Steeds beter! Mevr. Morrell at rijkelijk, lioe kon zij dus bewusteloos zijn? Spaak uit zware beschuldigingen aan het adres van minister Luns Met een enkel woord Jhr. mr. T jar da van StarkenborgK Stachouwer doctor honoris causa Agenda Sensatie in proces tegen dr. Adams Volgens verpleegster was prikkelbaarheid ten dele gevolg van verdovende middelen Dr. Adams was gewoon de rijke weduwe Morrell 's avonds te bezoeken en haar in halfslapende toestand een inspuiting te geven, aldus verklaarde een van de vier verpleegsters, mej. Helen Stronach, gisteren op de tweede dag van het proces in Londen tegen de Engelse huisarts uit Eastbourne, dr. Bodkin Adams, die ervan beschuldigd wordt zijn patiënte Morrell door te zware veelvuldige In spuitingen om het leven te hebben gebracht. Ofschoon er vermoedens bestaan, dat hij ook andere rijke dames op leeftijd rijkelijk van inspuitingen voorzag, Is de aanklacht gebaseerd op de zaak-MorrelI. Volgens de verpleegster leed mevr. Morrell aan aanvallen van grote prikkelbaarheid tegenover het verplegend per soneel en anderen, die haar villa In Eastbourne bezochten. Zij schreef deze prik kelbaarheid niet alleen toe aan letsel van de hersenaderen, zoals de verdediger vroeg, maar ook aan de grote hoeveelheid verdovende middelen, die zij had gehad. De verpleegster reageerde hierop met: „klaarblijkelijk". De verdediger wraakte daarna de ver klaring. dat mevr. Morrell „bedwelmd en half in slaap was" als dokter Adams haar 's avonds bezocht, als „zeer on nauwkeurig". WOENSDAG 20 MAART 1957 (Ingez. Med.-Adv.) Succes von verdediger De verdediger liet de verpleegster Stronach daarna uit haar aantekenin gen voorlezen wat „de half bewusteloze mevrouw Morrell" op 2 november 1950 des middags had gegeten. Er ontstond enige deining in de zaal toen zij uit haar aantekeningen voorlas: ..patrijs, selderij, pudding en cognac- soda" en hieraan toevoegde: „het zullen natuurlijk kleine hoeveelheden geweest zijn". De verdediger vroeg: „Heeft u dit op geschreven? Hebt u dit verslag gemaakt van een lunch, bestaande uit patrijs, selderij en pudding, verorberd door deze half bij kennis zijnde vrouw?" De verpleegster antwoordde bevesti gend. Uit andere aantekeningen bleek dat mevr. Morrell op diezelfde dag voor ont bijt een gekookt ei. brood met boter, bramenjam en twee koppen thee had gebruikt. De verdediger vervolgde: „Is het na deze aantekeningen bekeken te hebben, niet volkomen duidelijk, dat het onjuist was te zeggen dat mevr. Morrell half bewusteloos was en ijlde?" De Ruyterherdenking Koninklijke Marine Op maandag 25 maart zal aan boord van Hr. Ms. schepen van oorlog en in de Walinrichtingen der Koninklijke Marine, waar ook ter wereld, op plech tige wijze het feit worden herdacht dat luitenant-admiraal M. A. de Ruyter 350 jaren geleden te Vlissingen werd ge boren. Zo zal de betrokken commandant 's ochtends in aansluiting op de vlaggen- parade tijdens een „alle hens voor de boeg'- een herdenkingsrede uitspreken. In de daarvoor in aanmerking ko mende plaatsen zal een grote parade aan de wal worden gehouden. Na afloop van deze parade, of indien de omstandigheden geen parade toela ten. na afloop van de herdenkingsrede, zal de dienst worden gehouden als op zondag. Ook aan boord der koopvaardijsche pen zal het feit worden herdacht dat het op 24 maart a.s. 350 jaar geleden is dat Michiel Adriaansz. de Ruyter te Vlissingen werd geboren. De bij de Kon. Ned. Redersvereniging aangesloten rederijen hebben de gezag voerders van hun schepen verzocht op die datum de bemanning voor de boeg bijeen te roepen en in een toespraak de grote strijder voor de vrijheid ter zee te gedenken. Na afloop hiervan wordt een extra oorlam uitgereikt. Duizenden Duitsers verlaten Polen Het Westduitse en het Poolse Rode Kruis zijn overeengekomen, dat van 1 april af per maand twaalf tot vijftien speciale treinen met Duitsers uit de voormalige Duitse gebieden ten oosten van de Oder en de Neisse naar West- Duitsland zullen gaan. Dit betekent, dat er zich maandelijks vier- tot zesduizend personen bij hun verwanten in de Bonds, republiek zullen voegen. Sinds het begin van de actie in de cember 1955 zijn er veertigduizend Duitsers overgebracht. Sinds januari van dit jaar komt er vrijwel dagelijks een trein met landverhuizers in West- Duitsland aan. Het Poolse blad „Glos Wybrzeza" meldt een toeneming van de stroom Poolse vluchtelingen naar het Westen. In 1956 waren er meer dan duizend bij de grens aangehouden. Het jaar daar voor waren er slechts 246 aangehouden. Negentien doden bij een vliegramp in Bolivia In een bergketen tussen Cochamamba en Oruro in West-Bolivia (Zuid-Ameri ka) is maandag een vliegtuig van de Boliviaanse luchtvaartmaatschappij ver ongelukt. Hierbij kwamen negentien mensen om het leven en wel drie be manningsleden en 16 passagiers. Weer aanslag op Cyprus Gemaskerden hebben dinsdag de 25- jarige Griekse onderwijzer Theodoros Paschalides in een clubgebouw in het dorp Avgoroe, nabij Famagusta, doorge schoten. De gemaskerde mannen drongen, met vuurwapens in de hand, het clublokaal binnen en gelastten de aanwezigen met het gezicht tegen de muur te gaan staan. Vervolgens haalden zij de onderwijzer naar voren en schoten hem ter plaatse dood. Dit is de eerste aanslag sinds vier da gen geleden in de Cyprische steden pam fletten werden verspreid, waarin de ver zetsorganisatie Eoka een bestandsvoor- stel deed. Frans verzet tegen Speidel Vier en tachtig zonen van Franse oud-verzetsstrijders hebben de Franse president een brief geschreven waarin zij verklaren niet te willen dienen „in een leger dat onder zijn aanvoerders een moordenaar van hun vaders telt". Pit is gericht tegen de benoeming van ge neraal Speidel tot bevelhebber van de N.A.V.O.-troepen in de sector Midden- Europa. Een der ondertekenaars van de brief, Claude Marty, is gearresteerd daar hij geweigerd heeft aan een oproep voor de militaire dienst gevolg te ge ven. Zijn vader werd 27 juni 1944 te Lu- si gnan door een nazi-peloton ter dood gebracht, aldus meldt Jjt Monde". In antwoord op een desbetreffende vraag van de openbare aanklager ver klaarde mej. Stronach. dat zij zich niet kon herinneren welke speciale injecties dokter Adams mevr. Morrell placht te geven. Dokter Adams sprak hierover niet met haar. Een andere verpleegster van mevr. Morrell. die als getuige werd gehoord, zei dat dokter Adams, telkens als hij mevr. Morrell bezocht, de verpleegster vroeg de kamer uit te gaan. Zij kon zich niet herinneren of zij ooit gezien had dat dokter Adams mevr. Morrell een injectie gaf. Op vragen van de openbare aankla ger hoe mevr. Morrells toestand vlak voor haar overlijden was. antwoordde deze verpleegster: „Stelt u mij deze vra gen a.u.b. niet. Ik kan het mij niet her inneren. Het is veel te lang geleden ge beurd." Opnieuw Moerdijkkanaal-kwestie Nota's bleven onbeantwoord in Den Haag (Van onze Brusselse correspondent) De heer Spaak zou in de ommis- 6ie van Buitenlandse Zaken van de Belgische Senaat gisteren hebben verklaard, dat zijn Nederlandse collega mr. Luns zijn verklaringen over de Belgisch-Nederlandse wa terwegenkwesties zou hebben af gelegd zonder overleg met Brussel te plegen. Het is namelijk de gewoonte ge worden, aldus Spaak, wanneer Bene lux-ministers verklaringen afleggen over gemeenschappelijke kwesties, dat zij bijvoorbaat elkaar de tekst van hun mededelingen voorleggen. Dit is thans niet gebeurd en minister Luns heeft dus gesproken zonder overleg met Brussel. Bovendienal dus Spaak, bleven enkele nota's, die ik naar Den Haag stuurde, gewoon onbeantwoord. In antwoord op vragen van senatoren gaf Spaak toe. dat hij in de kwestie van het Moerdijkkanaal zeer is gehandicapt door de uiteenlopende meningen in de Antwerpse havenkringen zelf. Er zijn. zoals bekend, te Antwerpen voorstan ders en tegenstanders van het Moer dijkkanaal. En van die tegenstellingen, aldus Spaak, waren de Nederlanders goed op de hoogte. De Belgische minis ter zou deze verklaringen hebben afge legd in de gisteren gehouden vergade ring van de Commissie van Buitenland se Zaken van de Senaat. Principieel zijn die vergaderingen strikt geheim, maar praktisch verschijnt van de vergade ringen in de meeste kranten de andere dag een min of meer getrouw verslag, dat door de leden van de Commissie aan de parlementaire verslaggevers van de kranten wordt ..ingegeven Dit is in de Belgische pers een traditie geworden. Men kan dus aannemen, dat de boven staande verklaringen van Spaak vrij juist zijn weergegeven. Is die verklaring van Spaak juist, dan moet.men aanne men. dat de Belgische minister van Buitenlandse Zaken zijn collega mr. Luns in feite beschuldigt van gebrek aan Benelux-„fair plav". Bovendien zou minister Luns overhaast, conclusies heb ben getrokken uit een der Belgische no ta's. terwijl'hij andere nota's van Spaak gewoon naast zich zou hebben neerge legd. Het zijn in feite zware beschul digingen. die de sfeer niet zullen ophel deren. wat nogmaals de mening veld doet winnen, aldus waarnemers, dat er over deze Moerdijkkanaal-kwestie, waar over alles reeds is gezegd, geen nota's hoefden te worden gewisseld Integen deel diende een eerlijk, direct contact tussen de ministers tot stand te komen. De conservatieve „Libre Belgique" geeft van de verklaringen van Spaak hedenochtend een andere, doch vrij ge lijkwaardige versie van hetgeen heden ochtend in sommige Vlaamse kranten verschijnt. Volgens het conservatieve blad verklaarde Spaak, in antwoord op vragen van de oud-minister van de Se naat, de heer Struve, dat hij een goed dossier heeft en het met de heer Luns oneens is. Ik zal reageren, aldus Spaak. Garantieprijs rogge en haver oogst 1956 De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft na over leg met het Landbouwschap garan tieprijzen vastgesteld voor de op lichte gronden geteelde voedergranen van de oogst 1956, ditmaal dus niet voor rogge alleen, maar ook voor haver. Voor rogge is de prijs vastgesteld op f. 24.95 en voor haver op f. 25.35 per 100 kilo. Indien de gemiddelde marktwaarde van deze granen van de oogst 1956 lager zal blijken te zijn dan de garantieprijzen, zal aan de desbetreffende telers het verschil in de vorm van een toeslag worden uitgekeerd. Voor gerst en ge mengd gewas, welke op de lichte gron den zijn verbouwd, zal dan eenzelfde toeslag worden verleend als voor haver. Naar het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening mede deelt zal er naar worden gestreefd de toeslagen in juni en juli 1957 uit te betalen. Nieuwe burgemeester van Finsterwotde (Speciale berichtgeving) Bij K.B. van 18 maart is tot burge meester van Finsterwolde benoemd mr. G. Loopstra, te Oosterwolde. De nieuwe functionaris in deze in meerderheid communistische gemeente, is lid van de V.V.D. en lidmaat der N.H. Kerk. De heer Loopstra is thans werkzaam op de secretarie, van de gemeente Oost stellingwerf; tevoren was hij werkzaam op de secretarie te Leeuwarden. Hij is 32 jaar oud. studeerde Indisch recht te Leiden en diende het vaderland als reserve-officier in Indonesië. TWAALFJARIGE JONGEN NA AANRIJDING OVERLEDEN In de Ursulakliniek te Wassenaar is vannacht de twaalfjarige jongen R. VerWeij. die maandagmiddag op de Marktweg in Den Haag overreden werd door een bestelauto, overleden. De jongen, die op de Marktweg woonde, was achter een geparkeerde auto langs de rijweg opgelopen. Hij werd overgebracht naar het Ziekenhuis Zuidwal en vandaar naar de Ursula kliniek. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Amsterdam (vac. wijlen J. C. Koningsberger) J. J. Meuselaar te Noordwijk-Binnen te Wijk bij Heusden A. Vroegindewey te Veenendaal Aan genomen naar Retranchement (toez.) S. Tijmstra, kand. te Groningen. Benoemd tot hulpprediker te 's-Gravenhage (Duin zicht/kerk) Mej. H. J. Oudenbroek, kand. te Rotterdam idem te Niehove E. M. Roe bert, bulppred. te Nlekenk-VMedorp. GEREF. KERKEN Beroepen te Hasselt P. van Breugel. kand. te Amsterdam te Nieuwerbrug en te Tijnje Th. W. A. Rijper, kand. te Amers foort. Aangenomen de benoeming tot hulpprediker te Montfoort C. J. van Ree- nen. emeritus pred, te Amsterdam, die be dankte voor de benoeming naar Boaum (Fr.). Beroepen te Bolnes Th. Vollen hoven te Bergentheim. GEREF. KERKEN (onderh. art. 31) K.O. Beroepen te Hoek (Z.) J. Stratlng, kand. te 's-Gravenhage. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Kalamazoo (Miohigan, U.S.A.) H. Rijksen te Vlaardingen HR. GEREF. KERKEN Beroepen te St.-Jansklooster L. Floor te Nieuw-vennep. EVANG. LUTH. KERK Aangenomen naar Nijmegen A. Stedn- hart, kand. en htvlppred. te Haarlem. VRIJE Ol'D-GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Klundert G. J. Zwoferlnk te Kampen. Ds. B. HUISMAN OVERLEDEN. In de ouderdom van 77 jaar is te Rotterdam overleden ds. B. Huisman, predikant bij de Vrije Gereformeerde Gemeente te Rotterdam. Ds. Huisman aanvaardde op 29 maart 1937 het pre dikambt te Rotterdam. Op 1 december 1946 verbond hij zich aan de gemeente van Rotterdam-zuid. BINNENLAND Te Eibergen ls gistermiddag om streeks een uur op de weg Eibergen- Haaksbergen de 37-jarige koopman F Holscher uit Stadlohn (Duitsland) met zijn bestelauto dodelijk verongelukt. Ko mende uit de richting Haaksbergen is hij ongeveer anderhalve kilometer voor Eiber gen door nog onbekende oorzaak in volle vaart tegen een rechts van de weg staan de boom gereden .Het slachtoffer, dat al leen in de wagen zat, was op slag dood. De auto werd totaal vernield. Het Hohner Symphonie Accordeon orkest zal van 22 tot en met 31 maart een tournee door ons land maken Het orkest bestaat uit 25 leden, die uitsluitend ac cordeon spelen. Minister Suurhoff is van mening, dat de zorg voor de toekomstige werkgelegen heid en de totstandkoming van een wette lijke regeling van het weduwen- en wezen pensioen een hoge prioriteit behoren te hebben. Hij deelt dit mee in zijn Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer over de begroting 1957 van Sociale Zaken en Volksgezondheid. Te Laren ls overleden de heer mr. C. A. Wlessink. in de ouderdom van 77 jaar. Hii was oud lid van de Volksraad van het voormalige Ned. Indie, oud-directeur van Sluyters en Co. te Batavia, en oud-direc teur van het bureau voor muzlek-auteurs- rechten (Buma). De Nederlandse consul te Innsbruck, de heer E. A. J. M, von Obwurzer is j.l. zondag plotseling overleden. De heer von Obwurzer werd in 1890 te Innsbruck ge boren. In 1947 werd hij benoemd tot con sul van Nederland te Innsbruck. Voordien was hij werkzaam als ambtenaar ln het voormalige Nederlandsch-Indiè. Gisteren heeft een felle brand de ka pitale boerderij ,,De Moespot", gelegen in de gemeente Diepenveen, nabij het land goed ,,De Koek" in de buurtschap TJoene, verwoest. Gisteravond is de 58-jarige H. van Soest uit Utrecht bij het oversteken op de Croeselaan ter hoogte van de Hoyelkazeme te Utrecht door een personenauto gegrepen en op slag gedood. HIJ stak plotseling de weg over, en de bestuurder van de perso nenauto, zag geen kans meer hem te ont wijken. Gisteravond omstreeks half tien ls op de Kruisberg te Maastricht de 70-Jange mevr, M. Leerschool-Konings uit Meers- sen door een passerende auto gegrepen, en zodanig gewond, dat zij vrijwel onmid dellijk overleed De dame was uit de bus gestapt. Vermoedelijk onvoorzichtig de weg overgestoken en door de passerende auto gegrepen. De Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren deelt mede, dat prof. dr. I. Hofstra het voorzitterschap op zich heeft genomen van de commissie van on derzoek, naar het hondendrama" te Bus- sum. Zij zoekt naar het antwoord op de vraag of de afdeling Gooiland der vereni ging al of niet laakbare handelingen heeft gepleegd door het in haar asiel doen doden van 13 honden, die bij een inwoonster in verwaarloosde toestand waren aangetrof fen. Ter gelegenheid van de herdenking van de 350ste geboortedag van Michiel Azn de Ruyter zal in het Maritiem museum Prins Hendrik" te Rotterdam een aan deze vlootvoogd gewijde tentoonstelling worden gehouden, aie op 24 maart a.s. zal worden geopend. Er zullen prenten uiit de verzameling van de Stichting Atlas van Stol'k te zien zijn. alsmede enkele schilde rijen uit het bezit van jhr. E. Elias, een nazaat van de Ruyter. De Bond van Polltie-Ambtenaren in Nederland tot Bescherming van Dieren houdt de algemene ledenvergadering op woensdag 24 april a.s. te Breda, waar men dde dag ook door het gemeentebestuur zal worden ontvangen. Bij K.B. van 16 maart 1.1. is mej. dr. A. de Waal. benoemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Voorts ls. bij KB. van 15 maart 1.1. aan mej de Waal voornoemd met Ingang van 16 maart 1.1. toegekend de persoonlijke titel van raad adviseur-honorair bij het ministerie van O K. en W. Met ongeveer 700 repatriërenden uit Indonesië, wordt het m.s. „Sibajak", onder commando van kapitein J. Roos, uit Was senaar, op dinsdag 26 maart a.s. van haar laatste reis in charter voor de Nederlandse regering, ln Rotterdam terug verwacht. Ook ditmaal onder commando van Kapitein Frits de Jonge, zal het m.s. „Wil lem Ruys" op maandag 25 maart a.s. voor de 56e maal uit Rotterdam vertrekken naar Ceylon, Malakka en Indonesië, via Southampton en Kaapstad. De Inscheping der passagiers vindt op die dag 's middags van 2 tot 4 uur plaats aan de kade van de Kon. Rotterdamse Lloyd. BUITENLAND Zes hoge functionarissen uit de tijd van Peron zijn, samen met de directeur van de gevangenis waar zij opgesloten za ten, per vliegtuig uit Argentinië naar Chili uitgeweken, waar zij asiel hebben gekre gen. Met ingang van 23 maart moeten de Hongaarse soldaten hun officieren weer met .kameraad" aanspreken. Dit was in de eerste dagen van de opstand afgeschaft. Een rechtbank in Hamburg heeft ze ven Jongemannen die vorig Jaar oktober op straat een korporaal van het nieuwe Westduitse leger en een hem begeleidende burger hadden aangevallen, veroordeeld tot gevangenisstraffen, variërend van 12 maanden tot drie Jaar. Een bakker in Wurttemberg, een ze kere Benno Wiedman, heeft nu. twaalf jaar na het einde van de oorlog, het ijze ren kruis 2e klasse en een door Adolf Hit ler ondertekende oorkonde gekregen we gens „dapperheid ln het aangezicht van de vijand" In de verwarde tijd aan het einde van de oorlog had de onderscheiding Wiedman niet bereikt, doch een afwikke lingscommissie voor de voormalige wehr- macht heeft de zaak nu „recht gezet". Dinsdagmiddag is het stoffelijk over schot, dat op verdieping 975 van de mijn „Bols du Cazier" bij Charleroi werd gevon den, geïdentificeerd als dat van de Neder landse ingenieur Jan Stroom, gehuwd en vader van 3 kinderen, uit Haarlem. Voortaan zal 21 maart ln Hongarije officieel gevierd worden; op die dag is het 38 Jaar geleden dat de communistische re volutie ven Bela Kun uitbrak. Het verschijnen van Gina Lollobrigi- zaakte een dermate grote oploop, dat de da in een bioscoop te Stuttgart veroor- politie er aan te pas moest komen om de mensen te verspreiden. De politie kon ech ter niet verhinderen, dat twee geparkeerde auto's volkomen werden vernield toen een grote menigte toestormde om Gina van haar hotel naar de bioscoop te zien gaan. In Pretoria zullen donderdag 25 men sen worden opgehangen. Twee-en-twintig hunner hebben in februari een aanval op een dorp in het noorden van Natal gedaan, waarbij vijf doden vielen. De anderen zijn schuldig bevonden aan moord. Van de Hongaarse delegatie maken deel uit: president Istvan Dobi. minister van Buitenlandse Zaken. Imre Horvath, de mi nister ran Industrie, Antal Apro, en d'e minister van Cultuur. Gyula Kallai. De vertegenwoordigers van de Ver. Staten, de Sovjet-Unie. Frankrijk Groot- Brittannië en Canada, die in Londen deel nemen aan een ontwapeningsconferentie, zijn dinsdag in geheime zitting gegaan, toen zij een begin maakten met Tie bespre kingen over de Sovjetrussische en Weste lijke ontwapeningsvoorstellen. De Weste lijke opvatting ls, dat hoe groter de ge heimhouding bij de besprekingen ls hoe meer hoop bestaat op vooruitgang op het punt van het ingewikkelde ontwape- nings vraagstuk. Diplomatieke kringen uit Brussel ver klaren. dat de officiële naam van de Euro pese gemeenschappelijke maiikt zal zijn „Europese economische gemeenschap" (E.- E.G.). De Franse afkorting aal zijn „C.E.E." (communauté économiaue Européenne). De Atoomgemeenschap zal officieel be kend staan als „Euratom". Het officiële partijorgaan van de In diase Congrespartij „The economie Re view" heeft gisteren zijn verontschuldigin gen gepubliceerd voor de „heftige taal" die het heeft gebruikt ter gelegenheid van het bezoek van Koningin Elizabeth van Groot- Brlttannlë aan Portugal. Een militaire rechtbank ln Algiers heeft dinsdag vier mohammedanen ter dood veroordeeld wegens medeplichtigheid aan bomaanslagen, die de vorige maand op twee voetbal velden ln Algiers gepleegd zyn. Bij de aanslagen zijn twaalf mensen om het leven gekomen en vyftlg gewond. Twee meisjes, die de bommen, verborgen onder haar kleren, naar de voetbalvelden gebraoht hadden, zullen nog voor de kin derrechter moeten verschijnen. Ket Oostduitse Instituut voor ar- beldsonderzoek in Dresden heeft zich het ongenoegen van de Oostberlijnse macht hebbers op de hals gehaald: men heeft n.l. ln een memorandum over de levensstan daard ln West-Dudtsland betoogd, dat de Westduitse lonen aanzienlijk hoger lig gen dan de Oostduitse. Tevens richtte het instituut zich tegen de traditionele „zwart wit schildering" door de functionarissen der „Socialistische Eenheidspartij Duits land" (SED) en riep het op tot een grotere objectiviteit inzake de verhoudingen in de beide delen van Duitsland. De Hongaarse premier, Janos Kadar is vandaag ln Moskou aangekomen. Bij eerdere gelegenheden ls verklaard, dat tus- 1 sen beide landen besprekingen zullen wor den gevoerd over politieke, economische en militaire kwesties. Ere-promotie te Groningen In aanwezigheid van het Koninklijk Paar De minister van Staat oud-gou verneur-generaal van Nederlandsch- Indië jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer is vanmid dag in aanwezigheid van H.M. de Ko ningin en Z.K.H. de Prins der Neder landen in een plechtige zitting van de Senaat der Rijksuniversiteit te Groningen, gehouden in de A-kerk, gepromoveerd tot doctor honoris causa in de letteren en wijsbegeerte. Om tien minuten voor drie trad de plechtige stoet van leden van de Senaat de kerk binnen. Aan het hoofd gingen de rector-magnificus prof. dr. J. A. Ariens Kappers en de promovendus, achter hen de secretaris van de Se naat prof. dr. F. H. L. van Os en de promotor prof. jhr. dr. P. J. van Win ter. De Senaat nam plaats op de banken links en rechts van de kansel: links de faculteiten van de letteren en wijsbe geerte, de economie, de godgeleerdheid en de rechtsgeleerdheid en rechts die van de geneeskunde en de wis- en na tuurkunde. Om drie uur arriveerden de vorstelijke gasten bij de A-kerk, nadat zij tevoren een korte rondrit door de stad hadden gemaakt. In gezelschap van H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins bevond zich als speciale vertegenwoordiger van H.K.H. Prinses Wilhelmina prof. mr. dr. C. J. V. v. d. Pot.Het gevolg van de Konin gin en de Prins bestond uit de dame du Palais mevrouw W. A. Repelaer van Driel-van der Willigent de kamerheer van H.M. de Koningin m buitengewone dienst jhr. mr. W. W. Feith, de adju dant van Z.K.H. de Prins overste C. C. Geertsema en de particuliere secretaris van de Prins, dr. F. A. de Graaff. Inmiddels hadden zich in de kerk vele autoriteiten en andere genodigden ver zameld. Onder hen waren de minister president dr. W. Drees, de minister voor Defensie ir. C. Staf, de minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen mr. J. M. L. Th. Cals. de Ministers van Staat prof. mr. P. S. Gerbrandy en prof dr. L. J. M. Beel, het lid van de Raad van State mr. P. W. J. H. Cort van der Linden, de directeur van het Kabinet van H.M. de Koningin mej. mr. M. A. Tellegen., oud-minister mr. J. W. Beyen, de Nederlandse ambassadeur te Parijs mr. C. G. W. H. baron van Boetzelaer van Oosterhout, de Nederlandse gezant te Lissabon mr. E. N. van Kleffens. de chef van de Generale Staf generaal B. R. P. F. Hasselman, de president van het Gerechtshof te Leeuwarden mr. R. P. Cleveringa en de procureur-generaal bij dit hof mr. H. R. de Zaayer, de bis schop van Groningen mgr P. A. Nier man, het moderam'en van de Groninger Raad van Kerken, leden van de Gede puteerde Staten, curatoren van de uni versiteit en lectoren. B|j het binnengaan van de kerk kreeg H.M. de Koningin bloemen aan geboden door Eva Ariens Kappers, het dochtertje van de rector-magnificus. De rector-magnificus prof. dr. J. A. Ariens Kappers opende de Senaats zitting, heette de hoge gasten en an dere autoriteiten welkom en las de notulen voor van de vergadering van de Senaat, waarin besloten was het ere-doctoraat te verlenen. De zitting duurt nog voort. VAL VAN ELF METER Eergisteren is een 44-jarige opperman M. S. in Den Haag van het dak van het girogebouw aan de kant van de Zaan- straat gevallen. De man hield zich vast aan een hijsstelling, die losschoot en hij maakte een smak van elf meter. In ern stige toestand is hij naar het ziekenhui» Westeinde vervoerd en vandaar naar do Ursula kliniek. Hij bleek een schedel- basfsfractuur te hebben opgelopen. WOENSDAG St.-Antonius Clubhuis: Tentoonstelling van Perzische tapijten. 210 uur nam. Schouwburg: K.enO. Haagsche Comedie „Driekoningenavond". 8 urn- nam. Gerecht 10: Ledenverg. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde. Lezing de heer Gan TjlangTek aver kracht- en behendigheidsspelen ln China. 8 uur n&m. StadszaalModeshow Gronheld. 3 en 8 uur nam. In den vergulden Turk: Jaarverg. Ver. „Koninginnedag". 8 uur nam. Gravesteen: Spr. prof. dr. B. H.M. Vlek ken over de ontwikkeling van interna tionale verantwoordelijkheid. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Concert Colle gium Musicum. 8 uur nam. Den Burcht (Jacobazaal)Selskip Frys- lan. Spr. A. P. de Vries. Voordrachten en hersengymnastiek. 7.45 uw nam. Leiderdorp: Dorpshuis, Feest avond afd. Volksonderwijs. 8 uur nam, DONDERDAG St.-Antoniusclubhuls: Jeugdiballet Corrle de Wekker. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (grote zaal)K. en O. Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. E. Flipse. Solist Edith Farnadl. 8 uut nam. Schouwburg: K. en O. Haagsche Come die. „Een maan voor de misdeelden", 8 uur nam. Volkshuis: Vrouwenbljeenkomst in ka der van week voor internationale samen werking. 2.30 uw nam. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 7.45 uur nam. Rapenburg 23: Tentoonstelling Vak school „Onze leerlingen en haar toe komst". 244 en 79 uur nam. Gerecht 10: SplrltLsch Genootschap. 8 uur nam. Den Burcht; Emigratievoorlichtingsavond over Zuld-Aifrlka. 8 uur nam. Langebrug 63: Spr. M. de Jong over „De dag des Heren komt". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (grote zaal): Modeshow firma Gerzon. 2.15 uur nam. Leiderdorp (Geref. Kerk)Zan gersavond Ring van Ohr. Zangverenigin gen. 7.30 uur nam. VRIJDAG Rapenburg 23: Tentoonstelllr Vak school „Onze leerlingen en haar toe komst". 24$ en 79 uur nam. De Doelen; Genootsohaip Nederland Engeland. Lezing prof. U. S. Palmer. 7.30 uur nam. Het Gulden Vlies: WD. Spr. mr. H. F. van Leeuwen over „Over besteding en financiële nood". 8 uur nam. Royal: Psychometrische seance. 8 uur nam. Gulden Vlies: Ledenverg. A.R. Klesver. Wijk I. 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Filmavond Llssone- Llndeman. 8 uur nam. RehoLoth. Ned. Car. Vrouwenbond. - Spreekster mevr. C. Ph. Jongejande Groot over „Joffers in hoepelrok". 8 uur nam. Schouwburg: Opv. van „We are tomor row". (Wij zijn morgen) door Schotse stu denten. 8 uur nam. Stadshuis (Burgerzaal): Werk voor In ternat. Samenwerking. Spr. mr. dr. A. A. van Rhijn over de internationale organi satie van de arbeid. 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed. 7 1/47 3/4 UUT po-Tn, ZATERDAG Stadsgehoorzaal (Foyer)Feestavond Ver. van oud-leerlingen dér Ambachtsschool. 8 uur nam. Schouwburg. Opvoering van „De Baas". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (grote zaal): Gymnas- tiekuitvoering D.G.V. „Brunhilde". 8 uw nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 5.30 uur nam. Hooigracht 84: Hum. Verbond. Spr. prof. dr. Libbe van der Wal. 10.30 uur voorm. MAANDAG Rapenburg 61K. en O. Schrijvers -re ken. Raymond Brulez over eigen werk. 8 uur nam. Gulden Vlies: Lezing over moderne huidverzorging. 8 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nam. De Doelen; Ledenverg. Leldse Amateur- fotografen ver. 8 uur nam. Gulden Vlies: Films over via voor Ned. Ver. van Huisvrouwen. 2.30 uw nam. Oud-Hortuszicht: Ver. tot Bev, der Be langen van Slechthorenden. Spr. L. Oost veen over Turkije. 8 uw nam. DINSDAG Casino-theater: K. en O.-fllmstudlekring Lezing W. de Vogel over trucs en experi menten bij de film. 9.15 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing prof. dr. J. Martinez Santa Olalla. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer)Filmavond Ned. Ohr. Relsver. 8 uur nam. Ohr. School Asserstraat: Voorlichtings avond Het Groene Kruis. Spr. W. P. Droog. 8 uur nam. In den Vergulden Turk; Ned. R.-K. Mid denstandsbond. Spr. pater S. Jelsma .8.13 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mlneralogl* d. Werf park 1) Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10— 12 en 74 uur. 's Zondags van 2—4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling van Japanse prenten. 10 uw v.m. tot 4 uur nam BIOSCOPEN Trianon: ..Michael Strogoff" aj. Werk dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uw. Lldo: „La vie Parisienne", 18 Jr. Werkda gen 2.30, 7 en 9.15 uw. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De man die teveel wist", 14 Jr. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uw. Rex: „Het monster van dr. Quatermass". 14 Jr. Werkdagen 2.30 .7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uw. Donderdagcyclus „Die Csardasfürstin". Casino: „De hemelbestormer" 14 Jr. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uw. De avond- en nachtdienst van de Apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 23 maart 8 uw waarge nomen door: Apotheek Douza, Douzastraat 31. tel. 21313; Apotheek Nieuwe Rijn 18, tel. 20523 en Apotheek Oegstgeest Wilhel- minapark 8. Oegstgeest. tel. 26274] BH geen gehoor by Uw hulsarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) d 1 «0 eü k 6 Ët- CM Stockholm zwaar bew. ono 2 -17 0.3 Oslo sneeuw ono 4 -7 5 Kopenhagen regen ozo 14 1 4 Aberdeen regen zzo 9 8 1 Dublin licht bew. zzw 6 4 11 Londen motregen zzw 6 11 0.2 Amsterdam zwaar bew. z 8 10 0.4 Brussel eeh. bew. zzw 6 11 1 Parijs half bew. zzw 4 9 0 Bordeaux mist windstil 7 0 Grenoble licht bew. zw 1 4 0 Nice geh. bew. windstil 12 0 Berlijn nevel z 4 10 5 Frankfort nevel zw 1 6 0 München half bew z 2 5 0 Zürich mist zzo 1 5 0.1 Genéve half bew. ono 3 8 0 Locarno mist windstil 8 0 Wenen zwaar bew. windstil 8 0 Innsbruck licht bew. windstil 0 Rome nevel windstil 7 0 M&üoro* mist windstil 10 a

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2