Ter Leede zaterdag a.s. kampioen? Gerrit Harskamp toonde zich opnieuw produktief „Spion" Freddy Cox ging tevreden naar huis zeer ARC won van SSS, dat ontelbare fraaie kansen om zeep bracht Aan successenreeks van Rijnsb. Boys kwam onverwacht einde Quick Boys kwam ook bij RVVH niet tot de volle winst MAANDAG 25 FEBRUARI 1957 Beslissingen naderen snel in zaterdagcompetitie In d© zaterdagcompetitie naderen de beslissingen in een snel tempo. Deze zaterdag viel de eerste: in de derde klasse A werd Excelsior Maassluis kampioen. De ploeg uit Maassluis promoveert automatisch naar de tweede klasse. In laatstge noemde klasse kan de beslissing zaterdag a.s. vallen. Indien Ter Leede er in slaagt te Katwijk van Quick Boys te winnen, gaat de vlag hoog in top bij de Sassen- heimse rood-gelen, want dan zijn zij niet alleen kampioen van hun afdeling, maar bovendien kampi oen van Nederland zaterdagvoet bal. Alleen WGZ kan Ter Leede nog voorbijstreven, de andere ploegen zijn reeds uitgeschakeld. Aan de staart van de tweede klasse is het overigens nog spannend genoeg. Twee elftallen degraderen naar de derde klasse, eveneens automa tisch, en als men een blik op de ranglijst werpt, ziet men, dat er kandidaten te over zijn. In de vierde klasse A was het Ondanks de koude wind Is zaterdag toch een groot aantal belangstellenden getuige geweest van het treffen tussen Ter Leede en 's-Gravenzande SV. De Westlanders, die streden voor hun laatste kansje, hebben een krampachtige poging gedaan de Sassenheimse ploeg een halt toe te roepen. Dat hun dit niet gelukt is, mag voor een belangrijk deel op naam worden geschreven van de Ter Leede-midvoor Gerrit Harskamp, die als maker van de beide doelpunten nog weer eens de aandacht vestigde op zijn grote produktiviteit. en op die van linksachter Leen Huybrechts. Laatstgenoemde was bijzonder trapvast en reso luut in zijn ingrijpen, waardoor de gevaarlijke rechtervleugel van de West landers, de gebroeders Kluin, grotendeels aan banden kon worden gelegd. een zuur dagje voor Noordwijk. De roodbroeken verloren tegen de verwachting in van Leiden en hun kansen op het kampioenschap en de daaraan verbonden automati sche promotie naar de derde klasse, zijn dan wel nog niet hele maal verdwenen, maar toch zeer gering geworden. Hekkesluiter Bo degraven boekte in deze klasse een verrassende zege op GWS en daardoor zijn ook Rouwkoop en Katwijk weer in de gevaarlijke zone geraakt. tervleugel opgepikt te hebben en na snel enkele spelers gepasseerd te zijn, keihard laag in de uiterste hoek schoot: 20. Fel-, uiterst fel waren de pogingen van de gasten nog in de eerste helft een betere stand te verkrijgen. Vooral over links slaagde men er enkele malen in gevaarlijke dicht in de buurt van De Vries te komen, waardoor enkele be nauwde ogenblikken ontstonden. Zij het niet zonder geluk slaagden de rood gelen er evenwel in tot de rust het doel schoon te houden. In de tweede helft lag het tempo van meerdere spelers beduidend lager. Mede hierdoor konden de gasten aanvankelijk het initiatief in handen nemen. De Ter Leede-achterhoede moest enkele hoek schoppen toestaan, uit een waarvan mldvoor J. Kluin de bal in het net plaatste: 21. Even begon het er hierna voor de thuisclub donker uit te zien. de rust raakte uit de ploeg en ware het niet, dat doelman De Vries zich zo goed had geweerd, stellig zouden de Sasse- mers er dit keer niet zonder kleerscheu ren zijn afgekomen. Tegen het einde herstelde Ter Leede zich weer en ont stonden voor het Westlandse doel meer dere doelpuntri.ipe kansen, die vooral rechtsbinnen H. Molenaar verzuimde op te rapen. Het bleef derhalve bij een niet geheel en al onverdiende overwin ning voor de a.s. kampioenen. Zaterdagvoetbal Uitslagen - standen 2e KLASSE WGZHoogvliet 22 ARC—SSS 3—1 RVVH—Quick Boys 1—1 Ter Leede's-Grav. SV21 Excelsior PZwaluwen 00 Ter Leede 16 UI 3 2 25 52—25 ARC 16 7 5 4 19 33—29 WGZ 14 6 6 2 18 22—18 Quick Boys 13 4 6 3 14 32—26 's-Grav. SV 13 5 4 4 14 21—20 SSS 14 5 3 6 13 24—28 RVVH 15 3 6 6 12 23—24 Excelsior P 15 4 4 7 12 22—33 Zwaluwen 16 4 4 8 12 2836 Hoogvliet 14 1 5 8 7 29—44 3e KLASSE A TSBSHS 2—3 MonsterRynsb. Boys 53 CSVD—Excelsior M 1—1 (Excelsior M kampioen) OrnasJodan Boys 11 Excelsior M 1525 Omas 1311 Rynsb. Boys 15—18 TSB 13—10 CSVD 13—17 RCL 13— 6 SHS 14—16 Jodan Boys 12— 3 Monster 14—16 4e KLASSE A NoordwijkLeiden 13 RCVSportlust afg. KatwijkKoudekerk 22 GWSBodegraven 01 VWSRouwkoop 42 Sportlust 13—22 VWS 15—12 Noordwijk 14—20 RVC 18—11 GWS 15—18 Katwijk 15—10 Leiden 1414 Rouwkooip 149 Koudekerk 1313 podegrav 107 4e KLASSE A (WEST 1) Lisser BoysZandv. M.31 IJmuidenAGT 20 SMN—Kinhei m3—2 Robaver—SVOW 1—2 Telefonia—SMS 2—3 Robaver 15—23 AGT 14—13 Umuiden 1523 Telefonia 1210 Lisser Boys 1519 Kinheim 1410 SMN 15—16 Z andv. M. 15— 9 SVOW 14—14 SMS 15— 7 Voetbal in Engeland Freddy Cox behoorde tot de groep tevreden toeschouwers, die na de wed strijd Manchester UnitedBlackpool het terrein aan Old Trafford verlieten. Niet omdat Blackpool met 20 gewonnen had, maar louter om het feit dat de league-kampioenen op het ogenblik niet tot hun gewone vorm kunnen ko men. Freddy Cox was namelijk een „spion" van de derde divisieclub Bour nemouth, de tegenstander van Manchester United in de kwartfinales van de strijd om de Engelse voetbalbeker. Het was inderdaad niet fraai wat d. kampioenen de 43.000 toeschouwers een record voor deze zaterdag lieten zien. Maar het door sneeuw en regen doorweekte terrein liet de spelers niet veel gelegenheid tot goed voetbal te komen. De mannen van Manchester waren daarbij zo onverstandig, dat zij trachtten met kort spel de verdediging van Blackpool te overrompelen. Juist door dat modderige veld waren de pas ses onnauwkeurig en werkelijk gevaar lijk waren de aanvallers van de thuis club maar zelden. Blackpool daarente gen paste zijn tactiek aan de terrein omstandigheden aan. Dit bracht de club van Matthews de zege (20). Toch zal Cox de cupwedstrijd van komende zater- dog met gemengde gevoelens tegemoet zien. Want indien de omstandigheden dan anders zijn, en de spelers van Man- Niettemin is het doel van Ter Leede ook wel zoveel keren in een gevaarlijke situatie geraakt, dat een gelijkspel zeker niet gek zou zijn geweest. Vooral toen in de tweede helft de bezoekers hun achterstand verkleinden, zag het er naar uit, dat ook de gelijkmaker spoe dig achter doelman L)e Vries zou komen te liggen. Ter Leede wist zic-h evenwel te herstellen en het laatste deel van de strijd was weer voor Harskamp c.s. De ontmoeting begon in bijzonder hoog tempo, waarbij de eerste kans voor Ter Leede ontstond, toen Harskamp bij een voorzet van rechts dc bal. met een schijnbeweging liet lopen. Invaller George Evers begreep hem echter nog GERRIT HARSKAMP niet, waardoor de 's-Gravenzandse doel man nog niet in actie behoefde te ko men. Kort daarop kroop het doel van Ter Leede door het oog van de naald, toen de linksbinnen een voorzet van rechts net niet kon bereiken. Direct daarop schoot H. Molenaar aan de an dere kant rakelings langs het verlaten doel. Opvallend goed speelde in deze periode linksbuiten C. Molema. Na een vrije schop, door Molema genomen vanaf de linker vleugel, verzuimde de achterhoede der gasten Gerrit Hars kamp te bewaken, waardoor deze met een stevige kopstoot de bal in het net SVOW sloeg Robaver (Van onze correspondent) Door met 12 bij het aan de kop staande Robaver te winnen, mag wat SVOW betreft stellig van een goede prestatie gesproken worden. Gezegd moet worden, dat de Amsterdammers het wel wat al te gemakkelijk opnamen. Het weer meespelen van De Bruijn en Rcsier bleek voor de Weteringers een stevige versterking. De aanvallen der Amsterdammers leverden meestal hetzij door slecht schieten, hetzij door het stugge verdedigen van Baas en Bos niets op Toen in de 35ste minuut De Bruijn eèn afgemeten pass gaf aan C. Vreeken. schoof deze de bal door naar Rosier, die voor doei gekomen geen fout maakte: 01. De tweede helft kwamen de gast heren het eerst in de aanval. Een mis ser van spil Van Nes kwam SVOW op een tegenpunt te staan: 11. Niet ont moedigd bleef SVOW volhouden en er werd menig bezoek gebracht aan de Amsterdamse veste. Een foutie van de doelman, die de bal liet vallen, werd door Jan van Spijkeren uistekend af gestraft: 12. De stemming werd er in het veld niet prettiger op. toen de gast heren een nederlaag in het verschiet zagen. In de stand kwam geen veran dering meer. Ter Leede-doelman Jan de Vries brengt redding in een moeilijke si tuatie. Linksachter Huybrechts houdt een oogje in het zeil. kon deponeren: 10. Ter Leede drukte nu even stevig door met gevolg, dat Harskamp na de bal ergens op de reoh- (Van een onzer verslaggevers) Bij de Alphense Racing Club ontbra ken rechtsachter Krijgsman en rechts half Versluis, waardoor het rechter verdedigingsblok van de rood-zwarten danig verzwakt bleek. Vooral in het eerste gedeelte van de wedstrijd wisten de gasten steeds weer over links door te breken, maar het was vaak onbe grijpelijk hoe gemakkelijk hun voor hoede met de kansen omsprong. Wel fiteren en kon de SSS doelman (in trainingspak vanwege de kou) naar het net 10. Het door niets gemotiveerde opdringen werd linksachter H. Bos in de 35ste minuut noodlottig. Immers, uit de afgemeten voorzet van de weer eens vrij lopende rechtsbuiten wist Tros keurig gelijk te maken. De gasten be hielden ook hierna het beste van het spel en het zag er naar uit. dat zij de eerste helft in hun voordeel zouden wisten de mannen uit Klaaswaal het i fluiten. Kort voor de rust wist echter spel voortdurend op de Alphense helft I De Bruin geheel tegen de verhouding te houden, maar het leek er veel op, dat 'h«e roodzwarten opnieuw aan de lei- men niet wist, dat er ook nog iets be- d'5£ tJtSï ÏL?. m., staat dat met de naam „doel" aange- De tweede helft werd „eopend met duid wordt en dat het de bedoeling van een uiterst fel offensief van de gasten, het spel is de bal daarin te deponeren. ™>arb" •te£ar<I schbt van Tros. d0°r p I doelman v. d. Mark met veel moeite tot De meest gemakkelijke kansen wer- hoekschop werd verwerkt, terwijl even den door SSS onbenut gelaten. Wel hater ARC de adem inhield, toen De kwam doelman v. d. Mark enkele malen jong, vrij voor v. d- Mark. hoog over in actie, maar de wijze waarop hij te schoot. ARC wist zich aan'de druk te werk ging wekte nu niet bepaald hetontworstelen en het spel naar de andere nodige vertrouwen bij zijn achterspe- kant te verplaatsen. Enkele malen zocht Iers. Het liep alles echter voorlopig zonder ongelukken af. Toen na een half uur spelen De Hoed in de gaten kreeg, dat het misliep in de SSS achterhoede wist hij hiervan, snel reagerend, te pro- Monster klopte geelzwart met 5-3 (Van één onzer verslaggevers! Aan de wekenlange successenreeks van Rynsb. Boys is op nog vrij onver wachte wyze een einde gemaakt door Monster, dat, hoewel met vyf invallers spelende, de* Rynsburgers een volkomen verdiende 53 nederlaag toebracht. Wat de geelzwarten ditmaal mankeerden, be grijpen we niet en vooral de achterhoede, met doelman Heemskerk in het bijzonder, faalde volkomen. Daar Monster, door het grote aantal invallers, ook niet tot grote daden kwam, had de wedstrijd niet zo bar veel om het lijf. Toch was het begin van de wedstrijd hand tijd worden om te laten zien, dat ook hij kon blunderen. Hij deed dat op een schot van Kees v. Egmond, die de stand daarmee een plezieriger aanzien gaf. Daarmee kon Rijnsb. Boys het echter voorlopig doen, want door enkele goede aanvallen kon Monster uitlopen tot 5—2, mede dank zij een falende Rijnsburgse defensie. Dat tien minuten voor tijd v. Egmond nogmaals scoorde en de stand daarmee op 53 vastlegde, behoeft alleen nog maar voor de statis tiek te worden vermeld. Hoewel, het was een vermakelijk doelpunt, v. Egmond had Last het doel op de verkeerde plaats, terwijl de SSS-doelman nu beter op dreef bleek dan in de eerste helft. De treffer, die De Bruin nog wist te plaat sen, nadat hij drie achterspelers van SSS omspeeld had. betekende dat de roodzwarten op weg naar een overwin ning waren: 31. Even later was deze een voldongen feit. toen de scheids rechter. die het niet moeilijk had. voor de laatste maal floot. veelbelovend voor de geelzwarten, want al spoedig hadden ze succes door links buiten Heemskerk, die een verre voorzet over rechts vlot oppikte en hoog en hard inschoot. Wie had gedacht dat dit voor de bezoekers een stimulans zou zijn om spoedig het heft in handen te nemen, kwam bedrogen uit. Het was juist Mon ster dat de toon ging aangeven en rechtsbinnen De Groot, die een uitste kende wedstrijd speelde, had al spoedig succes, toen v. d. Sleet een voorzet van rechts verkeerd beoordeelde en de bal miste, waardoor die een dankbare prooi I in een snelle ren de hele Westlandse Sneeuw spelbreker Het pak sneeuw, dat zaterdag avond uit de lueht kwam vallen, heeft, ook al was er zondagmorgen niet veel meer van te zien, de ama- teureompetitie de nekslag gegeven. In district West 2 werden op twee na alle terreinen afgekeurd. Die gunstige uitzonderingen waren: in de tweede klasse A De Mussen VUC 05 en in de derde klasse A WestlandiaDHL 00. By het betaald voetbal was de oogst heel wat groter, want tegen woordig moet het wel heel erg zijn, wil men een veld onbespeelbaar achten. Blijkbaar was dit het ge val met het veld van UVS, want dit was een van de weinige die in de sectie betaald voetbal werden afge keurd. Gewijzigd Lisser Boys sloeg Zandvoort M. (Van onze correspondent) Chester hun gewone spelletje kunnen spelen, dan staan de kansen voor zijn ploeg lang niet gunstif. Ondanks de nederlaag behoudt Man chester United de leiding in de eerste divsie met 44 punten uit 29 wedstrijden. De voorsprong op runner-up Tottenham Hotspur bedraagt 4 punten. De ..Spurs" kwamen ditmaal zelf niet in actie. Het terrein van Burnlev. de tegenstander, werd afgekeurd. Dit was ook de reden waarom de ontmoeting Bir mingham CityAston Villa niet door ging In het totaal werden zeven wed strijden afgelast, terwijl drie ontmoe tingen ontijdig moesten worden be ëindigd. Op Highbury werd de terugkomst van Vic Groves, de produktieve voorhoede speler van Arsenal, gevierd. Groves vormde een voortdurend gevaar voor de defensie van Everton. Op een veld, dat veel weg had van een ondiep meer. won nen de .Gunners" verdiend met 20. De uitslagen in de eerste divisie lui den: ArsenalEverton 20. Cardiff City Wolverhampton Wanderers 2—2. Chel seaBolton Wanderers 22, Manches- de thuiswedstrijd te3en Zand- i gj, voortmeeuwen kwam Lisser Boys met Northend—Leeds United 3—0, Sheffield In Boys met j een sterk gewijzigde opstelling in het Wednesday—Manchester City 2—2. West Bromwich Albion—Luton Town 4—0. veld. Reeds bij de eerste aanval had de thuisclub succes, want toen Stam de bal keurig doorschoof naar in 't Veld had deze geen moeite het leer langs de ont hutste Zandvoortse doelman te plaat sen: 1—0. In het verdere verloop van de strijd bleek zowel de defensie van Zandvoortmeeuwen als die van Lisser Boys uiterst moeilijk te passeren, waar door met onveranderde stand gerust werd. Na de thee bleek bij de Boys Imanse nog vervangen door Warmerdam, die aanvankelijk linksbuiten spelend, later van plaats verwisselde met Wassenaar. Voor het echter zover was, hadden de gasten door hun linksbuiten gelijk we ten te maken: 1—1. Wit was kennelijk het teken voor Lisser Boys. dat het spel van dat moment af in handen nam. In de 35ste minuut slaagde Stam erin de Boys weer aan de leiding te helpen: 2—1. Vijf minuten later werd het 31 door Wassenaar en bij deze stand bleef het West-Oost op 9 maart Op zaterdag 9 maart a.s. zal het westelyk zaterdagelftal de jaar lijkse wedstryd spelen tegen het oostelijk elftal. Vorig jaar won het oosten deze te Zwolle gespeelde wedstryd met duidelijk verschil. Het westelyke elftal zal dus zeker naar revanche streven. Deze wed strijd past in het kader van de voorbereiding voor de komende in terlandwedstrijden. voor deze snelle speler betekende. Het tweede Westlandse doelpunt was een blunder van Heemskerk, die een schot van De Groot van verre afstand volko men verkeerd beoordeelde, waardoor de bal heel rustig in het. Rijnsburgse doel verdween Dat gebeurde vlak voor de rust en vlak daarna was het al 3—1 voor de thuisclub, toen De Groot voor de derde maal scoorde. Toen vond de Mon ster-doelman Mikkers het zo langzamer- defensie zijn hielen laten zien. Op het beslissende moment echter speelde hij de bal te ver voor zich uit, maar omdat hij toch doorrende, ging de Monster-doel man maar liever een stapje opzij. Dank U zei de bal en die rolde prompt en keurig door! Een benauwde situatie voor het doel van GVAV Leiden sloeg peuterig Noordwijk in eigen huis (Van onze correspondent) Hoewel Noordwijk lange perioden in de strijd tegen Leiden in de meerder heid is geweest, zyn de roodbroeken er toch niet in geslaagd het vooral voor hen belangrijke treffen met een gunstig resultaat af te sluiten. Peu terig spel. dat steeds door het midden werd geleid, stond succes voor de thuisclub in de weg en daar Leiden een beter gebruik maakte van de kan sen, ging de winst mee naar de Sleu telstad. Aanvankelijk zag het er voor Noord wijk niet slecht uit. Na een periode van stevige druk op het Leiden-doel slaagde v. d. Lippe er na een half uur spelen in de score te openen: 10. Noordwijk trachtte meteen door te drukken en v. i d. Lippe c.s. waren bepaald niet fortuin- j lijk, toen zy tot tweemaal toe een goed schot tegen het houtwerk zagen be landen. Na de rust kwam Leiden met een iets omgezette ploeg binnen de lijnen en dat bleek een goede greep te zijn, want bin nen tien minuten hadden midvoor Key en Kees v. d. Kraan de stand op 1—2 gebracht. Noordwijk zette daarna alles op alles en verschillende malen kroop het Leiden-doel op miraculeuze wijze door het oog van de naald. Twee mi- j nuten voor het einde viel de beslissing, j Key pikte een verre pass op en scoorde j 13, waarmee Noordwijk definitief ver slagen was. Voorsprong (0—1) ging na rust verloren (Van één onzer verslaggevers) Weer is Quick Boys er niet in kunnen slagen een overwinning te boeken, waardoor de Katwtfkers nog niet verder kwamen dan de 14 punten, die min of fcieer moeizaam bijeen worden geschopt.Dat dit aantal niet voldoende is om zich helemaal vry te voelen van zorgen voor de voorlaatste plaats, zal Quick B. toch zelf ook wel beseffen en de wetenschap, dat tot nu uit de uitwedstrijden maar twee punten werden behaald, zal de Katwykers, met nog 4 uitwedstrijden voor boeg, toch wel tot nadenken stemmen. de In de moeilijke uitwedstrijd tegen RWH. welks zware kleiveld praktisch geen tegenstander ligt enkele weken geleden kwam ook Ter Leede hier met niet meer dan een gelijk spel vandaan hebben de Katwykers niettemin voldoen de en voloj> kansen gehad om beide punten mee naar Katwijk te nemen. De blauwwitten, die nu weer Schonenberg op de rechtsbuitenplaats hadden, begon nen al dadelijk met een groot offensief, dat de Ridderkerkse defensie voor de moeilijkste problemen stelde. Gelukkig had de veteraanspil In 't Veld er uitste kend het oog op en vooral v. d. Oever zag maar bitter weinig kans gevaarlijk te worden. Dat zwakte het Katwijkse offensief allengs af en na ongeveer 20 minuten spelen, was er van een over wicht al bijna geen sprake meer. zodat de defensie van de thuisclub het aardig had kunnen klaren. Toch zou Quick Boys nog voor de rust de leiding nem en daaraan was de RVVH-doelman wel zelf het meest schuldig. Want toen Quick Boys ein delijk weer eens in de vijandelijke ver dedigingsgordel doordrong, kon deze doelman de bal niet klemvast vangen op een schot van v. Duijvenbode. Dc snel opgekomen v. Duyn. die als links binnen een aantrekkelijke wedstryd speelde, had toen geen moeite Quick Boys de leiding te geven. Dat gebeurde een kwartier voor rust en toen kwam er voldoende rust bij Quick Boys om de hoop levendig te hou den. dat de zege binnen bereik kwam. Maar verdere doelpunten bleven uit. ter wijl daarentegen Schoneveld en Vis nog alle moeite hadden met de plotselinge uitvallen van de thuisclub voorhoede Een pech voor Quick Boys was wel. dat Steenbeek al na een kwartier moest uit vallen en dat verzwakte de Katwijkse voorhoede toch wel in belangrijke mate. In de tweede helft was het speibeeld niet veranderd, Quick Boys, technisch Bodegraven won bij GWS met 01 (Van onze correspondent) Zonder te willen spreken van een Bodegravens Huzarenstukje, willen wy de kleine 10 zege, die de Rijnstreek- bewoners bij GWS hebben weten te behalen, toch wel als een goede pres tatie aanmerken. Of deze overwinning, gelet op de grote meerderheid, die de thuisclub in de tweede helft aan de dag legde, wel helemaal verdiend was, is een andere zaak. De wedstrijd begon met een gelijk op gaand spelverloop, waarbij aanvankelijk geen der partijen kans zag een der aanvallen met een treffer te besluiten. Dit gelukte na een half uur spelen aan de Bodegravense linksbinnen, toen men in de GWS achterhoede het leder niet voldoende kon wegwerken, met gevolg, dat doelman Platje naar het net kon: 0—1. Na de pauze trok Bodegraven zich spoedig geheel terug in de verdediging en gebeurde het meerdere malen, dat twintig spelers zich in het Bodegraafse doelgebied bevonden. Paal en latwerk kwamen de Bodegraafse ploeg bovendien nog te hulp, waardoor ook al door het slecht richten van Scholte c.s. zij bij het eindsignaal nog steeds een 0—1 voorsprong had. Rouwkoop verloor bij VWS (Van een onzer verslaggevers) De overwinning, die VWS behaalde op het bezoekende Rouwkoop was ver diend. Vooral na de rust was V.W.S. beslist sterker. Het verschil in cyfers zou ook groter geweest zyn, indien Rouwkoop na de rust niet de buiten- spelval had toegepast. Hierop strand den heel wat goede aanvallen van de thuisclub. Al spoedig keek VWS tegen een ach terstand op door een doelpunt van de Rouwkoopmidvoor Ravensbergen01. Maar al even snel wist de l'Ecluse deze achterstand weg te werken: 11. Rouw koop kreeg daarna weer een unieke kans om de leiding te nemen. Maar de toe gestane penalty werd niet benut. Aan de andere kant wist Ouwerkerk VWS nog voor rust een voorsprong te geven: 2—1. Na de hervatting was het rechts buiten Hans Kluts, die, na ongeveer 20 minuten spelen, kort na elkaar de Rouwkoopkeeper tweemaal wist te pas seren en de stand op 4—1 bracht. Rouw koop wist nog eenmaal door linksbinnen Segaar terug te slaan: 4—2. Verder kwa men de Voorschotenaren niet en daar ook VWS niet meer tot doelpunten kwam, eindigde deze strijd in een ver diende 42 overwinning voor de thuis club. Katwijk deelde mei Koudekerk: 22 Katwijk had in de eerste hellt de wind tegen, maar nam toch door rechts half Verdoes de leiding. Lang duurde de vreugde niet, want De Jong van Koude kerk werkte spoedig de nul weg en het was 11. Zelfs namen de gasten de lei ding door midvoor Ab. Zweris. maar ook dit bleef niet zo, want linksbuiten Her berts maakte er 2-2 van. Met deze stand werd gedraaid. Na de rust heeft Koudekerk een voort durend Katwijk-offensief het hoofd moeten bieden. Mede door de technische tekortkomingen van de Katwijk-ploeg gelukte het Koudekerk de gelijke stand te behouden, al moest het houtwerk de bezoekers vlak voor het einde te hulp schieten, bij een schot van de Katwijkse linksbuiten. Alzo bleef het 2—2. In de kwartfinales voor de Europa beker heeft de Bulgaarse kamploensploeg C.D.N.A. te Sofia met 21 van de Rode Ster uit Belgrado gewonnen. Deze stand was reeds by rust bereikt. De eerste wedstrijd tussen beide ploegen was met I 3—1 door de Rode Ster gewonnen. De Zuidslavische ploeg heeft zich dus door een beter doelgemiddelde in de halve finale geplaatst. beter, bleek onmachtig de score te ver hogen, tenvijl ook de thuisclub geen kans kreeg. Het werd een vlakke kleurloze vertoning, die zich moeizaam naar het einde sleepte. Dat dit einde toch nog spanning bracht, kwam door de gelijk maker. die ongevéer een kwartier voor tijd ter wereld werd gebracht. BU een uitval van RVVH schoot midvoor Krou- wel van vrije grote afstand op het doel. De bal ging tergend langzaam voor het Katwijkse doel langs, zonder dat één der verdedigers kans zag de bal te bei-eiken. Dat lukte tenslotte we! aan rechtsbuiten Dekker, die de knikker net dat kleine zetje kon geven om hem volledig achter de doellijn te laten belanden. De scheids rechter stond, gelukkig voor RVVH daarby zo goed opgesteld, dat het wan hoopsgebaar van Den Hollander Quick Boys niet meer voor de gelijkmaker kon redden. Ondanks verwoede pogingen van beide zelden bleef de stand tot het einde toe ongewijzigd.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7