U weef niet llcllf hoe lekker die half zware shag DRUM SHAG van Douwe Egberts is! Half zwaar - bijzonder lekker! Gymnasiasten speelden in de Schouwburg kostelijk blijspel MAANDAG 11 MAART 1957 Uitvoering Uno Sumus Animo Zij trokken Het ivitte schaap van de familieallengs vlotter over de brug Voor onze gymnasiasten is de grote uitvoering in de Schouwburg met het daarop volgend bal ditmaal in het Gymnasium zélf een jaarlijks weer kerende gebeurtenis in hun jonge leven. Hij, die vele werkelijk uitstekende verrichtingen der leerlingen mocht bij wonen, wordt iedere keer opnieuw gespannen bezig gehouden door de vraag: „Hóe zal het dit jaar zijn?". De keuze van „Uno Sumus Animo" was deze keer gevallen op het bekende blijsped „Het witte schaap van de familie" van L. du Garde Peach en Ian Hay, waarmee indertijd Cor Ruys en zijn gezelschap furore maakten. Geen keuze dus uit het klassieke repertoire, waarmee gymnasiasten zich door hun scholing uiterdaad vertrouwd voelen, maar een greep uit het hedendaagse leven en misschien daarom des te moeilijker! bovendien een.... won derlijk leven! Het gaat hier immers om een familie, die de „misdaad" ten troon verheven heeft en de eerlijkheid als „misdaad" beschouwt. aangepakt en de wijze waarop men door de moeilijke klippen heen zeilde Allen kwamen er in het verloop meer in, de verstaanbaarheid dient geprezen en er waren momenten, waarin al een aardige dosis luchtigheid kon opgemerkt worden. Luchtigheid, waarop het écla tante succes van het stuk indertijd ge baseerd was. Een verrukkelijke persiflage dus, die de zaken volkomen omdraait, het nor male tot abnormaal en omgekeerd ver klaart. Gelukkig zijn gymnasiasten ver standig genoeg, om te beseffen, hóe ab normaal, ntettemin origineel het op die manier kan toegaan! Sinds generaties bestaat de familie Winter uit doorgewinterde oplichters, zakkenrollers, bankbiljettenvervalsers. Er hangt zelfs een schilderij van een in dit opzicht achtenswaardige voorvader aan de wand, waarachter zich de inbrekers- werktuigen van vader Winter bevinden. Alleen vakgenoten kennen hen als zodanig: voor de maatschappij zijn zij hoogst eerbare en fatsoenlijke lieden; vader Winter is zelfs voorzitter van de Kerkeraad en lid van de Voogdijraad! Het „witte schaap" in deze „zwarte schapenfamilie" is de op het gebied van vervalsingen waarlijk geniale zoon Peter, die het evenwel plotseling in z'n hoofd krijgt ..eerlijk" te worden. Daar zit na tuurlijk een meisje achter: zij is Angela, de dochter van de Scotland Yardcom missaris John Preston, die de familie veelvuldig bezoekt. Wélk een ontstelte nis in de familie, als zij erachter komt, wat Peter bezielt! Om U verder alle verwikkelingen te besparen, zij meteen verteld, dat uit eindelijk blijkt, dat Angela, die de span ning en de sensatie liefheeft, ook kan stelen als de raven: zij ontpopt zich als de grote rivale van vader Winter, die maar niet ontdekken kon, wie zijn mees terlijke concurrent was. Enfin: als ook Peter tenslotte te horen krijgt, wie en wat z'n meisje is, is 't met zijn eerlijkheid gauw gedaan. Spoorslags keert, hij op de „dwalingen zijns weegs" terug en wordt allerhartelijkst in de fa miliekring begroet. De „eenheid" is hersteld en men kan gezamenlijk voortgaan met het oude, „eerbare" bedrijf: een wereld bedriegen, die graag bedrogen wil worden! Men begrijpt: een kostelijk gegeven, waarbij alles op z'n kop staat. Maar het vereist bruisend spel, vol „schwung" en met flitsende dialogen, die er hier aan de lopende band zijn, want actie is er bijna niet. Op die dialogen komt het dus voor namelijk aan! Met Cor Ruys en de zijnen voor ogen ook de film wierp er zich indertijd vlot op was het voor deze groep dan ook uiterst moeilijk er wat van te maken. Natuurlijk gaat het niet aan, hun spel met dat van beroepsacteurs te vergelijken maar afgezien daarvan liep het begin toch wel erg plechtstatig van stapel, onder de regie van de heer C. C. Ver- hage. Het schaap kon héél moeilijk op dreef komen, in het eerste bedrijf waren er zelfs pijnlijke gapingen en woord en wederwoord kwamen in begrafenisstem po over het voetlicht. AÜengs kwam hierin gelukkig verbetering, in het laat ste bedrijf werd zelfs een aannemelijke levendigheid bereikt, zodat dit amusante geval tenslotte toch tot een succes uit groeide. Wij konden dus toch wel de moed be wonderen, waarmee dit geestige stuk is Dat het voor jongeren moeilijk is zich tot ouderen te transformeren, spreekt van zelf. Maar Nico Volkers gaf al een geslepen vader Winter te zien, met wie we wel eens op stap willen gaan, om in te breken! Zijn vrouw Alice (Marijke Haantjes) paste zich goed bij hem aan, al ging haar aandacht wat te veel naar handwerken uit, Rosemarie Koningsberger was een charmante dochter Pat met een vleugje raffinement, Henk Eikerbout zweefde gemoedelijk tussen bedrog en spontaan opgewelde eerlijkheid in, Laura Huizinga ontpopte in het laatste bedrijf een be korende ^.naïviteit". Er was een rustige Mr. C. J. A. M. ten Hagen overleden LID DER TWEEDE KAMER bi het ziekenhuis van de EL Joannes de Deo te Den Haag waar hij sinds donderdag werd verpleegd, is aan de gevolgen van het hem op die dag op de Vdverdam te Den Haag overkomen verkeersongeluk op 52-jarige leeftijd overleden mr. C. J. A. M. ten Hagen uit Nijmegen, lid van de Tweede Ka mer voor de PvdA. Cornells Johan Anton Marie ten Ha gen werd op 19 november 1904 geboren te Voorburg. Na voltooiing van zijn studie vestig de hij zich te Nijmegen als advocaat en procureur. Hij was in 1943 een van de mede-oprichters van de illegale groep „Christofoor" en van het blad van die naam. In het laatste jaar van de tweede we reldoorlog was hij hoofdredacteur van het eveneens illegale „Je Maintendrai". Na de tweede wereldoorlog was hij lid van het noodparlement en sedert 20 no vember 1945 had hij voor de PvdA zit ting in de Tweede kamer. In de eerste jaren na de oorlog was mr. Ten Hagen, wethouder van Finan ciën en Onderwijs van de gemeente Nij megen. daarna was hij lid van de ge meenteraad van die stad. Mr. Ten Hagen was redacteur van het blad ..De Gemeente", commissaris van de NV Ten Hagens Drukkerij te 's-Gra- venhage en Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. commissaris van Gerard de Groot, Joost Kuiper bracht de verstrooide dominee aardig tot zijn recht, Rob van der Plas typeerde een vlotte oplichter Sam Jack son bruine schoenen en groene kousen passen ech niet bij een zwart jasje! en Rudi Kuyt bleek een laconiek dienst meisje te zijn. De toeschouwers hadden kennelijk plezier in dit amusante geval en dankten met geestdriftig applaus. Gespeeld werd in een smaakvolle, kleurige en fleurige entourage. Bondspraeses Marijke Kok opende met een geestig speechje, mocht na afloop de spelers huldigen en zelf woorden van dank in ontvangst nemen van rector dr. Wiersma, en afgevaar digden van Lugdunum Batavorum en Leidse Joffers: naar traditie! H. Mosje Sjaret in Rolzaal: Wordingsgeschiedenis van Israël „Wij hebben sympathie en begrip nodig" (Van onze Haagse redactie) In de Rolzaal te Den Haag heeft de Israëlische oud-premier Mosje Sjaret zaterdag een lezing gehouden over de wordingsgeschiedenis van de Staat de opbouw van een nieuwe economie, de groei van de sociale en economische waarden, het vrijwel vanzelf tot stand gekomen solidariteitsgevoel en de vestiging van de democratische ge- Israël. De heer Sjaret, die door het j dachte. onlangs opgerichte Koos Vorrink democratie in Israel is ouder dan -- - -de staat zelf. Om een voorbeeld te noe men: de Israëlische vrouwen hebben nooit voor hun democratische rechten behoeven te strijden omdat het vrou Instituut was uitgenodigd om zijn visie te geven op de spanningen in het Midden Oosten, verklaarde dat het onmogelijk is zich een helder beeld - van de toestand in dit gebied te vor- j wenkiesrecht al van het begin af aan m men. als men de gebeurtenissen niet ^e. wet _was vastgelegd. De_immigranten tegen de achtergrond van het verle den plaatst. De geschiedenis van het Joodse volk is uniek in de geschiedenis van de mensheid, en de psychologische gesteld heid van de Joden kan men eigenlijk volgens de heer Sjaret het best karakte riseren door te verklaren, dat het hier een volk betreft, dat eeuwenlang in het verleden en de toekomst, maar niet in het heden heeft geleefd. De Joden heb ben de hoop op de terugkeer naar het „heilige land'1 nooit opgegeven. De hoop op een betere toekomst heeft de toorts altijd brandende gehouden. De gebeurtenissen, die hebben geleid tot de uitroeping van de Staat Israël, vormden dan ook in feite het sluitstuk van een eeuwenlange ontwikkeling. In de laatste 70 jaren zijn echter pas de tradities gegroeid, die de grondslag vormden voor de in 1948 verrezen staat De heer Sjaret noemde in dit verband uit de Arabische en oost-Europese lan den worden ook onmiddellijk in het democratische proces opgenomen, zij bezitten reeds op de dag van aankomst alle burgerrechten. Natuurlijk bestaat er dan ook een groot contrast tussen het westers-demo- cratische Israël (met het oude testa ment als gezamenlijke hoeksteen van Joden en Christenen) en omliggende landen. De Arabische staten kennen de democratische tradities en sociale en economische verworvenheden niet. de ontwikkeling van deze landen loopt langs geheel andere lijnen. Mosje Sjaret besloot zijn lezing met te verklaren, dat Israël nog een mis sie heeft te vervullen in deze wereld, „maar wij hebben tegelijkertijd de sympathie en het begrip van de wereld nodig om onze bestemming te bereiken." Op de Rijksweg bij Wassenaar Is gistermiddag een gecompliceerd on- geluk gebeurd, waarbij een brom fietser om het leven kwam. Een uit de richting Leiden komende militai re vrachtwagen botste tegen een vóór hem rijdende auto. die links af wilde slaan. De chauffeur van de „Peking struikelt over eigen fouten" Het Chinese communisme zal over zijn eigen fouten struikelen en men be hoeft het niet te beschouwen als „de golf van de toekomst in Azië en het westelijk deel van de Stille Oceaan", aldus de Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Dulles, na aankomst in de Australische hoofdstad Canberra, waar hij de conferentie van de ZOAVO, Zuidoost-Aziatische Verdragorganisatie bijwoont. Voorts verklaarde Dulles, dat de pro blemen en de moeilijkheden van de Atlantische gemeenschap de Ver. Staten niet onverschillig maken voor de vraag stukken in Azië en het gebied van de Stille Oceaan. Dulles beschuldigde vanochtend op de openingszitting van de ZOAVO, de Sovjet-Unie ervan, dat zij tracht de landen in het Midden-Oosten tegen el kaar op te zetten door „kwaadaardige propaganda en wapenzendingen op grote schaal". Hij herinnerde er aan, dat hij op de vorige bijeenkomst van de ZOAVO-raad, die verleden jaar in Karatsji werd ge houden, al had verklaard, dat het Amerikaanse voorbeeld inzake uitwisse ling op het gebied van handel, hulp en cultuur navolgers had gevonden, die echter een geheel ander doel nastreef den dan de Amerikanen. Zijn voorspel ling, dat de „vrije leiders in Azië" zich hierdoor niet zouden laten bedriegen, was uitgekomen. Dulles verklaarde, dat de ZOAVO in de drie jaren van haar bestuur een krachtig bolwerk was gebleken. MARKTBERICHTEN BOSKOOP, 8 maart. Coöp. Vereen. ,.De Boskoopse Veiling". Forsythlatakken per tak 18-24, ld. per bos 80-140, Slerkers- takken Hlsakura, per tak le kw. 70-92, ld. 2e kw. 38-65, ld. 3e kw. 24-31, id. per bos 1 20-2.20, Prunustrilobatakken per tak, le kw. 38-48, id. 2e kw. 15-22. ld. per bos 75-1.20. Balrozen per bos 42-64, Azalea- mollistakken per tak. le kw. 95-1.05, ia. 2e kw. 27-41, ld. 3e kw. 17-25, ld. per bos Egypte verwerpt splitsing van de Suezkanaal-gelden Egypte heeft een Westelijk plan ver worpen, waarin werd voorgesteld de doorvaartgelden van het Suezkanaal ge lijkelijk te verdelen. De Egyptische minister van Voorlich ting heeft in antwoord op dit reeds eerder gepubliceerde voorstel verklaard dat Egypte de volle som zal eisen. Mi nister Abdel-Kader Hattem zei dat de voorgestelde regeling, waarbij de helft naar de Internationale Bank zou wor den overgemaakt, in strijd is met de conventie van 1888. Hij zei voorts dat elke andere regeling die niet aan Egypte het volle bedrag toedacht een schending van deze conventie en Egyptes rechten was. De Egyptische militaire attaché's te Stockholm, kolonel Mostafa Lofty, is tot „persona non grata" verklaard en moet Zweden verlaten. Dit is zaterdag door het Zweedse ministerie van Buiten landse Zaken meegedeeld. De kolonel had zich schuldig gemaakt aan activi teit, welke in strijd was met zijn diplo matieke status. Een woordvoerder van het ministerie zei, dat zijn „ongewenste activiteit" in verband staat met de veroordeling van twee Finse dubbel-spionnen tot negen en vier maanden dwangarbeid wegens spionage voor Israël ten nadele van Egypte. De Finnen, die van twee wal len hadden proberen te eten, werden vrijdag in Stockholm veroordeeld. Na de ontdekking van deze zaak werd Mosje Bar-Or, de Israëlische waarnemend consul, tot „persona non grata" ver klaard, op dezelfde grond als kolonel Lofty. Bar-Or heeft het land reeds ver laten. militaire wagen raakte daarbij de macht over zijn stuur kwijt en reed het rijwielpad op. De bromfietser, de 55-jarige W.B. Alkemade uit Wassenaar werd gegrepen en op slag gedood. Op de foto ziet men de bromfiets bij de achterkant van de militaire vrachtwagen. 80-1.30, id. gemengd takken per tak 21-38. Rhododendromkoppen per kop 58. Tulpen 50-62. per bos. Narcissen 14 per bos. Ma- honlablad, le kw. 87. id. 2e kw. 38-4(2 per bos, Cinerariaplanten per stuk 60-90, Pri- moilaplantjes per stuk 12-16. ROTTERDAM 11 maart. Veemarkt. Aanivoer in totaal 1695. vette koelen en ossen 964, varkens 731. Prijs per kg. vette koeien le kw. 310325. 2é kw. 286306. 3e kw. 276286. varkens (lev. gew.) 176, 174. 172. Salarissen K.L.M.-vliegers lopen tot f 48.500 Wat de salarissen van de K.L.M.-vlie- gers betreft, vernemen wij het vol gende: De jongste Nederlandse en buiten landse vliegers bij de K.L.M. ontvangen een bruto jaarsalaris van f.7920; de K.L.M. betaalt daarenboven hun pen sioenpremies, die resp. f. 3744 en f5616 per jaar bedragen, zodat voor de jongste Nederlander in totaal bruto f. 11.664 per jaar wordt betaald en voor de jongste buitenlanders in totaal bruto f. 13.536. De Nederlandse en buitenlandse ge zagvoerders bij de K.L.M. ontvangen een bruto jaarsalaris van f. 36.180. De K.L.M. betaalt daarenboven hun pensoenpremies die resp. f8400 en f12.320 per jaar be dragen, zodat voor de Nederlandse ge zagvoerder in totaal bruto f. 44.580 per jaar wordt betaald en voor de buiten landse gezagvoerder bruto f. 48.500. De K.L.M. heeft op het ogenblik 626 vliegers in dienst, namelijk 168 buiten landers en 458 Nederlanders. De buiten landse K.L.M.-vliegers zijn in hoofdzaak Engelsen. Australiërs, Nieuw-Zeelanders en Amerikanen. Van de zijde van de directie van de K.L.M. vernemen wij, dat zij een brief van de vereniging van K.L.M.-vliegers en de organisatie van buitenlandse vlie gers heeft ontvangen, waarin de K.L.M.- directie om een onderhoud wordt ge vraagd in de loop van deze week. Aangezien de directie niet op de hoogte is van de eisen of verlangens op salarisgebied wenste men zich van ver der commentaar op dit ogenlblik te ont houden. K.L.M.-piloot' brak drie halswervels De derde piloot van het zaterdag te Curasao aangekomen K.L.M.-vliegtuig, Peter Stein, is zaterdagmiddag bij het zwemmen in de Piscaderrabaaiclub een ernstig ongeluk overkomen. Hij brak bij het duiken drie halswervels en is in le vensgevaarlijke toestand in het zieken huis opgenomen. SIEU GEVRAAGD Gevraagd werkster ^»or 3 dagen in de week. A. J. Knij- nenburg, Rijngeesterstraatweg 31. Telef. 20058. Gevraagd nette werkster, 2 morgens p w. Pieter de la Courtstr. 70. hoek Lammen- schansweg Mie wil mij helpen aan een net kosthuis m slaapk., all.st. man. 59 j. Spoed. Brieven bur. van dit blad no. 1828 k. Gevr. een dagmeisje, van 8 tot 1 uur. of een werkster 3 ooht. per week. Goed loon. Vergoeding reiskosten. A. Mar kus, Vondelstraat 2. Voorscho ten. Tel K 1717 - 3363. R Enkele meisjes gevraagd, eftijd 15 a 16 Jaar. Bij geble ken geschiktheid hoog loon. Nivepa, Oude Vest 207. Leiden. H Enkele Jongens gevraagd. Leeftijd 15 a 16 jaar. Bij ge bleken geschiktheid hoog loon. Nivepa, Oude Vest 207. Leiden Gevraagd In rusthuis „Zon- neweelde", Oranlelaan 2, Oegt- feest zelfstandige hulp van 5 uur. Zo spoedig mogelj|k gevraagd een hulp-concierge, 24 uur per week. Salaris volgens Rijksrege ling. Brieven bur. van dit blad onder no. 3817 k. Gevraagd, wegens huwelijk der tegenwoordige nette win keljuffrouw en leerling-winkel meisje. Tevens kan geplaatst worden Jongen voor bakkerij- werk. J. Boonekamp. Bakkerij „Het. Witte Hek" Adm. de Ruyterlaan 2, Katwijk aan Zee Tel". 2208. Mlnkelliuis met of zonder woning te huur gevraagd, op goede stand. Voor eventuele ruiling aangeboden, een keu rig onderhouden woning, met lage huur. Brieven bur. van dit blad onder no. 1807 k. 2-deurs linnenkast (legkast) te koop gevr. Brieven bur. v. d. blad no. 3823 k. Loopknecht ge\raagd, niet beneden 16 jaar Melden bij: v. Zwieten, Breestraat 150, Lel den. Gevr., voor direct, dagmeis je of werkster. Breestraat 45 Tel. 23851. AANGEBODEN Wonderverfü! 1 x ver ven, prachtig resultaat. Enor me dekking, hoge glans. Als schilder adviseer ik, probeer het eens. Volle garantie. Lak- plamuur ln tube. Alle mate rialen. voor iedere beurs. Rich J. Blok. Hogewoerd 62. Telef. 23123. Behangen, lloe moet dit nu precies. Inlichtingen door er kend behanger. Grootste keus R. en D. behang. Grondpapier, linnen, spijkertjes, plaksel, bl- tumpapler (tegen vocht), kin- derrand, glaspapier enz. Rich. J. Blok, Hogewoerd 62. Telef. 23123. Vrije zolder te huur. op keu rige stand, evt. met kost enz. Br. bur. v. d. blad no. 1893 k. F| Flat 500 (25000 km.), aug. 954 te koop, van particulier (le bezitter). Brieven bur. van dit blad no. 1895 k. Rashond. Raszuivere Engel- ClUnderbureau naaimachi ne, elektr. boor tol. moderne prima Hoover stofzuiger, mo dern dressoir. Mechelse en ova le eiken uitschuiftafels. Tele- funken radio met stalen lam- gïn, onverwoestbaar. W. F. ooreman, 9 Nieuwe Rijn 9, t.o. V. en D. Tel. 23261. Aangeboden 1 zit- en slaap- amer en 1 zit-slaapkamer. Nieuwe Rijn 34 a. Te koop Fordson bestel. Laadvermogen 500 kg. Ben zineverbruik 1 op 10. 45.000 km. gelopen, ln prima staat. Te zien dinsdag van 12 uur en 67 uur. v. d. Bosch Hoge Rijndijk 155. M'egens afschaffing te koop Hilmann Mlnx. Jaar bouw 1951, goed onderhouden. Te bezien na 5 uur, bijToorenveltstraat 23. Oegstgeest. Voor voorjaarsetalages! Na tuurgetrouwe watten kuikens sleohts 15 ct„ 12 stuks f 1.50. Prima crèpepapier in talrijke fraaie tinten. 50 x 250 cm., slechts 17 ct. Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn elf. Fraaie Japanse lampions. Een sieraad voor serres, erkers, gangen hallen, zalen, kamer hoekjes, etalages. Voor elektr. en kaarslicht. Reeds vanaf 85 ct. Ziet onze etalages. Papier handel Paddenburg, Nieuwe Rijn elf. Te koop aangeh. bromfiets, merk Kapteln Mobylette. Magdalena Moonsstraat 48. 1-prrs, opklapbed te koop of rullen voor duplobed. Burggraven!aan 211. Tel. 23676 Leren knopen, herenknopen. Japon knopen, parelmoer kno pen, verpleegstersknopen, toga- knopen enz. bij Mol, Hooi gracht 26. Voor een perskussen, kartel- schaar, rokmeter, pasbuste, broekenklem enz. bij de four- niturenhaaidelMol, Hooigracht no. 26. Knopen voor tailleurs, he renkostuums. mantels, avond kleding. begrafenisj assen, re genjassen, sportkleding enz. bij Mol. Hooigracht 26. Wegens vertrek Philips ra dio, pracht geluld f 100. Phi lips pick-up. 3 snelheden met saffier ln cassette f 60. Ruton sleestofzuiger, 125 V.. als nieuw 45. Jongensfiets compl. als nieuw f 75. Hoogl. Kerkgracht no. 42. Philips nieuwste radlogram- mofoon (1957), spotprijs f150 (Langspeelplaten gratis erbij). Moet weg. Nieuw vloerkleed f 35. Dubbel elektr. komfoor. Oude Vest 157. M'asmachlnes f 145.met wasbeweger, grote maat f 259.- Droogcentrlfuges f 149.50. Hulsman. Oude Singel 206. Aangeb. Singer handnaal- maoh.. i. g. st. met garantie. Prijs f 45. Singer haaidnaalma- ohine (ringspoel), in prima staat, met garantie. Prijs f 85. Herenstraat 23, Leiden. Telef. 32027. Laat U niet misleiden, maar leert goed autorijden, dan naar Autorijschool „Oranje boom" met nieuwste- Simca. Lesuur f 6. Levendaal- 47, telef. 23609. Leiden. Wltwerk! Nieuw voor Lelden. Wil verwijderen alle vlekken, waaronder roet- en watervlek ken. Bespreek tijdig om wach ten te voorkomen. Stouten, Schelpenkade 23. tel. 21751. Lange Raamsteeg 3. Plastic tuinslang p. m. 0.35, spaden 4.75. harken 0.90, gras machines f 33.50. bloem- en tuinbouwzaden, schoffels, kip pegaas, harm.gaas, puntdraad, vlechitdraad enz. A. J. Hart- wijk, Nwe Beestenmarkt 79, Lelden. Tel. 26627. Te koop half Eng. kinder wagen. kleur wit. Tevens brom fiets. Marnixstraat 66, Lelden. Graszoden In elke hoeveel heid aangeboden. J. L. Phi- lippo. Margrietstraat 5, Tel. 26414 Ambon&traat 12. Telef. 31512; Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Cor Bolman, Hekkelaan 223, Den Haag tele foon 114501. Mij betalen veel geld voor gebruikte goederen, zoals ra dio's. stofzuigers, pick-ups. gramm.motorenelektr. moto ren. meubelen, fietsen, brom- en motorfietsen, auto's enz. In- en verkoop. G. van Vliet, Janvossensteeg 34. Solex Standaard f349.50, p. m. f 17.30. Solex de Luxe f399.50. p. m. f20.24 inclusief All Risk verzekering. Service Stations. Gebr. Huisman. Ho gewoerd 6668 telef. 31292. Aangeboden twee kleine ka mertjes. voor Juffrouw. gas. lloht en berging fiets. Billijke prijs. Na~6 uur. Verwey. Thor- beckestraat 42. Slagerij Pleterse. Dinsdag, woensdag, donderdag 500 gram gehakt van f 1.70 voor f 1.40. Rookworst f 0.35 p. 100 gram, f 0.75 p. 250 gram. f 1.35 per 500 gram. Rauwe rookworst f 0.38 per 100 gr. Herenstraat no. 29. In het Schuimrubber- en Plastichuls, Mare 70, vindt U alles op het gebied van schuimrubber en schuimplas- tlc, geschikt voor alle doel einden, onovertrefbare veer kracht, onverwoestbaar, duur zaam en goedkoop tel. 32862. l'w bed slecht? WiJ over trekken Uw bed met een nieuwe damast! Eenper soons vanaf f 19.50, tweepers. vanaf f 26.50. In één dag ge reed! De Kleine Winst, Haar lemmerstraat 51, Lelden. Gloednieuwe voor export be stemde stofzuiger f 89.50, was machines f 135.Beide met schoonheidsfoutjes; volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrieks- kantoor Spul 214. Den Haag, telef. K 1700: 11.34.91! b. g. g. 11.53.96. He ren kostuums, regenjassen m an tel kostuumsjerseypakjes, mantels, kindermantels, regen mantels enz. v.af f 5 p. mnd. Coupeur bezoekt U met col lectie aan huis. Brieven bur. v. d. blad onder no. 3860 k. Te koop aangeboden elkeh. bureau met opbouw, zeer veel bergruimte, o.a. 7 geheime plaatsen. Brieven bur. van dit blad onder no. 1814 k. II.H. Kappers. 4 draaibare stoelen met verstelbare rug, in prima staat te koop voor elk aann. bod. Te zien Laan van Meerdervoort 317, Den Haag. Tel. K 1700 - 395025. Te koop een Norton en een A.J.S.. bouwjaar 1953, type 16 MS. P. Noordermeer, Han senstraat 13. Lelden. Iedereen Is enthousiast, als wij Uw matras overtrekken met damast, één-pers. vanaf f 19.50, twee-pers. f 26.50. Smit's bedden-tapijtenmagazijn, Mare 98, Vrouwensteeg 9. Telef. 23913. Te huur zolderverdieping voor a.s. med. echtpaar, best. uit zit-slaapkamer en keuken. Br. bur. v. d. blad no. 1914 k. Te koop 4 blank eiken huls kamerstoelen en 2 armstoel- tjes, alles in prima staat. Willem Klooslaan 12, Leiden. Grote pakkisten billijk te koop, 120 x 88 x 64 cm. Plantsoen 11. Tel. 31178. B. z. a. net meisje (26 jaar) H. 1. d. h.. v. d. en n. Brieven bur. van dit blad no. 183,r k. Ford Prefect te koop. Te be zichtigen: Garage Cok Bos koop. Witte Engelse kinderwagen te koop, in prima staat. Veillngkade no. 16. Aangeb. gezellige zlt-slaap- kamer met volledig pension. Omgeving Acad. Ziekenhuis. Tel. 21672. "WIJ financieren de aankoop van Uw radio en televisie. Br», bur. v. d. blad no. 3849 k. Aangeb. rietsalon ameuble ment, bestaande uit 2-zits- bank 4 fauteuils en ronde ta fel. Emm al a an 80. Oegstgeest. DIVERSEN Bellamy-bijeenkomst, Fede ratiehuis, Gerecht 10. woensdag 13 mrt. a.s. 's avonds 8 uur. Spreker: J. J. Dik, landelijk voorzitter. Onderwerp: „Wat gaat de I.V.B. in de toekomst doen? Leden, oud-leden en be langstellenden komt allen. M'onlngrull. Aangeb. heel huls, rand v. d. stad, suite. 3 sl.k., balkon tuin en schuur, grote zolder, douchecel, telef. 31520. Gevr gelijkw. huis event, iets kleiner Prof.wljk of omg. Brieven bur. van dit blad onder no. 1834 k. M'onlngrull PuttenLelden. Aangeboden mooie woning met tuin. aan verkeersweg en vlak aan bos. Brieven bur. van dit blad onder no. 1813 k. Woningrutl. Aangeb. vry be nedenhuis. 5 k.. etc., voor- en achtertuin, goede gezell. stand (hoekhuis, ruim zicht), f55 p. m. Gevr. huis met zolder en tuin. Brieven bur. van dit blad onder no. 1890 k. Café-restaurant Royal Doe- zastraat 43. Telef. 22578. Zalen voor diners, lunch, re cepties en vergaderingen tot 150 personen. Ook zaterdags en zondags. Prima keuken. Zaterdags en zondags geen dansen meer. M'onlngrull. Aangeb. vrije bovenwoning, grote suite 2 slaapkamers, keuken enz be schoten zolder, omgeving Schel penkade, f7.35 p. w. Gevr. huis liefst met tuin of flat. hoge huur geen bezwaar. Brieven bur. van dit blad no. 1898 k. Dames! Voor betere perma nent Het Kappershuis. Geen warmte op hoofd. Permanent 5 of 7 gld. Wassen, watergolven, onduleren, haarknippen, mo derne stijl. Bespreekt vroeg tijdig. Heren, de kapper voor lastig haar. Het Kappershuis, Apothekersdijk 8. Tel. 26218. Bellamy-bijeenkomst. Fede ratiehuls. Gerecht 10. woensdag 13 mrt. a.s., 's avonds 8 uur. Spreker: J. J. Dik, landelijk voorzitter. Onderwerp: „Wat gaat de I.V.B. in de toekomst doen? Leden, oud-leden en be langstellenden komt allen.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 4