Leidse raad hedenmiddag hij een Loop der bevolking te Leiden MAANDAG 4 MAART 1957 Vorming industrieschap met Zoeterivoude Hedenmiddag kwam de Leidse Raad onder leiding van de burgemeester bijeen. Onder de vele voorstellen, waarop in deze zitting het fiat van de raad werd gevraagd, behoort o.a. het sluiten van een gemeenschappelijke regeling met de gemeente Zoetcrwou- de inzake de vorming van een indus trieschap. Alvorens men aan de behandeling van dit punt toe was werden prof. dr. H. C. van der Hulst en mevr. J. W. Vogelen zangSmit tot leden van de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onder wijs benoemd. Terwijl aan de heer J. Singeling geen tegemoetkoming uit de gemeentekas in de kosten van vervoer van zijn zoontje naar de christelijke school voor B.L.O. te Alphen a. d. Rijn zal worden gegeven, zal dit wel geschieden aan de heer R. A. Keyzer voor diens dochtertje, die een openbare school voqr slechthorenden te Den Haag bezoekt. Z.h.st. werd besloten tot medewerking voor aanschaffing van leermiddelen voor de Geref. school aan de Asserstraat, idem inzake het verlenen van een voor schot op de exploitatievergoeding 1956 voor de Leidse Mytylschool. Een wijzi ging werd aangebracht in de Verorde ning schoolgeld kleuteronderwijs. Met het verhogen van de bijdrage in de kosten van de restauratie van de Hooglandse Kerk kan de raad eveneens akkoord gaan. HET INDUSTRIESCHAP Bij het voorstel een gemeentelijke regeling met Zoeterwoude aan te gaan inzake de vorming van een industrie schap. wees de heer Meester <P. v. d. A.) neg eens op de dringende noodzaak voor Leiden van industrieterrein. Het voor stel juichte spreker sterk toe. Is het mogelijk, dat bedrijven, die zich hier straks zullen vestigen, als postadres Leiden aanhouden? Een populaire uit gave, welke de aandacht op dit terrein vestigt, komt spr. gewenst voor. Spreker deed de suggestie om het goederen station aan de Haagweg te verplaatsen naar dit industrieschap. Een verbin dingsweg met dit industrieterrein en de Hoge Rijndijk moet er spoedig komen. De heer De Hosson (KVP) juichte het voorstel eveneens toe. Kan de toe komstige partner ook paritair in even tuele financiële tekorten deelnemen? Ook de heren Hagens (VVD), Ten Broek (KVP) en Solp (Prot. Chr.) kon den veel waardering voor dit voorstel opbrengen. De heer Van Weizen (CPN) stond enigszins gereserveerd tegenover het TENTOONSTELLING OOSTERSE HANDSCHRIFTEN In de Universiteits Bibliotheek (tijd schriftenzaal) wordt van 49 maart een tentoonstelling gehouden van Oos terse handschriften uit de collectie Snouck Hurgronje. Deze expositie is mede ingericht ter herdenking van de 100ste geboortedag van prof. Snouck Hurgronje. N.V. GLASDIPORT-VERFFABRIEK A. v. d. KWAST De Glasimport-Verf fabriek fa. A. v. d. Kwast en Co. alhier is omgezet in een naamloze vennootschap onder de naam: Glasimport-Verffabriek A. v. d. Kwast N.V. Tot directeuren zijn be noemd de heren S. Groot, S. van der Kwast en J. H. D. van der Kwast; tot procuratiehouder is benoemd de heer H. Mentink. GEVONDEN VOORWERPEN In het tijdvak van 1 t/m 28 februari zijn de volgende voorwerpen gevonden: Jach (grijs rubber), rolletje kwartjes, autostep, sjaal, hoofddoek, rijwielslot m. sleutel paraplu, vulpen, hoes van para plu. dassenclps, tekening, handschoenen, kinderschoentje, armband, motorhand schoenen, kindertrui. sleutels, gouden zegelring, damespolshorloge, halsband voor een hond, paar knder gymnastiek schoenen, rijwielregenbroek, kop van wiellantaarn, kinderlaars, colbertjasje, biljartbal, Engels boekje, trouwring, pr. dameshandschoenen, bril in etui, bank biljet gouden broche (speld), meisjes vest, portemonnaie met inhoud, zakmes je, kondukteurskniptang, valhelm, twee lampekapjes, portefeuille met inhoud, rozenkrans in etui, groen metalen bak, schaal van weegschaal, zwembroek en badhandoek, moterbril, paar kinderkous jes, paar kinderschoentjes, geldsbedrag, radiobatterij, paar kinderwantjes, dames mantelceintuur, tas met Inhaud, gym- nastiekpak, trainigsbroek, paar hoge sportschoenen, damesrokje. damestas inh. damesonderkleding. tas inh. ge reedschap. kinderbril, keukenloper, plas tic regenjas, dop van benzinetank, paar rolschaatsen sigarenaansteker. muts. toilettasje, boodschaoppentas. capuchon jach van trainingspak sportbroekje, paar nylonkousen en twee zeepdozen, notitieboekje, halsketting (bloedkoralen) brcohe. pet kinderspeelpopje (neger), schema van wisselstroombei, herenpols horloge. Terug te halen en inlichtingen te ver krijgen aan het bureau van gevonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8 ling, poort), op woensdag- en zaterdagmiddag tus sen 2 en 4 uur. elefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. LEIDERDORP BURGERLIJKE STAND Geboren: Alelda, dr van J. van Winkel en M. J. Mensink. Rijkspostspaarbank In januari werd op de Rijkspostspaarbank ingelegd f. 53.416,53 en terugbetaald f. 28.024,54. FAMILIEBERICHTEN ontleend aan andere bladen: Bevallen: MeylerSohendstok, dr., Amsterdam; PhilipsQuarles van Uf- ford, dr., Vught; van Olden—Quarles van Ufford, zn., Haarlem. Getrouwd: A. C. H. Kuyck en B.Hech- termans; R. A. Koning en M. D. Zijp, Naarden; L. F. Ploeger en A. M. Schaap man, Leeuwarden; L. W. J. Gray en A. F. M. Pické, Londen; C. H. Dingemans en K. ter Laan, Deventer; H. Lamme er. N. Hennemann, Joppe; I. Verkade en A. Bruynzeel, Zaandam; ir. H. Schreer en J. Duyvis, Koog aan de Zaan J. H. Abbing en F. Chkliar, Brussel; P. Greidanus en M. J. W. Stierhout, Ben- nekom. Overleden: M. de WaauVan Cam- pen, vr., 69 jr., Amsterdam: C. N. Bijl, m 71 jr., Amstelveen: E. G. Fransen— Huijer, vr. 72 jr., Amsterdam; dr. R. van der Hoek, m. 63 jr., Olterterp; P. van Stripiaan, m. 86 jr., Rotterdam. voorstel; de raad geeft belangrijke be voegdheden uit handen. Bij zijn verde diging van het voorstel wees weth. Jongeleen er o.m. op, dat het inderdaad niet prettig is om bevoegdheden uit handen te geven. Gelet echter op de industriële ontwik keling moet Leiden, dat vrijwel geen industrieterrein meer beschikbaar heeft, wel de richting van een industrieschap op. Zoeterwoude, aldus de wethouder, heeft prijsgesteld op behoud van de naam Zoeterwoude als postaanduiding. Hiervoor moet de raad begrip hebben. Zoeterwoude brengt een groot offer door industrieterrein aan Leiden af te staan. 'adat ook wethouder v. d. Kwaak ikele financiële aspecten van deze i-meenschappeltjke regeling had be licht werd het voorstel z.h.st. aange nomen. (De zitting duurt voort) Kerkelijk Leven KERK VOOR MGR. LEMMENS Het ligt in de bedoeling van dê Lim burgse katholieke gemeenschap om mgr. Lemmens ter gelegenheid van zijn zil veren bisschopsjubileum een kerk aan te bieden. Deze kerk zal worden toegewijd aan de H. Gulielmus, de patroon-heilige van de bisschop, om het nageslacht te her inneren aan het bestuur van deze bis schop van Roermond. NED. HERV. KERK Beroepen te Raiurlo (toez.) L. Hoving te Loppersum. te 's-Heer Abtskerke en te Mechelen (België) Th. F. Warffemius, vi caris te Eindhoven. GEREF. KERKEN Benoemd tot hulpprediker te Bozum ds. G. J. van Reenen.( emeritus missionair- predlkant te Amsterdam. CONFERENTIE VAN AZIATISCHE KERKEN Van 18 tot 27 maart zal te Prapat op Sumatra een conferentie plaats vinden van kerkelijke leiders uit Aziatische lan den. Zij zullen daar de gemeenschap pelijke apostolaire taak van de kerken in Oost Azië bespreken en beslissingen nemen over de oecumenische structuur van de kerken in Azië. Jongen stak jongen met mes In .de rust van de in de derde klasse oost van het zaterdagvoetbal te Kam pen gespeelde voetbalwedstrijd Go AheadS.V.V.N kregen twee jongens ruzie over het gooien met steentjes. Een van de twee wond zich zo op. dat hij een mes trok en de 12-jarige Berrv de Haas in de zijde stak. De jongen is naar het stadsziekenhuis te Kampen overgebracht, waar operatief is inge grepen. Zijn toestand is thans bevredi gend. Het s.s Waterman van de Holland Afrika Lijn zal. niet zoals verwacht donderdag maar reeds woensdag as. van zijn reis naar Kaapstad in Zuid-Afrika in ons land terugkeren. Het zal in de loop van de dag aan de Llovdkade te Rotterdam voor anker gaan. Kapitale boerderij te Alteveer verbrand Gistermiddag is een kapitale boerderij te Alteveer door een hevige uitslaande brand verwoest. De brand moet begon nen zijn op de Hilde. is vandaar overge slagen naar het voorhuis. Na een kwar tier was de gehele boerderij een laaiende fakkel. De brandweer van Hoogeveen, die met groot materiaal was uitgerukt, kon tegen deze vuurzee niet op en moest toezien hoe het bedrijf met inboedel, landbouwwerktuigen, hooi- en strovooi- raden werd vernietigd. Het vee kon nog bijtijds uit de stallen worden gehaald. De boerderij werd bewoond door de twee landbouwers S. Jonkman en H. Jonkman met hun gezinnen, die geza- melijk 13 kinderen telden. De heer H. Jonkman zou dezer dagen verhuizen naar Nieuweroord, waarvoor veel geld in huis zou zijn geweest. Dit zou ook verbrand zijn. Ernstig kolentekort in Tsjecho-Slowakije Wegens een ernstig kolentekort. ver- I oorzaakt door een daling van de kolen- invoer uit Polen, heeft de regering van j Tsjecho-Slowakije haar economische plan voor 1957 moeten herzien. Oor spronkelijk zou het plan in december worden gepubliceerd, maar wegens het besluit van de Poolse regering dg kolen- uitvoer naar Tsjecho-Slowakije onge veer met een derde te beperken, moesten de produktiedoelen der onderscheidene industrieën worden gewijzigd. Hulp van de Sovjet-Unie zal het kolentekort ver moedelijk slechts voor de helft dekken, zo wordt uit betrouwbare bron verno men. In week van 21 t.m. 27 februari 1957 GEVESTIGD C. Molenaar en fam.. predikant. Wibte Singel 25; J. de Graaf en fam., militair. Doctor Lelystraat 47; C.H. Kooij- Marjee en. fam.. Albert Verweystraat 4; A. Kroe ze en fam.. rijksambtenaar, Mariënpoel- straat 3; L. J. Lette en fam., bedr. assis tent, Hoflaan 295; H. R. Smissaert en fam.. Herengracht 25; J. Th. A. Noorder- meer en fam., timmerman, Hoflaan 293; K Frenken en fam., voorspinner, Waard- gracht 65; M. R. J. Bergwerf! en fam., wa- terfi'tter. Hoge Rijndijk 1'56: J. van den Berg en fam., arb. op vosseniarm, a.b. Utr. Veer t.o. 33; G. A. Lotte en fam., chauf feur, Borgerstraat 5; E. Nielsen-Boelaard en fam., Hoflaan 207; J. D. van Gorssel en fam., tekenaar, Hoflaan 291; C. H. Heijdt er. fam., tijdwaarnemer, G. Kastelnstraat 46; T. van Ceylon en fam. beton tekenaar, Hoflaan 285; R. L. Post-Barkmeljer. Hof laan 269; W. A. van Dyk. verpleegster, Witte Rozenstraat 13; A. M. Smit-Bollen, dc L. de Kanterstr. 18; F. W. van Houten, Middelstegracht 143; J. Neuteboom. grond werker, Oude Vest 97; W. F. A. Vermond, havenarbeider, Alexanderstraat 49; J. P. M. Kruit, 11. verpleegster. Rijnsburgerweg 10; H. Huiskes. 11. verpleegster. Rijnsbur gerweg 10; G. W. HeJJman. 11. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; A. Cacuccliolo. elektr. lasser, Baikh. Roozenboomstraat 8; E. G. M. TJon-Aman-Versteeg, doktersass.. Mid delweg 38; L. Amadlo, granietwerker. Oude Singel 12; R. G. Conway, Sterrenwacht 2; A C. M. vermey, verpleegster, Rijnsburger weg 10; G. Treur. 11. verpleegster, Rijns burgerweg 10; Ch. Sybesma, natuurk. fng., Jan van Goljenkade 19; E. J. Moojen, Lage Morsweg 5; J. M. M. Furstner, Hogewoerd 30; J. de Roo. 11. kraamverzorgster, Hooi gracht 107; Th. de Vries, militair, Atjeh- straat 83; H. Colenbrander, Oude Vest 105; A. de Jong, arts, Herengracht 58: S. Visser, Hogewoerd 30; J. Beugelsdijk-de Wit, de Ridderstraat 16; T. Groot, 11. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; L. P. C. van der Lin den, beambte NS, Leemansstraat 53; H. A. H. Dall, secr. studenten org.. Plantsoen 29; G. de Leeuw: twljner, Hogewoerd 154; J. J. Jonker Roelants. Noordeinde 52; W. Sam son. Vreewijkstraat l'l; J. R. Smits, huis schilder. R. Vlsscherstraat 30a; G. de Groot verpleegster, Rijnsburgerweg 10: S. M Dekker. 11. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; M. P. Krijgsman, Groenhovenstraat 23; J J. M. van Ceijlon-Bunnemeijer. Hoflaan 285; W. Braggaar .11. verpleegster. Rijns burgerweg 10: A. Lunenborg, de Geselaar- straat 1; L. M. van der Meer, Hogewoerd 30: H. M. KKiijver, Hoge Morsweg 106; G. A. W. Mader-Baart, Lage Rijndijk 17g; A. NIj dam. dienstbode. Lammenschansweg 11; K. M. Bakker, Plantsoen 19; H. Nolet. Pr Frederlkstraat 12. VERTROKKEN W. Harland en fam., Spieghelstraat 28a naar 's-Gravenhage, Melis Stokeln 1248; S P. van der Hoogt en fam., Lammen schansweg 13 naar Rotterdam, Stadhou dersplein 96; E. Heynis en fam.. Warmon- derweg 33; Ver. Staten v. Noord-Amerika; J F. van- der Veer en fam.. Hoge Rijndijk 156. naar Arnhem, Boterbloemstraat 14; A. Prins-van Berkel en fam., H. de Vrlesstr. 30, naar Ede Geld., Molenstraat 61; M. H Groenewegen en fam. Zeemanlaan 35, naar N.-K. Fr. Langeveldtlaan 19; M. J. K. G. Leijerzapf en fam., L. Couperusstraat 5, naar 's-Gravenhage, v. Lansbergestr. 224; A. Sloot-Barms, Lammenschansweg 45, n. Canada; L. R. Kearlng, Rijnsburgerweg 40, naar Amsterdam, Beethovenstr. 71IÏ; M. H Köhne-Verhoeven, Lammermarkt 27, n. Leidschendam, V. Aohterweg 91; F. Salo- monson, Aalmarkt 6, n. Dordrecht, Oranje park 3; A. Kijk in de Vegfe, Marnixstraat 65, naar Oegstgeest, Pr. Hendriklaan 30a; W. D. Wiebes. Pletersk.chsteeg 12 naar 's- Gravenhage, Kollanderstr. 54; I. Louweret Herensteeg 6, naar Nw-Helvoet. Rijksstr.- weg C 65; C. Ie Pair, Watersteeg 4. naar 's-Gravenhage, Meppelweg 807: A. van Es Witte Singel 27, naar Warmond. Herenweg 10; H. C. van Elderen. Mezenstraat 2, naar Amsterdam, Koninginneweg 3; W. C. Kir- pensteijn. Ch. de Bourbonhof 16. naar Hoensbroek, Nleuwstraat 93; G. Burgwal. Margrietstraat 8. naar Rotterdam, Cle- mensstr. 75b;A. Leupe. Plantage 4. naar Arnhem. Koningsstr. 19; A. H. Groenen- berg. de M. van Streefk.str. 47. naar Ter- neuzen. W. de Zwljgerlaan 36; J. C. de Jong. Groenhovenstraat 9. naar Hazers- woude, Rijndijk 105; E de Jong. Morsweg 36. naar Meerkerk. Laantje 6; A J. van Scherpenzaal, Rijnsburgerweg 86; naar Mijdrecht. Bozenhoven 108; A. Voskamp, Rijnsburgerweg 10, naar Naaldwijk, Dijk weg 87; J. L. Trapman, Rijnsburgerweg 62a naar Amsterdam, de Lalressestr. 76; W H. van den Berg, Rijnsburgerweg 10, naar Valburg, Kerkstraat 8; C. Th. M. van Erp, Marlënpoelstraat la, naar Nijmegen, Java- straat 64; P. J. Edelaar, St.-Aagtenst'r. 24; naar 's-Gravenhage, G. Deynootstr. 25; M. J. Boutier. a/b Haarl. vaart, naar 's- Gravenhage, Kikkerstraat 15; T. Bakker, W. Pyrmontstraat 14, naar Alkemade. Noordeinde 171; H. J. P. Tleleman-Dogter- om. Burggraivenlaan 26, naar Zeist, Ch de Bourbonlaan 25; J. J. Knuppe. Boshof 9, naar 's-Gravenhage. A. Drostlaan 2; M. W. Knuppe, Boshof 9. naar Rotterdam, Frede- rikstraat 62a; F. E. van der Hoop. Rapen burg 103. Delft. Rotterd.weg 158; J Scha berg. Rapenburg 83, Rotterdam. 's-Gra- venweg 409: A. H. Elbrecht. J. van Hout kade 28a, Woerden. Rembrandtlaan 451; P. Sloof, Roomburgerweg 3. naar Leiderdorp, Achthovenerweg 49; M. W. C. van Dam. Roodenburgerstr. 26, naar Geleen. Lobe liastraat 2; L. van Vliet, Herenstr. 10. naar Oegstgeest. WILhelminapark 9; P. Wester- dlep-Favier. Pesthuislaan 2, naar 's-Gra venhage. Capadosestr. 69; L. J .J. M Nles- sen. Rijnsburgerweg 5, naar Eindhoven. Aalsterweg 259; A. C Blok, J. de Wittst-r. van Loon W Pyrmontstraat 6, naar Lei derdorp. M. P. Splinterlaan 83. In Algerije werden 175 opstandelingen gedood De Fransen zetten hun zuiveringsac ties in Algerije nog steeds intensief j voort. Volgens berichten, die gisteren in Algiers werden ontvangen, hadden de Franse troepen in de voorgaande 48 uur in Midden- en Oost-Algerüe niet minder j dan 175 opstandelingen gedood. Ook in Frankrijk zelf heeft de contra- spionagepolitie handen vol werk aan de leden van het Algerijnse nationale be vrijdingsfront. Te Besancon werden er twintig gearresteerd. In de Parijse voor stad Bondy hebben zaterdagavond drie met revolvers gewapende mannen een overval gedaan op een café, waarbij vijf Noordafrikanen ernstige verwondingen opliepen. De avond tevoren waren vijf personen gewond, doordat een groep Noordafrikanen in de Arabische wijk van de Franse hoofdstad met machine geweren het vuur openden op een café, dat veel door Noordafrikanen wordt be zocht. Volgens Richard Nixon, de vice- president van de Verenigde Staten, heeft de sultan van Marokko de leer van Eisenhower voor het Midden-Oosten in grote lijnen geaccepteerd. In antwoord op vragen zei Nixon, dat deze doctrine niet voor Marokko geldt, doch er worden thans onderhandelingen gevoerd over Amerikaanse hulp aan Marokko. „Holland-Duitsers" voelen zich nog steeds gedupeerd (Van onze correspondent in West-Duitsland) De Duitsers, die indertijd in Neder land hebben gewoond en die kort voor of na de bevrijding uit ons land ge vlucht of verdreven zijn, willen zich er nog steeds niet bij neerleggen, dat hun vroegere bezittingen aan de over zijde van de grens voor hen verloren zijn gegaan. Omdat na het bezoek van minister Luns aan Bonn niet is gebleken, dat hun aangelegenheid, tijdens de op komst zijnde onderhandelingen, tussen Nederland en West-Duitsland ter spra ke zullen worden gebracht, heeft de be langengemeenschap van deze zichzelf „Holland-Duitsers" noemende en zich gedupeerd voelende personen een tele gram aan de (op dit ogenblik afwezige) Westduitse minister van Buitenlandse Zaken Von Brentano gestuurd. Daarin wijzen deze ..Holland-Duitsers'' er op. dat de West-Duitse Bondsregering niet het recht heeft hun particuliere bezit tingen prijs te geven. Het vroegere Duitse particuliere eigendom in Neder land mag geen ruilobject zijn. Meisje te Sappemeer door trekker gedood (Speciale berichtgeving) Zaterdagmiddag waren enige kinderen aan het spelen op het trottoir aan de noordzijde van de Middenstraat te Sap pemeer. Plotseling stak het bijna 5-jarig dochtertje van de familie. K. Bos de rij weg over. Uit oostelijke richting naderde een trekker met oplegger uit Wilder- vank, die door krachtig remmen en door naar links uit te wijken tevergeefs trachtte een aanrijding te voorkomen. Het meisje raakte onder de rechter achterwielen van de trekker. Het kind was vrijwel op slag dood. Gisteren werd de winter geklopt door het voorjaar, dat officieel eerst over ruim twee weken begint. Twee arrestanten or.isna;:t ZIJ SLOEGEN BEWAKERS NEER Zaterdagavond zijn twe earreslan- ten in het Huis van Bewaring te Maastricht erin geslaagd te ontsnap pen nadat zij twee bewakers hadden neergeslagen. De Maastrichtse politie arresteerde de beide mannen echter reeds een uur later in een woning van een kennis van een hunner in de buurt van het Huis van Bewaring, waar zjj een toevlucht hadden gezocht. Omstreeks 11 uur werd er uit een van de cellen in het Huis van Bewaring ge beld naar de bewaker. Toen deze ver scheen, werd hij neergeslagen en van zijn sleutels beroofd. Twee van de mannen die in deze cel zaten hebben daarna nog twee andere cellen geopend en een tweede bewaker die op het gerucht naar boven kwam, eveneens neergeslagen. Een poging om de directeur van het Huis van Bewaring telefonisch te waarschu wen. ondernomen door een medegevan gene die door de beide mannen was be vrijd, mislukte. De twee ontsnapten wisten uit het hoofdgebouw te komen en maakten zich uit de voeten vla het aangrenzende ter rein van het ziekenhuis Calvarienberg in de richting van het westelijk deel der stad. Dank zij haar bekendheid met de antecedenten der mannen, slaagde de politie er snel in ze te grijpen. De twee bewakers zijn niet ernstig ge wond; zij konden na medische behan deling naar huis keren. De arrestanten zijn twee mijnwerkers; zij. zaten wegens een betrekkelijk onbe duidend delict in voorarrest. WARMOND TAFELTENNIS ..Steeds Vooruit"De uitslagen van de afgelopen week waren: Dames: PTT 1Steeds Vooruit 2 0-10. Door deze overwinning staat het 2e da mesteam stevig aan de kop Het kam pioenschap ligt nu voor het grijpen. Heren; DRS 1Steeds Vooruit 2 37. Steeds Vooruit 3Sparkler 2 19. Avanti 1Steeds Vooruit 4 82. Ju nioren: Steeds Vooruit 1-Sparkler 1 4-6. Rijkspostspaarbank In januari werd in het postkantoor op de Rijkspost spaarbank ingelegd f. 20.792,60 en terug betaald f. 18.586,47. BEURSOVERZICHT Indonesische fondsen zeer vasf Amsterdam. 4 maart. Door de politieke situatie in Indone sië «aren vrijwel alle Indonesische fondsen vandaag zeer vast. Er bestond van publieke zijde een behoorlijke vraag en mede dat deze sector de laat ste tiid nogal onder druk gestaan heeft trokken de koersen vanmiddag snel aan. Amsterdam Rubber opening 75Vt monteerde V/2 punt en sloot rond om de 79<Tr. HVA's van 90 op 94 Delimij. 6 punten hoger op 94 (88). Slotkoersen in deze sector bleven vrij wel op de hoogste prijs van de dag. In internationale waarden ging van daag niet zo heel veel om behalve dan voor aandelen Philips die vlot door ar bitrage op een koers van 251'/2 werden afgenomen voor buitenlandse rekening, speciaal Londen Kon. Olies die in de niet-officiële zaterdagmorgenbeurs een hoge prijs haalden van f. 170 moesten vanmiddag bij opening met een lagere prijs tevreden zijn. nl.l. f. 168.40. Alles hangt af van de politieke situatie in het Verre Oosten t.a.v. het Suezkanaal. Men neemt ter beurze dan ook een gereser veerde houding aan t.o.v. de handel in Kon. Olie. Scheepvaartfondsen lagen aanvankelijk wat aangeboden. Holland-Amerika Lijn noteerde 160162 hoofdzakelijk door aanbod van de stockdividenden. Ook de overige Scheepvaartfondsen noteerden begin beurs lagere koersen. In het ver dere verloop van de beurs werd de stemming voor de Scheepvaartwaarden wat vriendelijker en sloten Holland- Amerika Lijn ongeveer op 163 Voor de stocken werd een koers van f. 32.30 geadviseerd. De affaire in de Scheep- vaarthoek was belangrijk minder. Staatsfondsen weer aan de vaste kan® speciaal voor de staffellening. waar de gebruikelijke f. 200.000 vraag van rege ringszijde plaats vond in een dunne markt. De koers varieerde van 89 1 8-% tegenover 88 5/8 van vrijdag. Ook de overige staatsfondsen lagen goed in de markt. WISSELKOERSEN Amsterdam, 4 maart Londen 10.67%—10.67%. New York 3.82%^ 3.82%. Montreal 3.99%—4 00, Parijs 1.0812'.—1.0822'Brussel 7.58%—'7.58%, Frankfurt 90.79'.-90.85'2, Zürich 86.92'3 —86.97'2, Zürich (vr. francs» 89.11'2 89.16%, Stockholm 73 55%—73.60%. Ko penhagen 54.95%—55.00%, Oslo 53.35% —53.40%., Milaan 60.59%—60.64%, We- ne 14.65 y4—14.66 V*. Deze pagina is gedeeltelijk gecorrigeerd „<0* r. ■Ériïlta.): w De Nike-Hercules, het nieuwe Amerikaanse radiografisch bestuur de projectiel voor aanvatten 0£ luchtdoelen, dat gebruikt zal wor- den ter bescherming van de grote steden en industriecentra, waar thans een gordel van de oorspron kelijke minder krachtige Nike staat opgesteld. Beurs van Amsterdam Maandag 4 maart ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. *53 3% 92 92,a< Grootboek obl. 3% 83 83 Ned. *51 3Vi 92% Ned. '53 3% 91 f, 92 Ned. '56 3% 91% 92i'« Ned. '48 3% 85% 87 Ned. '54 3% 87 87% Ned. *55 I 3% 87 87% Ned. '55 II 3% 88 88% Ned. '47 3% (3) 88% 89,7« Ned. 37 3 86 86% Dollarlng '47 3 93% 93% Investeringscert. 3 92,ss 92% Ned. 62-64 3 92% 92,'; Cert. NWS 6 7-L 66% Indië '37A 3 88'A 88,', Grootboek '46 3 86% ACTIEVE AANDELEN Cit. Hand, en Ind. B. 39 41% Nat. Handelsbank 105 106 Ned. Handelsmij. 167 167 A'dam Rubber 75 y. 777- Deli Mij en (Ver.) 88 93% H.VA87 92% Java Cult54% 54% Senembah 65% 67 Vorstenlanden 24% 26% AKU 202% 202% Berkels Patent (v.) 169% 170 Calvé Delft cert. 303 302 Kon. Pap. v. Gelder 192% 191 Hoogovens cert 30o 300 Müller en Co. N.B. 311 312 Ned Kabelfabr267 270 Philips 247% 251% Philips pref149 150% Unilever 363% 364% Wilton Feyenoord 217% Biliton 2de r 213% 213% Dordt.se Olie gew. 828% 832% Kon. Olie 'f 20.—) 168 20 168 30 idem (50 A f 20.167 05 168 10 Holl. Amerikalijn 166 164% Java China Paket 185 185 Kon N Stoomb 166% 155% KPM 158% 160 Ned Stoomv. Mij. 204 203%exd. v Ommeren cert. 281 282 Kon Rott Lloyd 180% 178% Ned Scheepv Unie 171% 170% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem. leningen A dam '47 (3%) 3 92% 92 Den Haag 1937 1 3 Leiden 1947 91% R'dam '57 I-III 3% 91% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 98% Premieleningen A'dam '53 3 A'dam '51 2% A'dam '56 12% A'dam '56 II 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2% Den Haag '52 I 2% 104 98% 93% 103% 90 91 102 L 98% 94% 104% 89 91 97% idem II 2% 101% R'dam '52 I 2% 99% idem II 2% 106 Utrecht '52 2% 99% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletlnstellingen Amst. Bank 209 H B U eert205% Rott. Bank 173 Twentsche Bank 179 106 77% 208 205 172 177 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 230 Borneo Sum. H.Mij. Ned. G. en Sp. fabr. Kon. Ned. Grofsm. Internatio Rott. Droogdok Mij. Tieleman en Dros Ned. Mij. Walv.vrt Spoorwegen Deli Spoorweg Mij. Amerik. fondsen Canadian Pacific R. Intern. Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell Oil 72 197% 108% 90 565 7% 68 32ft 101% 61% 171% 61 33 108% 50 ft 80% 231% 70% 194 108% 92% 570 7% 32 ft 102% 62% 175 62% 39% 110 51 81 28 28 iV Un. States Steel 59% 60 ft Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen VK. 1/3 Edelmet Kon. AA 66GB 67GB 68 318 314 Holl Constructie 387 385 Ing our v Bouwnljv >21) Int Kunststof! Ind 38% 42 GB Leidsche Wolsplnn 182GL 282 Sikkens Lak B 425GB 430 Ver Touwfabrleken 157% 159 Wernink's Betonm. 89 88 Van Wijk Textiel 74GB 75%GB

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 9