Slechte dag voor Leidse clubs District Zuid-Holland KNAU in jaarvergadering bijeen Kalme handel bij ruimere aanvoer Goedenacht MAANDAG 4 MAART 1957 Rondom de korf De algehele hervatting van de competitie is voor de Leidse ploegen niet best geweest. Alle eerste twaalftallen uit onze stad, die in het veld kwamen, ver loren op deze dag. hetgeen dit seizoen nog niet is voorgekomen. Vicus Oriëntis had tegen HKV niet veel in te brengen. De Hagenaars, die de beste kans op het kampioenschap hebben, startten in een hoog tempo en waren voor de korf bovendien uitermate gevaarlijk. Na wederzijds terrein verkennen scoor de Zwaanswijk na 6 minuten het eerste doelpunt. Twee minuten later had de echtgenote van deze speler eveneens succes (02). De Hagenaars bleven in de meerderheid en voor er 20 minuten verstreken waren, was het? al 06 door doelpunten van Ciere, Troost, Radsma en Bos. Door mevr. v. Polanen scoorde V.O. tegen (16). Tuinman zorgde voor het zevende Haagse doelpunt. De laRie had daarna voor V.O. succes (27), waarna de ruststand kwam met 29. Het eerste succes na de rust was voor V.O. door mej. Wolring (39). doch hierna kwamen de gasten weer opzetten. Tuinman en Bos scoorden elk tweemaal (313), waarna De la Rie weer tegen- scoorde (413). Beide ploegen hadden vervolgens nog 2 x succes; bij V.O. zorg- d K. Sommeling en W. Meijer voor deze doelpunten, zodat deze wedstrijd ein digde met. de merkwaardige score 615. Ook de Algemene kon tegen Ons Eibernest geen succes boeken. Onze stadgenoten misten K. Broekhof en J. Harteveld, die beiden waarschijnlijk niet meer zullen uitkomen. Vooral voor de rust waren de Eibers beduidend sterker. Na 9 minuten opende mej. Vonk de score. Onze stadgenoten misten hierop een strafworp, waarna Buurman de Haagse voorsprong op 20 bracht. De rust kwam met 30, doordat ook mej. Hiesstand nog voor de Eibers scoorde. In het begin van de tweede helft waren onze stadgenoten wat sterker. Pas nadat mej. Ruth de thuisclub met 40 voor had gebracht, kwam het enige Leidse tegenpunt van mevrouw A. v. Puf- felen (41). Geleidelijk kwam de thuis club weer in het offensief. Dit kwam tot uiting in doelpunten van Roos, Buurman en mej. M. v. d. Zee. Eindstand 71. Zuiderkwartier verloor in de residen tie met 5—2 van Ready. KNS hebben wij waarschijnlijk te veel geroemd, toen wij gewag maak ten van het feit, dat de oranjewitten in 25 achtereenvolgende wedstrijden ongeslagen waren gebleven. Tegen Pams verloren onze stadgenoten al thans tegen alle verwachtingen in met liefst 28. Het snelle spel van de Haagse ploeg verraste KNS volkomen. Wel kwamen zij al dadelijk door Schouten met 1—0 voor te staan, doch hierna waren de gasten over het algemeen sterker en met de rust stonden de oranjewitten dan ook met 1—3 achter. Toen Riezekamp kort na de hervatting opnieuw succes had voor de thuisclub (2—3>. dachten wij nog, dat de kansen zouden keren. Het tegendeel bleek echter waar te zijn! Onze stadgenoten kwamen er niet meer aan te pas en bij het einde was de stand 28 geworden. Er werd in deze ontmoeting vrij fors gespeeld. Beide partijen kregen 3 strafworpen te nemen, die alle gemist werden. Wim Oudshoorn speelde gisteren zijn honderdste wed strijd voor KNS I en werd voor de wed strijd hiervoor door bestuur en leden gehuldigd. Crescendo was kansloos tegen Eureka in Rotterdam. Het spel van deze ploeg was erg fors. waartegen scheids rechter onvoldoende optrad. Met de rust hadden onze stadgenoten reeds een 30 achterstand. Het einde kwam met een 50 nederlaag. KNKB-UITSLAGEN Zuid-Holland I: Vicus OriëntisHKV 615; DeetosDie Haghe 55; Ons EibernestDe Algemene 71; Spangen 't Zuiden 6—9. Zuid-Holland n A: ZwerversAchilles 83; ReadyZuiderkwartier 52; Re genboogRozenburg 75. Zuid-Holland n B: Quick—BI. Wit'51 63: SchiedamSperwers 45. Zuid-Holland TH B; ALOPhoenix 55; USVTrekvogels 210; Eureka Crescendo 50; KNSPams 28. Reser. Ie kl.'t Zuiden 3OinsEiber nest 2. 35; Fluks 2De Algemene 2. 3—5; Zwervers 2—Deetos 2, 0—5; HKV 2't Zuiden 2, 26. Res. 2e kl. B: Achilles 2Deetos 3, 73; HSV 2Actief 2, 41; Gymnasias- Joop de Mos kampioen weer Voor Joop de Mos zijn de wedstrijden om de Nederlandse tenniskampioen schappen voor oefenmeesters op over dekte banen zeer gunstig verlopen. ten 2—Sperwers 2, 0—2; Vic. Oriëntis 2— Ready 2, 115. Reserve 3e kl. B: Achilles 3—HSV 3, 31; De Algemene 3Hou Stand 2, 13; HKV 4Ons Eibernest 4, 35. LKB-UITSLAGEN le klasse: Fluks 3Noorderkwartier 21; KNS 3Zuiderkwartief 2, 81. 2e klasse: Vic. Oriëntis 5Morskwar- tier 102; Crescendo 2De Algemene 4. 5—2. 3e klasse: De Algemene 5Zuider kwartier 3, 2—8; KNS 5—Fluks 4, 1—4. COMPETITIESTANDEN Zuid-Holland I HKV 't Zuiden Spangen Deetos O. Eibern. 13—22 11—17 12—17 11—15 13—12 Die Haghe 10—11 De Al gem. 126 V. Oriëntis 104 Gymnas. 13— 0 Zuid-Holland II A 1221 Zuiderkw. 1117 Zwer vérs 12—17 Actief 13—14 Velox 10— 9 Zuid-Holland II B BI. Wit'51 1220 Sperwers Regenboog Rozenburg Ready Achilles HSV Quick Fluks OSCR Hou Stand 10—19 11—16 13—12 13—11 Ol.piaan DKC Schiedam 12— 9 10— 7 11— 5 11— 3 13—10 13— 9 9— 7 12— 2 Zuid-Holland m B KNS 14—26 Trekvogels 13—21 Wion 12—15 ALO 12—14 Crescendo 1212 Eureka Pams Raven Phoenix USV 12—11 15—10 148 12— 7 12— 4 SCHAATSENRIJDEN Wereldtitel kunstrijden voor Dovid Jenkins De eindstand van de wedstrijd om het wereldkampioenschap kunstryden voor heren de Colorado Springs gehouden, luidt: 1. en wereldkampioen David Jen. kins (V.S.) 1337.52 punten; 2. Rim Brown (V.S.) 1270.94 pnt; 3. Charles Snelling (Canada) 1250.99 pnt; 4. Alain Giletti (Fr.) 1219.01 pnt; 5. Tom Moore (V.S.) 1217.58 pnt. Het wereldkampioenschap ijsdansen werd gewonnen door het Britse paar June Markham Courtney Jones. Competitie CKB Onder bijzonder gunstige weersom standigheden werd zaterdag het pro gramma van de CKB-competitie geheel afgewerkt. Er kwamen enkele bijzondere resultaten uit de bus. In de hoofdklasse west zelfs drie van de vijf. VES verloor in Papendrecht van PKC en verspeelde daardoor zijn geflatteerde leidende po sitie De tweede verrassing was de ne derlaag van R'dam Zuid op eigen veld met niet minder dan 26 tegen Excel sior. Hoewel het uiteindelijk resultaat van DES—Vriendenschaar normaal was scheelde het maar weinig of de Delfte naren hadden voor een daverende ver rassing gezorgd. Slechts met 12 won Vriendenschaar en bleef daardoor met Pernix favoriet voor de titel. De oranje kragen hadden op eigen veld weinig of geen moeite met het Rotterdamse TOP. Voor rust was uitsluitend Pernix aan bod (6—0). Het einde kwam met 123. Kees Favier was met 4 treffers top scorer in deze matige partij korfbal. Ons Eiland kwam ditmaal met winst voor de dag. Geen verrassing tegen het zwakke DIO, maar wel moedgevende cijfers (9—3, rust 5—1) en vooral pun ten. Er is nu-beslist nog een kansje om het Rotterdamse TOP te passeren. 8 14 R'dam Zuid 9 10 11 14 TOP Pernix VES PKC Vr.schaar DES 11 14 7 12 9 10 Excelsior 6 Ons Eiland 9 DIO 11 In 1 A kwam Warmond na tot nu toe matige resultaten uitstekend voor de dag met een 73 zege op Ijsvogels, dat dit jaar wel heel erg tegenvalt. Fiks verloor in Den Haag van VES 2 met de eervolle cijfers 63. Het Haagse spel was nu niet bepaald bewonderenswaardig. Tonego 9 16 VEO 8 8 VES 2 7 12 DES 2 9 8 Warmond 9 10 Fi^s 7 3 Ijsvogels 8 9 Pernix 3 9 0 Met 5 reserves omzeilde Pernix 2 in Vlaardingen een wel heel lastige klip. Na een 0—1 voorsprong bij rust en 02 daarna maakte Or. Nassau de stand ge lijk, maar Jan Karstens scoorde toch nog het winnende doelpunt. Er moet nu wel veel gebeuren om Pernix 2 van de titel af té houden. Blauw Wit verloor kansloos van ODI met 19. terwijl Excelsior 2 met 13 van Vrienden schaar 2 verloor. Pernix 2 9 18 Oranje Wit 7 6 ODI 8 13 Snel 8 6 Or. Nassau 7 8 Excelsior 2 7 3 Vr.schaar 2 5 6 Blauw Wit 9 0 In tegenstelling tot het eerste twaalf tal bracht Ons Eiland 2 het er zaterdag slecht af in 2A. Velocitas ontnam de roodbroeken de laatste kans door een enigszins verrassende 54 zege. VEO 2 won in Alphen van een onvolledig Tempo met 1—8 en het kampioenschap is voor de Voorburgers nu dichtbij. Fiks 2 verloor in Noordwijk van Fluks met 3—7. Het herstel van de Noordwijkers is echter veel te laat gekomen. VEO 2 7 12 Velocitas 5 5 Ons Eiland 2 8 9 Fiks 2 6 4 Fluks 6 6 Tempo 6 2 Problemen rond nieuwe reglementen (Van onze atletiekmedewerker) I tegenwoordigd was, zou dit college dus ZSTX* I onge- landse Atletlekunle. pas aan enkele; afn®triad?rme°d1e heed VaT°DM>st lis" personen bekend, en nog niet alge- Va!?cPetltf,!: meen verspreid, drukten een verwar- a a.£? m. nfïen rend stempel op de JAV van het dlt d negen district Zuid-Holland, zaterdagmid leden telt. Op voorstel van de heer Noordenbos (Leiden) zal op de JAV van de KNAU een voorstel tot wijziging in het regle ment worden ingediend, zodat boven vermelde moeilijkheden, die de verga dering onnodig lang ophielden niet meer kunnen voorkomen. Een voorstel van „de Zwaluwen'- om een districtstrai ning" in te stellen werd door het be stuur overgenomen voor de Technische 1"™ z&keiT ta I Vergadering van de KNAU Bedoeld wordt om vooral de onderbezette num- kunnen volgen. mers mepr Qnder de aandacht van de Uit het jaarverslag van secretaris atleten te brengen Heijneman bleek een terugloop in het Tenslotte werd 'de heer Heljneman, dag in Den Hout (Den Haag) gehou den. Steeds moest de Reorganisatie- commissie, die de nieuwe wetten samenstelde, geraadpleegd worden, hoe dit en hoe dat nu wel moest, en welke oplossing er was voor een kwestie zus of een geschilletje zo. Dat maakte het geheel buitengewoon ingewikkeld en voor de afgevaardigden, die nu als leken in de zaal zaten, was het vaak ledenaantal van 319, veroorzaakt door een gebrek aan atletiekleiders en het ontbreken van een topklasse. De groot ste vereniging in Zuid-Holland was in 1956 Celebes (187) op de voet gevolgd door Vlug en Lenig met 186 leden. Het aantal promoties was zeer groot te noe men n.l. 677 tegen 657 in 1955. Na ellenlange debatten en toelichtin gen van de Reorganisatiecommissie werd het bestuur van Zuid-Holland, in het vervolg District West II geheten als volgt samengesteld: E. Mekes jr., voorzitter; G. C. van 't Clooster, vice-voorzitter; J. v. Kesteren, secr.-penningmeester; P. J. Pieters, J. Kleijn. H. Langerak en C. D. Kleinveld commissarissen. De Districtstechnische commissie gaf het volgende beeld: voor zitter E. Mekes jr., secr. mevr. X. Stad de Jong, comm. mej. G. Hoek en de heren H. Hofmeester en K. Vroon. Het nieuwe reglement bepaalde dat voorzitter en secretaris van de DTC ook in het bestuur zitting hebben. Daar de heer Mekes reeds in het bestuur ver- DFC sloeg UVS JOOP DE MOS Zowel in het enkel- als in het dub belspel, waarin hij met zijn broer Dick op de baan verscheen, veroverde hij de titel. En in het enkelspel zelfs voor de zevende maal in successie. De uitslagen van de finales luiden: Enkelspel: Joop de Mos slaat Th. Dekkers 64 60 62. Dubbelspel: Dick en Joop de Mos slaan W. lUmmes en M. Buytelaar 6—2 6—4 6—4. De wedstrijden werden te Den Haag gehouden. INT. KAMPIOENSCHAPPEN Van 5 tot en met 11 augustus zullen dp internationale tenniskampioenschap-,0 pen van Nederland voor tennisleraren scheen lekker en het was een ideale ge worden gehouden. Het ligt in de bedoe- I legenheid om de spieren los te trappen. linCT dat evenals het vorig jaar een DFC nam door Evertsen en De Groot laridentoernooi aan het individuele een 0-2 voorsprong. Kort voor de rust toernooi vooraf zal gaan. De individuele scoorde Cor v. d. Zeeuw uit een penalty wedstrijden zullen te Noordwijk worden tegen. Na de hervatting bracht Schaap gespeeld terwijl de land en wedstrijden j de stand op 1-3 en n jeugdige invaller zullen worden gehouden in verschillen- I linksbuiten de Groot viel uit) bracht d« plaatsen van ons land. I uit een corner de eindstand op 1-4. (Van onze sportredacteur) UVS speelde gistermiddag in de oefenwedstrijd tegen de Dordtse eerste divisieclub DFC met twee keepers. Frits van Duyi, de keeper van het tweede, opereerde namelijk op de linksbuitenplaats. Een openbaring was hij daar beslist niet. Logisch, waar Frits voor deze functie de rou tine mist. Het was trouwens een noodmaatregel, want Coen Ryshouwer zat op de tribune met een kaakver- zwering. Rijshouwer werd stevig gemist in de blauwwitte aanval, die wat het aantal opgezette aanvallen betreft beslist niet achterbleef bij de Dordtse voorhoede, maar die steeds zoveel tijd nodig had om de bal goed voor de schoen te bren gen. dat de DFC-defensie vrij gemakke lijk haar doorzichtige pogingen kon ver ijdelen. In het veld wogen de beide die hy afvuurde kon de D W.S -doelman die al bijna vijf - twintig jaar in be- stuurskringen meeloopt, en die nu zijn functie van secr.-penningmeester neer legde, door de vergadering op voorste] van voorzitter Mekes aan de KNAU voorgedragen als lid van verdiensten voor het vele werk dat hij in dienst van de bond verricht heeft. (Applaus). Als plaats voor de volgende JAV werd Lei den aangewezen. HVL speelt gelijk tegen DWS Het was onze stadgenoten, die giste ren in Schiedam tegen D.W.S. weer hun eerste veldhandbalwedstrijd speelden, na de voor hen zo succesvolle zaalhand balcompetitie, aan te zien, dat zij zich op het grote veld onwennig voelden. Hun combinaties waren over het alge meen veel te kort en de stevig ingrijpen de D.W.S.-defensie wist dan ook steeds weer de bal te onderscheppen. Uit de simpel opgezette Schiedamse aanvallen kwamen héél wat méér sco ringskansen, mede doordat ook de H.Vl.-verdediging het. zaalhandbal nog in het achterhoofd had zitten. Men stond op een kluitje voor het eigen doel te verdedigen, en zes van de negen doel punten. die de H.V.L.-defensie tegen zich zag scoren, kwamen dan ook van 17 of 16 meter afstand. Toch deed het doel punt waarmee onze stadgenoten de sco re openden niet verwachten, dat zij een zó op zaalhandbal afgestemd spelletje zouden gaan ontplooien. Het was een doelpunt zoals men dat in een veld- handbal wedstrijd zo graag ziet maken. Uit de af worp ging de bal van links binnen Verver naar rechtsbuiten Lucas. Van -deze naar midvoor Rijnsburger, die éven doorliep, de D.W.S.-verdedigers naar zich toetrok en toen een perfecte pass afgaf aan het H.V.L.-kanon, rechtsbinnen Duursma. Op volle snel heid flitste deze door de totaal ontred derde D.W.S.-defensie en naar de kogel ploegen goed tegen elkaar op. De Dordtenaren waren echter een tikje sneller met het afspelen van de bal, vonden iets beter de openingen en dat kwam tenslotte in een 1-4 eindstand tot uitdrukking. Een grootse indruk liet DFC evenwel niet achter. Het was trouwens en wedstrijd, waarin niemand zich heel erg druk maakte. Het zonnetje alleen nog maar een plichtmatig gebaar maken. Met dit qua opzet en afwerking schit terende doelpunt is het beste moment van de wedstrijd weergegeven. Wat bei de ploegen doch vooral H.V.L. er naar- na van bakten, was voor het publiek eenvoudig niet te verteren. Doelpunten kwamen er aan beide zyden nog wel, legio zelfs, maar deze waren praktisch allemaal cadeautjes van de defensies. Gelukkig, dat de keepers, zowel die van D.W.S. als van H.V.L.. nog een paar spectaculaire saves lieten zien. De ent housiasten. die bij het laatste fluit signaal nog langs de lijnen stonden, hadden daarmee nog iets om thuis te vertollen. De uitslag werd 9-9. HOCKEY Leidse Mixed Hockey Club De voor het vermijden van de degra datie zo belangrijke uitwedstrijd tegen Victoria I is door Leiden I met 21 ver loren. In het veld was Lelden niet zo zeer de mindere, maar in de afwerking van de aanvallen waren de Rotterdam mers een klasse beter. Waar Victoria de kansen benutte, was de Leidse voor hoede zo vriendelijk daar voor open goal geen gebruik van te maken, be halve bij het ene goal. door Stelma ge scoord. Als Leiden inderdaad gaat de graderen, zal het dit niet zo zeer aan zijn verdediging als wel aan zijn mach teloze voorhoede te danken hebben. Een deerlijk gehavend Heren II bond thuis de strijd aan tegen Ring Pass II, dat ondanks degradatiegevaar in een goede carnavalsstemming bleek te ver keren. Leiden wist twee maal fraai te scoren, door zijn invaller Koebakker en van Gin kei. maar mede ten gevolge van het overslaan van de carnavalsbui op de scheidsrechters kwam Ring Pass op vrij goedkope wijze aan vier goals, waar door het deze overigens zeer plezierige wedstrijd met 42 won. Heren III speelde thuis tegen Rijs wijk II, de medekandidaat voor het kampioenschap in deze afdeling. Beide ploegen vochten hard voor de over- wnining, maar verder dan een 1—1 spel kwamen ze niet. Dames I heeft op gemakkelijke wijze met 4—1 van Spirit uit Schiedam ge wonnen. In deze rustige wedstrijd had Leiden een permanent, vooral ook tech nisch overwicht. Dames II heeft in de wedstrijd tegen haar mede-koploopster Siseo ondubbel zinnig haar klasse getoond en met 4—2 gewonnen': Met nog slechts één wed strijd te spelen ziet het er naar uit, dat Dames n het kampioenschap in de derde klasse C zal behalen, na zulks het vorig jaar in de vierde klasse gedaan te hebben. Hockey-uifslagen Heren, Overgangsklasse A: Victoria Leiden 21; AeolusHDM 0-4; Delftse StudsAlliance 30. 2e klasse C: Zuidwyck—Cl. Te Werve 05; Leiden 2Ring Pass 2 24. Dames, le klasse: HilversumRBC 0—2. 2e klasse B: LeidenSpirit 41. Courses Hilversum De ontslagen van de gisteren gehouden draveryen lailden: CLfraprys: 1 U Daniël (J. T. de Graaf) (1.3-2.8)2. Uitloper; 3. Utopie. Tot. wl. f22.20, pl. f4.10, f2.—, f3,10. gek, f 19.60, oov. f 5.70. Filmstanprijs: 1. Tensor Gregor (J. Wa genaar) (1.311.2); 2. Upupa S.; 3. Tiitus Saint. Tot. wi. f6.90. pl. f4.—. f2.90, f3.80 gek. f 10.40, cov. f 7.80. Hermltprijs; le afd. 1. Swift Hanover (W. H. Geersen) (1.29.2); 2. Quita Hanover 3. Roelina. Tot. wi. f4.30. pl. f2.—. f2.30, f2 90, gek. f5.80, eov. f5.10. Leopardprijs: 1. Trudi Trothan (W. H. Geersen) (1.26.6); 2 Promotor O: 3. Red- loff Wb. Tot. wi. f 1.70. pl. f 1.40, f2.70, f2.90, gek. f4.60, cov. f IC.—. Senatorprijs voor anrateurrijders1. Speedy Lady (J. Haanstra) (1.28.5); 2. Quelle Veine; 3. Peter Scott. Tot. wl. f 11.60. pl. f3.10, f4.20, f2.50, gele. f 15,20, oov. f 10.10. Uikasprijs: 1. Padua (T. A. v. d. Veen) (1.25.2)- 2. Fan Fan; 3. Oranje Nassau. Tot. wl.' f5.40. pl. f 1.50, f2.20, f 1.40, gek. f 19.50, cov. f9. Ralphprijs: le afd 1. Queenly Bertha (W. K Geersen) (1.25.3); 2. Tiende van Zora- 3. Spencer Gay's Zoon. Tot. wl. f2.10. pl. f 1.20, f 1.90, f 1.40, gek. f3.50. cov. f7.10. Hermitprijs, 2e afd.: 1. Sir Heny (J. van Leeuwen (1.26.6); 2. Sylvia Hanover-, 3. Sterntje S. Tot. wi. f5.40. pl. f2.50. f 1.80, f3.—. gek. f 16.30. cov. f5.40. Ralphprijs. 2e afd.: 1. Postduif Je G (J. W. Runhaar) (1.25.5); 2. Rosa Gregor; 3. Quichotte. Tot wi. f6.50, pl. f2.10, f2.50, f 1.90. gek. f 17.90. cov. f8.30. Totale omzet f 167.834. Wassenaar kwam adem tekort (Van een onzer verslaggevers) Een duidelijk gebrek aan uithou dingsvermogen en een slechte dag van doelman Hopman, die keeper Delsing verving, waren de voornaam ste oorzaken van de nederlaag, waar mee Wassenaar gisteren uit Rotter dam terugkeerde. Voor de rust was de strijd nog vol komen open en wogen beide partijen geheel tegen elkaar op. Al gauw bleek dat de wedstrijd voornamelijk tot het middenveld beperkt zou blijven daar de verdedigingen de aanvallers verre de baas waren. Na 15 minuten nam Wassenaar de leiding, toen een stevig schot van Piet Remmerswaal doelman Kroesbeek te machtig was: 01. De gasten waren verder erg ongelukkig met schieten, want kogels van Jan Uitenboogaard (net over) en Vriesendorp hadden een betere bestemming verdiend. In de tweede helft was het met de Kerkehouters gedaan Tegenover een zwoegend Wassenaar stelde Spartaan een snel en behendig elftal en dat was een te zware opgave voor Van Wissen en zijn mannen. Op vrij fortuinlijke wijze en door een fout van Hopman scoorde de Rotter damse ploeg de gelijkmaker. Gaartman wist een hoekschop n.l. direct in een doelpunt om te zetten: 11. Na 10 minuten namen de Maasstedelingen een voorsprong door een kopbal van Muysen en nog eens tien minuten later was het Martinot die het pleit beslechtte door Hopman voor de derde maal. nu op een hard schot van rechts, te laten vissen. Bovendien moesten Van Wissen en Verboon elk nog éénmaal op het nipper tje een doelpunt voorkomen, wat hen met veel inspanning gelukte. Wassenaar zette hiertegenover slechts een goed door Prosman genomen vrije schop, die door Kroesbeek op fraaie wijze onscha delijk werd gemaakt. Ter Leede recipieert Ter gelegenheid van het behalen van het kampioenschap recipiëren bestuur I en elftal van Ter Leede donderdagavond a s. van 7.30 tot 9 uur in het Jeugdhuis aan de Julianalaan te Sassenheim. Robur et Velocitas vijfenzeventig jaar In de periode van 4 tot 11 mei a.s. zullen in Nederland naar schatting zes duizend baby's geboren worden. De moeders van deze baby's zullen evenals alle Apeldoorners, die in de maand mei vijfenzeventig jaar worden, een verras sing ontvangen van de Apeldoornse voetbalclub Robur et Velocitas. Dit is de originele manier, waarmee een speciale feestcommissie de aandacht wil vestigen op het feit, dat een van Nederlands oudste voetbalverenigingen en tevens de oudste amateur-eersteklasser, binnen kort het vijfenzeventigjarig bestaan her denkt. Rondom de veemarkt Prima koebeest kost meer dan f 1000. Ondanks fünk toenemende aanvoeren bleef de rundermarkt in het algemeen een vrij constant beeld vertonen. Het is opmerkelijk, dat er meer aandacht wordt besteed aan de komende vetweiderij dan aan de melkerij. Dit is dus wel een duidelijke aanwij zing, dat de vleesproduktie in het ko mende weideseizoen flink zal toenemen. Men schijnt in weiderskringen evenwei te vrezen, dat het moeilijk zal zyn om aan voldoende mager materiaal te ko men dit voorjaar, want ondanks de toch zeer hoge prijzen van de guste koeien, wordt er reeds veel inslag gedaan, waar bij men voor de goede beesten vlotweg f.800 f.900 en meer per stuk besteedt. Voor f600 tot f700 per stuk koopt men momenteel slechts lichte of oude dieren, waarvoor in het voorjaar 1956 van f.500 tot f.600 per stuk werd besteed. De vee markt te Den Bosch schijnt meer en meer de grote trekpleister voor de aan kopen van mest- en weidevee te worden. Woensdag was het aanbod reeds buiten gewoon groot. We noteerden 2790 stuks grootvee en 467 graskalveren en pinken, waarmede het aanbod op de dinsdag- markt te Rotterdam maar liefst met bijna 1500 stuks werd overschreden! Veel (Ingez. Med.-Adv.) Slaapt U slecht door reumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen, neemt dan Togal. Verdrijft in al die gevallen snel en afdoende die pijnen en U slaapt heerlijk. Togat baatZuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. f 0.95, f 2.40, f 8.88 TAFELTENNIS Krachttoer van Noord- en Zuidhollandse kooplui en vet weiders trekken naar Den Bosch, waai men elkaar bij wijze van spreken op de tenen staat. Het rode vee is zeer in trek. We zien ook hier op de Leidse markt steeds meer van dit ras uit het Oosten en het Zuiden van het land aanbieden en graag verkopen. De mooiste exempla ren brengen voor de mesterij soms meer dan f. 1000 per stuk op. De handel in kalf- en melkkoeien bleef een zeer kalm verloop houden, tegen pry zen van f. 750 tot f. 1150 per stuk. Idem vaarzen f.700 tot f.900 per stuk als meest gangbare prijzen. Ook de slachtveeprijzen bleven vrijwel op het niveau van de week tevoren, nl. f.2,75— f. 3,30 per kg geslacht gewicht. Alles werd geplaatst. Ook het buitenlandse vee, waarvan circa 1300 stuks werden ingevoerd deze week. Prijzen waren hiervoor even stij ver f. 2,50—f.2,70 per kg geslacht ge wicht. Momenteel is men meer georiën teerd op Denemarken dan op Engeland en Ierland voor slachtvee, maar ook daar gaan de prijzen iets omhoog. De vette kalveren zijn weer bijzonder duur verhandeld, in hoofdzaak voor ex port. De noteringen lagen van onder naar boven tussen f. 2,60 en f. 3,60 per kg levend gewicht. Nuchtere kalveren bij ruimer aanbod wat rustiger, f. 1,10 f. 1,30 per kg levend gewicht. In het wolvee is de markt vlot en ruim prijshoudend verlopen. Het gunstiger koele weer voor dat artikel was goed voor de Franse markt en daarvoor is dan ook bijna alles wat werd aangeboden, aan gekocht: f. 1,10f. 1,45 en zelfs nog even daarboven per stuk. Fokschapen met 1 tot 2 lammeren konden f200 tot f230 opbrengen. Met de varkens ging het weer zeer flauw; f. 1,80 per kg kon als top- prijs voor de vleesvarkens en f. 1,75 voor de spekvarkens worden genoteerd. Big gen bleven op prys; mestvarkens en zou ters wat lager. De paardenmarkt was met minder aanbod even duurder. Scylla Wat niemand voor mogelijk had ge houden is toch nog gebeurd. De span ning in hoofdklasse A is geweldig toe genomen, omdat de strijd om de voorlaatste plaats nog steeds niet be slecht is. Dat komt voornamelijk door de prachtige prestatie van het Leidse Scylla, dat in de laatste twee wed strijden drie punten veroverde. Tegen Smash welke wedstrijd van het aller grootste belang was, werd een 64 zege behaald. Wel bleef Habes bij Smash ongeslagen, maar van de beide anderen. Grijzen en Ketner, zag alleen Grijzen 'maar kans nog een party te winnen, namelijk tegen Verkerk. Tegen kampioen Nedllovd kwam Scylla tot 5—5. Scylla staat thas op 10 punten en is uitgespeeld. De Scyllanen moeten nu nog afwachten wat Sparta 2 en Smash doen. Sparta 2 moet nog op bezoek bij Wifra en als de Rotterdammers hun sportieve plicht verstaan, lijkt ons de uitslag niet twijfelachtig. In dat geval moet Sparta 2 degradatiewedstrijden spelen, terwijl Sparta 3 al is gedegra deerd. Smash kan zioh in veiligheid brengen door van Povac te winnen, hetgeen onder de huidige omstandig heden niet zo moeilijk is. Nedlloyd werd kampioen door een 64 zege op Quick. Sparta 2 kwam tegen Povac op 5—5 en Wifra klopte Sparta 3 met 7—3 het lot van 14 12 2 0 28 13 9 1 3 19 13 7 1 5 15 13 5 2 6 12 14 3 4 7 10 13 3 3 7 9 13 3 3 7 9 13 2 2 9 6 waarmee, zoals gezegd, Sparta 3 werd bezegeld, De stand is hier: Nedlloyd Quick Povac Wifra Scylla Smash Sparta 2 Sparta 3 CRICKET TESTMATCH ZUID-AFRIK A ENGELAND Lage totalen in eerste innings Op de tweede dag van de vijfde en laatste testmatch Zuid-Afrika-Engeland waren de Zuidafrikaanse batslieden all out voor het schamele totaal van 164 runs. Doch ook de Engelsen brachten er tot dusver in hun eerste innings niet veel van terecht. Bij het trekken van de stumps stonden zij op 110 voor 9. Na de eerste dag bedroeg het totaal van de Springbokken 138 voor 5; de res terende 5 wickets gingen verloren voor slechts 26 runs. Maar ook de gasten ging het niet voor de wind. De wickets van Denis Compton en Peter Richardson leverden maar een enkele run op. Trevor Bailey en Peter May zorgden voor een herstel. Bailey scoorde een nuttige 41 en May voegde 24 runs aan het totaal toe. Toen deze batslieden de terugtocht naar het paviljoen hadden moeten aanvaarden, was het gebeurd met de Engelse tegen stand. De gasten verloren vervolgens 5 wickets voor 33 runs. De succesrijkste zuidafrikaanse bowlers waren Peter Eine 4 voor 22 en Neil Addock 3 voor 20. ZWEMMEN Tournee Robben Tijdens de Zuidafrikaanse zwem- kampioenschappen, welke in Bulawayo worden gehouden en waaraan vyf Rob- benzwemsters buiten mededinging deel nemen, zegevierde Atie Voorbij op de 100 yards vlinderslag in 1 min. 7.4 sec. Mary Kok, die de tweede plaats bezette, had er 1 min 12.5 sec voor nodig en de Transvaalse zwemster Koan Rocchi be haalde de titel met 1.15.4, welke tijd haar de derde plaats opleverde. De 4 x 100 yards vrije slag estafette was voor een Transvaals kwartet, be staande uit Susan Roberts, Beryl Bian- chi. Moria Abernethy en Natalie My- bur'gh, met een tijd van 4 min 4 sec, hetgeen een nieuwe Zuidafrikaans re cord betekende. Het Nederlandse team bestaande uit Lenie de Nijs, Atie Voorbij, Mary Kok en Greetje Kraan moest de eerste ne derlaag tijdens deze kampioenschappen incasseren. Het viertal eindigde als tweede met 6.4 sec. verschil. HENGELSPORT Visclub Flora hield zijn laatste wed strijd in het Aarkanaal. Uitslag; 1. W. v. d. Berg met wissel beker; 2. J. v. d. Mee; 3. C. Korpers- hoek; 4. D. Brugman; 5. P. v. d. Steen; 6. B. Radius; 7. A. Korpershoek; 8. P. v. d. Heiden; 9. J. v. d. Pluijnv 10. M. v d. Berg. „De-Gu-Vo" hield zijn laatste wed strijd in de Rijn nabij Hazerswoude. De vangst was zeer matig. Uitslag: 1. B. v. Helderen tevens gr. voorn; 2. G. C. Kok; 3. W. Hartman gr. bliek; 4. A. Kamping; 5. H. Faas. „Toestand is somber en vol gevaar" Scherpe kritiek van Truman ep Eisenhowers koers Aan een diner, hem aangeboden door de Joodse organisatie van Omaha in de Amerikaanse staat Nebraska, heeft oud- president Truman van d» Ver. Staten verklaard, dat „de huidige toestand somber en vol gevaar is" Hy verweet de regering-Eisenhower, dat zy zieh volledig verlaat op de Ver. Naties. Maar dit lichaam is slechts zo sterk als zijn leden en slechts zo wijs als de politiek, die door zijn leden wordt aanvaard, als zodanig kan worden aan gemerkt, aldus Truman. Met betrekking tot het conflict in het Midden-Oosten, merkte hU op dat de voorgestelde oplossingen „rechtvaardig" moeten zyn voor alle partijen, tenzij de Ver. Naties Israël kunnen beschermen tegen mogelijk onrecht, is het moreel niet gerechtvaardigd Israël te verzoeken afstand te doen van de middelen om zichzelf hiertegen te beschermen" zo be sloot Truman. „Eoka"-leider gesneuveld De Eoka-leider Gregorius Afxentious is zondag op Cyprus bij een vuurgevecht van tien uur met Britse veiligheidstroe pen nabij het klooster van Kaheras, ten zuiden van Nicosia gesneuveld. Bij de actie is ook een Britse militair om het leven gekomen. Afxentious was de leider van de ope raties der Grieks-Cyprische verzetsbe weging. Hij stond direct onder kolonel Grivas, de opperbevelhebber van de Eoka. Afxentious was Cyprioot van geboorte. Hij heeft in de tweede wereldoorlog in het Griekse leger gediend. Er stond een prijs van 50.000 op zijn hoofd. Vier ver zetslieden die bij hem waren, werden door de Britten gevangen genomen, doch Afxenticus vocht alleen tot 't ein de toe door. Hij was 38 jaar. Op het hoofd van twee van de vier gevangenen stond eveneens een prys van 50.000 gul den. Hogere uitkering bij bevalling (Speciale berichtgeving) Volgens het documentatie-bulletin van het gemeenschappelijk overleg zie kenfonds-organisaties bestaat er een. goede kans, dat de kraamgeld-uitkering, welke tot heden krachtens de ziektewet door de bedrijfsverenigingen geschiedt, reeds per 1 april a.s. een ziekenfonds uitkering wordt Mogelijk zal deze uitke ring, welke thans f. 55,bedraagt, ook worden verhoogd. Brugwachtersvrouw te Zwartemeer verongelukt (speciale berichtgeving) Te Zwartemeer (by Emmen) is zater dag een ongeval gebeurd, dat het leven heeft gekost aan de 44-jarige brugwach tersvrouw A. M. Valkepeters. De vrouw had de brug over de Kamerlings Wijk afgedraaid en werd in het water geslin gerd, toen het passerende schip in bot sing kwam met de brug. De vrouw kwam tussen het schip en de pyler van de brug terecht en raakte tussen beide be kneld. De verwondingen waren zo ern stig, dat het slachtoffer vrywel direct na het gebeurde overleed. Sportsplintcrs De Spanjaard Young Martin heeft zaterdagavond in Milaan met succes zijn Europese vlieggewichttitel verdedigd te gen zijn Italiaanse uitdager Aristide Pozzali. De hockeywedstrijd tussen de dis- trictselftallen van west en zuid is op het druk bezochte Be Fair-terrein in Hil versum een meer spannende dan fraaie ontmoeting geworden, die geëindigd is in een gelijkspel (11). Vooral het wes telijk elftal stelde teleur. De tiende veldloop om de Zilveren Maple Leaf te Hilversum is gewonnen door de Zeeuwse atleet Cujé. die de ruim 5000 meter aflegde in 16 min. 34 sec. Zaterdagmorgen is in het Haagse ziekenhuis „De Volhardingwaar hij op 7 februari j.l. na een beroerte werd op genomen, op 62-jarige leeftijd overle den de oud-stayerkampioen van Neder land, Koos Storm.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 8