger acht de feiten niet beuezen (Van onze Haagse redactie) De officier van Justitie bij de Haagse Rechtbank heeft gistermiddag na een urenlange rechtzitting een gevangenisstraf van 3 jaar met aftrek geëist tegen de hoofdverdachte in de geruchtmakende flessentrekkerij-affaire te Den Haag. Over de behandeling van de zaken tegen de drie mede-verdachten hebben wij gisteren bericht. In tegenstelling tot deze drie leden van de oplichterskongsi, die zich, zoals bekend, jarenlang heeft beziggehouden met het plegen van omvangrijke flessentrekkerijen, waarmee vele tienduizenden guldens gemoeid zijn geweest, bleef de hoofdverdachte in deze affaire alle punten van de ten lastelegging hardnekkig ontkennen. Zij n drie medeplichtigen bekenden wel en legden gistermiddag zeer bezwarende verklaringen af tegen hem. Lerarensalaris onder loep De regering is bereid een onderzoek in te stellen naar de verhouding tus sen de salarissen van Ieraren bjj het VHMO en met deze geljjk te stellen overheidsdienaren, zoals ingenieurs, wetenschappelijke ambtenaren en aca demisch gevormde bestuursambtena ren. Dit blijkt uit de memorie van ant woord aan de Eerste Kamer van de mi nister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen. Over deze kwestie wordt nu interdepartementaal overleg gepleegd. Overigens houdt dit niet in, zo zegt de minister verder, dat de opbouw van de salarissen voor de genoemde groepen identiek zou moeten zijn. In de eerste plaats namelijk zijn de werkzaamheden op vele punten niet vergelijkbaar en bovendien moet een redelüke verhouding blijven bestaan met de bezoldiging van leerkrachten in andere onderwijssectoren. Links en rechts goederen kopen zonder te betalen De ex-leider van de kongsi, een 32- jarige vertegenwoordiger, gaf toe dat hij in de loop van de jaren 1954—1956 niet minder dan drie verschillende „handels ondernemingen'" heeft gedreven. In alle drie de gevallen had hij links en rechts voor enorme bedragen aan handelswaar ..gekocht", zonder ooit een cent te be talen, waarna hij de zaak, met deze onbetaalde goederen, voor flinke bedra gen van de hand deed aan zijn hand langers, die echter evenmin een cent bezaten. In naam ontstond dan dus een schuld van de nieuwe eigenaar aan de verdachte. In wezen pleegden de ver dachten dus tezamen flessentrekkerij, doch de vertegenwoordiger meende, door op deze bedriegelijke wijze te werk te gaan. zich zelf en zijn medeplichti gen te kunnen onttrekken aan de straf rechtelijke gevolgen van hun daden. Hij hoopte dat de zaak met het onvermij delijk volgende faillissement van de medeplichtigen „af" zou zijn. De officier van Justitie achtte echter de flessentrekkerij en het opmaken van valse verkoop documentair bewezen. Immers, de verkoop van de „handels ondernemingen" door de vertegenwoor diger aan zijn medeplichtigen betrof steeds een schijnverkoop. Zoals de mede-verdachten gistermid dag getuigden viel er in het geheel niets te verkopen: de firma's bezaten niets behalve dan de niet-betaalde goederenvoorraad en andere schulden. De vertegenwoordiger zei ter zitting evenwel dat de enorme koopsommen hem betaald moesten worden voor... goodwill. Verdachtes verdediger, mr. D. Huis man, zei dat de verdachte t.a.v. het. „in vereniging plegen van flessentrekkerij'' van rechtsvervolging dient te worden I ontslagen, omdat in de wet een derge lijk misdrijf niet voorkomt. De officier bedoelde kennelijk „medeplegen" van flessentrekkerij, aldus pleiter. Mr. Huis- man achtte ook het gebruiken van valse I kwitanties niet voldoende bewezen, om- 1 dat de getuigenverklaringen te dien aanzien onbetrouwbaar zouden zijn. Het opmaken van een valse verkoopovereen komst is ai evenmin strafbaar, aldus pleiter, omdat uit het gebruik geen nadeel kon ontstaan. Immers, de verdachte noch de nieuwe eigenaar van de firma had ooit kun nen betalen en de zaak kon dus nooit erger worden dan zij al was. Van heling kan tenslotte ook geen sprake zijn. zo meende mr. Huisman, omdat dit punt van de tenlastelegging strij dig it met het tenlastegelegde t.a.v. de valse overeenkomst. Als de over eenkomst vals is geweest, heeft de verdachte de flessentrekkerij immers zelf bedreven, en kan hij dus nooit heling hebben gepleegd. De rechtbank zal op 9 april uitspraak doen. Wie vervangt Amerika's president bij ziekte „Er wordt thans een onderzoek inge steld naar hetgeen volgens de grond wet van de Verenigde Staten moet ge schieden, wanneer de president door ziekte tijdelijk niet in staat is zijn ambt te vervullen. De resultaten hiervan zullen binnenkort ter kennis van het Congres worden gebracht dat dan even tueel zelf denkbeelden aan de hand kan doen" aldus heeft president Eisen hower gisteren op zijn persconferentie verklaard. In antwoord op een vraag verklaarde Eisenhower dat in de Amerikaanse grondwet niet is vastgelegd dat de vice-president tijdelijk als president optreedt, wanneer het staatshoofd zijn functie niet kan uitoefenen. „Al deze zaken zijn door vaagheid omgeven en het is noodzakelijk, dat zij duidelijk worden gesteld", aldus de president. Bovengenoemd vraagstuk is aan de orde, sinds Eisenhower verleden jaar door een hartaanval werd getroffen. Congrescommissies hebben sindsdien de mogelijkheid van grondwetswijziging be studeerd. Het onderzoek, waarover de president sprak, wordt verricht onder leiding van procureur-generaal Herbert Brownell. (Ingez. Med.-Adv.) een tceldaad voor de heel! (Ingez. Med.-Adv.) Bezwaren tegen artikelen in maandblad (Speciale berichtgeving) De minister van Oorlog en Marine heeft de Algemene Vereniging van Nederlandse reserve-officieren gedreigd met sancties, wanneer het leveren van kritiek op zijn beleid in het maandblad van deze vereniging niet wordt gestaakt. Dit is een aanval op de persvrijheid, die grondwettelijk niet is te verde digen, aldus de heer F. J. ter Woort in zijn inleiding voor de afdeling Twenthe van de AVNRO tijdens de algemene jaarvergadering van deze afdeling in het Amstelhotel in Hengelo. De heer Ter Woort, die dezer dagen gelegenheden alleen „hoera" mag roe- Haarcrêm e Grote pot 1.65 - tube 1.20 ontslag heeft genomen als hoofdredac teur van het maandblad „De Reserve officier", het orgaan van de AVNRO. sprak op uitnodiging van het afdelings bestuur over de vraag, wat is onze ver- j eniging en de drieërlei opvattingen die hierover bestaan. Deze drie opvattingen waren volgens I spreker: een vereniging die bij bepaalde Onderhoud met Sjahrir Hatta wacht rustig zijn ogenblik af; sterk genoeg om voorwaarden te stellen Onze reisredacteur meldt uit Djakarta: Ondanks zijn persoonlijke populariteit wordt Soekarno door zijn vasthou den aan de conceptie in een steeds gevaarlijker minderheidspositie gedreven, gevaarlijk omdat een verbond van nationalisten en communisten feitelijk niet bijster solide is. In een gesprek met de leider van de P.S.I., Soetan Sjahrir, zei deze mij: „Als de president toegeeft zal Hatta in ieder komend kabinet een prominente rol moeten vervullen. Geeft Soekarno niet toe dan riskeert hij een krachtmeting waarin de communistische bondgenoten verslagen zullen worden omdat het leger geen P.K.I.- of Sobsi-acties zal tolereren. Op zijn best kan hij uitstel van executie verkrijgen door kabinetsconstructies van tijde lijke aard. „Ik begrijp niet waarom de presi dent zijn eigen positie in gevaar blijft brengen. Hatta zelf blijft aandringen op een presidentieel kabinet. WU hebben gegronde reden tot de veronderstelling, dat Hatta in dat geval bereid is tot een adviseursrol, maar ook niet meer. Soe karno zou dat intussen de medewerking van de islamitische partijen, het leger en de buitengewesten garanderen. Blijkbaar wil Hatta, die wegens diep gaande principiële verschillen ongeneigd is tot herstel van de twee-eenheid, Soe karno voor zijn volle nationale en per soonlijke verantwoordelijkheden stellen. Hatta is teveel patriot en staatsman om een nationale crisis te riskeren door de presidentiële positie te schok ken. maar hy voelt zich thans duide lijk sterk genoeg om z(jn voorwaarden te stellen en rustig zyn moment af te wachten. Soekarno, die de voorkeur geeft aan het aangeven der grote Hj- nen, is weinig geneigd tot de concrete verantwoordelijkheden van een presi dentieel kabinet. Dat hij in de snel verergerende nationale crisis de door sterke groepen gerugsteunde en intelll- schijnlQk. gente taktiek van Hatta zal kunnen blijven negeren, lijkt intussen onwaar schijnlijk. Word! dr. Hardi premier De leider van de islamitische party Nahdatoel Oelama, Achsien, heeft van daag de voorspelling geuit, dat kabi netsformateur Soewirjo er niet in zal slagen een kabinet te vormen zonder de Masjoemi en de communisten. Soewirjo zou thans vijf zetels hebben gereserveerd voor zyn eigen nationalis tische party, de P.N.I., en wel dr. Hardi. de leider van de nationalistische fractie in het Parlement als premier; minister van defensie en burgemeester van Djakarta.Soediro; minister van Voorlichting mevrouw Poedjobontoro, voorzitster van de sectie Buitenlandse Zaken van het Parlement; Buiten landse Zaken Moekarto, de Indonesi sche ambassadeur in de V. S.. en Justitie het Parlementslid Soebagio Reksodipoero. De raad van beroep voor de directe belastingen te Groningen heef"t besfliet. dat ac R.K. Vrouwengemeenschap te Ter Apel geen vermakeiykhedenbelasting verschud - dlgd is voor een door haar in april 1955 uitgevoerd passiespel. Dr. L. L. Beukenkamp is benoemd tot hoofd van de te Washington gevestigde verbindiingsmlssie van het intergouverne- nvenitele comiité voor Europese migratie (I.C.E.M.) De voorzitter van het Centraal Stem bureau heeft in die vacature ontstaan door het overlijden van de heer J. Brandenburg (C.P.N.) te Amsterdam, benoemd ver klaard tot lid van de Eerste Kamer Mevr. H. J. van Ommeren-Averink te Amster dam. Mr. M. D. Proper te Haarlem had ver klaard niet voor een benoeming in aan merking te willen komen. BUITENLAND De nieuw-benoemde bisschop van Os- nabrüok dr. Franziskus Demann. is woensdagochtend tijdens de installatie- plechtigheden in de Dom van Osnabrüok plotseling onwel geworden en korte tijd later overleden. Hij was 56 jaar. De bis schop leed reeds lang aan een hartkwaal. Zijn bisschopswijding zou aanvankelijk reeds vorig jaar, op 14 september, plaats gehad hebben, doch zij werd, in verband met zijn gezondheidstoestand, verscheidene malen uitgesteld. Een aantal voormalige Franse verzets lieden uit de bezettingstijd, ondier wie ge neraal Bethouard en oud-premier Pleven, heeft zich woensdag uitgesproken tegen I Onder de schatten van ex-Koning Faroek van Egypte, die binnenkort zullen worden geveild, bevinden zioh de kroon van ex-Koningin Farida en die van prin- BIXNEXLAND se£ TsjevBtoor. Verder zuiden postzegels. iJ-JM— de vroegere Ko- munten en medailles van de vroegere nlng ten verkoop worden aangeboden. Ongeveer 170.000 Franse studenten in Parijs en andere universiteitssteden zyn woensdag In staking gegaan om hun eisen tot hogere toelagen kracht bij te zetten. Ook staken professoren en lectoren van de faculteiten der letteren en wijsbegeerte, omdat zij verstoken zyn gebleven van de salarisverhoging, die is toegekend aan hun collega's, die zich bezig houden met speur werk op het gebied van de natuurkunde. -- De Poolse regering heeft besloten die omvang van de strijdkrachten met nog eens 44.500 man te verminderen, zo meldt het officiële Poolse persbureau. Het be sluit is ingegeven ..door de wens bij te dra gen aan oplossing van de ontwapenings kwestie en de Poolse eoonomle te ontlas ten", aldus dit berioht, De Franse generaal De Jiussieu -Porut- carral 16 ter beschikking van heit Geallieer de hoofdkwartier gesteld om op te tre den als assistent van generaal Speldel. Generaal De Jussieu-Pontcarrad werd ty- dens de tweede wereldoorlog wegens ver de aanvallen op de Duitse generaal Spei- del, die volgende maand bevelhebber wordt van de NAVO-strijdkrachten In de centrale sector van Europa. Zij protesteerden tegen een campagne, die ten doel heeft generaal Speidel als oorlogsmisdadiger te brand merken. zetpaotlvltelt naar Duitsland gedeporteerd, In dl* tijd bekleedde generaal Speidel een hoge post bij het Duitse leger ln Frankrijk De nationalistisch-Chinese lucht macht heeft in de nacht van dinsdag op woensdag ruim 5.000.000 pamfletten boven het Chinese vasteland uitgeworpen, waarin de Chinezen ertoe wonden aangespoord hun communistische regering omver te werpen. De Indiase OongreepartiJde partij vam premier Nehnoe. aal ln het nieuwe parle ment een grotere meerderheid bezitten dan ln het huidige. Volgens de nog niet volledige uitslagen heeft de Congrespart-ij 365 zetels behaald. In het huidige parlement bezit zij 362 van de 500 zetels. De uitslag van zes ze tels van het nieuwe parlement is nog niet bekend. Volgens het Oostenrijkse r.-k. pere bureau is de Hongaarse bisschop Josef Pe- tery op last van d'e communistische auto riteiten geïnterneerdVoorts werden Mgr. Endredv. abt van de Oistercienser abdy te Zlrc, en Mgr. Zaika-r, een voormalig secre taris van kardinaal Mindszenty. gearres teerd. Vertegenwoordigers van de Duitse. Bel gische, Franse, Nederlandse, Italiaanse en Zwitserse spoorwegen zijn te Milaan by- eengekomen, om de laatste hand te leggen aan de dienstregeling van de nieuwe Euro pese expre-sitrelnen, die met ingang van 2 juni as. zul Jen gaan rijden. De minister van BuditearQamdse Zaken van die Duitse Bondsrepubliek.dr. Van Brentano, ls woensdag per vliegtuig te Nieuw Delhi aangekomen voor besprekin gen met de Indiase minister-president, Nehnoe. Het nieuwsbureau der Sovjet-Unie, Tass. maakte gisteren bekend, dat ln Si berië. bij de rivier de Ob, ten noorden van Tomsk, ijzerertsreserves zyn ontdekt, die de grootste bekende reserves ter wereld zijn. De reserves zijn volgens Tass tiental len miljarden ton groot en overtreffen d* reserves van 23 miljard ton by het Boven- meer ln de Verenigde Staten, welke tot nog toe als de grootste ter wereld werden be- achouwd. De Duitse Bondsrepubliek zal meer boter, vooral uit Denemarken. Zweden en Nederland, invoeren. Naar de Westdultse minister vam Landbouw, Lübke, gisteren te Bonn mededeelde, maakt een vermindering van de Duitse produktie een grotere In voer noodzakelijk. De minister verwacht tevens een groter verbruik in de komende weken ale gevolg van de komende verho ging der sociale uitkeringen. Eerstdaags komen in het Palaolo de la Musica van Barcelona 50 pianisten uit meer dan 18 landen bijeen om deel te ne men aan een „Piano-Olympiade", het eerste muziekevenement van alt soort dat ooit in Spanje op Internationale basis werd georganiseerd. Tevens zou hij de afgetreden partij loze minister van staatsplannen ir. Djoeanda hebben aangezocht. Het door de formateur ontworpen re geringsprogramma zou er als volgt uit zien: 1. De vorming van een Nationale Raad. onder leiding van president Soekarno; 2. handhaving van de discipline in de Staat; 3. bezuiniging op de Staatsuitga ven; 4. voortzetting van de nationale strijd tot terugkeer van West-Irian; 5. het verlenen van autonomie aan de pro vincies; 6. uitvoering van het programma van de afgetreden coalltieregering-Ali Sastroamidjojo. DONDERDAG (heden) De Harmonie: Leden verg. Leldse Bond van Huis- en Grondeigenaren. 8 uur nam Abaohtsschool (Haagweg 4)Diploma- uitreiking Vak avondschool. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal); Abonnements concert Residentie - Ork estPianist Edaierdo del Pucyo. 8 uur nam. Hotel Centraal: Jaarvergadering Ned. Ver. Expogé. 8 uur nam. Schouwburg; K. en O. Haageche Come- die „Driekoningenavond". 8 uur nam. Het O-ulden Vlies: Ledenvergadering Leldse Assurantieclub. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Proj avond Kon. Ned. Lawnten-ndsbond. Spr. C Vreedenburgh. 8 uur nam. Café Aniba: Ledenvergadering Tulnlera- en Bloemistenver „Door Eendracht Ver bonden". 8 uur nam. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehova's Ge tuigen. 7.45 uur nam. School VGLO (Oude Vest 35): Tentoon stelling van handwerk artikelen. 34 30 en 78 uur nam. VRIJDAG Academie (filmzaal); lezing dr. W. C. Braat voor Ver. Oud-Leiden over Ver dwenen Schoonheid. 8 uur nam. „Ons Centrum" (Hooigracht 84)Leden vergadering P.v.d.A., afd. Noord. Spr. dhr. J .C. van Schalk. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal) Leven". 7.45 uur nam. Uitvoering „Nieuw ZATERDAG St.-Antoniusclubbuls: Cabaret Ver. van Gerepatrleerden. 8 uur nam. Stationsplein: Excursie Kon. Ned. Na- tuurhist. Ver. naar 't Huys te Warmont 2.05 uut nam. Schouwburg: Uitvoering Speeltuinver. ..Oosterkwartier". 7.30 uur nam. Rapenburg 22: Openbare les Muziek school My voor Toonkunst. 3 uur nam. ZONDAG Gerecht: Eredienst Soefi-beweging. Spr. H. Dallinga. 11 uur voorm. Hogewoerd 175 Openbare lezing Jehova's Getuigen. 4.00 uur nam. MAANDAG Schouwburg: K: en O. Ned). Come „Aparte tafels". 8 uur nam. DINSDAG Schouwburg: K: en O. Ned. Oome „Aparte tafels". 8 uur naan. WOENSDAG Schouwburg .Apart» tafels". K: en O. Ned. Oomedie 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werf Dark i> Tentoonstelling geolo gie van Neaerland Op werkdagen van 10— v.m tot 4 uur nam Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling van Japanse Drenten. 10 uur 12 en 74 uur 's Zondags van 24 uur. BIOSCOPEN Trianon: „Het leven van Vincent van Gogh", a.l. Werkdagen 2.30 7 en 9.15 u. Zondag 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino: „Lemmy Oalltlon" en het mysterie der twee vrouwen". 18 Jr. Werkdagen 2.30, 7 en 0.15 uur. Zondag 2.30 4.45 7 en 6.15 u-ux. Casino: Donderdagcyolue „De gelieven van Verona". 14 Jaar. pen. een belangenvereniging en een ver eniging. waarbij het accent op de ideële taak ligt. Hiertoe kwam spreker na een inlei ding aan de hand van de ontwikkeling van het maandblad. Spreker schetste de strijd in de loop der laatste vijf jaar, waarbij steeds van de kgnt. van de chef staf of de minister erop was gewezen, dat bepaalde artikelen ongewenst waren. Nog geen jaar geleden had de minister geëist, dat het hoofdbestuur stelling zou nemen tegen een. bepaald stuk, dat in een dagblad was overgenomen en waar in kritiek werd uitgeoefend op het be leid van de minister. Thans, aldus de heer Ter Woort, heeft de minister het hoofdbestuur gedwongen een artikel te plaatsen tegen het in het december-nummer afgedrukte artikel over generaal Speidel. In het gewraakte artikel had de heer Ter Woort als hoofdredacteur de vraag geopperd, of het psychologisch juist was op dit moment generaal Speidel te be noemen, zonder evenwel deze vraag t$ beantwoorden. De minister heeft nu op nieuw gedreigd met sancties, welke het voortbestaan van de vereniging zeer zul len bemoeilijken, wanneer niet aan zijn els wordt voldaan. Reeds eerder had de minister gedreigd met een straf-over- plaatslng van een der nog in actieve dienst zUnde bestuursleden. Volgens de heer Ter Woort stelt de minister zich op het standpunt, dat de leden van de vereniging onder de krijgs tucht staan en in verband daarmee niet kunnen publiceren wat zij willen. De opvatting van de heer Ter Woort in deze was. dat de leden van de vereni ging als vrije burgers zich kunnen be roepen op de vrijheid van drukpers. Over deze inleiding ontstond een lang durige discussie, waaruit bleek, dat niet ieder het met de spreker eens was. Een bepaald standpunt werd evenwel niet ingenomen. Akfentas met zwaar vergif verloren De politie te Kampen deelt mede, dat gistermorgen tussen 11.30 en 12.30 uur door een vertegenwoordiger, reizende per bromfiets van Kampen via Ooster- wolde naar Doornspijk, een bruinge- kleurde aktentas, een z.g. diplomatentas is verloren. Deze tas bevat een literfles met vloei stof, 2 busjes met poeder, verscheidene pakjes poeder en een sigarenblik met losse poeders. Zowel de vloeistof als de poeders zijn zwaar vergif. Fles. busjes en pakjes zijn voorzien van een doodskop en voorts van de firmanaam („Doramu" te Amsterdam). LUITENANT KON. LANDMACHT IN SURINAME DODELIJK VERONGELUKT In Nieuw Nickerie, de hoofdplaats van het district Nickerie in Suriname is de eerste luitenant der infanterie van de Kon. Landmacht. Hermanus Johannes Verburg woensdag met een jeep dodelijk verongelukt. Luitenant Verburg kwam uit Arnhem, was 25 jaar oud en onge huwd. Hij behoorde tot de eerste Suri- name-compagnie 1957 en was op 22 fe bruari in Paramaribo aangekomen. Hy is vanochtend op de R.-K. Begraafplaats in Paramaribo begraven. 14 jr. Werkdagen 2.30, 4.30, 7 en LJdo: ..Oklahoma*. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 9.15 uur. Luxor: ..Don Juan". 14 Jaar. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45 7 en 9.15 uur. 14 Jaar. Werk dagen 2.30, 7.15 _en 9.15 uur. Zondag 2.30. „Alarm Ln de Pacific", gen 2.30, 7.15 en 9.15 4.45, 7.15 en 9.15 uur. DINSDAG StadszaalModeshow C. en A. Brennink- meyer. 7.30 uur nam. Gulden Vlies: Jaarvergadering Ver. E.- H.B.O.-dienst Lelden. 8 uur nam. De avond- en nachtdienst der apothe ken te Leiden en Oegstgee6t wordt tot zaterdagmorgen 30 maart te 8 uur waar genomen door de Apotheek Kok. Rapen burg 9. tel. 24807; Apotheek „Tot hulp Menschheld", Hooigracht 48. telef. 21060 en Apotheek Oegstgeest, Wllhel- minapark 8, tel. 26274. BH geen gehoor b(J Uw hulsarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Stockholm Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Mtinchen Ztlrlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Mallorca I 5 jf 6 temp. £3 h nevel ono 2 1 0.2 geli. bew. wzw 9 5 6 motregen nw 4 5 0.1 mist 0 2 8 0 regen lioht bew.- w 2 8 3 wzw 6 7 7 geh. bew. w 4 9 5 motregen windstil 11 5 mist windstil 7 1 zwaar bew. zzw 1 7 0 zwaar bew. windstil 13 0 nevel z 5 9 6 zwaar bew. zw 5 10 2 regen zw 6 9 4 geh. bew. wzw 6 12 0.3 zwaar bew. wzw 5 12 0.1 geh. bew. windstil 9 0 zwaar bew. ozo 9 1 0 regen windstil 8 2 regen windstil 10 0.1 onbewolkt windstil 6 0

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2