N.R.K.M. Leiden vierde feest Voorsclioteiis padvinderij nam ,Kims Hoeve' officieel in gebruik STADSNIEUWS MAANDAG 25 FEBRUARI 1957 Me t „Zaank 6 n K locmk Evenals vorig jaar waren het de le den van het Maastrichtse Opera- en Operettegezelschap „Zaank en Klaank". die gisteren aan het Vas tenavondfeest van de afdeling Leiden van de Ned. R.-K. Middenstandsbond veel luister hebben bijgezet. Met zang en dans werden de feestgangers, die de Schouwburg slechts voor een deel vulden, aangenaam bezig gehouden. De carnavaispret werd later op de avond in het St.-Antonius Clubhuis, waar de gladde vloer inmiddels in ge reedheid was gebracht, voortgezet. De avond werd met een kort woord van welkom geopend door voorzitter J- G. .T. Lambermont, die van de gelegen heid gebruik maakte de aanwezigen te herinneren aan het vijftig-jarig bestaan van de N.R.K.M. in het Bisdom Rotter dam en Haarlem in mei. Het streven is er op gericht voor die tijd een ledental van duizend te hebben bereikt en een actie wordt derhalve ook in Leiden ge voerd. De heer Lambermont wekte allen op juist in deze tijd zoveel mogelijk nieuwe .leden te werven. Het woord werd op deze feestavond ook nog ge voerd door de heer J. Bakker, directeur van het Bondsbureau van de N.R.K.M. ln het Bisdom Rotterdam en Haarlem, die een pleidooi hield voor Santos en enkele andere r.-k. fondsen. Aansluitend hierop werd een collecte gehouden. Onder de artistieke leiding van Louis Devens werd door de Maastrichtenaren een gevarieerd programma van opera- en operettefragmenten, die niet alleen gezongen maar ook gespeeld werden, ten beste gegeven. Weense charme was er op het feest bij Prins Orlofski uit „Die Fledermaus" van Strausz. terwijl Zeller's Vogelkoopman zich eveneens in een grote belangstelling mocht verheu gen. Na de pauze werd een muzikaal be zoek gebracht aan de Graaf van Luxem. burg. In het Hollands zong het koor de barcarolle uit ..Hoffman's Vertellingen" van Offenbach. Ook het Zigeunerkoor en het Slavenkoor, beide werken blijken nog steeds een grote populariteit te be zitten, ontbraken niet op het program ma Tussen de bedrijven door werd aan dacht geschonken aan de balletkunst. De twee Limburgse danseresjes oogstten terecht zeer veel succes evenals trou wens de conferencier Toon Scholtes. De muzikale leiding was bij Edgar Theu- nlssen in goede handen. Na het optre den van „Zaank en Klaank" begaf men zich naar het Clubhuis, waar tot diep in de nacht onder leiding van de heer Evert Castelein werd gedanst. De stem ming op de dansvloer liet weinig te wensen over en het was daarom nog veel te vroeg naar de zin van de mid denstanders toen het feest werd ge sloten. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Hubertus Lambert/us Nicolaas. zn van P. J. Romers en M. J. van Boxtel; Herbert Maarten, zn van C. Imtihorn en L. Krug- gel. GETROUWD W. ter Horst en A. H. Elbrecht. OVERLEDEN A. RiJ'kelljkhuizen. 85 Jaar wediuwe van G. van der Zwet; M. Neu&tetel, 62 Jaar, man. Gelegen aan Baden Powellweg" „De naam Kims Hoeve is een symbool van alle goede eigenschappen, die een padvinder sieren" sprak burgemeester C. J. v. d. Hoeven zaterdagmiddag o^m. toen hij een toespraak hield ter gelegenheid van de officiële opening van het troephuis voor padvinders en padvindsters. Spr. wees er daarbij op, dat door de onderlinge samenwerking van de diverse padvindersorganisaties, door een goed wederzijds begrip tussen de plaatselijke padvindersleiding en het gemeentebestuur en door de medewerking van de ouders, een troephuis tot stand was gekomen dat een voorbeeld van wederzijds begrip en eendracht ge noemd kan word"-. Nederlandse auto viel 40 meter TWEE ZWAARGEWONDEN Een personenauto, bestuurd door dr. P. Schillemans uit Amsterdam, is zon dag in de buurt van Bruck aan de Glocknerweg in een bocht tegen de bum per van een vrachtwagen gebotst en ver volgens van een 40 meter hoge berm ge stort.. Dr. Schillemans remde toen hij de vrachtauto zag naderen, maar zijn auto ging door het remmen slingeren. De Nederlandse auto. waarin zich zes personen bevonden, ging enkele malen over de kop en belandde tenslotte op een weiland. De echtgenote van dr. Schille mans en de 33-jarige mej. W. Derk uit Amsterdam hebben ernstig letsel opge lopen. Zij bevinden zich in het zieken huis van Zeil am See. Licht gewond zijn: D. Wilson uit Kaap stad (22 jaar), de 32-jarige G Kleisen uit Arnhem, de 34-jarige R. Meertens en de 31-jarige dr. A. Grood-Olga uit Amsterdam. Hevige treinbotsing in België. Hedenochtend zijn op de lijn Brussel— Charleroi nabij het station Courcelles LEIDERDORP BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: Ghr. W. van Heel. 20 Jr, er; A. P. C. van Egmond, 21 Jaar; L. Oos- terom, 23 Jaar. en M. J. Baars. 20 Jaar; D Koelman, 29 Jaar, en A. Lötsoher. 26 Jaar. Overleden: A. C. KooiJ, 78 Jaar. OEOSTÜEEST „Fiks" bestaat 30 jaar Zaterdag vierde de Chr. Korfbalver eniging Fiks haar 30-jarig jubileum. De feestelijkheden begonnen reeds *s middags met een reünie voor oud leden. Vele oude bekenden konden de gebeurtenissen van vroeger nog eens op halen. De feestavond werd geopend door de voorzitter, de heer J. Anholts, die in het bijzonder de heer en mevrouw Van Wijngaarden van het bondsbestuur en de heer Van Varik van het districtsbe- Stuur hartelijk welkom heette. Nadat enkele junioren staaltjes van balbehendigheid hadden getoond, kwam er vanuit het midden van de zaal een bal door een korf het toneel oprollen, waarmee, het blijspel „Welkom binnen" begon. Dit geestige toneelstuk werd door leden van Fiks op verdienstelijke wijze gebracht. Na afloop van het blijspel was er een verloting van produkten, afgestaan dooi de Oegstgeester middenstand. De voorzitter dankte tot slot alle medewerkers aan deze dag. terwijl de heer en mevrouw Jansen een geschenk kregen voor het vele werk. dat zij had den verricht om dit Jubileum te doen slagen. MILITAIRE ORDER De ministeries van Oorlog en Marine hebben aan de C.V. Aannemersbedrijf „Proper", alhier voor f. 144.700 opgedra gen het verrichten van herstellingen en het doen van voorzieningen aan mili taire gebouwen en terreinen te Oegst- geert, Wassenaar, Hillegom en Noord- wijk. WARMOND R.-K. VROUWENGILDE In Den Burcht werd de algemene Jaar vergadering gehouden van het R.-K. Vrouwengild, afdeling Warmond. De secretaresse, mej. D. Sehakenbos, las het Jaarverslag voor en hieruit bleek o.a., dat in het afgelopen Jaar het leden tal was gestegen tot 111. Uit het jaar verslag van de penningmeesteresse. me vrouw T. WeijersSikking, bleek, dat een batig saldo geboekt stond van f. 162,31, terwijl in het Lourdesfonds een bedrag aanwezig is van f. 121,40. Mevr. De VroomenLommerse en mevr. WejjersSikking werden herko zen. De presidente, mevr. Meskers—Hen driks, richtte hierna nog een dankwoord tot pastoor Gussenhoven en de bestuurs leden voor de prettige samenwerking in het afgelopen jyr. Tot slot nam 'l stoor Gussenhoven het woord. Warmond viert het vastenavondfeest Zaterdagavond trok de drumband van ..St. Matthias" naar het Tolhek om Prins Carnaval in te halen. De Prins zou n.l. een vastenavondbal leiden, dat was georganiseerd door de L.T.J.. L.T.M.. K.A.J, en V.K.A.J. en dat tevens weer een actie was voor de stich ting van het Parochie-huis. Aan het tolhek werd de Prins welkom geheten door de heer G. G. van Elburg. Hierna werd de tocht naar het dorp aanvaard. Jammer genoeg moesten de drummers door de hevige sneeuwval de strijd staken. Met trompetgeschal van de K.A.J. werd de Prins de feestelijk versierde zaal van hotel „De Zon" binnengeleid. Prins Carnaval dankte voor de warme ontvangst en opende daarna met een vrolijke polonaise het vastenavondfeest. De Amerikaanse verkoop t.b.v. de stichting van een verenigingsgebouw bracht netto f. 100.op. De L.T.M. voerde het toneelstukje ..Het Waar heidspoppetje" op. Ook de muziek-, zang- en toneelver eniging ..St. Matthias" heeft haar vas tenavonduitvoering op uitstekende wijze doen verlopen. De zaal van hotel „De Zon" was gisteravond weer geheel ge vuld. Allen werden welkom geheten door de voorzitter der vereniging, de heer Th. de Vroomen. waarna de avond werd geopend met dc pittige mars ..Florida" door dc afdeling harmonie, die het eer ste gedeelte van de avond zou verzor gen. Johanna Martzy voor de Kunstkring Donderdag a s. zal in de Stadsgehoor zaal voor de Leidsche Kunstkring „Voor Allen" optreden de bekende violiste Johanna Martzy met aan de vleugel Jean Antonieti. Zij zullen werken spelen van Georg Friedrich Handel, Johann Sebastian Bach, Ludwig van Beethoven en Franz Sdhut>ert. Verbond van Academici bij het V.H.M.O. Te Utrecht is zaterdag opgericht het Verbond van Academici bij het Voor bereidend Hoger en Middelbaar Onder wijs. De doelstelling van het verbond is de handhaving en bevordering van het academisch element in het Voorberei dend Hoger en Middelbaar Onderwijs. Op de 100ste geboortedag van Lord Baden Powell was in de gemeente Voor schoten iets tot stand gebracht, dat juist in de geest van de stichter van de pad vinderij was. Er is langs de nieuwe weg, (die juis van de burgemeester de naam ..Baden Powellweg" ontvangen had), nieuw leven gekomen. Meetal betekent de aanleg van een nieuwe weg opoffe ring van een domein van de spelende jeugd, maar hier heeft de jeugd positief kunnen profiteren van de noodzakelijke uitbreiding van de gemeente. Nadat de burgemeester, de heer De Groot als geestelijke vader van deze Kims Hoeve geprezen had. besloot hij met een boodschap van Lord Baden Powell voor te lezen, waarin o.m. tot uitdrukking kwam de gedachte: wees tevreden met wat je hebt meegekregen en maak er het beste van: laat deze we reld een beetje beter achter dan je hem gevonden hebt: wees paraat cp deze wijze. De toespraak van burgemeester C. J. v. d. Hoeven volgde op een paar of ficiële momenten: ten eerste een dé filé voor de eerste burger en pad- vind (st)ers-autoriteiten, die vanaf het bordes van het gemeentehuis het voorbijtrekken van de pad vind (st Iers van Voorschoten gadesloegen, ten tweede het onthullen van het naam bord van de nieuwe „Baden Powell weg" en ten derde het onthullen van het naamgord van de „Kims Hoeve". Na de officiële opening van de Kims Hoeve zegende aalmoezenier Groenen dijk de stamhut van de R.-1K. Voortrek kers in. Mevr. L. C. Groen—v. d. Vijver uit Leiden sprak als vertegenwoordigster van het Ned. Padvindsters Gilde geluk wensen, in het bijzonder tot oubaas A de Groot, die van het N.P.G het „vriendschapsteken" opgespeld kreg. preekster bewonderde de goede geest van samenwerking, die zeer bijzonder is I en prees Voorschoten gelukkig met het feit. dat de heer De Groot een bevoor rechte positie inneemt tussen groepen en gemeente. EEN VOORBEELD Hopman B. M. van Griethuizen deed de gelukwensen van de Nederlandse Padvinders Vereniging vergezeld gaan \aïï een prachtig portret van Lord Ba den Powell. Spr. dankte het gemeente bestuur, dat het zo bijzonder sympathiek tegenover het jeugdwerk bleek te staan en noemde Voorschoten een voorbeeld voor menige gemeente. Hopman H. A. Trel bracht namens de R.-K. Voortrekkers dank aan de ge meente en ook hij noemde de Kimshceve een symbool van samenwerking. De Districts-Commissaris van de N.P.V., de heer A. Beekes, sprak even- I eens woorden van dank tot het gemeen tebestuur en in het bijzonder tot de bur- i gemeester. Commissaris A. Buis bracht namens het District Leiden van de R.-K. Ver- kenners in het bijzonder dank aan alle leiders, die zoveel tijd opofferen ten i bate van het jeugdwerk. Spr. had grote i bewondering voor de getoonde samen- werking. enTslotte dankte oubaas A. de Groot, I ender districts commssaris van de NPV, de sprekers voor hun gelukwensen en 1 voor de geschenken. Spreker noemde daarna enkele namen van medewerkers, die zich bijzonder verdienstelijk hadden gemaakt voor de inrichting van de i kimshoeve. die de metamorfose van. koeienstal tot troephuis op zulke voor- j treffelijke wijze hadden helpen bevor- I deren. I Aan de heren P. J. Hes en Chr. Eg- I gink jr. overhandigde spr. het dank- I baarheidsinsigne met certificaat van de I Nat. Padvindersraad en spr. gebruikte tevens deze gelegenheid om mevr. Hes een bloeiende plant te overhandigen. twee elektrische treinen met elkaar in botsing gekomen De ene trein kwam uit Brussel, de andere uit Charleroi De bestuurder van de trein uit Charleroi was door het op onveilig staande sein gereden, zijn trein reed met geweld op de uitBrussel komende sneltrein in. De schok was hevig. Talrijke reizigers liepen kneuzingen op. Men spant zich in om met snijbranders de rijtuigen open te maken. Tot nu toe zijn acht gewonden naar het ziekenhuis overge bracht. Vijf van hen verkeren in zorg wekkende toestand. Een overzicht van het nieuwe complex der pach'inderij. De be- I langstelling was, zoals duidelijk te zien is. zeer groot. Rechts het nog niet onthulde naambordje van de Baden Pow.ell- j weg. (Foto LD./Van Vliet) BIJNA IDEAAL Alle genodigden begaven zich daar na naar de diverse onderkomens, waarin de Kims Hoeve verdeeld is om te zien hoe een koeienstal een byna ideaal groepshuis kon worden en om iets te beleven van de sfeer die in zulk een onderkomen heerst als de troep daar bezig is. Oubaas Nijman uit Alphen aan den Rijn bracht in het troephuis van de I zeeverkenners de gelukwensen van het I Onderdistrict Rijnland van de N.P.V. ever en cpr. overhandigde daarbij aan I oubaas De Groot een prachige padvin ders vlag. De officiële opening van deze Kims Hoeve aan de Baden Powellweg was een zeer belangrijke gebeurtenis in het padvindersleven van Voorschoten, die op bijzonder feestelijke wijze gevierd kon worden mede dank zij de grote medewerking die van de zijde van het gemeentebestuur gegeven is. De dienst van Openbare Werken had de week voor de opening hard gewerkt om de entourage klaar te maken. Daardoor was de modderpoel herschapen in een prima toegangsweg. Hulde voor deze medewerking. WASSENAAR Zeven gewonisn bij cutobofs'ng Bij een autobotsing op de Rijksstraat weg onder Wassenaar, ter hoogte van de Persijnlaan. zijn gisteravond om streeks 9 uur zeven mensen gewond ge raakt. De botsing volgde nadat een uit de richting Amsterdam komende auto door nog onbekende oorzaak plotseling op de linker rijbaan raakte en op een tegenligger vloog. In de uit de richting Amsterdam komende auto zaten zes personen. In de andere wagen zaten er vier. Het bleek dat zeven van de bij de botsing betrokken mensen gewond wa ren. een van hen was zeer ernstig ge wond. Alle gewonden zijn naar het zie kenhuis aan de Zuidwal in Den Haag overgebracht. De bij de botsing betrok ken auto's werden nagenoeg geheel ver nield'. Het is de politie totnutoe niet gelukt de juiste toedracht van het on geluk te reconstrueren. In verband daarmee verzoekt zij eventuele getuigen van het ongeval zich met haar in ver binding te stellen. PJffMeletfiiVrcuwen bijeen MEVR. V D. STOEL—OTTO NAM AFSCHEID ALS PRESIDENTE. Zoals naar gewoonte waren op de avond van de in het Devlerhuis gehou den feestelijke jaarvergadering van de afdeling Wasenaar. Voorschoten en Om- streken van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen ook de heren aanwezig. Zij werden door de presidente, mevr. v. d. StoelOtto, speciaal welkom gehe ten nadat te voren door haar waren be groet mevr. Beker en mevr. v. d. Hoe ven. resp. echtgenoten van ds. Baker en de burgemeester van Voorschoten. Met een kort woord releveerde zij de goede gang van zaken in de vereniging gedu rende 1956 en deelde na het zingen van het bondslied mee. dat in verband met haar sauair afreden als voorzitster werd gekozen mevr. A. StammesBrouwer. Aan de verslagen van de secretaresse en de penningmeesteresse valt te ont lenen. dat het ledental steeg van 76 tot 81 en dat de kas sloot met een batig saldo van f21.59. Met de beste wensen voor een goede samenwerking werd als bestuurslid ge ïnstalleerd mevr. A. J. NellNell, die van de oprichting of meewerkt aan de opbouv? van d'e vereniging. Na een korte pauze waarin door een koortje twee liederen werden gezongen, had het afscheiid als voorzitster plaats van mevr. v. d. Stoel, die onder het overreiken van de voorzittershamer me vrouw Stammes zei. dat het haar een voorrecht was aan de groei van dc ver eniging te hebben mogen meewerken en haar dan kbetuigde aan de leden en de bestuursleden resp. voor het in haar ge selde vertrouwen en de prettige samen werking. Mevr. Stammes, die mevr. v. d. Stoel een bloemsuk overhandigde, dankte haar voo rhe vele werk door haar ver richt. Zij wees er op. dat mevr. v. d. Stoel van het eerste jaar af over het welzijn van de vereniging heeft ge waakt en de offers die dit vroeg blij moedig en met liefde heeft gebracht. Gelukkig blijft zij als lid voor de ver eniging behouden. Mevr. Rodenburg en mevr. v. Leeu wen speldden mevr. v. d. Stoel met waarderende woorden een corsage op en mej. Hoogendoorn bood haar na mens de leden een ontbijtlaken met vin gerdoekjes aan. Namens de Voorscho- tense leden sprak mevr. Oostrom een speciaal dankwoord. Na de pauze werd het toneelstuk „Het wereldwonder" ot aller vermaak en te vredenheid opgevoerd. „Het Zeepaardje" De Wassenaarse vereniging van aqua riumliefhebbers „Het Zeepaardje" ver keerde wegens het bedanken van de heer J. H. van der Kam in moeilijkheden bij het kiezen van een nieuwe voorzitter. Op de vorige week gehouden culturele avond kon de waarnemend voorzitter, de heer L. J. M. Ostwald, echter met voldoening meedelen, dat de heer v. d. Kam bereid werd gevonden op zyn besluit terug te komen, met het gevolg, dat hij bi) ac clamatie werd herkozen. Het programma voor de avond ging nu eens niet over vissen. Ter afwisseling werden natuurfilms vertoond van de Canarisohe eilanden, een prachtig oord om er de vakantie door te brengen, van de beklimming van de Mount Everest in 1952 tot 270 meter van de top ent van een vossenjacht op ski's. De voorzitter reikte enige waardebon nen uit aan leden, die zich beijverden bij het aanbrengen van nieuwe leden. Deze pagina ls gedeeltelijk gecorrigeerd BEURSOVERZICHT Vas le stemming Amsterdam, 25 februari Het langdurige weekeinde in Wall- strfeet (de markt bleef drie dagen ge sloten) heeft de onzekerheid van het Damrak in de hand gewerkt. Het was echter de internationaal stevige positie van de oliewaarden die voor een vaste stemming wist te zorgen, geruggesteund door voortdurende aankopen voor Pa- rijse rekening. Men sprak ter beurze veel over de olievondsten in de Sahara, die groter schijnen te zijn dan aanvankelijk gedacht. Vandaar de herleefde en aan houdende vraae naar Koninklijke in Parijs, die het fonds opdreef tot f. 167,50, een stijging van bijna f.3,—, ofwel van 15 punten op de oude noteringsbasis. Daar kwam cij dat ook Unilever vraag ontnjoett-e in sympathie met de Londen, se positie van Unilever Ltd. Aku kwam boven de 2 x parikoers en Philips trok 3 punten aan, maar had een verlaten aanblik. Van de Scheepvaart was Holland- Amerika Lijn prominent. Na het ver slag trok de koers 3 punten aan tot 182. Cultures bleven weifelend en onbeteke nend. Bankaandelen hadden een vast aazlen. Van binnenlandse industrieën trok Spanjaard wederom de aandacht door tot ca. 91 op te lopen. De hervat ting van het dividend heeft een voor treffelijke indruk gemaakt. Internatio nale Viscose was flauw (220 laten) op de verlaging van het dividend van 12 tot 9%. Blik wederom aan de vaste kant. Staatsfondsen lagen willig voor de Staffellening od de aankopen voor de schatkist van f.2 ton, die in een lege markt terecht kwamen. Obligaties N.S. blijven goed gestemd op 101%. WISSELKOERSEN Amsterdam. 25 februari Londen 10.67%10.67%] New York 3.82H-3 83J,, Montreal 3.904—3.99f|. Parijs 1.0816— 1.0825, Brussel 7.58%—7 58%. Frankfurt 90 81'a—90.86%, Zurich 86 94—86 99, Zlirich (vr fres) 89 22',—89 27':Stock holm 73 57%—73 62%, Kopenhagen 54 96'/. —55.01%, Oslo 53.35%—«3.40%, Milaan 60.61%—60.66%, Wenen 14.66V* —14.66%. Vooral de ouverture New Orleans en het Ballet Egyptiën vielen bijzonder in de smaak. Nadat de Harmonie met een mars haar programma had besloten, richtte de heer De Vroomen zich met een waarderend woord tot de muzikan ten en hun directeur de heer Albert Meij. Zeer juist merkte hij op. dat het peil nog zeer goed te noemen is. Hij hoopte, dat het pas gevormde comité er spoedig in zou slagen de leden in uniformen te steken. Hierna wijdde hij nog een woord van waardering aan de drumband, die op het laatste concours de eerste prijs wist te verwerven. Onder luid applaus hechtte de ere voorzitter. de heer C. Zwetsloot, de daar verdiende medaile op het vaandel. Hierna kwam de afdeling toneel aan de beurt met de opvoering van het blij spel „De Voetbalpool De heer Vroomen bracht hulde aan de hoofdrolvertolker Arie Duijnhoven. die vijf en twintig jaar aan de toneel vereniging „St. Matthias" verbonden was. De regisseur, de heer G. G. van El- burg, bood namens de spelers een ge schenk aan. SCHOOL MET DE BIJBEL Vrijdag werd in 't Trefpunt de schoolavond van de School met de Bij bel gehouden. De zaal was geheel ge vuld. De avond werd geopend door het hoofd derschool. de heer J. Schippers. Er volgde zang door de leerlingen van de 5e en 6e klas. Zeer verdienstelijk declameerde Willeke Bertram ,,'t Schrij- verke" van G. Gezelle. Door ziekte van Ineke Koenen was de declamatie door Ria van der Sleet overgnomen. Alle eer voor Ria die het in twee dagen heeft moeten leren. Ook Nelleke Wassenaar die „De Sterren" van Adema van Schel- tema voordroeg, had veel succes. Na de pauze volgde dp opvoering van het to neelstuk „De kleermaker en de kabou ters". Ds. Zandee sloot deze avond met een kort dankwoord aan allen, die hun medewerking hadden verleend. VOORSCHOTEN RAADSAGENDA. De gemeenteraad van Voorschoten komt vrijdag 1 maart in vergadering bijeen, 's avonds om 8 uur. De agenda vermeldt 18 punten, waarvan dc be langrijkste zijn: voorstel van B. en W. tot het verstrekken van voorschotten op de vergoeding ex. art. 101 bis der l.o.-wet: ia. tot het verlenen van mede werking voor de aanschaffing van een nieuwe leermethode voor het verkeers- onderwijs aan de Geref. School; id. tot subsidiëring van de Voorschotense Spotrraad; id. tot. ontruiming van het perceel Papelaan 124; id. inzake ver- paching Volkstuintjes; id. tot subsidië ring van militaire tehuizen; id. inzake bebouwing van gronden langs de Veur- sewegPeppellaan; id. tot verdaging van de beslissing inzake het uitbrei dingsplan „Centrum"; id. inzake nadere bepaling van de koopprijs voor de van wijlen Baron W. A. A J. Schimmelpen- ninck van der Oye aangekochte gron den. die oorspronkelijk bestemd waren voor de aanleg van een begraafplaats; id. inzake bepaling van het maximum bedrag van de vlottende schulden en kredieten; id. tot verstrekken van voor schotten inzake de kleuteronderwijswct: id. tot benoeming van een onderwijzer aan de Openbare Ulo. GEREF. KERK GAAT BOUWEN In een vergadering van de kerkeraad en de leden van de Geref Kerk zijn de plannen van de kerkeraad met betrek king tot de uitbreiding van de bijgebou wen besproken. Er bestaat al enige jaren een ernstig tekort aan vergaderruimte, niet alleen voor de kerkeraad maar ook voor het jeugdwerk. Bovendien voldoen de be staande lokalen al lang niet meer aan zelfs minimale eisen. Er is nu gestreefd naar een oplossing die wat meer ruimte geeft aan het verenigingsleven. Naast de kerkeraadskamer komen er twee lokalen bij en een hal, die o.m. bestemd ls voor FAMILIEBERICHTEN Ontleend aan andere bladen Bevallen: Honig—Vonkenberg, zoon. MechelenMuntendamDe Fremery, d Scheveningen; Unger—Van Dantzig. d Amsterdam; Mook—'t Hajdt. z.. Rot terdam; Haga—Lem. z.. Sungei-Gerong; Dury van Beest HolleBartelings, z„ Parijs. Getrouwd: mr. L. P. Nyenbranding de Boer en L. Bouman, Almelo; S. Sie- wertsz van Reesema en F. de Gelder, Vreeland; P. L. van den Bergh en M. Wetzlar Blans, Naarden; G. H. van Arem en J. C. Horstman, Amsterdam. Overleden: M. S. OderwaldGroene- woudt, vr.. 84 j.. Haarlem; G. Jansma— Brouwer, vr.. 68 j„ Soest; M. C. Blij- ham. m 64 j.. Heemstede; J. H. F. van g*n Eersten. m„ 73 j.. Amsterdam: W. WanckBroese van Groenou. vr., 82 j., Apeldoorn; ir. J. F. Carrière, m„ 67 j., Den Haag. ontspanningsavonden voor de jeugd. Verder zal er een buffet komen en een garderobe. Ook komt er een goede fiet senstalling. Aan het interieur van het kerkgebouw is eveneens aandacht besteed. Er komt een nieuwe kansel en het interieur zal werden geschilderd. Uiteraard zal het een en ander veel geld kosten, maar er is goed vertrouwen dat dit er ook zal ko men. WASSENAAR Op verzoek van de commissaris van politie alhier werd te Amsterdam aan gehouden een 27-jarige elektricien uit Den Haag. die zich in Wassenaar schul dig maakte aan diefstal van een fiets ter waarde van f. 275. Hij had dit rij wiel. dat door de recherche in beslag kon worden genomen, te Den Haag voor f. 50 verkocht. Beurss van Amsterdam Maandag 25 februari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v heden Ned. '53 3% 91A 92 Grootboek obl 3% 83% Ned '51 3% 92%B 93 B Ned '53 3% Mft 92% Ned. '56 3% 91% 92% Ned. '48 3% 86% 85ft Ned. '54 3% 86% 87% Ned. '55 I 3% 87% 87% Ned. '55 n 3% 87% 87% Ned. '47 3% (3) 88 Ned. '37 3 86 86% Dollarlng '47 3 9493% Investeringscert 3 92% 92T Ned 62 64 3 92% 92^ Cert NWS 69% L Indië '37 A 3 88% 88% Grootboek '46 3 85% ACTIEVE AANDELEN Clt. Hand, en Ind. B 45 44% Nat. Handelsbank 104 105 Ned. Handelsmij 167 167% A'dam Rubber 78% 771- Deli Mijen (Ver.) 95 92% H V A 90% 90 Java Cult56 57% Senembah 68% 69 AKU 199% 200% BerkeJ's Patent (v166B 169% Calvé Delft cert. 290 293 Kon Pap. v Gelder 196% 195 Hoogovens cert 295% 300 Mtiller en Co. N.B 304% 305 Ned. Kabelfabr269 268 Philips 343% 245% Philips pref148 147% Unilever 343% 350% Wilton Feyenoord 217% 218 Bill ton 2de r 214% 215 Dordtse Olle gew. 823% 833% Kon Olle (t 20 164.20 166 70 Idem (50 a f 20.—) 164 75 167 20 Vorstenlanden 2000 Holl Amerlkallln 179 181% Java China Paket I85 185 Kon N Stoomb 164 165% KPM 156 156 Ned Stoomv Mij '200% 200 v Ommeren cert. 280 281% Kon Rott Llovd 176 175% Ned Scheepv Unie 165 165% NIET - ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leningen A'dam 47 (3%) 3 91% 91A Den Haag 1937 I 3 Leiden 194 7 91 R'dam '57 I-III 3% 91% Inrustr. Obligaties Philips Dollarlng '51 98% 98% Premieleningen A'dam '33 3 104 104 A'dam '51 2% 102% 102 A'dam 56 I 2% 98% 98% A'dam '56 II 2% 109 108% Eindhoven '54 2% 92% 91% Enschede '54 2% 91% 92% Den Haag '52 I 2% 106% 106% idem TI 2% 106 102% R'dam '52 I 2% 103 Idem n 2% 107% 105% Utrecht '52 2% 101 98% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletlnstetllngen Amst. Bank 208% 209 H B U eert204 204 Rott Bank 172% 174% Twentsche Bank 177 175 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 235 233% Borneo Sum. H.Mij 74 Ned. G en Sp. fabr. 196 197% Kon. Ned. Grofsm. 111% UVA Internatlo 93 95 Rott Droogdok Mij 578 575 Tieleman en Dros Ned Mij Walvvrt. 69% 69% Spoorwegen Deli Spoorweg Mij 18% 18 Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 32ft 82% Intern. Nickel 101% 101% Anaconda 60 A 60 ft Bethlehem Steel 174 174 Cities Service 61% 61% General Motors 39 H 40 Kennecott 106% 107% Republic Steel 50% 50 Shell Oil 79 79% Union Pacific 28 28 Un States Steel 61% 61% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V K 22/2 Edelmet. Kon AA 63 63 66% 66% 318 Holl Constructie 387 lng our v Bouwtnjv n Int KunstM Ind 42GB 43 Leidsche Wo|«p1nn 279 279% Sikkpns Lak B 123% 425 Ver rouwfahriekei 159 Wernink's Betonm 82% 83 Van Wijk Textiel 7%0B

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 9