Rechters zinken weg in drijfzand van tegenstrijdige getuigenissen ZWITSAPJ Gevaarlijke oversteekplaats kan veel verbeterd worden Met een enkel woord De Tand pasta vpn standing S Wonderlijker dan de fantasie.. Agenda DONDERDAG 28 FEBRUARI 1957 Door afflauwen bocht Blauwpoortsbrug Nu de oversteekplaatsen voor voet gangers in Leiden binnenkort in de ge meenteraad ter sprake komen, is het wellicht nuttig te wijzen op de uiterst onbevredigende en bovenal onveilige si tuatie. welke zich voordoet bij een van de bestaande oversteekplaatsen. Wij be doelen de oversteekplaats op de Prin- sessekade nabij de Blauwpoortsbrug. Deze oversteekplaats betekent in de bestaande situatie werkelijk geen ver hoging van de veiligheid, noch voor de voetgangers, noch voor het rijverkeer. Deze oversteekplaats sluit aan de zijde van de brug direct aan aan de bestaan de hoek. waar het uitzicht, zowel voor de voetgangers als voor het rijverkeer belemmerd wordt door brughekken. Bovendien eindigt hier de afrit van de brug. Fietsers moeten ter plaatse al hun aandacht besteden aan het lave ren tussen tramrails en stoeprand door. Door al deze omstandigheden is het voor voetgangers onmogelijk veilig van de brugkant af over te steken en voor het rij verkeer om voldoende acht te slaan op voet gangers. die van de oversteekplaats gebruik maken. Het verdient overwe ging hierin verbetering te brengen nu toch het probleem van de over steekplaatsen onder ogen wordt gezien. Men zou reeds een belangrijke verbetering verkrijgen door de over steekplaats enige tien tallen meters verder in de richting naar het Kort Rapenburg te ver leggen. Doch psycholo gisch is deze oplossing niet afdoende. Komende van de Blauwpoortsbrug zullen voetgangers dan nog teveel geneigd zijn, direct naar de Haar lemmerstraat over te steken zonder van de oversteekplaats enkele tientallen meters verder op gebruik te maken. Een veel betere op lossing is het afflauwen van de bocht tussen Blauwpoortsbrug en Prinsessekade. Men bereikt dan dat het overzicht in deze bocht voor rijverkeer en voetgangers wordt verhoogd en bovendien, dat de oversteekplaats door de wijdere bocht verder op de Prinsessekade komt te lig gen op een psychologisch wel aanvaard baar punt. namelijk daar waar de bocht eindigt. Hiermede wordt tevens bereikt, dat de ruimte in deze bocht tussen stoeprand en tramrails aanzienlijk wordt vergroot, waardoor het ook voor wiel rijders mogelijk zal worden hun aan dacht te verdelen tussen eigen navigatie en de veiligheid van overstekende voet gangers. Technisch zou deze oplossing zeer wel mogelijk zijn. De laatste lage boog van de brug aan de zijde Prinsessekade zou iets moeten worden verlengd wanneer de afflauwing van de bocht direct na de beweegbare klap van de brug zou be ginnen. Voorts zou een klein hoekje van het langs de Prinsessekade liggend plantsoentje moeten sneuvelen. In bijgaande tekening is een en ander schetsmatig aangegeven. Tussen de bestaande trottoirs ls ge streept de bestaande zebra-oversteek plaats aangegeven. In dikke streep-lyn is de afgefïauwde bocht getekend, in zwart de voorgestelde nieuwe oversteek plaats. en in stippellijn de rand tussen bestaand plantsoen en water. De heer N. G. S. schrijft ons over het zelfde onderwerp: „Zou het geen ernstige overweging waard zijn om de door B. en W. aan de raad voorgestelde oversteekplaatsen met één te vermeerderen? Ik moge hier wijzen op de gevaarlijke situatie: H. RijndijkUtrechtse Brug naar Zijlsingel en Levendaal. Utr. Jaag pad met Transex. Komt men van de Zoeterwoudse Sin gel en moet men links-af, dan belem mert een grote wilgenboom aan de wa terkant Plantage GOED uitzicht in de bocht naar het Levendaal; moet men rechts-af en denkt men de weg vrij, dan duikt vaak plots een auto uit de FORD- garage of pompstation. Moet men over steken. dan is het uitkijken van de eer ste rang. want driedubbel gevaar van rechts (H. Rijndijk, Utr. Jaagpad, Ford- kort QAU,E.WAT£R garage) van links meestal razende vaart uit richting Levendaal. van Zijlsingel grote vrachtwagens en van beide zijden trams. Het aantal brom- en andere fiet sers is op spitsuren als bijv. half 1 en 5 uur. wanneer de stroom van werkvolk stadswaarts trekt zeer groot. Op deze gronden zou een zesde oversteekplaats zeker een nadere overweging waard moeten zijn. Moge een der raadsleden daartoe de stem verheffen!" Intrekking bankbiljetten f 10.- De Ned. Bank maakt bekend, dat zij de gelegenheid tot verwisseling van de opgeroepen bankbiljetten van f. 10, model 1945e en model 1949. bij haar bijbank te Rotterdam, haar agentschappen en haar correspondentschappen heeft verlengd, en wel tot en met 31 Mei 1947. Van 1 juni 1957 af zullen bedoelde bankbil jetten alleen nog bij haar hoofdbank te Asterdam (kantoor Herengr 461-463) worden verwisseld. De bankbiljetten van model 1945e zijn gedateerd 7 mei 1945 en vertonen aan de achterzijde een afbeelding van het mijn- gebied Limburg. De bankbiljetten van model 1949 zijn gedateerd 4 maart 1949 en vertonen aan de achterzijde een reproduktie van het schilderij van Jacob van Ruisdael, geti teld „Molen bij Wijk bij Duurstede". Volgens het Westberlijnse socialis tische blad Nachdepesche heeft de Sovjet- Unie vier raketbases ln Tsjecho-Slowaktje, die Londen en Parijs bestrijken. Het ter rein om de bases zou ontruimd en van de buitenwereld afgesloten zijn. De 59-jarige generaal Adolf Heussln- ger ls benoemd tot chef van het departe ment voor de strijdkrachten van het West- duitse minister van Defensie. Het werk van de generaal komt neer op dat van chef van de generale staf, ofschoon men in officiële kringen deze naam niet noemt. Hij heeft de chefs van land- zee- en luchtmacht onder zich. De Britse minister-president, Mac- mlllan, zal op 9 maart naar Parijs gaan voor besprekingen met de Franse premier, Mollet. aldus werd woensdagavond van welingelichte zijde te Londen vernomen. Uit een artikel van de hand van M. B Barzoekof, algemeen hoofd der Sovjet- russische politie, in het periodiek ..Sovjet staat en -recht", blijkt dat de politie (niet de veiligheidspolitie! wordt gedecentrali seerd. om haar geschikter te maken voor het ..bestrijden van misdadigers" Volgens Barzoekof heeft de politie thans teveel administratief werk. ..waardoor de bestrijding van de misdaad ln feite op de tweede plaats kwam". Minister Luns wijst op gevaar van een „kettingreactie" De Nederlandse minister van Buiten landse Zaken, Luns, heeft woensdag bU z\jn vertrek uit Londen verklaard, dat de Britse bezuinigingsplannen nog steeds gaan in de richting van een „nogal ern stige beknotting" van de kracht der N.A.V.O. HU meende, dat er wellicht wU- zigingen voor de Britse plannen voor gesteld kunnen worden» die de bezuini gingen meer aanvaardbaar zouden ma ken. De minister meende, dat het ge vaar van de Britse politiek schuilt in het psychologische effect, in de mogeiyk- heid, dat er een kettingreactie zal ont staan en ook andere landen hun defen sie-inspanning zullen willen verminde ren. Ook in Nederland zUn er „nogal wat mensen, die menen, dat onze defensie- last te zwaar wordt", zo voegde minister Luns hieraan toe. (Ingez. Med.-Adv.) (Ingez. Med.-Adv.) ,n 7~;„ol product de betere pleister Kerkelijk Leven DR. E. EMMEN NAAR ZUID-AFRIKA VERTROKKEN In opdracht van de Generale Synode is gisteren dr. E. Emmen, secretaris generaal der Ned. Herv. Kerk, naar Zuid-Afrika vertrokken voor een bezoek aan- en besprekingen met de verschil lende protestantse (gereformeerde) ker ken aldaar en met de Bantoekerk. Hij hoopt voorts een aantal lezingen te kunnen houden in universitair verband. Dr. Emmen zal in de loop van mei in ons land terugkeren. De gezangenkwestie in de N.H.-Kerk Het verbond van hervormd gere formeerde ambtsdragers in de Ned. Herv. Kerk heeft in Utrecht zijn alge mene vergadering gehouden. In de morgenbijeenkomst refereerde ds. L. J. Bloemsma te Huizen iN.-H.» over het rapport dat is uitgebracht over de gezangenkwestie. Ds. Bloemsma zeide, dat deze zaak slechts aan de orde is gesteld in ver band met het feit, dat in bepaalde ge meenten scheuring dreigt of reeds is teweeg gebracht tengevolge van ver schillend liturgisch inzicht en met name tengevolge van de „gezangenkwestie". Het rapport bedoelt deze gemeenten van advies te dienen. Ds. Bloemsma wees erop, dat het rap port tot de conclusie komt, dat noch op schriftuurlijke gronden, noch op grond van de reformatorisch-calvinistische traditie het vrye lied kan worden afge wezen. Het moet daarom, volgens de commissie, geoorloofd worden geacht een aantal gezangen toe te voegen aan de „Eenige gezangen" en daarbij een keuze te maken uit de huidige „Gezan genbundel" der Ned. Herv. Kerk. De maatstaf voor het geestelijke lied dient, volgens ds. Bloemsma, te zijn: de Hailige Schrift en de belijdenis der kerk. Hij meent, dat het kerkrechtelijk mogelijk is. dat een plaatselijke gemeente krach tens haar bevoegdheid ten deze komt tot een zelfstandige keuze. Ds. Bloems ma is van oordeel, dat de eenheid der gemeente niet mag opgeofferd worden aan. wat hij noemde, een middelmatige zaak. DS. J. F. OSSEWAARDE GAAT MET EMERITAAT Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd is met ingang van 1 mei a.s. emeritaat verleend aan ds. J. F. Ossewaarde te Lochem. predikant van de Ned. Herv. Kerk. Hij werd op 8 fe bruari 1892 uit een predikantsgezin ge boren en deed op 9 november 1919, nf vooraf te zijn bevestigd door zijn vader, toen predikant te Nijmegen, zijn intrede in zijn eerste gemeente Overdinkel. In oktober 1922 verwisselde ds. Ossewaarde deze gemeente met die van Grijpskerke in de classis Middelburg, vanwaar hij zeven jaar later naar Lochem vertrok. Na drie weken proces-Montesi nog even ver (Van onze Romeinse correspondent) Het proces-Wilma Montesi in Venetië gaat door op dezelfde wijze, waarop het van de eerste dag af begonnen is. Een getuige wordt ondervraagd en als hij niet aan geheugenstoornis lijdt, legt hij een of andere verklaring af, al of niet sensationeel, en onmiddellijk daarop komt er een tweede getuige, die precies het tegenovergestelde ver klaart! Er zijn zelfs psychologen aan te pas gekomen, die ons verzeke ren, dat na vier jaren iemand volkomen te goeder trouw feiten kan mededelen, waarvan hij overtuigd is ze gezien te hebben zonder dat daar iets van waar is. Goed scenario voor detective-verhaal Laten wjj even het geval-Passarelli nagaan. Deze dame, werkzaam in een verantwoordelüke positie bij het mini sterie van landsverdediging, is uiterst l\jk op zijn schouders van het jachtslot naar het strand gesleept. Het gaat ten slotte om dood door schuld. Met drie jaar is hü er af en die worden hem nog kwijtgescholden ook, omdat er een am nestie is afgekondigd". Maar Lilfi's vrouw zei telkens weer: „MUn man heeft niets te bekennen, want al heeft hy het meisje niet dui- preeies in haar uitspraken. Zij zegt op delyk gezien, ik wel en ik heb haar 9 april 1953 in de trein Rome-Ostia, die zelfs_ gegroet. Ze leek helemaal niet op om 17.30 uur vertrekt, gezeten te hebben tegenover Wilma Montesi en geeft een zeer gedetailleerde beschryving van het I tegenwoordig, meisje en haar kleding tot de wel heel kleden zich ongewone schoenen, zwart met groen sierwerk, toe. Wilma trok haar aandacht omdat het een zo buitengewoon knappe vrouw was en zij beschreef haar reisgenote zelfs tot in bijzonderheden aan haar vrien den in Ostia. bij wie zij een verjaar dagsfeestje ging vieren. Eén ding klopt echter niet. Zy spreekt over een jonge vrouw van 27 of 28 jaar, terwijl Wilma 21 was en er weliswaar op foto's ouder uitziet, maar volgens wie haar gekend hebben de indruk maakte van niet ouder te zijn dan een jaar of 16. Maar voor mejuffrouw Passarelli was het Wilma. De getuige, die onmiddellijk voor haar werd gehoord, was de portierster van de huurkazerne waar de familie Montesi (met 127 andere gezinnen uit de mid denstand) woont. Zij verklaarde met absolute zekerheid te weten, dat Wilma de deur uitging niet voor 17.20 uur, veeleer later. De afstand tot het station is zes kilometer en het is volkomen uit gesloten, dat Wilma een trein heeft kunnen nemen, die om 17.30 vertrok.... Amerikaans schip hinderde Britse actie tegen Egypte Het Amerikaanse tijdschrift „News week" bericht, dat, ook al is dit enige malen tegengesproken, een schip van de Amerikaanse zesde vloot vorig jaar wel degelyk de Brits-Franse actie tegen Egypte gehinderd heeft. Het Amerikaanse vliegdekschip „Coral Sea" stoomde tussen de torpedobootja- gers door die een scherm vormden rond om het Britse vliegdekschip ,3ul\vark" en belemmerde daardoor het opstijgen en landen van Britse marinevliegtuigen. De Britse onperbevelheober heeft zich I bij het NAVO-opperbevel voor het Mid- BINNENLAND De algemene vergadering van de Bond van N-atuoirbescher-mingswachten zal worden gehouden op zaterdag 9 maart in het N.V.-Kuis te Utreoh-t. Ben 43-jarlge wielrijder is gastermid dag op de Cruqiiusweg te Amsterdam, bij het links uitwijken voor een aldaar liggen de treinrails in aanraking gekomen met een laadbank van een naast hem rijdende vrachtauto. Het rechter achterwiel van de auto raakte het achterwiel van de fietser. Door de val. die de man maakte, kwam hij op de rails terecht. De dood trad vrij wel onmiddellijk ln. De algemene vergadering van het Verbond van Prot. Chr. Werkgevers ln Nederland zal op 23 mei a.s. ln het Kur- haus te Scheveningen worden gehouden. Naar aanleiding van het 40-)arig bestaan van he Verbond zal een gedenkboek het licht zien. De snëlverkeera-onthouders-verem- ging zal op maandag 13 mei a.s. te Haar lem de algemene vergadering houden. Aan de algemene vergadering gaat een week einde" vooraf ln het Troelstra-oord te Eg- mno4 aan Zee. Het Zweedse motorschip „Vifctangl" ls vanmorgen om half acht, gesleept door de sleepboten „Gele Zee". „Witte Zee" en Scaldls" en het bergingsvaartuig „Buffel", uit Vllssingen naar Rotterdam vertrokken, waar het zal worden gerepareerd. BUITENLAND De Britse regering heeft gisteren mee gedeeld, dat bepaalde noodmaatregelen op Cyprus zullen worden verzacht. Binnen enkele dagen zal er geen doodstraf meet staan op bepaalde overtredingen zoals het ln bezit hebben van ontplofbare stoffen. Bommen zullen hier echter niet onder vallen. Er zullen ook geen levenslange ge vangenisstraffen meer kunnen worden uit gesproken in minder ernstige gevallen van samenwerking met verzetslieden. Het water ii. de meeste Franse rivie ren ls woensdagmiddag begonnen te vallen. Alleen in de Seine werd nog was gecon stateerd. Een groep van 300 Franse intellec tuelen onder wie hoogleraren en senatoren heeft in een brief aan president Coty ge protesteerd tegen de benoeming van gene raal speidel tot bevelhebber van de Navo- strijdkrachten in de Middeneuropese sec tor Het Franse socialistische blad Le Po pulaire maakt gewag van „toenemende ge ruchten ln vooraanstaande Franse com munistische kringen", dat de leider dei communistische partij. Ma uric Thorez, wiens gezondheid te wensen over laat, zijn functie van secretaris-generaal zal over dragen aan Laurent Casanova, een lid van het politieke bureau. Casanova is vijftig Jaar en lid van de nationale vergadering. Generaal Nathan Twining, stafchef voor een c^n gr etcom mis^ï \er kil a rdh t huldigd in verband met het jeit. dataangeboden. Van links naar rechts o\er het geheel genomen de strategische pc iaar als "riffier aan de Twee- luchtmacht van de Verenigde Staten nog f/ luur Ul!> uu" ut 1 ';ee steeds aanmerkelijk sterker is dan die van de Kamer Verbonden IS geweest. 5V€rleden"wens de Kamer werd hem door Prins van Hessen Een getuige, die met grote belang stelling werd verwacht, was Maurizio d'Assia. de prins van Hessen (hij is Ita liaan), een kleinzoon van koning Victor Emanuel III. Er zijn een ogenblik ver denkingen tegen hem geweest, doch het is nu wel zonneklaar komen vast te staan, dat hij aan de zaak volkomen vreemd is. De vrouw van de bewaker Lilli had op 9 april in de namiddag toen zat Wilma nog thuis het hek van het jachtgoed geopend voor een licht bruine auto. waarin zij de jonge prins, die zij kende, had gezien met een don kere jonge vrouw, die wat kapsel kleding en voorkomen betreft niets gemeen had met Wilma Montesi Maar een wegwer ker in het grote jachtrevier heeft later die auto gezien en zei, dat er een jonge man in zat. blond, en een donkere vrouw, die hy later toen de krante foto's publiceerden, als Wilma Montesi herkende Zo kon de verdenking op de prins vallen. Het meisje, dat op 9 april met hem een uitstapje naar Capocotta, eigendom van de prins, maakte, kon echter worden opgespoord en ze werd door de vrouw van Lilli voor de rechter van instructie zonder schijn van twijfel herkend. De prins van Hessen schijnt niets met deze zaak te maken te hebben. advocaat: „Die meisjes van vooral een zeker soort, elke dag anders, verven hun haar en kappen zich op een andere manier. Je kunt ze van de ene dag op de andere niet herkennen. In ieder geval, als uw man niet toegeeft, dat het Wilma Montesi was, reken dan maar dat hij in de gevangenis blijft zitten tot de schimmel er op staat." Dit verbijsterende verhaal werd door drie eenvoudige, maar serieuze getuigen gedaan. Advocaat Bellavista, een der verdedigers van de zogenaamde „mar kies" Montagna, merkte op, dat hij zo iets niet kan hebben gezegd, omdat dood door schuld niet onder de afgekon dlgde amnestie viel Ongewone getuige Typisch. Drie verklaringen Intussen kwam nog iets geheel anders naar voren. De auto werd later in het bos ook gezien door Anastasio Lilli en twee carabinieri mtt wie hij stond te praten. Lilli verklaarde ook, dat het een helkleurige auto was. waarin de prins zat en een donker meisje, dat hij bij het snelle voorbijrijden niet goed kon zien, maar die niet op Wilma Montesi leek. Later werd Lilli gearresteerd wegens valse getuigenis. En nu komt het fraaie. Zijn vrouw, zijn zwager en zijn broer verklaren dat advocaat Bellavista, ter wijl de man in voorarrest zal, bij herha ling had gezegd: „Maar laat hij dan toch bekennen. Hij weet heel goed dat de prins op 10 april met Wilma Montesi was en hij heeft zelf het vermeende Een typisch geval van tegenspraak is het volgende. Eind maart 1953 was op de slechte strandweg tussen Capocotta en Ostia een auto in het zand blijven steken. De chauffeur van een autobus werd 's morgens tegen vijf uur gewaar schuwd door een man, die later bleek tramconducteur te zijn en ging met zyn autobus die wagen uit het zand trekken. Hij beweert dat hij om beter te kunnen werken de koplichten van de betrokken auto liet opsteken en dat hij bij het schynsel daarvan een jonge vrouw zag, van wie hij enkele weken later de foto in de krant zag: Wilma Montesi. Geen twijfel mogelijk! De eigenaar van de auto, een zwarte wagen, was Piccioni of leek althans veel op hem. Dit getuigenis is belangrijk, omdat dit een der heel weinige personen is, die zeggen Piccioni en Montesi ooit samen te hebben gezien. De jongeman sprak be schaafd Italiaans met een licht Romeins accent. Maar dan komt de tramcon ducteur zeggen: „De auto was niet zwart, maar lichtgroen. Er werden geen koplichten opgestoken, want het was al licht De jongeman, met wie hU evengoed heeft gesproken, als de chauffeur, was een vreemdeling, een Zwitser en hy was blond niet zwart. De vrouw was even min zwart, maar ..blond met rood haar," waarbij „blond" betekent dat zy een lichte teint had Ze waren man en vrouw en spraken Frans met elkaar.In Os tia aangekomen heeft de jongeman in een sigarenwinkel naar Rome getele foneerd. De winkelier zegt weer. dat zUn vroegere klant als twee druppels water op Piccioni leek.... dellandse-Zeegebied hierover beklaagd, aldus het blad. „Newsweek" voegt hier nog aan toe, dat toen de „Coral Sea" eindelijk weg voer, de „Bulwark" boos seinde: „Een volgende keer zullen wy U op de thee vragen". In het gebouw van de Tweede [voorzitter Kortenhorst een pickup- Kamer werd mr. A. F. Schepel ge-1 installatie met een aantal platen aangeboden. Van links naa mevr. en mr. Schepel, mr. L. G. Kortenhorst en griffier C. Ravelli. In Ontmoeting in Bonn: Luns-Von Brentono Duitsland koestert men te hoge verwachtingen Morgenochtend vertrekt de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. A. H. M. Luns. naar Bonn om daar gedurende twee dagen besprekingen te voeren met zijn Duitse ambtgenoot, dr. Heinrich von Brentano. Reeds zaterdag- dagmiddag zal minister Luns naar Den Haag terugkeren. Hoewel het verblyf in de Westduitse Bondsrepubliek erg kort is, wordt er in de Duitse hoofdstad hoge verwachting gekoesterd van deze ministe riële ontmoeting. Men spreekt daar zelfs al van een definitieve oploss:ng van alle kwesties, die de politieke atmosfeer tus sen beide landen hebben vertroebeld: de Nederlandse grenscorrecties Elten en Tudderen), de Auslandbonds, de trac- taat-landerijen, het DollartEems-pro- bleem en niet in de laatste plaats de kwestie van de oorlogsmisdadigers, die in Breda gevangen hebben gezeten. En zo zyn er nog problemen, die zoals in Den Haag te verstaan werd gegeven zeker niet in één of twee dagen kunnen worden opgelost. Men verwacht daar veeleer een algemene verklaring, dat men bereid is de problemen aan te pakken en daartoe wederzyds commissies van deskundigen aan te wijzen. In dc sinds vorig jaar aanzienlyk verbeterde poli tieke sfeer tussen beide landen zal het wellicht dan mogelyk zijn tot een op lossing te komen. DONDERDAG Stadszaal: L.K.K. Voor Allen" Soliste Johanna Martzy. 8 uur nam. Hogewoerd 175: Bijenkomst Jehova's Getuigen. 7.45 uur nam. Den Burcht: Feestavond „Rondom de Haven" en „Tuinstadwijk". 8 uur nam. Vroom en Dreesmann: Modeshows te 2J en 4 uur nam. Oegstgeest: Irene „De Leke- spelers". Opvoering van „De zon tege moet". 8 uur nam. VRIJDAG Levendaal 1Oommtlssie voor Huishou delijke- en Gezinsvoorlidhtlng. Cursue bloemschikken. 8 uur nam. Plantsoen 71: Leden verg. Ver. „Tot Steun". 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed. 7.15-7.45 uur nam. Stadsgehoorzaal (grote zaal)K. en O. Cabaretavond „Puur Plezier". 8 uur nam. Herengracht 34: Leidse Smalfilmliga. 8 uur nam. Korevaarstraat 30: Spr. mevr. mr. M. A. vergadering Chr. Kleuterscholen. 8 uur lingsbekwaamheid van de gehuwde vrouw. 8 uur nam. Den Burcht (Jacobazaal)C.J.M.V. „Jan Llgthart. Cabaret Freek Sachs. 8 uur nam. VOORSCHOTEN Gemeentehuls. Gemeenteraadsvergade ring. 8 uur nam. ZATERDAG. Kantine Doelenkazerne: Jaarverg. Bond v. Ned. Mil. Oorlogsslachtoffers. 3 uur nam.; feestavond te 8 uur nam. Prediker: Vreugd voor de jeugd-bijeen- komst. 5.30 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 5i uur nam. Schouwburg: Amsterdams Toneel „De voddenraper van Parijs". 8 uur nam. MAANDAG. Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nam. Bvang. Luth. Kerk: Gemeente-avond Spr. ds. Th. B. G. Gramberg over zfjn werk op Ceylon. 8 uur nam. DINSDAG Hooigracht 84: Bejaarden Sooietelt. Spr. S. Krist over „Wat doet Sociale Zaken" 2 uur nam. WOENSDAG De DoelenGenootschap Nederland Engeland. Spr. dr. N. S. Marsh over tradi ties van de Britse wet. 8 uur nam. Een ongewone getuige was verder Na- talino del Duca. een man, die in 1954 naar de politie is gelopen om te ver klaren, dat een brigadier van de moord brigade hem in een vertouweiyk gesprek (we zyn allebei neo-fascisten en begrij pen elkaar) „alles" had verklaard. Die agent had gezegd, dat 48 uur nadat het lyk was gevonden, alle onderzoek al werd stop gezet omdat de moordenaar ontdekt was. Het was Guampl.ro Pic cioni en de familie Montesi was daarvan in kennis gesteld, maar zweeg. Piccioni zelf had de ontbrekende kledingstukken van Wilma naar de politie gebracht en was toen gearresteerd. Maar op bevel van niemand minder dan minister Scelba moest hy onmiddellyk weer op vrije voeten worden gesteld en de betrokken kledingstukken verbrand. De hoge poli- tie-ambtenaren waren woedend en wil den allen hun ontslag nemen, maar ze moesten tenslotte wel zwichten voor de overweging, dat de verkiezingen op han den waren en dat. wanneer het Ita liaanse volk zou horen, dat de zoon van de christen-democratische minister van Buitenlandse Zaken en vice-president van de ministerraad Piccioni, schuldig was aan moord en zich te buiten ging aan verdovende middelen, op 7 juni de communisten stellig de verkiezingen zouden winnen. Met vee( omhaal Del Duca heeft dit alles met veel om haal verteld, maar voegde er by, dat hem later was gebleken, dat de agent Servelli geen brigadier was, maar een doodgewoon politie-agent en niet bij de moordbrigade. Servelli had hem bezwo ren nooit met een woord te reppen over wat hy in vertrouwen had verteld. On nodig te zeggen dat Servelli alles loo chent. Nu is de getuige Del Duca een beetje een zonderling man. Van beroep han delsreiziger in kaas houdt hy zich bezig met „fantasie-wetenschap" en politiek. Hij heeft enkele boeken geschreven, waaronder een: ..Pro memoria der toe komst", waarin de politici van West- Europa en Amerika na de derde oorlog, die door de communisten gewonnen wordt, elkaar in de mijnen van Siberië, waar zij aan het werk gesteld zijn, er een verwijt van maken het neo-fascisme en neo-nazisme niet meer ln ere te hebben gehouiden. In de laatste Jaren leert Del Duca ijverig Engels, niet uit sympathie voor het Angelsaksische ras, maar omdat uit zyn studiën is gebleken, dat de Mars bewoners, die zeer binnenkort onze aarde zullen komen bezoeken, alleen naar de B.B.C. luisteren en naar geen andere aardse radio-uitzendingen. Op Mars is Engels een verplicht studievak en Del Duca wil. wanneer hU de eerste Marsbe woners in Rome tegenkomt, hen in een voor hun begrypelyke taal kunnen zeggen, wat hy van ze denkt Stellig zal het proces-Montesi de rechters en het publiek nog wel enkele maanden bezighouden en men moet het toegeven, dat ook de beste schrUver van detective-romans nog nooit een verhaal in elkaar heeft gezet, dat ook maar tip pen kan aan deze geschiedenis, waarin zulk een verscheidenheid van personen optreedt. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1). Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10- 12 en 24 uur. 's Zondags van 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling van Japanse prenten. 10 uur v.m. tot 4 uur nam. De Lakenhal: Expositie Kees Bol. 104 uur. 's zondags 14 uur (t.ejn. 4 maart). DE BIOSCOPEN. Rex „Congo-desperado's" 14 Jr. Werk dagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Casino „Les enfants du Paradis", 18 Jr. Werkdagen 2 en 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. Donderdagcyclus „De derde man". Llfio „Dr. Vil mm en". 18 Jr. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Folies Bergère", 18 Jr. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon „High Society", gen 2.30 7 en 9.15 uur. 4.30. 7 en 9.15 uur. a. 1. Werkda- Zondag 2.15, De avond- en nachtdienst van de Apo theken te Lelden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 2 maart 8 uur waargeno men door: Apotheek Boekw'jt. Breestraat 74, tel. 20552; Apotheek Haven, Haven 18. tel. 20085; Apotheek Oegstgeest. Wil- helmlnapark 8. Oegstgeest tel. 26274. Bij geen gehoor hy Uw halsarts ol specialist bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) i bfi a ■z* •o c i§ I 6 Si- h Stockholm nevel w 1 -9 0.6 Oslo onbewolkt windstil -10 0 Kopenhagen zwaar bew. n 7 2 0 Aberdeen geh. bew. z 7 4 0 Dublin geh. bew. O zo 5 7 0 Londen onbewolkt O 2 1 0 Amsterdam onbewolkt windstil -1 0 Brussel onbewolkt windstil -1 0 Parys onbewolkt ono 3 -1 0 Bordeaux onbewolkt O 4 2 0 Grenoble onbewolkt windstil 0 0 Nice onbewolkt n 4 9 0 Berlijn geh. bew. n 5 2 1 Frankfort zwaar bew. no 3 2 0 München geh. bew. nw 3 0 2 Zurich nevel n 1 -1 3 Genève onbewolkt ono 9 3 0 Locarno onbewolkt ono 3 2 0 Wenen regen nnw 4 3 0.1 Innsbruck sneeuw ono 2 0 7 Rome onbewolkt nno 8 6 0 Mallorca onbewolkt windstil 4

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2