Nieuwe gezaghebbers in Celebes wensen eenheid Soekarno-Hatta Int. juristen veroordelen scherp de rechtsbedeling in Hongarije Vergadering De Hollandse Molen MAANDAG 4 MAART 196T In Makassar is de avondklok ingesteld; geen hinder voor Europese gemeenschap? De chef-staf van de landmacht heeft vandaag aan president Soe- karno verslag uitgebracht over de actie van luitenant-kolonel Soemoeal. Soekarno was vandaag weer in Djakarta teruggekeerd uit Soerabaja, waar hij voor een bijeenkomst van sympathisanten met zijn plan een redevoering had gehouden. Volgens de woordvoerder van het leger is het nog te vroeg om het optreden van Soemoeal „te veroordelen of te rechtvaardigen". Soemoeal heeft zich bereid verklaard naar Djakarta te komen, om tegen over de chef-staf verantwoording af te leggen, „zodra de tijd dit toelaat". Volgens de woordvoerder staat de chef-staf in voortdurend contact met Soemoeal en met kolonel Soedirman, de operationeel commandant van Zuid- en Zuidoost Celebes. doch hij weigerde te zeggen of Soedirman de actie van Soe moeal steunt, of goedkeurt. Gevraagd of Soemoeal door het af kondigen van de staat van oorlog in zijn gebied de voorlopige grondwet heeft ge schonden. daar alleen het Staatshoofd zulks kan doen. zeide de woordvoerder, dat van juridische kant bekaken „Soe- moeals actie niet te rechtvaardigen is". In berichten uit Makassar wordt ge zegd. dat de nieuwe gezaghebbers in Ce lebes de wederinstelling van de twee eenheid Soekarno-Hatta wensen en dat Soekarno en Hatta tesamen de leiding moeten hebben over het nieuwe kabinet en de Nationale Raad, die naast dit ka binet zou worden ingesteld. Ook eisen zij dat 70 van de leden van deze raad worden gekozen uit leiders van de reli gieuze partijen. Islamitische dagbladen in Djakarta uiten de veronderstelling, dat het ge beurde in het overheersend godsdiensti ge Oost-Indonesië is veroorzaakt door het verzet van de bevolking tegen opne ming van de communisten in een nieuw Nasoefion confereert Het hoofdkwartier van de Landmacht in Djakarta heeft het vandaag nog te vroeg genoemd om commentaar te leve ren op de machtsovername in Oost-ln- donesië. daar nog geen officieel verslag over het gebeurde van luitenant-kolonel Soemoeal is ontvangen. Legerkringen deelden evenwel mee. dat de chef-staf van de landmacht, ge- neraal-majoor Nasoetion. na ontvangst van de berichten uit Makassar een bij eenkomst van zijn staf belegde. Genoemde kringen konden geen in lichtingen verstrekken over de positie van de operationeel commandant van Zuid- en Zuidoost-Celebes. kolonel Soe dirman. na de machtsovername in Oost- Indonesië. Soedirman. de voormalige militaire commandant van Oost-Java. werd kortgeleden belast met de leiding van de operaties tegen de benden in de binnenlanden van Celebes. die onder aanvoering staan van Kahar Moezakkar, die drie jaar geleden Celebes tot een on derdeel van de „Daroel Islam-staat" proclameerde. Vandaag werd in Makassar een avond klok ingesteld. Op last van luitenant kolonel Andi Matalata moet de bevol king tussen twaalf uur 's nachts en vijf uur 's morgens binnen blijven. Tot dusver werden in Djakarta nog geen berichten ontvangen over de toe stand van de Europese gemeenschap in Makassar, die uit enige honderden per sonen bestaat, doch men neemt aan dat zij geen hinder van de jongste ont- „Rode elementen in regering van V.S.", onthult Rob. Morris Er zyn nog steeds communistische ele menten in Am. regeringskringen, aldus verklaarde Robert Morris, juridisch ad viseur van de subcommissie voor bin nenlandse veiligheid van de Amerikaan se Senaat, gisteren te Washington een vraaggesprek voor de televisie. Binnen kort zal de subcommissie getuigen horen, aldus vertelde hij verder, met betrekking tot de beschuldigingen tegen twee Ame rikaanse diplomaten, die „vals% inlich tingen" verstrekt zouden hebben, toen zü in het Midden-Oosten dienst deden. Het betreft hier de diplomaten John Emmerson en Robert Strong; voorts deelde Morris mede, dat de subcommis sie het geval zal bestuderen van een „vriend van Alger Hiss". Het gaat hier om een „zeer bekende persoonlijkheid" en een oudlid van de staf van president Roosevelt, aldus verklaarde Morris. De subcommissie voor de binnenland se veiligheid van de Amerikaanse Se naat zegt in een rapport, dat het offi ciële Russische persbureau Tass als dek mantel voor de Russische militaire in lichtingendienst wordt gebruikt. De subcommissie adviseert, dat de verslag gevers v. Tass worden geweerd van ver trouwelijke persconferenties van over- i heidsorganen. Verder wordt aanbevolen de vertegenwoordigers van Tass geen voorrechten te verlenen, die buiten landse persvertegenwoordigers hl de I Sovjet-Unie niet hebben. wikkelingen zullen ondervinden. Tijdens de gebeurtenissen In Pad an g en Medan in december vorig jaar. werden de bui tenlanders ook ongemoeid gelaten. Commentaar uit New York De „New York Times" schrijft in een hoofdartikel, dat de opstand van de vier provincies van Oost-Indonesië tegen de controle regeriing van president Soe karno in wezen een beweging tegen het binnenlands bewind is. Opnieuw is aangetoond, dat een star eenheidsbewind, gecentraliseerd in de Javanen, niet het juiste en afdoende antwoord is op het complex van politieke en sociale problemen van een heterogeen (eilandenrijk als Indonesië. Een be hoorlijke Indonesische regering moet soepel zyn. gevarieerd, en zelfs los ln haar structuur, met de grootst moge lijke mate van plaatselyke autonomie. En waar President Soekarno zich eerder van dit doel verwydert dan daar naar toe werkt, schept hy met zUn plannen een nieuw probleem. De vraag waar het om gaat omvat meer dan één man of één regiem. De oplossing ervan vereist er varing en verbeeldingskracht en geen machtsvertoon of het uitschreeuwen van leuzen. Niet toelating van waarnemers betreurd De internationale commissie van juristen heeft de rechtsbedeling in Hon garije als een schending van de menselijke rechten veroordeeld. Dit geschiedde in een door de vooraanstaande juristen uit twaalf landen, die in het Kurhaus te Scheveningen bijeen waren gekomen, eenstemmig aanvaarde resolutie. „De wetten en decreten van de autoriteiten in Hongarije, aldus de resolutie, schen den de menselijke rechten doordat zij niet voorzien in minimum-waarborgen voor een rechtvaardige rechtspraak in strafprocessen, zoals bij de beschaafde volken in acht worden genomen. In het bijzonder ingeval van misdrijven, waar de doodstraf op staat. De conferentie werd geleid door Sir Hartley Shawcross uit Engeland. Men be sprak de rechtsbedeling in Hongarije aan de hand van hetgeen door het huidige communistische regime is gepubliceerd De conferentie was van oordeel, dat de rechtspraak in Hongarye niet onparty- dig is. dat de aanklacht te vaag wordt onschreven, waardoor verkeerde inter pretatie kan voorkomen, dat de beklaag de niet op de Juiste manier over het tegen hem ingebrachte wordt ingelicht, niet voldoende tijd en gelegenheid krijgt om zijn verdediging voor te bereiden, ge tuigen op te roepen en zijn verdediger in te lichten en dat niet altyd de nodige mogelijkheid tot hoger beroep of toepas sing van clementie voorhanden is. De conferentie betreurt het, dat sedert 4 november jl. vrjjwel alle straf processen in Hongarije zo in het ge heim zyn gevoerd. „Zy betreurt ook de „weigering van de Hongaarse autoriteiten om onpar tijdige waarnemers toe te laten by processen, die de juristen van alle lan den aangaan". De conferentie besloot de Hongaarse minister van Justitie, dr. Ferenc Nez- val. op de hoogte te stellen van deze inzichten en van de „ernstige bezorgd heid" van de conferentie. De commissie zal de Sovjet-Unie, het Verenigd Koninkryk en de V. S. op de hoogte stellen van „de inbreuken op de menseiyke rechten en de funda mentele vrijheden in Hongarije in stryd met artikel 2 van het Hongaarse vredesverdrag." Een afschrift van de resolutie zal ge zonden worden aan de ondertekenaars van de Conventies van Genève van 1949 en aan het Internationale Roode Kruis. De juristen zullen de „commissie van vyf", die door de algemene vergadering van de V. N. is ingesteld om een onder zoek naar de gebeurtenissen in Hon garije te doen, verzoeken vertegenwoor digers van de commissie te horen aan gaande de door de conferentie bestu deerde zaken. Een afschrift van de resolutie zal ge zonden worden aan de Juridische vereni gingen in alle landen, met verzoek om onmiddeliyke publikatie en steun. De conferentie doet een beroep op rechters, openbare aanklagers en ad vocaten in Hongarije, om, zoals hun plicht is, de grote tradities van hun beroep hoog te houden" en herin nert hen aan hxui individuele verant woordelijkheid volgens de fundamen tele beginselen van rechtvaardigheid, erkend door alle volken." Sir Hartley Shawcross verklaarde op een persconferentie na de besprekingen der juristen, dat men het er over eens was, dat „de tussenkomst van de Sovjet- Unie in Hongarije een flagrante schen ding van het internationale recht bete kent". Naar aanleiding van de snelrechtspraak in Hongarije zei Sir Hartley: „Wanneer de rechtspraak in een land verzwakt wordt, vermindert ook elders haar in vloed. Deze kwesties zyn niet van louter binnenlands belang voor Hongarije al leen". Volgens hem bestaat er geen twij fel over. dat er inbreuk is gepleegd op het vredesverdrag, dat Hongarije ver plicht de menselijke rechten te eerbie digen, zowel als op de Geneefse Conven tie van 1949 voor de bescherming van burgers. Sir Hartley zei dat het „tragisch genoeg was", dat er op het ogenblik weinig gedaan kon worden. „Tenslotte zal het het meest doeltreffend zyn de aandacht van de wereld te richten op de onwettigheid van wat er gaande is", zo zei hy. Volgens Sir Hartley trekken de rech ters en advocaten in Hongarye zich Zo zagen de Monegasken zaterdag voor het eerst Prinses Gracia met haar op 23 januari geboren dochter tje op het batkon van het paleis te Monaco, (telefoto). ongetwyfcld de kracht van de wereld mening aan. Er ztfn, zo zei hy, rech ters die hun best doen zich van het huidige regime los te maken. „Wy moeten hen steunen en aanmoedigen door de wereld te tonen, wat er gaande is". Tot doorlopen gemaand Oostenrijkse gezant dreigt zijn legatie in Boedapest te sluiten Oproep tot stille betogingop 14 maart De Oostenrijkse gezant, Walther Peinsipp, heeft gisteren het Hon gaarse ministerie van Buitenlandse Zaken telefonisch medegedeeld, dat zijn legatie zal sluiten als hij weer door de Hongaarse politie wordt las tig gevallen. Hij deed dit, nadat hij op weg van zijn woning naar de Oos tenrijkse legatie tot „doorlopen" ge maand was, toen hij even bleef kij ken naar het aanhouden van bezoe kers van de legatie door de politie. De politie had ook tegen mevrouw Peinsipp gezegd, dat zij niet mocht blij ven staan, omdat zij zich ln een „mili taire zone" bevond. Nog steeds zön de legaties van Engeland, Frankrijk, Oos tenrijk en de Ver. Staten omsingeld door de politie. Alle bezoekers worden aangehouden, moeten hun papieren la ten zien en velen worden voor een nader verhoor naar het hoofdbureau van poli tie overgebracht. In Wenen zijn zaterdag pamfletten uit Hongarije ontvangen, waarin er bij de jeugd op wordt aangedrongen op 14 maart, aan de vooravond dus van de jaardag van het uitbreken van de revo lutie van 1848. een ..stille betoging" te houden als een bewys. dat de Hongaar se jeugd vastbesloten is te blijven strij den voor verwezenlijking van haar ei sen voor een vrij en neutraal Honga rije onder premier Nagy. „MEEDOGENLOOS" Het orgaan van de Hongaarse commu nistische party heeft gisteren bekend gemaakt. dat de nieuwe arbeidersparty (communistisch) op het ogenblik 200.000 leden telt. De oude communistische par tij telde circa een miljoen leden. Maar nu zouden het allemaal betrouwbare communisten zijn. Het blad schreef voorts, dat de contra-revolutionairen geen nieuwe grote actie kunnen begin nen. Als zij dat toch proberen, zal de militie hen ..meedogenloos vernietigen", aldus het blad. Na met afgevaardigden van de Calvi nistische en de Lutherse Kerk in con- Restauraties hebben geen vlot verloop; bèzorgd over verkaveling en wegenaanleg De vereniging „De Hollandsche Molen" heeft zaterdag in Krasna- polsky te Amsterdam haar algemene ledenvergadering gehouden. Hoewel de vereniging zich over vele goede resultaten verheugt, zo wordt ln het 32ste uitgebracht jaarverslag opge merkt. „toch schijnt de zon lang niet altijd". Het gebeurt namelijk meer en meer. dat een restauratiegevel geen vlot verloop heeft. Molenherstel van grote omvang is aan de orde van de dag. maar er is een beperkt aan tal molenmakers, dat de karweien kan uitvoeren. De sterk stygende begrotingen zyn steeds korter van kracht, zodat het geen uitzondering meer is, dat. als met het werk begonnen kan worden, de begro ting moet worden herzien of aanvul lende subsidies aan het Rijk. provincies of gemeenten moeten worden aange vraagd. „Niet iedere molenmaker" aldus Benzineverbruik blijft vermoedelijk vrij Vrijwillige beperking groter dan gedacht Het is niet waarschijnlijk dat het benzineverbruik in ons land op- nieuw aan beperkende bepalingen zal worden onderworpen, zo deelt de KNAC mee. Althans niet, wanneer de vrijmaking van het Suezkanaal zonder al te groot oponthoud voort gang vindt en wanneer Egypte aan evi vrije doorvaart door het kanaal géén nieuwe moeilijkheden in de weg legt. Nog steeds wordt de aanvoer naar de benzinepompen in Nederland met een bepaald percentage van de normale aan voer verminderd. Er is echter praktisch nog geen pomp zonder benzine gekomen. Ten eerste doordat de recente prijsver hoging van de benzine het verbruik heeft doen dalen. Ten tweede doordat vrij velen, met. name ook vele grotere in stellingen. met, het oog op de situatie, vrijwillig minder benzine gebruiken. De KNAC heeft van bevoegde zijde vernomen, dat de vrijwillige beperking beduidend groter is dan men gemeend had te mogen verwachten. De KNAC heeft zich er steeds van overtuigd ge houden. dat een beroep op de automobi listen. om vrywillig mee te werken aan bezuiniging, succes zou kunnen hebben. In een "adres aan de regering werd enige tyd geleden dan ook een proef met een dergelyke oplossing aanbevolen. De komeitiSe weken zal. zoals steeds by nadering van het voorjaar, het ben zineverbruik oplopen. De verwachting Is. dat - behoudens bijzondere moeilyk- heden - de Nederlandse benzinevoorra den voorlopig voldoende op peil kunnen worden gehouden om dit op te vangen. Minister- zyistra zal de benzinesi tuatie eind van deze week opnieuw in studie nemen. Volgens toezegging zal daarby het bedrijfsleven worden ge hoord. Omstreeks half maart is dan oen beslissing te verwachten over het al dan niet wederinvoeren van beperkingen. Een zo groot mogelijke vrijwillige be perking van het benzineverbruik blyft vooralsnog echter noodzakeiyk, aldus de KNAC. het verslag, „de goede zeker niet te nu gesproken, neemt zijn werk ernstig ge noeg, zodat er by inspectie nog al eens onregelmatigheden worden ontdekt, die herziening behoeven. Met leedwezen moet het bestuur dan ook constateren, dat het buitenbedrijfstellen van molens, waarvoor dan als museumstuk aan spraak op zijn hulp wordt gedaan, meer voorkomt dan „De Hollandsche Molen" ooit als richtsnoer voor haar streven en arbeid heeft aangenomen. De vereniging waardeert het dat de Rijksdienst voor monumentenzorg financiële steun blyft verlenen, even zeer als het op de bres blijven staan van Rijk. provincies en gemeenten. Het is een 'uitzondering gewórden als een gemeente zich aan medewerking tot be houd van haar molens onttrekt. Ook de A.N.W.B. heeft zyn subsidie per molen verhoogd. Onder de onmiddeliyke hoede van de hiolendeskundigc van de Provinciale Waterstaat en Zuid-Hollandse molen commissie genieten de molens in Zuid- Holland een aandacht, die de vereniging voor iedere provincie zou wensen. Het gevolg hiervan is. dat aan het normale onderhoud de hand wordt gehouden en dat verscheidene poldermolens er „weer keurig" bij staan. Grotere herstellingen of verbeteringen ondergingen o.a. de mo lens van Alkemade. Kalkpolder enMun- nikenpolder. Voorts wordt o.a. in het verslag de aandacht gevestigd op de soms ramp zalige gevolgen, die wegenaanleg of ruilverkaveling kunnen hebben op het bestaan van molens. Met name wordt genoemd de voorgenomen aan slag op het „haast mooiste molenge- bied van Zuid-Holland" ten n.o. van Leidon, als gevolg van de geprojec teerde weg van Ypenburg, aansluitend op de Rijksweg AmsterdamDen Haag. Onderscheidingen voor Aarianderveners Aan een aantal leden werden de certificaten van onderscheiding der vereniging uitgereikt, o.a. aan: Dirk van Harte sr., Gert van der Meer, Ja cob Slingerland en Dirk v. Harte jr. dc vier molenaars in de drooggemaakte polder aan de wegzijde van Aarlander- veen. tact te zijn getreden, heeft de Hongaar se regering sedert tien dagen ook be sprekingen gevoerd met de Rooms-Ka- tholieke Kerk. Het gaat over „belang rijke problemen", aldus deelde een amb tenaar van het regeringsbureau voor de kerkelijke aangelegenhéden mede. De onderhandelingen zullen worden voort gezet. Westelijke waarnemers te Boedapest geven te kennen, dat het godsdienston- derwys op de scholen één van de meest besproken kwesties van het ogenblik is. De regering heeft in januari van dit jaar een besluit ingetrokken, volgens hetwelk alle leerlingen, die zulks wensen godsdienstonderricht op school konden krygen. Auto te water Vijl doden Gistermiddag omstreeks kwart voor vijf is te 's-Hertogenbosch een tot nu toe onbekende auto van de Westwal af in de Dommel te water geraakt, een ongeval dat vijf doden heeft ge kost. De auto kwam uit het straatje Achter den boogaard", 'n zijstraatje van de Westwal, en reed schuin het water in. Hij dreef tot bijna aan de overzijde, waar hij zonk en geheel onder water raakte. Terstond nadat het ongeluk gebeurd was. sprong een automobilist, de heer Van Hoeckel uit 's-Hertogenbosch. ge kleed te water. Hij trachtte 20 minuten lang de auto te bereiken, doch door de vrij sterke stroming en de troebelheid van het wa ter lukte hem dit niet. De Bossche brandweer en politie riepen, na uren lang vergeefs te hebben gedregd en ge poogd de wagen te bergen, de hulp van de te 's-Hertogenbosch gelegen genie troepen in. Ook deze konden met hun materiaal de auto niet bergen. 's-Avonds om kwart over elf hebben twee kraanwagens de auto eindelyk op de kant weten te brengen. Er bleken zich vier mannen en een vrouw in te bevinden. Nader vernemen wij, dat de slacht offers van bovengenoemd tragisch on geval zyn: de 53-jarige heer S. Vrijhoff uit Eindhoven, zyn 52-jarige echtgenote, de 17-Jarige B. Smit. hun 17-jarlge zoon Hans, hun 15-jarige zoon Frans en een logé uit Alkmaar, Moeder van vier kinderen vermoord De doder is ontoerekeningsvatbaar Zaterdagavond omstreeks 9 uur is te Geldrop (N.Br.) in de Kieviet straat een 31-jarige moeder van vier kinderen, op raadselachtige en gru welijke wijze vermoord. Omtrent de oorzaak en juiste toedracht tast de politie tot nu toe nog in het duister, aangezien de moordenaar, uit Oir- schot, ontoerekeningsvatbaar blijkt te zijn. Zaterdagavond omstreeks half twaalf kreeg de Geldropse gemeente-politie te lefonisch bericht van de Rykspolitie uit Oirschot. dat zich bij hen, een 21-jarige man had aangemeld 'met de mededeling, dat hy in Geldrop een vrouw vermoord had. De politie gtog °P onderzoek en vond haar woning in duister gehuld en afgesloten. In de huiskamer werd haar stoffelyk overschot ernstig verminkt op de divan aangetroffen. Uit de verwondingen bleek, dat de da der met hamerslagen of met een ander hard voorwerp zyn daad moet hebben verricht. De echtgenoot, die buiten zyn gewone werkzaamheden een muziekor- kest leidt, was niet thuis. Het slachtoffer was moeder van vier kinderen, van wie de oudste 10 jaar en de jongste l'/a jaar oud is. De dader is na de moord kalm met de bus naar Oirschot gegaan en heeft zich daar bij de politie gemeld. Hij was sedert januari in de woning van het slachtoffer in pension en werkte te Nue- nen op een steenfabriek. Zowel het slachtoffer als haar man staan in de gemeente gunstig bekend. Het parket van de officier van Justitie uit 's-Hertogenbosch en de burgemeester van Geldrop hebben zaterdagavond ken nis genomen van de gebeurtenis. Het slachtoffer is overgebracht naai' het politiebureau in Eindhoven waar in de loop van gisteren sectie is verricht. De dader is in het politiebureau te Geldrop in verzekerde bewaring gesteld. SLE GEVRAAGD Flink meisje gevraagd voor 2 hele en 4 halve dagen. Thorbeckestraat 17. üevr. een dagmeisje, van 8 tot 1 uur. of een werkster, 3 ocht. per week. Goed loon. Vergoeding reiskosten. A. Mar. kus. Vondelstraat 2. Voorscho ten. Tel. K 1717 - 3363. Besch. j. vr.. b. b. h. h., zoekt ruime kamer, liefst met kookgelegenheid. Brieven bur. van dit blad no. 1053 k. >Ian alleen zoekt, woonboot- je of jachtje met kajuit op huurkoop. Vast werk. Brieven bur. van dit blad no. 1020 k. B \rts, ongeil., zoekt kamer in Lelden of Oegstgeest. Brie ven bur. van dit blad onder no. 1024 k. Net meisje of werkster ge vraagd voor 1 ochtend per week. Mevr. Lautenslager. Kanaalweg 123. Lelden. Aan een net flink meisje dat plezier heeft in huish. werk. wordt ln klein gezin (flat bewonend), prettige werk kring aangeboden. Mevr. van Aelst. Burggravenlaan 114, Lel den. Leerling kapster gevraagd. Dameskapper P. Boef. School straat 44. Voorschoten. Telef. K 1717 2386. Kofferschryfniachlne met spoed gevraagd, in goede staat. Br. bur. v. a. blad no. 3048 k Nette jongen gevraagd. Leeft. 1720 jaar. Bloemen- en Sroentekwekerh N. Zandbergen andtlaan 11. Rijnsburg. Gevraagd ln klein gezin, dienstmeisje, v. d. en n. Mevr Stapel. Rijnzlchtweg 33, Oegst geest ,tel. 23790. Stukje land te huur of te koop gevraagd, aan piaseen in Z.-H.. om zomerhuisje op te plaatsen. Wil ook een derg. huls (Je) over nemen. Swee- llnckstraat 48. Den Haag. Tel. 23261. Gevraagd meube len, inboedels, antiek, oude kisten, schilderstukken, baden en geisers, kasten, brandkas ten, bronzen en kristallen kro nen. kabinetten, ladekasten, antieke kasten, zolderoprui mingen. piano's enz. W. F. Kooreman. 9 Nieuwe Rijn 9. t.o. V. en D. Let op! Tel. 23261 WIJ betalen veel geld voor gebruikte goederen zoals ra dio's, stofzuigers. plck-ups, gramm.motoren, elektr. moto ren meubelen, fietsen, brom- en motorfietsen, auto's enz. In- en verkoop. G. ven Vliet. Janvos6ensteeg 34. Gexraagd een boekhouder voor 1 keer per maand of per kwartaai voor boekhouding van timmerbedrijf, liefst aan huis. Tevens voor het klaar maken der balans over 1956. Br. bur. v. d. blad no. 1102 k. Gevraagd handig meisje voor hulp ln de hulshouding, van 91 uur. Aanmelden des avonds na 7 uur. Herensteeg 22. Te koop gevr. een In goede staat zijnde zeilboot. Brieven met prijsopgave bur. van dit blad onder no. 1113 k. Kippenhok te koop gevraagd voor plm. 25 stuks. Brieven bur. van dit blad no. 1114 k. AANGEBODEN Vakkundig Uw bed over trekken met een nieuwe da mast gebeurt, alleen bij ons! l-persoons vanaf f 19.50 2- pers. vanaf f 26.50. In één dag gereed! De Kleine Winst. Haarlemmerstraat 51. Lelden. Juist nu blouses In poplln en met kantgarnering ln 10 modekleuren. Rokken plissé en heupstuik. M. de Vries Haar lemmerstraat 176178. S Partij Wener stoelen voor ubhuizen enz., ameublemen ten .dressoirs, tafels. 6 Mechel- se stoelen en tafel, kasten, bu reaus kleden, ledikanten, ma trassen. spiralen, nachtkastjes litsjumeaux, garderoberekken. Pluym. Hogewoerd, koopt In boedels. Tel. 21266. Slagerij Pleterse. Dinsdag, woensdag, donderdag 500 gram gehakt van f 1 70 voor f 1.40. Rookworst f 0.35 p. 100 gram, f 0.75 p. 250 gram. f 1.35 per 500 gram. Rauwe rookworst f 0.38 per 100 gr. Herenstraat no. 29. 'vport stemde stofzuiger f 89.50, was machines f 135.Belde met schoonheidsfoutjes; volledige farantie. Eventueel gemakkë- i]ke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. faorleks- kantoor Spul 214. Den Haag, telef. K 1700: 11.34 91! b. g. g. 11.53.96. P| In het Schuimrubber- en lastichuls, Mare 70. vindt U alles op het gebied van schuimrubber en schulmplas- tic. geschikt voor alle doel einden, onovertrefbare veer kracht. onverwoestbaar, duur zaam en goedkoop tel. 32862. Te koop aangeh. wegens bul- .'engewone omstandigheden, een elektr. koffernaaimachine, ge stroomlijnd met 'Ingebouwde lamp. Nieuw. Niet gebruikt. Winkelprijs f 395 nuf 285. met farantie. Brieven bur. van dit lad onder no. 3012 k. Iedereen ls enthousiast, als wy Uw matras overtrekken met damast, één-pers. vanaf f 19.50. tweepers. f 26.50. Smlt's bedden-tapljtenmagazljn. Mare 98. Vrouwensteeg 9. Telef. 23913. Alle inotoronderdelen heeft motorsloperij Cor Bolman, Hekkelaan 223, Den Haag. tele foon 114501. Solex Standaard f 349.50. F. m. f 17.30. Solex de Luxe 399.50. p. m. f 20.24 Inclusief All Risk verzekering. Service Stations. Gebr. Hulsman. Ho gewoerd 6668. telef. 31292. WI| financieren de aankoop van Uw radio en televisie. Br. bur. v. d. blad no.3029 k. H Herenkostuums, regenjassen mantelkostuums, jerseypakjes, mantels, kindermantels, regen mantels enz. v.af f 5 p. mnd. Coupeur bezoekt U met col lectie aan huls. Brieven bur. v. d. blad onder no. 3019 k. Juffr. op leeftijd b. z. a. als huishoudster, werkende stand. Loon geen vereiste. Brieven bur. van dit blad no. 1048 k. Aangeboden een gestoffeer de zit-sl aapkamer met w as- en stookgelegemlheld. Brieven bur. van dit blad no. 1018 k. Moeders. Let op. Kinderwa gen kappen overtrekken, zeil tjes. Raampjes inzetten. Alle reparaties tegen fabrieksprijs. Na 4 uur aanwezig. Klnderwa- genbedrijf „Speciaal", Uiterste- graoht 14, Lelden. Aangeb. Ruton stofzuiger, 220 Volt. Nog geen Jaar ge bruikt, van f 125 voor f 60. Thorbeckestraat 17. Te koop trouwjapon, wit, met bijbehoren, maat 40. Atjehstraat 69. Lelden. Te koop een In goede staat verkerende opvouwbare twee- Te koop aangeb. sleestofzul- ger. 220 volt. met 1 Jaar ga rantie f45. Rieten relswleg met matrasje, geheel bekleed f25.—. Tel. 32025. Wegens vertrek Errcs radio, type KY 536. van 1954 met F.M. f 135, Philips platenspe ler met saffier ln cassette f 65. Sleestofzulger. 220 V.. merk H.-Elektra f 35. Rembrandt- straat 18 (bij Noordelnde). Biedt zich aan net meisje, voor dag en nacht ln Lelden of omgeving. Brieven bur. van dit blad no. 1083 k. Wegens vertrek Singer zig zag naaimachine, in salonkast, weinig gebruikt. Ver beneden kostprijs, volle garantie. Sin ger handnaaimachine, in goede staat. Prjls f 35. Heren6tr. 23. Lelden. Tel. 32027. 1 bromfiets N.S.U. Quickly 1955 1225. 1 bromfiets Cvcle- star f 75.Utrechtse Jaag pad 16 A. Biedt zicii aan tegen 1 april eeivnette verkoopster. Brieven bur. van dit blad no. 1093 k. Een lieren win ter jas (laken- stof) te koop, z. g. a. n.. moet weg, maat 50. slechts voor I 30. Meerhof 25. Bankstel (3 fauteuils) en salontafel te koop. Brieven bur. van dit blad no. 1089 k. WonderverfU Thans heb ben wij de alleenverkoop van deze email-verf. Door zyn grote dekkracht, meestal schilderen klaar. Hoge glans, Gemakkelijk versmeren. Rich. Blok. Hogewoerd 62. Telef. 23123. (Erkend schilder). Zongordijnen (Balastore), olop licht ln Uw vertrek. De zon houdt U bulten. Van 40 cm. tot 2.60 cm. breed. 210 cm. lang v.af f 2.80. Rich J. Blok. Hogewoerd 62. Tel. 23123. H Kippegaas, harm.gaas, vo- lieregaas. horregaas. bollengaas, zeefgaas. spaden, graven, rie ken, harken, pootstokken. gras- en bloemzaden heggescharen. grasscharen enz. A. J. Hartwyk Nwe Beestenmarkt 79. Lel den. Tel. 26627. H Inbomvbad. radio, kasten, na&lm. rundlederen clubs, mo dern dressoir. Mechels dres soir met koppen. 6 mooie leeu- wekopstoelen, 2-pere. ledikan ten. spiralen .ladekastje. W. F. Kooreman Nieuwe Ryn 9. t.o. V. en D. Tel. 23261. FV Vauxliall 12 1918 met gerev. motor, verwarming en rolhoes. in prima staat en goede ban den. Te bevr.: Hogewoerd 124 a Tel. 20098. Dames, voor 13 vervormen wij Uw hoed naar de nieuwste potmodellen, vlotte aflevering. Dinsdags en zaterdags na 1 u. gesloten. Kastermans. Nieuw - straat 18. by de Burcht. DIVERSEN Woningrull. Aangeboden 3 k.flat, huur f9.70 p. week. Gevraagd benedenhuis, bev. 3 of 4 k„ bij voorkeur nleuwb. Hogere huur geen bezwaar. Br. bur. v. d. blad no. 1084 k. Rullen. Aangeboden gerie felijk benedenhuis. 3 kamers, keuken, tuin en 2 schuren, goede stand, centrum stad. voor vrij heel huls. in Leiden of omgeving. Brieven bur. van dit blad no. 1074 k. Net meisje, oud 36 jaar. zoekt kennismaking met net persoon. Brieven bur. van dit blad onder no. 1030 k. Vakantlewonliigrull Noord- wijk of Katwijk, klein gezin. Modern heel huis met tuin te Arnhem, 13 Juli t/m. 27 Juli of 20 Juli t/m. 3 aug. Brieven bur. van dit blad no. 3051 k. Dames! Voor de betere per manent moet U bij ons wezen. Geen warmte op het hoofd. Permanent 5 of 7 gld. Wassen, watergolven, onduleren. haar- Permanent 5 ;ld. Wassen, knippen in de moderne stijl; I Bespreekt vroegtijdig. Heren, I bezoekt de kapper voor lastig I haar. Het Kapperehuls, Ap? thekersdyk 8. Tel. 26218.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 4