Westelijk team won in doelpuntrijke wedstrijd te Huizen van Oost: 5—4 Slechts enkele lichtpunten Amateurs bereiden zich voor op interlandwedstrijden Charlton Athletic staat al met één been in de tweede divisie Bruin gebrande Robben terug van Zuidafrikaanse trip Ondanks remise tegen Huisman werd Roozenburg damkampioen Hattrick van Nieuwenhuizen (Quick Boys) MAANDAG 11 MAART 1957 (Van een oneer verslaggevers) Op het fraaie nieuwe terrein van „Huizen" is een verzwakt westelijk elftal er in geslaagd revanche te nemen voor de nederlaag, die het het vorig seizoen in Zwolle leed met de merkwaardige score van 5—4. Het westelijk elftal was verzwakt door het ontbreken van de gehele oorspronke lijke middenlinie Nieuwstraten, v. d. Schee en v. Duijn en we aarzelen niet te zeggen, dat west met -Als we zeggen dat er slechts enkele lichtpunten waren, dan betekent dit aller minst, dat er slecht gespeeld werd. Integendeel, ook deze wedstrijd toonde weer aan, dat de techniek bij het zaterdagelftal met sprongen vooruit gaat, maar tegelijk, dat er aan de tactiek en het ploegverband nog wel het een en ander te doen valt. Maar dat is een zaak voor de KjC. die voorlopig nog zorgen genoeg heeft met het achterhoedeprobleem, waarvoor vrijwel geen spelers te vinden zijn, terwijl juist voor de middenlinie en het binnentrio verschillende combinaties mogelijk zijn. Er waren slechts enkele lichtpunten, waarbij we spelers als de Van Dalfzen's, v. d. Oever, Woudsma en Kerkdijk ove rigens buiten beschouwing laten. Nieu- wenhuijzen, Quick Boys' nieuwe aan winst, speelde een voortreffelijke eerste helft, waarin hij de gangmaker van de westelijke aanvallen was en hoewel zijn prestaties in de tweede helft wat minder waren, door een gebrek aan uithoudings vermogen lijkt ons zijn plaats in het za terdagelftal wel verzekerd als hij diat weet op te voeren. Hij had een zeer werk- NIEUWENHUIZEN hattrick Eaam aandeel in de westelijke doelpun ten, waarvan er drie door hemzelf wer den gescoord. Het tweede lichtpunt was ongetwijfeld de stopper van oost, Van Laar, die een voortreffelijke wedstrijd cpeelde en zowel technisch als tactisch ver boven zijn medeverdedigers uitstak. Hij wordt ongetwijfeld een ernstige con current voor v. d. Schee en we vragen ons af of een van deze twee spelers niet voor de backplaats in aanmerking komt. Van den Oever had het tegen v. Laar zeer moeilijk en dat de Katwijker meer malen tot gevaarlijke schoten kon ko men, pleit slechts voor zijn doorzettings vermogen. In de oostelijke ploeg speel den voorts de beide Van Dalfzen's uit stekend, hetgeen ook van Kerkdijk kan worden gezegd. Bij west speelde rechts binnen v. d. Straten bij vlagen zeer nuttig, hetgeen ook voor Bout geldt, terwijl verder nog Zijp op de linkshalf plaats aantoonde, dat hij nog steeds een Belangrijke fusie in haiidbalwereltl Met een ruime 2/3 meerderheid (52 stemmen voor, 15 stemmen tegen) heb ben de afgevaardigden van het Neder lands Handbai Verbond zaterdag in Utrecht een fusie-overeenkomst aan gegaan met de afdeling handbal van de Nederlandse Katholieke Sportbond. Na de schriftelijke stemming, deelde de heer Max Rijkenberg mede, dat al leen nog het episcopaat deze fusie moet bekrachtigen, hetgeen overigens een formaliteit is. Op 11 mei a.s. hoopt het nu 8000 leden groter geworden NHV opnieuw bije ente komen ter be spreking van reglementswijzigingen en herziening van bestuursfuncties. speler is, waarmee rekening moet wor den gehouden. De wedstrijd begon met een oostelijk offensief, dat echter allengs afflauwde. Toen kwam west wat in de meerderheid en na een knappe aanval van Nieuwen- huijzen scoorde v. d. Straten voor het eerst. Van de aftrap af maakte midvoor v. Dalfzen met een schitterend schot gelijk. West bleef echter wat sterker en dat leidde tot een tweede doelpunt van belangrijk groter verschil zou hebben gewonnen als deze spelers van de partij waren geweest. Deze doelpuntrijke wedstrijd toont eens te meer aan, dat het nog steeds een zoeken is naar achterspelers, want van de vijf backs, die we in deze wedstrijd aan het werk zagen, kon alleen Jansen een voldoende halen. de naar rechts afgezwenkte Nieuwen- huijzen waaraan De Graaf voor alle zekerheid het laatste zetje gaf. Van Dalfzen maakte toen opnieuw gelijk, door een pass van Kerkdijk goed te be nutten. Vlak voor rust scoorde v. d. Oever na een heel mooie combinatie met Nieuwenhuijzen het derde doelpunt. Ook in de tweede helft was oost aan vankelijk sterker en door een serie ver- dedigingsfouten kon rechtsbinnen Van Dalfzen gelijk maken. West beantwoord de dit met een serie gevaarlijke tegen aanvallen en toen Bout een corner hoog voor doel plaatste kopte Nieuwenhuij zen van zeker 10 meter afstand hoog in. Korte tijd later scoorde dezelfde speler een vijfde doelpunt toen hij een plotse linge kans ineens met een lage schuiver in de uiterste hoek resoluut benutte. Rechtsbinnen v. Dalfzen zorgde toen wel nog voor 54 met een schitterend vleugelschot onhoudbaar voor de ove rigens goed keepende v. d. Gaag, maar verder kwam het toch niet, ondanks enkele goede scoringskansen voor oost. Voetbal in A fdeling Leiden Huzarenstuk van Oranje Groen bij leider SVLV (Van onze L.V.B.-medewerker). Oranje-Groen heeft het er blijkbaar dit seizoen op gezet de leiders van de afdeling, SVLV, zo lang mogelijk de voet dwars te zetten. De Voorschotena ren, die met een fraaie voorsprong aan de kop staan, missen thans drie pun ten en het wil, dat deze punten een kostbaar bezit zijn geworden van Oranje Groen, dat ze nog steeds best gebruiken kan. Het a.s. kampioenschap van SVLV is door deze 12 nederlaag slechts een kwestie van uitstel geworden, omdat wij ons moeilijk kunnen voorstellen, dat de mannen van Lamboo zich in de ko mende wedstrijden nog meer slippertjes zullen veroorloven. LDWS wist het be zoekende Rouwkoop met 'n 3-2 nederlaag terug te wijzen, waardoor de Leidena- ren, voor zover daar tenminste sprake van kan zijn, nog een bedreiging vor men voor de leiders. Ook Altior dacht er waarschijnlijk zo over, het nam bij Weterlngse Boys tenminste geen enkel risico en won verdiend met 2—5, waar bij midvoor Jan Zevenhoven (die inmiddels door RCH voor het betaald voetbal gevraagd Is) in de tweede helft binnen tien minuten een 10 achterstand in een 14 voorsprong had omgezet. De overige elftallen hadden vrijaf. SVLV—Oranje Groen De thuisclub kon spoedig de eerste treffer noteren. Uit een goed opgezette aanval wist Piet Zonneveld op de juiste wijze 1—0 te scoren. Oranje-Groen beet echter fel terug en mede door het gemis van Leo Zonneveld in de SVLV-achterhoede, kreeg de Leidse voorhoede nog al wat annslag. Hiervan wist J. van Belkum handig te profiteren 1—1. terwijl nog voor de rust uit een hoekschop van Bontje doelman Stomp na een knikje van v. Belkum opnieuw naar het net kon 1—2. Na de thee kwam SVLV sterk in de meerderheid, maar Oranje Groen stond beslist geen geldig doelpunt toe. Wel werden drie treffers door scheids rechter Koch afgekeurd, waarmee de Voorschotenaren het niet helemaal eens waren. De stemming werd er echter niet minder om. zodat een dolgelukkig Oranje Groen twee punten rijker het veld kon verlaten. LDWS—Rouwkoop Dank zij een doelpunt van Anker in de eerste helft, kon Rouwkoop met een 01 voorsprong opgewekt de thee gebruiken. Daarna ging het echter mis. want achtereen volgens maakte LDWS gelijk en nam het zelfs een voorsprong, die men kort daarop wist te vergroten tot 31, door een missen van De Hollander. Rechts half B. Vis bracht de partijen met een ver schot nog weer wat dichter bij el kaar: 3—2. Verder liet LDWS het even wel niet komen. Weteringse BoysAltior Tien mi nuten na de aanvang kon Jan Aker boom. die doelman Sassen verving, naar het net, toen een der Boys de bal met een welgericht schot langs hem schoot. 10. Vijf minuten had midvoor Jan Zevenhoven nodig om in de tweede helft gelijk te maken, waarna hij bin nen tien minuten nog drie maal de Weteringse doelman passeerde en daar mee de wedstrijd een geheel ander beeld gaf. 1—4. De thuisclub kwam nog tot 24, waarna Jan Versluijs een pass van Zevenhoven goed begreep en keurig be nutte: 25. Hiermèe kwam ook het einde. De stand is nu: SVLV Altior LDWS St-Bern. VTL 13—23 14—17 13—15 13—14 13—13 Rouwkoop Or. Groen Weter. B. Rijpwet. VN A 13—13 13—11 14—10 13— 8 13—8 TWEEDE KLASSERS De 12 uitslag was in de tweede klasse favoriet, want niet minder dan drie wed strijden eindigden met deze stand, waar bij de winst in alle gevallen naar de bezoekers ging. Alphense Boys omzeilde een lastige klip door bij UDO met 1—2 te winnen. Ook Stompwijkse Boys won met deze cijfers en wel bij SJZ, waar mee de Stompwijkers nog een goede kans op de tweede plaats behouden, daar mee tevens SJZ terugwijzend. KRV, dat zich beslist niet kansloos acht, scoorde er tegen Unitas (Lj lustig op los, het einde kwam met 131. Tenslotte wist WOA bij MMO met 12 aan het lang ste eind te trekken, waarmee WOA zich wat distantieerde van de laatste plaat sen. Het terrein van Leidse Boys werd voor de wedstrijd tegen VNL afgekeurd. De stand is hier: Alph. Boys ZLC KRV Stompw. B SJZ VNL 13—22 13—18 13—17 12—16 12—14 12—14 WOA 10— 8 Leidse B. 96 UDO 12— 6 MMO 11— 5 Unitas (L) 11— 2 ZATERDAGAFDELING Oegstgeest is er in Woubrugge niet in geslaagd de volle winst in de koffers te krijgen, daarvoor was de tegenstand van de Woubruggenaren te groot. Het werd 22, waardoor de spanning aan de kop niet weinig is toegenomen en stellig nog lang niet te zeggen valt, welk elftal uiteindelijk met de eer zal gaan strijken. TAW liet intussen, thuis spelend tegen Hazerswoudse Boys, geen steek vallen en bracht het tot een verdiende 53, waar mee de TAVVers de kans op de titel, evenals Oegstgeest, weer geheel in eigen hand hebben. Bij AlphiaKagia ging het helemaal mis. zelfs staakte scheidsrechter Schuijlenburg de strijd 27 minuten voor het einde, nadat hij eerst zowel van Alphia als van Kagia een speler naar de kleedkamer verwezen had. Het bleef naar zijn mening echter ook daarna nog onplezierig, waarna hjj maar be sloot te staken. Hij had er blijkbaar goed genoeg van, gelet op zijn uitdruk king, dat hij meteen zijn fluit zou op bergen en geen wedstrijd meer wenste te leiden. Van schuld van een der par tijen is niet gesproken. WoubruggeOegstgeest In een sportieve wedstrijd hebben beide kandi daten voor de bovenste plaats in Wou brugge de punten gedeeld. Wel nam Woubrugge door Van Luiing in de eer ste helft de leiding, maar nog voor de thee kon doelman Wijsman tweemaal naar het net 1—2. De tweede helft was nauwelijks vijf minuten oud of het was weer Van Lullng die raak schoot 2—2. Wel verkeerde beide doelen hierna nog in gevaar, maar tot een doelpunt bracht men het toch niet meer. TAWHazerswoudse Boys Reeds in de zesde minuut keek TAW tegen een achterstand aan, toen Vos van de Boys er tussen uit trok en beheerst scoorde, 0—1. Kort daarop wist Goedhart uiteen voorzet van de Hartog gelijk te maken en even later was het al 21, door v. d. Haven, welke voorsprong vergroot werd door Lok, die uit een hoekschop inschoot. Van Gelder wist de achterstand nog te verkleinen, 32, waarna gerust werd. Onhoudbaar voor doelman Landman HP10knalde in de tweede helft Den Hartog £e" speelt, samengesteld. Voor de spelers en i uit een voorzet het leer ineens in, 42. houden reserves van de nationale ploeg worden Goedhart wist vervolgens na goed voor- Voor de amateurs geldt deze wedstrijd in mei centrale trainingsbijeenkomsten bereidend werk van Den Hartog 5—2 te als een selectieduel. De keuzecommls-1 georganiseerd. I te scoren, waarna het volhouden van de Woensdag a.s. eerste oefenmatch Het amateur-bondsteam, dat woens dag a.s. te Den Bosch een oefenwed strijd speelt tegen een Nederlands jeugdelftal (spelers van 1618 jaar), is als volgt samengesteld: Doel: Wetzels (Maurits); achter: Donners (Maurits) en Claus (Helmon- dia '55): midden: Van Munnecom (Roermond), Barten (Vlissingen) en Verhoef (Quick Amersfoort); voor: Klein Schiphorst (Quick Nijmegen), Kerikhofs (Maurits). J. de Nooycr (Vlissingen), Van Gaans (MOC) en Henke (Unitas). De jeugdploeg zal in ongeveer dezelfde formatie spelen als het team, dat op zaterdag 2 maart j.l. te Londen een verrassend gelijk spel (55) bereikte tegen de Engelse Juniores. Slechts en kele andere juniores zullen een kans krijgen. De jeugdcommissie zal een ploee van zestien spelers (geboren na 1 seotember 193P) voorbereiden op deel name aan het. FIFA-ieugdtoernooi, dat omstreeks Pasen in Spanje wordt sie (amateurs) wil namelijk een over zicht krijgen van de spelers, die in aanmerking komen voor het Neder lands elftal, dat op 15 mei (Leeuwar den) en 29 mei (Nijmegen) interland wedstrijden speelt tegen resp. Ierland en Frankrijk. Ter voorbereiding op deze wedstrijden worden in de distric ten gedecentraliseerde oefenbijeen komsten gehouden. Op 27 maart speelt een bondselftal een wedstrijd tegen een jeugdelftal (18 —20 jaar) en voorts zijn er plannen om een ander bondselftal op 20 maart a.s. vóór het interlandduel Nederland- Luxemburg een voorwedstrijd te laten spelen tegen de jeugdploeg (1618 jaar). Op 27 april heeft de keuze com missie tijdens het districten toernooi de laatste gelegenheid om alle kandidaten te beoordelen. Daarna wordt het voor lopige Nederlands elftal, dat op 1 mei te Groningen tegen het Gronings elftal speelt, samengesteld. Voor de spelers en Vierde k lassers zaterdag voe tbal Rodegravert-Noordwijk 23 Op een onmogelijk slecht terrein hier en daar stonden plassen water is Noordwijk er in geslaagd een 2—3 zege te behalen op de thuisclub. In de eerste helft was Bodegraven een tikje sterker, maar de schotloosheid van de voorhoede speelde de gastheren lelijk parten. De rust ging dan ook met blanke stand in. Na de hervatting lanceerde Noordwijk een fel offensief. Bodegraven werd vol komen overspeeld en door treffers van Wameling, Heemskerk en v. d. Lippe liep Noordwijk uit tot 0—3. Bodegraven zorg de echter toch nog voor een spannend slot, want toen Van Soest en Kenemans de achterstand reduceerden tot 2—3, moest Noordwijk nog danig oppassen en alle krachten inspannen om te verhin deren dat het fel aanvallend Bodegra ven ook nog de gelijkmaker zou scoren. Dat lukte. RouwkoopGWS 5-3 In de eerste helft bood GWS flink tegenstand. De Sassemers wisten reeds na vier minuten spelen de score door midvoor Scholte te opénen. Rouwkoop maakte daarna gelijk, maar een kwartier later mocht ook de Voorschotense doel man weer naar het net: 2—1. Rouwkoop drukte hierna even stevig door en wist voor de pauze nog de stand op 3—2 in zijn voordeel te brengen. Na de hervat ting slaagde GWS. opnieuw door Scholte nog eenmaal op gelijke voet met Rouw koop te komen (33), maar het laatste woord was toch voor de Voorschotenaren die met nog twee doelpunten een alles zins verdiende 53 overwinning behaal den. GWS speelde met vier Invallers. KoudekerkSportlust 0-2 De wedstrijd begon met een stevig overwicht van de thuisclub, maar de trapvaste achterhoede van de Woerde- naren wist met de aanvallen van de Koudekerkers wel raad. Uit de snelle tegenaanvallen, die de Sportlust-voor- hoede ondernam, werd 't de Koudekerk defensie spoedig duidelijk, dat men deze rappe gasten niet te veel ruimte moest laten. Gescoord werd er in de eerste helft echter niet. Ook na de hervatting wilde het in de vuurlienies aanvankelijk niet vlotten. De Koudekerkvoorhoede, die het zonder Alb. Zweris moest doen gestraft door de KNVB liet enkele goede kansen onbenut. Sportlust was in deze periode iets sterker, maar er was een misverstand in de Koudekerk-defen sie, die bleef staan voor vermeend bui tenspel. voor nodig om dit in een treffer tot uitdrukking te brengen. Dit doelpunt werd vijftien minuten voor het einde gescoord en brak de weerstand van de Koudekerkers, die kort daarop ook nog een tweede treffer moesten toestaan. Op 30 maart oefenwedstrijd voorlopig zaterdagelftal Op zaterdag 30 maart zal een voor lopig Nederlands zaterdagelftal een oefenwedstrijd spelen tegen een nog nader aan te wijzen tegenstander. Het elftal zal worden samengesteld uit spelers van de selectiegroep, die zater dag a.s. na de wedstrijd oostnoord zal worden gekozen. Voetbal in Engeland Een spannend moment voor het GVAV-doet in de wedstrijd tegen Amsterdam De positie van Manchester United aan de top van de eerste divisie van de Engelse League is ook na de wedstrij den van zaterdag gunstig gebleven, ondanks het gelijke spel, dat de ploeg van manager Matt Busby op eigen terrein aan Aston Villa moest toestaan (11). Van de concurrerende teams behaalde namelijk alleen Preston North End (veertien wedstrijden ach tereen ongeslagen) een overwinning, op Charlton Athletic (43). Maar Tottenham Hotspur, dat relatief betere kansen heeft dan Preston, bereik te tegen West Bromwich Albion slechts een gelijk spel (11), en Wolverhamp ton Wanderers verloor zelfs van Shef field Wednesday (12). Het werd daar door gepasseerd door Blackpool, de club van Stanley Matthews, welke in een opwindend duel met 4—3 van Cardiff City won. Onderaan de ranglijst bleef de situatie voor Charlton Athletic zeer ongunstig. Het verloor ditmaal met 43 van Preston North End en wacht dus nog op het eerste winstpunt in 1957. Charlton heeft nu een achterstand van tien pun ten op Sunderland en Portsmouth, die eveneens in degradatiegevaar verkeren. De uitslagen in de eerste divisie lul den: Arsenal—Luton Town 1—3; Birming ham CityEverton 13; BurnleySun derland 20; Cardiff CityBlackpool 34; ChelseaManchester City 42; Manchester UnitedAston Villa 11; Newcastle UnitedBolton Wanders 40; PortsmouthLeeds United 25; Preston North EndCharlton Athletic 43; Sheffield WednesdayWolverhampton Wanderers 21; West Bromwich Albion Tottenham Hotspur 11. De stand aan de top van de eerste divisie luidt: Manch. United 31 Prt. North End 33 Tott. Hotspur 31 Blackpool 32 Wolverh. W. 33 Arsenal 32 5 5 8 7 8 6 7 8 6 10 5 11 83—45 76—51 8144 75—47 72—59 69—59 In de tweede divisie, waarin Leicester City reeds vrijwel zeker is van promotie, luidt de stand aan de top: Leicester City 34 Nott. Forest 32 Stoke City 34 Blackb. Rovers 34 90—52 71—39 76—48 73—67 Zaterdagvoetbal Uitslagen standen 2e KLASSE SSS—Hoogvliet 1—2 's-Grav. SV—RVVH 2—0 VVGZZwaluwen 2I Ter Leede 17—27 RVVH 17—14 VVGZ 15—20 SSS 16—13 ARC 17—19 Excelsior P 16—12 's-Grav. SV 1518 Zwaluwen 1712 Quick Boys 14—14 Hoogvliet 16—11 4e KLASSE A KoudekerkSportlust 02 BodegravenNoordwijk 23 RouwkoopGVVS 53 Sportlust 15—26 VWS 16—14 Noordwjjk 16—24 RVC 14—11 GWS 17—18 Rouwkoop 16—11 Leiden 15—16 Katwijk 16—10 Koudekerk 1515 Bodegraven 127 In de 3e klasse A en in de 4e klasse A (West 1) werd niet gespeeld. Erkenning van Mary Kok"s records? Jan Stender zorgt altijd voor verrassingen. En dus verwonderde het niemand, dat, op het moment waarop de vele afhalers op Schiphol min of meer besloten hadden, voorlopig naar huls te gaan, er plotseling een kreet klonk: „Daar heb je ze". Die „ze" waren Mary Kok, Atie Voorbij, Greetje Kraan, Lenie de Nijs, Rita Kroon en hun trainer (tijdens deze reis ook „vader") Jan Stender, allen diep bruin gebrand door de Afrikaanse zon, heel erg vermoeid door de vliegreis maar ook zeer voldaan over deze fantastische trip door de Unie van Zuid Afrika. Het Robbenzestal had volgens de plannen met het toestel van 15.10 uur uit Londen moeten aankomen. Maar wie er ook uit dat toestel kwam, geen Rob je was er bij, en zwembondvoorzit- ter Jan de Vries, de bestuurderen van de Robben en de Kring Midden Neder land, de tientallen Robbenmeisjes, die in hun trainingspakken een fleurig ge heel vormden, en de radioverslaggevers en journalisten zochten het restaurant maar weer op. Ook in het volgende toe stel uit de Engelse hoofdstad 2% uur later zat het ploegje niet en net toen er een telexje uit Londen kwam met de mededeling, dat het wel half elf zon dagavond zou worden, stapte het zestal uit de machine uitFrankfort. Op 30 januari is deze reis begonnen en toen de ploeg op Schiphol uitstapte, waren ongeveer 40.000 km. afgelegd. Bijna elke dag zyn de zwemsters in Zuid-Afrika in het water geweest. Was het niet voor wedstrijden, dan stonden er wel demonstraties op het programma, waarvoor eveneens een enorme belang stelling bestond. Verrassend slot van nationaal toernooi Tot grote verrassing van publiek en deelnemers is Wim Roozenburg er in geslaagd het Nederlands kampioenschap dammen te behalen. Weliswaar be reikte hij in zijn laatste partjj tegen Wim Hulsman slechts remise, maar kop loper Van Dijk verloor van Beeke, waardoor zowel Van Dijk als Roozenburg met 18 punten eindigden. Door toepassing van het Sonnenborn-Bergersysteem werd Wim Roozenburg kampioen. Dit systeem namelijk geeft een hogere waar dering voor winstpartijen, die worden behaald tegen spelers, die in de eind rangschikking gunstige plaatsen innemen. De uitslagen van de vijftiende ronde waren: De JongLaros 02; HuismanRoo zenburg 1—1; Bom—Terlouw 1—1; Van Boys nog eenmaal beloond werd een doelpunt van Ossevoort 53 Stand Woubrugge 1217 Oegstgeest 11—16 TAW 11—16 Hazersw. B. 1010 Kagia Alphia Alphen Sleutels 9— 7 10- 6 10- 6 11— 6 DijkBeeke 02; Van der Sluis Okrogelnik 20; Boer—Grooteman 11; Verhoeven—Jurcka 0—2; Kinnegen— B er gsm a 20. De eindstand luidt: 1. Roozenburg 18 pnt; 2. Van Dijk 18 Jan Stender vertelde, dat by sommige demonstraties een paar duizend toe schouwers aanwezig waren, om van de wedstrijden maar niet te spreken. In Johannesburg bijvoorbeeld woonden 4000 toeschouwers de wedstrijden bij en die hadden toegangsprijzen betaald van 6 shilling tot 1 pond, dat is van drie tot ruim tien gulden De belangstelling voor het zwemmen is in Zuid-Afrika bijzonder groot, aldus Stender, maar er is een groot gebrek aan trainers. Stender zelf heeft dan ook diverse aanlokkelijke aanbiedingen ge had om ln de Unie als trainer te blij ven, maar hij houdt het maar op Hil versum. Hij ziet hier echter een mogelijkheid voor afgestudeerden van het C.I.O.S. in Overveen, die in de Unie tegen een veel hoger honorarium dan in ons land ge makkelijk aan de slag kunnen. Uiteraard was iedereen benieuwd welke berichten dc ploeg meebracht over dc nieuwe door Mary Kok ge vestigde wereldrecords op de 800 meter en de 880 yards vrije slag. Zoals bekend zwom de Hilversumse op 17 februari in het 100 yards lange met zout water gevulde buitenbad „Beach Baths" te Durban de 880 yards in 10 min. 30.5 sec. en was onderweg voor de 800 meter 10 min. 27.2 sec. af gedrukt, hetgeen nieuwe wereldpres taties waren. Maarvolgens de eerste berichten was de recordpoging niet aangevraagd en stond deze af stand ook niet op het programma. Jan Stender vertelde op Schiphol, dat hij bepaalde nummers aan de program ma's mocht toevoegen en dat hij dit ook in Durban heeft gedaan met 880 yards. En nog wel een dag voor de wedstrijden. Dat Mary Kok alleen over de baan moest gaan was haar en zijn schuld niet.... Er waren namelijk geen tegen standsters. In zijn zak heeft Steender een ver klaring van de Zuidafrikaanse Amateur Zwembond, waarin aangekondigd wordt, dat deze bond de nodige stappen bij de F.I.N.A. zal doen om de tijden van Mary Kok als nieuwe wereldrecords erkend te krijgen en daarmee staat het voor de Robben vast, dat Mary ook inderdaad deze records toegewezen zal krijgen. pnt; 3 t m. 8 Boer, Bom. Huisman. Van der Sluis, Beeke en De Jong allen 17 j pnt; 9/10. Kinnegen en Laros beiden Voor 48.000 toeschouwers is te Lon- 16 pnt; 11 12. Bergsma en Terlouw bei- den een hockeywedstrijd tussen de da den 12 punten; 13. Okrogelnik 14 pnt mesteams van Engeland en Ierland ge- 14. Jurcka 13 pnt; 15/16. Grooteman en I speeld. De Engelsen wonnen met 2—0, Verhoeven beiden 5 pnt. nadat de rust mét 1—0 was ingegaan.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 6