„Kwestie-Auslandsbonds zit het Nederlandse volk erg hoog" PHILIPS,Infraphil' Orde van Vrijmetselaren liield een druk bezochte receptie Bijna f100.000aan fondsen en instellingen Echtpaar Bonman na een reis van twee maanden uit V.S. terug Prachtig voorjaarsweer lokte Met een enkel woord velen naar Katwijk en Noordwijk Agenda MAANDAG 4 MAART 1957 Vervolg van pag. 1 Duitsers leggen grote haast aan de dag (Van onze correspondent in Bonn) WU spraken zaterdag met minister Luns op het ogenblik, dat hU na »ün laatste gesprek met minister Von Brentano uit diens kamer in het gebouw van het ministerie van Buitenlandse Zaken naar buiten kwam. Dat gesprek had nog geen vol uur geduurd. Minister Luns, die nogal in zün nopjes was, vertelde ons, dat de Duitsers een geweldig grote haast aan de dag leggen om met de onderhandelingen te beginnen, teneinde de vraagstukken op te lossen. Hoe eerder hoe beter, zeggen zü en zU menen, dat het maar een kwestie van een paar dagen hoeft te zijn. maar wy denken, aldus de minster, dat er weken mee gemoeid kunnen zijn. Verkiezinaen spelen voor worden beschouwd, wanneer zü er in zou slagen de strookjes grond, die in Duifsers een arote rol 1949 ond«r Nederlands bestuur zijn ko- t/uir^ers een grore roi men te nog vóór d€ algemene Wie aan het hoold van de Nederlandse ï"'1?'1i. delegatie komt te staan, kon In Bonn tl hïiniSn nog niet worden gezegd; toch zweefden te Drengen. onze minister al enkele namen voor de geest. Wij zijn intussen te weten geko men. dat het niet uitgesloten Is, dat de leider van de Nederlandse groep van daag (maandag) al in Den Haag wordt aangewezen. Het is overigens ook nog niet bekend uit hoeveel leden de Neder landse en de Westduitse delegaties zul len bestaan en evenmin is uitgemaakt wanneer en waar in Den Haag of in Bonn? zij elkaar voor het eerst zul len ontmoeten. Van Nederlandse zijde is het thema van de Auslandsbonds natuurlek uit voerig ter sprake gebracht, zonder op concrete cijfers in te willen gaan, liet minister Luns Von Brentano weten, dat deze aangelegenheid het Nederlandse volk zeer hoog zit. Daarmee moet men van Duitse zijde wel degelijk rekening houden. Minister Luns heeft bovendien duidelijk laten uitkomen, dat men in Nederland allerminst is te spreken over de niet afdoende en weinig elegante wijze, waarop de Westduitse regering de kwestie van het schadeloosstellen van de buitenlandse, en dus ook de Neder landse. slachtoffers van het Nazi-regiem heeft behandeld en dat men zich er bij ons niet bij wil neerleggen. Minister Luns stond er op, dat deze aangelegenheid een punt der besprekin gen der delegaties moet zijn. In ieder ge val zal deze kwestie een zeer belangrijke plaats bij de op komst zijnde onderhan delingen innemen. Van Duitse zijde had men dat niet verwacht en daarom moet dit ook wel een teleurstelling zjjn ge weest. Wij kregen de indruk, dat Juist dit vraagstuk buitengewoon moeilijk zal zijn op te lossen en dat het wel eens een gevaarlijk struikelblok kan worden. Voor de Duitsers is en blijft de kwestie van de grenscorrecties buitengewoon be langrijk. Ook van psychologisch stand punt bekeken, want het zou als een triomf voor de huidige bondsregering Dronken wildeman gooide met kokende koffie TWEE ZWAAR GEWONDEN De politie in de hoofdstad heeft 's nachts de 42-jarige Amsterdamse koopman aangehouden, die in een kof fiehuis in de Tweede Jacob van Cam- penstraat een 43-jarige buffetjuffrouw en de «-jarige eigenaar ernstige brand wonden heeft toegebracht. De buffet juffrouw had geweigerd de man nog bier te tappen. Hij had al enige borrels op en staat in zijn omgeving bekend als een kwalijk drinker. De koopman, die voorlopig in het bureau Pieter Aertsstraat zal moeten blijven, gooide een koffieketel met 20 liter kokende koffie over de buffet juffrouw heen. Daarop liep hy naar de keuken, en smeet de eigenaar een pan kokend water over het lichaam. De juffrouw heeft brandwonden in de derde graad opgelopen. Samen met haar werkgever is zijn in het O. L. V. Gasthuis opgenomen. En kele mannen, die zich op het ogenblik van het optreden van de koopman in het café de tyd kortten met klaver jassen, hebben tegenover de politie ver klaard niets gezien te hebben. De politie staat sceptische tegenover dit getuigenis. flneez. Med.-Adv.) Spicrreumatiek Philips „Infraphil PHILIPS „Infraphil" zo gemakkelijk in uw gezin met dieptewerking Dit infrarood bestra lingsapparaat kan ook met succes worden ge bruikt bij verstuikin gen, spit, verwondin gen, steenpuisten, ver koudheid, winterhan den cn -voeten. Viering 200 jarig bestaan (Van onze Ha agse redactie) Tydens de vrijdag gehouden, zeer druk bezochte receptie ter gelegenheid van het 200-jarig bestaan van de Orde v an Vrijmetselaren onder het Grootoosten der Nederlanden, in het Ordegebouw aan de Fluwelen Burgwal te Den Haag, heeft de Grootmeester der Orde ir. C. M. R. Davidson, aan de voorzitter van het Nationaal Fonds ter bestrijding van kinderverlamming, mr. J. Klaasesz, Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, een cheque ten bedrage van f. 50.000 overhandigd, bestemd voor dit fonds. Aan een vertegenwoordiger van de Nederlandse Stichting voor het gebrekkige kind overhandigde de Groot meester een cheque van f. 10.000, aan een bestuurslid van de Haagse Stichting „Vreugd voor de gebrekkige jeugd" een cheque van f. 3000 en aan de vertegen woordiger van de vereniging „Kinderhulp" te Amsterdam een cheque van f. 5000. Voorts was er een cheque van f. 25.000. bestemd voor het „van Maren- fonds" (voor behoeftige wezen en weduwen van vrijmetselaren) en een cheque van f. 5.000 voor het „dubbeltjesfonds" ingesteld voor vrijmetselaren, die verblijf houden in het tehuis van ouden van dagen „het Oosten" te Bilthoven. „Al dit geld," zo zei de Grootmeester, „is niet afkomstig van het Orde-kapi taal, maar het is in het afgelopen jaar speciaal door alle vrijmetselaren in Ne derland bijeengebracht ter gelegenheid van het 200-jarig bestaan van de Orde. Mr. Klaasesz heeft, oheque overhandigd nadat hem de was, voor deze „Als ge maor leut het De zotheid is heer en meester in Neerlands „zonnige" zuiden Gehele dag speelt Jean op zijn harmonica „Te weinig Nederlandse voorlichting „Men is er in Amerika doodsbenauwd voor, dat Indonesië communistisch zal worden" Na een reis van twee maanden door de V.S. is mevrouw Mieke Bouman de verdedigster van Jungschlager en Schmidt, gisterochtend tegen half elf met haar echtgenoot, mr. Bonman per vliegtuig in ons land teruggekeerd. Na haar aankomst op Schiphol deed zij voor de daar verzamelde jour nalisten 'n greep uit de vele ervaringen die zij in Amerika heeft opgedaan. Het zuiden van ons land verkeert momenteel in de meeslepende roes van jolijt, die Carnaval heet. Het normale leven staat op zijn kop, een waanwereld is er voor in de plaatsgekomen, waarin de leut regeert met milde hand. Het is goed toeven in dit land van de zotheid, dat dit jaar geëerd wordt met een heerlijk zonnetje. Uit alle delen van het zui den klonk een juichkreet over de ideale weersomstandigheden, die de ereteken in goud, de hoogste onderschei- 3 Hino riia Heva riDcfanriilree T.ntra Kpflr.. feestvreugde nog hoger opstuwden. Overstelpende drukte Overstelpend was de drukte in Maastricht toen gistermiddag de grote carnavalsoptocht door de stra ten trok. Dankzij de verkeerspolitie, die ook in deze klaterval van plezier het hoofd koel moet houden, kon onze correspondent te weten komen, dat er 5300 auto's een plaatsje had den moeten vinden op de geimpro- viseerde parkeerplaatsen rond de stad. Mannetje aan mannetje en rij voor rij stonden tienduizenden Maastrichte naren en gasten uit Duitse en Limburg se grensgebieden te kijken naar de 25 praalwagens en vele groepen uit het land van de narren. „Zjeng spaölt op de moneka" (Jean speelt op de harmonica) was de lijfdeun, die men overal - te pas en te onpas - kon horen. Pierre de eer ste van de ..Tempeleers" was regerend vorst in dit Carnavals-festijn. Omringd door zijn Raad van Elf en voorafgegaan door zijn hofkapel .,De Oeretoeters" vormde hij het hoogtepunt en het slot van de grandioze optocht. Er reden nog meer majesteiten in deze optocht mede. De vorst van de Carnavalsvereniging „De Keemeleers" - slechts heersend óver een stadsdeel en ondergeschikt aan Pietje de eerste - en een prins Carnaval uit het Belgische plaatsje Hasselt, die met zijn hele hebben en houden over de grens was komen zetten. Hij had ook een heel mijnwerkersmuziekkorps uit Beringen meegesleept, dat veel bijval oogstte. PEELHAZENRIEK En op een tocht door het Brabantse en Limburgse land komt men overal van dergelijke vorsten der zotheid tegen. In Venra.v kan men prins Karei I tegen het lijf lopen, die dan direct zal wijzen op zijn parool: ..Allen één onder Karei I Hij is heerser van het „Peelhazen- riek" en nadat hij door de burgemees ter van Venray op zijn troon was gezet, deelde de gekke vorst heel serieus spaar bankboekjes uit aan alle peelhazen en -hazinnetjes. die gisteren geboren zou den worden. In Sas van Gent is het deinende en hossende volkje onderge schikt aan prins Am and I van Beetwor tel tot Melasse. ..Als ge maor leut het", is zijn zeer diepzinnig devies. En de Sassenaren willen zich daar maar al te graag aan houden. NOORDELIJKSTE Per extra trein arriveerde gistermid dag prins Nico I in Nijmegen, dat zich hard op de borst klopt als de noordelijk ste Carnavalsstad in Nederland. Deze dolle dienaar der zotheid nam het be stuur over van burgemeester mr. Ch. Hustinx. die met zijn echtgenote naar het station was gekomen om zijn tijde lijke opvolger te begroeten. Zes Raden van Elf brachten de vorst de nodige kol derachtige eerbewijzen, zodat zij en de duizenden toeschouwers in de beste stemming geraakten voor de Carnavals bals. die van zaterdag tot morgen in zes zalen gehouden zullen worden. Het verschrikkelijke ongeval van gis termiddag, waarbij vijf mensen in een te water geraakte auto de dood vonden, heeft uiteraard de feestvreugde in Den Bosch zeer sterk getemperd. Toen het trieste nieuws bekend werd. verminder de de drukte in de straten zienderogen. Vandaag wordt in Den Bosch (Oetei- donk) de carnavalsoptocht gehouden. prachtige gift dank gezegd en medege deeld. dat de cheque direct geind zou worden omdat men het geld dringend nodig heeft voor de strijd tegen de kin derverlamming. Tal van leden van de Orde uit alle delen des lands waren naar Den Haag gekomen. Ook vele buitenlandse Groot- loges waren vertegenwoordigd. Onder de talrijke profanen (niet-vrij- metselaren), die hun handtekening in het felicitatieregister kwamen zetten, bevonden zich minister president dr. Drees, de ministers Pos en Lampe, als mede burgemeester Kolfschoten van Den Haag en het vrijwel voltallige college van wethouders van de residentie. Dr. Drees bracht de gelukwensen van de regering over. waarvoor de Groot meester hem hartelijk dank zegde en zei. dat er na de tweede wereldoorlog in ons land weer heel wat nieuwe loges zijn gesticht. Ir. Davidson overhandigde minister-president dr. Drees de gedenk penning, speciaal geslagen ter gelegen heid van het 200-jarig bestaan van de Orde. Tal van sprekers hebben tijdens de receptie het woord gevoerd, hetgeen dik wijls gepaard ging met het aanbieden van geschenken. Hofrat Bernard Schei- chelbauer, Grootmeester van de Groot- loge in Oostenrijk overhandigde het ding die deze Oostenrijkse Loge kent Dit geschiedde uit erkentelijkheid voor de speciale hulp van de Nederlandse vrijmetselaren aan Oostenrijk tijdens de j hulpverlening aan Hongaarse vluchte lingen. Ontvangst te Soestdijk Zaterdagochtend om 11 uur zijn de bui tenlandse afgevaardigden en Groot- loges. benevens een deputatie van de jubilerende Orde, door H.M. de Ko ningin te Soestdijk ontvangen. Ir. C. M. R. Davidson bood Hare Majesteit het gedenkboek „1756-1956" De balans van haar reis, die door het Jungschlagercomité is gefinancierd, vermeldt elf openbare lezingen, negen in besloten kring (zoals voor groepen hoogleraren en studenten in Ameri kaanse Universiteiten, 13 persconferen ties voor bladen met een totale oplage van enkele miljoenen, driemaal voor de radio en viermaal voor de televisie. In al haar redevoeringen sprak zij. zoals bekend over de feiten van de proces sen, die in Indonesië tegen Jungschla ger en Schmidt gevoerd zijn. „Die feiten zijn nimmer in twijfel getrokken", vertelde zij, „en men was er unaniem over verontwaardigd". An derzijds had het echtpaar Bouman, vooral in intellectuele kringen, bijvoor beeld in Universiteiten, waar zeer veel Indonesische studenten hun op leiding genoten, dikwijls een pro-In donesische gezindheid geconstateerd. „De Indonesische regering is veel en veer actiever bij het voeren van pro paganda in de V.S. dan Nederland", ging mevrouw Bouman voort, doch zij voegde er terstond aan toe. dat zij geen verwijt wilde maken aan het adres van de leden van de Nederlandse voorlich tingsdiensten in de V.S., die de be perkte middelen, welke tot hun be- aan dat in opdracht van het hoofd bestuur van dc Orde van Vrijmetse laren onder het GrootOosten werd uit gegeven ter gelegenheid van het 200- jarig bestaan der orde op 26 decem ber 1956. De Koningin ontving tevens de herinneringspenning die ter gele genheid van dit jubileum werd ge slagen. De deputatie bestond uit lr. C. M. R. Davidson, dr. P. J. van Loon, J. van Eck en Col. Graham Botha, resp. Groot meester, Grootsecretaris, Grootthesau rier en vertegenwoordiger van Zuid- Afrika van de Orde van Vrijmetselaren onder het GrootOosten der Nederlan den. Sir Allan Adair en Sir Sydney A. White van de Grootloge van Engeland, Raymond F. Brooke van de Grootloge van Ierland, Lord Mac Donald en de Earl of Enelinton and Winton voor de Grootloge van Schotland, Rolf von Heidenstam voor de Grootloge van Zwe den. K. D. Griis voor de Grootloge van Denemarken, Arne Bjorne Hansen voor de Grootlose van Noorwegen, dr. lr. Th. Voeel voor de Grootloge van Duitsland, Bernard Scheidelbauer voor de Groot loge van Oostenrijk. E. B. Harry voor de Grootloge van het district Columbia (Washington). Whitfield M. Johnson voor de Grootloge van Massachusetts, R. J. Garcia voor de Grootloge van Oregon, Oh. M. Nitsch voor de Groot loge van Pensylvania. dr. L. Wade Tem ple voor de Grootloge van Zuid Carolina en L. M. Jensen voor de Grootloge van Zuid-Dakota. De feestelijkheden zjjn besloten met een tempeldienst te Den Haag en een groot banket. schikking staan, zo goed mogelijk be nutten. Gedurende de gehele reis heeft een Indonesische journalist van het Pers bureau Antara. genaamd Soerjono, onze landgenoten gevolgd, na iedere lezing was het deze journalist, die bij het gebruikelijke debat na afloop vragen op mevrouw Bouman afvuur de. Zo wilde h|j o.a. weten wie haar reis betaalde en waarom zü „propa ganda tegen Indonesië" probeerde te maken. Het laatste ontkende zij steeds en op de eerste vraag gaf zij ten antwoord, dat de gelden uit particuliere bronnen door het Jungschlagerfonds bijeenge gaard waren. De vragensteller zelf werd het vuur soms na aan de schenen ge legd. Er waren Amerikaansee juristen, die hem van repliek dienden en hem vroegen wie zijn reis betaalde en die hem uitlachten, als hij zei* dat de zaak- Schmidt nog sub judice was, zodat er niet over mocht worden gesproken. „Wij zullen hier in het vrije Amerika zelf wel uitmaken, waarover wij wen sen te debatteren", werd hem toege voegd. De Nederlandse regering stelt zich waarschijnlijk bij de vraag, of wij meer voorlichting dienen te geven op het standpunt, dat goede wijn geen krans behoeft", aldus mevrouw Bouman, „maar dit is ten aanzien van Amerika natuurlijk geheel verkeerd." In brede kring maakt men zich op het ogenblik in Amerika ongerust, dat Indonesië communistisch zal wor den. „Men is er doodsbenauwd voor", vulde mr. Bouman zijn vrouw aan. „De kranten vermelden de recente moeilijkheden op de voorpagina en in commentaren vraagt men zich af wat voor nut het heeft gehad presi dent Soekarno destijds met brede lopers in Amerika in te halen." En wat nu? Kan er nog iets voor Schmidt gedaan worden? „Ik zou graag zien", aldus mr. Bou man, „dat men in de toekomst dit pro ces. net zoals dat indertijd in Parijs gedaan is met het proces over de Rijks dagbrand in Duitsland, opnieuw onder de loep neemt. Een groep vooraan staande internationale juristen zou nu ook bij elkaar kunnen komen en al het materiaal nog eens doornemen, de getuigen nog eens horen, (velen zijn nu toch in Nederland) en dan een oordeel uitspreken." (Incez. Meded.-Adv.l Bij Bheumatlseho Pijn veroorzaakt door onzuiver bloed brongt Krosebes uitkomst. Dat komt door de bloedzuiverend# kracht van Kruschen. De zes minerale zouten waaruit 't is samengesteld, heb ben zo'n aansporende werking op de bloedzuiverende organen, dat 't bloed van stonde af aan sneller gaat stromen. Onzuiverheden daarin kunnen zich niet meer vastzetten in de gewrichten en zo veroorzaken die ook niet de pijnen meer, die U nu dag en nacht kwellen. BINNENLAND De rivierpolitie te Rotterdam heeft ln de Nassauhaven het stoffelijk overschot aangetroffen van de 65-Jarige schipper J. Bonink van het schip „Jantje". De man, die geen familie heeft, moet ongeveer zes weken geleden te water zijn geraakt en verdronken. Het 35ste congres van de Vereniging „Het Nederlands natuur- en geneeskun dig congres" zal te Maastricht worden ge houden ln de paasweek op dinsdag 23. woensdag 24 en donderdag 25 april. De Vereniging voor Statistiek houdt dit Jaar haar twaalfde statistische dag op donderdag 21 maart a.s. in het Koninklijk Instituut voor de Tropen te Amsterdam. BIJ K B. Is mr F. C. Kist, advocaat- generaal bij het Gerechtshof te 's-Graven- hage, aangewezen tot waarnemend advo caat-generaal bij het Gerechtshof te Arn hem voor een tijdvak dat eindigt 1 januari 1958. De Nederlandse Studenten Vereniging voor Wereldrechtsorde, die de voorberei dingen organiseert voor het studenten werkkamp ten behoeve van de woning bouw voor de vluchtelingen ln Oostenrijk, deelt mede, dat het Admiraal de Ruyter- fonds heeft toegezegd de kosten van dit kamp voor het overgrote deel te zullen dekken. Er zullen honderd woningen afge bouwd worden. De 32-jarlge schilder H. Liesenga uit Den Haag. Is toen hij op een fabriek aan de Maan weg werkte, van het 18 meter hoge dak gevallen HIJ was onmiddellijk dood. Ruim 22.000 bezoekers waren gisteren uit alle delen van het land naar de R A I - expositie te Amsterdam gekomen Het to taal aantal toeschouwers sinds de opening, donderdagmiddag J.l is gestegen tot ruim 43.000. De mobiele leger- en iuohtmacht- ten toonstelling „Paraat '57". Ingericht door het Ministerie van Oorlog, zal haar tournee door ons land op vrijdag 26 april ln Utrecht beginnen De expositie zal wor den Ingericht ln het tweede paviljoen van de Kon. Ned. Jaarbeurs aan het Vreden- burg te Utrecht. Ter gelegenheid van de 50ste verjaar dag van de „Haagsche Amateur Fotogra fen Vereniging" is in het Palels Noörd- elnde te Den Haag een fototentoonstelling georganiseerd. Deze ten toons teling ls za terdag geopend door de wethouder van Onderwijs en Kunstzaken van 's-Graven- hage, de heer J. van Zw|)ndxegt. De heer O. F. baron Bentlnck van Schoonheten ambtenaar van de buiten landse dienst der derde klasse, is be noemd tot consul-generaal te Miinchen. Het Sociaal Democratisch Centrum van leden der Partij van de Arbeid heeft het afgelopen weekeinde een congres tevens 3e Jaarvergadering in Amster dam gehouden, dat door circa 40 afgevaar digden en leden uit elf plaatsen werd bij gewoond 's Nachts ls Ingebroken ln het kan toor van een technische handelsonder neming aan de Parkstraat te 's-Oraven- hage- de bult bedroeg ln totaal ongeveer f 14.500.—. Men heeft aan de achterzijde een raam gebroken en ls daarna het kan toor binnengedrongen via een echulfloket. De brandkast werd opengescheurd. Er ston den zes geldJkistjes in. Deze, en nog een kistje dat uit het prlvékantoor van de bedrijfsleider werd gehaald, brak men stuk ln een gang achter het kantoor. BUITENLAND Zwitserland heeft zich zondag in een referendum uitgesproken tegen dienst plicht voor vrouwen bij de bescherming be volking en tegen een door de overheid be heerde radio-omroep en televisie. Alleen de mannen hadden stemreoht. Iets meer dan de helft van de stemgerechtigden heeft een stem uitgebracht. De verdragen Inzake de gemeenschap pelijke Europese markt en de Euratom zullen op 7 maart voltooid zijn en dan aan de zes regeringen toegezonden kunnen worden, zo ls zondag bekendgemaakt te Hertoginnedal. waar de leiders van de de legaties naar de Brusselse conferentie se dert donderdag onder voorzitterschap van Spaak aan het werk zijn. Prinses Caroline Louise Marguertie. de dochter van Prins Rainier en Prinses Gracla van Monaco, die vijf weken geleden geboren werd. ls zondag ln de kathedraal van Monaco door bisschop Gilles Barthes gedoopt. Het Prinsesje droeg de doopjurk waarin 34 Jaar geleden ook haar vader ge doopt ls. Vlak bij Jeruzalem, op Jordaans ge bied, is een graf ontdekt dat uit circa 1700 voor Christus stamt, de tijd van de Hyksos. Aardewerk, dat ln het graf gevonden is. zal ln Jeruzalem onderzocht worden Twee schooljongens van elf en-dertlen Jaar te Arlington in de Amerikaanse staat Virginia hebben tegenover de politie be kend hun vader te hebben neergeschoten en zijn lijk ln een schuur te hebben ver borgen. nadat zij op de televisie hadden geleerd ,,hoe men mensen moet doden en wat men moet doen met het Hik". ZIJ hadden hun vader zes weken geleden met revolverschoten gedood, toen deze naar een tele visie-uitzending keek. Slechts zes Hongaarse vluchtelingen zijn zaterdag in Oostenrijk aangekomen. De Sekte van de Getuigen van Jehova ln de Sovjetrussische republieken Oekraï ne en Moldavië wordt in een Moldavisch blad. dat zaterdag ln Moskou is ontvan gen,'een vijandelijke organisatie genoemd, die voor de Amerikanen splonneert. Vol gens het blad zijn tenminste vijf leden van de sekte gearresteerd wegens onder grondse activiteit. De leiders van de Ge- tulgen van Jehova worden ervan beschul digd jongemannen aan te sporen tot wei gering dienst te doen ln de strijdkrachten van de Sovjet-Unie. De voorzitter van het Westduitse Rode Kruis, dr. Waltz, heeft zaterdag in West-Berlijn na zijn terugkeer uit Mos kou meegedeeld, dat hij moeilijke bespre- dle voor de Amerikanen spioneert. Vol- kingen had gevoerd met het Rode Kruis van de Sovjet-Unie. Hij is er niet in ge slaagd overeenstemming te bereiken over de repatriëring va nnog in de Sovjet-Unie wonende Duitsers. De besprekingen zullen ln mei worden voortgezet. Er zal dan een afvaardiging van het Russische Rode Kruis naar West-Duitsland komen. Voor de eerste maal ln de geschiede nis van Tunesië zullen op 5 mei vrouwen hun stem uitbrengen, aldus heeft het Tu nesische kabinet zaterdag besloten. Op 5 mei worden in Tunesië gemeenteraadsver kiezingen gehouden. Argentinië heeft aan de regeringen van naburige landen bewijzen toegezonden van een samenzwering door de voormalige afgezette president Juan Peron met het doel de macht in Argentinië weer in han den te krijgen De bewijzen zouden foto kopieën omvatten van brieven, die onder handlangers van Peron in Bollvië gecircu leerd zouden hebben. Zes arbeiders vonden zaterdagochtend de dood toen een sneltrein op het station van een voorstad van Hamburg op een groep arbeiders Inreed. De Franse minister-president, Mollet, ls zaterdag per vliegtuig uit New York te Ottawa aangekomen voor eer. bezoek van drie dagen aan Canada en besprekingen met vooraanstaande Canadezen. Hij wordt vergezeld door zijn minister van Buiten landse Zaken Plneau. Ook de Canadese minister van Buitenlandse Zaken. Pearson, reisde met hetzelfde vliegtuig. Een Joegoslavische vllegerofflcler wist met zijn toestel van een vliegveld bij Zagreb naar Oostenrijk te vliegen, maakte vrijdagnacht nabij Bruck an der Mur een noodlanding en verkreeg op zijn verzoek politiek asiel. Van heden af onderhoudt de Bel gische luchtvaartmaatschappij Sabena met hefschroefvliegtuigen (Sikorsky S-58) twee maal daags vllegdlensten tussen Parijs en Brussel. Na 14 april zullen er vijf diensten per dag zijn. De vlucht duurt een uur en drie kwartier. Het prachtige weer van gisteren heeft velen naar het strand van Katwijk en Noordwijk getrokken. Reeds in de loop van de morgen kwamen velen per auto of met de tram naar beide badplaatsen, doch 's middags was de stroom nog groter. De trams vanuit Leiden waren overvol en honderden auto's stonden langs de Boulevards en in de zijstraten geparkeerd. De restaurants hebben gisteren goede zaken gedaan, en op de terrassen was er geen plaatsje meer onbezet. Aan de Boulevard heerste een gezellige drukte, en ook op het strand was het een behoorlijke drukte. Door de oostenwind was het langs zee zeer goed wandelen en verscheidene personen hebben deze gele genheid waargenomen om een poosje te zonnen. In Noordwijk had men de indruk dat het minstens even druk geweest is als op de drukste dag in het seizoen van vorig Jaar. Behalve dat men daar de Bou levard en het strand opzocht, hebben velen gewandeld in de staatsbossen. Het is nog maar weinig voorgekomen, dat er zo vroeg in het jaar reeds zo'n groot bezoek was. Natuurlijk hoopt iedereen in de badplaatsen, dat deze prach tige voorjaarsdag het begin zal zijn van een prachtig badseizoen! Europees Songfestival Eerste prijs voor Nederland Op de finale van het Eurovisie- Songfestival, die gisteravond in Frank fort is gehouden, heeft Nederland de „Grand prix 1957" van het Europese chansons gewonnen. De titel van de Nederlandse bijdrage luidde: ,,Net als toen" op muziek van Grus Jansen met tekst van Willy van Hemert. Het lied werd gezongen door Corry Brok ken. Aan het Festival werd deelgenomen door 10 landen, Nederland kreeg 31 van de 100 stemmen. Frankrijk werd tweede met 17 stemmen en Denemarken derde met 10 stemmen. MAANDAG. Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nam. Evang. Luth. KerkGemeente-avond Spr. ds. Th. B. G. Gramberg over zijn werk op Ceylon. 8 uur nam. DINSDAG Stadsgehoorzaal: Kapwedstrijden te 4 en 7.30 uur nam. Hooigracht 84: Bejaarden Sociëteit. Spr. S. Krist over „Wat doet Sociale Zaken". 2 uur nam. WOENSDAG De Doelen: Genootschap Nederland Engeland. Spr. dr. N. S. Marsh over tradi ties van de Britse wet. 8 uut nam. DONDERDAG Den Burcht: Jaarvergadering Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren. Afscheid mr. dr. W. Eugenholtz. 8 uur nam. Chr. School Pasteurstraat: Afscheid J. Kalsbeek en installatie H. Stolk. 8 uur nam. Kantine Doelen kazerne: Gezelschap B1J- leveld „De kat en de strafschop". 8 uur nam. Chr. Geref. Kerk (Steenschuur 9): Ge combineerde Zangavond. 7.45 uur nam. Vroom en Dreesman: Stoffenshow 10.30 uur voorm. en 2 30 en 4 uur nam. Rapenburg 61: Stichting Psycho Syn these. v.d. Meer over geloof, talisman en godenbeeld. 8 uur nam. Rapenburg 61K. en O.-cursus de mens, biologisch en psychologisch. Zuiderkerk: Wereldgebedsdag. 8 u. nam. LEIDERDORP Dorpshuis. Feestavond R.C L. 8 u. nam. ZATERDAG Stationsplein: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar Orchld'eeenkwe- kery. 2 uur nam. Schouwburg: Uitvoering Gym». Bond U.S.A. „Het witte schaap van de familie". 7.30 uur nam. Stadsgehoorzaal (grote zaal)Feestavond 55-Jarig bestaan „Werkmans Wilskracht". 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1). Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 7—4 uur. 's Zondags van 2—4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling van Japanse prenten. 10 uur v.m. tot 4 uur nam. UnlverslteltsblbliotheekTentoonstel)!ng Oosterse handschriften 9.30-5.30 u. (t.e.m. 9 maart). BIOSCOPEN Lldo: „De machinist", 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 9.15 uur. Luxor: „De zondares". 18 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Met dieven vangt men dieven", 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Morgen zal Ik hullen". 18 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9,15 uur. Rex: „Ik vecht voor geld". 14 Jaar. Werk dagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. zondag 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Macambo". De avond en nachtdienst van de Apothe ken te Lelden en Oegstgeest wordt tot za terdagmorgen 9 maart 8 uur waargenomen door: Apotheek Herdingh en Blanken. Ho ge Woerd 171, tel. 20502; Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136, Apotheek Oegst- geest, Wilhelmlnapark 8. Oegstgeest, tel. 26274. BH geen gehoor D|) (Jw halsarts ol specialist bel op dokterstelefnon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) •o 3 3 J 5. 3 t E Et- h Stockholm nevel WZW 3 1 i Oslo onbewolkt windstil -4 i Kopenh agen regen w 7 3 Aberdeen geh. bew. Windstil 2 0 1 Dublin motregen windstil 7 0.3 Londen mist windstil -2 0 Amsterdam onbewolkt z 1 1 0 Brussel onbewolkt z 1 4 0 Parijs onbewolkt ono 3 -0 0 Bordeaux onbewolkt o 4 5 0 Grenoble nevel windstil -2 0 Berlijn zwaar bew. zw 2 0 0 Frankfort nevel windstil -6 0 Mtinchen onbewolkt zzw 2 -2 0 Zurich nevel windstil -4 0 Genéve nevel wlnd6tll -3 0 Locarno onbewolkt zo 1 -3 0 Wenen half bew. zzw 1 -4 0 Innsbruck onbewolkt wzw 2 -5 0 Rome onbewolkt windstil -1 0 Ma-lloroa licht bew. nno 4 0 0

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2