Stopper Schoneveld scoorde voor Ter Leede liet winnende doelpunt Niet groots, wel spectaculair Ornas won met 5-3 na levendige en rommelige strijd Noordwijk-aanval vond tegen Rouwkoop schot terug MAANDAG 4 MAART 1957 Sassenheimse roodgelen kampioen van Zaterdagvoetbal (Van onze sportredacteur) Juichend danste Ter Leede naar de middenstip... Voor het Katwijkse doel stond Quick Boys-stopper Schoneveld zich vol wanhoop in de haren te grijpen. Tien minuten voor 't einde van de grote strijd tussen Quick Boys en Ter Leede had hij een knap door de Sassenheimse invaller Spaargaren voor doel getrokken bal in de eigen touwen gelo penDat bracht de stand op 3—4 voor Ter Leede en dat zou Harskamp c.s. ook reeds deze middag de kampioenstitel van de topklasse van 't zaterdagvoetbal brengen. Het is beslist seen grootse wedstrijd geweest, zaterdagmiddag in het zeer goed bezette Katwijkse stadion „Nieuw-Zutd". Ter Leede ritselde van de zenuwen en was - vooral in de eerste helft - geen schaduw van de ploeg uit andere wedstrijden in deze competitie. Voor rust speelde Quick Boys beslist het beste voetbal. Niet alleen waren de Katwijkers technisch beter, maar ook hadden zij voortdurend op het middenveld een licht overwicht. Vooral de nieuwe aanwinst van Quick Boys, linksbinnen Nieuwenhuizen - een oud-SHS-speler - bleek als verbindingsspeler een kracht van betekenis. Hij was de motor van de aanval, scoorde een zeer fraai doelpunt, maar miste - en dat was jammer voor zijn overigens bijzonder succesvol debuut - een tweetal opgelegde kansen. En juist dat missen van zulke kansen heeft Quick Boys deze wedstrijd doen verliezen. Spannend verloop Was de wedstrijd dus niet groots, spectaculair was hij wel. Voor een groot deel heeft het spannende verloop van de score, welke de toeschouwers tot voor tien minuten voor tijd in de on zekerheid hield of Ter Leede, dat moest winnen, wel of niet kampioen zou wor den. daartoe bijgedragen. Het was ook aardig om een vergelijking te trekken tussen beide ploegen, die beide ge traind worden door een oud-UVS'er: Ter Leede door Tonv Kantebeen. Quick Boys door Bas Wallaart. Het technisch meer in zijn mars_hebbende Quick Boys, dat zich tenslotte stuk liep op de gro tere vechtlust van de Ter Leede-ploeg. En men kon ook eens een vergelijking trekken tussen de midvoors, die beiden een .naam" hebben in het zaterdag voetbal: Arie v. d. Oever van Quick Boys en Gerrit Harskamp van Ter Leede. Gerrit Harskamp presenteerde zü« visitekaartje onmiddellijk na de af trap. Toen de eerste de beste Sassen heimse aanval de Katwijkse defensie in een lichte paniek bracht, was hij er prompt bij om voor zijn ploeg de score te openen. Het is verder bii dat ..presenteren" gebleven, want Hars kamp wilde het in het resterende deel van de strijd teveel alleen doen en schuwde daarbij het werk uit de ruige school niet. Geen onsportief spel. al leen een tikje aan de harde kant en dat maakte hem bepaald niet popu lair bij een deel van het Katwijkse publiek, dat, als hij in de luren werd gelegd, geamuseerd lachte. Gerrit had daar overigens lak aan en hij toonde dat een keer door breed lachend zijn tong naar de tribune uit te steken. Briljante passes Arie v. d. Oever, de ..zwervende" mid- voor. maakte geen doelpunten, maar twee briljante passes van hem stelden mede-aanvallers in staat dat wel te doen. In de twaalfde minuut bracht zo'n knappe pass van Arie de 16-jarige rechtsbuiten v. d. Plas een jonge man waar Quick Boys in de toekomst nog veel plezier van zal hebben in volkomen vrije positie en voor doelman De Vries gekomen, maakte hij geen fout. Dat bracht de stand op 11 en het was beslist geen olie op de zenuw achtige golven in de Ter Leede-ploeg. Quick Boys veroverde zich een veld- meerderheid en iedereen telde reeds een doelpunt, toen Nieuwenhuizen een vrij veld voor zich kreeg. Maar inplaats van zelf te schieten centerde de Katwijk- Bij Ter Leede's kampioenschap Het bijna 27-jarige Ter Leede is er dan eindeljjk voor de eerste maal in geslaagd de hoogste titel te bemachti gen, nadat de Sassemers reeds enkele malen in de laatste seizoenen dicht tegen de 3e klasse titel aanzaten. Deze prestatie is een gelukwens dubbel en dwars waard, ook al is er aan dit kam pioenschap een pijnlijk kantje, omdat de kampioenen van de andere districten bij voorbaat werden uitgeschakeld. Hieraan kan Ter Leede echter niets doen en we geloven zelfs, dat de dappere club van voorzitter v. Breda en secreta ris Vos. niets liever had gewild, dan het ook maar met deze kampioenen uit te vechten. De eerste elf levensjaren is het vrij wel net gegaan als met elke andere club uit de afdeling Leiden, toen nog Leidse Voetbalbond geheten. Elk jaar opnieuw was het öf Quick Boys öf ARC. dat op de titel beslag legde, maar nadat deze clubs waren gepromoveerd naar de in middels ingestelde NVB-competitie. was het pad voor de Sassenheimers geëffend en volgde promotie In 1942. Opnieuw waren het toen de reeds ge memoreerde clubs, die Ter Leede het leven zuur maakten, hoewel de rood gelen toen al gevreesde tegenstanders waren. De Sassemers waren „gevreesde" tegenstanders omdat ze er fris tegenaan gingen. Dat is vooral in de laatste jaren wel heel anders geworden, vooral dank zij de voortreffelijke opleiding, die trai ner Kantebeen zijn jongens geeft en die hen tegenwoordig een behoorlijke dosis techniek meegeeft naast dat geweldige enthousiasme, dat de grondslag legde voor het huidige voortreffelijke seizoen. Vorig jaar ging de titel de roodgelen ternauwernood voorbij, maar ze hadden al de voldoening, dat ze kampioen Quick Boys tweemaal klopten, een prestatie waar vrder niemand kans toe zag. Ter Leede's suecessenreeks dateert eigenlijk van 1949 toen het prachtige sportpark In gebruik werd genomen, dat nu weliswaar wel wordt overschaduwd door het Katwijkse „Nieuw-Zuld", maar toch altijd nog tot de beste velden ln Zuid-Holland gerekend mag worden. Van de ouderen heeft alleen Hars kamp zich nog staande kunnen houden wiens bruisende enthousiasme soms wel eens te bruisend hem gevreesd doet rijp bij elke doelman. Er is de komende weken steilte reden tot veel vreugde in Sassen>>eim en bij de talloze felicitaties, die de populaire club zullen bereiken, voegen we heel gaarne de onze! Zuur voor Schoneveld. Maar hij troostte zich. want had een week geleden ook de Sparta-stopper Rinus Terlouw niet zulk een ongelukkig moment Dat kostte Sparta de zege in de wedstrijd tegen GVAV. Tien minuten later werden de Sassemmers, op de schouders van hun talrijke supporters, dik behan gen met kransen en bloemen, in triomf naar de kleedkamers gedragen. Kampioen van Nederland van het zaterdagvoetbal heus niet misselijke schot van de Kat- wijker te onderscheppen. Ook de Ter Leede-aanval kreeg in deze eerste helft nog wel enkele kansjes. De Sassemse aanvallen werden in hoofdzaak geleid over de snelle, pittige linksbuiten Cees Molema, op wie het oog van de keuze commissie van het zaterdagvoetbal wel willend rust. Vlak voor rust kreeg rechtsbuiten C. Molenaar nog een leeuw van een kans. maar in zijn zenu wen slaagde hij er niet in het leer goed voor zijn schoen te krijgen. Tweede helft Schitterend was het doelpunt, waar mee Cees Molema kort na de hervatting Ter Leede weer naast Quick Boys bracht. Uit een lange voorzet van Molenaar nam hij het leer ineens op zijn schoen en voor doelman De Hollander was er voor dit uit zeer moeilijke positie gelas te schot geen houden aan. In deze tweede helft kreeg het spel een wat verbeten karakter en de kwaliteit kwam dit niet ten goede. Het werd een rom melige partij voetbal, waaraan de zwak ke arbiter Smit. die de meest vreemde beslissingen nam. het zijne bijdroeg. Het werd duidelijk, dat het enthousiaste spel van Ter Leede. Quick Boys. dat het van zijn technische vaardigheid moet hebben, bepaald niet op het lijf was ge schreven. In deze tweede helft was de Katwijkse ploeg enkele malen volko men van de kaart. Toch kwamen er nog kansen. In de vijftiende minuut kwam na een prachtige combinatie met Arie v. d. Oever. Nieuwenhuizen alleen voor doelman De Vries. De Katwijkse linksbinnen nam rustig de tijd om te richten, maar opnieuw had De Vries een sterk moment en in een snelle reac tie wist hij de bal weer in het veld te stompen. Éen prachtige save! NIEUWENHUIZEN Aanwinst voor Quick Boys se linksbinnen het leer nog naar een medespeler en toen liep deze schitte rende kans dood in de nu een kans om zich te herstellen krijgende Ter Leede defensie Prachtig schot Onbegrijpelijk, want dat deze Nieu- wenhuis schieten kan bewees hij vijf minuten voor de rust, toen hij een schitterend, strak 30-meter schot loste, dat vlak langs de paal in het Ter Leede-doel snorde: 12. Het was een briljant schot, maar van te verre afstand gelost om het onhoudbaar te noemen. Maar de Sassemse doelman De Vries wisselde in deze wedstrijd nu eenmaal zeer zwakke momenten met zeer sterke af. Zo'n sterk moment had hij twee mi nuten voor rust. toen rechtsbinnen Van Du.vvenvoorde oog-in-oog met hem kwam en hij er toch nog in slaagde het Achter de lijn In de twintigste minuut nam Ter Leede de leiding. Uit een voorzet van C. Molenaar loste Manus Molenvil een schot, dat weliswaar door doelmim De Hollander werd gestopt, maaren kele centimeters achter de doellijn. Re soluut wees arbiter Smit naar het mid den: 23. Quick Boys legde zich niet bij deze gang van zaken neer. In de dertigste minuut liet Arie v. d. Oever weer een van zijn prachtige passes los. Linksbui ten Steenbeek pikte het leer op en te genover diens prachtige, felle vleugel schot stond De Vries machteloos: 3—3. Het leek zo te zullen blijven, tot tien minuten voor het einde de voor de ge blesseerde Natzijl ingevallen Spaarga ren het leer voor het doel trok en Scho neveld het in zijn eigen goal liep: 34. Spaargaren kreeg kort daarop nog een schitterende kans. maar deze verprut ste hij in zijn nervositeit. Het was hem niet kwalijk te nemen, maar nu moest Ter Leede in de laatste minuten nog kan een fel slot-offensief van Quick Boys het hoofd bieden. Er volgde nog een serie corners op het Sassemse doel. maar in deze laatste, benauwde minu ten hield de rustige spil A. van Breda Azn. het hoofd koel en hij ruimde meerdere malen voortreffelijk. Na het laatste fluitsignaal overstroomden de Ter Leede supporters het speelveld en gingen Harskamp en zijn mannen op de schouders. In de kleedkamers volg den de gebruikelijke toespraken. Hét bestuur van Quick Boys bood bloemen RCL-defensie liet steken vallen (Van een onzer verslaggevers) De positie van RCL is er óók na zaterdagmiddag niet beter op geworden. In een doelpuntrijk duel. dat vóór de rust levendig en leuk was, doch in de tweede helft vol met rumoer en onvriendelijkheden doorspekt was, trokken de Racings tegen Ornas aan het kortste eind. Met 35 ging de zege naar Lagendijk c.s. en ondanks het feit, dat de Leiderdorpers het merendeel van de speeltijd zich op de Haagse speelhelft bevonden, komt de winst Ornas toch ivel toe. Daartoe speelden de bezoekers het beste voetbal en maakten zij een goed gebruik van de vaak enorme gapingen in de roodwitte defensie. Zo kwam Ornas al na enkele minuten spelen op 01. Doelman Rijnsburger riep na een tam balletje tegen zijn stopper (Van Well) „gaan maar"! Het geen de overigens prima verdedigende RCL-stopper uiteraard prompt deed. Met het gevolg echter, dat ook zijn doelman de bal toen maar liet gaan. In het net zoals U begrijpt: 01. Al spoe dig deponeerde rechtshalf Nikolai met een ver schot 02 in de Leiderdorpse touwen. Het gevolg was dat RCL na tien minuten al tegen een weinig opwekken de achterstand aankeek. Het pleit voor de thuisclub dat zij zich niet gewonnen gaf, maar fel kwam op zetten cn via goede doelpunten van de junior-midvoor Loutje Telgen en Ger rit Maas de balans weer in evenwicht wist te brengen: 22. Kort voor de rust. met. RCL sterk in de aanval, profiteerde de Omas-mid- voor Lucas van een fout in de RCL-de- fensie: 23 dus. Juist voor het fluit signaal voor de thee scoorde G. Maas weer tegen, doch een arbitragefout van de zéér zwak leidende heer Bogaards was de oorzaak dat deze treffer niet doorging. Na de thee zorgden Lucas (weer een defensiefout) en Lagendijk voor een vei- Hoewel de reserve 3e klassen nog niet zijn uitgespeeld, zijn reeds verschillende reserve-elftallen zeker van een plaats in rif res. 2c klasse. Uit de res. 3e klasse A promoveren ARC 1. Nocrdwijk 2 en Rijnsb. Boys 2. Uit de res 3e klasse B zijn dat Zwart Wit '28 2. TSB 2 en Quick Boys 2. Wie uit de res. 3e klasse C zullen pro moveren is nog lang niet bekend. lige 2—5 stand voor hun ploeg. Toen ging RCL weer sterk domineren. Voor de veste van doelman Bezuylen werden menigmaal ware wild-west-tonelen op gevoerd en mede door slecht fluiten werd het geheel onvriendelijk en te fa natiek. Loutje Telgen zorgde dat de eindstand op 35 werd bepaald. Opge merkt dient nog te worden dat de drie invallers bij RCL. de junioren Verstegen. Telgen en Rijnsburger verdienstelijk werk hebben geleverd en dat Bakx als back een volkomen mislukking bleek! West-Oost op Huizen-terrein De wedstrijd west tegen oost zal za terdag a s. te 4 uur op het nieuwe ter rein van de vereniging „Huizen" wor den gespeeld. De volgende elftallen zijn opgesteld, waarbij praktisch alle kandi daten voor het zaterdagelftal aan het werk te zien zullen zijn. Westelijk elftal: v. d. Gaag (Excel sior M) doel: Visser (Heerjansdam) en Jansen (CSVD) achter; Zijpp (Geu zen) Van der Schee 'Spijkenisse) en Van Duijn (Quick Boys) midden; Bout (Huizen), v. d. Straten (OSO), v. d. Oever. (Quick Boys). Nieuwenhuijzen (Quick Boys) en De Graaf (IJsselmeer- vogels) voor. Oostelijk elftal: Woudsma (DES) doel. Kempers (Sparta E) en v. Dijk (Sportcl. Genemuiden), achter; Wennink (Achil les E). v. Laar (DOVO) en Kamp (DES) midden; Schoeman <DOVO>. Hk. v. Dalfzen (Sportcl. Genemuiden), Hm. v. Dalfzen (Sportcl. Genemuiden). Kerk dijk (AchUlee E) en v. Hal (DOVO) voor. zaterdagvoethal Vierde klassers Rouwkoop-Noord wijk (3-9) Noordwijk had zijn voorhoede sterk gewijzigd en o.m. stond in deze wedstrijd v. d. Lippe weer op de midvoorplaats. Het resultaat was goed te merken, want cie aanvalslinie van de roodbroeken vond niet minder dan negen maal de weg naar het Rouwkoop-doel. Opgemerkt ciient echter te worden, dat de Voor- schotensedefensie deze middag nogal eens een steek Het vallen. Noordwiik wist zich bij de rust, met een 1—5 score, reeds zeker van de zege. Het einde kwam met 39. Van der Lippe scoorde vijf maal, Heemskerk nam drie treffers voor zijn rekening en de negende goal kwam van de schoen van Imthorn. Koudekerk-GWS (5-0) In de eerste helft slaagde Koudekerk er niet in de Sassenheimse defensie te verschalken, maar na de rust, die met een dubbelblanke score kwam, bleek de voorhoede van de thuisclub beter geïn spireerd en kwamen de doelpunten aan de lopende band. Door treffers van Alb. Zweris (2), een inzet in eigen doel door een van de GWS-verdedigers, Arie Zweris en C. de Jong liep Koudekerk uit tot 50. GWS zakte hierna zo mo gelijk nog meer af. maar verandering in de stand kwam er niet meer, omdat ook de thuisclub het verder wel ge loofde. Bodegraven-VWS (0-3) Aanvankelijk ging de strijd gelyk op, al waren de aanvallen van de bezoekers wel wat gevaarlijk. Echter eerst kort voor de thee slaagde Freddy Brink er in de score voor VWS te openen uit een voorzet van Senteur. Vrij spoedig na de hervatting plaatste Senteur nummer twee achter doelman Pul. Daarna brak er een periode aan, waarin de thuisclub sterk in de aanval kwam. Een goede kopbal van Kuneman en een hard schot van Slappendel werden echter meester lijk door de VWS-doelman gekeerd, ter wijl een schot van Roest tegen het hout werk belandde. Door een misverstand in de Bodegraven-defensie kon Arnoldus tenslotte de stand op 0—3 brengen en daarmee was de zaak bekeken. Leiden-RCV (3-2) Het ging Leiden aanvankelijk goed voor de wind, want door doelpunten van v. d. Kraan, Rietkerken en Key nam het in de eerste helft een 3—0 voor sprong. Kort voor de rust doelpuntte ROV tegen door Van Leeuwen en toen de Waddinxveense ploeg in de achtste minuut na de hervatting haar achter stand tot 3—2 terugbracht midvoor Hofstede was de maker van deze tref fer kwam er weer volop spanning in de strijd. RCV kwam stevig in de aan val, maar Leiden wist stand te houden en zijn bescheiden voorsprong tot het einde te behouden. Een gelijk spel zou de verhouding beter hebben weergege ven. SVOW-SMM (3-4) Het heeft SVOW in deze wedstrijd niet meegezeten. Verschillende malen kwam het houtwerk de gasten te hulp, terwijl arbiter Verhoef twee SVOW- treffers afkeurde, waarover men in Oude Wetering nog wel eens wat zou willen napraten. De Amsterdammers gingen in een hoog tempo van start en spoedig keek SVOW tegen een 02 ach terstand aan. De thuisclub wist zich evenwel te herstellen en door treffers van Jan van Spijkeren en Jan v. d. Meer kwam zij in de score weer naast SMN. Na de thee werden de zaken flink aangepakt en in de tiende minuut zorgde Jan v. d. Meer voor een 3—2 voorsprong voor de roodwit ten. SVOW drong daar na iets te gretig op, hetgeen op een doelpunt kwam te staan. Een kwartier voor het einde herhaalde zich dat en was de stand 34 voor SMN. SVOW was daarmee een geslagen ploeg. AGT-Lisser Boys (0-2) De ontmoeting begon voor de Lisse- naren hoopvol, want de zwaar onder druk gezette AGT-defensle moest in de eerste minuten al vijf corners weggeven. Doelpunten bleven echter uit en daarna ontwikkelde zich een gelijkopgaande strijd, gescoord werd er evenwel in de eerste helft niet. Lisser Boys opende de tweede helft met enkele scherpe aan- Het kampioenselftal van Ter Leede, staande v.l.n.r. grensrechter P. Star, L. Huybrechts, Natzijl, De Vries, Van Breda, H. Tijsen, J. Tij sent geknieldC. Molenaar, H. Molenaar, Harskamp, H. Molema en C. Mole- ma. vallen en uit één van deze Broekhui zen trok de bal prima voor het Amster damse doel opende linksbuiten Hagen de score. Nog geen minuut later kon de AGT-doelman Vallet opnieuw naar het net, toen midvoor Staam een goed op gezette aanval op de juiste w^jze af rondde: 02. De Lissenaren behielden het beste van het spel, zodat de zege geen moment meer in gevaar kwam. De Amsterdi nse scheidsrechter Jongerden leidde deze sportieve wedstrijd uitste kend. Sportlust-Katwijk (5-1) De Katwijkers begonnen goed, want vrij spoedig had Nic. Herbert uit een snelle aanval de bal achter de Woerdense doelman gewerkt: 01. Toen kort daar op doelman Hans Freeken de bal niet klem vast te pakken kon krijgen, gUpte het leder over de doellijn, 11. Toen men thee ging drinken hadden de gast heren zich van een 21 voorsprong ver zekerd. Na de pauze ging de strijd ge lijk op en kreeg vooral de Katwijkse voorhoede voldoende kansen weer naast de leiders van de afdeling te komen. Toen edhter een kwartier voor het einde Katwijks rechtsachter in eigen doel scoorde (31), betekende dit ook de definitieve nederlaag, te meer daar in de resterende tijd de thuisclub nog tweemaal doelman Freeken het nakijken gaf, 5—1. Volleybal-competitie Prof. Wijk won in Utrecht zonder moeite van 't Zandt ARC liet winst bij Hoogvliet (Van onze correspondent) Een kennelijk op zijn gemak gesteld ARC heeft zich in Hoogvliet niet al te zeer ingespannen voor het behalen van de volle winst. Zelfs moesten de rood-zwarten, die het zonder Krijgs man moesten stellen, genoegen nemen niet een 10 nederlaag, waarmee de thuisclub beslist meer kreeg dan waarop zij, gelet op het vertoonde spel, recht kon doen gelden. Echter ook ARC verdiende, spelend als deze middag de overwinning niet. Daarvoor toonde het elftal een te groot gebrek aan strijdlust en enthousiasme. Het spel ontwikkelde zich dan ook in hoofdzaak op het middenveld, met uit vallen naar beide doelen. Last probeerde zich enkele malen door de stevig op de man spelende Hoogvliet-defensie te werken, maar zijn pogingen strandden meestal. Aan de andere kant wisten Mooij. Bos en de voor Krijgsman rechtsback spelende Oosterloo eveneens de zaak goed dicht te houden. Toen echter in de laatste minuut voor de pauze de Hoogvliet-midvoor Kok even aan zijn bewaking ontsnapte en een pass hem precies op tijd bereikte, knal de hij de bal keurig langs de uitkomen de v. d. Mark: 10. In de tweede helft pakte ARC de zaken wat beter aan, maar door het gebrek aan combinatievermogen in de voorhoede, kon de Hoogvliet-achterhoe de steeds weer tijdig ingrijpen. Boven dien toonden de ARC-aanvallers st°eds meer ontzag voor de nu bepaald ruw spelende Hoogvliet-achterhoede, waar tegen de scheidsrechter onvoldoende optrad. Een ieder was tenslotte blij toen het einde aangekondigd werd. Zonder inspanning heeft Professoren- wijk in Utrecht van t' Zandt gewonnen. De Utrechtenaren waren wel ijverig, maar in techniek kwamen ze zovéél te kort. dat hun inspanning geen resul taat opleverde. In de eerste set was het al duideljjk dat van strijd in deze ont moeting geen sprake zou zijn. Via 90 op de serve kwam PW met 153 aan de setwinst. In de tweede set kon 't Zandt even een voorsprong (8-5) nemen. Toen vond Prof. Wijk het genoeg. Resoluut begon het aan te vallen en de betere techniek wierp dadelijk vruchten af. Het blok bij 't Zandt werd keer op keer met het grootste gemak misleid en de smashes kwamen dan ook steeds in een onge dekt veld. Van 85 werd het 1510 en daarmee 20 in sets voor onze stadge noten. De derde set was een kopie van de eerste. Vanaf de serve kwam P.W. op 70. Genadiglijk werden toen de Utrechtenaren enkele punten toegestaan. Tot 128 duurde de Leidse filantrofie. Toen wilde men huiswaarts. In snel tem po werden enkele aanvallen opgezet die 't Zandt niet kon bijbenen en de 3 smashes troffen weer een ongedekt veld. Met 158 werd de wedstrijd afgesloten. Voor Prof. Wijk een zéér gemakkelijke overwinning. Diverse le klasse ploegen in de afdeling Leiden zouden deze Utrechtse ploeg ook met smaak hebben opgepeuzeld. AFDELING LEIDEN De uitslagen in de Afdeling Leiden luiden: Dames, eerste klas: Prof. Wijk 1 LUSV 1 3—0 reglArgos 2—PW 2 0-3. Donar 1Rouwkoop 1 0—3, Argos 1Nw Brunhilde 1 31. Dames, tweede klas: Nw. Brunhilde 2- LUSV 2 30. Rouwkoop 2Argos 3 2-2, KVC NVC 1 3—1. PW 3—Donar 2 3—0. Dames derde klas: DES 1Nw. Brun- DAMMEN Damkampioenschap van Nederland Te Utrecht is het toernooi voortgezet om het persoonlijk damkampioenschap van Nederland met de volgende partijen, i LarosVerhoeven 2-0. KinnegenBoer I 1-1, Bergsmavan der Sluis 0-2. Jurcka —van Dijk 0-2. Grooteman—Bom 2-0, Okrogelnik—Huisman 1-1, Beekede Jong 1-1. TerlouwW Roozenburg 1-1. Bergsma—Verhoeven 2-0, Jurcka—Boer 0-2, Grootemanvan der Sluis 0-2, Bee keBom 2-0, Roozenburgde Jong 1-1. Na de veertiende ronde luidt de stand: 1 Van Dijk. 18 p.; 2 en 3 De Jong en W. Roozenburg. beiden 17 p 4 en 5 Bom en Boer. beiden IS p 6 Huisman 15 p. uit 13 part: 7 en 8 Bergsma en Van der Sluis, beiden 15 p 9 Beeke 14 p. uit 13 part.: 10 t/m 13 Kinnegen. Laros. Okro gelnik en Terlouw allen 14 p 14 Jurcka lip 15 Grooteman 7 p.; 16 Verhoeven 5 punten. hilde 3 2—2. Or. Groen 2GGV 2 3—0. NVC 2—GGV 2 3—1. Olympia 1—Prof. Wijk 4 2—2. Heren le klas: CIOS 1—HVL 2 1—3, Prof. Wijk 2—Donar 1 2—2, LUSV 1— Sleutelring 2 22. Heren tweede klas: Rouwkoop 1KVC 1 o_3. NVC 1—PW 3 1—3. Sleutelring 3—HVL 3 2—2. PSVA 2—LDM 1 3—1. Donar 2—LUSV 2 2—2. Heren, derde klas: GGV 2Or. Groen 1 3—1. GGV 3—PW 4 2—2. LPSV 2— HVL 4 0—3. WPSS 1—LD 1 0—3. Heren, vierde klas: Koksschool 1 Olympia 1 3—0. PSVA 3—LD 2 2—2. LDM 2—De Vlam 1 0—3. Hoofdklasse Heren: Sleutelring 1— HVL 1 2—3, 't Zandt 1—Prof. Wijk X 0—3. Punch—OVC 1 1—3. DES 1—VPSV 1 1—3, Libanon—CSVD 1 3—1, Concor dia 1die Raeckse 32. Zaterdagvoetbal Uitslagen standen 2e KLASSE HoogvlietARC 1—0 SSS—RVVH 1—3 Quick BoysTer Leede 34 (Ter Leede kampioen) 's-Grav. SVExcelsior 31 Ter Leede 17 12 3 2 27 56—28 ARC 17 7 5 5 19 33—30 VVGZ 14 6 6 2 18 22—18 's-Grav. SV 14 6 4 4 16 24—21 Quick Boys 14 4 6 4 14 35—30 RVVH 16 4 6 6 14 26—25 SSS 15 5 3 7 13 25—31 Zwaluwen 16 4 4 8 12 28—36 Excelsior P 16 4 4 8 12 23—36 Hoogvliet 15 2 5 8 9 3044 3e KLASSE A SHSMonster 20 Rijnsb. BoysCSVD 12 RCLOrnas 35 TSBJodan Boys 31 Excels. M 1525 Ornas 1413 CSVD 14—19 TSB 14—12 SHS 15—18 RCL 14— 6 RUnsb. B. 16—18 Jodan B. 13— 3 Monster 1516 4e KLASSE A LeidenRCV 32 SportlustKatwijk 51 Koudekerk—GWS 5—0 BodegravenVWS 03 RouwkoopNoordwijk 39 Sportlust 14—24 VWS 16—14 Noordwijk 1522 RCV 14—11 GWS 16—18 Katwijk 16—10 Leiden 1516 Rouwkoop 15— 9 Koudekerk 1415 Bodegrav. 117 4e KLASSE A (West 1) SMSZandv. Meeuwen 12 AGTLisser Boys 02 KinheimIJmuiden 14 SVOW—SMN 3—4 TelefoniaRobaver 33 IJmuiden 1625 AGT 1513 Robaver 1624 Telefonia 1311 Lisser Boys 1621 Zandv. M. 1611 SMN 16—18 Kinheim 15—10 SVOW 15—14 SMS 16— 7

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 6